Hervormde classis benoemt recreatiecommissie Bevordering vestiging van industrieën gevraagd Drie van dertien tafeltennisteams in promotiegroepen LUSV na zege op Molenwiek dichter bij titel Pleidooi voor Leiderdorp klaar voor nieuwe woningstroor Goud voor J. Meertens LZC klopt GZC in eigen bad met 9-11 NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 26 JANUARI 196 Ds. Karres: eredienst is nooit alleen prediking LODEN De laatste woensdag in januari: dat betekent voor de classis Leiden van de Herv. Kerk een van haar drie jaarlijkse vergaderingen. Deze wend gisteren gehouden in de Vredeskerk. Oorspronkelijk zou prof. dr. H. Jonker te Utrecht het onderwerp liturgie hebben ingeleid. Toen hij echter door gezinsomstandigheden verhinderd was, vond men dr. D. J. Karres, directeur van het opleidingscentrum .Nieuw Ruimzicht" te Doorn, bereid «b invaller op te treden. Ook dit jaar werd ds. H. J. van Ach terberg te Leiden tot praeses gekozen. In de provinciale kerkvergadering werd ds. Lekkerkerker, die de classis verliet, opgevolgd door ds. Groene- woud te Rijnsburg. Via een korte inleiding van de praeses, die een eendaagse conferentie in Utrecht 'bijwoonde, gewijd aan de conferentie van Genève in 1966 over „Kerk en samenleving", werden de worden gesteld. Een onderwerp, dat in de toekomst veel uitvoeriger door de kerken in het westen dient te worden overdacht. Nooit massaal Dr. Oppenheimer te Leiden vertelde over zyn arbeid onder de academisch gevormden. Zij zijn het geweest, die vrijwel als eersten de kerk de rug hebben toegekeerd. Bij hen wordt nu dikwijls een verrasende belangstelling gevonden voor de vragen van onze tijd en de wijze waarop de kerk uit de Bijbel daarop ingaat. Het spreekt ■v*©zelf dat dit werk nooit massaal gebeurt: het zal meestal verlopen via allerlei kringwerk en zal een sterk oriënterend en informerend karakter dragen. Dr. Oppenheimer wees op de mogelijkheden, die dit werk ook biedt voor academisch gevormden, wonend in dorpsgemeenten in de omgeving van universiteitssteden. Met name in de zomer vinden er hele volksverhuizingen plaats. Daar heeft ook deze classis mee te maken. Aan de stranden en in de watersport centra wordt de bevolking met tien duizenden uitgebreid. De kerkeraden in de badplaatsen houden in de zomer maanden al kerkdiensten voor gasten van over onze grenzen. De classicale vergadering besloot een recreatiecommissie te benoemen om de vragen rond pastoraat en aposto laat in de recreatiegebieden te be spreken. Voorlopig heeft een viertal predikanten daarin zitting, nl. ds. Olie mans te Nieuwkoop, ds. Keuning Noordwjjk aan Zee; ds. Van Roon Katwijk aan Zee en ds. Roos De Kaag. By enkele gelegenheden speelden ook de vragen rond oecumenische huwelijksinzegeningen en doopbedie- ningen een rol. Zoals by het verslag van de provinciale kerkvergadering, die zich indringend bezighield met de doopbediening, die als de zgn. Delftse doop bekendheid heeft gekregen, ook in het verslag van de generale synode, die een schrijven over oecu menische huwelijksinzegeningen voor bereidt. Telkens blijkt het aantal vra gen, waarmee de kerk zich indringend dient bezig te houden, overstelpend. Volleybal (Van onze volleybalmedewerker) ZAANDAM In de uitwedstrijd legen Molenwiek heeft LUSV gister avond opnieuw een stapje naar de titel gedaan. Met 1015, 1215, 15 8 en 915 bleven John v. d. Ven c.s. aan dc goede kant van de score en behielden zy hun trotse ongeslagen status. Molenwiek heeft zich voor eigen pu bliek overigens niet zonder meer door LUSV naar een nederlaag laten druk ken. De Leidse studenten speelden weliswaar een van hun beste wedstrij den, maar de Zaankanters boden, wel licht daardoor geïnspireerd, voortreffe lijk tegenstand. Nadat de Leidenaars met 1015 de eerste set op hun naam hadden ge schreven, ging dc strijd in de tweede set tot 1212 gelijk op. Een onduide lijke beslissing en een door Molen wiek te laat aangevraagde time-out deden toen echter de balans vrij ge makkelijk naar LUSV doorslaan: 12 15. Met 158 nam het Zaanse team daarna revanche, maar in de vierde set stelde LUSV via 915 de veertien de zege in successie toch veilig. L.S.G. III herstelt zich LEIDEN LSG III dat verleden jaar kampioen werd van de Leidse Schaak bond, maar dit jaar in de le klas van de LSB startte met twee nederlagen zo dat reeds van een toekomstige degrada tie gesproken werd, heeft zich prach tig hersteld. Eerst werd de koploper. Voorschoten I een gelijkspel afgedwon gen, vervolgens werd Philidor IV versla gen en deze week werd ook Philidor III met een nederlaag naar huis gestuurd. De voorlopige eindstand is 6—2 voor LSG III, terwijl bovendien de partij aan het eerste bord door LSG als winst ge claimd is omdat de Pbilidorman de tijd overschreed bij de 25e zet. Om onver klaarbare reden wordt dit door het Phi- lidorteam bestreden De gedetailleerde uitslag luid-t: L E J BoomsmaJ Pajcin ds. P J Mackaay N A H v Ham afg. P J Piket—A Geijer 10. H VoltenC P J Paarde- koper 10, W G Demmendal -res>S Boelsma (res) 'i'i:. J Noordijk <res* J Koet 10, M M SegaarA J van Velzen Vz—Vz, C J de BlaeyR B M Baumann '2-Vz. M E OuwehamdJ A P Moonen 10, S HilariusJ G Betke Want wat wy hier noemden is slechts een greep uit de onderwerpen, die nu in discussie zjjn- Geen bijzaak En dan nu het referaat van ds Kar res over de liturgie der kerk. Dit wai van zo groot belang, dat eigenlijk ieder gemeentelid en iedere ge- interesseerde dit deel van de ver- ïen bij wonen. Er is een tyd geweest, dat liturgie slechts werd gezien als een bijzaak, als franje in een protestanten eredienst. Oorspronkelijk is dat in de Her vormde Kerk stellig niet het geval- geweest. Mensen als Luther en Cal- vijn hadden grote aandacht voor de liturgie. Het merkwaardige doet zich voor, dat wat in bepaalde re formatorische kringen soms wordt aangevoeld als aanpassing aan het Rooms-katholicisme, nu juist bij de reformatoren sterk leefde: het ge bruik van formuliergebeden, de kelijkse avondmaalsviering en deelneming van het gemeentelid aan de eredienst. Zo was Calvijn een sterk voorstander van de wekelijkse avondmaalsviering door de gemeen te, niet alleen tegenover de burger lijke overheid van Genève. maar juist ook tegen de achtergrond van de R.K. Kerk, waarin deze centrale viering in de middeleeuwen in bruik was geraakt. De eredienst is nooit alleen predi king. Er is de dienst van de gebeden, de offeranden, de sacramenten. Maar ook dat is nooit het enige. Er is in het verlengde daarvan de dienst van de gemeente, die in de wereld wordt ver richt. In die zin kan Paulus zelfs de overheid en dat was beslist geen christelijke overheid! Gods liturgen noemen. Er moet een eenheid bestaan tussen de dienst van de gemeente in de ere dienst èn de dienst, die de gemeente aan de wereld verleent door haar strijd voor menselijkheid, liefde en waar heid. Wanneer een kerk zich terugtrekt I11 sloot gereden DEN HAAG Een 50-jarige brom fietser uit Zoeterwoude was in Hazers- woude in een sloot gereden, volgens de politie doordat hij alcoholhoudende dranken had gedronken. De bromfietser had dat aanvanke lijk toegegeven, maar voor de rechter verklaarde hij, dat hij de keus had ge had iemand aan te rijden of de sloot in te duiken. De officier geloofde het uitwijkver- haal niet en eiste 75 boete en ont zegging der rijbevoegdheid voor zes maanden. Vonnis: 75 en drie m. den ontzegging. Motorschip vaart twee auto's aan LEIDEN Een 59 meter lang Duits motorschip heeft dinsdag om tien over vijf twee auto's aangevaren, die nabij de Havenbrug stonden geparkeerd. Het schip voer in de Oude Herengracht en wilde bij de brug keren. Bij deze manoeuvre raakte het de bei de auto's, doordat het anker teveel naar voren was geschoven. Van de auto's wer den de rechterportieren vernield, de raamstijlen en de linker portieren inge deukt. in een wereldvreemde liturgie en haar dienst aan de wereld verzaakt, ont staat er een tegenstroming, die alles zet op de ene kaart van de medemen selijkheid en de naastenliefde. Dienst in gesprek Juist op het terrein van de ere dienst weten wy ons verbonden met de oecumene en niet te vergeten: met Israël. Daarnaast zullen wij het dialo gisch karakter van de eredienst niet uit het oog moeten verliezen; de kerk dienst is een gesprek, waarin, aldus de inleider, de voorganger namens God tot de gemeente spreekt, maar even eens namens de gemeente tot God. En tenslotte komt een „preekdienst" zon der meer eigenlijk niet uit boven het niveau van de synagogedienst in Is raël. Het meerdere dat wij als christe lijke gemeente hebben is: de verkon diging van de dood Des Heren, totdat Hij komt. Wanneer de avondmaals viering zo sterk op de achtergrond gekomen is, zullen wy ons moeten af vragen of onze eerbied voor Christus' offer wel zo groot is, als wij als re formatorische christenen plegen te zeggen. Swift-prijzen 1966 voor Cees en Peter Akerboom ROELOF ARENDSVEEN Cees Akerboom heeft gisteravond uit handen van vice-voorzitter D(olf) Wallet „Het is de eerste keer, dat wij zo'n prijs uitreiken maar wij hopen het in de toekmst niet meer te (hoeven) doen.de pechprijs van de Leidse wielervereniging Swift ontvangen. De 14-jarige Roelofarendsveense adspirant botste verleden jaar oktober op een stilstaande auto en liep daarbij ernstig letsel op. De 23-jarige Peter Akerboom werd verrast met de prijs van verdienst (gedrag, sportiviteit, kleding etc.) 1966. Op de foto (v.l. n.r.): Dolf Wallet, Cees Akerboom, Joop Riethoven en Peter Akerboom Foto N. van der Horst Gemeenteraad van Zoeterwoude gaderde de gemeenteraad. In zijn nieuwjaarsrede zei voorzitter Detmers, 1 "I dat dc woningnood het college nog k inf| PTT111111P I dppHc mot ™r«r vArvnlt Tn 1 üfifi kwa- IVllltLL'l tUllilVX LEIDERDORP Er zal langs de Engelendaal een produktiestroom van 1030 meergezinswoningen worden ge realiseerd, bestaande uit 340 premie huurwoningen en 690 woningwetwo ningen. Het bouwrijpmaken van de grond, bestemd voor de 340 premiehuurwo ningen is nagenoeg gereed en met de bouw van deze woningen zal, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, op of omstreeks 1 mei 1967 kunnen worden begonnen. Het begin van de bouw van de steeds met zorg vervult. In 1966 kwa men 30 woningen gereed. Thans zijn er 73 in aanbouw. Er kwamen 26 Bo- gaerswoningen klaar, waarvan 4 in eigen beheer. Financieel gezien maakt de gemeente een moeilijke tijd door, deels veroorzaakt door de grenswijzi ging met Leiden. De personeelsbezet ting is goed en de sfeer is belangrijk verbeterd. Het relatieprobleem heeft de voortdurende aandacht van B. en W. Er zijn 160 woningzoekenden in de ge meente, waarvan 80 nog helemaal geen woning hebben. De vaststelling van de instructie bouw- en woningtoezicht werd op ver langen van de raad aangehouden tot de volgende vergadering. Geld Vervolgens werden de algemene be schouwingen gehouden. Namens de prot. chr. fractie sprak de heer B. van der Veer. Hij noemde het een onbe vredigende situatie, dat het gemeente bestuur zelf nagenoeg geen enkele in vloed op de verkrijging voor meer geldmiddelen. De plaatselijke belas tingen, die slechts een beperkte kring van ingezetenen treffen endaardoor bij sterke verhogingen bepaald on rechtvaardig kunnen werken, zijn daartoe nu eenmaal niert het middel. De fractie acht het van het grootste belang, dat de gemeente zo efficiënt mogelijk van de haar ter beschikking staande geldmiddelen gebruik maakt Zij zou het zeer op prijs stellen, wan neer de ambtenaren de hen opgedra gen werkzaamheden bijzonder kritisch zouden willen bekijken, zich zouden bezinnen op mogelijkheden tot ver betering en bovenal besparingen in de werkzaamheden. „Wanneer wij bedenken dat het be- TAFELTENNIS AFDELING DEN HAAG (Van onze tafeltennismedewerks-ter) LEIDEN Drie van de dertien tafeltennisteams uit Leiden cn omgeving, die in de eerste klassev an de competitie van de Afdeling Den Haag spelen hebben zich na de eerste competitie geplaatst voor de promotiegroepen. Dit zijn Scylla 4 (al weken zeker van een plaatsje). De Treffers 3 (zonder zelf te spelen omdat Te Werve het in de laa tste wedstrijd lelyk liet liggen) Pit '54 (dank zy een beslissigswedstrijd tegen DOCOS 3). stuur der gemeente een dienende taak heeft, zou het onzes inziens van veel belang zyn, dat de ambtenaren zich ten volle inzetten een zo goed moge lijke samenwerking tussen overheid en burgerij te verkrijgen." De protestants-christelijke fractie stelt verder, dat het voor onze ge meente van groot belang is dat aan handel en industrie op aantrekkelijke voorwaarden mogelijkheid wordt ge boden zich uit te breiden of hier ter plaatse te vestigen. Als het industrie schap niet tot daden komt, dan zullen wij in ons eigen belang daden moeten stellen. Zoeterwoude is toch geen bij wagen van Leiden? Zoeterwoude ls toch zichzelf. Onze gemeente draagt een agrarisch karakter. In deze seotor van ons eco nomisch bestaan zou naar onze gevoe lens veel meer moeten worden ge daan. Wij betreuren het dan ook dat geen plannen voorhanden zijn tot het stichten van een tuinderscentrum. Ten aanzien van de woningbouw maakt onze fractie zich zorgen. Het plan Westeinde, dart thans gedeelte lijk ontsloten is, komt naar onze me ning slechts traag van de grond. Wy zouden u dan ook willen verzoeken bij de bouwer op meer spoed aan te dringen. Onze fractie zou ook in de richting van de recreatie gaarne activiteiten ontwikkeld zien. Wanneer deze plan nen zijn aangepast aan het streekbe- lang zal hiermee in grote mate het Dlaatselijk belang gediend zijn. Verbinding De heer C. J. van Leeuwen (KVP) drong opnieuw aan op een betere verbinding met Leiden, stichting van een sportcomplex en een instructie- bad. Waardering had hij voor de be scheiden poging de gemeente te ont sluiten in de richting van Zoetermeer. Voorts werden enkele zaken genoemd waarop kan worden bezuinigd. De heer Pley (Vrije Lijst) vroeg een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid het kopen van woning wetwoningen door de bewoners, te stimuleren. Ook hij maakte zich zor gen over de trage voortgang van de bouw in het Westeinde. Hij vroeg het college het initiatief van de woning bouwvereniging over te nemen. De heer Pley pleitte voorts voor dc bouw van een kindertun nel aan de Hoge Rijndijk. Mocht het college in deze geen initiatief nemen, dan zal door hem een ini tiatiefvoorstel worden ingediend. Hij vroeg verder of het geen aan beveling verdient, dat aan de Alle overige „Leidse" drietallen (waaronder Den Burch 1 en DOCOS 2) zullen zich vanaf 6 februari moe ten ziet te handhaven in de degra- datiegroepen. Erg gemakkelijk zal dat overigens niet zyn. De „schade" is hoewel met tien teams nog erg groot wat meegeval len. Vooral voor het Roelofarends- se De Treffers 3 leek de kans op een plaatsje in de promotiegroepen verkeken. Hert sterke Excelsior stak de Veners in de laatste competitie eek echter een helpend handje toe door concurrent Te Werve met 91 terug te wijzen. Ook voor het Zoeter- woudse Pit '54 kwam de plaatsing bij de promotiekandidaten wat onver wacht. Pas na een beslissingswedstrijd met het Leidse DOCOS 3 (nummer 3 van groep A) in Noordwijkerhout bij de stand 54 werd de wedstrijd gestaakt omdat. DOCOS toen reeds Ui/slagen Eerste klas A: Scylla 5—Sportief 1 3—7. Sportief 1—Scylla 5 5—5 ATTC 2—dsb 1 19. Eerste klas B: Den Burcht 1Salaman ders 3 3—7. TOV 2—St. H/TSB 4 3—7. Eerste klas C: DDC 3—Scylla 4 1—9. VVV 1Sparkler 1 10—0 Eerste klas D: Rusten burg 1—Wibats 7 3—7. DOCOS 2—NKS 1 niet gespeeld. Eerste klas E: Excelsior 2— Te Werve 1 9—1. DOCOS 4—DHC 1 1—9. Eerste klas F: St. Vooruit 1—St.H./TSB 5 91. Gossima 3Salamanders 4 100. Eindstanden: A: 1 DSB 1 8—13, 2 Sportief 1 8—12 3 DOCOS 3 8—10. 4 Scylla 5 81. 5 ATTC 2 8—1. B: 1 St.H./TSB 4 8—12. 2 Salamanders 3 8—11. 3 Pit '54 1 8—10 4 Den Burcht 1 8—4. 5 TOV 2 8—3. C: 1 Scylla 4 8—15. 2 VW 1 8—11. 3 DDC 3 8—6 0 Sparkler 1 8t. 5 Gossima 4 8—4 D: i NKF 1 7—11 2 Wibats 7 8—9. 3 Rus tenburg 1 87. 4 De Treffers 4 86. 5 DOCOS 2 7—5 E: 1 Excelsior 2 8—16 2 Dc Treffers 3 8—9. 3 DHC 1 8—7. 4 Te Werve 1 8—7. 5 DOCOS 4 8—1 F: 1 Phoenix 8—16, 2 Gossima 3 8—9. 3 St H./TSV 5 8-«, 4 St. Vooruit 1 87, 5 De Salamanders 4 Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Moni que dr v A Hulsegge en A E Stoops; Eduardus Cornelis Wilhel mus zn v T C Toussaint en M E C van Steyn; Rima Dominique Bar rett dr v R A Jones en A M Bar rett; Lambertus Theodorus zn v G M Zandbergen en N M Burg- meijer; Antonius Jacobus Johannes zn v T van Haasterecht en P J J van Velzen; Maria Johanna dr v J C Zaal en H M Vrijburg; Barend Niels zn v B M Barends en M van Meurs; Alex zn v A Westerhoven en M Fakkel. ONDERTROUWD: D A J Heems kerk en E C J Baart; J Carton en M Nieuwenhuizen; C de Bruin en M M K Schroder; J J Blokhuizen en P M M Meerpoel: J van Ra- venswaaii en J de Nie; M W Wes ter en S M Rijsdam; C H van der Linden en C M de Boer. OVERLEDEN: P J Randsdorp 57 jaar man. plaatselijke pers vóór de begro tingsbehandeling de begroting In clusief toelichting wordt toege- B. en W. zullen ln de vergadering van 8 februari antwoorden. Aan de agenda was nog een punt toegevoegd. De gemeente Leiden heeft namelijk op korte termijn de huisvuilstorting op de stortplaats aar de Roomburgerweg opgezegd. Na over leg is Leiden bereid dirt nog drie maanden aan Zoeterwoude toe te staan. 1 mei wordt de stortplaats ge sloten. B. en W. zijn bezig een ande re gelegenheid te zoeken, maar zijn daar nog niet in geslaagd. Met Leiden kan een contract worden gesloten voor deelneming in de vuilverbranding. De raad vroeg B. en W. zo spoedig mogelijk met voorstellen te komen. ZOETERWOUDE De C.J.V. donderdag 2 februari in Ons Huis een toneeluitvoering geven. Opgevoerd wordrt het blijspel „De avond van de zevende juli" van Gerard van Dijk. De avond begint om 8 uur. ZOETERWOUDE Vrydag 3 febru ari wordt door de jeugdraad van de Hervormde Gemeente een klaverias- wedstryd gehouden in Ons Huis. Aan vang half negen. ZOETERWOUDE Woensdag 15 februari zal een concert worden ge geven in de hervormde kerk door het West Nederlands Symfonie-Onkest onder leiding van Sam Swaap. De ge mengde koren uit Zoeterwoude en Katwijk, benevens tal van solisten, ver lenen medewerking. Het programma vermeldt onder meer gedeelten uit Die Jahreszeiten en Die Schöpfung. OEGSTGEEST Aan de zendings hogeschool slaagde gisteren voor het aanvullend kerkelijk examen de heer an Dop. Nadat hij op voor dracht van de Raad voor de Zending door de Generale Synode tot zendings predikant zal zijn beroepen, zal de heer Van Dop worden uitgezonden naar de nog zeer jonge zelfstandige kerk van Zuid-Oost-Celebes. Hij zal verbonden zijn aan de Betuwse clas- es Tiel en Bommel. Geld voor kleuterschool VALKENBURG Zaterdagmiddag m 2 uur vergadert de gemeenteraad. Agenda: onderzoek geloofsbrief van het nieuw-inkomende raadslid, mevr. MizeeBlok; voorstel tot beschik baarstelling van gelden aan het be stuur der Stichting Chr. Kleuterschool ten behoeve van de inrichting van een vierde lokaal (f 20.683). Band voor maanvoertuig DEN HAAG Goodyear produceert thans een band van 16 meter hoogte voor het eerste maanvoertuig. De fabriek te Luxemburg is uitgebreid met een der modernste afdelingen ter wereld voor produktie van banden voor zware mc- chimes en voertuigen, die besrtemd zijn de bouw van wegen, dammen en mijnbouw. De banden hebben soms 2 meter hoogte voor gebruik op rots achtige bodem, in moerassen en ondiep water en op zandgrond. De uitbreiding heeft 17 miljoen gekost. Plan uitbreiding Leiderdorps tennispark LEIDERDORP In een goed bezet clubgebouw hield de Leiderdorpse Tennisclub „De Munnik" haar leden vergadering. Besloten werd de contri buties voor seniorleden te verhogen tot 70 per seizoen en voor junioren tot ƒ40. Het bestuur deelde mee, dat er plan- nen bij het gemeentebestuur zijn in gediend om tot uitbreiding van het park te komen met twee banen, par keergelegenheid en een woning voor de trainer/parkbeheerder. Bij de bestuursverkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld: P. J. van Straaten, voorzitter; P. de Groot, vice-voorzitter; mevr. P. J. Th. Kocken-v. Wensveen, secretaresse; N. Neuwahl, 2e secretaris; mevr. R. E. A. Engelenburg-Caspers, penningmeeste- resse; A. Serot, 2e penningmeester; J. W. Boot, commissaris van materiaal. „De Munnik" zal in de competitie uitkomen met 5 teams in de landelij ke competitie op zondag, terwijl de mogelijkheid wordt onderzocht om nog een herenteam in het programma od te nemen. Tweede openbare school geopend in Leiderdorp LEIDERDORP Aan de Leeuwerik straat alhier, in het uitbreidingsplan Zijllaanpolder, is de tweede openbare lagere school geopend. Burgemeester mr. Gallas verrichtte de opening, uiter aard de dankbaarheid van het gemeen tebestuur vertolkend voor deze aan winst in het zo sterk groeiende Leider dorp. Voor een aantal jaren is nu het opvangen van kinderen in deze grote nieuwe wijk verzekerd. De burgemees ter bracht dank aan allen die, op wel ke wijze ook, hun medewerking aan de totstandkoming gaven. Namens het gemeentebestuur schonk hij een pla tenspeler. Verder spraken nog de architect, de inspecteur en het hoofd van de eerste openbare school. Ook een vertegen woordiger van de oudercommissie en het hoofd van de school, de heer J. Scherphof. Verscheidene geschenken werden daarbij aangeboden. De kun stenaar Frans Nix te Bleskensgraaf vervaardigde voor de school een dier- plastiek, dat door de burgemeester werd onthuld. De school telt op het ogenblik 62 leerlingen. Er zijn twee onderwijzers. Verwacht wordt, dat voor het begin van de cursus 1967-1968 een derde leerkracht kan worden benoemd. Dammen en schaken Leiderdorp LEIDERDORP competitie zijn c strijden gespeeld: SwetsJ. H. vd. Velden 1—0; Red. J C de Groot-J. H. v.d. Maat 0—1; W. Goed- hart-J. Verduyn 0—1; B. H. v. Kempen- J. M. Hak VzVz\ H. Hoogenkamp- J. H. Rieimens afgebroken. In de 3e klasse B van de L.S.B. is de volgende thuiswedstrijd gespeeld door Siederdorpü: LeiderdorpII-Alphen IV: R. v.d. Zwam- Kleiweg \zG. C. Versdhoor- A. L v. Vliet 1—0: P. C. v.d. Leek-P. de Ruijter 01; A HoppenbrouwerH W v. Teeffelen Ife—C. v. Tol-H. P, Sdhatel 1—0; Mevr. E. Kuirt-J. H. Dijk stra 10; A. P. Helmus-H. Geerlofs 10; M. Splinter-W. Kampers 01; Ph. Goed- hart-T. v. Oosterom 1—0; A. W. F. Geer- Ungs-J. Verkade 01; totaal 6—4. Voor de onderlinge competitie der schaakvereniging, zijn de volgende wed strijden gespeeld: J.M. v.d. Maat-J. Verduyn 01: H. Sohel- kaas-S. Wels 0—1: Red J. C. de Groot- R. Marbus 1—0; W. Goedhart- P C. v.d. Goek 10: Ph GoedhartM Flohr 10: G. C. Verschoor- J. de Hoed 1—0: R. v.d. ZwanM Splinter 10; J M HakMevr E. Kuit 01; C. v. Tol-H. Hoogenkamp 10; A. P. Helmus-B. H v. Kempen 'zVz', J. H. Riemens-A. W. F. Geerlings l—0. Subsidies Leiderdorp LEIDERDORP De raad wordt voor gesteld de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer dit jaar een sub sidie van f 370 toe te kennen. Verdere subsidievoorstellen: chris telijke korfbalvereniging Velocitas f 655, afdeling K. en O. f 550. stichting muziekschool Leiderdorp f 24.780. LEIDERDORP Tijdens de jaar- ergadering van de gymnastiekver eniging Sparta werd meegedeeld, dat er een voordelig saldo is van ruim f 5000. De aftredende bestuursleden worden herkozen. De vereniging heeft 546 leden. Er waren er slechts 11 ter ergadering. Combo naar Helmonc LEIDERDORP Combo en za groep, ontstaan in de Hervormde meente, krijgen steeds meer bekt heid. Als men op alle verzoeken op te treden zou ingaan, waren de j gelui regelmatig op reis. Het spri vanzelf, dat de mogelijkheden sti serieus worden bekeken en dat 1 Jiief te veel hooi op zijn vork wi te nemen. Nu is de musicerende Leiderc pers gevraagd, medewerking te t Zenen aan een op 28 mei te hou jeugddienst in Helmond, uitgaa van de Herv. Gemeente, de Ge Kerk en de NedProtestantenh aldaar. Er is nog niet beslist of dit verzoek kan worden voldaan. Combo en zanggroep hebben ooit enkele malen medewerking gege aan een jeugddienst in De Doelen Rotterdam. In Leiderdorp zal groep optreden op zondag 5 febr. in jeugddienst in de chr. school Zijlkw tier. die om 7 uur begint. Leiderdorp klaagl over Grof-stank LEIDERDORP B. en W. hebl een brief geschreven aan de dire< van de N.V. Kon. Ned. Grofsmed. te Leiden, waarin zij erop aandrini zo spoedig mogelijk doeltreffende ma regelen te nemen ter opheffing van overlast van rook, roet en stof, afkc stig van de Kettingfabriek op I Waardeiland. LEIDERDORP De heer H. Bal ma, arts, heeft de gemeente gevraa een naast zijn woning gelegen grot strook ter grootte van ongeveer 14 i van de gemeente te mogen kopen, oi dat hij daarin een olietank, besten voor de centrale verwarming heeft ten ingraven. B. en W. hebben tegi de verkoop geen bezwaar. Prijs: f! per m2. LEIDERDORP Op een bouwti rein aan Loevestein. 600 m2, zal heer D. A. de Leeuw, arts een woni laten bouwen. De woning komt staan bij de hoek met de Van der V; Boumanweg. Waterpolo LEIDEN/I! AZERSWOUDE De heer J. Meertens, Lage Morsweg 75 te Leiden vierde gisteren zijn veertig jarig jubileum bij de dienstkring Lei den van Rijkswaterstaat, bij welke kring hij in de voorbije veertig jaar opklom tot technisch ambtenaar I; als zodanig is hij nu eerste assistent van het kringhoofd. In café Groenendijk de Rijndijk te Hazerswoude werd hij gisterochtend gehuldigd. Dit gebeurde in tegenwoordigheid van onder anderen de hoofdingenieur- directeur in de directie Zuid-Holland, het hoofd van het arrondissement Den Haag, ir. E. Boswinkel, het hoofd van de dienstkring ir. P. H. Rin- gersma, en drie oud-chefs van de dienstkring. Ir. Boswinkel speldde de jubilaris (die komende zomer met pensioen hoopt te gaan), de gouden medaille, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, op de borst. Namens de familie de heer Meer tens heeft 12 kinderen werd een projectie-aparaat aangeboden; het personeel completeerde dit geschenk met een projectiescherm. Verder zag de jubilaris zich verrijkt met een gra tificatie. Vele personeelsleden gaven van hun belangstelling blijk. (Van onze waterpolomedewerkstei GOUDA LZC heeft gisferavon voor een unieke prestatie gezorg door in de wintercompetitie watei polo van de KNZB GZC in eige water te verslaan. De Leidenaai maakten met 911 een einde aan jarenlange ongeslagen status van Goudenaars, die in het kleine, voo waterpolo niet zo geschikte Spaar dersbad de laatste seizoenen zelf topteams als het Amersfoortse AZ PC. DZV (Delft) en het Haagse H &PC de baas bleven. Tot halverwege de laatste periode tiet er overigens niet naar uit dat LZt het forse, spannende duel tegen GZC z« gaan winnen. Bij de stand 99 kend scheidsrechter Van der Willigen a Goudse team een strafworp toe achtste waarvan vier reglementai (drie zware overtredingen) en di bracht de beslissing: „allesdoener" Cee van der Tooren, die reeds acht doelpim ten had gescoord, miste en daaruit pu! ten de Leidenaars extra moed. Met twe treffers dwong Cees Schoof de aangesls gen GZC-ploeg definitief op de knieët 9—11. Scoreverloop: Eerste periode: 01 Hans Parrel, 1- en 21 Cees van der Tooren. Twee periode: 22 Nico van Sitters stré ivorp). 2—3 Schoof. 33 en 43 (strai worp) Van der Tooren, 44 Parrel (stra worp). 54 Van der Tooren. Derde pf riode: 55 Dick Timmermans, 65 Cee der Tooren (strafworp), 6i rel (strafworp), 76 Van der Toore (strafworp), 77 Parrel. Vierde periodt 87 Lou Bertels, 88 Parrel, 98 Va: der Tooren, 99 Parrel (strafworp), 9- D en 9—11 Schoof. Meisje viel van trap LEIDEN In een winkel aan Breestraat Ls gistermiddag om kwa: voor drie de 20-jarige mej. A. Zanc wijk uit Noord-wyk van een trap ge vallen, doordat zij met de hak van van haar schoenen achter een tred- van de trap bleef haken. Zij kreeg ee hoofdwond en vermoedelijk een her sensohudding. De E.H.D. bracht haï naar een ziekenhuis. Geldla gestolen uit telefooncel LEIDEN Bij de politie is aangifi gedaan van diefstal van een reservewi! met band uit een auto. die op de P« pengracht stond geparkeerd Verdfl kreeg de politie aangifte binnen van d' PTT. dat uit de telefooncel van de La? Morsweg. hoek Vondellaan. na forct- ring van het telefoontoestel met tet breekvoorwerp, de geldla is meegeno men. Hoeveel geld is meegenomen, niet bekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4