TV RADIO NCRV liet Sandie Shaw even komen voor Twien i A MILLYSCOTT sluit contract in Engeland SCHOOLMEISJE WERD VEDETTE Troepen naar Chinese grens Staatslening met „open" rente? Vij'ftien fictieve NV's konden tonnen aan RIJNMOND: MILJOEN VOOR STRIJD TEGEN LUCHTVERVUILING Meld- en regel- kamer wordt nu opgebouwd /^7\ VRIJDAG 3 FEBRUARI W'ï Geluidstechnicus met ,reclamestem HILVERSUM Naar aanleiding van de eis van Landsbelangen voor een nieuwe zendtijd van tien minuten, om dat in de zendtijd voor deze partij een NTS-functionaris laatdunkende opmer kingen gemaakt zou hebben, deelt de NTS mee, dat een geluidstechnicus dit gedaan heeft op verzoek van de regis seur van de Landsbelangen-film. Er was namelijk nog een halve mi nuut over. De geluidstechnicus had met een soort „reclamestem" een propagan- daleus van de partij omgeroepen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL Een kille wind vlaag deed het smalle gezichtje schuilgaan achter een lok groen achtig blond haar. Gouden franjes aan het witte nappa pakje wap- \en in de forse wind, die een wat onaangename sfeer schiep op de luchthaven Schiphol. Achter de '.zen deuren voor het platform heerste echter een sfeer van ge spannenheid. Ze moest snel worden ontvan gen, ze moest snel worden gefoto grafeerd in de perskamer, ze moest snel opnamen maken in een Am sterdamse dansschool voor het NCRV-programma Twien en daar na zou ze snel weer vertrokken zijn uit ons kille land. Dat is het leven van een pop artieste: dat is het leven van lang harige Sandie Shaw. De Sandie Shaw van gistermiddag op Schiphol is niet de Sandie van een jaartje terug. Nu is ze een ar tieste van en met allure. Sandie gooi de enkele maanden terug plotsel'ng (op aanraden van haar zakelijke leidslieden) haar „image" om, en van LONDEN Zangeres Milly Scott heeft een driejarig contract afgesloten met een Engelse manager, die haar zes maanden naar de top wil voeren Engeland heeft op het ogenblik sterren van enige allure. De Engelse tekstschrijver Henry Ross (35) ontdekte Milly Scott, toen hij haar in ons land op het televisiescherm zag. Hij bracht haar in contact met de manager, die over uitstekende relaties met top-figuren uit de Engelse wereld van televisie en platenmaatschappijen schijnt te beschikken. Soldaat verdronken in zwembad OVERVEEN De 19-jarige dienst- plechtige soldaat H. P. Witvliet uit Me lissant (Zeeland) is gisteren bij het zwemmen in Stoops zwembad in Over- veen overleden. Hij was gelegerd in de Ripperdaka- zerne in Haarlem en was kort na het middaguur in militair verband naar het zwembad gegaan. Op een gegeven ogenblik merkte men dat hij op de bo dem van hel zwembad lag, waarna hij door andere militairen boven water gebracht. De marechaussee onderzoekt de toedracht van het voorval. NEW YORK Denemarken heeft se cretaris-generaal Thant laten weten dat het de handel met Rhodesië heeft stopgezet. Dit in het kader van de door de Veiligheidsraad toegepaste sancties op Rhodesië. Maatregel Russen: WARSCHAU De Sowjetunie zou van plan zijn vijftigduizend militairen die in Oost-Europa zijn gelegerd, in te zetten langs de grens met commu nistisch China. Van de half miljoen Russische militairen die in Oost-Eu ropa zijn gestationeerd, verblijft het overgrote deel in Oost-Duitsland en enkele kleinere detachementen in Hongarije en Polen. Volgens diplomaten in Warschau, die dit bekendmaakten,, zouden de Russen het bijzonder druk hebben met het Chinese vraagstuk. Polen zou hebben ingestemd met een conferen tie van Europese communistische par tijen, die bedoeld is om de eenheid in de communistische wereld tegen Pe king te verstevigen. Opnieuw hebben twee Chinese pro vincies, Heiloenkiang en Kweitsjauw, zich achter partijleider Mao Tse- toeng geschaard. ,,De machten van de culturele revolutie hebben gezege vierd", aldus radio-Peking. ROTTERDAM Op het ministerie van financiën zou volgens het VVD-Tweede-Kamerlid drs. Th. H. Joe- kes een nieuw type staatslening den bestudeerd. Men overweegt of het wenselijk is het rentepercentage open te laten, hetgeen wil zeggen dat de inschrijvers zelf moeten aangeven te gen welke rente zij geld beschikbaar willen stellen. De heer Joekes, die sprak op een kiezingsvergadering in Rotterdam, zag overigens niet veel voordelen in een dergelijk systeem. Verdachten maakten elkaar directeur AMSTERDAM Voor de Am sterdamse rechtbank diende giste ren een grote flessetrekkerij- affaire. Enkele vertegenwoordigers wisten via een reeks fictieve NV's goederen in te kopep en te ver kopen zonder dat ooit betaald werd. Na enkele maanden ging zo'n NV dan failliet. De tekorten liepen in de tonnen. De officier eiste tegen de 28-jarige handelsagent B. uit Zaandam, die hij als de hoofdverdachte van de vijf ver dachten beschouwde, 3l/t jaar met af trek, tegen de 46-jarige zaakwaarne mer Te H. uit Amsterdam 21/» jaar en tegen de 36-jarige vertegenwoordiger R. eveneens 2'/= jaar. De dagvaarding in de zaak tegen één verdachte werd nietig verklaard. De ge dupeerden zijn vooral leveranciers België en Duitsland. De officier memo reerde dat onze handelsnaam in het buitenland door deze „zakenlieden' sterk is benadeeld. De verdachten benoemden elkaar tot directeur van allerlei lege NV's, voor een krats werden opgekocht. Het ging er om te bewijzen of de verdach ten het oogmerk hadden zich de goede ren zonder betaling aan te schaffen. Wie van de vele honderdduizenden gul dens geprofiteerd heeft, zal wel altijd een raadsel blijven. De verdachten blij ven zwijgzaam. De raadslieden concludeerden tot vrijspraak of een straf gelijk aan het voorarrest- De verdediger van B. vond het vooronderzoek onvolledig. Zijn cliënt bekende de verduistering van twee auto's, maar oplichting ontkent hij. SANDIE SHAW vrolijk, springerig schoolmeisje met de bekende „blote voetjes", werd ze de gevierde vedette met aangepaste kleding en haardracht. Sandra Goodrich, zoals haar ware naam luidt, werd enkele jaren gelden „gemaakt" met behulp van de beken de Adam Faith, die haar als eenvou dig fabrieksmeisje ontdekte, en Chris Andrews, die van het begin af aan alle grote hits voor Sandie schreef Het hippe idooltje behaalde op die manier enkele malen goede resulta ten in de Engelse hitparade met „The re is always something there to re mind me", „Girl, don't come", „Long live love" en „Tomorrow". Sandie is de laatste maanden flink gepousseerd als vedette. Of het zal lukken alle bewonderaars te behou den is nog de vraag. De laatste nier- we van Sandie, een langzame baba de: „I don't need anything" loopt in ons land bepaald nog niet daverend: misschien verandert dat nu met het optreden in de NCRV Twien-show. Stewardessen en marachaussees ke ken gistermiddag was verwonderd naar het kleine meisje, dat zo in middelpunt van de belangstelling stond. Hans Kellerman, directeur van de Negram-Delta grammofoon platen-maatschappij overhandigde haar een bosje echt Hollandse bloe men en Cees van Leeuwen, manager van de Motions, begeleidde Sandie naar de perskamer. Daar werden wat vragen afgevuurd. Althans dat was de bedoelin; maar Sandie was vriendelijk, mas terughoudend. Hoe ze haar laatste plaatje vond? „Welke bedoelt u? Oh, die met „Keep in touch". Zo gaat dat met vedettes. Ze raken de tel kwijt. Maar als Sandie een bühne onder haar (nu geschoeide) voeten voelt is alles vergeten. Dan wordt er gezon gen. Dat zingen gebeurt gelukkig nog met het typische frêle en doorzichti ge Sandie-geluidje. Op vrijdag 24 februari is Sandie te zien en te horen in Twien. Zijzelf is dan allang weer weg, naar volgende optreden, een volgende op name en een volgende bos bloemen. Nota over gevaarlijke stoffen (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Op de begro ting van Rijnmond voor zal waarschijnlijk één miljoen worden uitgetrokken voor de strijd tegen de luchtverontreiniging. Dit deelde gecommittteerde mr. H. B. Engelsman donderdag mee in de Rijnmondraad. Hij gaf nadere bijzonderheden over het plan voor een centrale meld- en regelkamer, waaraan Rijn mond samen met de Raad voor de Milieuhygiëne (zes gemeenten) werkt. In de loop van dit jaar zal deze instantie worden opgebouwd. Er moet meetapparatuur komen, een- centrale post en vier mobiele verken ners. Deze centrale meld- en regelka mer mr. Engelsman sprak van „een van de belangrijkste en meest tastbare zaken, waarmee Rijnmond bezig is" zal gaan functioneren onder directoraat van dr. L. A. Clarenburg, staffunctiona ris voor de milieuhygiëne bij het open baar lichaam. De gecommitteerde kondigde ook aan dat de Raad voor Milieuhygiëne rijks subsidie voor zijn werkzaamheden zal aanvragen. ..Het is nu wel aar dig," aldus mr Engelsman, „dat het rijk een proef gaat nemen met een meetnet in Twenthe. Maar de proble men van de luchtvervuiling liggen meer in het Noordzeekanaal- en Rijn mondgebied. Oorspronkelijk zou net rijk ook hier proeven nemen. Ge tracht moet worden toch een deel der beschikbare gelden voor het Rijn mondgebied aan te wenden." De heer Engelsman verwacht een goe de inspraak van Rijnmond in de Hin derwetszaken. die de gemeenten be hartigen. De verkenners van de cen trale meld- en regelkamer rapporle ren aan de betreffende gemeenten en aan Rijnmond. Ook is er goede sa menwerking tussen de Raad voor d< Milieuhygiëne en dr. Clarenburg. Per 1 januari gaat het gehele nieuwe paraat naar Rijnmond over. De Raad voor de Milieuhygiëne zal ook de kwestie van de meldingsplicht van bedrijven bij calamiteiten bespreken. De wenselijkheid van een dergelijke clausule in de Hinderwet is de laatste tijd naar voren geko- Rijnmond zal ook hoge prioriteit geven aan de kwestie der gevaarlijke stof fen, die zeer actueel is. Mr. En gelsman zegde de Rijnmondraad een nota over dit vraagstuk toe. De NCRV zendt zaterdagavond via Nederland I (8.30 tot 9.05 uur) de laatste aflevering van de populaire serie'Stiefbeen en Zoon uit. De vorige afleveringen heeft de NCRV herhaald. Het is nog niet bekend of dat ook met de laatste serie zal gebeuren. Laatste stunt van Dirk Stiefbeen is de aankoop van een oude centrale verwarmingsinstallatie. Het wordt een waterig drama en vader Stiefbeen krijgt weinig nachtrxist. VANAVOND TE ZIEN r Jongerenprogramma Telixer. r Rue Brique, met o.a. als gaste Caroline Kaart, r Bonanza, r Brandpunt. Ned. 2 AVRO r Tienerprogramma Vjoew. r Danswedstrijd in Zwolle, r Actualiteiten. r Londens Symfonie-orkest speelt Sibelius' 5e sym- VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA en VPRO 7.00 uur Rubriek Ronduit. 8.05 uur „De schoolmeester, monoloog. 8.25 uur Optreden van het Radio Kamerorkest. 9.Q0 uur Concert door het Zweeds Radio Symfonie orkest dat o.m. Moussorgski's „Schilderijen tentoonstelling" speelt. 10.55 uur Lichte platen in Prettig Weekend. Hilversum II NRU 8.00 uur Fragmenten uit Verdi's opera La Traviata. 8.45 uur Politieke jongerendiscussie. 9.35 uur Culturele rubriek Radiorama. 10.40 uur Programma over volksmuziek. 11.00 uur Muziek door het Tsjechoslowaaks Kamerorkest. Liesbeth List op Britse tv LONDEN Het is waarschijnlijk, dat Liesbeth List weldra uitnodigingen zal krijgen, in Engelse televisie-pro gramma's op te treden na haar succes in Engelands meest gewaardeerde en dichtst bekeken tv-show „The Frost Program". In dit programma trad zij samen met Sean Connery (James Bond) voor de camera's. Volgende week komt in Frankrijk een plaat van de begaafde zangeres op de markt. Onderhandelingen over een Engelse plaat zijn nog gaande. Hij maakt zich van Gerbrand los en wil toelopen op het meisje, dat daar met een vriendin staat te praten. Doch het valt niet mee zijn stuur te houden nu hij gedronken heeft. Hij moet zich vastgrijpen aan de eerste de beste voorbijgan ger, die hem eerst verbaasd aankijkt en hem dan het woord „zatlap" naar het hoofd slingert. Daardoor trekt hij de aan dacht van het meisje. Herkent ze hem? Misschien wel. Mis schien ook niet Doch hoe het zij, nu wil ze niets van hem weten. Ze pakt haar vriendin bij de arm en samen verdwij nen ze snel tussen de mensen. Carel staat daar wat ver dwaasd midden op de straat. Dan dringt het tot zijn benevel de brein door, waarom het meisje is weggelopen. Ze was voor hem. En hij herhaalt wat de voorbijganger hem had toegevoegd: „Zatlap." Tot Gerbrand, die hem bij de arm pakt en meevoert, zegt j: „Ik ben dronken, zo dronken als... als..." Hij zoekt naar :n vergelijking, maar kan er geen vinden. Doch Gerbrand maakt de zin af en zegt: „Als een stier" „Ja, als een stier, zo dronken als een stier," herhaalt Carel. En dan slaan ze elkaar lachend op de schouders. De volgende ochtend ontwaakt Carel, terwijl hij nog ge heel gekleed is. Zelfs zijn schoenen heeft hij nog aan. Dit verwondert hem niet. Maar wel verbaast het hem, dat hij in zijn eigen kamertje ligt Want dat hij de vorige avond de weg naar huis heeft gevonden, kan hij zich onmogelijk herinneren. Hij zoekt en zoekt, maar tussen het ogenblik waarop hij het meisje voor zich had zien wegvluchten en dat van nu ligt een gebied, dat voor de herinnering gesloten is. Hij tracht het onpasselijke gevoel in zijn maag te verdrin gen en de gebeurtenissen van de vorige avond in zijn ge dachten te ordenen als meester De Decker zijn kamer bin nenstapt en zegt: „Zo, ik kom eens even kijken of je al bijgekomen bent." Als Carel zwijgt, vervolgt hij: „dat was me wat moois gisteravond." De toon waarop dit gezegd wordt, laat er geen twijfel aan bestaan, dat De Decker weinig te spreken is over het gebeur de. Carel weet niet wat hij zeggen zal. Hij wendt het hoofd af en zou het liefst maar de deuren van de bedstee hebben dichtgedaan om zich in het donker te gaan liggen schamen. Want hij kan zich wel enigszins voorstellen wat voor indruk hij heeft gemaakt Vaak genoeg heeft hij dronken mannen en vrouwen gezien om te weten hoe ze zich gedragen en wat voor wartaal ze soms uitslaan. „Je was bar dronken," zegt De Decker. En als Carel nog steeds niets zegt, voegt hij eraan toe: ,„Ik denk, dat ik je ouders hierover moet inlichten." Carel schrikt. Zijn ouders mogen dit niet weten. Als zijn vader het hoort, is het afgelopen met zijn verblijf in Amster dam en met zijn werken bij meester Rembrandt. Hij kent er zijn vader te goed voor; die zal in dat geval van geen pardon willen weten. Daarom tracht hij nu wat er gebeurd is minder erg te doen lijken. Hij zegt: ,;Ja, ik... we hadden wel wat gedronken... maar., zó erg was 't toch niet." „O nee?" vraagt De Decker. Zijn stem klinkt sarcastisch. Hij herhaalt: „O nee?" En dan laat hij erop volgen: „Waar is dan je hoed? Je had toch je hoed op toen je van huis ging?" Carel voelt hoe hij in het nauw wordt gedreven. Hij weet geen antwoord en zwijgt opnieuw. „Je had geen hoed op toen ik je vond, nadat je met zo'n bons tegen de deur was gevallen, dat de vrouw van schrik bijna dood was gebleven. Zou je nu nog willen beweren, dat je niet zo erg dronken was?" Een jongen van zestien jaar mag in de kring van zijn vrienden een hele branie zijn, in wezen is hij nog maar een kind. Dat bewijst Carel nu. Ineens komen de tranen om de ellende, dat alles nu tegenzit: het dreigement dat zijn ouders zullen worden ingelicht, het verlies van de hoed en ook het nare gevoel in zijn maag. De Decker laat zich door de tranen niet van de wijs brengen. Hij zegt: „Huilen is nergens voor nodig. Ga je liever wassen en zorg, dat je nog op tijd op je werk komt." Dan gaat hij. zonder groet, de kamer uit. Een mens maakt zich vaak zorgen over dingen die toch niet gebeuren. De verwijtende blik, die Carel in de ogen van moeder Adriaentje, de vrouw van Jan de Decker, heeft moeten lezen na de avond van zijn eerste dronkenschap, is al spoedig verdwenen. De Decker zelf maakt er niet meer woorden aan vuil dan hij 's morgens heeft gedaan. En na een paar dagen is alles weer zoals het daarvoor is geweest. De jongen heeft een best kosthuis bij de twee mensen, dia hem als hun zoon verzorgen. Aanvankelijk hangt er nog de dreiging van een verslag van het gebeurde naar Midden-Beemster. Doch als er na een paar weken nog niemendal is vernomen, ebt de angst weg. Tot Gerbrand zegt Carel: „Ik denk, dat ze het liever toch maar niet laten weten, want ze hadden per slot van rekening beloofd, dat ze goed op n „En nu wou jij beweren, dat plaagt Gerbrand. Wordt vervolgd) LISMORE In Zuid-Wales (Austr.) heeft een krachtpat ser een aantal stenen op elkaar Melk en steen gestapeld tot een imposant hunne- bed. Waar de geweldenaar vandaan komt is voor niemand meer een raadsel, want boven op de stapel stenen staat met enorme letters in het Nederlands: Met melk meer mans. RVU: I wégen" doórnAVeBagce- Iaar: NRU: 20.00 Stereo: ODe- ra-frasmenten; 20.45 Neder land fn de wereld, discussie; 21.15 Nederlands amusement op de plaat: 21.35 Profiel van Arnold Schönberg; 22.05 Huma nistisch verbond: 22.30 Nieuws: 22.J0 Volksmuziek: ^.OO^Klas- GRAMMOPOONFLATENP- ROGRA - VANAVOND Pécheurs de Perles". Opera .«.„v Symfonie-Or kest: STER: 22.10 Reclame NTS: 22.15 Journaal: 22 30-23 00 Tcleac: Kernfysica <1" 10. 18.25 School-tv; >ekllcht op de culturele ■s: 20.25 De generaal. leske film: 21 3 kroon: 22.40 P" RADIO MORGEIN HILVERSUM I. 402 VARA: 7 00 Niei Lichte gram /erken, lezing. 1 Radio Jazz magazine. NRU 16.30 Franse les. VARA: 17.0C RadloweekJournaal. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 He- bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Ove: zending. 13.00 Verzoekpla- voor de militairen. 14.0C P.M. Famllieprogr. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Instrumentaal ensemble. 18.20^Lichte ^Orkest- taal ensemble. HILVERSUM III (240 m. en NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Ge- NEDERLAND I NTS: 15.30 Nieuws In 't kort. lerlands progr 16.00 - 17.5C SUKKELTJE EN BRUUNKE 3. „Hoor, daar komen de Plantekwantjes juist aan: hoor je ze zingen? Ze gaan inkopen doen voor het feest en blijven dan dagenlang weg!" Bruunke is wel erg benieuwd naar die Plante kwantjes. „Dag Plante kwantjes" zegt Stikkeltje, „Gaat Jasper niet mee?" De Plantekwantjes schudden van nee. „Jasper wil op zijn struik blijven passen, dat er niets mee ge beurt. Hij heeft de mooiste, weet je?" Daar ligt Jas per te snurken. „Mooie oppasserij zo!" grinnikt Stik- keltje, als Jasper wakker schrikt. „Zullen WIJ oppas sen? Dan kun je met de anderen mee!" Jasper wil graag. „Maar pas er dan ERG goed op, hoor!" vraagt hij. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7