Weekagenda Voorlopig nog geen eigen geluid van nieuwe Lakenhal-directeur Schitterende uitvoeringen van Kunst en Genoegen Twee Katwijkse vissers uit kokende zee gered DUS. WURFBAIN KIJKT NOG EVEN DE KAT UIT DE BOOAI Genoeglijke muziekavond met het B-orkest Jeugdige grafici zagen hun studie bekroond Jubileum zal week lang feest geven litTelIe Kunstenaars richten vereniging op MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 Maandag 27 februari Breestraat 19, 7 uur: cor.tact- et veilingavond Postzegelvrienden, Breestraat 49, 8 uur: afd. Leiden Ex- pogé. jaarvergadering. Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Chr. Bond Overheidspersoneel, J. H. van der Jagt over „Wat verwachten wij van de nieuwe regering?" Schouwburg, 8 uur: K. en O., Lied in le schemering, door Haagsche Coma- die. Stationsweg 35, 8 uur: kynologenvere- niging Rijnland, dr. D, A. van Krevelen ver honden en schrijvers. Den Burcht. 8 uur: C.B.T.B., H.M. van en L.T.B.. gezamenlijke kringvergade ring over de agrarische toekomst van Rijnland, sor. ir. P. Huurman te Den Haag en de heer A. van den Hoek te Den Haae. Dinsdag 28 februari Breestraat 19, 7 tot 8 u spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 u: K. n O., film Elektra. Lakenhal. 8 uur: K. en O., concprt door Reinbert de Leeuw, piano, in sa menwerking met L.A.K. Breestraat 19, 8 uur: jaarvergadering VOLA. DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u: Adam n Eva-cabaret. SCHEVENINGEN: Circus theater, 8.15 u: Ned. Opera met Rigoletto Woensdag 1 maart SCHOUWBURG. 8 u K en O., caba ret Pepijn met Opus 2. o.l.v. Paul van Vliet Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u: zit ting sociale raadsvrouw. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 u: Na tionaal Ballet. DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u: Adam en Eva cabaret Donderdag 2 maart Schouwburg, 8 u: K. en O., cabaret Pepijn met Opus 2, o.Lv. Paul v Vliet. DEN HAAG: Schouwburg. 8.15 u: Haagsche Comedie met Vooriaarsontwa- SCHEVENINGEN: Circus-theater, 8.15 u: Ned. Opera met Rigoletto. Vrijdag 3 maart Gehoorzaal, 4 uur; opening LEIDOTO. Gehoorzaal. 7 uur nam.: opening LEIDATO voor het publiek. Zaal Koningskerk, 7.30 u: ruilbeurs voor verzamelaars. De Ruif, Janvossensteeg, na 9 u: café chantant. Zuiderkerk, Lammenschansweg, 8 u: uitvoering chr. muziekvereniging Con cordia. Lammenschansweg 6 (Lidwinaschool). 8 u: contactcommissie kinderbescher ming Leiden e.o., J. F. Caljé te Leiden over de aanrakingspunten van de dienst voor geestelijke volksgezondheid bij de GG en G.D. met de kinderbescher- Aula Louise de Coligny-H.B.S., Ka- gerstraat 7, 7.30 u: Interscholaire Con tactcommissie, poëzie- en cabaret- De Lakenhal, 8 u: Ver van belangstel lenden, prof. dr. J. Dankmeyer over „Le onardo da Vinei als onderzoeker van de Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster, beatavond, m.m.v. The Crooks. DEN HAAG: Schouwburg. 8.15 u: Haagsche Comedie met „Tussen paard DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u: Nieu we Komedie met „Romeo en Julia". Zaterdag 4 maart Gehoorzaal. 1 tot 5 en 7 tot 11 uut: LEIDATO. Breestraat 19: Boemerang. bingo- Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje. Westin- disch bal m.m.v. Ritmico Especia 1. DEN HAAG: Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met „Lied in de sche- mering". DEN HAAG: Diligentia. 8.15 u: Nieu we Komedie met „Romeo en Julia" SCHEVENINGEN: Circus-theater. 8.15 u: Nationaal Ballet. SCHEVENINGEN: Kurzaal. 8.15 u: Concertgebouworkest, met pianist Zondag 5 maart Hoogl. Kerkgracht 28, 7.30 u. jeugdbij- eenkomst De Hooglanders. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, open huis voor ieder- Welkc apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Reijst. Steenstraat 35. telel 20136 Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Mlm> Camera (2.30, 7 en 9.15 uur)' tot en maandag: Les liaisons dangereuses (18 jaar); dinsdag en woensdag: Elektra (14 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Een harde noot voor Dan O'Brian (18 jaar). Luxor (2.30, 6.45 en 9.15 uur) Wie is bang voor Virginia Woolf? (18 iaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Dodemans- dollars voor Ringo (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): donderdag: Het zevende zegel, vrijdag en zaterdag: De glimlach van een zomernacht, zondag en maandag: Het oog van de duivel, dins dag en woensdag: De grote stilte (al deze Ingmar-Bergmanfilms 18 jaar) Trianon (230. 7 en 9.15 uur). De pro fessor slaat een moordslag (14 jaar). (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Met ingang van woensdag 1 maart zal drs. M. L. Wurf- bain zijn achter de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude verscholen huis links in plaats van rechts achter zich laten liggen. Op die dag rijdt hij niet meer naar Rotterdam, waar hij als wetenschappelijk assistent bij museum Boymans-van Beuningen werkte, maar naar Leiden, waar hij in het stedelijk museum De Lakenhal tot man aan de top is benoemd. Na zijn Rotterdamse uitstapje betekent die benoeming een terugkeer naar Leiden, waar de in Londen geboren diplomaten- zoon Wurfbain van 1957 tot 1964 kunstgeschiedenis studeerde. Aan die Leidse tijd heeft hij onder meer het lidmaatschap van de Vereni ging van belangstellenden in De Lakenhal overgehouden. Tot zijn mede-belangstellenden behoorde drs. J. N. van Wessem, zijn voor ganger als directeur van De Lakenhal en nu hoogleraar aan de Rijks academie voor beeldende kunsten in Amsterdam. Wie als gevolg van de directiewis seling opzienbarende veranderingen verwacht, zal waarschijnlijk worden teleurgesteld (of juist niet, dat ligt er maar aan). Het eerste jaar zal er van veranderingen zelfs heel wei nig te bespeuren zijn, omdat de nieuwe directeur om te beginnen de afspraken van zijn voorganger moet nakomen. Die afspraken strekken zich over minstens een jaar uit; pas daarna kun nen nieuwe initiatieven worden geno men. Concrete plannen heeft de heer Wurfbain praktisch nog niet; van iemand die De Lakenhal eignlijk al leen nog maar aan de buitenkant kent. kan ook nauwelijks iets meer worden verwacht. Cobra-fan Wel kan al worden gezegd dat de benoeming van de heer Wurfbain hoopvol is voor degenen die graag de moderne kunst wat beter vertegen woordigd zouden zien in het Leidse museum. Zijn bijzondere belangstel ling gaat namelijk, behalve naar kunst uit de zestiende eeuw, ook uit naar die van de twintigste. Tot zijn favo riete schilders behoren bijvoorbeeld de mensen van de Cobra-groep, inclusief Karei Appel, al bewondert hij niet alle Appels. Degenen die van die moderne kunst vooral de grafiek een warm hart toe dragen, zijn nog beter af; de toekom stige belangrijkste kvnstpromotor be kent dat grafiek zijn specialiteit is; bij Boymans heeft hij zich daarmee den ook vrijwel uitsluitend bezigge houden. Voor Leidenaars is het strelend dat tot zijn favorieten op dit gebied de Leidse graficus en schilder Fer Hak kaart behoort. Ook de met Hakkaart verwante Co Westerink (winnaar van de Leidse Rembrandtprijs-1965) mag zich in de bewondering van drs. Wurf bain verheugen; niet alleen op grond van zijn grafische werk overigens: het in opdracht geschilderde doek Be grafenis van koningin Wilhelmina noemt Westerik-bewonderaad Wurf bain onomwonden „een van de top werken van na de oorlog". W alenkamp Dat er wel eens originele ideeën uit de nieuwe directiebus zouden kun nen komen, blijkt uil het (voorlopig nog vage) plan van de heer Wurf bain een expositie te houden met als thema ,kunst in het ruimtetijdperk". Daarbij zou hij werk willen laten zien dat op de een af ondere manier met de ruimtevaart heeft te maken. „Maar zoietszegt hij nuchter, ,jzou je tuurlijic maar een oj hoogstens twee keer per jaar kunnen doen". Ook wil hij in De Lakenhal wat meer aandacht gaan vragen voor ke ramiek, een kunstvorm die in een stad met pottenbakkers als Pieter Geraedts en Rob den Tonckelaer inderdaad wel wat meer museale belangstelling mag krijgen. Tot nog toe hebben de Leidenaars het werk van deze twee praktisch al leen kunnen zien dank zij Galerie Wa lenkamp (die, zoals de heer Wurfbain gunstig recenseert, „onmiskenbaar een eigen gezicht heeft" en waarvan hij de aktiviteiten dan ook graag nauw lettend in het oog' zal houden). Natuurlijk kan het niet allemaal Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn ,p de volgende tyder geopend Lindestraai lb maandag geslotet. iinsdag 9—11.15 u eu 133017 15 u.. woensdag gesloten, donderaag 13.30— 18.15 li. vrijdag 911.15 u. en 13.3018.45 u zaterdag 8—11.15 u en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en linsdag gesloten woensdag 8—1115 en ,330)7,i5 u.. donderdag 8 3011.15 ®r 13 30—18 15 u.. vrijdag 8 30—11.15 u en I.-.30—18 45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u Tentoonstellingen De Hoeksteen. Levendaal 1: tentoon stelling speelgoed, tot 15 maart. 10-12 en 2-4 uur. behalve zaterdags. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober Galerie Walenkamp. Nieuws teeg 11 tentoonstelling grafiek tot en met 2 maart, dag, van 26 uur. behalve maan- tgs en zondags. Rapenburg 10: tentoonstelling „700 jaar Leiden" jeugdontmoetingscentrum Rehoboth. opening 20 febr 8 uur, ver der open tot en met 25 febr.. 7.30 tot 10 Academiegebouw. Rapenburg 73: ten toonstelling van schilderijen, collages en tekeningen van Siet Zuijderland. van 22 febr tot 20 maart. WASSENAAR Kunstzaal Heult Hol. an 7:: tentoonstelling van schilderijen in Adrian Stahlecker. en ceramiek van Henk Verberkmoes (van 27 febr. tot en met 15 maart. dag. van 10 tot 5 uur. ook lagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten) RIJNSBURG Tuinbouwschool. Sandt'laan: expositie van bloemen en groenten (dinsdag van 19 tot 22, woens dag tot en met zaterdag van 14 tot 17 en 19 tot 22 uur.) spectaculair zijn wat de nieuwe klok gaat slaan. Er moet ook veel weten schappelijk werk worden gedaan: dat er in De Lakenhal een nieuwe wind waat, zal bijvoorbeeld niet of nauwe lijks naar buiten blijken uit de be werking van de collecties, waarmee de heer Wurfbain zich ook intensief zal gaan bezighouden. Schone droom Als iedere museumdirecteur wil ook de opvolger van drs. Van Wessem museum optimale bekendheid geven. Hoe hij dat gaat doen, staat hem ook nog niet precies voor ogen. Evenals zijn voorganger ziet hij de beperkte mogelijkheden die De Lakenhal tussen veel grotere en rijkere musea in Amsterdam en Den Haag in in dat opzicht heeft. In ieder geval zal hij trachten vooral bij jongere mensen zoals scholieren en studenten de drempelvrees zoveel mo gelijk weg te halen. En als het even kan, wil hij bij bijzondere tentoonstel lingen de radio en televisie naar Leiden halen, al is hij er zich ook hierbij van bewust dat het niet zo vaak zal kun- Een man die zich speciaal met de publiciteit bemoeit, ziet de nieuwe directeur voorlopig nog niet in Dc Lakenhal. Maar waar dat zelfs bij een veel groter museum als Boymans nog steeds een schone droom is, zit hij er niet al te erg over in de put. Ook dat deel van zijn taak zal hij blijmoedig dragen, zoals hij het in Rotterdam, waar hij zich ook zelf met de publi citeit hy ighield, heeft gedaan. Prettige sfeer Door zijn studententijd „zeer aan Leiden gehecht" geraakt en met de plezierigste herinneringen aan zijn nieuwe werkterrein („ik kwam regelmatig; ik vond dat er altijd prettige sfeer was"), zal hij woensdag optimistisch gestemd naar De Laken hal rijden. Samenvattend ziet hij het als zijn belangrijkste taak oude en nieuwe kunst zo gevarieerd mogelijk te bren gen. waarbij hij de kunst die op het ogenblik in Leiden wordt voortge bracht zeker niet over het hoofd zal zien. Zich verontschuldigend over het betrekkelijk geringe aantal concrete plannen dat hij op tafel kan leggen, Chr. Geref. Kerk van Leiden beroept LEIDEN De Chr. Geref. Kerk heeft in de vacature-prof. dr. W H. Vclcma een beroep uitgebracht op ds. J. H. Carlier te Kampen. Ds. Carlier is 37 jaar oud. Hij werd predikant op 11 november 1954 te Zutphen en in juni 1961 ging hij naar Kampen. Verdachte aangehouden LEIDEN Het afgelopen weekeinde heeft de politie een 25-jarige inwoner uit Leiden, zonder beroep, aangehou den, die wordt verdacht van poging tot inbraak in een kledingmagazijn aan de Botermarkt. zegt hij: „Ik moet me natuurlijk nog helemaal inwerken; over een paar maanden zou ik al meer kunnen ver tellen dan nu". Ten slotte kan niemand De La kenhal uit, zij het dan geregelde, be zoeken en een paar gesprekken met ingewijden grondig leren kennen. Ook directeuren weten van tevoren nog niet hoe de zweep zal klappen. Drs. Wurfbain (volgende maand 32) is in elk geval jong genoeg om er volledig achter te komen. Beschei den merkt hij op: „Ik weet al wel het een en ander, maar ik zal onge twijfeld nog veel meer moeten leren". LEI DEM De uula van de Oran- je-Massauschool nas zat er da ga vond geheel gevuld met belangstellenden ui de verrichtingen van het B-orkest, onderafdeling van het onder Henk Brièrs leiding staande Jeugdkamer- orkest en het Blokfluit-ensemble o.l.v. Piet Kunst. Het is mij opgevallen hoe geweldig aandachtig het meren deels jeugdig gehoor naar het zeer acceptabele spel van beide ensem bles heeft geluisterd. Henk Briér is kennelijk een ge schikt leider bij dit werk. Als ik naga, dat het merendeel der strijkers nog op een beperkte hoogte van technische vaardigheid staat, vind ik de resul taten die bereikt werden veelbelovend, vooral als grondslag voor het „grote orkest. De Music for the Royal Fireworks van Handel klonk vrij strak van toon en zuiverheid. Daar de jeugdige spe lers nog niet aan het vibrato toe zijn, is de klank natuurlijk nog niet warm. Ik zou hier echter niet graag kriti seren, getroffen als ik werd door de ijver van deze jonge muzikanten, die natuurlijk in een zekere technische gespannenheid hun partijen spelen. In Mozarts Divertimento was het Allegro levendig. In het Andantino rommelde het wat bij de blazers, die echter later het juiste ritme hervon den. Om te kunnen boeien vereisen soortgelijke werken een grote precisie, waar men natuurlijk nog niet aan toe is, maar wat zeker zal komen. Dit te kunnen vaststellen, was echter reeds genoeg om toch, verrast te kunnen luisteren. Voorts speelde het orkestje nog een Micro-suite van Oscar van Hamel, meestal in het „gewone" tonale sy steem, doch soms met onverwachte intervallen en harmonische verbin dingen. Grappig was de Kindersym fonie van Mozarts vader Leopold, Voor meer dan f 1000 aan textiel gestolen LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft men een aantal kelderboxen onder een flatgebouw van het winkelcentrum aan de Kennedy- laan opengebroken. Uit een van de boxen stal men een doos met 600 ny lonkousen, 25 paar herensokken, 5 jongenspyjama's en 40 meisjesjurken. Alles voor een totale waarde van 1360. Verder nam men nog een bloembak mee. LEIDEM Tweemaal, 's middags en 's avonds, gaven de K. en G.-ju niores en seneriores zaterdag een uit voering in de Gehoorzaal. De plaat sen waren niet allemaal bezet, maar voor één concert is er nu reeds (ge lukkig) te veel belangstelling. Die in de toekomst zeker nog toene- want de korpsen worden steeds groter. De dertienjarige junioren-af deling neemt de nieuwe aanwinsten •n de senioren putten uit de jon- gerenreserva K. en G. is een voorbeeldig ge disciplineerd korps. Dit uit zich op allerlei manieren. Prompt om acht uur sloten de deuren en de blauwe wachters hielden alle laatkomers tegen totdat voorzitter IJzerman zijn openingsrede had voleindigd. Ik kan voor de zeldzaamheid van dit op-tiid- beginnen instaan. Dankbaar De voorzitter kondigde alvast aan- dat het aanstaande veertigjarige jubi leum een week lang zal worden ge vierd. Er is trouwens veel om dank baar voor te zijn. Natuurlijk allereerst voor de ge- boek- en rasterdiepdrukbedrijf voor Leiden en Omstreken zaterdag middag in restaurant Van der Heijden aan 23 jonggezelzetters en -drukkers het jonggezellendiploma uitgereikt, de bekroning van een examen afgelegd na een vierjarige vakcursus, deels op de grafische schooi in Den Haag en deels in de Leidse bedrijven. Commissievoorzitter H. Schoonder- woerd wijdde waarderende woorden aan het adres van de leermeesters in de bedrijven, van wie velen hun taak bijzonder serieus opvatten. Ze laten zelfs leerlingen bij zich thuiskomen, teneinde de leerstof nog eens door te •men en te repeteren. De secretaris van de DOC, de heer J. Sjardin, reikte de diploma's uit. Onder de nodige bijval deelde de heer Sjardin mede, dat zich onder de beste 25 examinandi van alle districten ook dit jaar weer drie jonggezellen uit het Leidse district bevonden. Het zijn de jonggezellen-zetters J. Eradus (Lei den), H. Vink (Noordwijk aan Zee) en Duijn (Katwijk aan Zee), die voor alle vakken tenminste een 7 haalden en dientengevolge de jaarlijks door het G. J. Thiemefonds besehik- baargestelde bronzen medaille in ont- angst mochten nemen. Mede namens alle leerkrachten wenste de directeur van de Haagse jrafische school, de heer Chr. Morett, de jonge grafici geluk met de bereikte resultaten. Hij richtte zich vooral tot de jonggezel Van Duijn, de beste leer ling van de cursus. Hy mocht uit ban de directeur een vakboek in _st nemen- Als hoofdconsulent van de C.OC. liet de heer G. Sluymers zijn geluk wensen aan de jonggezellen verge zeld gaan met het advies de vak studie voort te zetten en zich zo mogelijk te specialiseren. Namens de Federatie van Drukkers- patroons gaf de heer E. A. E. van Dishoeck in zijn felicitatie-toespraakje de jonggezellen onder meer de raad zich in de nabije toekomst eveneens te gaan interesseren voor de bedrijfs economische aspecten van het bedryf. waarin zij hun bestaan vinden. Voorts voerden het woord de dis trictsconsulent A. Fenyn en de heer H. A. Chaudron als afgevaardigde van de drie werknemersbonden. De jonggezel-zetter M. Meulblok sprak namens alle leerlingen een har telijk dankwoord- De namen der geslaagden: jongge zel-zetters J Eradus. H J v d Kamp. PCM Karremans. A Kriek. W v d Linden D Pouw (allen te Leiden). H Vink (Noordwijk aan Zee). J v Duijn. W -Je Jon? (beiden Katwijk aan Zee) H F v Esch (Oude Wetering F J J Alferink (Hillesom) B H P Kapteijn (Sassemheim). A G Koet (Zoeterwou de). M Meulblok (Haarlemmermee'-V ionggezeldru'kkers: A Planie. Ph f® Vet. P D M de Wekker. H Th B J v d Zon (allen te Leiden). G J Lengers (De Zilk). J G Verdiik (Lisse). als mede de ion «gezeldrukkers voor de illustratiebedrijven F Wagemans. L C Th Zandvliet en H Zirkzee (allen te Leiden). weldige resultaten in Kerkrade, waar van twee grote kampioensvlaggen (na tionale en internationale hoogste on derscheidingen) blijvend getuigen. De beide K en G's gaan in omvang en kwaliteit met sprongen vooruit Er wordt keihard onder de zeer be kwame marinierskapel-instructeurs gewerkt; sfeer en discipline zijn goed. Men streeft voor jong K e naar de honderdvijftig. Het werk wordt intussen met de uitbreiding niet gemakkelijker. Klei nere korpsen kunnen voor het be halen van dezelfde onderscheidin gen met minder moeite toe Uit de reeks „welkoms" memoreren we dat aan de burgemeester van Lei den en dat aan de heer Franken, die, op weg naar Kerkrade, drie K. en G.- bestuursleden uit de verdrinkingsnood Boeiend De klankenstroom, afkomstig uit de nieuwe es-des hoorns, fluiten, piccolo's en allerlei soort van slagwerk, die van de junoren, na de rust van de n rijke senioren, op ons afkwam, boeiend en afwisselend. Een nieuwe repertoire van marsen, waaronder één gecomponeerd ter ge legenheid van het koperen junioren- bestaan, bleek serieus voorbereid. De junioren-pijpers bliezen ook vijf mooie volksliedjes van her en der. Ze klonken, bekwaam door Ada der Bent aan de piano begeleid, mild en goed verzorgd. Ook Nederlandse liedjes, ge zongen door in witte hemden ge stoken junioren-knapen, voldeden door frisheid en goede voordracht. Vooral het oud-Vlaamse slijpers- lied sprak mij sterk aan. Het tot de uiterste hoeken door de :nioren bevolkte toneel, met de weel derige instrumentenpracht en de schilderachtige compositie was een show op zichzelf. Men zou daarover en ook over het lofwaardige spel veel kunnen vertellen. Doch waar is dan het eind? Met een paar opmerkingen moet daarom worden volstaan. Het viel mij op, dat het bekende pam-pam en boem-boem zich hier zo weinig op dringen. De afwisselingen in het slag patroon, in de schakeringen van dy namiek, tegenbewegingen, klank kleuren zijn zó aantrekkelijk, dat men de aandacht als vanzelf daarop con centreert. Daarom wordt dit vele fa cetten rijke spel van tamboers en andere slagwerkers, van pijpers en hoornisten geen moment vermoeiend Na de beide succesnummers van Kerkrade brachten ook de senioren hiu| nieuwe werk met véél élan en nauwkeurigheid. Een solistengroep van fluitisten blies een graaie oude- dans-suite van J. A. Schmikerer (1700). Er rest mij nog te vermelden, dat een trio („The Folk Minstrels") niet onverdienstelijk de K. en G.-verrich- tingen twee keer onderbrak. Joh. van Wolfswinkel. (Rijs wijk l; kand e x Franse taal- en letterkunde: de heer B Bahlman (Roosendaal) kand. ex Duitse taal- en letterkunde: de heer P J van Trigt (Voorburg): doet. ex n gen.: mej. H C Klem (Schiebroeki. de heren J C Dor- repaal (Terneuzcn), J H Reints (Den Haagi. M F Schutte (Amsterdam) H Wechgelaar (Sluiskili W A J Zwart (Rotterdam): semi- artsex dc heren B J Nicssink (H/emstedei. APE Schmoutziger (Koudekerk aan de (Boskoop) waarbij aan het gewone instrumenta rium allerlei kinderinstrumenten zijn toegevoegd. Wie zou menen, dat een blokfluit ensemble altijd mank gaat aan een zekere onzuiverheid, zal wel ver baasd zijn geweest om de fraaie en me toon, die Piet Kunst uit zijn ensemble weet te halen. Verscheide ne suites,, van Pratorius, Handel en Peurl, alle uit de vroeg-klassieken, hielden de aandacht gespannen. De bas-fluiten gaven een warme onder toon aan de hoger gestemde groepen. Vooral bij Brade viel het accurate ritme te loven. De variaties van Karl Marx over Nur Laube, Lindlein Laube stellen zelfs technische eisen waaraan boven verwachting werd voldaan. Het was zeker een genoegen naar dit kleur rijke klankbeeld te luisteren. Het pu bliek leefde zeer met de executanten mee op deze genoeglijke muziekavond. Henri Welbooren. Deze week in: beatrijs Het Beste prinses de advertentie van (GaixHsette) Uit voorraad leverbaar bij: LEIDEN Zaterdag is in Leiden de vereniging van beeldende kunstenaars Buut 110 opgericht. De vereniging stelt zich ten doel de belangen van de beeldende kunstenaars uit Leiden en omgeving te behartigen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van galeriehouder Ben Walenkamp. In het bestuur hebben zitting de schil ders Willem Breddels (voorzitter), Kees Buurman (secretaris) en de beeldhouwer Jan Maaskant. Binnenkort zal ook een kunstenaars sociëteit worden geopend. Deze wordt gevestigd aan de Nieuwsteeg, tegen over Galerie Walenkamp. Vragen over sluiting Cito-fietsenstalling LEIDEN Het PvdA-raadslid mr M. L. Kuyt heeft B. en W. schrifte lijk vragen gesteld over de Cito-fiet senstalling aan de Stationsweg, die begin maart zou worden gesloten. Hij vraagt onder meer waaraan de slui ting is te wijten en of B. en W. of de Spoorwegen nog hebben getracht de exploitatie van de stalling te verzeke ren omdat de stalling onder het sta tion nu al overbelast is. Verder wil hij B. en W. aandrang laten uitoefenen op de Spoorwegen om afgifte van maandabonnementen aan door sluiting van de Cito-gedu- peerden te bevorderen. Na sluiting van de Cito-stalling verwacht de heer Kuyt meer fietsen op de openbare weg; hij vraagt maatregelen hiertegen. Kachel brandde te hard LEIDEN In een huis aan de Gre- venstraat is gisteren omstreeks half één een begin van brand ontstaan. Door oververhitting van de kachel was het houtwerk eronder gaan schroeien. De brandweer hoefde nauwelijks dienst te doen. De schade is gering. Inbraak in garage LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een auto mobielbedrijf aan de Zijlsingel. Men kwam binnen na vernieling van een ruit van het kantoortje. Vermis* wor den een tel- en een schrijfmachine. KATWIJK AAN ZEE Bij de over komende zee waardoor de KW 162 De vier Gezusters donderdagmiddag om half twee is getroffen, zijn twee man overboord geslagen: Jaap Plokker en Maarten van Duivenvoorde. De heer Van Duivenvoorde stond naast schip per H. Ouwehand en werd uit de brug geslingerd. De heer Plokker gooide juist wat etensresten overboord. Hij bleef gelukkig ergens aan haken en kon door stuurman Kees Vooys weer op het dek worden getrokken. De heer Van Duivenboorde zwom in de kokende zee. De kotter werd even wel juist in zijn richting gedrevei schipper Ouwehand en stuurman Vooys slaagden er daardoor ii\ hem, zij het met veel moeite, aan boord te trekken De vijf bemanningsleden, onder wie een broer van de schipper, machinist A. Ouwehand, zijn zaterdag uitermate dankbaar in Katwijk teruggekeerd. Hop het zich allemaal heeft afgespeeld, kon den zy nauwelijks navertellen. Het was in een oogwenk gebeurd. schip zag hellen, dat de KW 162 zou zinken. Verder is men zo druk bezig geweest met de reddingsactie, dat men eigenlijk helemaal geen gedach ten heeft gehad. Zoals elders in deze krant is te lezen, liep de kotter flink wat averij op. Met de reparatie zal wel een dag of veertien zijn gemoeid. De KW 162 De vier Gezusters is eigendom van rederij W. Krijgsman. Zij is in 1916 gebouwd bij Boot in Alphen en meet 28.11 x6,70x2.92 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3