VLEET 4x1 =4 Leerlingen brachten lente in tuinbouwschool R burg Talma had gezellig feest en huldigde jubilarissen Later volst dagje varen op de meren Visserij nieuws bij de Irissenstraat had een kostelijke avond Chr. partijen kunnen niet alles bij het oude laten Sassenheim stelt sportraad in NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 MAART 1967 Bergen wrakhout op liet strand KATWIJK AAN ZEE In op dracht van gemeentewerken is vanmorgen een begin gemaakt met het bergen van de enorme hoeveelheid wrakhout die door de storm van de laatste dagen op het strand is geworpen. Men is zo spoedig mogelijk met de oprui ming begonnen om te voorkomen, dat het hout onderstuift. Dan zou men er van de zomer tijdens het badseizoen veel last van kunnen hebben. Foto D. Kruyt Verbetering van Katwijks kruispunt KATWIJK De Provinciale Wa terstaat van Zuid-Holland heeft een begin gemaakt met de verbetering van het zo gevaarlijke kruispunt Provin ciale WegMolentuinweg. Doordat vele fietsers en bromfietsers dit kruispunt moesten oversteken naar de parallelweg zijn er in de loop der ja ren veel ongelukken gebeurd. Het kruispunt wordt nu zo gereconstru eerd, dat de aansluiting met de pa rallelweg geheel komt te vervallen. De parallelweg wordit nu in zuidelij ke richting doorgetrokken over de bestaande westelijke rijbaan van de provinciale weg. terwijl tussen de oos telijke en de huidige westelijke rijbaan een nieuwe rijbaan wordt aangelegd voor het doorgaande noord-zuid-ver keer. Als het werk voltooid zal zijn, zal het kruispunt worden afgesloten voor voetgangers, fietsers en brom fietsers en ander langzaam verkeer. De stopplaatsen voor de autobus sen van de NZH van en naar Den Haag zullen in noordelijke en zuidelij ke richting worden verlegd. Ze zul len buiten het kruispunt om voor be langhebbenden bereikbaar zijn. Het rijwielverkeer zal ook buiten het kruispunt om worden geleid. Jongen bij 'wedstrijd in botsing met auto KATWIJK Gistermorgen tegen half negen d-edten twee jongens op de fiets een wedlsttijd wie het ee»rs>t het marktterrein over was. De dertienjarige Cornells Snijder Zuidatraat 57 j. had bij de finish zo'n vaart, dat hij de bocht niet kon halen en op de Piet Heirvlaan in botsing kwam met een personenauto- Hij kwam er af met een flinke hoofdwond, die door een dokter moest worden gehecht. Zijn fiete werd ver nield Lustrum bridgeclub KATWIJK In restaurant Savoy vierden de leden van de Katwijkse bridgeclub „De Brug" het vijftienjarig bestaan van de vereniging. De voorzit ter van de bridgeclub, de heer B. de Bruyn, blikte even terug. In het begin van 1952 waren er slechts enkele leden. De groei van de club dateert van de laatste jaren. Nu zijn er 65 leden. Hei succes is voornamelijk te danken, aldus de heer De Bruyn aan de gezellige sfeer. Namens de Nederlandse Bridge bond wenste de voorzitter van het dis trict Leiden, de heer P. Koren, geluk. De avond werd op gezellige wijze doorgebracht, waarbij een orkest van Leidse studenten voor de muzikale om lijsting zorgde, terwijl de heer en me vrouw C. den Duik met mevrouw D. Parlevliet enkele schetsjes verzorgden. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag hoog water 7.17 en 19.40 uur: laag water 3.06 en 15 33 uur KATWIJK Dc percelen Zuid straat 55 en 57 van de heer A. H. Schipper te Hilversum, opgenomen m de eerste fase van het saneringsgebied, kunnen door de gemeente worden aangekocht voor eer. totaalprüs van f 7500. KATWIJK Dc gewone dienst van de sociale werkplaats geeft op de ontwerp-rekening over 1965 een voor delig saldo aan van f 54.639,44 De nazorgwenkplaats heeft een nadelig saldo van f 12.456.73. KATWIJK De huurprijzen voor het terrein van De Zwaan, het ter ras van Savoy en het gedeelte Em- maplein waarop de heer M. Prins een friteskraam heeft, zijn aan de verho ging toe respectievelijk van f 1015 tot f 1522.50. van f 775 tot f 930 en van f 1250 tot f 1375 KATWIJK .AAN ZEE - Morgen middag om drie uur wordt o.l.v ds. Bouman het vrouwei.bijbeluur gehou den in de Oranjezaal. KATWIJK AAN ZEE In Riche hebben de leden van de gouden bak- kerspatroonsvereniging Talma met hun dames gisteren een gezellige feestmiddag gehad. Er waren drie jubilarissen. In de eerste plaats de bestuursleden J. P. C. Boonekamp en H. van Maanen, die 25 jaar deel uitmaken van het bestuur. En ook voorzitter L. van den Oever, die zijn eerste lustrum als voorzitter heeft volgemaakt. De heer Van den Oever sprak de zilveren jubilarissen hartelijk toe. Hij prees vooral de prettige samenwer king. Men kan het gelukkig buiten gewoon goed met elkaar vinden. De heer Boonekamp werd verrast met een boorset, de heer Van Maanen met gou den manchetknopen met de inscriptie „Talma". Dank Mede namens de heer Van Maanen dankte de heer Boonekamp voor de van waardering getuigende woorden en de geschenken. „Als ik het leven mocht overdoen, zou ik beslist weer in het Talma-bestuur stappen". De heer Boonekamp richtte zich vervolgens tot voorziter Van den Oever, die de harten van de bakkers heeft gewonnen door zijn gemoede lijk leiderschap. De feestgave voor hem was een kruik jenever. In de beste stemming bleef men ge ruime tijd nog bijeen. De bijeenkomst werd afgerond met een verloting en een bescheiden etentje. Alle dames kregen als jubileumgeschenk een mooi bewerkte broodschaal. Overigens is de jubileumviering hiermee nog niet achter de rug. Op dinsdag 11 april trekken de bakkers met hun vrouwen er een dagje tussen uit voor het maken van een Triton boottocht. Primeurs De vereniging is opgericht op 5 febr. 1917 door de heren L. Parlevliet, J. Varkevisser en C. van Tongeren. De oorlogsomstandigheden dwongen de bakkers tot samenwerking. Als eersten in Nederland besloten zij tot afschaf fing van de nachtarbeid. Na een sluimerperiode blies de 2de wereldoorlog de vereniging nieuw le ven in. De heer T. den Duik had toen de leiding. In 1946 boekte de vereni ging een nieuwe primeur: men besloot elk jaar een week vakantie te nemen. Later groeide die week uit tot veertien IJMUIDEN* De visserij werd weer ernstig gestagneerd door een storm. Bij na overal gingen de netten op de pennen. De schepen moesten gaan liggen steken. Alleen op 55 NB konden sommige vaar tuigen af en toe een trekje doen. Zij vingen daar wat tong. De kleinere een heden lagen allemaal nog binnen en staken de neus nog niet in zee. Dat was geen wonder want de storm had in middels windkracht negen bereikt Aan de IJmuider markt zorgden 23 vaartuigen voor een aanvoer van 7700 kisten vis. waarvan 300 kisten schelvis, 380 kleine kisten schelvis, 160 kisten wijting, 180 kleine kisten wijting, 260 kisten gul en kabeljauw, 110 kisten kleine gul, 5800 kisten koolvis, 68 kleine kisten haring, 50 kisten makreel, 330 kleine kisten makreel, 650 kisten schol, 5 kisten tarbot, 165 kisten diversen, 950 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. "Van de aanvoer bestond 75 percent uit koolvis. En hiervan was weer het voor betaalde men dan ook bijzonder grootste gedeelte klein en zwart. Hier- weinig. De kleine soort zat spoedig op het lage niveau van 15.de grote soort zakte na een inzet van ƒ76.weg tot ƒ37.50. De platvis gaf een heel ander beeld te zien. De tong zat weer hoog te paard. De eentjes hadden met een koers van 8,50 wel een zeer voorspoedige start. De slips haalden een mooie notering van ƒ7,38 tot ƒ6,71. Ook de andere soorten lieten zich niet kennen en be reikten een fraai gemiddelde Schol De schol herstelt zich steeds meer van de klappen in de laatste weken. De tweetjes tekenden met ƒ63.voor de hoogste koers, maar moesten ook met de laagste notering van 43,genoegen nemen. De kleinmiddel en de schol zaten met een koers van ƒ57,tot ƒ50,zelts op een hoger gemiddelde. De grote en de grootmiddel deden 52,— tot ƒ44,—. Nu de schelvis voortdurend schaarser wordt, stijgen de prijzen met de dag. De grote en de grootmiddel lieten een constante koers van ƒ90,aantekenen. De kleinmiddel en de pennen volgden met een notering van ƒ86,— op geringe afstand. De braadschelvis bracht de kattencentrale met een koers van ƒ66.- tot 52,tot wanhoop. Het kleine beetje haring liet zich met een gemiddelde van 37,— goed betalen, evenals de makreel met een koers van ƒ58,40 tot ƒ34,40. De gul trok een grotere belangstelling met als top een koers van 72.voor de grootste soort. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmuider markt onder meer de KW 159 Marian Ellen met 1600 kisten, de KW 44 Rijn- mond 3 met 1050 kisten, de VL 112 Bets en Gerda met 1450 kisten, de KW 3 Koraalbank met 600 kisten, de VL 121 Willem met 860 kisten en 320 kleine kisten diversen en de KW 39 Wilhelmina Johanna met 972 kisten. Met satellieten? Zal het in de toekomst mogelijk zijn de visvangsten met behulp van satellieten in de wereldruimte te verhogen? Charles F. Luce. Amerikaans onderstaatssecre taris, is volgens het Amerikaanse visse rijblad Commercial Fisheries Review van mening, dat in de toekomst de ruimte schepen ook voor dit doel zullen wor den ingezet. Door inschakeling van dc satellieten de heer Luce is nog altijd aan het woord zou de visserij zeer nuttige gegevens over nu nog onbekende zaken kunnen verzamelen. Op het ogenblik probeert men ln de Verenigde Staten al de temperatuur van het zee-oppervlak door infrarode straling te verkennen. Met behulp van radar- stralen zou men bovendien de bewegin gen, die aan het wateroppervlak door scholen haring of tonijn worden ver oorzaakt. kunnen lokaliseren. Verder kunnen de satellieten met instrumenten worden uitgerust die reageren op paaiende scholen vis. De Amerikaanse astronauten worden reeds nu in zulke zaken onderricht. De heer Luce rekent op een sterke stijging van het vis verbruik in de Ver enigde Staten. Het jaarverbruik ligt, thans rond de 12 miljoen ton, dat zal in het jaar 2000 18 miljard zijn. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 300 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw. 4000 kisten koolvis, 4000 kisten gekochte .haring, 20 kisten schol en 1500 kilo tong. S. de Vries - Zelfbediening 4 KNALAANBIEDINGEN 1. Grote fles echte JUS D'ORANGE 1,59 2e fles Vz prijs 2. De echte fijne dessert KOFFIE 2,10 2e pak Vz prijs 3. 150 gram zeer fijne BOTERHAMWORST 39 ct. 4. Literblik boordevol ja, tot de nok gevuld SPERCIEBONEN 79 Cf. 2e blik Vz prijs Tot ziens op de VLIET NZ 77 - RIJNSBURG RIJNSBURG Gisteren heeft de buurtvereniging Irissenstraat in De Jeugdhaven haar jaarlijkse feest avond gehouden. Men vermaakte zich kostelijk met het door de Leidse Po- litietoneelvereniging opgevoerde blij spel „Pechvogels" van Wilfred Mas- In verband met het aftreden van de heren J. Zwaan, F. Passchier. J. van Delft. P Vooys en H. van der Vlek- HILLEGOM Onder voorzitter schap van de heer T. Lodewijk hield de AR partij afdeling Hillegom gis teravond haar jaarvergadering. De heer Lodewijk zei. dat na de verkie zingen duidelijk is gebleken, dat men achter de programma's naar integere, deskundige personen zoekt. Hij kriti seerde het opvrijen van de jonge mal contenten, D'66 behaalde een succes, omdat de groep nog jong is en geen verleden heeft. Maar deze 5 pet van de stemmen moet men nu ook weer niet overschatten. Hij stelde vast, dat herinvoering van het districtenstelsel en het verkiezen van een minister president niet haalbaar zijn. De heer Lodewijk wees de kreet om te deconfessionaliseren resoluut van de hand. maar voegde eraan toe, dat de christelijke partijen met enige mo dificaties niet alles bij het oude kun- laten. Het is een historisch ver- Agrnriërs hadden feestavond SASSENHEIM ln een tot aan de laatste plaats bezet'e zaa! hield de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond in gebouw „De Ontmoeting'' zijn jaar 'ijkse feestavond. De verslagen vau de secretaris en dc penningmeester leverden geen moeilijkheden op Hoofdbestuurslid L. van Dalen hield een kort praatje over de „Grondlei- ding van de NCAB De Zoeterwoudse toneelgroep voer de het blijspel „De avond van de ze- venae juli" op een spel in drie be drijven van Gerard van Dijk Me' veel vaart en enthousiasme werd dl' gebracht, zodat alle spelers aan het eind deelden in de bloemenhulde Ook dit jaar weer avond vierdaagse LISSE De wandelsportvereniging D.J.O. heeft voor een goed contac'. tussen ouders en leden een kienavond gehouden. Er kwam een mooi bedrag uit de bus voor een „reisfonds". Voorzitter P. van der Zwet deelde mee dat de plaatselijke regellngscom- missie van de Nederlandse Wandel sport Bond dit jaai voor de tweede keer een avondvierdaagse in Lisse or ganiseert. Deze avondvierdaagse zal gehouden worden van 13 tot en met 17 juni. klaarbare. maar voor het heden angst wekkende situatie, dat de grenzen van de politieke partijen parallel lopen met de breuklijnen van de Kerken. De kerkelijke verdeeldheid heeft ge vaarlijke consequenties voor het staat kundige leven. In een christelijke de mocratische pant ij zal kerkelijke ge scheidenheid geen rol mogen spelen. Omitrent een éénwording van de chris telijke partijen was de spreker niet zo optimistisch, hoewel het wel dui delijk is, dat meer eenheid gewenst is: De afdeling zal haar medewerking verlenen aan de voorbereiding van „jeugdgemeenteraad". De beide jubilerende bestuurs leden van de bakkerspatroons- vereniging Talma. Links secre taris Boonekamp, rechts de heer Van Maanen. De woorden sfeer en ritme geven een goede ken schets van het verenigingsleven. Foto D. Kruyt. LISSE Het bestuur van de damclub „Lisse" houdt in de komende paasvakantie een „open" damtoernooi voor de jeugd. De kosten bedragen 2,50 per persoon. Men kan zich op geven bij B. van Dam, De Ruyter- straat 6; A. G. de Groot, De Ruyter- straat 33 en de secretaris, C. Imthorn, Ooievaarstraat 36, Poelpolder. Een hoekje van de in de Rijns- burgse tuinbouwschool ingerich te leerlingenexpositie. Foto N. van der Horst. Tijdens raadsvergadering SASSENHEIM Gisteravond kwam If 4700 goedgekeurd. de raad onder voorzitterschap van burgemeester J. Baron van Knobels- dorff bijeen. Deze wenste wethouder Kortekaas geluk met diens 40-jarig huwelijksfeest. In de vacature-G. A Stolwijk werd in de commissie wering schoolverzuim benoemd de heer A. v Zonneveld. De andere leden werden herbenoemd. Bij het voorstel voor de instelling van een sportcommissie, vroeg de heer Platje (WD) of het niet mogelijk is ook niet-leden van de raad te benoe men. De heer De Nennie stelde een vraag van dezelfde strekking. De heer Verschoor vroeg om een nadere pre cisering- van de taak van de snort- commissie. De voorzitter zei dat de sportcom missie een zuivere raadscommissie zal zijn. Deze zal o.a. bezien welk stuk in de gemeentebegroting beschikbaar ge steld kan worden voor de sportaccom modatie. Verder zal deze commissie een adviserende taak hebben. Hierna werden als leden van de sportraad gekozen de heren J. Bakker (prot.-chr.)J. J. Gorter (WD); H. v Prooyen (KVP) en H. P. W. M. v. d. Vaart. Het voorzitterschap zal worden waargenomen door een lid van B. en W. In verband metde aanstelling van een vierde leerkracht en de aanschaf van nieuw lesmateriaal en meubilair werd voor de openbare school een krediet van f 2.025 beschikbaar gesteld. Daar de huidige stichtingsvorm van de Beschutte Werkplaats niet voldoet, werd voorgesteld een nieuwe gemeen schappelijke regeling in het leven te roepen teneinde een nieuwe rechts vorm te verkrijgen. Ook in de stichting zelf leeft dit verlangen. De raad van Sassenheim was de eerste van de ge meenten Noordwijkerhout, Noordwijk. Voorhout, Warmond, Sassenheim, Lisse en Hillegom, waar dit voorstel werd aanvaard. Als vertegenwoordigers van de gemeente werden aangewezen wet houder Kortekaas en de heer J. v. d. Gezoudheitfeceiit rum Als gevolg van de vrij gunstige kas- positie kon een aantal bedragen be schikbaar worden gesteld voor de aan leg van sportterreinen (f 42.000), voor de verlichting van de Hoofdstraat (f 50.000) en voor de aanleg van een parkeerterrein aan de Hoofdstraat (f 70.000). De voorzitter zei te. hopen dat dit jaar de verlichting van de Hoofdstraat, met kwiklampen, gereed zal komen. Binnenkort zal er een voorstel komen om de verlichting van de Parklaan aan te passen aan de nieuwe van de Hoofd- T.b.v. het Gezondheidscentrum zal een gedeeltelijke lening worden aan gevraagd; een gedeelte moet uit eigen middelen worden gefinancierd. kent werden vier jonge bestuursleden gekozen, de heren N. Hogeduin, P. Zwaan, C. van Delft en A. Ouwer- sloot. Aftredend-voorzitter J. Zwaan dankte de oude bestuursleden voor het vele werk in het belang van de vereniging verricht. Jong bestuur De afgevaardigde van de Oranje vereniging, de heer J. de Koning, sprak de hoop uit, dat de goede sa menwerking nu er een nieuw bestuur is, zal worden voortgezet. Hij vond het goed gezien vier jonge mensen in het bestuur te kiezen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereniging weer verscheidene prijzen in de wacht heeft gesleept. Aan het enthousiasme van de leden ontbreekt echter nog wel het een en ander. Het aantal leden bedraagt 76. De penning meester meldde een batig saldo van 155,51. De avond werd afgerond mei een verloting, waarvoor tal van leuke prijzen beschikbaar waren. Burgerlijke stand vau Sassenlieim SASSENHEIM &eboren: Loeske d v A J H van Deursen en G P Hoo- gendoorn. Essenlaar. 33; Gabriëlle WGMdvWJM V e: meulen en M J Smit, Willen Warnaariaan 8. Ondertrouwd; Klaas Scheffer, 41 j Westerstraal 18 en Herbedina Ver steeg 34 j Gladiolenstraat 42. Gehuwd: Joannes G. Rewijk 29 j Lisse ten Maria P J Roman 22 j Mo lenstraat 9; Herman J M Eikens 23 j Hoofdstraat 106 en Huberta M M Saa- sem 20 j Bioemendaal. Overleden: Alida Hoogeveen-van der Star 87 j Hoofdstraat 82 LISSE Foto Mieioo geeft vrijdag avond een fofo-bean-«festijn in het Patronaatsgebouw; aanvang 8 uur. Er zal een fotowedstrijd worden gehou den en gelegenheid worden gegeven te dansen op de muziek van de beat- groep „The Flying Birds". centrum van de grond zal komen. Over het sportveldencomplex zei hii dat dezer dagen met de voorzitters van beide voetbalverenigingen overleg gaande is geweest. Van die zijde kan gerekend worden op hand- en span diensten. Tot slot ging de raad akkoord met het voorbereidingsplan om bij het kruispunt Sassenheim-Noord een ho tel-restaurant te laten bouwen. RIJNSBURG Gistermiddag heeft rijkstuinbouicconsuleiit drs. A. F. G. Slootweg de bloemen- en groenteten- toonstelling geopend, die leerlingen van de christelijke tuinbouwschool in de school aan de Spinozalaan heb ben ingericht. De expositie is een indrukwekkend staaltje van wat de jongelui op hun vakgebied al weten te presteren. Ook de manier waarop de produkten zijn opgesteld, ver dient veel lof. Drs. Slootweg prees de initiatiefne mers van de tentoonstelling. Juist door het wenken in de praktijk komt men in contact met de mogelijkheden en moeilijkheden van de teelt en gaat men oog krijgen voor de belangrijk heid van de theoretische studie. Allerlei nieuwigheden worden in de tuinbouwlaboratoria en tuinbouwproef- tuinen uitgedokterd. Aan de kwekers is de taak te beoordelen of het zin heeft een en ander in te voeren- Als voorbeeld noemde de heer Slootweg de tulpenteelt in cellen bii kunstlicht De voorzitter van de commissie van beheer en toezicht van de school, de heer T. Kralt, noemde de tentoonstel ling van betekenis omdat de leerlingen op deze manier regelrecht te maken hebben gekregen met belangrijke fa cetten van hun toekomstige vak: hel op de juiste tijd in bloei brengen en het voordelig opstellen van de Dro- diukten Uit hel juryrapport bleek, dat de tentoonstelling uniek voor Rijnsburg kan worden genoemd. De produkten zijn van uitstekende kwaliteit. De ge ringe verschillen hebben de jury leden bü de beoordeling grote moei lijkheden bezorgd. Het liefst hadden zij alle deelnemers een prijs gegeven. Ze zouden het hebben verdiend. Als kritische opmenking had de jury. dat een fout is gem.iakt door tulpen en narcissen in één vaas te zetten. Tulpen en narcissen in dezelfde vaas zetten be tekent. dat binnen twee dagen de tul pen dood gaan- Om deze reden konden de vazen niet in de beoordeling wor den betrokken- De jury bestond uit mevnouw Van Klaveren en de heren Beukers en De Groot. Mevrouw Van "laveren reikte de prijzen uit. De tentoonsteling is te bezichtigen tot en met a s. zaterdag van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur.. De namen van de prijswinnaars: Groep 1: 1 Dick v d Berg. assorti; ment en kwaliteit- 2 Jack Uilenbo? gaard, kwaliteit. 3 Rien Cromhout. Groep 2: 1 Piet Wisohmeyer. 2 J D v d Niet. 3 Henik Zandbergen. Groep 3: 1 Goof Tromp. 2 Jan v Egmond- Groep 4: 1 K Heemskerk. 2 Jan v Woerden. 3 Arend Durieux. 4 Kees Hogewondng. Groep 5: 1 Daan v d Vijver. 2 J Heemskerk. 3 Arend Alleman- 4 J v Egmond. Groep 6 (groenten): 1 P Ravensberr gen (en eervolle vermelding). Aulobotsing RIJNSBURG Gistermorgen om negen uur zijn op ue Valken burger wee twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Een der wagens wera zwaar beschaaiad. RIJNSBURG Morgenavond om half acht wordt in de Petrakerk het jaarfeest gehouden van de Gerei. Jeugdverenigingen. Op het programma staan o.a. zang en een toneelstukje. RIJNSBURG Donderdagavond om 8 uur wordt in „De Jeugdhaven" de algemene vergadering gehouden van de Raiffeisenbank, RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur spreekt ds. D Haverkamp uit Groenekan voor de hervormde evan gelisatie in de zaal achter de chr. geref. kerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4