Onrust over zondagsrust \ïi Noord wijk aan Zee Leidse huisvrouwen zagen Twee eeuwen huisvrouw' )e Geus: .aten we erlijk ilijven Kunstenaarsprijs 66 voor Ben Walenkamp Sociale rechtsvorming een taak voor allen Dr. Van Voorthuijsenschool nam afscheid van hoofd Lekasin teutte leidse courant s ZATERDAG 28 JANUARI 1%7 Vinkeliers blijkbaar niet eens zo happig redacteuren yOORDWIJK Het gemeente- adsdebat over de. verruiming van openstelling van winkels op zon- ig suddert na. De vragen, vermoe- nis en verdachtmakingen buitelen ?r elkaar heen. Waarom kivam het college van B. en W. nu ineens met dit voor stel en op tviens verzoek? Hoeveel winkeliers zijn hiermee nu gebaat? Gaat hel om een paar o) om een grote groep? Waarom stemde de prot. chr. hel voorstel. Heeft wethouder J. de Geus door vóór te stemmen zijn c.h. kiezers niet in de steek gelaten? Het standpunt van raadslid Voge- ar (ar) is duidelijk. De overheid eft tot taak zondagsrust en zondags- ïliging zoveel mogelijk te bevorde- eonform het vierde gebod. Het mpromis met de KVP en de niet- ristelijke partijen (alleen bepaalde inkels open op zondag en dan alleen de zomermaanden) had moeten orden gehandhaafd. In verscheidene iizoeni>laatsen bij- roorbeeld in Kat wijk kunnen onkels wel dicht ijn. Waarom hier liet? Het voorstel) ingegeven door j luur materialis- ische motieven. Lilsloven Raadslid Ben- ichop (ar) gaat neer uit van de so- iale kant van hett'j( rerken op zondag, ie hele zomer ïoeten de perso- VOGELAAR eelsleden van de izoenbedrijven zich praktisch dag en icht uitsloven. Dat men nu ook in ;t voorjaar het weekeinde niet vrij is een achteruitzetten van de klok sociaal onaanvaardbaar. De heer De Geus (ch) zegt, dat hij persoonlijk graag zou zien, dat op zondag alle winkels dicht wa in een seizoenbadplaats is dat evenwel een onmogelijkheid, of men zou op zondag de Noord- wijkse grenzen moeten sluiten. „Hoewel ik dus een warm voorstan- ben van zondagsrust en zondags- liliging heb ik niettemin uit een oog wit van christelijke rechtvaardigheid de openstelling op zondag in het torjaar gestemd. Het ging hierbij niet zondagsrust of geen zondagsrust, de opheffing i i dis- En het teniet doen van discrimi natie, in welk op zicht ook, zie ik nog altijd als eer specifiek christelij ke opdracht. Geen rust U moet goed in het oog houden, dat er bijvoorbeeld op het Vuurtorenplein ook in het voorjaar geen sprake is van zondagsrust. Bij E GEUS mooi weer is het er druk en tal van els mogen ingevolge een beslis- van de centrale overheid open in. Van de landelijke overheid mag tneer Cohen met zijn worstjes, oodjes en patat-frites open zijn, kan de plaatselijke overheid iets teaen doen. En nu vind ik het rechtvaardig dat die plaatselijke •erheid wel dwangmaatregelen eft tegen collega's van meneer ohen aan hetzelfde Vuurtorenplein tegen pakweg meneer Timmer- ans met zijn strandemmertjes en leneer Van der Meer met zijn boe- en zegt: jullie moeten dicht blijven, ant tegen jullie mogen we toeval- wèl optreden. Voor mij geldt in leineken vernieuwt kappen. Ik dacht dat dat een goed christelijk standpunt was. Als christen-politicus heb ik de op dracht de totstandkoming van een rechtvaardige samenleving te bevorde ren. Ik ben mijn opdracht ontrouw wanneer ik discriminerende maatrege len voorstel Ik heb ook de opdracht de zondagsrust zoveel mogelijk te be vorderen. ook al uit een sociaal oog punt. Maar waar die zondagsrust er toch al niet is en het buiten de ge meentelijke bevoegdheid valt die maatregelen te nemen waardoor de zondagsrust volledig zou worden ge handhaafd, heeft een dwanguitoefe- ning in dit opzicht op enkelen geen zin. Op die manier wordt de eer van God niet verhoogd, maar wordt er af breuk aan gedaan. Gelijke kansen U moet ook goed onthouden, dat de gemeente de winkeliers niet dwingt op zondag open te zijn. Een ieder kan dat met zijn eigen geweten uitmaken. Er worden alleen gelijke kansen gescha pen. We zien af van willekeur en gees telijke tirannie en plaatsen de men sen voor hun eigen verantwoordelijk heid. Vergeet voorts niet, dat het in dit verband maar om een paar winke liers gaat. Belt u de middenstanders maar eens op, dan zult u zien, dat de meesten niet eens van de hun ge boden vrijheid gebruik zullen ma ken. Het gaat er om enkele mensen die wèl open willen op mooie dagen in het voorjaar niet te discrimine ren ten opzichte van hun collega's, die open mogen zijn op grond van een beslissing van de Kroon". Wij hebben de heer De Geus ge vraagd of hij niet van mening is dat hij zich bij het uitbrengen van zijn stem en in zijn argumentatie verwij derd heeft van zijn kiezers en zich meer heeft laten leiden door eigen op vattingen dan door die van de mensen die hun stem op de chu-kandidaten hebben uitgebracht. Hij antwoordde, dat hij ervan over tuigd is, dat wanneer de ch kiezers goed over de zaak nadenken, zij in meerderheid tot dezelfde conclusie zul len komen als hij. Eerlijk „Ik heb verscheidene gereformeer den en a.r. leden gesproken, die het bij een verder doorpraten van de zaak roerend met mij eens waren. Ik heb eerlijk willen zijn voor God en mijn geweten. Als ik dat in een christe lijke partij niet meer zou kunnen zijn, dan kan het woord christelijk wel wor den doorgehaald. Eerlijkheid, duide- delijkheid, rechtvaardigheid en begrip voor de verlangens van andersdenken den, zijn dat nu juist niet kenmerken van het chisten-zijn? Wat zeggen de middenstanders er zelf van? Hier volgen wat willekeurig gekozen stemmen: •Het interesseert mij niet. Ik ga in elk geval in het voorjaar op zondag niet open. Ik heb het 's zomers druk genoeg. Ik ben niet voor en ik ben niet tegen Ik ben tegen. Op zondag zit ik in de kerk. Dat zou iedereen moeten doen en dus winkels dicht. Ik ben er niet voor. Het loont de moeite niet en ik wil mijn personeel niet nóg zwaarder belasten. Je moet de mensen vrijlaten. De gemeente moet geen politieagentje ■spelen. Als je naar de kerk wilt gaan, moet je dat zelf weten en als je op zondag wilt verkopen dan is dat ook je eigen zaak. Vrijheid, blijheid. Geen belangstelling voor zondag- :o'n geval gelijke monniken, gelijke verkoop in het voorseizoen. In de zo mer werken we hard genoeg. Laten we in de lente het er nog maar eens van nemen. Natuurlijk ben ik voor. Als er wat te verdienen valt, wil ik er bij zijn. Voor. Noodzakelijke dienstverle ning ten opzichte van de vreemdelin gen. Waarom wel service op zondag in zomer en niet in de lente? Ik heb er niet om gevraagd, maar gaan mij goed. Ik denk dat de ge meente het initiatief heeft genomen de winkeliers op het Vuurtoren plein terwille te zijn Dat plein kost de gemeente schatten. Misschien wil ze de winkelhuren gaan verhogen en dan moet ze daar iets tegenover stel len. Initiatief Van wie is het initiatief tot de ver ruiming van de openstelling uitge gaan? Leden van de middenstandsver eniging Noordwijk Actief zeggen, dat het bericht kwam als een donderslag. Jaren geleden is er nog eens om ge vraagd en toen kon het beslist niet. En nu ineens gaat het wel, onge vraagd. Gepolst zijn wij de laatste tijd niet. Een enkeling zegt: als je het mij vraagt hebben een paar mensen van Noordwijk Actief het er doorgeduwd. Sommige bestuursleden wisten van niets. Van de zijde van het gemeentebe stuur zegt men, dat het voorstel al on der het vorige college in voorbereiding was. Het is er toen niet van gekomen, maar op een gegeven ogenblik moest de knoop worden doorgehakt. De heer C. Benschop, voorzitter van de christelijke besturenbond en raads lid, zegt, dat de burgemeester hem had toegezegd, dat de Kerken in deze aan gelegenheid zouden worden gehoord. Dat is niet gebeurd. Uit andere bron vernamen wij, dat de wethouders zich daartegen hadden verzet. Zij wilden de ver antwoordelijkheid van de Kerken en de overheid duidelijk scheiden. Of de Kerken achteraf nog met een visie op het omstreden punt naar buiten zullen treden, is een open vraag. Het ligt wel voor de hand, dat nu deze zaak min of meer actueel is geworden er in de kerkeraden iets over zal worden gezegd. Mogelijk zal één en- ander aan leiding zijn tot een nadere bezin ning, niet alleen op de zondagsrust, maar op de gehele problematiek van het leven in een badplaats, waarbij de Onlangs hebben wij in taar onze verontrusting uitgesproken over de toenemende vermaterialisering In sommige gevallen wordt alles on dergeschikt gemaakt aan het verdie nen van geld, tot het welzijn van de kinderen toe. De Noordwijkse huisart sen klagen over de gezondheidstoe stand van de kinderen 's zomers, die onder meer niet aan voldoende nacht rust toekomen door de gebrekkige lig ging in gehorige zomerhuisjes. Dat de Noordwijkse gemeenschap zich over dit alles eens nader be raadt, zal ongetwijfeld van beteke nis zijn. Het is buiten kijf, dat de Kerken hieraan een belangrijke bij drage hebben te leveren. Kinderen Een beeld van de show „Twee eeuwen huisvrouw", die de leden van de jubilerende afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen gisteravond kregen te zien. Jubileumviering gisteravond afgesloten LEIDEN In een bijzonder feeste lijke stemming vierde gisteravond de afdeling Leiden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen haar 50-jarig jubileum in de Stads gehoorzaal. Donderdagmiddag j.l. recipieerde het bestuur voor leden en zusterorganisaties in de aula de Vredeskerk Het officiële gedeelte van de avond werd vanzelfsprekend geopend door mevr. Van Dam Nederhoed, presiden te. Loco-burgemeester S. Menken bracht namens B. en W. de gelukwen sen over en prees de doelstelling van de vereniging, het geven van voorlich ting over diverse huishoudelijke appa raten. Het hoofdbestuur werd vertegen woordigd door mev:. E. T. N. van der LEIDEN Voor ingewijden het nauwelijks een verrassing dat de Leidse kustenaarsprijs '66 gisteravond werd uitgereikt aan galeriehouder Ben Walenkamp. In zijn eigen (overvolle) galerie onthulde de Leidse kunstenaar Kees Buurman dat de prijswinnaar al bekend was, voordat er aan een prijs was gedacht. In elk geval hebben de Leidse kunstenaars met deze prijsuitreiking te kennen gegeven dat naar hun me ning de heer Walenkamp zich in het afgelopen jaar meest verdienstelijk heeft gemaakt voor het Leidse (beel dende) kunstleven. Onder veel ap plaus overhandigde Buurman hem de prijs: een stuk keramiek van de War- mondse beeldhouwer Pieter Go raedts. In aansluiting op deze prijsuitrei- LEIDEN Gisteren heeft prof. mr. N. E. H. van Esveld zijn ambt aan vaard met een oratie over: Sociale rechtsvorming. Prof. Van Esveld is ge woon hoogleraar in het sociaal recht en bezet hierinee officieel de leerstoel van prof. mr. A. N. Molenaar, die in 1958 met emeritaat ging (en enkele maanden later overleed) en wiens taak hij sindsdien met een leeropdracht waarnam, gelijk met zijn hoogleraar schap aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. By de sociale rechtsvorming hebben overheid en maatschappelijke groepen en kringen alle een taak. De functie van de overheid als centrale wetgever is stimulerend, afremmend, bundelend en vrijlatend. Bij haar ligt de uitein delijke verantwoordelijkheid voor de sociaal-economische politiek, ook op het punt der loonvorming. Waar duidelijkheid omtrent de alge mene rechtvaardigheidsnorm ont breekt, hebben de maatschappelijke groepen door beweging en tegenbewe ging de functie de rechtvaardigheid in de ruilverhouding zo dicht mogelijk te benaderen. De organisaties van werk gevers en werknemers hebben hier een belangrijke rol te vervullen. Wel moet worden afgevraagd, of ten opzichte van bepaalde onderwerpen niet beter de regering de normstellen de instantie kan zyn, bijvoorbeeld bij arbeidsduur, minimumloon, vakantie en vakantietoeslag, sterk gedifferen tieerde loonmaxima. Thans leidt het naast elkaar werken op sociaal-econo misch terrein van politieke-party en en vakorganisaties tot wederkerige atro- fiëring. Ook is het zogenaamde bedrijfsorga nisatorische overleg minder onschuldig dan het zich voordoet. Het 'onderhan- delingsspel' met zijn overvragen en on- derbieden moge de vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers als beroepsfunctionarissen wellicht bevre digen, voor de grote menigte laat het compromis, dat wetmatig eruit voort vloeit, een gevoel van ernstige onbe vredigdheid achter. Het bedrijfstakge- wijze overleg leidt voorts soms tot resultaten, welke niet in overeenstem ming met een algemene rechtvaardig heidsnorm lijken te zijn. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Pieter F T, zv P F Hurrelbrinck en B H Houthoff; John A, zv W de Bock en M C Smit; Hubertus P M, zv N J van Schie en A A P v Santen; Augustine K, dv A J Scheffer en AATLBv Muijden; Monica M, A, dv W J P Hoogervorst en M Singeling; Robert, zv J Kloos en I de Kiewit; Caroline E D, dv F A M Paijman en L I Schrama. OVERLEDEN: E M v Ham. 58; A v Tilburg, 70; C Pek. 79; N Bon- ting, 1; L C Rietveld, 56. 103-jarge overleden in WARMOND WARMOND Vandaag had de begra fenis plaats van het stoffelijk overschot van mevrouw Sophie A. Roestal, die op 103-jarige leeftijd overleed in Het Huis te Warmondt. Haar man, de heer A. Kassner, overleed in 1922. WARMOND Op 7 februari houdt het historische genootschap Wamelda een bijeenkomst in hotel De Zon. De heer A. M. Hulkenberg uit Losse spreekt dan over het huis Dever. king opende de oud-Leidenaar nu in Zeeland wonende schilder Jan Juffermans een expositie van eigen werk. Hij deed dat met het voorle zen van een aantal zwakke gedich ten, naar later bleek een keuze uit een in eigen beheer uitgegeven bun del, die hij a raison van drie gulden aan de man probeerde te brengen. Het meest in het oog vallende van BEN WALENKAMP verdienstelijk deze avond was dat er .in plaats van de bij openingen gebruikelijke alcoho lica ranja werd geschonken. De be langstellenden waren, naar het ons voorkwam, eerder dan anders verdwo- J. L. C. de Wilde 40 jaar bij onderwijs LEIDEN De heer J. L. C. de Wilde hoofd van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Plesmanlaan, is op 3 febr. 40 jaar bij het onderwijs. Hij zal op die dag om half drie 's mid dags worden gehuldigd in de aula van het schoolgebouw. Hoeven-Toxopeus, die de presidente een gouden ambtsketen aanbood. Lich tende kandelaars voor elk bestuurslid was het geschenk van de afdeling Zuid-Holland. De leden boden een kienspel aan en de drie ereleden een fraaie vaas (voor de bestuurstafel). Het bestuur wilde ter gelegenheid van het jubileum ook iemand anders bedenken en koos daarvoor de Mythyl- school, die een skeiter en poppenwa gen cadeau kreeg. Fred Kops goochelde Voor het feestelijke gedeelte van de avond was een goede keus gedaan. Mevrouw baronnesse E. F. Canter Cremers-van der Does en haaf manne quins showden uit eigen collectie „Twee eeuwen huisvrouw". De dames zagen hoe de huisvrouw sedert 1767 gekleed is gegaan. L-e wyde rokken (rococo) van crino line, de empire stijil, (dunne stof en diepe decolleté) en de terugslag van het Victoriaanse tijdperk toen zelfs de polsen met apar te ruches bekleed moesten zijn. Dit alles in fraai geweven sitoffen. Lang zamerhand naar de voor ons bekende Deense medaille voor Leids hoogleraar LEIDEN Te Kopenhagen is dezer dagen aan de Deense natuurkundige prof. dr. C. Moller, die hoogleraar de theoretische natuurkunde aan de Universiteit van Kopenhagen is en op het ogenblik als buitengewoon hoogle- in de theoretische natuurkunde aan de Leidse Universiteit de Lorentz- leerstoel bezet, de gouden Ole Romer- medaille met de daarbij behorende geldprijs uitgereikt. De Ole Romer-medaille dankt haar naam aan de zeventiende-eeuwse Deense fysicus en sterrenkundige Ole Romer, die in toevoeging aan zijn we tenschappelijke functies ook gedurende enige tijd het ambt van burgemeester Kopenhagen heeft bekleed. De on derscheiding is ingesteld in 1944. toen het feit werd gevierd dat Ole Romer driehonderd jaar geleden werd gebo- Het zangkoor o.l.v. mevr. Massaar- van Driel ontbrak bij deze gelegenheid niet. Het bracht o.m. „Boerenmeisje" en Das klingelt so herlich" van Mo zart. Tot slot was er een optreden van Fred Kaps, die met zijn verbazing wekkende goocheltrucs een waarde vol sluitstuk van het jubiieum vorm- A oteboomuedstrijd van LSG LEIDEN Op zaterdag 18 en zon dag 19 febr. zal het LSG de jaarlijkse Noteboomwedstrijd organiseren. Deze wedstrijd zal plaatsvinden in café restaurant De Burcht in de Burcht- steeg. De deelnemers zullen naai- speel sterkte worden ingedeeld in groepen van vier. De speeltijden zijn: op za terdag van 14.30 tot 18.30 uur, op zon dag van 9.30 tot 13.30 uur en van 14.30 tot 18.30 uur. De prijsuitreiking vindt plaats onmiddellijk na afloop vax derde ronde. De wedstrijden zullen on der lieding staan van de heer W. D Wiebes. Men kan zich voor 10 febr. aanmel den voor deelneming door middel van storting van f 3.50 op gironummer 34.76.71 ten name van de penning meester van het Leidsch Schaakge nootschap te Oegstgeest, met duide lijke vermelding van naam, adres, ver eniging en speelsterkte. •mf eeetrnhee Bromfietser onder auto LEIDEN De 17-jarige bromfietser B. C. M. Best uit Leiden is gistermid dag dop de kruising Sweelincklaan Valeriusstraat gegrepen door een auto. De jongen is met een hersenschudding eneen hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. LEIDEN In de drukbezette aula van de dr. A. van Voorthuysenschool de Marnixstraat hielden gisteren ouders en leerlingen een afscheidsavond in verband met het vertrek van de heer M. G. H. den Haan, die is benoemd tot pedagogisch adviseur in Hilversum. Een avond, die men een geschenk kan noemen, want de oudercommissie heeft in samenwerking met leerlingen ouders al het mogelijke gedaan om er een feestelijke bijeenkomst van te maken. De voorzitter van de ouder-commis- e. de heer J. Kaan, zei in zijn ope ningswoord, dat hij hoopte, dat de heer Den Haan zich deze avond echt gast zou voelen temidden van de gasten. Het vertrek, aldus de heer Kaan, is een reden om te treuren, maar toch het karakter van deze afscheidsavond vrolijk en feestelijk zijn. Iedereen vvil namelijk zijn dank tot uitdrukking'brengen, voor wat de heer Den Haan heeft gedaan voor de school, waarbij dan vooral de nadruk zal vallen op de prestaties van de leer lingen. die hem iets willen meege- fiets de snelle en zekere pijnverdrijver dex-s bij de voorberediing van deze - avond is gebleken, dat zij unaniem hun waardering uitspraken voor de resultaten, die de heer Den Haan bij de kinderen heeft weten te bereiken. Als dank voor dit alles bood de heer Kaan hem namens de oudercommissie een fiets aan. De heer A. C. Coulander completeerde deze fiets met twee fietstassen, een cadeau van de vereni ging „Helpt elkander". De heer P. T. Klinkhamer sprak als collega namens het personeel en kele woorden. De heer Den Haan en de dr. Van Voorthuysenschool horen bij elkaar en het zal moeilijk zijn. zo zei de heer Klinkhamer, om de heer Den Haan te vergeten met zijn vele kwaliteiten als pedagoog, didac ticus en organisator, maar nu zit hij hier als collega tussen de collega's. De heer Klinkhamer bood de heer Den Haan namens het personeel en de stichting dr. A. van Voort huysenschool een tafelbiljart aan. Na dit officiële gedeelte, was het de beurt aan de leerlingen, die het verde re deel van de avond zouden verzor gen. Een vrolijk afwisselend programma, waarin zang. ballet en toneel elkaar afwisselden. Twee leden van het perso neel, de heren A. Nijs en J. de Goey, hadden een filmreportage gemaakt, die ging over twintig jaar, die de heer Den Haan was verbonden aan de school. Na afloop dankte de heer Den Haan iedereen, die had meegeholpen om de ze afscheidsavond tot een onvergete lijke bijeenkomst te maken, waarna een ieder de gelegenheid kreeg hem de hand te drukken. Geen vraag Een door K. en O. geplande lezin genserie over het onderwérp: ,Js de voorlichting door de pers altijd juist?" moest vervallen, wegens ge brek aan belangstelling. Deze voorlichting is wel juist, it Breed In het Geref. kerkblad van de classis Leiden staat onder Noordwijk-Bin- nen: „De kerkeraad hoopt a.s. woensdag 1 februari om kwart voor acht breed te vergaderen". Dat de broeders maar de smalle weg mogen blijven bewandelen en zich daarop niet al te breed zullen maken. Bij blijven De socialist J. W. de Graaf had het in de laatste raadsvergadering van Oegstgeest moeilijk met de open baarheid. „Ik heb het nieuws van de aanbesteding van het zwembad in de krant moeten lezen", zei hij veron gelijkt. B. en W. hadden hem over deze openbareaangelegenheid eerder moeten inlichten. Wij adviseren drs. De Graaf de krant te blijven lezen, wil hij niet al te zeer achterop raken. Op het terrein van openbaarheid en democratie bij voorbeeld. Maan Slechts één belangstellende was er in Oegstgeest voor de cursus van K. en O. over de ruimtevaart. Sneu voor de organisatoren. Al hun mooie plannetjes naar de maan. C.J.V( rijer) Voor u gelezen in het Hervormd Ringblad Ter Aar en omstreken': ,.Op 20 januari verloofde Henk Braam zich met Ankie van 't Hoog". Dat is niets bijzonder zult u denken. De dominee vervolgt echter: .Jk mag daaraan wel de opmerking vastkno pen, dat je maar weer ziet, hoe goed het is, met de C.J.V. op vakantie te gaan. Je krijgt er niet alleen een goede vakantie, maar ook nog de kans een levenspartner te vinden". Voor de vrijgezellen heeft de domi nee nog een hoopvolle mededeling, want „De folders van het C.J.V. voor vakantie in 1967 zijn mij alweer toegestuurd. Wie interesse heeft, kan Zouden er soms in die folders mooie C.J.V.-meisjes staan om samen de vakantie door te brengen? Verloven is dan wel verplicht na afloop. Weerliaagje Jn Leiden kan alles. Men krijgt er zelfs ondersteuning om van de drank af te raken", merkte de officier van justitie bij de Haagse rechtbank van de week op. Kom, kom, ook in Den Haag kan alles: daar kun je je zelfs als officier van justitie bevreesd tonen binnen kort werkloos te worden. Plannetje Lid van een Lions club word je niet zomaar. Ook bij het uitschrijven van prijsvragen zijn de Lions nogal veeleisend. Zo moesten jongeren van 14 tot 21 jaar onlangs op de proppen komen met een „praktisch bruikbaar plan voor de wereldvrede". Toch kwamen er uit Leiden nog drie inzendingen. Een ervan, van een Leids student, werd bekroond met f 100. Ook zonder de vijftien procent belasting voor defensie nog een aar dig bedrag. Lichtstreek De bekende tekst „Gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw daar door mij niets wordt vergoed" ditmaal gelezen in de ru briek „Lichtstraaltjes" van Nieuws blad De Bloembollenstreek. Als dat een lichtstraaltje is, moet er in die streek wel diepe duisternis heersen. Of Den i De ambtsdrager die deze week voor ons het verslag maakte van de her vormde classicale vergadering Lei den verzuchtte daarin, dat eigenlijk elke geïnteresseerde de voordracht over liturgie had moeten horen. Wat is voor deze afgevaardigden nu eenvoudiger dan om. hun verga dering. ten voorbeeld, ee t open deur te geven? De synode hief haar be slotenheid op, Bakkeveen kwam in het nieuws door openkerkeraads- vergaderimgen, laat Leiden classi caal vensters en deuren opengooien- Geen actueler ontwerp voor de vol gende vergadering. Zon Advertentie in het Leids Universi teitsblad: „Wegens vertrek aangebo den te Leidschendam comfortabele parterre-flat met zonnige eigen tuin". Voor bezichtiging kan men elke avond na 7 uur terecht. U moet u wel voorbereiden op een gepeperde prijs, maar wat heeft men al niet over ooor een eigen zonnetje. Als van de zomer ieder wegspoelt van de regen, niet, hoor. Onwijk- baar beschijnt .j daar uw vrije ves tiging. Benieuwt wat u straks na 7 uur te zien krijgt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3