Indoheem ontslaat tweehonderd man Zes jongens pleegden samen 109 inbraken Deskundigen niet eens Legeroefening in maart Kort na bestand al incidenten Niet uitgenodigd voor het verkiezingsprogram NTS Jean Four net leider R.Ph.O Betere en grotere jeugdgebouwen Zaktelefoon 1 voor Kosygin Ned. hockey-elf tal verloor in India Waardevolle uitvoering in Voorschotense Dorpskerk Ard Schenk tweede in het Noorse Larvik NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 FEBRUARI 1967 J „Thuis geen opvoeding,, (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De officier van jjustitie, mr. P. A. H. Bos, heeft dinsdag (gevangenisstraffen variërend van drie jaar tot een jaar en negen maanden Igeëist tegen zes jeugdige Rotterdam mers uit de Kruiskade-buurt. Samen hadden zij in enkele maanden tijds 109 inbraken gepleegd. Tegen de negentienjarige isoleerder G. A. van L., die 42 inbraken voor zijn irekening had genomen, eiste hij drie jjaar; tegen de achttienjarige tankwer- Vrachtwagen rijdt Porsche-agent aan UTRECHT Twee deskundigen voor de Utrechtse rechtbank zijn het gisteren niet eens geworden over de vraag of het ongeluk op rijksweg 2, dat het leven heeft gekost van een Porsche-agent, veroorzaakt werd door een defect aan de vrachtwagen. Hun verschil van mening w diepgaand dat zowel' officier raadsman het nodig vonden een derde deskundige te benoemen De rechtbank ging hiermee akkoord waarna de zaak werd terugverwezen naar de rechter-commissaris. De 46-ja- rige chauffeur W. de V. uit Mid- den-Beemster, die voor de rechter- moest verschijnen, kon zich niets meer van het ongeluk herinneren. De Porsche-agent stond aan de rechter kant van een op de vluchtstrook gepar keerde truck met oplegger toen De V. de truck van achteren aanreed. Alles wat De V. wist was dat hij de overweg was gepasseerd en dat hij later uit zijn cabine was bevrijd. Bejaarde man bij brand omgekomen APELDOORN De 88-jarige H. Kui per uit Apeldoorn is gisteren bij een 'brand om het leven gekomen. De brandweer was door een buur tman gewaarschuwd, dat er een binnen brand in de woning van de bejaarde man woedde. Toen brandweerlieden het huis bin nendrongen vonden zij de man leven loos in de gang. ker A. van de M. (zestien inbraken) twee jaar jeugdgevangenis; tegen de achttienjarige isoleerder R. van K. (vijf tien inbraken) twee jaar en tegen de 22-jarige E. J. van den B. (in vele ge vallen de uitkijk) een jaar en negen maanden. De zaken van de twee ande re leden van het sextet werden met gesloten deuren behandeld, omdat ze minderjarig waren. IN DE KOST Volgens de officier waren de jongens tot hun daden gekomen omdat ze prak tisch alle uit gezinnen kwamen waar de vader geen grote plaats innam. Op vallend was, aldus mr. Bos, dat er ei genlijk bij de jongens thuis geen spra ke was van een opvoeding, „niet eens van verwennen, want het is een kwestie van een verkeerde opvoeding. Deze jongens leefden gewoon bij hun ouders in de kost." De buit was in vele gevallen maar gering geweest: in ieder geval niet ho ger dan twee driehonderd gulden per inbraak. De schade die ze met z'n zes sen echter hadden aangericht bedroeg 20.000. Volgens mr. Bos waren de 109 zaken nog niet eens alle misstappen. Hij me moreerde enkele inbraken in de toen nog in aanbouw zijnde Doelen, een ver nieling van een schilderij van een derj architecten van het concertgebouw en enkele andere zaken. Over 14 dagen doet de rechtbank uitspraak. Voor „klein-verlof gangers" DEN HAAG In maart zal de Ko ninklijke landmacht een opkomstoefe- ning houden voor het reserve- en dienstplichtig personeel dat met „klein verlof" is. De datum van de oefening zal tot op de eerste dag geheim blijven. De betrokken militairen zullen dan per radio worden opgeroepen. De oefening moet de paraatheid tes ten. De militairen die met klein ver lof zijn en in het bezit zijn van een zogenaamde X-lastgeving zullen via de radio, tv en de dagbladen tevoren op de hoogte worden gesteld van de oefening. De oproep zelf zal via de radio wor den uitgezonden. De oefening zal slechts enkele dagen duren. Er zullen geen zaterdagen of zondagen in vallen. Prinses Paola van België hield gisteren in een kerk te Brussel de tiende dochter van heel goede vriendende heer en mevrouw Catrysse, ten doop. Loco-burgemeester deed aangifte Kassier bekent fraude van 40 mille (Van i onzer verslaggevers) BREDA Gisteren is in Breda de 44-jarige kassier van de gemeente ontvanger, P. v. d. W., aangehouden. Hij wordt er van verdacht ruim veer tigduizend gulden uit de kas van de gemeente te hebben ontvreemd. Hij heeft inmiddels bekend en zal vrijdag voor de officier van justitie worden De arrestatie van de kassier volgde op aanwijzingen van de waarnemend burgemeester van Breda, de heer J. Meys. Vorige week schorste het gemeen- tebestUur de kassier en stelde een onderzoek in. Toen naar de overtui ging van het gemeentebestuur, de schuld van de kassier vaststond, deed de waarnemend burgemeester aangifte. De kassier onttrok ruim vier jaar lang gelden uit de gemeentekas, die hij spendeerde aan cafébezoek. Ver dachte is ook penningmeester van een feestcomité. De kas van dat comité klopt, maar de politie heeft aanwij zingen, dat de administratie ge stroomlijnd is. SAIGON Al enkele uren na het begin van de gevechtspauze in Viet nam hebben zich incidenten voorge daan. In de provincie Binh Toey (Zuid- Vietnam) zijn vanmorgen Amerikaan se patrouilles door leden van de Viet- cong beschoten. Ze beantwoordden het vuur, maar zetten geen achtervolging in. De Amerikanen leden lichte ver- Het bestand ging te middernacht (Nederlandse tijd) in. Kort voor het begin van het bestand hebben Ameri kaanse vliegtuigen nog bombardemen ten uitgevoerd op de Vietcong. Er zal voorlopig tot 12 februari niet worden gevochten, dit ter gelegenheid van het Chinese Nieuwjaar. De Viet cong heeft voorgesteld het bestand ze ven dagen langer te laten duren. De Amerikanen voelen daar nog niets Schaken in LSB GROTE ZEGE VAN LSG 2 (Van ome sohaakm ed e werker LEIDEN In de eerste klasse van de Leidse Schaakbond heeft L.S.G. 2 met verpletterende cijfers van Phi- lidor 4 gewonnen (voorl. 90). De LSG-ers behielden daardoor hun kansje op de tweede plaats. Voor Philidor betekende dat definitief de gradatie naar de tweede klasse. In de tweede klasse A deed Noord- wijk 2 weer een geslaagde poging om uit het degradatie-gevaar te geraken. De Noordwij kers versloegen met 5% 4të LSG 4. Boskoop 1 blijft koploper Bodegraven 1 nog bedreigen na een eclatante 91 zege over Alphen 2. De koppositie van Leithen 2 is in de derde klasse B vrijwel onaantastbaar. Na de 82 overwinning op Alphen 4 is de bordpuntenvoorsprong praktisch niet meer te overbruggen. In 3C werd de in hoger beroep reeds an 5%4% in 4%5% gewijzigde uitslag van de wedstrijd Rijnsburg Revanche na een hernieuwd onderzoek vastgesteld op 55. Dit is een tegen valler voor Revanche, dat nu de lei derspositie heeft moeten afstaan aan de Rijnsburgers. Akkoord met artsen UTRECHT De ziekenfondsen en de apotheekhoudende artsen hebben een akkoord bereikt over de vergoeding voor farmaceutische hulp (geneesmiddelen en dergelijke) door de artsen aan de zieken fondsverzekerden. De ziekenfondsraad moet de overeenkomst nog goedkeuren. Ter bevordering continuïteit UTRECHT De N.V. Elektrotech nische Mechanische Industrie (E.M-I.) en de Eerste Nederlandse Apparaten- fabriek N.V. in Utrecht, dochtermaat schappijen van het Indoheem-concern, gaan het personeel verminderen van 825 tot ongeveer 625. De ontslagen zijn nodig in verband met een reorga nisatie ter handhaving van de conti nuïteit. De technische en organisato rische aspecten van de reorganisatie worden thans nauwgezet onderzocht, zo heeft de directie medegedeeld. Met de vakbonden en de F-M.E. vindt overleg plaats over de sociale voorzieningen, die voor het met ont slag bedreigde personeel zullen wor den getroffen. De ondernemingsraden en het gehele personeel zijn vandaag ingelicht over de te nemen maat regelen. Ook wordt reeds overleg ge pleegd met het gewestelijk arbeids bureau in Utrecht over de wijze, waar op herplaatsing van de 200 personeels leden kan worden bevorderd- Geruchten over een massaal ontslag bij de E.M.I. deden reeds een maand geleden de ronde. Ter handhaving van de continuïteit van de beide vennoot schappen, die zich bezighouden met de fabricage van motoren, ventila toren, elektrisch handgereedsohap en elektrische huishoudelijke toestellen, is besloten tot concentratie van de tot deze Utrechtse bedrijven behorende produkitie-eeniheden. Als gevolg van fusies in het verleden bevinden deze Dagelijks bestuur CHIJ teleurgesteld (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het dagelijks be stuur van de CHU is teleurgesteld en ontstemd over het feit dat het niet is uitgenodigd deel te nemen aan het NTS-televisieprogramma over de verkiezingen dat morgenavond zal worden uitgezonden. Voor dit scha kelprogramma zijn wel woordvoer ders van de KVP, de PvdA en de ARP uitgenodigd. Het dagelijks bestuur vindt dat ge broken is met de goede gewoonte om bij de politieke programma's van voor lichtende aard de vijf grote partijen, jn te schakelen. Hiermee worden aan de CHU de middelen onthouden om haar standpunt kenbaar te maken. De secretaris van de CHU, mr. W. Scholten, legde vanmiddag déze ver klaring af tegen de pers. Hij had in de krant gelezen dat de NTS', voor nemens was deze uitzending aan de verkiezingen te wijden. Op 28 januari schreef hij een brief aan NTS-voorzit- ter Schuttenhelm met het verzoek om nadere mededelingen. Op 2 .februari ontving de Unie-secretaris een tele grafisch antwoord dat eerst overleg worden gepleegd met de NTS-pro- gramma-raad. Hij herinnerde eraan dat bij derge lijke uitzendingen de stelregel altijd is geweest de vijf partijen uit te no digen die zich bereid tonen regerings- erantwoordelijkheid te dragen. Mr. Scholten deelde tenslotte mee, dat hij heeft geïnformeerd waarom ook geen CHU-vertegenwoordiger werd uitgenodigd voor het programma over christelijke partijkeuze dat de CVKTKOR zondagavond heeft uitge zonden. Minister Veldkamp akkoord met loonsverhogingen DEN HAAG Minister. Veldkamp heeft zijn goedkeuring gehecht aan dé loonsverhoging van vjer procent bij het aflopen van de cao's en van 1,5 procent op 1 juli a.s- Ook gaat hij ermee akkoord dat het minimuminkomen 126 gulden per weeK bedraagt en dat op 1 *juli wordt ver hoogd tot 128 gulden. De arbeidstijd zal dit jaar op geen enkele wijze worden verkort. Doordat een gasfles niet goed was gesloten, vulde zich gisteren de keuken van de familie Kamp man te Almelo met een meng sel van gas en lucht. Een aange streken lucifer veroorzaakte een zware ontploffing. De keuken werd uit elkaar geslagen. Van het gezin liepen vier leden brand- en snijwonden op. Amerikaanse oud minister overleden POUGHKEEPSIE De Ameri kaanse oud-minister van financiën, Henry Morgenthau is maandag op 75-jarige leeftijd overleden. Morgen thau is van 1934 tot 1945 onder presi dent Roosevelt en een korte tijd onder president Truman minister geweest. Hij was er in de jaren 40-43 voorstander van Duitsland na de oor log volledig te de-industrialiseren. Het zou een volledig agrarisch land moeten worden. Zijn plannen vonden echter weinig weerklank bij de geallieerden Toen president Truman hem niet wil de meenemen naar de conferentie van Potsdam trad hij af. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Met ingang van het volgende seizoen zal de Franse diri gent Jean Fournet vaste orkestlei- dor worden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. De onder handelingen zijn al in het eindsta dium. Fournet, 14 april 1913 geboren te Rouaan, was o.a. dirigent van de Opéra Comique en van het orkest Pasdeloup te Parijs. Internationaal I verwierf hij als orkestleider een uit- stekende reputatie. De laatste vijf jaren leidt Jean Four net het Radio Philharmonisch Or kest; hij kent dus het artistieke kli maat van ons land, Ministerie van Jeugdzaken? DEN HAAG In plaats van de huidige ersnippering straks één, geheel nieuw, systeem van voorzieningen voor de vrije tijdsbesteding van de jeugd. Wat gedetailleerder gezegd: per woon kern van 20.000 mensen een uitgebreid jeugdgebouw en vier dépendances: meer voorrang geven aan deze „jeugdservice" sn hogere overheidssubsidies voor al het jeugdwerk. De in 1964 officieel ingestelde advies commissie inzake subsidiëring jeugd- vorming. die een wet voor de organi satie en subsidiëring van de jeugd service bepleit, zegt dit in haar gisteren bekendgemaakte rapport. De wijze waarop het jeugdwerk nü in allerlei, vaak primitieve jeugdgebouwtjes, moet „draaien" is erg primitief. Het jeugdwerk heeft ruimte nodig met zijn activiteiten. Een „uitgebreid jeugdgebouw" moet ge schikt zijn voor sport, spel, dansen, lezingen, vergaderingen, filmvoorstel lingen, cursussen. Verder zijn meer sport velden nodig, doch evengoed kleine veldjes in de stad waar de jeugd „balletje kan trappen". LOSSER Vooral omdat vele jongeren zich moeilijk laten organiseren is het gelegen heid geven om in losser verband allerlei dingen te doen zo belangrijk. Wat gaat zo'n eenheid in een woonkern pet 20.000 mensen vergen? Twee miljoen of 62 cent per woning. Als eerste aanloop zijn 25 van die jeugdgebouwen voc komende jaren nodig, aldus de comm Realisering van het plan zou het eerste jaar 40 miljoen vergen; de daarop vol gende jaren telkens 10 miljoen. REACTIE Inmiddels komen reacties op het rap port uit vakkringen ai los. De KWJ, de organisatie voor katholieke werkende jongeren heeft als hoofdbezwaar dat jongerenorganisaties zelf niet bij het tot stand kamen van het rapport betrokken ministerie Verder acht men daar de aandacht nogal eenzijdig geconcentreerd op de jeugd tot 16, ten koste van de jongeren organisaties (ouderen). Als ernstig gemis wordt verder gevoeld het ontbreken van een inventarisatie van het jeugdwerk zoals het op het ogenblik reilt en zeilt. LONDEN Kosygin heeft gisteren in Londen aan een lunch die de bond van Britse industriëlen hem aanbood voorgesteld een overeenkomst te slui ten voor samenwerking op technoio- gisch gebied tussen de Sowjetunie en West-Europa. Hij drong er bij1 de Britse zakenlie den op aan hun stem te verheffen te gen de oorlog in Vietnam en het opko mend nazisme in West-Duitsland. Kosy gin stelde voor handelsovereenkomsten voor langere termijn aan te gaan. Een afvaardiging van alle partijen uit het Britse parlement heeft de pre mier gevraagd iets te doen voor de naar schatting drie miljoen Joden in Rusland, die geen vrijheid van godsdienstoefening genieten. Tenslotte heeft premier Wilson zijn gast een zaktelefoon van 7000 geschon ken, waarmee hij contact kan onaer- houden met zijn ministers. Opnieuw Vanmorgen zocht hij opnieuw contact met de NTS. Programmase cretaris Rengelink deelde hem mede dat het verzoek van de CHU was afgewezen. De Unie betreurt deze gang van zaken temeer, omdat het hier een uitzending van de NTS be treft die over het algemeen een duidelijke objectiviteit bij de poli tieke programma's in acht neemt. De heer Scholten vond de motive ring die hij in een radiogids had aan getroffen en waarin werd gesteld dat het ging om een programma met twee regeringspartijen en twee oppositie partijen ontoereikend. mgt Théa Ekker in buitenland OEGSTGEEST De zangeres Thea Ekker-van der Pas zal volgende week een liederavond geven te Parijs, waarvan opnamen worden gemaakt door de Radio Diffusion Frangaise. Het programma zal bestaan uit liederen van Nin, Poulenc. Badings. Wolf en Britten. Tevens is zij uitgenodigd het volgende seizoen recitals te geven te Glasgow en Londen. Zij zal op deze buitenlandse concer ten voor het eerst begeleid worden door haar vader, de pianist Theo der Pas. OEGSTGEEST Onze plaatsgenote mej. H. Th. Dake is aan de rijiksuna- versiteit te Utrecht geslaagd voor he kandidaatsexamen psychologie. VOORSCHOTEN Dr S. v. d. Kooy spreekt donderdagavond om 8 uur in een der zalen van de Geref. kerk voor leden van de mannen- en vrouwen vereniging over 'Bevolkingsaanwas' produktie-eenheden zich thans nog op vijf verschillende plaatsen in Utrecht. De grote spreiding van deze fabrieken staaf volgens de directie een efficiente produktie en bedrijfsvoering in de weg en levert een ernstig gevaar op voor het rendement van de vennoot schappen. De sterk toegenomen inter nationale concurrentie in het E.E-G.- gebied maakt concentratie en daar- .nede Kostprijsverlaging tot een dwin gende eis. Ter effectuering van de door de directie noodzakelijk geachte con centratie, zal binnenkort uitvoering worden gegeven aan een zorgvuldig opgesteld plan voor reorganisatie en herstructurering, waardoor de pro duktie der beide maatschappijen in de toekomst slechts zal geschieden op twee plaatsen in Utrecht. Als ge volg daarvan kunnen de overige af delingen worden samengevoegd, waardoor de produktiecapaciteit niet wordt verminderd. Indoheem is in januari 1965 ontstaan door fusie tussen Van der Heem en Indola. De concernmaatschappij omvat ongeveer een dozijn vennootschappen, waartoe ook de beide Utrechtse bedrij ven behoren De E.M.I. werd in 1965 opgenomen in het Indoheem-concern. Voordien was het een particulier be drijf. De reorganisatie en personeelsin krimping bij de Utrechtse bedrijven van het Indoheem-concern staan niet op ziöhzelf, want al enige tijd is bin nen het concern een reorganisatie gaande die weer een gevolg is van de integratie van het Van der Heem-be drijf in Den Haag in het Philipscon- cern. Als gevolg van het integratie-1 Mori; proces bij Van der Heem is een per ZESDAAGSE ANTWERPEN ANTWERPEN Het trio Peter Post, Fritz Pfenninger en Jan Janssen heeltl nog steeds de leiding in de Zesdaagse; van Antwerpen, op de voet gevolgd doof Simpson, Severeyns en Proost. Het Nederlandse koppel Renee Pijnen-| Ger Bongers had gisteravond met een ronde voorsprong de leiding in de Zes, daagse van de Toekomst. I COI De stand was gisteravond: 1 Post-Pfen- ninger-Janssen (Ned/Zwit/Ned) 646 pnt, 2 Simpson-Severeyns-Proost (GB/Belg) 646 pnt, 3 Sercu-Merckx-Bugdahl (Belg/ Did) 492 pnt, 4 Kemper-Oldenburg-Kars- tens (Dld/Ned) 356 pnt, op een ronde: Deloof-Eugen-Motta (Belg/Den/It) 33 V olleybaluitslagen Afdeling Leiden LEIDEN De uitslagen van de twee competitieweek in de Afdeling Leiden v de NeVoBo luiden: Dames, promotieklas: LUSV—Argos 3 2—1 Rijnsburg 1CasteUum 1 22. IB: De Valken 1Kangeroes 2 30. Rijns burg 2Nw. Brunhilde 2 30 2A: DES 2—Alvo's 1 2—2 Raaphorst 1- DVO 1 0—3. 2B: De Valken 2—Nw. Brunhilde 3 3—0, WW 1—Argos 4 1—3. 3A: Rijnsburg 4—SUES 1 sch, n.o., GGV 1—De Vinnen 2 Vinnen 2 n.o 3B: Gemind 1—Argos 5 3—0. De 1—De Valken 4 3—0. 4B: Alvo's 2—CasteUum 3 1—3. GGV 2- Armada 2 sch. n.o. 5: Castellum 4Castellum 5 22. In Up Go 1—De Vinnen 3 3—0. Heren, promotieklas: DSS 1Donar 1 3—1 De Valken 1Rijnsburg 1 3—3. Castellum 1—Rijnsburg 2 31 1B: Kangeroes 3-WS 3 3—0, WS Castellum 2 3—1 LUSV 3—GGV 1 3—0. 2A: In de Moriaan 1—Alvo's 1 3—1, LUSV 2—DOG 1 2—2, Raaphorst 1Donar 2 2B: Catena 1—Caseltum 3 1—3. Blijf Fit 1—DSS 2 2—2. De Valken 2—DVO 1 0—3 3A: Meerburg 1Armada 1 13, VVS 6— Gemini 1 1—3, Donar 3—Rijnsburg 3 2—2. ES 1—WS 5 3—1, Catena 2—In d« 2 2—2. WW 1—LUSV 4 £-0. .o ca, __S 3—Armada 2 3—1. In de Moriaan soneelsvermindering van ongeveer |50 man noodzakelijk. De sectoren radio, vaiken 3 3—1. De vinnen 'i—Gemini 2 3—0. televisie en elektronica zijn inmiddelssa: sues 2—ggv 3 0—3 Casteidu nvprffoaaan naar Philins die alle aan- WW 2 3—1. Castellum 6—Rijnsburg overgegaan naar -ynuips, cue aiie aan 5B; Do)iar 4_Casteddum 5 3_1_ De valken delen van de dochter Van der Heem 4_Rynsburg 3 2—2. De vinnen 2—Ra; heeft overgenomen. I horst 3 1—3. E1 KAR ATS JI Het Nederlandse hockey-elftal heeft dinsdag in Ka- ratsji bij een temperatuur van 32 gra den Celcius de derde en laatste offi ciële testmatch tegen Pakistan met 20 verloren. Het was tevens de laatste wedstrijd van de reeks, die het elftal in drie weken in India en Paki stan heeft afgewerkt. Ruim 25.000 toe schouwers zagen voor rust een gelijk opgaande strijd. Na de pauze was de Nederlandse ploeg echter niet meer in staat de Pakistani, die over een betere "conditie beschikten, te weerstaan. De beide doelpunten,,. die na de rust werden gescoord waren typerend voor de strijd. "Verscheidene oranjemannen waren te vermoeid om tijdig van de aanval on de verdediging terité te schakelen. In het begin vart de eerste helft warén er voor Frank Zweerts en Arie Keyzer I goede kansen om té scoren. In de zeven- VOORSCHOTEN Het Voorscho- tens Christelijk Vocaal Ensemble gaf onder leiding van Louis van Wijngaarden, een uitvoering in de Dorpskerk. Medewerkenden waren de sopraan Ank Reinders, de alt Rijkje Wol'l es winkel en het Zuid- Hollands Orkest. De grote belangstelling voor dit jaarlijkse evenement is verheugend. Het geef si het koor moed, met dit waardevolle werk voort te gaan. Dat het Voorscho'ense koor geen gemakkelijke successen najaagt, wil nog niet zeggen, dat het gewild mo dernistisch doet. Het kiest composito risch en muzikaal belangrijke werken, van toen en nu. Deze avond waien het er twee, waarvan Cherubim's Requiem in c- klein sedert 1812 een grote reputatie bezit, maar tegenwoordig te weinig wordt uitgevoerd, er. Caldara's Psalm 122 („Laetatus sum") nu de tweede uitvoering, na Scnouwmans ontdek king in Marburg, beleefde. Van Wijngaarden leidde het kenne lijk zeer goed voorbereide koor waar dig en strak. De stemgroepen vormden een ongeforceerd evenwicht, de zui verheid van intonatie, de verzorgde uitspraak, de door deze ruimte bo vendien zo gunstig 'erwerkte klank was helder, voldoende plastisch ei gecultiveerd. Het orkest, knap ei welluidend musicerend, begeleiddi nauw aan- en omsluitend. Ank Reinders zong technisch voor LARVIK Ard Schenk Is tijdens in-1 aequo: Ard Schenk (Ned) en Aoar Groen - ternationale schaatswedstrijden op de 500 en 3.000 m in de Noorse plaats Larvik als tweede geëindigd achter de Noor Svein Erik Stiansen. Op de 500 m be zette Schenk in een tijd van 42.5 de der de plaats. Stiansen won deze afstand in 41-6 Op de 3000 meter zegevierde Ard Schenk in 4.27.5 voor de Noor, die met bijna drie seconden verschil ais tweede eindigde. Rudi Liebrechts plaatste zich op beide afstanden respectievelijk vijf de en vierde. De resultaten waren: 500 m.: 1 Svein Erik Stiansen (Noor) 41,6, 2 Bjoern Tveter ,Noor) 41.8, 3 ex void (Noor) 42,5, 5 Rudi Liebrechts (Ned 43,5, 6 Fred Anton Maier (Noor) 43 7, Alexander Tsjekulajev (Rusl) 43,7, 8 Per Willy Guttormsen (Noor) 43.8. 3.000 m: 1 Ard Schenk 4.27.5. 2 Svein Erik Stiansen 4.30.4, 3 Fred Anton Maier 4.31-5, 4 ex aequo: Bjoern Tveter en Rudi Liebrechts 4.33.0, 6 Per Willy Guttorm sen 4.35.9, 7 Stanislav Seljanin (Ruls) 4.36.6, 8 Alexander Tsjekuljajev 4.37-0, 9 Roar Groenvold 4.43.0. Klassement: 1 Svein Erik Stiansen 86.667 pnt: 2 Ard Schenk 87.083 3 Bjoern Tveter 87 300: 4 Fred Anton Maier 88.950; 5 Rudi Liebrechts 89.000. treffelijk,daarenboven stilistisch en ar tistiek zeer verantwoord, Hendrik Andriessens „Miroii de peine" („spie gel van het lijden") Dit hoogedele werk, dat, hoe dan >ok, herinneringen oprcept aan ramen en beelden in Franse kathedralen betoverde", mede door de mooie devote klank, opnieuw de toehoorders. Het oikest ieverde ook hier een waardevolle bijdrage. Caldara's Psalm 122 was het hoog gestemde, vreugdevolle sluitstuk van het concert. In tegenstelling tot het statische Re quiem treft de stromende, toch in streng evenwicht gehouden klank van de laatbarok. De koorbeweging wordt door aria's en duetten met een be schouwend, meer intiem karakter on derbroken. Deze afzonderlijk staande stukken werden door sopraan, resp. sopraan en alt, met schone klank en juist begrip vertolkt. Het pittig gende goed accentuerende koor werk te ook een paar maal met de solisten samen. Het orkest verhoogde in niet geringe mate de treffende klankwer- Joh. van Wolfswinkel. Burgerlijke stand van Zoeterwoude ZOETER WOUDE GEBOREN: B d van V H E M Dubois en van A H M E Berger; Franciscus H H M z v H M J Smithuis en van M A H Munsters; Jacobus J M z van J Mooijman en van C M van Santen; Ro- bertus J A z van L P de Jong en van Th C J M Koot; Stephania W d van J H van Velzen en van M J Neijzen- Edgar A P M z van J H J Roeleven en van J J M den Hollander; Wilhel mus G J z van C G Oostdam en van I M A van der Helm; Johanna G M d van A A Hogeboom en van C C G Borst; Leonardus C M z van C A On derwater en van M O van der Poel; Natasja d van M Schutter en van T ONDERTROUWD: Th N M Boog- mans, Leidschendam en A M var Leeuwen. GETROUWD: P C van Heusden er Th J G Belt. Stand der bevolking gemeente Katwijk KATWIJK Vertrokken: J. Verdoes van Rijnmond 101 naar Zuid-Afrika: M Schaap, van J. van Heemskerkstraat 5 naar Eemnes. A. Boereé van Jan Toorop- straat 10 anar Wassenaar; G. Bakker vaai Prinses Marijkelaan 11 naar Ruinen. C. van Maarschalkerweerd van Boulevard 64 naar Wassenaar; P. Kuhnell van de minuut kreeg de 23-jarige Zweerts een unieke kans om Nederland de 1< ding te geven Hij kwam vrü voor 1: doel. maar ziin schot dat onder een scherpe hoek werd afgevuurd, vloog r kelings voor het doel langs. Acht minuten later kwam de Bilt- hovense midvoor weer in vrije positie na een strafcorner, maar zijn schot was te slecht gericht om gevaarlijk te kun nen zijn. Uit korte, en lange hoekslagenl deden zich nog enkele kansen voor. maar Ze bloveh onbenut 1 ■- Vermoeidheid Na 20 minuten spelen echter begonneni. de vermoeidheid en de hitte een woord- ee te spreken. De Pakistani gingen meer in de aanval en de Nederlanders esten zich terugtrekken in de dédigin-g. Vooral' Theo Terlingen Tippy de Lanoy lieten in die periode bijzonder sterk spel zien en zorgden voor verscheidene spectaculaire reddingen. Ook Jan Piet Fokker kon op de zaohtere grasmat beter uit de voeten dan- i ■oorgaande wedstrijden. Taekema nieuwe voorzitter van Leidse afdeling P (Van onze sportredactie) LEIDEN Het bestuursprobleemJani in de Afdeling Leiden van de KNAU kijf s opgelost. Tijdens de maandagavond pro in „Zomerzorg" gehouden jaa,rverga-jhet dering bleek de aftredende voorzitterj een C. W. van Venetiën bereid het secre* E tariaat van de hec- G. Hoope (geen pos tijd meer in verband met drukke! jaa werkzaamheden* over te nemen,jwe( waarop de heer W- Taekema zich be-phf schikbaar stelde om het voorzitter-fin schap van de Afdeling op zich te nemen. j De Afdeling Leiden van de KNAU heeft een goed jaar achter de rug. Dat is tijdens de algemene jaarvergadering duidelijk naar voren gekomen. Hel prestatiepeil is in de afgelopen maan den opnieuw gestegen niet minder w dan 64 Leidse recordaanvragen kwa.- pÊI men binnen, waarvan er inmiddels 60 a' zijn gelegaliseerd en met topatleten!^, als René van der Water. Jan van Heek, 1 Piet Beelen en Truus Henninman-Qe Cruiming, twee verenigingen in de hoogste regionen van de hoofdklasse, een ploeg op de drempel en jeugd- a teams, die tot de sterksten in bet.' nationale atletiekwereldie behoren, a' mag de Af-lriing Leiden gerust tot de sterkste afdelingen in Nederland wör-p den gerekend. eo. Financieel en wat het ledenaantal koi betreft is de situatie over 1966 ech ter minder rooskleurig: een nadelig T saldo van 164.03' en een daling! 1 van het ledental van 41 Dit laatste vindt zijn oorzaak in het fQ't dat vooral de damesverenigingen Nieuw Brunhilde en Sportief veel ledei gen vertrekken. Het bestuur van de Afdeling Leiden g van de KNAU ziet er voor het komen de iaar als volgt uit' Voorzitter; W. Taekema (Nieuwifal Brunhilde)secretaris: C- W. van Ven e wél tiën (Holland); penningmeester/vice-rii voorzitter: G. W. M- Gussenhovenjie; (Bataven): leden: C. Rooyakkersjsa: (Spartaan); mej. R. de Winter (Ba- mi fa ven); J. Koumans (SIOS) en G:du Hoope (Holland). jco: dorpstraat 16 naar Voorschotel der Luijt van Frankenstraat Leiden. D Schoneveld 19 naar Aalsmeer naar'P{ Tolhuisstraat;

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4