w mm AR 4 anders dan andere ÏABAILEJIO Dichtbevolkte centra funest voor kinderen Moskou laakt nota Bonn niiiiiiii Kousenfabiïek gaat sluiten De maan üjkt heel ver weer weg Uit de Haagse hof geplukt s WOENSDAG 8 FEBRUARI V>67 Een pauze UR valt nog weinig te zeggen van de kansen op vredesbesprekin gen over Vietnam. Ook nu met de viering van het boeddhistische nieuwjaar een korte pauze in de strijd is ingetreden. Het lijkt erop. dat beide partijen de ze pauze hebben afgewacht om hun onderhandelingspositie niet bij voor baat te verzwakken. Een stilzwijgen de overeenkomst is niet uitgesloten. Deze kan slechts betrekking hebben op het staken van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam. ook als de gevechtspauze afloopt. Op basis daarvan zou een gesprek mo gelijk zijn. Aangenomen moet worden, dat de •trijd in Zuid-Vietnam in elk geval zal worden voortgezet. Als Noord- Vietnam met rust wordt gelaten, be tekent dat niet, dat de leiders te Ha noi een eind maken aan hun tussen komst in het Zuiden. Staakt Amerika zijn aanvallen op het Noorden, dan voornamelijk om Ha noi een belangrijk argument te ont nemen, van de conferentietafel weg te blijven. Vorig jaar staakte Amerika ruim vijf weken de bombardementen. Daarna werden ze hervat omdat Ha noi geen belangstelling had voor be sprekingen. Het had de pauze ge bruikt om zijn militaire positie te versterken. Mogelijk heeft Washington nu maat regelen genomen om een herhaling te voorkomen. Het ontbladeren van het oerwoudgebicd in het zuidelijke deel van de gedemilitariseerde zone zou daarop kunnen wijzen. Een begin LJOEWEL nog geenszins vaststaat, dat de bombardementen op Noord-Vietnam voorlopig worden ge staakt, is duidelijk, dat Amerika de ze nieuwe mogelijkheid niet onbenut mag laten. Zelfs wanneer in geheim overleg j geen akkoord met Hanoi wordt be reikt dat Washington enigszins te vreden stelt, heeft het zin de wereld een nieuw bewijs van de Amerikaan se vredeswil te leveren. Bovendien valt ook te Washington een ^treven waar te nemen, de strijd zo spoedig mogelijk tot Zuid-Viet- nam te beperken. Voorstellen in die n_ richting worden al geruime tijd be en studeerd. ax Van belang is een andere methode te vinden om de aanvoer van troe pen en wapens van het noorden uit ri te verhinderen.Pat is een enorme opgave, omdat ook via Laos en Cam- bodja wordt geïnfiltreerd. "j Slaagt men er echter in, deze opzet te verwezenlijken, dan komt ook het ,_J Vietnamese probleem dichter bij een fiJ oplossing. Valt de terreur van de de Vietcong weg, dan is een politieke1 or regeling in zicht, in. Vóórdat het zo ver is moet er nog heel wat gebeuren. Er dient echter ds ergens een begin te worden gemaakt De tijd daarvoor lijkt aangebroken. Prijzen stegen ook elders GENEVE In België. Frankrijk en West-Duitsland is het aantal buiten landse arbeiders sedert medio 1966 constant gebleven. Dal blijkt uit publi caties van het internationaal arbeidsbu reau. Het blijkt verder dat de verbrui- kersprijzen vorig jaar in de gehele we reld zijn gestegen. In slechts weinig mi landen, zoals Polen en Tsjecho-Slowa- kU' kije was de prijsstijging geringer dan 1 ad-procent. In Europa was de prijsstijging a- het hoogst, namelijk gemiddeld 8.5 pro- e- Evenals in voorgaande jaren is de en positie van de werknemer verleden ke jaar in de industrielanden goed ge dweest, maar heeft zij in de ontwikke- >e-|lihgslanden nauwelijks enige verbete- *- ring te zien gegeven, te J Gesprek Zwolsman "i Pan Am vordert "j SCHIPHOL De EMS heeft over de ra.,verkoop van haar Continental hotel in 60 Parijs aan Pan American World Air- pJways nog geen overeenstemming be- reikt. De heer Zwolsman geeft echter 'njde moed nog niet op. jJ Hij heeft nu verklaard dat er ook sJgegadigden in Engeland. Frankrijk en ^1 Italië zijn, maar dat hij de voorkeur Je[|aan Pan Am geeft, dat het hotel goed >njkan gebruiken als in 1969 de grote stroom van toeristen komt met de 480 )rjplaatsen tellende iumbo jets van 1 Boeing. Zwolsman verwacht dat de overeen- LaBkomst spoedig zijn beslag zal krijgen. Ijl Kartonfabrieken gaan fuseren WINSCHOTEN Bij de Coöperatie ve strokartonfabrieken De Toekomst te Scheemda en Reiderland te Winschoten zal een deel van het personeel worden ontslagen. Naar de besturen van beide fabrieken meedelen zullen zij op 24 februari aan de algemene ledenvergade ring van hun coöperaties plannen voor- en leggen tot het aangaan van een nauwe samenwerking Deze samenwerking moet leiden tot een meer efficiënte pro- duktie. Met de vakbonden zijn reeds contacten gelegd Zulks in tegenstelling tot de Groninger Steenfabrieken, die haar bedrijf in On- aB derdendam gaat sluiten en 20 mensen ar" per 1 mei ontslaat. De directie we'ger- at de met de bonden te praten en deed telfs geen toezegging dat er iets voor dej Werknemers zal gebeuren I jyiNSDAGAVOND in Den Haag. Plaats van hande ling: gebouw Amicitia aan het troosteloze Westeinde. De na burige bioscoop Kriterion ver toont La Dolce Y7ita. In Amici tia hangt de messetrekkerssfeer van een laatste carnavalsdag. De Boerenpartij vergadert (toe gangsprijs een gulden) met Koekoek als spreker. Daar mag Den Haag dankbaar voor zijn, want de grote man heeft met moeite een avond voor de Re sidentie vrij kunnen maken. Minder dankbaar is de politie. De hardhandige Koekoekhappenings van Utrecht, en Rotterdam liggen nog te vers in het geheugen. Waar om zou Den Haag rustig blijven. En inderdaad is de zaal op topspanning voordat er nog een woord is geval len. In het middenvak zitten zo'n honderd jeugdige herrieschoppers: ban-de-bommers, Uylskuikens, paci fisten. hele en halve provo's, hunke rend naar een forse rel en belust op fysieke kennismaking met de be faamde boerenknokploeg. Overige aanwezigen: trouwe Koe- koek-fans. bedreigde kleine zelfstan digen met bezorgde gezichten, veron gelijkte belastingbetalers. Verder propagandisten van D'66, die pam fletten uitdelen maar de bijna vrien delijke raad krijgen daarmee onmid dellijk op te houden. Zoniet, dan Voorzitter Dulfer van de Haagse boerenkiesvereniging leidt de verga dering. Een keurige man in donker blauw pak, hagelwit overhemd en dito pochet. Hij spreekt als een here- boer die in Wageningen kon hebben gestudeerd. Die verhalen over de knokploeg moet u niet geloven. Dat past in de anti-propaganda van de andere partijen. Koekoek heeft naar Utrecht en Rotterdam alleen maar wat bestuursleden meegenomen en die werden ten onrechte voor knokkers aangezien. Die knokploeg bestaat niet. Wat niet wegneemt dat men zich op vergaderingen van de Boe renpartij als gast heeft te gedragen, 't Mag niet zo worden dat jongelui, die nauwelijks volwassen zijn, geen kiesrech'c en geen verstand van poli tiek hebben, ouderen beletten om rustig te vergaderen. Bekend Koekoek („U welbekend van radio en tv", grapt Dulfer) krijgt het woord en begint maar meteen met een enorme verspreking: „We zijn heel dankbaar dat zoveel kiezers hun vertrouwen in de Boerenpartij hebben opgezegdBulderend ge lach en gejoel. ..Maar", vervolgt Koekoek. ..dat deden die kiezers niet in de eerste plaats omdat ze ons zo goed vonden, maar omdat ze de andere partijen zo slecht von- We zijn weer thuis. De vijf grote partiien zijn puur slecht. Ze jagen ons land naar het bankroet. Zijlstra is geen haar beter dan Cals. De gro te vijf beloven van alles maar ko men niets na. Koekoek babbelt vol gens het bekende recept. Gerouti- I neerd en zeker van z'n griezelige [zaakje. De linkerhand zi'c constant in de broekzak, de rechterwijsvin- j ger beweegt zich om de tien secon- iden gestrekt of gekromd in de rich- tine van de zaal. Het begint interrupties pro en con tra te regenen. „Protesteren is mak kelijk als je nog nooit gewerkt hebt", brult een BP-er op leeftijd naar het middenvak. Wie er last van z'n zenuwen krijgt. Koekoek niet. Kettingrokende Dulfer wel. Hij 1 waarschuwt, eerst vriendelijk, daar na beslist. Het helpt weinig. Lachertjes Met een paar beproefde lachertjes gooit Koekoek olie op de golven. Op Landbouw wordt met geld gesme ten. „Als ik met een paar bestuursle den naar Den Haag ga en ik laat ze een blik werpen op het ministerie van Biesheuvel, dan schrikken ze daar zo van. dat we al op het Bin nenhof zijn voordat ze antwoord ge- De anti-revolutionairen krijgen ditmaal een speciale beurt. Ze noe men zich christelijk en tegenwoor dig zelfs evangelisch, maar kijk uit. Biesheuvel gedoogt het oneerlijke, dus onchristelijke en onbijbelse stemmen over ruilverkavelingen. Ach ja, die Biesheuvel. Die adver teert zelfs in De Telegraaf en dat is, als je het goed bekijkt, minder gek dan het lijkt. De Telegraaf kon vlak na de oorlog niet verschijnen. ..Om redenen die ik hier niet wil noemen. Dan krijg ik misschien weer een proces wegens laster aan m'n broek en zou de president van de Arn hemse rechtbank het te druk krij gen". Maar goed. Trouw had, dank zij het niet-verschijnen van De Tele graaf. in 1945 zo'n 400.000 abonnees. Nu nog 100.000, terwijl De Telegraaf op 400.000 zit. De Telegraaf heeft dus in twintig jaar tijds de meeste Trouw-lezers weggezogen. Dus: als Biesheuvel zich tot z'n kiezers wil wenden, moe'c hij dat wel via De Telegraaf doen. Hoe boer Koekoek de werk loosheid te lijf wil gaan? Wel, heel eenvoudig. Die 80.000 buitenlandse arbeiders gauw het land uit. Dat scheelt net de 80.000 werklozen die de regering voor 1967 heeft voorspeld. Boe-geroep, applaus en -hoonge lach begeleiden Koekoek naar z'n plaats als hij is uitgesproken. Dulfer besluit tot pauze en doet dat met een beleefd verzoek om de collecte- zak van de partij niet ongevuld 'te laten. „Deze avond kost veel geld en de financiële middelen van een jon ge partij zijn nu eenmaal beperkt. Honoreer onze gastvrijheid". Het wordt een rumoerige pauze met felle discussies in groepjes. Op het podium raakt een jonge vrouw met een bekend gezicht en een goed figuur in gesprek met het bestuur. Het middenvak her kent oud-Rem- en Trosom- roeps'ier Hettv Bennink, nummer zoveel op de boerenlijst. Gescan deerd geroep: ..Hetty, Hetty. Het ty". Daarna gezang; ..Den Uyl con tra Verolme bij 't vallen van de nacht/ en van de gindse heuvel/ antwoordt de Koekoek zacht/ Koe koek, Koekoek". Prompt daarop weerklinkt de yell van de avond: „Naar de rotzooj. Koekoek zal wel zien. Koekoek zal wel zien...", gevolgd door „We shall overcome...." Dulfer heropent de ver gadering met een mislukte poging om leuk 'te zijn: „Het houden van een vergadering is duur, maar het gezang hebben we dan toch gratis gekregen". Vragen De zaal mag nu Koekoek het hemd van het lijf vragen. De vra gen mondeling stellen, maar tegelijk schriftelijk indienen want anders is het geen doen voor de grote, ver moeide leider. De vragenstellers ko men op twee na allen uit het mid denvak. Waarom mogen we hier niet interrumperen terwijl Koekoek dat vorig jaar in Amsterdam wel deed tijdens een verkiezingsvergade ring waar mr. Ca'.s sprak? Deed hij dat omdat de AVRO in de zaal was, die een tv-portret van 'm wilde ma ken? En dan maar zeggen dat ie zo tegen de zuilen is. Koekoek heeft er geen moeite mee. „Met de AVRO heb ik niets te maken. In die vergadering van de KVP ih Amsterdam heb ik twee maal geïnterrumpeerd, maar toen de voorzitter me dat verbood, heb ik het ook niet meer gedaan. Zoals ik het zeg zo is het en niet anders". Enorm tumult. Een Koekoekiaan in leren jas staat op en briest: „Hou jullie je kop. Toen deze man (ge baar naar K.) al teeen de moffen vocht, lagen jullie nog met je kont in de luiers". Antwoord: „Mot ik bij je komen, lefgozer" Er komen pittiger vragen. Hoe staat de Boerenpartij tegenover de ontwikkelingshulp, de apartheidspo litiek, de NAVO? Hoe kan Koekoek tegenover z'n stadskiezers verant woorden dat hij tegen voetballen op zondag is? Worden de proceskosten die Roekoek verschuldigd is uit de partijkas betaald? ,,Die vraag," ant woordt de BP-leider. „hebt u kenne lijk van een PvdA-Kamerlid tneege- kregen. Dat is overal waar ik spreek zo. Nou, die proceskosten be taal ik zelf, hoor. Als 'k in de partij kas kon duiken, had ik wel een ad vocaat genomen, maar in de zaak van mevrouw Van Someren heb ik mezelf verdedigd om de kosten zo laag mogelijk te houden". Die apartheidspolitiek? Die gebrui ken de vijf grote partijen om de aandacht van de binnenlandse pro blemen af te leiden Wij bemoeien ons als Boerenpartij met de Neder landse politiek. Kreet uit de zaal: „Ben je nou voor of tegen apart heid". Gescandeerd geroep: „Voor of tegen, voor of legen". Vlak voor ons staat een kale meneer op, die schreeuwt: „Ja, zeggen jullie dan eerst es of je voor of tegen de vrij heid van de Papoea's bent. voor of tegen Soekarno en z'n vuile rotboe- Een orkaan van lawaai vult Ami citia. Geloei als van gekwelde stie- I ren, gebler, getrappel van tientallen (linkse) voeten op de met sigaretten peukjes bezaaide vloer. Dulfer waarschuwt voor de dertiende keer. Als we de orde niet kunnen bewa ren. moeten we de vergadering he laas beëindigen. Willen de jongelui daar in de zijpaden gaan zitten. „Staan is van brandweerwege verbo- Dcmagogiscli Koekoek draait onverstoord z'n de magogische nummertjes af. Hoe gek het ook klinkt, moeilijk heeft hij j het eigenlijk niet, want de zaal laat de affaire-Adams en de houding van de Boerenpartij tegenover voor malige nazi's buiten beschouwing, j Totdat de tweede vragenronde aan- Een jongeman in groene pullover, die er zeer links uitziet, meldt zich als eerste. Hij begint rustig. Waar om moeten jongelui wel in dienst maar waarom mogen ze niet naar een vergadering van de Boerenpar tij? Applaus vgn het middenvak. Ge roep van rechts: „Omdat jullie snot neuzen zijn." Volgende vraag: „Wat is nou waar van die knokploeg? De heer Dulfer heeft gezegd dat die niet bestaat, maar in Utrecht en Rot terdam hebben we wel wat anders i gemerkt. Die knokploegmethode roept her inneringen op aan 25 jaar gele den. Daarom zou ik de heer Koe koek dit cadeau willen geven" De jongeman. die zich Bouwman noemt, biedt de boerenleider een BP-verkiezingspamflet, waarop een i levensgroot, met ballpoint bijge- J werkt portret van Koekoek prijkt. I Koekoek met spuuglok en snor. Hit- Ier. 't Kan niet missen Boeren De hel breekt los. Van achter dc coulissen en de bestuurstafel schie ten potige boeren op Bouwman toe. grijpen 'm beet. stompen 'm. De knokploeg, die niet bestond, is er nu. Bouwman slaat terug, tracht zich los te rukken. Vanuit dc zaal stormen zowel Kockockia- ncn als middenvakkers naar het podium, 't Is vechten geblazen. Dulfer's trillende stem door de mi crofoon: „Dames en heren, er is politie aanwezig blijft rustig. Mag ik de politie verzoeken naar voren te komen" De politie komt Bouwman krijgt in de foyer proces-verbaal en Dul fer gewaagt in de zaal van de J „meest gemene, meest onmenselijke belediging, die men de heer Koe- I koek had kunnen aandoen". Hierte gen pas een ondubbelzinnig protest, j Alles wat pro-Koekoek is rijst op voor een daverende ovatie aan het I adres van de leider die tijdens het incident als door stomheid geslagen leek, maar nu braaf meeklapt, j De vergadering wordt voortgezet. I „We hebben nog vijf minuten", zegt Dulfer, maar dan ontploft in het middenvak de langverbeide rook bom. Een vrouw vliegt gillend naar de nooduitgang. Dulfer zet 'r nu de finitief een punt achter. „Dames en heren, dit zijn de jongeren van de j PvdA. Dit zijn hun discussiemetho- den. Ik verzoek u de zaal te verla ten en het offertje voor de Boeren partij niet të vergeten Geef. al was i het maar bij wijze van protest." Amicitia betekent vriendschap. caballero constante kwaliteit 25 STUKS f 1 50- EEN LAURENS PRODUKT BONN Rusland heeft een West- duitse nota zonder commentaar terugge- LUNTEREX Ons land staat, gelet op Dit alles vindt zijn oorzaak in een zonden waarin er de nadruk op werd groot tekort aan reereatiemogelijk- sclegd dat de onderlekening van het heden in en nabij de grote steden. n verdrag inzake de ruimte door Bonn Dat heeft de heer C. Egas. oud-staatsse- cretaris van cultuur, recreatie enl Seen efeltmng van het Oostdu.tse be- maatschappelijk werk, gisteren ge- wind inhoudt. Met dit gebaar heeft zegd op een in Lunteren gehouden Moskou opnieuw de aanspraak van conferentie ,van Revako. de organisa- j West-Duitsland. voor geheel Duitsland tie van ondernemers in recreatie, va- te kunnen spreken, van de hand gewe- kantie- en conferentieoorden- zen. I het feit dat de verstedelijkte ruimte voor het jaar 2000 moet zijn verdub- beid om de bevolkingsaanwas op te kunnen vangen, voor een ontstellend probleem. Thans reeds heeft een on derzoek uitgewezen dat een derde van de kinderen in de dicht bevolkte wooncentra lijdt aan geestelijke stoornissen. Ook bij ouders blijkt dat vijftig pro cent van de ziektemeldingen overspannenheid tot oorzaak heeft. Daarnaast wordt een snelle toename van de jeugdcriminaliteit gesigna- AKTUEEL Een solide en sociaal verantwoorde politiek VLAGTWEDDE Een nevenvesti ging van de Jovanda kousenfabriek in Hengelo te Vlagtwedde zal over onge- veer vier maanden moeten sluiten. In 1964 besloot Jovanda in Vlagtwed de een geheel nieuwe fabriek te bou- S wen, die werk zou kunnen bieden aar 120 mensen. Deze bouw is nu definitief van di Het nevenbedrijf, waar de nabewer king van de nylons plaats heeft, gaat terug naar het moederbedrijf in Henge- lo. 25 mannen en 40 meisjes komen zon- \/AN ALLE kanten is het er bij me ingehamerd. terwijl een na tuurlijke zuinige aanleg met extra ontvankelijk maakte voor de argu menten. Ik moet prijsbewust zijn. Maar rekenen is nooit mijn sterkste kant geweest. De leeglopende vaten en elkaar tegemoetlopende wande laars hebben mij nooit enig nut be- Zo raak ik hopeloos in de knoop wanneer het ene pak 450 gram be- va'i en het andere zeshonderdvijftig en ik dus moet bepalen wat dc respectievelijke prijs van vijfhon derd gram is. Zelfs de prijzenlineaal van de Nederlandse Huishoudraad kan me niet helpen aan de oplos sing, omdat ik het ding of vergeel of het verkeerd vasthoud of de ge bruiksaanwijzing me ontschoten Maar volhardend blijf ik streven naar een verantwoorde besteding van het inkomen. Daarbij behoort ook, dat ik alle bonnetjes spaar, in de prijs immers is dat bonnetje ge calculeerd. Bonloze artikelen kopen kan rationeler zijn, maar de traditie bindt me aan menig merk. Een traditie, die. zo heb ik moeten ontdekken, al voortgezet wordt door het volgend geslacht. Wat wil het Mijn onvolprezen kruidenier verstrekt zegeltjes. Zoveel zegeltjes in een bgekje is zoveel gulden in he'c begerige handje. Prijsbewust Iedere veertien dagen komt er een drukwerk met stralende reclames en aanmoedigende kreten. Dan krijg je op bepaalde dingen extra zegeltjes. Zo maar cadeau! Wat is prijsbewuster dan daar ïevig gebruik van te maken? Dit keer was er een mij volkomen onbekende frisdrank-met-schone- beloften. Dus kocht ik opgewekt eni ge flessen en plakte bladzijden met zegeltjes vol. Heel tevreden. De frisdrank kwam 'ter tafel. Algemeen commentaar: „Wat is dat?". „Lekker", zei ik, hoewel ik me zel den of nooit aan zulk spul waag. „Maar we hebben altijd wat an- Ze dronken gehoorzaam. Juichten niet, maar pruilden ook niet. De fles was spoedig leeg. Waarna ik nummer twee aan droeg. Hoe meer hoe liever. Drink „Waarom heb je dat spul toch ge kocht?" vroeg één argwanend, wel begrijpend dat mijn ontrouw een diepere betekenis moest hebben. „Zegeltjes", zei ik. Het hoongelach overstemde mijn argumentatie. Diezelfde dag ontdekte één dat ik andere zeep had. Waarom? „Een washandje" Tandpasta: „Een vlooienspel". Afwasmiddel: „Een vaatdoekje". Soep: „Voordelige aanbieding". Toen hebben ze gezamenlijk gesmeekt alle tradities te herstellen en mijn prijsbewustheid los te la ten. En ik heb het nog beloofd ook! (Van een onzer redacteuren) ENKELE maanden geleden waren de Amerikanen nog optimis tisch over hun plannen, een bemand ruimtevaartuig op de maan te doen landen. Sinds enkele weken heerst pessimisme. De maan lijkt verder weg dan ooit. Aanvankelijk meende men in Ameri ka, dat uiterlijk in 1970 astronauten op de maan zouden landen. Voordat Gris- som. White en Chaffee bij een biand in hun cabine stierven, mikte men in gedachten zelfs al op volgend jaar. Hel ongeluk op de basis Kaap Kennedy heeft een eind aan deze illusies ge maakt. Een bemande reis naar de maan vergt nu waarschijnlijk veel meer voorberei dingen. De problemen begonnen al met de ontploffing van de tweede trap van een enorme Saturnus-raket, die astro nauten op weg naar de maan moet brengen. Bij een proef scheurden de brandstoftanks van een Apollo en bij een andere controlebeurt ontplofte de derde trap van een Saturnus 5. De eer ste onbemande vlucht van een Satur nus 5 is tenminste tot mei ver- De drie verongelukte astronauten hadden op 21 Uitstel februari een vlucht met de Apollo 1 moeten maken. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de eerste Apollovlucht tot volgend jaar wordt uitgesteld. De bemanning zal bestaan uit de lt.-kolonels James McDivitt en Davit Scott en de burger Russel Schweikart. Zij moeten contact maken met een maanlandingsvaartuig, dat afzonderlijk wordt gelanceerd. De oorzaak van de brand in de Apollo-cabine is nog niet ontdekt. Wel is bekend geworden, dat Grissom gedurende de gehele aftelling klaagde over slechte communicatie. Hij zei op een zeker ogenblik: „Als ik nu al niet met jullie kan praten, hoe moet dat dan als we op de maan zijn?". Na tien mi nuten werd tot een pauze besloten, gedurende welke de astronauten en bet grondpersoneel wat tot rust probeerden te komen. Het was in die pauze, dat de brand uitbrak. Personeel, belast met het op treden in noodgevallen, kon door de enorme hitte pas na vjjf minuten het luik verwijderen, dat de cabine afsloot. De verwarring was groot. Gebleken is, dat de drie mannen toch niet gered hadden kunnen wox-den. Daarom zoekt men nu naar middelen om herhaling te voorkomen, ook als de oorzaak van de brand niet wordt ontdekt. Een der voorstellen is, de Apollo-cabine te voorzien van een schietluik, dat een snelle ontsnapping mogelijk maakt. Ook bestudeert men wijziging van de samenstelling van het ademhalingsgas in de cabine, omdat zuivere zuur stof onder druk groot brandgevaar oplevert, als in de buurt een vonk ont- Er blijft echter een sluier van geheimzinnigheid over het onderzoek han gen. Dat zal nog wel geruime tijd zo blijven. Intussen zitten de Russen niet stil. Zij hebben vol gens onbevestigde berichten ook Hun moeilijkheden Hll.S.NCU gehad. De laatste jaren waren zij dan ook opmerke lijk rustig. Men neemt echter aan. dat zij grote vorderingen hebben ge maakt. Wellicht bewaren zij hun grote stunt nog voor eind oktober, als de grote Russische revolutie wordt gevierd, die 50 jaar geleden een eind maakte aan het tsaristisch bewind.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5