TV NCRV-TELEVISIE OVER MENSLIEVENDHEID RADIO Kijk op ontwikkelingshulp Rijtest 67 druk bekeken Moordenaar vrijgelaten Puzzelhoek 6 DINSDAG 21 FEBRUARI 1967 en Commentaar Afwisselend JS de kennismaking met „De held" u gisteravond misschien niet zo meege vallen, wanhoopt u dan niet: er komen nog vele afleveringen om hem en zijn gezin beter te leren kennen. Het bonte verhaal van David Copper- field blijft even aantrekkelijk als ver bluffend raak van types. Men kan er ge rust de bekende oude prenten van Phiz naast zetten en zich dan verbazen, waar de Engelse televisie die wèl-gelijkende koppen vandaan heeft gehaald. We gaan nu met forse stappen door de geschie denis heen, waarbij het oorspronkelijke verhaal een tikje geweld wordt aange daan. Dit is wel nodig, anders zou het de kijkers die Dickens' autobiografie niet kennen, nog meer gaan duizelen. Zo is het al ingewikkeld genoeg. Een interessante documentaire van Kees van Langeraad over het ontwikke lingswerk in Brazilië besloot het televi sieprogramma van de NCRV waardig. Het is jammer dat er te weinig tijd be schikbaar was om dieper in te gaan op de status en de problemen van dit veel besproken land, hoewel we er toch een redelijke indruk van kregen. Duidelijk werd gemaakt, dat hulp uit liefdadigheid alléén heeft afgedaan, hoe zuiver de initiatieven daartoe ook mo gen zijn. Er is algemene samenwerking nodig om vergeten gebieden tot een be ter bestaansniveau te brengen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Neen, het was geen opzet van de NRCV om deze televisie-serie over ontwikkelings hulp uit te zenden in de tijd dat die bij de vorming van een nieuw kabinet ter sprake moet komen (en dan bedoel ik de hulp en niet de serie!). Er was nog geen sprake van vervroegde verkiezingen, toen ik in oktober op reis ging ervoor", zegt Kees van Langeraad. „Nu het echter zo treft, hebben wij er een vijfde programma aan vast geknoopt en wel op 6 maart. Dan zullen wij parlementariërs, die zich speciaal op dit vraagstuk bezinnen, vragen om een discussie over ontwikkelingshulp voor onze camera's te houden". „Het wordt niet direct een bespre king van onze serie, maar die zal er wel aanleiding toe zijn natuurlijk. Wie er zullen komen kunnen we nu nog niet zeggen, de taken zijn nog niet ver deeld". ..Is het dus de bedoeling, er een poli tieke draai aan te geven?" vragen wij „Nee, beslist niet. De serie is bedoeld om het grote publiek, dat door middel van overheidsuitgaven en ook op vele andere manieren geld geeft voor d< ontwikkelingshulp, van dichterbij te la ten zien waar dat geld zoal naar toe gaat. Wij hopen daarmee de bereid heid om te geven te stimuleren. Als het volk er achter staat, zal de regering gemakkelijk kunnen hande len. Daarom willen wij na aangetoond te hebben hoe de situatie in enkele landen is. ook eens laten horen hoe het parlement denkt over de mate van hulpverlening, die wenselijk is." (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Rekening houdende met het feit dat de jeugd onder de 18 en bejaarden boven 65 jaar verminder de belangstelling hebben voor autorij den. mag de AVRO zeer tevreden zijn met het feit dat 39 pet van de kijkers, bijna 3 miljoen personen, de Rijtest '67 met belangstelling volgden. Iedereen kon voor zichzelf meedoen en daarvan is goed gebruik gemaakt. Aangezien er van deze uitzending voor de gemotoriseerde weggebruiker veel viel te leren, kan men aannemen dat het een nuttig uurtje was. De algemene klacht blijft echter, dat het filmpje met „gevaren op de weg" ook ditmaal niet duidelijk genoeg was. Een stimulans om het volgend jaar voedsel te produceren dan om er af en voorstelbare armoede en primitiviteit leven bij zoveel welvaart in het westen. Vroeger was dat natuurlijk net zo. Ik herinner me nog dat ik vroeger op school leerde, dat Brits Indië een m groot land was, dat jaarlijks werd geplaagd door overstromingen hongersnood. Nou, dat zei je in de les op en daarover dacht toen niemand na. Nu wél, gelukkig." Drie soorten .,Je hebt in deze documentaire reeks dus drie soorten ontwikkelingshulp wil len aantonen?" „Ja. De eerste heb je gisteravond kunnen zien: de particuliere initiatie- ?n, voortkomend vooral uit zending 1 missie en medische hulp. De zending weet allang, dat men in deze tijd niet meer klaar is met dok tershulp en prediking, er moet gewoon practisch ontwikkelingswerk worden aangevat, wil je de mensen ook geeste lijk kunnen helpen. Maar zolang die initiatieven niet aansluiten op het gro te project tot staatsontwikkeling, bete kenen ze te weinig". „De volgende documentaire, over Co lombia, komt vrijdagavond op het scherm. Daarin heb ik het werk van jonge Nederlandse vrijwilligers bij de voorlichting laten zien. Die voorlich ting betreft van alles: pluimveefokke rij en tuinbouw zowel als hygiëne huis. voeding, babyverzorging e Heel erg nuttig is dat. Maar toch... niet genoeg opgenomen Te groot „Het gehele begrip dat ontwikke lingshulp aan de jonge staten nodig maakt is zo groot en zo veelomvattend, dat je het niet in een paar woorden kunt uitdrukken. Langzamerhand be ginnen de volkeren natuurlijk wel door die eerste leuzen heen te zien. Dat het belangrijker is om die lan- i den zelf in staat te stellen, meer weer beter te doen. Klinknagelfabriek ontslaat 35 man toe ladingen eten heen te sturen; ten de mensen heus wel. maar ae kreet „Eten voor India" slaat niette min direct aan." „Geen politiek dus en geen sentimen- ten... wat moet dan wél de menselijke basis voor ontwikkelingshulp zijn?" „Naar mijn mening de vrucht van j onze moderne denkwijze: het gaat een voudig niet meer aan. dat zulke grote de wereldbevolking in on- BEEK EN DONK De NV fabrie ken van klinknagels en schroefbouten P van Thiel en Zn- te Beek en Donk delen hebben gisteren 35 man ontslagen. Het ontslag is nodig om aan te pas sen aan de momenteel in binnen- en buitenland heersende conjuncturele ontwikkeling. Het ontslag is besproken met de werknemersvakverenigingen en het Ge- AMSTERDAM - Op initiatief van westelijk Arbeidsbureau. het wilhelminafonds ter bestrijding van tbc in Suriname is een stichting Polak DA iltirdl opgericht die zich speciaal gaat bezig- Nieuw nazorgproject in Paramaribo Brandpunt-team naar Vietnam <Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Een deel van het Brandpunt-team dat naar Indonesië is gegaan. Is nu doorgereisd naar Zuid-Vietnam. waar KRO-commenta- tor Henk Neuman zich bij de ploeg zal voegen. Er wordt echter contact onderhou den met de in Djakarta achtergebleve nen. Doen zich daar belangrijke ont wikkelingen voor, dan zal de Vietnam- ploeg zich per vliegtuig weer naar In donesië spoeden. het grote geheel van de ontwikke lingsprojecten. Opvallend is nu, dat e: Columbiaan is, die nieuwe ideeën heeft over inpassing van de vrijwilli gerscorpsen in het gehele opbouw werk, Iet maar eens op!" Goed gaan „Tenslotte dan Pakistan, volgende week dinsdag. Dat is een land, waar het ontwikkelingswerk erg goed gaat. Hoe men dat weet? Door het verminde ren van de tekorten op de betalingsba lans, dat is een zekere maatstaf. Daar zien we o.m. een grote kunst- mestfabriek en een reusachtige stuw dam, met ontwikkelingshulp gebouwd. Verder is er o.m. informatie over een campagne voor geboortenregeling en voor coöperatieve landbouworganisatie. En natuurlijk in alle films gesprek ken met allerlei mensen. Pakistan vind land met een merkwaardig elan, het doet aan Israel denken in zijn wil om vooruit te komen. Het volk is sterk godsdienstig Islam en heel trots op zijn leger, enfin, je zult het wel zien..." Kees van Langeraad, die zo graag „de sentimenten" van de ontwikke lingshulp af wil halen en er reële menselijke overtuiging voor plaats stellen, ontkomt zelf beslist niet aan emotionaliteit als hij het heeft over ontwikkelingshulp. Van het vereffenen van „ereschul den" wil hij niet horen, m woord „menslievendheid" komt hem herhaalde malen in de mond, terwijl hij de term „medemenselijkheid" niet als fraaie dekmantel „voor wat eenvou dig een plicht is" aanvaardt. Dat is een bewijs, dat het met nuch ter verstand en koel plichtsbesef al leen toch niet gaat. We zijn benieuwd, wat op 6 maart de parlementariërs over dit onderwerp zullen zeggen en op welke basis hun ideeën zijn afgesteld: politiek, econo misch, plicht of menslievendheid, dan wel objectief rechtvaardigheidsgevoel, ingegeven door onevenredig verdeelde wereldwelvaart. De journalist W. L. Brugsma zal dit gesprek leiden en deskundigen zullen erbij zijn om de discussie te „voeden" met cijfers. Imca Marina en Ronny (een nieuwe ster aan het vo calistenfirmament) zijn vanavond gasten in het tweede muzikale showprogramma, dat Gert en Hermien Tim merman vanavond geven voor de AVRO-televisie op Ned. 1. Gert (van de grijze haren) en Hermien (van de anemonen) zitten ditmaal in het chauffeurscafé „De Lucht", gelegen aan de route E-9, waar dag en avond bestuurders van lichte en zware auto's even binnen wippen om de inwendige mens te versterken. Levendig is het er dus wel, en je kunt er iedereen ont moeten. Zo gaat het ook Gert en Hermien, die hun be kende liedjes met verve zullen zingen. Opeens gaat de deur voor de zoveelste keer open en dan komen Imca en Ronny binnen vanwege de show om en passant een kop kop koffie te drinken. Gert „ontdekt" het twee tal en dan moeten ze natuurlijk zingen. Imca laat haar nieuwste liedje horen. Er is ook tijd gevonden voor een gesprekje met en tussen die twee. Kruiswoord-puzzel zonder zwart R. Zwolsman AMSTERDAM Mr. R. I houden met de nazorg van patiënten, die geleden hebben of nog lijden aan besmettelijke ziekten. Het eerste proefproject van de stich- J Polak ting is het bouwen van 25 huizen in aandeelhouder van de Exploitatie Maat- I uitbreidingsplannen van Paramari- schappij Scbeveningen (EMS) heeft gisteren de Centrale Administratie j I NEW YORK Het gerechtshof in New York heeft gisteren een man vrij gelaten die heeft bekend zes moorden te hebben gepleegd. De oorzaak van zijn vrijlating is dat niet de juiste pro cedure is gevolgd. Bij het begin van de ondervraging is niet gezegd welke rechten de verdachte zou hebben. De man. José Suarez (22), heeft een jaar geleden zijn vrouw en vijf kinde ren doodgestoken. Van drie van de kin deren, die in leeftijd varieerden van elf maanden tot zes jaar, was Suarez de vader. De Nederlandse regering zal 75 pro-| \i,a»Crhannii Zwols-1cent van de bouwkosten dragen, ter-' De rechter deelde mangroeïTgeliëerd aan* de EMS -t- »U| Surinaamse de grond, die d«>r j c militairen houwmn zal worden ge dagvaard op maandag 6 maart voor de president van de arrondissements dat rechtbank te Den Haag te verschijnen. Het betreft hier een door de CAM ge dane belofte over omwisseling van aan delen EMS in obligaties, die niet zou zijn nagekomen. Directrice van de CAM is mejuffrouw P. Zwolsman en commissaris de heer R. Zwolsman. Studentenflat loor 3.745.000.— UTRECHT De Stichting studenten-1 huisvesting Utrecht en de NV Neder-; landse bouwmaatschappij in Den Haag hebben een contract getekend voor de bouw van een studenten-hoogbouwflat in Utrecht, die 3.745.000 zal kosten. Met de bouw van de 18 verdiepingen j tellende flat zal in maart worden begon-j nen. Het gebouw zal plaats bieden aan| 288 studenten. militairen bouwrijp zal worden ge maakt. gratis ter beschikking stelt. Bin nen enkele maanden begint men aan de bouw. In Finland heeft het Leger des Heils een Lappendorp geadopteerd. De ze afgelegen gemeenschap wordt ge vormd door bewoners van een gebied, dat na de oorlog aan Rusland werd afgestaan Zij hebben het nog steeds bijzonder moeilijk. Het Leger gaat hun de materialen verschaffen, om tot een zekere economische onafhankelijkheid te komen. zien van de bekentenis van Suarez geen bewijzen tegen hem bestaan. Het Amerikaanse gerechtshof heeft vorig jaar bepaald dat bekentenissen van verdachten ongeldig zijn als bij zijn ondervraging geen advocaat aanwezig mag zijn. Het Leger des Heils in de Verenig de Staten heeft een „Tweede eeuw"be- weging in het leven geroepen. Men wil zich daarin met name op de 75 miljoen buitenkerkelijken richten. Twee jaar geleden vierde het Leger zijn eerste eeuwfeest namelijk. TELEVISIE VAVWONl» RADIO MORGEN lofoonmuziek. 15.25 Stere Licht muziekprogramma voor Jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Hou Je aan Je woord. 20.45 Ste reo: Licht muziekprogramma. 21.15 Achter de muur (III). hoorspel. 21.50 Lichte grammo- foonmuzlek 22.00 Internatio nale volksliedjes. 22.30 Nlei Nederland L NTS: 18.45 Pi- po de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.50 Reclame. AVRO: 19 00 The Monkees. 19 25 Dle- renprogramma. STER: 19.36 Reclame. NTS 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Muziekprogramma. 21.00 AVRO's Televlzler. 21.30 De ruimteschip Orlon. TV-fllm. NTS: 22J0-22.35 Journaal. 23.30 Teleac: Kernfysica 19.00 m. KRO: Actualttet- i Concillepöstbus. 19.35 lteder Gc-st.-inw. 19.45 Nieuwe naieviilHRBS volwassenen. 20 00 Stereo: Om roeporkest. 20.35 Zang en pla no. 21.00 Voordracht. 21.1" Instrumentaal ensemble. 21.4! Klein radiokoor. 22.00 Cultu- (19). Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws ln het kort. STER: 20.01 Reclame. NTS: 20.05 O- penlucht-circus. 20J0 Politiek programma. 2100 Leon Morin, priester, speelfilm (belde keu ringen alle leeftijden). STER. 22.51 Reclame. NTS: 22.54-23.09 Journaal. reel progTamma. 22.30 Nh 22.40 Overweging. 22.45 Gram- mofoonmuzlek. 23.15 Veertien daags magazine Ipraat I 23.45 Licht vocaal ensemble BelglP. 18.5! rt-EefJe. 19.55 bert de Klerk. 22.35 (7-30-7.35 Van de voorpagina.: VPRO: 7.55 Deze dag. VARA - i Lichte gram- dlo. 10.00 Sterc 12.00 Lichte Stereo: Tango-rumba en zangsoltsten. 13.<" 13-10 Actualiteiten oken portret. 14.05 Con zieken. 17.30 1 C. Blokflultre- onr de Jeugd, s.) 17.00 Voor 100 Lichte grammo- olksmuzlek. 17.35 de Jeugd. 16.00 Voor 17.00 Five o'clock. 17.15 Russische S5S, ffiffi: 18.00 Tijd vrij in vrije tijd. christelijke organisal -olijk platenpro- 17.05 Rhythm TELEVISIE MORGÉN Horizontaai: 1. Kleur, boterton; een cirkel, leger (Fr.); 3. nauwe, geslo ten, ga (Eng.); 4. gewicht (afk), een zekere, muzieknoot, voorzetsel; 5. koe mestvocht, oorzaak; 6. glij voertuig, stok; 7. verfstof, rund, aanw. voor- naamw.; 8. bijwoord, spoedig, voor naamwoord; 9. kettingraadje in uurwerk, vrucht v.d. eik. Vertikaal: 1. Stad in N. Brab., n dan; 2. inwendig lichaamsdeel, plaats in België; 3. voorwerp om vis te van gen. plaats in Zeeland; 4. plaats in N Brab., fiver in Rusland; 5. vloeistof, ontgonnen land; 6. gebogen, godin var de dageraad, rechten inbegrepen (afk). 7. plaats in Z.H.. bedekking van een gebouw; 8. spelleiding. juffrouw; 9. scheikundig element, plant. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 1. Maris, 5. dak. 8. edik, 9. Do- ra. 10. nes, 11, koper, 12. Menen, 13. ne. 16. in, 18. melde, 20. Niger, 22. Ede, 24. Deen. 25. slee. 26. ets, 27. boers. Vert. 1. Men, 2. adem., 3. risee, 4. ik, 5. dop, 6. aren, 7. karei, 9. Don, 11. keper. 14. linde. 15. edele. 17. niet, 18. men, 19. eder, 21. ges, 23. Ees, 25. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO 7.00 uur belevenissen van The Monkees. 7.25 uur Zoo Zoo. 8.20 uur muzikaal programma in een chauffeurscafé: Gert en Hermien Timmerman zingen. 9.30 uur Ruimteschip Orion. 8.05 uur openluchtcircus op film. 8.30 uur Inburgeren: kabinetsformatie. 9.00 uur speelfilm „Léon Morin, priester". VANAVOND TE HOREN Hilvi i I AVRO 7.05 uur Hersengymnastiek. 8.05 uur spel „Hou je aan je woord". 9.15 uur hoorspel „Achter de (Berlijnse) mu derde deel. 10.00 uur liedejs in de Waag met Cobi Schreyer. 8.00 uur uitvoering van het concert voor viool en or kest op. 24 van Rózsa: Omroeporkest en Wil ly Busch (stereo). 8.35 uur liederen voordracht dor Irma Kolassi. 9.00 uur Peronne Hosang leest een verhaal „Melana' van Clarissa Jacobi voor. 9.15 uur kamermuziek. Niettemin krijgt hij het even moeilijk als zij zegt, dat ze niet gewend is. Ze komt veel in deftige gezinnen en de man; zal er daar niet over prakkezeren om bij een bevalling in de! kraamkamer te blijven. Hij wacht in de woonkamer tot de vroedvrouw hem komt vertellen of het een zoon of een dochter is geworden... Ze werkt hiermee, misschien onbewust, op zijn eergevoel.! Toch zegt hij: „Ik blijf erbij." Maar dan lijkt het hard tegen hard te gaan. „Zie dan aar, dat ge nog een ander krijgt die wel op T handen wil worden gekeken." zegt ze. Nu weifelt hij een ogenblik. Is dit een dreigement? Zal ze misschien weglopen als hij volhoudt?... Hij is er geenszins, gerust op. Niettemin laat hij van zijn beduchtheid nietsi merken. Hij vermant zich en zegt nogmaals: „Ik blijf erbij."; Ze gaat er tegenin: „En ik zeg, dat ge er niet bij blijft." Misschien iets harder dan nodig is. roept hij: „Ik ben hier de baas in huis en laat me door geen mens wegsturen. Door geen mens, verstaat ge?"... Dit had hij niet moeten doen. Ze zegt niets, maar ze gaat langs hem heen in de richting van de deur. Hij wil haar toeroepen, dat hij het zo niet heeft bedoeld en dat hij wel in de woonkamer zal wachten. Maar nog vóór hij de mond heeft opengedaan, klinkt er een kreet en ziet hij in d® deuropening Aeltje, die zich, bleek en met een van pijn vertrokken gezicht, slechts met moeite staande blijkt te kunnen houden. „Aeltje!" roept hij verschrikt. Maar niemand is er, die hier acht op slaat. De vroedvrouw heeft haar resoluut onder, de oksels gepakt om haar te steunen. Tegelijk komt uit het voorhuis vrouw Hol toegesneld en samen leiden ze haar naar de kraamstoel. Het lijkt of zijn aanwezigheid niet meer, meetelt De vrouwen hebben op dit ogenblik alleen maar aandacht voor Aeltje, die zwaar zucht en zo nu en dan een zwak, kermend geluid laat horen. Vrouw Hol vraagt een bak om water in te kunnen doen. Was die dan niet gereedgezet?... Hij weet het niet. Maar automatisch loopt hij naar het eind van de gang, waar hij zo'n bak weet te staan. Als hij ermee is teruggekeerd, kijkt hij schuw, langs de brede rug van de vroedvrouw heen, maar de kraamstoel, waarin Aeltje nu ligt. Huiverend, maar ook gefascineerd, is hij getuige van de pijnen die een vrouw moet lijden om een kind ter wereld te brengen. Hij schrikt op als de vroedvrouw vraagt: „Zijn er kaarsen? Ik zou licht moeten hebben." In het voorhuis haalt hij een paar kandelaars me^ kaarsen. Hij steekt ze aan en plaatst ze zodanig in het kraamvertrek, dat hun spaarzaam licht zoveel mogelijk op het onderlichaam van zijn vrouw valt. Dan wacht hij weer. Achter de rug van de vroedvrouw. „Hoe staat het ermee?" hoortfhij de baker vragen. En dan het antwoord: „Er is al een flinke ontsluiting. Ik geloof, dat het niet lang meer zal duren." Hij doet een kleine stap naar voren. Maar hij zorgt er voor, dat hij toch nog voldoende op de achtergrond blijft. Ei is iets in de vroedvrouw dat hem met een zeker ontzag vervult. Want dat hij zich even als heer des huizes heefl laten gelden, was een bravour die niet helemaal echt was. Als zij hem nü de kamer uit zou sturen, zou hij vast niet d« moed hebben om te blijven. Komt dit misschien omdat hij nu, sterker dan zo even, Aeltje geheel en al van deze vrouw afhankelijk weet?... Zij stuurt hem echter niet weg. Trouwens, ze schijnt henj niet eens op te merken. De kraamvrouw vraagt haar volle aandacht. Met de ervaring die zij heeft, heeft zij gezien dal het zover is. En als ze Aeltje zwaar hoort steunen, spreekt ze haar moed in. Op het moment dat er een zwakke kreet van Aeltjei lippen komt, glijdt het kind uit haar lichaam. Carel ziet het! een groot hoofd en daarna, heel snel, een klein, glad er blauw lijfje. De vroedvrouw vangt het, door het gat in d( kraamstoel, handig op. Nadat ze het aan vrouv> Hol heef overgegeven, knipt ze de blauwe navelstreng los. „Een meisje", zegt ze. En op hetzelfde ogenblik dat Care er zich over verwondert, dat de vrouw hem dit moest zeg gen en hij er zelf in het geheel geen acht op had geslagen o! het kind een zoon of een dochter was, opent de boreling hei mondje en klinkt er kindergeschrei door de kamer. Hel ontroert hem. Er branden ineens tranen in zijn ogen. En hij buigt zich over zijn vrouw, wier ogen ook vochtig glanzen Voorzichtig drukt hij zijn mond op de hare. „Een dochter", zegt hij verrukt. En hij herhaalt: „Een dochter". De vroedvrouw dringt hem naar zijn plaatsje op de ach tergrond terug. Zij heeft het kind aan de baker toever trouwd en moet haar verdere zorgen aan de moeder geven Het is allemaal routinewerk en ze weet precies hoe dat gaat Maar ditmaal loopt het anders. Ze zegt: „Ik zou maar wal voortmaken met dat kind, want er komt er nóg een." (Wordt vervolgd) Uitvinders brussel Vrijgezellen kunnen nu ook hun rug goed wassen dankzij de uitvinding van de Belg Herman Pardonge. Hij heeft een badkamer muur van sponzen gemaakt waar zeep door inspuiting inloopt. Dit is een van de bijna duizend vindin- Een andere „opzienbarende vondst": een kussen met reukreser voirs waardoor men zich in een bos of op het platteland kan wanen. Verder laarzen waarmee men óp het water kan lopen, een autospie gel waarmee om een hoekje worden gekeken en bedsti voor auto's. Iemand heeft een methode ont wikkeld waardoor men zeventii procent minder tijd nodig heeft onj een glas bier leeg te drinken. Dl uitvinder is een Duitser. SUKKELTJE EN BRUUNKE 18. Het pad stijgt en stijgt „Hier groeien veel minder bloemen en bomen dan beneden!" ziet Stikkeltje. „En het wordt steeds kouder", bibbert Bruunke. De reisdeken komt goed te pas. „Hier ligt al s vraagt Bruunke. Daar staat een bord „Ouwe Pim de tovenaar". „Daarheen düs", zegt Stikkeltje. Bruunke loopt voorop en zegt ineens: „Kijk, dat moet het kasteel van Ouwe Pim zijn!" En eenzaan staat er in de verte een groot, geheimzinnig kas teel

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6