D Slachtpartij door zucht naar bont Laswerk mogelijk oorzaak kapseizen Jacob Verolme Nederlandse schakers verloren hun partij In aanraking met politie Wie een AMRO-Spaarbrief (serie 1967) koopt, spaart tegen een aantrekkelijke rente. AMRO BANK Oranje modekleur zwart uit gratie Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten 9 WOENSDAG 25 J AM ART 1067 Bemanning op Schiphol gearriveerd i AMSTERDAM Het kapseizen ran de ertstanker Jacob Verolme zondagochtend op 120 mijl ten resten van de Canarische Eilan- ien kan veroorzaakt zijn door iet verrichten van laswerkzaam- heden in bakboordtank nr. 1. Zeker is dit niet, omdat de ge ronde lasser J. Molleman (derde graads verbranding) in een zieken huis op het eiland Palma is achter gebleven en vanwege een shock nog niet kon worden gehoord. Kapi tein W. D. Kruyer vertelde dat dinsdagavond tegen zes uur, direkt nadat hij met 38 bemanningsleden met een DC-7C van Martin's Air Charter vanuit Las Palmas op Schiphol was aangekomen. De ontploffing deed zich voor om voor half tien. Kapitein Kruyvcr was op dat moment in een hut op het lehterschio en ''«orde daar een enorme knal. Hij rende naar dek en zag een grote steekvlam, met veel rookontwik keling. Vol eens hem was het laswerk een kanotte stoomleidlne toen reeds klaar. Bovendien had een gastest uitgev -'en dat alle 24 olietanks van het schip gasvrlj waren bij vertrek uit Brazilië. In de zijwand van het schip was een groot gat geslagen. Kapitein Kruyer ging direkt benedendeks kijken. Hij Gewonde kan mogelijk meer vertellen (Van onze scheepvaartredacteur) Van Nelle gaf Cremer f 500 ROTTERDAM Een vraag van Jan Cremers reclamebureau aan Verol me of dit bedrijf bereid was te beta len voor het noemen van de naam van de onderneming in Cremers tweede boek „Ik Jan II". is beant woord met het afdrukken van dit verzoek in het persoeelsorgaan Ver olme Nieuws. De redactie vraagt schertsend in het erbij gepubliceerde artikel 500 gul den aan Cremer voor het plaatsen van de brief. Het bedrag zou moeten worden overgemaakt aan het ondei»- steuningsfonds. Gebleken is. dat meer bedrijven der- gelijke aanbiedingen van Cremer hebben gekregen. Het idee kwam van Hans Sleutelaar, de man die zijn manuscript ordende. Slechts een van de aangeschrevenen heeft betaald: de firma Van Nelle. Zij had 500 gulden over voor de me dedeling op het schutblad, dat het boek werd geschreven „onder het ge not van Van Nelle's zware shag". De publiciteitschef zegt daarvan: „De viriliteit van de held komt overeen met de stoerheid van onze shag". Recruten-bladen (Provo-bijlage) gestolen DEN HAAG De marechaussee stelt een onderzoek in naar de daders van de diefstal van zo n 9.000 tijdschriften uit het bureau van de Indelingsraad te Amster- Deze tijdschriften, uitgaven van het ministerie van defensie, worden toege zonden aan toekomstige dienstplichtigen. Zaterdag werden zij verkocht als ,,Ex- tra-Kleuren-Klere-Bijlage" van Provo 13. Sjansi weer in banden van Mao-gezinden PEKING De rode wachters hebben in de Oostchinese provincie Sjansi de macht weer in handen gekregen, aldus een bericht van radio-Peking. ..De tegen standers van Mao Tse-toeng in Sjansi zijn verantwoordelijk voor de bloedige incidenten omdat zij meer dan tiendui zend arbeiders hebben aangespoord de Mao-gezinden aan te vallen." Volgens radio-Peking zijn uitgebreide wapenvoor- raden in beslag genomen. In Peking is een verscherpte bewa king ingesteld bij openbare gebouwen en partijbureaus. Militairen dragen zelfs armbanden van de Rode Garde. Muurkranten in de hoofdstad lanceren felle kritiek op maarschalk Hsoe Hsiang- tjien. die onlangs werd benoemd tot lei der van de culturele revolutie. De maar schalk moet levend worden verbrand, zo heet het. De burgemeester van Sjanghai en en kele partijfunctionarissen zouden in on- Ïenade zijn gevallen. Berichten uit Hong long melden, dat zij op vrachtauto's dooi de straten zijn gevoerd met om hun hals een bord waarop hun „misdaden" staan Velen willen andere naam DEN HAAG Nu de mogelijk heden om van naam te veranderen zyn verruimd is het aantal verzoeken hiertoe aanzienlijk gestegen. Per kwartaal kregen gemiddeld 220 tot 250 mensen een andere naam maar in de periode oktober-december waren dat er maar liefst ruim 500. (Op 1 oktober ging de nieuwe regeling in). Merk waardig is evenwel, dat het aantal mensen met een veel voorkomende naam dat een verzoek indiende of inlichtingen vroeg, minder was dan algemeen werd verwacht. Kapitein W. D. Kruyer, de gezag voerder van de gekapseisde erts tanker Jacob Verolme, vertelde na zijn aankomst op Schiphol hoe het allemaal was gegaan. zag al gauw dat er veel water binnen kwam en dat de situatie slecht was. De Jacob Verolme trok spoedig scheef. Een halfuur na de ontplof fin if hij opdracht een noodsein uit te zenden en om tien voor half elf ging de eerste red dingboot te water. Uiterst voorzichtig werd het gewonde bemanningslid in een sloep gebracht. Het zoeken naar de vermiste sc'-oo.-.^«7prktuigkundige A. J. M. Singers had geen resultaat opgele verd. Tot op heden is de man nog niet gevonden. Mogelijk is hij overboord geslagen. De vier reddingboten werdei '.oor de beslist niet in paniek geraakte be manning- zo snel mogelijk van het schip gevaren, vanwege het gevaar voor nog meer ontploffingen. Tegen elf uur kar>co;c'n de tanker. Om half drie 's middags doemde het Poolse passagiersschip Batorv aan de horizon op. even later "evolgd door een vlieg*''h- - an een op de Azoren gestati oneerd luchtreddingssciuadron. Het toestel gooide rookbommen uit (voor de ilaatsbena'mg) en aan een parachute een bus, waarin een walkie-talkie zat. Hiermee lichtte kapitein Kruyer de vliegtuigbemanning in omtrent de ge wonde. Pal daarop sprongen twee man in kikvore-nalrken in het water. Zii kon den echter niet veel doen aan de ge wonde. omdat het nodige reeds was ver richt. Totaal zes uur verbleven de zeelie den in de sloepen. Om ongeveer vier uur klom de bemanning van de eerste sloep via touwladders aan boord van de Bato rv, een uur later gevolgd door d( laatste. Ook de reddingboten werden aan boord genomen. De gewonde werd op een brancard opgehesen. De kapitein van de op weg naar Tri- |jj nidad zijnde Batory, wilde de schip- |f breukelingen meenemen naar West-In- dië, maar de scheepsarts vond dat niet ?jj verantwoord voor de gewonde. Daarop besloot men het dichtsbiirlmdé eiland Palma aan te doen, waar men om half vier 's nachts arriveerde. Een half 3 later reeds was de bemanning var - Jacob Verolme in een hotel onderge ef bracht. Inmiddels heeft de rederij van de Ba tory een telegram ontvangen van de eigenaar van de Jacob Verolme, de Ne derlandse Ertstanker Maatschappij. Daarin wordt dank gebracht voor de snelle en onbaatzuchtige hulpverlening. De Poolse rederii-direkteur heeft intus sen ook de Batory-bemanning per tele com hp^anVt voor het ontrp^en. De Duitse zeeslecpboot Seefalke heeft het nog altijd met de kiel naar boven drijvende schip maandagavond om zeven uur kunnen vastmaken. In de nabijheid vertoeft de sleepboot Zwarte Zee van L. Smit en Co.. maar die is nog niet bij de berging be'rnk- ken. De beide sleenbootrederijcn ijn in kontakt met de eigenaar van de Ja cob Verolme. om na te gaan of er kans is op berging. Er is in eik geval nog geen kontrakt afgesloten. Een oogje in het zeil houdt ook de kleine Spaanse sleepboot Tamaran. Er staat nog altijd een lange deining en de sleep vordert met een vaart van slechts twee mijl per uur richting Las Palmas. Moeilijk wordt het straks waar het schip naar toe moet. aange zien het vanweee de naar beneden ste kende masten en brug een grote diep- sang heeft (oneeveer 35 meter). Een grote vraag blüft het daarnaast ook of het schip blijft driiven op de luchtbel die zich nu kennelijk nog in de ruil bevindt. Men vermoedt dat de 23.000 ton erts intussen op de zeebodem ligt, aangezien de luiken niet berekend zijn op zo'n gewicht. Hockeyteam tegen India: 0-0 JULLUNDUR Het Nederlandse hockeyteam heeft tegen het nationale team van India een 00 gelijkspel be haald. De ontmoeting werd gespeeld in het kleine stadion van Jullunder voor 12000 toeschouwers. Het spel van de Olympische kampioe nen was weliswaar sneller, maar ge heel gebaseerd op de individuele tech niek. die overigens grandioos was. Dc samenhang in de Indiase ploeg ont brak. Dit in tegenstelling tot het Neder landse team dat naar een grootse vorm groeide. Onze landgenoten hadden zelfs de betere kansen, getuige het feit dat zij drie strafcorners mochten nei tegen de Indiërs twee. De 23-jarige Otto ter Haar was de grote gangmaker in de voorhoede. De kansen die hij echter bood werden niet benut door Zweerts. In de Nederlandse verdediging waren Ebbens (na een zwakke start) en doelman Boks uitste kend op dreef. Na dit gelijkspel kan worden vast gesteld dat het spel van het Neder landse hockeyteam het niveau van de Indiase grootmeesters heeft gekregen. Militair team MADEIRA Het Nederlandse mili taire voetbalelftal heeft de taak op het zonnige Madeira de in Eindhoven vero verde 3—1 voorsprong in handen te houden ten einde zich te plaatsen voor het eindtornooi van de CISM. Het elftal heeft enige wijziging on dergaan. Veenstra (Go Ahead) is naar n geschoven. Op zijn oude plaats maakt de DOS-speler Achterberg zijn entree. De DFC-er Klijnjan, die in Eindhoven het eerste doelpunt scoorde, ontbreekt In de formatie. De opstelling luidt: doel: Van der Wekken (Excelsior): achter: Pijs (Haar-: lem). Hulshof (Ajax), Aty Graaumans (NAC). Van Egmond (Telstar): midden: Jansen (Feijenoord) en Achterberg (DOS); voor: Mulder (Anderlecht), Veenstra (Go Ahead), Van der Kuylen (PSV) en Ab Graaumans (NAC). De AMRO-Spaarbrief (serie 1967) heeft een waarde van 100.- en loopt vanaf 4 januari 1967. Wanneer de Spaarbrief op 22 juli 1971 wordt afgelost, ontvangt u voor die 100 gulden 135.- terug. Dat betekent - op basis van rente op rente - een rendement van 6,8%. Bij aankoop van een AMRO-Spaarbrief 1967 dient natuur lijk de vanaf 4 januari 1967 lopende rente te worden bijbetaald (per week 13 cent). De uitgifte van deze Spaarbrieven vindt plaats tot nader order. Inlichtingen - ook over eventuele fiscale voordelen - kunt u krijgen bij al onze kantoren. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Slechte dag in H oogoventornooi BEVERWIJK Het was dins dag een zware dag voor de Ne derlanders in de grootmeester- groep van het Hoogovenschaak- tornooi te Beverwijk. Allen ver loren, waardoor de kansen op een goede eindklassering verloren gingen. Bovendien is het nu uit gesloten dat Van Geet een groot meester-resultaat zal weten te boeken. TrainiiwsToeo jeugdvollevbal DEN HAAG Dc Nederlandse volley- ba lbond heeft een trainingsgroep voor jeugdspelers 'tot 23 jaar) samengesteld die zich vanaf volgende week dinsdag in de zaal van de Haagse Akademie voor L.O. op drie achtereenvolgende dinsdagen zal voorbereiden op de komende wed strijden tegen België. Frankrijk en Italië. De groep bestaat uit: Valkenburg (Hevok), Onnes en Lodder (beiden Ol- haco). Vermeulen, Koning en Keijzer 'al len HML/CLV). Veldhuis (AMVJ/RC), Van Wijnen (ORAWI), De Wit 'Octopus!, De Hond (ATAC) en Stübe (Kateekers). (Van onze moderedactrice) PARIJS De tweede dag van de Parijse premières heeft ons reeds in rustiger wateren gebracht. Pierre Balmain kwam namelijk voor het voetlicht en hij is de man die sinds jaar en dag zichzelf is ge bleven en de vrouw evenwichtige, elegante kleding heeft bezorgd. Hij bepaalde de roklengte in het gulden midden. De knie is te zien, maar dat is ook alles. Aan de achterzijde tipt de rok net in de knieholte. Het meest opmerkelijke is wel, dat hij van de rechte stijl is afgestapt en met klokrokken kouit. Ook plooirokken ZEEBEREN VALLEN BIJ TIENDUIZENDEN (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Het Staat kundig-Gereformeerde Tweede Kamerlid ir. C. N. van Dis heeft de ministers Luns en Bakker ge vraagd bij de Canadese regering stappen te ondernemen, die er toe kunnen leiden dat aan de „onmenselijke" behandeling van zeehonden ter verkrijging van huiden (voor bontjassen) een einde wordt gemaakt. Over die „onmenselijke" behande ling verscheen kortgeleden in het or gaan van de Anti-Vivisectie-Stich ting een artikel, waarin de „mon sterachtige geboorte" van een fraaie, kostbare sealskin bontjas wordt be schreven. Doodknuppelen „Zij begint met het genadeloos doodknuppelen van vele duizenden zeeberen behorend tot het geslacht der robben en voorkomend In het Noordpoolgebied, die zo on gelukkig zijn met een zeer luxueuze pels te worden geboren. En terwille van die pels werden in de afgelopen zomer 70.000 van deze dieren ge dood". Het orgaan betoogt, dat de slacht partijen voornamelijk gebeuren op de Pribilow-eilanden, 200 mijl ten westen van Alaska in de Beringzee. „De zeeberen scholen daar gedu rende de paartijd in groten getale samen. Nog voor het dag wordt, lan den dan de Eskimo's, die door schreeuwen en het slaan op metalen kannen de dieren landinwaarts drij ven. Iedere Eskimo is gewapend me' een zware houten knots, die onge veer het model heeft van een wic ked bat. Is een groepje manne- tjesdieren voldoende ver van de zee afgesneden, dan wordt er op los ge knuppeld. Alleen bij een goedgerichte slag Zo worden de dieren landinwaarts gedreven: met schreeuwen en slaan op metalen kannen. treedt onmiddellijk de dood in. Ech ter, in de meeste gevallen gebeurt dit niet. Daarom zijn de slachtpartij en niets meer dan een verward slaan en beuken tot er niets meer leeft". Tenslotte schrijft het orgaan, dat de huid een waarde heeft van ƒ500 tot ƒ600 en dat de prijs van een sealskin bontjas varieert van ƒ8.000 tot 12.000,-. Het dragen van dierenvellen als Kledingstuk is oud. In de vroegste tijden reeds tooide de mens zich er mee. De Romeinen beschreven de Germaanse volksstammen als „in dierenvellen gehulde barbaren". Dat dierenvel, doorgaans af komstig van zoogdieren, maar een enkele maal van vogels, diende als bescherming tegen de kou. En van daag de dag nog zijn er primitieve volken Eskimo's, Lappen. Sibe rische stammen die zich in dieren vellen hullen om zeer lage tempera turen te kunnen weerstaan. Langzamerhand echter werd het vel van bepaalde dieren een luxe artikel, zeer begeerd eerst door da mes uit hogere standen, nu in deze tijd van welvaart ook door haar. die het dragen van een bont jas zien als een statussymbool, als een bewijs, dat men „in goede doen" is. Nog is het beroep van pelsjager een lucratief beroep. Pelsjagers treft men nog altijd aan in de Cana dese en Siberische wouden en in Alaska. De handel in pelzen is ook heden de voornaamste bron van in komsten van de beroemde oude Hudson Bay Company. Gaaf De huid heeft grotere waarde als zij geheel gaaf is. Op de daarvoor in aanmerking komende dieren wordt daarom zelden geschoten. Bloedvlek ken mogen de huid niet verontreini gen. Veel pelsjagers gebruiken om die reden klemmen. Een apart „vak" is het villen van de gedode dieren. Dit moet zeer zorgvuldig geschieden, juist om de huid niet te beschadigen. Een beschadigde huid verliest aan waar de. Na de oorlog is men in ons land begonnen met het fokken van dieren, waarvan de huid kan dienen als kledingstuk. In advertenties wordt het aange prezen als een winstgevende zaak. Dat zal wel zo zijn,.zolang een bontjas als statussymbool hoog genoteerd staat. en rokken met een dubbele plooi zowel voor als achter. Hij laat bij de tailleürs korte jasjes dragen. Die. welke bij de plooirokken behoren, hebben een cein tuur. maar het schootje blijft dan toch miniem. Ook hier één rij knoopsluitin- gen. De revers zijn kort, de kraagjes sluiten nogal aan. Zelfs de offi cierskraagjes. die men steeds meer ziet, wijken niet ver van de hals. Vier zak ken, twee boven elkaar, versieren de jasjes. De schouderlijn lijkt iets breder, doordat de lijn enigszins opgehoogd is. Het gehele silhouet is trouwens iets verlengd, doordat de taille hoog ge plaatst is. De rok valt soepel, het lijfje strak. Ook de smalle ceintuurs zijn hoog geplaatst. Veel zevenachtste mou wen in de japonnen. De mantels zijn wijd, schuin geknipt met extra ruimte in de rug. Alleen de redingotes zijn wat gematigder in wijd te en hebben een ceintuur. Voor de avond druk gedessineerde lange toilet ten of effen rokken met een door kraal tjes bezaaid lijfje. Veel harde kleuren: grasgroen, felro ze, knalrood, geel, wit en marineblauw. Zwart ontbreekt vrijwel geheel. Voor ons Madame Hercey, die echter door ie dereen bij haar ware naam Madame Ber genoemd wordt, presteert het om een collectie te tonen op „gewone" mannequins, wat wil zeggen knappe ïwen, die weliswaar slank zijn. r toch bepaald niet do ranke hin- des waaraan elke ronding ontbreekt. In Parijs heeft Madame Ber slechts winkel en nergens anders worden Frankrijk haar modellen verkocht. Zij heeft zich gespecialiseerd op ex port, waarbij Nederland een goede klant schijnt te zijn. Waarmee we ons gelukkig mogen prijzen, want haar collectie bestaat ge heel uit mooie en vooral ook draagbare modellen in materialen, die heel apart zijn. Zo toonde zij regenmantels in een onbekende stof met arabesken van glimmende- lijnen. Waarschijnlijk was het gelakte zijde, maar al het betasten en bekijken maakte ons toch niet veel wijzer. Ook hier wijde mantels met een naad in het midden. Daar tailleurs en mantels op stijf linnen gezet zijn, stond de rug vrij ver uit. De mantels hebben een uitgesproken trapeze lijn. De japon nen daarentegen vallen soepel. De tail le wordt absoluut niet aangegeven. Van de buste af valt de japon losjes neer. De rokken waren iets korter dan bij Balmain. De zijden japonnen had den lange onregelmatige streepdessins. Topkleuren: geel en oranje. Voor de zoveelste maal tracht men oranje tot modelkleur te maken. Maar voor velen is het een onflatteuse kleur en bovenal vraagt het zon. veel stralende zon. Masker op been Roger Vivier, jarenlang de beroemde ontwerper van schoenen voor Dior, komt met heel brede, scherp afgelijnde, neuzen en stevige hakken. Zelfs laat hij dikke houten zolen dragen in de trant die we uit de bezettingsjaren ons nog wel herinneren. Het allernieuwste is: een sandaal met enkelband van gro te houten kralen, die voor de avond goud of zilver geverfd worden. Van de enkelband kan een rand dikke franje tot op de schoen hangen. Of er is een stjfopstaande band, die tot ver over de scheen reikt en waarop een... masker van een woeste indiaan of negerhoofd man in leer uitgevoerd, prijkt. had Spasski van meet af aan initiatief er won zonder bedreiging. De kansen van Van Geet om in de prij zen te vallen werden voor een groot deel vernietigd door Darga die vrij gemakke lijk zegevierde. Kuijpers gaf zijn punt weg aan Larson Aan de kop en staart veranderde nau- uitslagen grootmeestergroep: atgebro- partij tiende ronde: GligoricSzabo j. Elfde ronde:: Ghitescu (Roem.)— Pomar (Sp.) ',i. Kavalek (Tsj. SI.)—Lu- tikov (Rusl.) 0—1. Ciric (Z. SI.)—Ree (Ned.) 1—0, Donner Ned.Spasski (Rusl.) 0—1: Szabo (Hong.)—Robatsch (Oostenrilk) 01. Langeweg iNed.)— Gligoric (Z. SI.) 0—1. Larsen (Den.)—Kuypers (Ned.) 10, Van Geet (Ned.)—Darga (Did.) 0—1. Meestergroep: Medina Garcia (Sp.)—Ujtel- ki (Tsj. SI.) 10. Marovic (Z. SI.)—Scholl (Ned.) 1—0. Van Wijngaarden (Ned.)— Szily (Hong.) li>i: Keiler (Zwits.)—Nainggolan (Ind.) i.i— Sandor (Hong.)—Bredewout (Ned.) 1—0. Karaklaic (Z. SI.)—Westerinen (Finl.) VaTatai (It.)—Enevoldsen (Den.l '.—'2. Ostojic iZ. SI.)Van Scheltinga (Ned. 0—1. :olominas (Sp.) 1—0. Mulder Vreeken (Ned.) 01. Kokanovic Kouchnir (Rusl.) 0—1, Nicolau Spasski 8'3. 3. Ciri en 2. Lutlkov, i 5. Gligoric, Lar en 8. Darga. Po- •aklaic 8 2. Vai ADVERTENTIE Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledema ten: mets werkt sneller, niets werkt aan genamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en .doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats r een durend gevoel van verlichting welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGE SAL bij alle apoth. en drog. ly. Ujtelky. Westerinen 6: 10. Scholl 5 en la 11. en 12. Keiler. Medina Garcia 5. 13. Ene voldsen 4Va. IA Bredewout 4; 15. en 16. Nainggolan, Van Wijngaarden 2'i- Stand na 7 ronden bij de dames: 1. Kouch. nir 7. 2. Karakas 5 en 1 afg. 3. Nicolau 5. 4. en 9. Eretova 4li. Vreeken.. 6. Jovanovic 4 en 1 afg. 7. en 8. Heemskerk. H. G. Timmer 3'i. 9. Szota 2 en 1 afg. 10. en 11. Kokano vic. J. Mulder j. 12. Velat de Dominas 0 en Samenstelling Russische schaatsploeg voor Lahti MOSKOU De Russische schaatsploeg, die in het Finse Lahti deelneemt aan de Europese kampi oenschappen bestaat uit de volgende rijders: Kaplan. Matusevitsj, de Euro pese kampioen van 1965, Antson. Euro pees kampioen 1964 en winnaar van de 1.500 meter op de Olympische win terspelen van Innsbruck, Seljanin en Tsjekulajev. Vóór 1970 Amerikanen op de maan WASHINGTON President Johnson verwacht dat de eerste Amerikaan nog voor 1970 op de maan zal landen. Twee astronau ten zullen dan ruim achttien uur op deze planeet doorbrengen, al vorens naar de aarde terug te keren. In een toelichting op de giste ren ingediende begroting zegt dp president, dat in het begin van de zeventiger jaren pogingen zul len worden gedaan voor langere tochten in de ruimte. Deze reizen zouden zeker wel een jaar kun nen duren. In totaal is voor volgend jaar 5.3 miljard dollar voor de ruimte vaart uitgetrokken. Het grootste deel hiervan zal worden gebruikt voor het Apollo-project dat voor ziet in de vluchten naar de De laatste (ijd circuleren er ge ruchten dat de NASA nog dit jaar zo'n vlucht zal uitvoeren Ook zijn er speculaties dat de Russen iets dergelijks zullen doen ter gelegenheid van de vijf tigste verjaardag van de revolu tie van 25 oktober 1917. Mevrouw J. C. A. G. uit Slik kerveer (31 jaar) weet, dat zij een botsing heeft gehad. Op de afrit naar Ridderkerk van de rijksweg kwam ze hard in aan raking met de patrouillewagen van de Rotterdamse politie. Me vrouw G. had weinig excuus, want hoofdagent A. van Staalen reed met blauw zwaailicht naar de Van Brienenoordbrug waar een grote tankwagen moeilijk heden veroorzaakte. De Ridder- kerkse dame kwam tot haar on gelukkige manoeuvre (ze zwenk te plotseling naar rechts) toen ze ontdekte, dat ze verkeerd wns gereden. Haar auto werd zwaar beschadigd. De politiewagen kon verder rijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9