Weekagenda Commentaar Kunstenaarsvereniging Buut 110 opent binnenkort sociëteit Leidato wordt dit jaar amusanter dan ooit Leidse kunstleven krijgt nieuwe kansen Idee van Ben Walenkamp PEPIJN heeft een eigen gezicht gekregen Zuster Anna - brommende ooievaar - overladen met j ubileumcadeaus WAAROM? Want: GOEDKOOP is dikwijls DUURKOOP HUISHOUDSHO W VOOR DOENERS Verhuizen kost geld Beweging NIEUWE LEEDS E COURANT 3 DONDERDAG 2 MAART 1967 Donderdag 2 maart Schouwburg, 8 u: K. en O., cabaret Pepijn met Oous 2, o.l.v. Paul v Vliet. Gymnastiekzaal school Noordeinde 40, 8 uur: voorlichtingsavond Pr. Bernhard- school (opleidingsschool) Zaal Maranathakerk, 8 uur voor lichtingsbijeenkomst vrou wenad viescom missie voor de wonigbouw te Leiden. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met Vooriaarsontwa- Vrijdag 3 maart Gehoorzaal, 4 uur; opening LEIDOTO. Gehoorzaal, 7 uur nam.: opening LEIDATO voor het publiek. Zaal Koningskerk, 7.30 u: ruilbeurs voor verzamelaars. De Ruif, Janvossenstéeg, na 9 u: café chantant. Zuiderkerk, Lammenschansweg, 8 u: uitvoering chr. muziekvereniging Con cordia. Lammqnschansweg 6 (Lidwinaschool), 8 u: contactcommissie kinderbescher ming Leiden e.o., J. F. Caljé te LeideD over de aanrakingspunten van de dienst voor geestelijke volksgezondheid bij de G.G. en G.D. met de kinderbescher- Aula Louise de Coligny-H.B.S., Ka- gerstraat 7, 7.30 u: Interscholaire Con tactcommissie, poëzie- en cabaret- De Lakenhal, 8 u: Ver. van belangstel lenden, prof. dr. J. Dankmeyer over „Le onardo da Vinei als onderzoeker van de Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, beatavond, m.m.v.' The Crooks. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met „Tussen paard en stier". DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u: Nieu we Komedie met „Romeo en Julia". Zaterdag 4 maart Gehoorzaal, 1 tot 5 en 7 tot 11 uur: LEIDATO. Bi-eestraat 19: Boemerang. bingo- Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, Westin- disch bal m.m.v. Ritmico Especia 1. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met „Lied in de sche mering". DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u: Nieu we Komedie met „Romeo en Julia". SCHEVENINGEN: Circus-theater, 8.15 u: Nationaal Ballet. SCHEVENINGEN: Kurzaal. 8.15 u: Concertgebouworkest, met pianist. Zondag 5 maart Hoogl. Kerkgracht 28, 7.30 u: jeugdbij- eenkomst De Hooglanders. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, open huis voor ieder- Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen, apotheek Reijst, Steenstraat 35. telel 20136 Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Klim» Camera (2 30 en 8 uur): Othello (14 jr) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Geheim Parijs (18 jaar). Luxor (2.30, 6.45 en 9.15 uur): Wie is bang voor Virginia Woolf (18 jaar) Rex (2 30, 7.15 en 9.15 uur): Vreemde neigingen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Pierrot le fou (18 jaar) Trianon (230, 7 en 9.15 uur): Tel uit je winst (alle leeftijden). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zyn op de volgende tijden geopend Lmdestraal lb maandag gesloten dinsdag 9—11.15 a en 13.30—17J5 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u. vrijdag 9—11.15 a en 13 30—18.45 u. zaterdag 8—11.15 u, en *3.30—16 30 u Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u„ donderdag 8.30—11.15 ®r 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30-11.15 a en 1.'.30—18 45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u Tentoonstellingen De Hoeksteen, LevendaaJ 1: tentoon stelling speelgoed, tot 15 maart. 10-12 en 2-4 uur, behalve zaterdags. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober. Academiegebouw. Rapenburg 73: ten toonstelling van schilderijen, collages en tekeningen van Siet Zuijderland. van 22 febr. tot 20 maart Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. tentoonstelling van werk van Van den Abeel (Gent), Verstockt (Antwerpen) en Vandenbranden (Antwerpen), van 4 tot 25 maart, geopend van 2 tot 6 uur. zon dag en maandag gesloten. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof. laan 7:: tentoonstelling van schilderijen van Adrian Stahlecker, en ceramiek van Henk Verberkmoes (van 27 febr. tot en met 15 maart, dag. van 10 tot 5 uur, ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur. zondags gesloten). RIJNSBURG Tuinbouwschool. Sandtlaan: expositie van bloemen en groenten (dinsdag van 19 tot 22. woens dag tot en met zaterdag van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur.) (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Zoals wij maandag in het kort hebben bericht, is Leiden een vereniging van beeldende kun stenaars rijk geworden. Buut 110, zo als de nieuwe vereniging heet, is op 10 september 1966 opgericht; zater dag is het bestuur gekozen en ge ïnstalleerd. Behalve drie kunste naars. de schilder Willem F. Bred- dels (voorzitter), de schilder Kees Buurman (secretaris) en de beeld houwer Jan Maaskant, hebben in dat bestuur zitting de administrateur van K. O., de heer J. A. v. d. Boo- gaart, die als penningmeester op treedt. en de heer W. J. A. J. Cou- wenberg. die als horecadeskundige aangetrokken. De man achter deze vereniging aaleriehouder Ben Walenkamp, die als eerste het idee heeft geopperd Lei- dens artistieke kracht te bundelen. Samen met Bredaels en Buurman heeft hij dat idee nader uitaewerkt. al heeft hij ten slotte geen zitting ge nomen in het bestuur. Dat laatste betekent niet dat Wa- enlkamD zich weer rustig in zijn gale rie heeft teruggetrokken. Nu de door hem ..bedachte" vereniging er is. werkt hij hard verder aan de verwe zenlijking van een ander plannetje: de oprichting van esn sociëteit, waar de moegeschilderde en -gehouwen verenigingsleden boven een drankje kunnen uitblazen in een sfeer die aansluit bij die van hun ontvlucht» ateliers Voor iedereen Dc nieuwe sociëteit wordt gehuis vest in de vroegere Bank van lening in de Nieuwsteeg, recht tegenover Galerie Walenkamp. Na maanden lange onderhandelingen is men erin geslaagd het pand los te krijgen van de gemeente, die het nu tegen eer, zeer schappelijke prus zal aaan verhu. De exploitatie komt in handen van Buüt 110, die daarmee een van haar „programmapunten-' verwezenlijkt zal zien. Overigens zullen ook anderen dan kunstenaars Lid kunnen worden van de op te richten sociëteit; iedereen aie in kunst (en niet alleen beelden de) of in kunstenaars is geïnteresseerd is welkom. De leden zullen in de Nieuwsteeg waarschijnlijk vijf avonden per week terecht kunnen; omdat het een beslo ten gelegenheid is, zullen ze van een vastgesteld sluitingsuitr geen last heb ben. Geen ..hoogste 'iid" dus. of poli tie te paard. Belangstellenden kunnen zich nu al verbinding stellen met de heer CJ. Buurman, Lange Vrouwenkerksteeo 12, tel. 40088. Verwacht wordt dat de sociëtei 'er een paar maanden werkelijkheid is. Aan de voorbereidingen wordt nard gewerkt door een sociëteitscom missie, waarvan de heer W. J. A. J. Couweniberg voorzitter is en waarin verder zitting hebben- J. A. v.d. Boo- gaart, de antiquair Bert Oosterman, de schilderes Fifi van Leent en Ben Walenkamp. Tussenpersoon Intussen is Buut l.'O niet alleen om wille van die sociëteit opgericht. In het algemeen wil de nieuwe vereni ging het onderling contact van haar leden bevorderen en hun belangen be hartigen en de zin voor beeldende kunst bevorderen. De sociëteit is een van de middelen daartoe; andere zijn het verstrekken van informatie aan leden en niet- leden over hun beroep, het optreden naar buiten waar dat nodig is, het in" richten van tentoonstellingen en het organiseren van vcordrachten die rechtstreeks of zydehngs in verband staan met kunst. Buut 110 wil tussenpersoon zijn tus sen maatschappij en kunstenaar. Met de kunstenaar kan de maatschappij het meestal niet zo best vinden (het omgekeerde komt trouwens ook voor) Dat geldt zeker ook in Leiden, waai kunstenaars door financiële zorgen de mist ingingen of hun heil elders gin gen zoeken (de kuristenaarstrek, te vergelijken met de vogeltrek, maar dan blijvend). Gebrek aan huisvesting bijvoor beeld is een probleem dat nu in ver enigingsband kan worden opgelost (waarbij hef interessant is op te mer ken dat de nog niet -o lang bestaande Stichting kunstenaarshuisvesting in de nieuwe vereniging opgaat). Buut 110 zal daarbij niet alleen voor haar leden optreden maar ook voor niet-leden. Die laatsten behoren ove rigens tot de uitzonderingen; bijna heel Leiden doet mee. Onder de 34 le den, die de vereniging nu telt, zijn LEI DEM In (le wereld van onze 'aderlandse klein kunst, heejt Paul 'an Vliet kans gezien binnen een paar jaar een gezelschap met een eigen image op te bouiven. W e be doelen daar niet alleen mee de stijl, die vlot, fris, modern en hoe kan het anders nog een tikkeltje studenti koos is, maar ook dat hij er van houdt mens psychologisch door te lichten. Niet hooghartig er. er buitenstaand, maar ergens deelt hij het onbehagen en zingt het liedje van verlangen mee. De tekst is wel eens navrant, maar nooit zuur. Hij is saus rancune. In zijn teksten speelt hy met ge dachten, zoals een ander met woorden speelt Sommige van zijn nummers vinden nog hun oorsprong in zyn studenten cabaret van 1958. Bijgeslepen en bij geschaafd, maar Paul van Vliet is Eredoctoraat voor prof. mr. Feenstra LEIDEN De universiteit van Siena heeft besloten het eredoctoraat in de rechten toe te kennen aan prof. mr. R. Feenstra, sinds 1952 hoogleraar in het Romeins recht en zijn geschiedenis aan de Leidse Universiteit. De ere promotie zal plaats hebben od woens- ig 12 april. Prof. Feenstra ontving in 1965 reeds :n eredoctoraat in de rechten van de universiteit van Dijon; sinds 1966 is hij buitenlands lid van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschap pen, Letteren en Schone Kunsten van België. Gouden jubileum chr. bouwvakkers LEIDEN De afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid viert zaterdagmiddag 11 maart haar gouden jubileum met een receptie in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen aan de Oude Singel van 4 uur tot half 6. behoudend, wat de ideeën betreft. Dat is ook goed. Zijn tekst heeft onverwachte wen dingen en niet vermoede gezegden. Dat is mede de aantrekkelijkheid. Bo vendien wordt bij deze groep tamelijk veel gespeeld, vooral het uitspelen van scènes komt vaak voor. Dat in die stilte de aandacht eerder toe dan afneemt geeft blijk van een uitstekende expressie en mimiek, bij alle drie, maar vooral bij Liselore Ger ritsen. Ook haar zang is uitstekend Rosemarie Sedert de vorige keer dat wij hen zagen is de homogeniteit gegroeid. Fera. Huigas vormt met de anderen een volslagen eenheid Rob van Kree- veld was een bekwaam begeleider en goed solist. De zeer vele K. er. O.-leden die Pe pijn boven de voetba. kozen toonden door een ovationeel applaus, dat zy daar geen spyt van hadden. Voor Lieselore waren er zeer ver diende bloemen. A. C. Bouwman Man (76) gevallen LEIDEN Omstreeks half zes is gistermiddag op de MiddelBtegracht de 76-jairige Leidena&r G. Flippo op het trottoir gestruikeld en gevallen Hy brak zijn linkerbeen en moest door de EHD naar een ziekenhuis worden ee- J. W. Wiggers gemeentesecretaris VOORSCHOTEN - De heer J. A. Wiggers, hoofd vande afdeling finan ciën en onderwijs van de gemeent® secretarie, is benoemd tot gemeente secretaris van Veghel (N.-Br.i. LEIDATO Dagelijks Hi-Fi- SHOWS RADIO WESTRIK niet alleen schilders en beeldhouwers, maar ook grafici, p Mtenbakkers, fil mers en beoefenaren van wat verder nog „kunst" mag heten. Koninklijk Adspirant-leden moeten hun werk voorleggen aan een ballotage-commis sie, waarin zitting hebben: Willem F Breddels (voorzitter), drs. J. Bolten, conservator van het Prentenkabinet in Leiden, drs. H. Locher, conservator van het Prentenkabinet in Den Haag, drs. J. Joosten, hoofd van de afdeling moderne kunst var. het Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie, de kunstcriticus Kudie Fuchs, de kunstschilder Herman Berserik en de kunstschilder Jan Mank. Dit gezel schap treedt ook op als commissie ter voorbereiding van tentoonstellingen. Bindingen met andere Leidse verenigin- gingen zoals het Leids academisch centrum (LAK), de Smalfilmliga, en Ars zyn er niet, al zal er incidenteel wel worden samengewerkt Het alleen nog maar op papier bestaande Leids kunst centrum is in de nieuwe vereniging opgegaan. Ten slotte is het de bedoeling dat vereniging koninkiyk wordt goed gekeurd. KEES BUURMAN Mlïï STOMME PIANO *t Lijkt vreemd voor adviseurs in klank, maar soms adviseren wij pia no's die voor stommetje spelen: we bedoelen plano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered Waarmee wij maar willen zeg gen dat U - zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaanl Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Esther Grace d v H J Hensing en G A M van Cassel; Petra Mirjam d v J de Best en A Nijgh; Yvonne d v P Schaddé van Dooren en C Haas noot: Anne-Mieke d v G Volbeda en MC Blansjaar; Erik Peter z v P P Diimpel en M SwiebeL Overleden: L van Delft mn 68 jr: S Ramsche wed v A A van der Pool 66 jr; W M Offringa mn 66 ir. Kraamheer onder bed VOORSCHOTEN Ruim vijfen dertig jaar heeft zuster Anna Lamboo in Voorschoten de helpende hand ge boden bij gezinsuitbreidingen. Hon derden malen heeft zij vreugde mee gemaakt, vreugde bij andere mensen. Gistermiddag kwam Voorschoten op zetten en zeer velen drukten zuster Lamboo in het Gezondheidscentrum de hand. De veertien dagen oude Peter Over- duin, de joivgste Voorschotenaar die kennismaakte met de kraamverzorg ster, kwam in de armen van zijr moeder bloemen aanbieden. Deze baby was op dat moment de belangrijkste Voorschotenaar en dat wilde heel wat zeggen tussen al die mensen, die eventjes de zuster opzochten- De wethouders Iestra en Kamminga vertegenwoordigden de gemeente, drs. H. A. Korthals, landelijk voorzitter van de Ver. voor Veilig Verkeer, en echtgenote bezochten hun kraamver zorgster, oud-wethouder G. Schrama. de besturen van de drie Kruisvereni gingen en zo maar ouders en kinde ren van de vele honderden gezinnen, waarin zuster Anna een bepaalde tijd de scepter heeft gezwaaid. Cognac Dokter M. van der Stoel zag het als een moeilijke taak een ernstig woord te richten tot de zuster. „Zuster Anna Lamboo is de toeverlaat geworden in vele gezinnen. De kraamvrouwen heb ben het steeds best by haar gehad, Vroeger stond ze na afloop van de ge boorte altijd snel klaar met een ge klutst ed met cognac voor de kraam- Vele kraamheren zullen de zuster zeer streng gevonden hebben. Ze was ook dikwijls wreed voor de to taal ontredderde kraamheren. Een- Bijna iedere winkelier verkoopt tegenwoordig sinaasappelen, maar de lekkerste sinaasappelen koopt U toch nog steeds bij UW GROENTEMAN Omdat Uw groenteman VAKMAN is. Want er zijn wel 20 soorten sinaasappelen. Maar hij verkoopt alleen de BESTE, dus de LEKKER STE. En ALTIJD VERS In iedere zaak worden blikken sperziebonen verkocht. Dikwijls voor veel lagere prijzen dan bij de originele bron, Uw groeteman. Maar Uw groenteman is vakman. Hij verkoopt U wellicht niet de goed koopste bonen, maar verreweg de BESTE EN DAAR GAAT HET NU OM. Om dit te bewijzen heeft de gezamenlijke groentenhandel van Leiden en Omstreken een grote partij, ca. 36.000 blikken sperziebonen van de allerbeste kwaliteit, dus van de bekende Firma Nieuwenriuizen („SLEUTELS"), aangekocht, die ter kennismaking vanaf vrijdag 3 tot en met zaterdag 11 maart (zolang de voorraad strekt) ver onder de normale prys worden verkocht. Uw ouders en grootouders wisten r r de allerbeste kwaliteit 69 cent PER BLIK Uw groenteman, DE VAKMAN (Van een onzer redacteuren) LEIDEN —r De zesde Leidato, die vrijdagmiddag door burgemeester Van der Willigen wordt geopend, zal, om voorzitter Jan Wolfslag te citeren, vooral een „doe-Leidato" worden. Het betekent dat het publiek minder dan bij de vijf vorige Leidato's alleen maar mag kijken, „maar aankomen niet", zoals ze in het zuiden bij carnavals zingen. Dat „aankomen" betekent dan: pakken, proeven, keuren, kortom: doen. De handen mogen uit de mouwen; de heer Wolfslag is er nu al van overtuigd dat deze Leidato op het punt van beweeglijkheid alle voorgaande zal slaan. Vrijdagavond om zeven uur worden tieve zijde van het horecawezei de eerste bezoekers in de Stadsgehoor zaal verwacht. Voordat het moet er nog wel het een en ander ge beuren; op het ogenblik wordt dan ook koortsachtig gesjouwd, getimmerd en gezaagd om alles op tijd in orde te krijgen. Een bij elke tentoonstelling gebruikelijk verschijnsel, trouwens. Niet alleen de stands van de 80 deel- >mers moeten er puntgaaf uitzien, ook de extra attracties moeten werke lijk extra attractief worden. Het ge vaar zou er zelfs in kunnen zitten dat het „bijwerk" zo aantrekkelijk wordt daf geen hond meer naar die stands omkijkt. Zo erg zal het wel niet zijn, maar wel kan zo'n grot met tropische vissen, waaronder de uit gruwelverhalen be ruchte piranha's, die in geen tijd een menselijk lichaam in een geraamte veranderen, op een hoge kijkdichtheid rekenen. En dati hebben we het nog niet eens over de Beierse Bierstube en zwijgen helemaal over de „stand" van Stadsgehoorzaal-gerant Milikan, die onder het motto Sleutelstad - gasten- stad" belangstellenden in de consump- „proef" gaat stellen. Dansen Aan amusement zal dus beslist geen gebrek zyn, mede dank zij het optre den van zingende en spelende „top artiesten" als Ria Valk, Karin Kent, Trea Dobbs en Johnny Jordaan, om alleen de allertopste maar te noemen. De doe-het-zelvers in dit genre kun nen terecht in de naast de Stadsge hoorzaal gelegen school aan de Bree- straat, waar twieners (wat dat dan ook zijn) elke avond kunnen dansen op de muziek van o.a. Leidse bands. En dat zonder de verplichting moege- danst een aardgaskachel of stapelbed naar huis te zeulen. Om die (en andere) artikelen blijft het intussen wel gaan. Om de stands althans in dit amusementrijke stukje niet in het gedrang te laten komen, de mededeling dat als standhouders ook optreden het gemeentebestuur van Leiden (voor het eerst dit jaar), de Leidse sportstichting (met een ma quette van de te bouwen sporthal in zuidwest) en de organisaties die zich het lot van het gehandicapte kind aan trekken (met de stand „Het zorgen kind nu een verzorgd mens"). Voor degenen die met de verkoop- krachtigste, de mooiste of de origineel ste stand voor den dag komen, zijn er een geldprijs en twee medailles te winnen. Bovendien heeft de Stadsge hoorzaal een beker beschikbaar gesteld. Uitroepteken Ook dit jaar wordt de publiciteit krachtig bevorderd door de uitgave van de Leidato-krant, waaruit onder meer blijkt dat ook de burgemeester de Leidse huishoudshow goedgunstig gezind is. Zoiets geeft hoop. De bij vorige Leidato's gebruikelijke muziekkorpsen worden vervangen door twee geluidswagens, die verstokte thuisblijvers van hun ongelijk zullen overtuigen. Wie er oostindisch doof voor is, loopt dan toch nog de kans zaterdag een van de vijftig sandwich mannen tegen het beborde lijf te lopen Wie niet horen wil. moet dan maar voelen. De opwekkende middelen lijken ons overigens nauwelijks nodig. Het zal toch wel druk worden Voor wie het niet wil missen: de Leidato is vrijdag avond open van zeven tot elf uur en van 4 tot en met 11 maart van een tot vijf en van zeven tot elf uur. Dc toe gangsprijs bedraagt f 1,75; wie toe vallig nog geen veertien jaar is, kan zelfs voor een gulden al binnenkomen. s voorzitter Jan Wolfslag gelijk krijgt, wordt de zesde Leidato een uitroepteken in het Leidse leven van 1967". Aanwijzingen dar het een vraag teken wordt, zijn er in elk geval niet. maal zelfs werd een kraamheer zon der pardon onder het bed gescho ven en pas na de bevalling werd hij door de zuster bijgebracht. Zuster Anna staat bekend als een blijmoe dig en zonnige wijkkraamverpleeg- ster", aldus dokter Van der Stoel. Namens het landelijke best/uur van het Groene Kruis overhandigde dok ter Van der Stoel de zuster de zilve ren legmedaille met draagsipeld en sprak: „Je hebt steeds je roeping ge voeld en je bent een witte raaf". Wethouder Iestra bradhrt. de dank over van de gelhele Voorschotense ge meenschap en stelde dat de naam „zusier Anna" een begrip is geworden in heel Voorschoten. Zuster Lamboo werd bedolven onder de bloemen en geschenken. Behalve enveloppen met inhoud, kwam er een praoh/tig radiotoestel. Twee uur lang vormde zich een rij om de zuster, de brommende c de hand te drukken. BRILJANT juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Lezers schrijven Naar aanleiding van uw artikel van maandag jL „Laatste flat Urlusplani- soen in augustus klaar" delen wij u mee, dat wij ook u in de gelegenheid stellen een verhuizing mee te maken. Het is een publiek geheim, dat er geen hijsbinten of een hijsgelegenheid mocht worden gebouwd om de kosten van de flats zoveel mogelijk te beperken. Om dezelfde reden dus, waarom de Wo ningen zonder geiser en granieten keukenvloer worden afgeleverd- Wij als verhuizers waren dus ge noodzaakt hysbeugels te ontwerpen en te construeren, die ons in staat stelden de verhu isgoederen tot de vierde verdieping te hijsen. De ver- huisgoederen voor de vijfde en zesde verdieping mochten met de lift worden vervoerd. Zoland er geen storing was, een welkome afwisselipg! In het ongunstigste geval moesten wij dan wel enkele tientallen meters lopen of met de transportwagens rij den van lift tot woning. Al met al een kostbare, tyd-verslindende procedure. Mocht door een of andere oorzaak by het gereedkomen van de volgende flats de liften niet kunnen worden ge- >ruikt voor de vijfde en zesde ver- lieping want pas bij het vrijgeven van de vyfde en zesde verdieping wor den liften in werking gesteld dan zijn wij genoodzaakt te hijsen met motor lieren, wat weer een extra in vestering eist van vele honderden gul- Een normale locale verhuizing wordt uitgevoerd met 3 a 4 man personeel in vijf uur tijd; een verhuizing naar een galerijflat vergt meer personeel en geld. Is het dan een wonder, dat zo'n verhuizing meer geld kost? Het is le betreuren, dat verhuizingen worden genoemd, die f250,- en meer hebben gekost. Waarom werd niet vermeld, dat het merendeel der nieuwe bewoners minder dan f 200,- betaalde? Leiden NV voorheen H. Brandt en Zn, Firma J. van Duuren, Firma C. A. Mostert en Zn. De oprichting van de kunstenaarsver eniging Buut 110 is ook voor niet- kunstenaars (waarschijnlijk het merendeel van onze lezers) interes sant. Hierbij denken wij natuurlijk vooral aan de sociëteit die over een paar maanden wordt geopend en een trefpunt belooft te worden van kun stenaars en in kunst geïnteresseerden. Tot nog toe konden alleen de geluk- dige houders van een collegekaart in een dergelijke gelegenheid terecht. Het was een van de bewijzen dat Leiden wel een studentenstad, maar daarom nog geen stad was. De nieuwe sociëteit kan ertoe bijdra gen dat dat laatste weer een beetje meer het geval wordt. Het gemeente bestuur van Leiden dat natuurlijk ook liever een stad dan een dorp be stuurt heeft dan ook, zelfs daad werkelijk. zijn adhesie betuigd iqet de initiatieven van de nieuwe ver eniging. De blijdschap van het gemeentebe stuur heeft ook een andere oorzaak. Leidse kunstenaars waren tot nog toe loslopende lieden en daarmee is het nu eenmaal moeilijk werken. Nu ze zich hebben verenigd, kunnen de pro blemen gemakkelijker worden opge lost. De oprichting van Buut 110, ten slot te, is een persoonlijk succes voor de zoals hij zelf eens heeft gezegd van kunst bezeten galeriehouder Ben Walenkamp. Met zijn inzichten hoeft men het niet altijd eens te zijn om hier nog eens nadrukkelijk op te wijzen. Hij is een van de weinige mensen in Leiden die af en toe met stenen gooien. Ze missen wel eens doel. maar de al te rimpelloze vijver die Leiden heet, komt tenminste in beweging.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3