Tunnels met lieren Schelde trekken in 4 LONDEN f.144.- LONDEN „f.99.- DURE POSTZEGELS VERBRAND PLAN VASTE OEVERVERBINDING De ard Carry Geyssen moet thuisblijven verhuist Stien Kaiser kan heimelijk naar Rusland Rijden met caravan eist speciale techniek EUROPABUS OOK NAAR HONGARIJE Pelgrimstocht voor Sherlock Holmes GIDSEN DINSDAG 21 FEBRUARI T»T (Van een onzer verslaggevers) GOES In ongeveer zes jaar kan, volgens een nieuwe methode, een vaste oeververbinding een combinatie brug-tunnel tussen Baarland en Terneuzen over en onder de Westerschelde worden ge bouwd. De kosten van dit project worden begroot op drie- tot vijf miljoen gulden. De ontwerper van dit plan, ir. L. W. Lievense uit j Breda, heeft gisteren voor het Departement Zeeland van de Maat- schappij van Nijverheid en Handel een toelichting gegeven op dit plan. Het ontwerp voorziet in de bouw van, een 5300 meter lange brug uit de: oever van Zuid Beveland ter hoogte; van de Everingenpolder bij Baar- j land. In het midden van de rivier, I op een bij laag water droog vallende! zandplaat, wordt een tunneleiland van 500 bij 800 meter aangelegd. Van hier uit kan men in de toe Stichting voor verbinding over de Westerschelde GOES De voorzitter van het Departement Zeeland van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, ir. J. P. Berdenis van Berlekom. heeft gisteren bekend gemaakt dat bin nenkort een stichting zal worden opgericht met het doel te komen tot de bouw van een vaste oever verbinding over de Westerschel de. In deze stichting zullen verte genwoordigers van handel en nij verheid uit Zuid-Holland. Zee land en België zitting nemen. De heer Berdenis van Berle kom merkte op dat nationaal ge zien een verdere ontwikkeling van het Westerscheldebekken wordt bepleit. Hij noemde deze toekomstige verbinding verder een nog ontbrekende schakel in West-Europa. Tijdens de discussie zei hij dat het een van de eerste taken van de nieuwe stichting zal zijn een definitief tracé voor de Westerschelde brug-tunnel vast gesteld te krijgen. komst via een twee kilometer lange tunnel de Zeeuwsvlaamse oever, even ten oosten van Terneuzen, be reiken. Brug en tunnel krijgen elk vier rijba nen. De brug zal worden gebouwd op ongeveer dezelfde manier als de Oosterscheldebrug. Voor de bouw van de tunnel wordt een geheel nieu we werkwijze toegepast. Bouwdok In de oever drie kilometer oostelijk van Terneuzen zal een bouwdok met een lengte van twee kilometer wor den aangelegd. In dit dok zullen de tunnels, twee stalen cirkels met een buitendiameter van tien meter, in'et kaar worden gezet. Het dok wordt met deuren van het Westerschelde- water afgesloten. Via deze deuren brengen sleepboten de tunneleenhe den van elk honderd meter naa bouwplaats. In het dok worden de eenheden elkaar gekoppeld. Daarna wordt de put drooggemalen en worden de tun nels voorzien van betonringen e: betonnen rij vloeren. Ook zijwaarts worden beide tunnels, waarvan de stalen buis twee tot' vier centimeter dik is, aan elkaar gekoppeld. Het dok zal twee verdiepingen hebben. Als de tunnels in elkaar gezet zijn, worden ze zijwaarts verplaatst naar de tweede (diepere)" „etage" van het bouwdok. Hier worden ze, door de ballastcompartimenten vol te pom pen. gelegd op een diepte van twaalf meter min NAP. de vier rijbanen komen te rusten zul len zestig meter uit elkaar worden „geplant". Tijdens de discussie zei ir. Lievense in antwoord op een vraag dat de bouw van een vaste oeververbinding over de Westerschelde op traditionele ma nier zeker twee jaar langer zou du ren. De bouw van een tunnel vol-1 gens de thans gangbare methode (segmenten die worden afgezonken); zou tussen de vijftig en honderd- vijfentwintig miljoen gulden meer gaan kosten. Prof. Van Rummelen, een geoloog, die eerder een lezing over een vaste oe ververbinding tussen Zuid Beveland en Zeeuwsch Vlaanderen heeft ge houden, betoogde dat het gekozen tracé het beste is wat er op Zeeuwse bodem is te vinden. „Bij de verwezenlijking van dit plan; zullen wij steeds zo veel mogelijk de' kraohten van de natuur zelf moeten] benutten. Voor het verplaatsen van j dergelijke krachten zijn geen machi nes. De mens zal de doorslaggevende kracht zijn, die alles de goede rich ting moet geven", aldus de voormali-1 ge waterstaatsingenieur Lievense. Tenslotte merkte hij op te hopen dat met dit ontwerp een eerste stap is gezet op de weg naar een vaste ver-i binding over het internationale vaar water de Westerschelde, die Zeeuwsch Vlaanderen nog steeds scheidt van de rest van ons land. LONDEN Het hoofdkwartier van j Scotland Yard, de Britse recherche, is i het afgelopen weekeinde verhuist naar DELFT Stien Kaiser, de nieuw onderkomen. Met onopval- njeuwe wereldkampioene hard- lende verhuiswagens werd de unieke collectie van vingerafdrukken (in to taal 1.800.000) en talloze portretten van veroordeelden en gezoohten binnen en buiten Groot-Britannië, overgebracht Het .nieuwe centrum van de Yard is een modern flatgebouw van 21 verdie pingen hoog, dat maar enkele honder den meters verder op de westelijke Theemsoever staat. Ook in het nieuwe gebouw heeft de politie alle voorzorgsmaatregelen ge troffen dat de kostbare gegevens niet in handen zullen vallen van de onder wereld. De minder geheime stukken zullen in de komende veertien dagen worden overgebracht. Overslag 1966 in Rotterdam 130,3 milj. ton Inslej. SPAANSE SINAASAPPELEN ...binnen 48 uur hier! U krijgt ze direkt uit Spanje op uw tafel plukvers, boordevol sap en met 30% meer vitamine C. Pure "zonne-energie" voor een hele winter! BONN VECHT TEGEN AKKOORD BONN West-Duitsland zal zich bij het bestuderen van een ontwerp verdrag tegen verspreiding van kernwapens niet onder druk laten zetten. Dit staat in een officiële ver klaring van de Westduitse regering. In de gisteren gepubliceerde mede deling herhaalt de regering dat zij i garanties wenst voor de vitale be- I langen van landen zonder atoom- j wapens in een eventueel verdrag tegen uitbreiding van deze wapens, Minister van buitenlandse zaken, Brandt en z(jn Belgische collega Harmei hebben in Bonn afgesproken dat het vraagstuk van de controle in een dergelijk verdrag zal worden' voorgelegd aan de Euratomminister- Ook ex-bondskanselier Adenauer heeft tijdens zijn bezoek aan president De Gaulle bezwaren geopperd tegen een dergelijk akkoord. De Gaulle heeft Adenauer verzekerd dat hij niet zal deelnemen aan het voorge steld verdrag en dat hij kan mee voelen met het voorbehoud dat West-Duitsland maakt. De Izwestia te Moskou schrijft dat er geen onoverkomelijke hinderpalen zijn voor het sluiten van een ver drag maar dat West-Duitsland de zaak vertraagt. oen Het normale gewicht van de tunnels is driehonderdvijftig tot vierhonderd- 1 duizend ton. De ballast zorgt ech ter voor een groot opdrijvend vermo gen, dat het gewicht in het water reduceert tot duizend ton. Dit onder watergewicht is nodig om de tunnels bij het inslepen op de bodem te hou- Tussen het tunneleiland en het bouw dok zal een geul moeten worden ge baggerd. Deze komt op achttien me ter onder het diepste peil, zodat de grootste tankers in de toekomst kun nen passeren. Naast deze sleuf ko men geleidepalen, die vanaf een hef- ponton in de bodem worden gedre ven. De héllingen' van de geul wor den gedeeltelijk met grind bestort, waardoor de zijwaartse druk op de tunnel tijdens het inslepen zal ver minderen. Vanaf het tunneleiland worden vervol gens kabels" gespannen. Daarna wor den de tunnels in zijn geheel met lieren naar het eiland getrokken waar ze in hun „laatste rustplaats" zullen worden gelegd. Voor dit kar wei denkt de ontwerper ongeveer tien tot twaalf uur nodig te hebben. Na het inslepen zijn correcties in de ligging van de tunnels nog mogelijk, door het verplaatsen van de ballast en het bijstellen van de geleidepa len. Liggen de tunnels eenmaal goed, dan worden de scharnierende delen met beton afgedicht. Bij de opzet van dit project is reke ning gehouden met de aanleg van aansluitende wegen, dijkverzwarin gen en toekomstige uitbreidingen van Terneuzen. SVB tot prof. Zijlstra: „Prof. Diepenhorst geen minister meer" (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM De Studentenvakbe- weging heeft informateur prof. Zijlstra een brief (geschreven, waarin zij zegt een eventuele 'keus van minister Diepenhorst! als minister van onderwijs en weten- j schappen onjuist te achten. De SVB vindt dat het huidige beleid; tot een chaos zal leiden. I Ludion is de naam van deze Lanvin- creatie. die met een grillig patroon is bedrukt in de kleuren diepgroen, rose geel. Dezelfde kleuren zijn terug te vinden in de bijbehorende hoed. De japon heeft een hoge boord en lange rijden heeft gisteren bij de terug keer in haar woonplaats Delft, waar zij vanavond namens het gemeentebestuur zal worden ge huldigd door burgemeester J. M. Ravesloot, haar teleurstelling er over uitgesproken, dat de voor genomen schaatstrip naar Rus land van haar en Carry Geyssen geen doorgang zal vinden. „Doordat de KNSB de kosten een dergelijke reis te hoog vindt, heb ik geen gelegenheid om uit te trainen. Je werkt maanden intensief naar een topprestatie toe, maar daarna kun je niet ineens stoppen. De heren kregen do kans wel door de vijflandenwedstrijd in Moskou ei de recordpogingen in Inzeil. Ik zal ni maar mijn laatste verlofdagen gebrui ken om op de Jaap Edenbaan te gaan uitrijden", aldus Stien Kaiser. Rond het niet doorgaan van Russische trip bestaat veel onduidelijk- heid. De Russische uitnodiging dateert f reeds van enkele maanden geleden, en geen financiële problemen. de~RotïèrdamsV~hi- De Russen borien aan reis- en verblijf- kosten voor hun rekening te nemen aldus bondsdirecteur Bergström. „Maar de uitnodiging gold drie met name genoemde jongens en twee meisjes. De jongens wilden echter lie ver in Noorwegen rijden en op de daarna volgende brief van onze kant hebben de Russen niet geantwoord. Ze zijn er ook in Deventer niet op terug gekomen." ROTTERDAd De totale hoeveel heid vorig jaar ven overgeslagen goederen is volgens cijfers van het gemeentelijk havenbe drijf 130.380.000 ton. ongeveer twee mil joen ton minder dan eind december werd geschat. Niettemin betekent deze hoeveelheid ten opzichte van 1965 een stijging van 7.675.000 ton of zes procent. Toen werd namelijk 122.705.000 ton overgeslagen. De totale aan- en afvoer per bin nenschip beliep in 1965 44.859.000 ton, tegen 43.453.000 ton het jaar daarvoor. Per trein werd 1.495.000 ton aan- en afgevoerd (in 1965 1.563.000 ton). Hel totaal dat per vrachtauto werd aan- en afgevoerd bedroeg 3.101.000 to 2.808.000 ton in 1965. KNSB BETAALT NIET dagGfl dagelijks vanaf elk n.u-station pGF dagboot Hoek van Holland - Harwich Bondsvoorzitter H. J. Wessclo klaarde het niet juist te vinden, dat de KNSB de trip financieel zou steunen. „Zelfs als de Russen voorstellen, de tegen i kosten van de twee rijdsters voor I rekening te nemen, maar de tra daar bijvoorbeeld buiten laten vallen, I gaan de meisjes niet. Het is tenslotte zo, dat de Russen een vol huis trekken als de wereldkampioene er bij is. Dan is een belangrijke tegemoetko- I ming gebruikelijk." De heer Wesselo vindt wel. dat ook de meisjes recht hebben „langzaam I weg te glijden uit de wedstrijdsfeer". Daarover zal op korte termijn intern beraad plaatshebben. De voorzitter van de technische commissie hardrij den langebaan, de heer H. Roos, ver klaarde geen uitnodiging te hebben ontvangen voor de grote slui tingswedstrijden in Inzeil. Buiten Rusland en Inzeil worden zo laat in het seizoen geen dameswedstrijden meer gehouden. Vier doden bij twee ongelukken RUURLO Op de weg van Ruurio naar Vorden zijn gisteravond twee mannen bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De mannen, de dertigjarige W. Kand- huis uit Eefde en de 22-jarige W. Meijer uit Dieren, zaten in een per sonenauto. die uit de bocht raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. FRIESCHEPALEN Bij een on geluk in het dorp Frieschepalen (ge meente Opsterland) zijn gisteravond twee makelaars omgekomen. De 32-jarige heer Uleman uit Am stelveen en de 34-jarige L. Hermelink uit Krommenie reden met hun auto op drie paarden in, die op de rijksweg liepen. De twee mannen overleden binnen enkele uren. Ook twee paarden werden gedood. Overstroming in Rio: 200 doden RIO DE JANEIRO Ruim 200 do den en meer dan 25.000 mensen dak loos. Dat is de voorlopige balans van de overstromingsramp in Rio de Janei- en de aangrenzende staten. Gisteren werd een zes verdiepingen tellend huis in Rio door rotsblokken getroffen. De steenmassa was van een berghelling omlaag gestort In totaal zeventig mensen zijn onder het puin bedolven. De lijken van dertig mensen zijn inmiddels geborgen. In het grote Maracana-stadion zijn bijna drieduizend daklozen onderga- Studie Ir. Lievense legde er in zijn toelichting de nadruk op dat nog veel studies 2 uilen moeten worden verricht, alvo rens dit project kan worden gerea liseerd. Met modelproeven zal onder meer nauwkeurig moeten worden vastgesteld hoe de vorm van het tun neleiland zal worden. Zowel bij de bouw als het inslepen van de twee duizend meter lange „wordt" kunnen zich een aantal problemen voordoen. Ir. Lievense noemde in dit verband onder meer de stroomdrukkracht in de dwarsrichting bij het slepen. De brug zal op een bouwplaats op de slikken voor de Everingenpolder on der Baarland als een blokkendoos in elkaar worden gezet. De elementen worden vervolgens met hijswerktui gen op het reeds afgebouwde deel van de brug en op het water op hun plaats gebracht. De pijlers waarop week end- per nachtboot Hoek van Holland - Harwich ROME Tot grote opluchting van tien miljoen Italiaanse verzamelaars I heeft de PTT gisteren miljoenen oude, zeldzame en fraaie postzegels verbrand. De Italiaanse posterijen deed dit om de postzegelmarkt te stabiliseren. De verzamelaars waren bang dat de waarde van hun postzegels zou dalen,, wanneer de regering haar voorraad op de markt zou brengen. De voorraad bestond uit 57 miljoen postzegels, die tussen 1861 en 1954 zijn uitgegeven. j Postzegels zijn in Italië evenals kunst en juwelen een belangrijke vorm ▼an geldbelegging. I Ilijjse lioollioudei* Jar. van Dijjk: «Caravanrijders verknallen «uze naam' Van de zomer voor het eerst met de caravan op stap zonder ervaring „Levensgevaarlijk", zegt de 49-jarige Apeldoornse rijschoolhouder Jac. van Dijk. „Wie onvoorbereid zijn zomerhuis op wielen mee neemt op vakantie, is in het drukke zomerverkeer een gevaar voor anderen én zichzelf. Cijfers tonen aan, dat caravanrijders heel dikwijls oorzaak zijn van ongelukken. En de chaos op Oostenrijkse passen en bergwegen vorig jaar onderstreept dat". Voor vele vakantievierders klinkt het alarm, dat de Oostenrijkse autoriteiten sloegen, nog na: opstop pingen, ongelukken en veel schade. En die stagna ties deden zich niet alleen in Oostenrijk voor. Vandaar Jac. van Dijks ini tiatief: een rijschool voor ca ravanrijders. gestart in het najaar en nu op volle toeren in actie. Leerlingen uit het hele land komen naar Apel doorn om samen met instruc teur Van Dijk of zijn zoon de kneepjes van het rijden te le ren. In stille Apeldoornse straten of op de Posbank waar zij zich oefenen in he' nemen van „haarspelden". Een noodzaak? Jac. van Dijk zegt, uit ervaring: „ze ker wèl. Als je ziet hoeveel krukken er nog rondrijden en dat zijn zeker niet alleen Nederlanders dan zeg je: hoe is het mogelijk." En als Jac. van Dijk dat zegt. spreekt hij uit een jarenlan ge ervaring als touring car-chauffeur. Vele tientallen ongelukken zag hij gebeuren, juist met mensen, die erva ring in het caravan-rijden misten. NIET NODIG Hij is ervan overtuigd: dat was niet nodig geweest. Als ze de moeite hadden geno men een paar middagen in tensief te oefenen, waren ze waarschijnlijk niet voor deze onaangename verrassingen •omen te staan. „Het rijden met een cara van eist nu eenmaal een spe- eiale techniek". zegtJac. van Dijk. „Je moet er rekening mee houden, dat de remmen trager werken doordat de aanhanger op de wagen drukt, je moet uitkijken bij het inhalen omdat je niet zo snel accelereert en je moet extra aandacht aan het scha kelen schenken. Door de zwa re last achter hem moet de caravan-rijder langer in eën lage versnelling blijven rij- „Er zijn er bosjes," zegt Jac. van Dijk, „die een hel ling in de twee of zelfs in de drie nemen, terwijl ze in de één hadden moeten blijven. Dat betekent meestal al gauw een kokende motor en vaak een heleboel narigheid daarbij. En natuurlijk: je moet weten welk gewicht je auto kan hebben. Er zijn ook nog altijd mensen, die achter een wa gentje van 600 kg rustig een caravan van hetzelfde ge wicht koppelen. Dat daar moeilijkheden van komen, ligt voor de hand. Deskundig advies is vooral hier een eerste vereiste. Evenals men zich moet laten adviseren voor de ophanging van de ca ravan. Ook dat is belang rijk." TIPS Tientallen tips krijgen ad- spirant-caravanners van Jac. van Dijk tijdens de vier of vijf lesuren te horen. Ze worden ook allemaal in praktijk gebracht. Eerst neemt hij zijn leerlingen mee in rechte stille straten, dan komt het bochtenwerk, het achteruit insteken, het parke ren. Dat alles zonder bin nenspiegel. Want sinds kort heeft hij de caravan van ach teren dichtgemaakt. „Nog te veel rijders kijken uitsluitend in hun binnenspie gel en vergeten dat zij daar door absoluut te weinig zien. De verplichte twee bui tenspiegels ontbreken nog maar al te vaak. Ik leer de Als zij alle kneepjes onder de knie hebben, neemt de instructeur hen mee naar de Posbank. Daar krijgen zij het zwaarste deel van bet lespro gramma te verwerken. Hel ling op. helling af en rijden in file. Vooral ervaring met dal laatste is onmisbaar. In het buitenland blijken de méeste ongelukken immers bij het in file rijden te gebeuren. Men moet stoppen, remt te laat. glijdt achteruit of kan bij het opnieuw optrekken niet op gang komen omdat de caravan te zwaar is. Om uit zo'n situatie te komen leert Jac. van Dijk hen de techniek van het zgn. „scha ren" Dat wil zeggen: men laat zich even achteruit glij den, zorgt ervoor, dat de cara van schuin op de weg komt te staan, trekt de handrem even aan en rijdt vervolgens weg. Op die manier is een vlotte start gegarandeerd om dat de auto juist die eerste belangrijke meter niet hpl De Europabus-organisatie (onder supervisie van de unie van wegvervoerders van 'de Euro- pese spoorwegen) heeft haar net dit jaar uit gebreid tot 100.000 km. Er zijn 168 toeristische routes gepland. Sindskort rijdt zij eveneens naar Hongarije. Nieuw zijn voorts o.m. de lijndiensten tussen Amsterdam en Parijs, via Rotterdam, Antwerpen, Brussel (overnachting) en Reims, de verbinding Oostende-Poznan (Polen) en de Lijn München- (een verlengstuk van de lijn naar Beiroet) Voorts de lijn een dienst, die het hele jaar door zal worden onderhouden. In de categorie forfaitaire reizen komt de zevendaagse reis door dapest is hiervan het vertrekpunt. Wenen-Boedapest, Hongarije voor, Boe- Zwitserland nog steeds trekker Dat Zwitserland zowel 's zo mers als 's winters nog steeds een zeer gewild va kantieland is. tonen statistici aan: het geld dat toeristen binnenbrengen, vormt de be langrijkste debetpost op de Zwitserse betalingsbalans. In 1965 leverde de reisver- keersbalans een voordelig sal do op van niet minder dan 1580 miljoen Zwitserse fran ken (ter vergelijking: in Ne derland wordt op deze balans een tekort van 450 miljoen gulden verwacht). Dat een belangrijk deel van de inkomsten afkomstig is van Nederlandse toeristen, tonen cijfers eveneens: op nieuw is. vorig jaar. het aan tal Nederlanders met 7 pet sestegen (of wel met 70.000) Volgens het Zwitserse ver keersbureau ziin Graubünden (vooral in de winter), het Ber- ner Oberland en het Tessin het meest bij Nederlanders in trek. VERKNALD Jac. van Dijk: „Na een uur of vijf, zes hebben de meesten de technieken wel onder de knie. Ze kunnen dan met meer zelfvertrouwen rustig op vakantie gaan. Ik hoop, dat ze de naam van Ne derlanders op de weg in het buitenland er weer op hoger peil mee brengen. Want het is toch wel jammer, dat die de laatste jaren juist door de caravanners helemaal is ver knald." Het Zwitsers Verkeersbu reau stelt tien Nederlanders in de gelegenheid van 30 april tot 7 mei deel te nemen aan een internationale pel grimstocht door Zwitserland ter ere van Sherlock Holmes. Dit er gelegenheid van het feit. dat het dit jaar 76 jaar geleden is, dat de „operatie Reichenbach" plaats had: de strijd op leven en dood tus sen de „grootste detective al ler tijden" en professor Mori- arty. Het totaal aantal deelne mers zal 100 bedragen. Voor waarde voor deelneming is, dat men zich voor deze reis (te voet) volgens de mode van 1890 kleedt: de heren eventueel voorzien van (al dan niet valse) snor. baard of bakkebaardjes. Zij zullen dezelfde reis ma ken als Sherlock Holmes en dr. Watson 76 jaar terug: door de Rhonevallei naar Leuk en via de Gemmipas en Daubensee (waar prof. Mori- artv rotsblokken omlaag deed storten). Kandersteg. Interla ken naar Meiringen en Rosen- laui. Bij de Reichenbachwa- terval zal op 4 mei een her denkingsplaat worden aange bracht. De reis wordt daarna voort gezet naar Luzern en Davos. Voor de trip wordt een be zoek gebracht aan het Sher- Aulo vliegend naar Palma Wie zijn auto mee naar Mallorca wil nemen, kan dit komend seizoen. Verscheide ne malen per dag vliegt de Aviaco met Carvairs van Bar celona naar Palma. zodai men daar niet zonder eigen vervoer hoeft te staan. Al langer kon men de auto per boot van Barcelona meene- lock Holmes-museum (Sir Ar thur Conan Doyle Stichting) en het Slot Lucens met de beroemde „221b sittingroom". De reis naar Zwitserland moeten deelnemers zelf beta len en het verblijf kost 300. Men kan zich opgeven bij het nationaal Zwitsers Verkeersbureau (Konings plein 11, Amsterdam, tel. 020 - 222033). Met moet er dan wel even bij opgeven welke persoon men wil voorstellen: Sher lock Holmes, Dr. Watson, Mrs. Hudson of Irene Adler. Bij De Toorts (Haarlem) kwam „Land in Land uit" van Elisabeth en Han Hartog uit. Het op Aruba woonachti ge echtpaar beschrijft er een 70.000 km lange wereldreis van vijf maanden in. Een reis van Aruba, via de VS. naar Europa, vervolgens naar Afrika (Egypte), Azië en via Australië terug naar Ameri ka (San Francisco). Uiteraard kon deze beschrijving zich niet anders dan beperken tot de hoogtepunten. Maar op zich is het aangenaam hel echtpaar in zijn vele persoon- liike belevenissen te volgen op een reis, die binnen het bereik ligt van maar zeer weinigen. (206 blz. f 7,50). Meulenhoff heeft weer twee goed verzorgde en Leer uitgebreide nieuwe autokaar- ten voor reislustige Nederlan ders geïmporteerd: uitgaven van de Weense uitgeverij Freytag-Berndt. De ene kaart is van Zwitserland en Noord-Italië 5.75), de ande re van West-Europa 6,45). Voorts is er ook een nieuwe goed overzichtelijke platte grond van Londen bijgeko men (van FnMpv Ltd f 2.70).

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9