TV Eve-markerregistreert denkproces van de mens RADIO yivo-Ifa: ook bouw van supermarkten iVI YI'I Zie"d—,"J NCRV maakt (te laat) excuus 'l! 1 1 1 1 T7T7T TTTT T&W r 7 DINSDAG 24 JANUARI 1%7 en Lou van Burg: de eerste in kleur (Van onze radio- en tv-redactic) HILVERSUM Aan quizmaster Lou van Burg, die in Nederland niet hard genoeg werd toegejuichd, het in Oosten rijk verbruide maar in de Bondsrepu bliek nog altijd vast op zijn troon zit bij ZDF (tweede tv-programma). valt de eer te beurt op zaterdag 26 augustus a.s. het eerste West-Duitse kleurentele visie-programma te leiden. En wat zal dat zijn....? Een afleve ring van ..Het gulden schot", waar de Duitse kijkers maar niet genoeg van kunnen krijgen. Jawel, dat programma gaat bij ons op precies dezelfde ma nier, zij het dan met een andere presen tator. In Duitsland geldt het als van de topprogramma's. Bij ons niet. De tweede kleuren-avond is voor het eerste Duitse programma, dat de geza menlijke deelstaat-omroepen, verenigd in de ARD, verzorgen. De ARD heeft daarvoor een grootse show opgezet met tal van buitenlandse sterren, o.w. Bar- bra Streisand en Harry Bellafonte. Chagalls uitbreiding van Bijbelverhalen (Van onze readio- en tv-redactic) HILVERSUM In de uitzending van Openbaar Kunstbezit op woensdag a.s. (morgen) tussen 7.25 en 7.40 uui Ned. 1., kunt U een goede indruk krij gen van de Bijbelillustraties van dc Joodse kunstenaar Marc Chagall. Dit is een bijzonderheid, omdat het Joodse ge loof, dat Chagall belijdt, in feite het becldcn-maken verbiedt. In de uitzending zal worden aange toond, hoe Chagall aan zijn Bijbeletsen dikwijls kleurige studies liet vooraf gaan: o.a. herinneren daaraan de ge wolken, die Elia's hemelvaart t leiden. VLEERMUIZEN IN DE DUISTERNIS FASCINERENDE UITVINDING UTRECHT/HILVERSUM Dik wijls is het zo, dat je pas hoort welke belangrijke wetenschap pelijke arbeid er wordt gedaan in een eigen Nederlands insti tuut, wanneer er een groot re sultaat valt te boeken. Want zegt u nu eens eerlijk: kende u het bestaan van het Audio- visueel Instituut in de Domstad, dat er sinds 1961 een televisie afdeling op nahoudt dat werk zaam is voor Nederlandse uni versiteiten en hogescholen? Deze afdeling heeft nu twee fascine rende vindingen gedaan, die de we tenschap in hoge mate kunnen die nen. Ten eerste werd een ontdekking van prof. Mackworth uit Cambridge uitgewerkt door het ontwikkelen van een installatie „tv-eye-marker" ge naamd, waardoor men kan zien. waar iemand precies naar kijkt, en tweede heeft men het zover ge bracht, dat gewerkt kan worden met een infrarood-gevoelige tv-opneem- buis, waardoor in volslagen duister nis kan worden gefilmd. Wat is nu het wetenschappelijke be lang van deze vindingen, die de leek voorkomen, alleen maar te dienen voor aardige spelletjes? Beginnen wij bij het eerste onderwerp, de „eye-marker" (waarvoor geen Ne derlands woord wordt gegeven). Er wordt bij de proefpersoon een klein lampje op het oog aangebracht. Door middel van een speciale tv-installatie kunnen nu reflecties van dit licht puntje, door het oog weerkaatst, pre- Fusie kruideniersorganisaties een fusie aangaan en daardoor de grootste kruideniersorganisatie van vrijwillige filiaalbedrijven in ons land worden, zullen zich o.m. [en kri;jgen ook gaan toeleggen op het verle-j nen van medewerking aan krui-! deniers bij het stichten van super-! marktwinkels. In verband daar mee is reeds een NV tot oprich-1 ting van supermarkten opgezet. Dit is gistermiddag meegedeeld tij dens een persconferentie over het eind vorige week bekend geworden fusie- besluit."Mr. M. Slooter, directeur van] de Ifa, zei dat de detaillist van van-| (Vai daag de man in de zelfbedieningswm- maar dat de kruidenier van morgen de man in de superette of de supermarkt zal zijn, d.w.z. de winkel waar het totale levensmiddelenpakket gekocht kan worden. Zowel bij Vivo als Ifa heeft zich in tern al een drastische concentratie voor gedaan. Zo liep het aantal groothan- januan tot 15 en bij de Ifa van 19 tot 7, Meegedeeld werd voorts, dat de 2.000 winkels van Vivo en de 800 winkels Ifa binnen vijf jaar één naam zul- (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG - Vivo en Ifa. die van jan 1902 ,ot zoals bekend op 1 februar 1 janUari 1967 bij de Vivo terug van 33 Nederland nummer 7 op Songfestival e radio- en tv-redactie) cies worden opgevangen op het beeld I waar men naar kijkt. Hier hebt U dan de „eye-marker": de reflectie! doet zich op het beeld voor als een| wit puntje, dat zich juist gelijk met - het oog beweegt. In allerlei gevallen kan het nuttig en] nodig zijn, dit vast te stellen. Om een voorbeeld te noemen: middels, dit apparaat heeft men kunnen ont-j dekken dat kinderen met leesmoei-; lijkheden emotioneel geremd kunnen! zijn. Ontmoet hun lezend oog een woord dat emoties oproept. zoals „thuis",! „school", „hond", „boos" e.d., dan blijft hun blik op dit woord ge vestigd, zij kunnen daar als het warej niet overheen komen. Gevolg: zij! vestigen de indruk alsof zij niet ver-I der kunnen lezen doordat zij eenvou digweg de woorden die volgen niet kunnen uitspellen, maar dat is dan niet het geval. Zij zijn door dat ene woord totaal afgeleid, raken in de war, geven domme antwoorden enz. Het Audio-visuele Instituut is gesticht door de Universitaire Filmdienst en de Stichting Film en Wetenschap in Utrecht; de tv-afdeling bestaat nu on geveer 6 jaar. Deze afdeling verzorg de in die tijd met haar apparaturen op gesloten circuit (er is nu ook al voorzien in kleurentelevisie) 650 colle ges in totaal op alle Nederlandse ho gescholen met uitzondering van Rot terdam en Tilburg. Het archief van de afdeling bevat in-! middels al 1300 films, waarvan 150 zelf gemaakte. Zo is ook bij ons televisie een onschat baar hulpmiddel gebleken bij de uni versitaire opleiding, vooral ook bij practica en bepaalde wetenschappe lijke manifestaties. Commentaar Hoogst interessante waarnemingen deed men aan het jnstituut, toen schaakmeester Jan Hein Donner er in toestemde, als proefpersoon op te treden: via de eye-marker zag men hem als 't ware denken, toen hij in vijf seconden een bepaalde schaakstelling in zich moest opne- Het witte reflex-puntje gaf precies aan, hoe hij de stukken ten opzichte van elkaar in zijn geheugen prentte. Het wetenschappelijk voordeel van de ze in Utrecht geperfectioneerde installatie is. dat men de via het tele- (Van onze radio- en televisieredactie) T~iE NCRV maakt achteraf ex- cuses voor een hinderlijk verzuim, dat gisteravond kijkers naar ,J)avid Copperfield" in verlegenheid heeft ge bracht. Zoals wij in ons inleidend ar tikel al meldden, heeft de BBC twee versies van dit spel-in-vervolgen ge maakt. En toen de NCRV aan 't ver tonen ging, bleek dat de eerste van de voor gisteravond samengevoegde drie ie-apparaat gewonnen ook op film kan vastleggen. Zo kan een beeldje-voor-beeldje-analyse dt nodige informatie in grafieken weer geven. Duidelijk wordt nu wel. dat deze eye- marker in talrijke wetenschappe lijke onderzoekingen kan worden ge bruikt. Eens te meer wordt hiermee bewezen, dat televisie op zichzelf van veel grotere betekenis is en nog kan worden, dan alleen maar beelduitzen ding voor kijkers naar programma' beelden afleveringen afkomstig was Het is waar, dat Martine Bijl een poosje heeft ge zwegen, hetgeen aanleiding werd tot wilde geruchten. Dat die allemaal nergens op berustten zal wel duidelijk worden: Martine treedt zaterdagavond a.s. (28 januari) heel gewoon op in de show „Een avondje uit met Corry Brokken". De frêle Martine, verleden jaar zo hartelijk en na drukkelijk gelanceerd door Willem Duys, die zó graag een Edison voor haar wilde bestemmen dat het hele, in de schaduw van de lichte muze uitverkoren, groepje er geen kreeg, zingt als gaste van Corry o.m. nog eens haar befaamde Makelaar uit Schagen". Dit liedje werd oorspronkelijk geschreven als ach terkant van een plaat", maar Martine zong het zo apart, dat het een grote topper werd. Zoiets kan Martine Bijl, die nog altijd doet alsof ze voor de aardigheid en heel toevallig haar fijne, lichte melodietjes zingt, maar zich daarmee in een ommezien een eigen stijl en een massa fans heeft veroverd. Voor die fans vooral hier alvast een foto van haar, gemaakt tijdens de opnamen voor „Een avondje uit", waarin Martine, in bescheiden minijurk, even bescheiden op- VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO In donker Wat nu betreft het filmen in volslagen duisternis, ook dit vormt op allerlei punten een interessante bijdrage voor de wetenschap. Om ook hierbij een populair en aansprekend voor beeld te noemen: eindelijk is het nu zover gekomen, dat men de gedragin gen van vleermuizen in totale duister nis kon ontdekken. Een onderwerp, dat de wetenschap al heel lang heeft gefascineerd. Dat is nu gebeurd op film vastgelegd. Ook alweer een speciaal televisie-apparaat. Muur-puzzel De bij Vivo en Ifa aangesloten bedrij- ;n bestaan voor 42 procent uit zelfbe dieningswinkels en nog --'«"Ms 6 pro cent uit supermarkten. HILVERSUM Thérèse Steiümetz, die voor Nederland uitkomt op het Eu rovisie Songfestival dat op zaterdag 8 april a.s. wordt gehouden in Wenen,, zal het spits moeten afbijten. Zo heeft het de nu al gehouden loting uïtgewc- j de opvoering uit 1956, de twee andere van de in 1964 gemaakte. Groot was de verwarring toen men van het ene beeld op het andere to taal verschillende personen in. de ge hele rolbezetting zag. De aardige Da vid was twee koppen kleiner (en ni herkende u waarschijnlijk pas de kleine acteur die wij u zaterdag krant voorstelden), zijn moeder was van donker blond geworden en vele jaren ouder, stiefpapa was verjeug- digd en kindermeid Peggotty even eens. Kortom, de namen moesten wor den genoemd eer men begreep me» wie men had te doen. Bij informatie direct na de uitzen ding bleek ons, dat de BBC inderdaad een verkeerde aflevering had gestuurd maar zó op het laatste nippertje, dat er geen wisseling meer mogelijk was. De NCRV had dus tot plicht haar kij kers te waarschuwen, maar er werd verzuimd dit door te geven. „Wij bie den wel onze excuses aan," werd ons vriendelijk gezegd, maar toen was het te laat. Vreemd dat blijkbaar niemand van de NCRV-prominenten naar de uit zending heeft gekeken. Anders was telefoontje naar de studio gegaan om de omroepster na afloop nog de zaken te laten verklaren. Zo werd het een meervoudig ver zuim en het enige dat wij kunnen hopen is, dat de afleveringen verder i niet door elkaar zijn gehaald bij de r Zoo Zoo. dierenprogramma r ..Rozen uit de woestijn", film projecten, r showprogramma ..Carnaval", r actualiteiten. r openluchtcircus uit Oost-Europa r Amerikaanse film over supersonische vliegtuigen voor burgerluchtvaart, r Duitse speelfilm „Het huwelijk van mr Missis sippi" (voor volwassenen). VANAVOND TE HOREN Hilversum. I AVRO 7.05 uur hersengymnastiek. 8.05 uur spel „Hou je aan je woord" 9.15 uur hoorspel „Wilde katten". 10.00 uur volksliedjes^ gezongen m de Haarlemse Waag. 10.50 uur Ton de Leeuw opent het venster op de heden daagse muziek. Hilversum II KRO ur Promenadeorkest speelt Italiaanse muziek ur cultureel programma Kunst, ur Context, magazine waarin „de dingen worden doorgepraat". Maar plotsling ziet hij het als iets kinderachtigs een vrien dinnetje te hebben. Daarom gaat hij zich meer met de jongens van zijn leeftijd bemoeien. Met hen loopt hij in zijn vrije ogenblikken door het dorp of zwerft hij door de uit gestrekte polder. Vader en moeder bemerken deze verandering wel. doch zij spreken er niet over. Trouwens ze vinden het wel goed zo. Een jongen behoort zijn vrienden te hebben, niet waar? En Carel amuseert zich ook uitstekend met zijn kame raden, zodat hij het niet als een direct gemis voelt, dat de vriendschap met Anna is verslapt. Als zij hem op straat staande houdt en waagt, waar hij de laatste tijd toch wel uithangt, antwoordt hij met een zekere bravour: „Nou, bij m'n vrienden." Een paar dagen later ziet hij 's avonds Anna gearmd lopen tussen een sliert vriendinnen. Zo groeien ze verder van elkaar weg. Niettemin weeft zijn denken zich dichter om haar heen. Want met het klimmen der jaren voltrekt zich in hem geestelijk als lichame lijk een verandering. Er zijn de gesprekkendie hij in de werkplaats hoort en de verhalen van de oudere jongens, die hem wijs maken en zijn fantasie prikkelen. In de avondsche mer jaagt hij met de vrienden achter de giechelende meisjes aan. Soms wordt van deze of gene een speelse zoen gestolen. En in de donkere beslotenheid van de bedstee wieken zijn gedachten naar Anna. Zal het dan toch nog iets worden tussen hen?... Het is ongeveer een maand na Carels zestiende verjaardag als meester Reiniersen hem 's ochtends zegt: „Carel, je moet straks naar boer Claesz die ken je wel. nietwaar? om er een hoenderkot te zetten. De planken en het gereedschap moet je maar met Barent samen op de kar laden en dan kan je broer je ook helpen met het werk. Laten jullie maar eens zien wat je kunt!" Carel is trots op deze opdracht. En in de vroege voor jaarsdag duwt hij, vrolijk fluitend, met Barent de zwaar beladen wagen over de polderweg naar de boerderij van Wouter Claesz, die daar nog eenzaam ligt in het wijde land. De jonge boer staat op het erf de jongens op te wachten. Hij heeft ze van ver al zien aankomen. Zijn groet is kort Even kort zijn de aanwijzingen die hij geeft voor het werk. Zo en zo moet het worden, legt hij uit. En hij besluit: „Zorg dat het in orde komt en ik geen klachten over jullie heb." Dan draait hij de jongens de rug toe en gaat naar het land waar de arbeiders op een rij gekniehjl liggen in de vette, zwarte aarde. Carel en Barent gaan aan het werk. Ze laden de wagen af en zetten de maten van het hoenderkot uit. Daarna klinkt het gezaag en getimmer over het erf, totdat uit het huis een vrouwenstem hen roept en vraagt of ze een beker melk willen komen drinken. De jongens leggen de gereedschappen neer en stappen door de achterdeur het huis binnen. „Zo, jullie zijn dus de zoons van de schoolmeester," zegt de jonge vrouw van Wouter Claesz en onderzoekend laat ze haar dorkere. biir.a zwarte ogen rusten op Carel. die er uit ziet als een jongen van zeker achttien en met zijn lang en krullend haar een knappe kerel is. Ze lacht. En terwijl ze twee bekers vol schenkt met de nog lauw-warme melk, vraagt ze aan Carel: „Jij bent zeker de oudste, hè? Hoe oud ben je?" „Zestien", antwoordt hij trots. „Zestien pas?" vraagt ze. „Ik dacht, dat je al achttien of misschien wel negentien was." Er klinkt iets van teleurstel ling in haar stem. Maar Carel hoort dat niet. Wel streelt het hem, dat de vrouw hem zoveel ouder schat dan hij is. Hij heeft het gevoel voor volwassen te worden aangezien als zij, wanneer hij achter Barent aan weer naar buiten gaat om het werk voort te zetten, hem een kameraadschappelijk klopje op de schouder geeft. De boerin is vriendelijk voor de jongens. Zo nu en dan komt ze kijken hoe het werk vordert. Ook de vólgende dag weer rQept ze hen binnen om een beker melk te drinken. Ditmaal krijgen ze er een dik stuk koek bij. Ze knijpt Carel plagend in de wang enzegt: „.Wat ben je toch een grote kerel vóór je leeftijd.'" 's Middags komt meester Reiniersen kijken. Hij is tevre den over het werk en beslist, dat Carel de rest wel dlleen kan doen. Voor Barent heeft hij morgen ander werk. Die kan hem, samen met Harmen. helpen bij het bouwen van een schuur op het land van Egbert Jansz. De volgende morgen loopt Carel alleen de weg naar de boerderij. Hij is feestelijk gestemd, want het is een koste lijke lentedag. De zon is boven de horizon geklommen aan een hemel die zonder wolken is. Een gouden licht straalt over de polder, waarboven de leeuweriken staan te zingen. Wordt vervolgd 1.1.1.1 Ontwerpers Er zullen dit jaar 17 landen mee-] doen: Denemarken heeft na twee jaren achtereen daarmee te dreigen nu inder- i daad zich teruggetrokken. De andere] Scandinavische landen verschijnen wèl op het appèl. De loting om de volgorde van optre den heeft de volgende resultaten ge had: 1. Nederland, 2. Luxemburg, 3. Oostenrijk, 4. Frankrijk 5. Portugal. 6. Zwitserland. 7. Zweden. 8. Finland. 9. Duitsland. 10. België, 11 Engeland, 12. Spanje. 13. Noorwegen. 14. Monaco. 15. 117 Ierland. Vivo-Ifa wil met de fusie (naast het bieden van meer service op het gebied van inkoop, verkoop en recla me) ook door de bevordering van su- permarktbouw er toe bijdragen dat de zelfstandige kruideniers beter het hoofd kunnen bieden aan de concur rentie van de grootwinkelbedrijven. De organisatie zal bijv. de beschik- j Toegoslavië. 16. Italië king krijgen van supermarktontwer pers en over een uitgebreide diens»! Nummer één te zijn is niet zo erg van vestigingsplaatsonderzoek prettig, maar er is geen kans dat de jury leden na het 17e liedjes het eerste De heer B. J. E. Peet, directeur van lal zijn vergeten: alvorens de gala- e Vivo, zei van mening te zijn dat hel voorstelling wordt gegeven horen zij antal in de zelfstandige levensmidde- de liedjes tweemaal tijdens de repeti- enhandel werkzame commerciële orga-1 ties die 's middags worden gehouden, ftisaties te groot is. t.w. twee landelijke! In elk geval mag Thérèse zich wèl 'inkeliers-inkoopverenigingen en veer-1 verheugen in de nog overmoeide aan- ken commerciële organisaties, waarin j dacht van de miljoenen tv-kijkers die elfstandige groot- en kleinhandel sa-lop 8 april ongetwijfeld weer aan de nenwerken. beeldbuis zullen zitten In elk vakje een letter plaatsen, die tezamen woorden vormen. Tot en met de zesde rij bestaat elk woord uit de zelfde letters als 't voorafgaande woord plus een letter. Na de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters als 't voorafgaande woord, minus een letter. 1. jongensnaam, 2. kever, 3. schoorsteenzwart, 4. zangstem. 5. stad in Italië, 6. kwelling, 7. wijze leidsman, 8 hoog bouwerk; 9. op die tijd, 10. Bijb. figuur, 11. voorvoegsel. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Warmond - ma. 2. aro ma - oren. 3. Leda - Sluis. 4. ene - dertig. 5. selene - eer. 6. pro - Leen - da. 7. Elias - op - et. 8. re - raam - Ari. 9. keer - San - es. Vertikaal: 1 Wales - Perk. 2. aren - er - Lee. 3. rode - Loire. 4. mm - adelaar. 5. oa nes - as. 6. nol - ree - oma. 7. Druten - Pan. 8. mei - iedere. 9. Ans - gratis. BBC. j Dat doet namelijk afbreuk aan de i inderdaad kostelijke voorstelling, juist zo gezwollen en aangedikt als Dic kens dat heeft bedoeld: goed zwart- I wit. Men is door het begin van de geschiedenis wel met zevenmijlslaar zen heengestapt, want uit niets is nog gebleken dat kostschoolkameraad Pradles Davids grote vriend is ge worden. Maar een dergelijk lang en ingewikkeld verhaal kan men niet al te zeer in details volgen: later zal het wel uitkomen. De BBC zorgde voor prima persona ges, vooral de theatrale Mr. Micawber mocht er zijn en de „tweede" kleine David toonde opmerkelijke acteer talent. Vooraf besteedde de NCRV via eigen reportage aandacht aan de chris telijke vakorganisatie in Canada, vooral op Nederlands initiatief gesticht en in dat land niet of nauwelijks aan gevoeld. Wat voor de Nederlander een begrip is. wordt daar door de grote nationale vakbonden gezien als „onde mocratische versnippering van krach ten" en „doordrijven van een kleine minderheid", hetgeen .voor de immi granten lang niet gemakkelijk is. Zeer interessant als informatie. katten, hoorspel. 19.00 Nws. 19.10 clilcpostbüs. 19.35 Geestcl. lic- Nws. 22.40 Over TELEVISIE: VANAVOND! NTS: 20.00 Reclame. NTs: zo.20 üuz. ak AVRO: 20.30 Carnavalspro</r 22.10 AVRO'S Televizicr. NTS. 22.30-22.35 Journaal- ?3.00-23.»n Teleac: Kernfysica Nederland II. NTS: 19.50 Uitz. KVP. 20.00 Nieuws in het kort. 20.05 Reportage over de vliegtuigindustrie. 21.10 Het hu welijk van Mr. Mississippi, speelfilm. (Beide keuringen 18 iaari. 22.45 - 23.00 Journaal. België, Nederlands progr. Ka nalen: 2 en 10. 18.25 School-tv. 18.55 Zandmannetlc. 19.00 Flip per. 19.25 Jeugd zonder gren zen. 1940 Kwart-Eefjc. 19.55 Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Nws. 20.25 l.oco-Motion. variétéprogr. 20.55 Vreemde^we- i"n Nederland'. 22.15 Ni R\RIO MORGEN Lichte gram. muz. en reporta ges. (7.30-7.35 Van de voorpagi na). VPRO: 7.55 Deze dag. VA RA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte (8.30-8.35 Praatje voor de huisvrouw). 9.00 Romantische Voor de kleuters het platteland. iz.zi Meoeo. tb.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tan go-rumba orkest en zangsol. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalen der. 13.25 Stereo: Instr. sextet en zangsol. 13.50 Gespr. por tret. 14.05 Oude en mod. kamer- muz. (opn.). 15.00 Voor de jeugd. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dansor- 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: 7.32 Stereo: licht orkest (gr.). 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde 8.32 Licht ins' de zieken. 9.41 10.30 Morsend ISó&l mT LONDEN Netjes Een Engels vakblad voor verplegend personeel meldt dat een hersenoperatie een geval van over dreven netheid heeft verholpen. Het ging om een winkelier die hon derd maal per dag zijn handen waste, van kleding verwisselde 1 zijn huis reinigde, zodat hii ge< tijd meer over had om in zijn wi kei iets te verkopen. CALGARY Overval (Can.) Ri chard Clark wilde tien dollar van de bank halen Hij schoof een briefje naar de kassier. Toen deze het papiertje omkeerde, las hij tot zijn verbazing: Dit is een overval, ledig snel de kas. De kassier snelde weg om alarm te slaan. Richard begreep er niets van en probeerde het hij een andere kassier. Het kostte hem drie uur om de politie te overtuigen dat hij het slkchtoffer was geworden van een grappenmaker. SUKKELTJE EN BRUUNKE 1 reportages. 13.30 Stereo; Pianorecital. ling voor de Jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five O'clock, praatje. 17.15 Poolse volksllede- 58. „Nu moeten we maar eéns zien, dat we thuis ko men", vindt Stikkeltje. Ook de kleverige Bruunke staat langzaam op. „We brengen jullie een eindje" brommen de Echte Beren. Daar is de rivier weer. De paraplu is er niet te zien. Of wel? „Ja, daa: ligt hij tussen de waterplanten!" roept Bruunke. Ongehuwden. Hilversum III. ;n. AVRO: 9.00 Nws. 9.05 Kaleldoscoop. 10.02 Populair ver- joekplatenprogr. 12.00 Nws. 12.0? Operettefragmenten. 13.00 NWS 13.02 Act. 13.05 Vrolijk platenprogr. (14.00 Nws.). 15.00 Nws 15.02 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 Platenprogr. voor de leugd. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and biues. 17.35-18.00 Country and Western Televisie morgeit Nederland I. NCRV: 17.00-17.35 Voor dc Jeugd. Belgle: Nederlands progr. kan. 2 en 10. 17 00- 18.00 Jeugd- „Maar hoe komen we daar?", prevelt Stikkeltje Het is doodeenvoudig: Winky draagt ze, hij is 'e pakken de paraplu mee op de andere oever.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7