TV Kijken naar topsport blijft bedreigd RADIO en „Vallend puin", tragi-komedie een Puzzelboek Philips mag bod doen op Pye Kunstrijder^ op de tv MOOIER WONEN PRACTISCH LEVEN iy|rp r DONDERDAG 26 JAMXAKI 1967 OOST EIS WEST ZIJN T EENS VERDEDIGING TEGEN SLUIKRECLAME Telefoontjes voor Sinterklaas (Van onze radio- en tv-redactie) IILVERSUM Goei» Mies Bouwman heeft me daar iets aangehaald toen zij zo hartelijk in het koude Friesland Sinterklaas verwelkomde en „de kindertjes van het hqle land" die zoveel wensen hadden, „het gehei. me telefoonnummer van Sinterklaas" verklapte! Se maakte helemaal ter goeder trouw een grote-mensen-grapje en -zette de datum van het komende pakjesfeest aan elkaar: 51266. Helaas, bij kinder tjes gaan zulke geheimen het andere oortje niet weer uit en dus werden en worden nog steeds in vele gemeen ten abonnees die dit telefoonnummer hebben, trouwhartig opgebeld met de vraag „of Sinterklaas thuis is?" lommige mensen hebben van narig heid de NTS ter verantwoording ge roepen, anderen betuigen steeds, dat Sinterklaas allang terug is naar Span je. Maar de kindertjes geloven Mies Bouw man door dik en dun en zij wagen er nog steeds telefoontjes aan... je kunt immers nooit weten! Misschien dat de vaders en moeders nu eens willen meehelpen en hun peper- nootlievend kroost ervan overtuigen, dat de Sint vertrokken is en het vol gend jaar weer een heel ander „ge heim nummer" kiest! Dat zou wel fijn zijn voor de belaagde telefoonbe- zitters. Toch kleuren-tv op Firato HILVERSUM Er zijn hardnekkige geruchten in omloop als zou de NTS door het wachten op kleurencamera's en andere bestelde apparaturen niet in staat zijn op 1 januari 1968 met kleu- ïuitzendingen te beginnen. Ook zou de Firato geen kleuren-tv laten zien. De NTS deelt ons echter mede, dat rij zich over deze berichten verbaast. Al begint de experimentele kleuren-te- levisie (met 6 uren per week) niet zoals oorspronkelijk werd verwacht tijdens Firato. op deze in het najaar te houden expositie zal zij zeker te zien zijn. maar dan op gesloten circuit, d.w.z. alleen in het gebouw. Tegen 1 januari zal de NTS zoals het ich nu laat aanzien, ook klaar zijn voor echte uitzendingen. In hoeveel ge zinnen die dan kunnen worden opge vangen, is een andere zaak, dat ligt (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „We zijn het er in Genève helemaal over eens ge worden: sluikreclame moet ge weerd worden van het scherm. Het onderwerp is besproken in het jaarlijks overleg voor nieuwsuit- uiisseling tussen de Europese Radio Unie en de zusterorganisatie in Oost-Europa. Ja zeker, in de oos telijke landen hebben ze evengoed last van reclame, die vooral bij sportevenementen gauw in beeld wordt gebracht. We zijn overeen gekomen, zowel Euro- als Inter visie-uitzendingen gewoon niet te laten doorgaan als er misbruik wordt gemaakt van reclamemoge lijkheden en ik heb er alle ver trouwen in, dat elk aangesloten land ten volle zal meewerken Dit deelde de heer J. W. Rengelink, die juist teruggekeerd was uit Genève, waar hij voor Nederland het overleg meemaakte, gisteren mee in de maande lijkse NTS-persconferentie. „Er is nu besloten, dat steeds de aan bieding van een sportreportage vooi Euro- en/of Intervisie vergezeld moet gaan van een nauwkeurig opgestelde lijst van vaste reclameborden in een stadion of langs een route. Die vaste reclame wordt geaccepteerd. Maar zo dra er tersluiks andere reclameborden worden aangebracht al gebeurt dat, zoals bij de wedstrijd Liverpool Ajax een kwartier van tevoren zal dc uitzending niet doorgaan, hoezeer de kijkers daarmee ook worden gedu peerd De heer Rengelink zeide voorts, dat de uitzendorganisaties in alle landen zich daarbij beroepen op het over- eraan, hoewel kijkers zich daarvoor een apparaat hebben aangeschaft. Wanneer de kleurentoestellen ii handel komen is een kwestie voor bedrijfsleven. De NTS zal in elk geval uitzenden: de kleurenprogramma's immers ook gewoon zwart-wit te ont vangen! heidsverbod tot uitzenden van reclame buiten daarvoor ev. toegestane tijdstip pen: ,En juist nu wij in ons land tv-recla- me kennen gaat het niet aan om de ene adverteerder zeer veel geld te laten be talen voor een paar seconden reclame op het scherm, terwijl we een ander gratis een of twee uren lang de kans geven telkens met zijn reclame boodschap in het beeld te komen!" De verantwoordelijkheid blijft bij het uitzendende of relayerende land. Eurovisie noch Intervisie kunnen voor hun leden-landèn besluiten nemen. Maar zodra de vereiste lijst van recla meborden is ingediend, wordt contrac tueel vastgelegd dat, indien op het tijdstip van uitzenden die lijst niet meer klopt doordat er sluikreclame is "eegd, de uitzending of het relais kan worden geweigerd, zonder dat er schadevergoeding of wat dan ook be hoeft te worden betaald. Deze beslis sing neemt elk land voor zich. Onverbiddelijk En dan in feite niet het land, maar de uitzendende organisatie. Bij ons zal dat dus gewoonlijk de NTS zijn. „Zult u met het ev. plotseling niet-uitzenden de kijkers niet tegen U opzetten?" informeerden wij. „Waarschijnlijk wel, maar we zullen de moed hebben dat ongenoegen te cepteren. Beter boze kijkers dan over treden van overheidsbepalingen (en on tevreden adverteerders, vulden wij aan". Hoezeer het menens is, niet alleen in Nederland, moge blijken uit het feit dat Zweden de voor dit land zo uiterst belangrijke ijshockeykampioenschap- pen in Wenen ook heeft geweigerd, dat de Weense baan plotseling werd versierd met reclameborden die aan kondigingen in de Zweedse taal droe gen. Wat de NTS betreft, zij heeft reed; getoond, de consequenties van het we ren van sluikreclame te aanvaarden. Niet alleen weigerde zij om deze re den ook dc ijshockeyreportages, maar gisteren deelde zij mede dat evenmin uitzendingen van de, volgende week in het Joegoslavische Ljubljana te hou- Vanavond op de buis (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM Na het uur TROS net o.a. tien minuten actualiteiten komt dc KRO vanavond via Ned. 1 op de buis met een tragi-komedie van de Engelse schrijver Douglas Livingstone „Vallend puin". Dat betekent, dat U anderhalf uur ontspannen kunt gaan zitten kijken, want er wordt niet ver wacht dat u ingewikkelde toestanden en dialogen met eigen fantasie zult uitrafc- om er iets van te kunnen begrij pen. 't Is zomaar kijken naar een stukje trieste menselijkheid, waarbij de hu- nor niet is vergeten. U zult dan Johan Kaart en Herbert Joeks herkennen in de zwervers Bert Henry, die 's heren wegen van bui ten en de gevangenis van binnen ken de en vroeger ooit een komisch straat-duo vormden, waardoor ze een boterham en een slokje op z'n tijd had den. Jarenlang zijn ze uit elkaar geweest, maar nu honger en dorst nijpen willen 't allemaal weer opnieuw gaan beren en om de zaak weer op (hoogst twijfelachtige en armoedige) poten te zetten hebben ze afgesproken elkaar te her-ontmoeten in een bepaald café. Wanneer ze er aankomen, blijkt het café. vroeger zo gezellig, vervallen en als „onbewoonbaar pand" gesloten te zijn. Omdat er toch niemand meer is en de nacht koud zal worden, kruipen ze naar binnen. Bij een stompje kaars besluiten ze, op een paar oude zakken eerst maar eens te gaan slapen en nau welijks liggen ze, of een felle lichtstraal schiet hen in de ogen. Het blijkt, dat een derde vreemde vo gel al in het stuk bouwval een schul- plaats heeft gezocht: een naar hun me ning deftige, vastberaden „meneer", die zich Leo noemt en Henk van Ulsen is. Die meneer heeft boven eten en drin ken. Ze mogen toetasten en dan wil hij ook nog naar hun verhalen en plannen luisteren. Hij doet zich voor als een soort impresario met beloften om het tweetal op gang te helpen, maar dar moeten ze hem eerst hun oude num mers eens voorspelen... En zo staan deze twee stakkerds ii hun ontluistering te kijk en krijgt het „vallend puin" in dit troosteloos stuk afbraak van een herberg een dubbele betekenis. Want dat „Leo" geen impres- sario is maar heel andere, zij het op zichzelf ook bouwvallige bedoelingen heeft, zal u in deze anderhalf uur spel wel gauw duidelijk worden. De rolbezetting, tot stand gekomen onder leiding van regisseur Frits Butze- laar, doet ons een goede opvoering wachten. Kruiswoord-puzzel zonder zwart 1 2 3 4 5 6' 7 8 9 2 i 4 S 6 7 8 9 Horizontaal: 1. plaats in Noord-Bra bant - gewicht, 2. Zangwijs - plaats in Noord Brabant. 3. Nauwe opening - vreemde munt (afk.) - dwaas. 4. Plaats in Zweden - maanstand - plaats in Gelderl. 5. Bid (Lat.) - spijltje. 6. Onbe kende - zuiver - Europeaan. 7. Plaats in Drente - einde. 8. Uitroep - voeg woord - water in Limb 9. Jon gensnaam - plaats voor dieren - baan voor balspel. Vertikaal: 1. Plaats in Zuid Holland - uitroep. 2. Vlaktemaat - plechtge waad. 3. Opschik - stad in Frankrijk. 4. Term bij het schaakspel - myth, fi guur - boomloot. 5. bijenhouder - voor zetsel - bevestiging. 6. Voertuig - spece rij. 7. Muziekinstrument - vloeistof. 8. Kneep - elk. 9. Scheik. element (afk) - maal - tijdrekening Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats zijn te ver achten. Mét de andere Eurovisielan- den heeft dc NTS voor Nederland be dankt, aangezien tal van buitenlandse firma's rondom de schaatsbaan reclame borden hebben aangebracht. Harde zaak Hiermee is de sluikreclame tot een harde zaak gemaakt Het bij miljoenen zo geliefde kijken naar internationale topsport wordt op deze manier duchtig bedreigd. Want waar is het einde? Tot nu toe schijnen de Europese sohaatskampioenschappen in Finland „schoon" van af te komen... maar hoe staat het straks met de wedstrij- in Deventer? En hoe met Du- i-Praag? De NTS heeft dringende brieven laten uitgaan naar Neder landse firma's die tot nu toe sluikrecla- hebben bedreven en naar de Bond van Adverteerders, het aanbrengen van borden in 't verwig na te laten. Tenslotte zijn het de adverteerders en de stadionexploitanten, die de zaken voor de kijkers moeten redden, niet de tv-organisaties. Die hebben hun stand punt bepaald, zich- op overheidsvoor schriften beroepende. Ev. ontevredenheid dient dus in feite niet tegen de NTS te worden gericht. „Wij kunnen alleen maar hopen, dat onze verzoeken effect zullen hebben", zegt de NTS, die heus wel rekening houdt met de teleurstellingen, welke zij de kijkers moet berokkenen in het solidair blijven met alle Europese lan den. Op deze manieren hopen Eurovisie- en Intervisielanden af te komen van wat al spottend wordt genoemd „de re clame-festivals" bij sportevenementen, zodat er geen beperkingen meer nodig zijn. LONDEN De Britse regering heeft het Philips-concern toegestaan een uit te brengen op dc aandelen van een groot Brits bedrijf dat radio- en tele visietoestellen produceert. Van de aandelen van Pye is al 24 pro cent in bezit van Philips. Eind november heeft Philips een bod gedaan op de helft van alle uitstaande aandelen. Toen het B'^ise concern Thorn ook een bod deed, liet Philips weten een bod op het gehele kapitaal (driehonderd miljoen gulden) te doen. Het nieuwe bod van Philips houdt ii dat zij voor elke twee gewone aandelen Pye van vijf shilling 24 shilling in c< tanten biedt. Voorts heeft de verkol het recht in te schrijven op een aand van vijf shilling van een nieuwe houd stermaatschappij van de Pye-aandelen. WENEN De wereldkampioenschap pen lunstrijden zullen door de Euro visie worden uitgezonden. Na lange onderhandelingen in verband mét sluik reclame is de Europese omroepcorpo- ratie (EBU) tot een akkoord gekomen. Zeventien landen zullen de kampi oenschappen op de televisie kunnen Over de ijshockeykampioenschappen is geen overeenstemming bereikt. Deze wedstrijden zullen slechts in Oosten rijk en in enige Oosteuropese landen worden uitgezonden. Hier een spelscène uit de tragi-komedie Vallend puin", welke de KRO vanavond uitzendt op Ned. 1. De zwervers Bert en Henry die in het verlaten, bouwval lige café de nacht willen doorbrengen, worden over vallen door een onvermoede medebewoner: meneer Leo, die behalve een sterke lamp ook een echte revolver laat zien. Wie is deze mysterieuze figuur, die zich voordoet als gastheer en impresario en wat wil hij eigenlijk van de twee brodeloze straatartiesten? Van links naar rechts op de foto: Herbert Joeks als Henry, Johan Kaart als Bert en Henk van Ulsen als Leo. Dit is meteen de héle rolbezetting. ANTWERPEN De Belgische trac tor-fabriek van Ford zal van 30 janua ri tot 3 februari sluiten. Vijftienhon derd mensen worden hierdoor getrof fen. Afzet-moeilijkheden dwongen tot deze maatregel, aldus een Ford-woord voerder. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 TROS en KRO r (NTS) gewestelijk journaal, r sportrubriek. r aflevering van „Mijn oom van Mars", r optreden van The Golden Gate Quartet, r actualiteiten. r tragi-komedie „Vallend puin". Ned. 2 AVRO r muzikale show Zodiak, r jeugd stelt vragen in „Wij willen wel e r optreden van de Amerikaanse me Grace Bumbry. r (CVK/IKOR) Dichterbij. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO uur (IKOR) Bijbelgesprekken. uur studio-uitvoering (stereo) van Cilea's opera „L'Arlesiana". Fulvia Vernizzi dirigeert Omroep koor en -orkest en Italiaanse solisten, uur amusementsprogramma uit Assen, uur ,,'t Mag geen naam hebben". Theo Strengers praat en draait platen. Hilversum II NCRV uur rubriek „Wij poetsen de plaat", uur vervolgspel „De familie Leenhouts". uur Samen uit samen thuis, amusementsprogramma, uur Walter Schindler bespeelt het orgel van Haar lem's St Bavo. uur „Vers in 't gehoor": „Het boek Alfa" van Ivo Michiels. ROTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten Hij moet zich schamen tegenover zijn ouders, tevenover meisjes zoals Anna en tegenover God- Het laatste vooral beangst hem. Immers, Hij die alles ziet, weet dat hij zich door de hartstocht van de vrouw heeft laten meeslepen en spijt en afschuw pas kwamen toen de nuchterheid was weergekeerd- Hij durft nog niet naar het dorp terug. Daarom besluit hij in de polder te blijven totdat de zon heel laag in het westen zal staan. Dan gaat hij gewoon naar de timmerwinkel, zoals hij de vorige dagen deed en zal hij zeggen: „Zo, daar zijn we dan weer." Maar als hij bijna twee uur lang door de weilanden heeft gezworven en tegen dat de zon ondergaat de timmerwinkel binnenstapt, valt het toch niet mee om zijn stem gewoon te laten klinken. Het blijkt echter helemaal niet nodig om komedie te spe len. Want in plaats van dat meester Reiniersen. zoals an ders, een groet mompelt, vraagt hij nu: „Waar heb jij geze ten vanmiddag?" „Ik... ik..." begint Carel. Maar de timmerman valt uit: „Probeer geen smoesjes te verzinnen. Kom er maar voor uit, dat je door de boer eruit bent getrapt, dekselse kwajongen dat je bent. Ik zal je leren om te proberen geld te stelen bij mijn klanten! Ik zal En dreigend komt hij af op de jongen, die eerst rood en nu lijkwit is geworden. „Geld stelen?'... roept hij geschrokken uit. „Geld ste len?"... roept hij geschrokken uit. „Geld stelen?.. Maar baas, dat heb ik helemaal niet gedaan. Heus niet. Echt waar niet!" „Heeft de boer het dan soms uit z'n duim gezogen wat ie vanmiddag hier is komen vertellen?" hoont meester Rei niersen. Is de boer hier geweest? Wat heeft hij verteld?— Ineens wordt het Carel duidelijk, dat de vrouw tegen haar man heeft gelogen om zijn plotselinge vertrek te kunnen verklaren. En hij roept, struikelend over zijn woorden: „Nee, de boer... z'n vrouw., baas... z'n vrouw." Plotseling snikt hij het uit. En nu begint meester Reiniersen iets te begrijpen. Vooral ook, omdat de vrouw van Wouter Claesz niet al te best bekend staat en er al eens praatjes over haar door het dorp zijn gegaan. Hij zegt en zijn stem klinkt anders nu: „Kalm nu maar. Vertel me maar eens precies wat er ge beurd is." Dan vertelt Carel van de vrouw, die hem, de jongen, heeft willen verleiden. Hij vertelt het schuchter en haperend en lang niet volledig. Er is de schaamte, dat hij niet onmiddel lijk op de vlucht is geslagen. Dat hij volkomen zijn bezin ning heeft verloren toen hij de sterke armen van de vrouw om zich heen had gevoeld, behoeft niemand te weten- Meester Reiniersen schudt langzaam het hoofd, terwijl hij kijkt naar de jongen, die verlegen de blik op de grond gericht houdt Hij zegt: „Jozef en de vrouw van Potifar. Ja, ja ze bestaan nog allebei..." Dan gaat hij naar Carel toe. Hij legt een hand op zijn schouder en zegt: „Ga jij maar naar huis, jongen. Ik zal deze zaak wel in orde maken." Wat meester Reiniersen de volgende dag met vader heeft besproken, komt Carel niet te weten. De eerste dagen gaat alles zijn gewone gang. Alleen is er dit verschil, dat niet hij, maar de baas met Harmen nog een dag naar de boerderij gaat om het hoenderkot voor Wouter Claesz af te timmeren. Op de laatste avond van die week, als de kleinste kinde ren door moeder naar bed zijn gebracht en Barent wat in de tuin heeft te doen, zegt vader: „Carel, we moeten praten." „Ja vader", zegt hij. En hij schuift onrustig op zijn stoel. Wat zal vader te zeggen hebben? Zal hij vragen wat er precies is gebeurd op de boerderij? Zal hij willen weten wat de vrouw tegen hem heeft gezegd, wat zij van hem verlang de en wat zij deed?.... Nee - er is iets anders. Vader vraagt: „Wil je altijd nog graag schilder worden, Oarel?" Hij" krijgt een kleur van verrassing en roept: „Ja vader, dolgraag." „Dat dacht ik wel," zegt vader. Hij lacht even. Doch weer ernstig vervolgt hij: „Moeder en ik hebben gedacht, dat je wat meer van de wereld moet zien. Meester Reiniersen heeft een zwager in Amsterdam; die heeft daar ook een timmer winkel. Hij en zijn vrouw zijn mensen zonder kinderen en bij hen kom je in de kost. En je gaat bij een schilder in de leer.' „Vader!" Het is een juichkreet. (Wordt vervolgd) Jongste bediende MADRID Een jongste be diende op een Madrileense bank wilde di rect na zijn indiensttreding de werking zien van een alarmknop. Het bewijs stond enkele minuten later ziedend voor zijn neus: een hele brigade politiemannen met automatische wapens. De jongen is nu maar bankwerker geworden. Trouw- Twintig onge trouwde dames lustig LONDEN tussen de 24 en 55 jaar hebben genoeg van de verlegen mannen in hun eigen dorp West Hartlepool dat zij een reis van 430 kilometer naar Londen hebben ondernomen om hun huwelijksdansen te verbeteren. Zij zijn van plan in Londen een bijeen komst te organiseren om daar zoveel mogelijk mannen te ontmoeten. „Als maar één van ons een echtgenoot op de kop weet te tikken, is onze reis niet voor niets geweest". SUKKELTJE EN BRUUNKE ...JHPis.lS Aclualitei- 18.20 Landsbelangen. 18.30 i Lichte orkestmuziek <opn.> i 8.55 Gesproken brief. 19.0" I... gitarist! 19.30 Bijbelgesprekken. Kerk veraf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Ste- eo: Omroeporkest. Omroep koor en solisten. (In de pauze: 1.10-21.35 Kunstkroniek) 22.) n Amusementsmuziek. 22 "O Nieuws. 22.40 Actualiteiten met jeschouwing over Het Hoogo- •en-Schaaktoernooi. 22.55 Lich- e grammofoonmu/.tc 13.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NCRV 9.00 Nieuws en weerpraatje. 19.30 Stereo: Lcenhoi hoorspel. 20.35 Gevarieerd^rro- i Lichte gramm STER: 18.56 Reclame. 19.30 "T-"R-imirnaai. ZU.ZU Boerenaal- 20.30 Mijn oom van ..-film. 20 55 The,Gr,1 Gate Quartet. 21.15 KOM Toespraak KRO: 21.30 Val- tuin TV-spel. 22.50 Mal s TV-fl loog NTS 22.55 Journaal. Ster: 22.ïo" Réclame. °NTS i jonge i 22.30-23.00 NALEN2 CVK/IKOP j oo Program J BUbel. NEDERLANDS PROGIl. 2 en 10 ié' -- Nieuws en ochtendgym- ;k. 7.23 Lichte grammo- nuzlek (7.30 -7.35 Van de voorpagina) VPRO: 7.55 Dez dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. Stereo: Modern strijkkwaitet 9.35 Waterstanden o: Tenor en plano. AVRO: 10.00 Schoolradio Va- 10.20 Lichte grammof'ion- ck. 11.00 Nieuws. U.o de vrouw. AVRO: 11.30 Stereo: Symfonie-orkest en zangsollstc: 12.00 Soldatenkuor- zang. 12.27 Land- en tuinbouw 12.30 Uitzending voor de land bouw. 12.40 Sportrevue. 13 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 Stereo: Trompet en piano. 14.00 Muzika le lezing. 14.15 Gevarieerd pro gramma. VPRO: 15.30 Thuis 16.00 Nieuws 16.02 OmrocDor- kest en zangsolisten (opn.) 16.45 Klassieke grammofoonmu ziek. 17.00 Voor de ieugd. 17.25 17.45 Actualiteiten. tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 ActU aliteiten. 12.50 Platennie i\\ 13.30 Zingening: Liedjespro (herh.) 14.00 Muztr (opn.) 14.30 Gcvarici 17.00 LiCht< Uitzending v: de CPN 18.40 1 platenprogramma. VPRO: 12 I" Nieuws. 12.02 Buitenlands persoverzicht. 12.05 Ken tnu- Frans. 13.00 Nieuws. 13.02 Bui- tenlandspersovcrzicht. 13.05 E) pée. 14.00 Nieuws. 14.02 Buiten lands persoverzicht. 14.05 2 x Top. 10. AVRO: 15.00 Nieuw 16.02 Ik draai voor u wat lk graag hoor. 16.30 Sor bet. 17.00 Nieuws 17.02 Actuali teiten. 17.05-18.00 Pop-party, TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I NTS/NOT 10.45- 12.00 Schooltelevisie. K Het is toch een gek. springerig autootje, de ca ravan hotst en botst er achter aan. Daar schiet Dikkie Dribbel tevoor schijn, met papier en pot lood in de hand, dat wordt vast een bekeuring! Stikkeltje steekt gauw de torenhaan uit het raampje: „We hebben hem, veldwachter!" roept hij. „Rijden jullie dan maar door. er wordt op ge wacht!" roept Dribbel. „Ik zal. even opbellen, dat jullie eraankomen!" Ze hobbelen voort over de weg naar Bosdorp. „Even stoppen, hoe ver is het nog?" vraagt pro fessor Bolleboos. De richtingaanwijzer geeft aan 15 km. „Prachtig met MIJN wagen halen we dat binnen het uur!" zegt hij trots. 1/

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13