Dominee wil met zijn hele emigreren gemeente Werkloosheid in bouw: 14 pet. Een woord voor vandaag Bijbels voor België worden overgedragen Rooms-kcitholieken en protestanten bouwen samen één ziekenhuis PvdA bestrijdt oorzaak werkloosheid niet Ds. Vellensfa kwam niet aan bod Transplantatie nieren van overledene Raad van studerenden opgericht Kerkklok luidt voor predikant op kansel Beroem n eswerk is het onze Hier is nog een bijbelse spreuk: .J2et niet het brood van wie boos van oog is, begeer zijn lekkernijen niet." Dit heeft met vriendschap te maken. Onze voorvaders wisten dat ook: Wie met pek omgaat wordt er mee besmet." Maar Spreuken 236 gaat veel verder. Die uitspraak heeft met samenwerking te maken. Je kunt maar niet met ieder alles aanpakken, zeker niet met mensen die anderen oneerlijk be handelen. Het gevolg zal zijn dat ze ook u oneerlijk zullen handelen. Maar die Spreuk gaat nog verder. Je kunt niet bij iedereen in dienst gaan. Want ook zijn brood eten we. Het is gevaarlijk, want zo iemand kan dingen van u verlangen, die u niet kunt verantwoorden. Wat is het dan gauw gezegd: „Ik doe het niet graag, maar het is mijn broodje." Wiens brood men eet. diens woord men spreekt. Uw baan heeft te maken met uw geloof. Er zijn mensen wier geloofs leven in de pekel gelegd is door hun werkgevers. Hun kracht ebde uit hun leven weghun blijdschap verzuurde. En vaak hoor je hen zeggen: „Waar ik kan toch niet anders? Het is mijn baan, mijn brood." Is dat waar? Is God niet voor alles onze Werkgever? Heeft Hij niet beloofd voor ons te zorgen? Heeft Hij geen betere plaats voor ons op aarde? Hebben we eigenlijk met God onze werkkring wel besproken? Zo niet, dan hebben we Hem uit het grootste, stuk van ons leven buitengesloten. We lezen vandaag: Johannes 7 37-53. DINSDAG 24 JANUARI 1% In Laurenskerk te Rotterdam ROTTERDAM Hoewel de bijbels voor de kruistochten van de Belgische Evangelische Zen ding nog b?j de depóthouders overal in Nederland verspreid staan opgeslagen, zal de actie „Tienduizend Bijbels voor Vlaan deren" zaterdag 4 februari offi cieel worden afgesloten. Dit 7.al gebeuren met een bijzondere kerkdienst in de Grote of St. Lau renskerk te Rotterdam. De Rotter damse hervormde predikant ds. C. A. Korevaar zal in deze dienst de tiendui zend bijbels symbolisch overdragen aan dr. Homer Payne, directeur van de Belgische Evangelische Zending te Brussel. De dienst maakt deel uit van een trainings- en voorlichtingsweekend, dat de B.E.Z. op 4 en 5 februari houdt in het conferentie-oord De Tempel te Rotterdam- Overschie. De conferentie is gericht op de kruistochten die de komende zomer in Vlaanderen worden j gehouden. Het thena van het weekend is „De kracht van Gods Woord". De deelnemers aan het weekend tre den in de dienst in de' Laurenskerk als koor op. Verder verlenen medewerking Greetje Kersbergen uit Nieuwerkerk aan den IJssel, alt, en de organist Geor ge Stam. Ds. H. Heule, gereformeerd predikant te Rotterdam, spreekt het slotwoord. Ds. J. Gravendeel, predikant in alge mene dienst bij de Belgische Evange lische Zending, heeft de algehele lei ding. De dienst begint om 20.00 uur en is voor ieder vrij toegankelijk. Intussen is reeds een begin gemaakt met het verzamelen van de bijbels bij de depothouders. De oogsten door mr. C. J. van Schelle. De heer Van Asbeck (41) is verbonden aan het ministerie van buitenlandse zaken als sous-chef van de directie integratie Eu- POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten „Er moet een eind komen aar kwellingen en de onmenselijkheid, die veroorzaakt worden door de duivelse apartheidswetten", aldus ds. I. D. Mor- kel, synodepraeses van de Protestantse Kerk in Zuid-Afrika. Deze kleine (18.000 leden tellende) kerk scheidde zich in 1950 af van de Nederduitse Ge reformeerde Kerk. De meerderheid van de leden is niet-blank. APELDOORN R ooms-katho liek en en protestanten in Apel doorn zullen gezamenlijk een zie kenhuis bouwen, omdat één groot ziekenhuis de volksgezondheid be ter dient, dan twee kleine. De sa menwerking heeft gestalte gekre gen in een nieuwe stichting: „Stichting interconfessioneel zie kenhuis". ontstaan uit de „Stich ting protestants christelijk zieken- Baron van Asbeck adviseur van prins Claus DEN HAAG Binnenkort is de be-r noeming te verwachten van mr. H. J. j depóthouders uit Rotterdam en randge- baron van Asbeck tot particulier ad- meenten zijn reeds bijeengebracht in viseur van prins Claus. Deze functie het gebouw van „De Rotterdammer", wordt thans (tijdelijk) waargenomen waar op het ogenblik hard wordt ge werkt aan het selecteren en de verpak king. Het betreft hier een hoeveelheid van vermoedelijk ongeveer 2500 bijbels, kin derbijbels en christelijke lectuur. Moeder-oversten mogen communie toedienen MONTREAL Zeven moeder-over sten in de Canadese provincie Quebec hebben toestemming gekregen van het Vaticaan, om de communie uit te reiken aan nonnen en leken in de kapellen, die tot hun kloosters beho ren. Tenminste, als er geen priester aanwezig is. Volgens bisschop Coutu rier is deze toestemming zonder pre cedent in de geschiedenis van de Rooms-Katholieke Kerk. In Rotterdam is weer een ker- ketocht gehouden voor de een heid der kerken. Niet minder dan 1100 mensen namen er aan deel. Minister Biesheuvel: LEEUWARDEN De wijze waarop de PvdA de werkloosheid wil bestrijden leidt er toe dat de werkloosheidcijfers aanvankelijk misschien snel teruglopen maar dat het werkloosheidsgevaar in feite met wortel en tak blijft zitten. Dit zei de anti-revolutionaire lijstaanvoerder mr. B. W. Biesheu vel gisteravond in een rede te Leeuwarden. Maatregelen ART De heer Biesheuvel noemde de wijze waarop de P.v.d.A. de werkloosheid wil aanpakken de slechtste geneeswijze die men zich denken kan. Als, zoals de P.v.d.A. wil, de binnenlandse bestcdin- gen worden opgevoerd door meer geld onder de bevolking te brengen /uilen de lonen en prijzen verder hoog gaan. Als gevolg hiervan zullen een aantal ondernemingen moeten slui ten terwijl de concurrentiepositie tegen over het buitenland nog slecliter wordt wordt. De ARP wil daartegenover een be leid dat de grondoorzaken van de werk loosheid opheft. De A.R.-woordvoerder keerde zich krachfig tegen een uitspraak Van drs. Den Uyl, die voor de tv. heeft gezegd dat de P.v.d.A. de belastingvoorstellen van minister Zijlstra wel aanvaard had als daar maatregelen ten behoeve van de werk loosheidsbestrijding tegenover hadden eestaan. Deze maatregelen waren ech-| ter .Juist bedoeld om de werkloosheid op te heffen. Men dient ons daarin se rieus te nemen, zo meent mr. Biesheu vel. De heer Biesheuvel schetste vervol gens het werkgelegenheidsprogram dat de ARP wil verwezenlijken. Dit program is gericht op verbetering van de concurrentiepositie van het bedrijfsleven, strijd tegen de hoge rentestand en strukturele steun aan de bedreigde werkgelegenheid in het noorden en het zuiden van het land. Het binnen de grenzen houden van de loonstijgingen in dit jaar dient vol gens hem niet om de werknemers een deel van hun loon te onthouden maar om hun toekomstige werkgelegenheid veilig te stellen. De belastingvoorstel len van het kabinet-Zijlstra noemde hij de enige oplossing om het geld in de samenleving te verplaatsen naar die punten waar de werkgelegenheid di rect wordt bedreigd. Vooral de gemeenten zullen meer fi nanciële armslag krijgen. De heer Biesheuvel wees er tenslotte op dat het voortbestaan van werkloosheid in de bouwsector voor de ARP een onduldba re zaak is. Het program van het kabi net-Zijlstra noemde hij een afgewogen, gezond samenstel van maatregelen. Oude testament verschijnt in het Svrisch O MEPPEL Ds. IJ. K. Vellen- ga te Meppel, eindredacteur van het Gereformeerde Kerkblad voor Drente en Overijssel, deelt in het laatste nummer mee, dat hij ondanks zijn emeritaat aan het blad verbonden zal blUuen. Naar aanleiding uan zijn eme ritaat schrijft hij dan: „De gene ratie, waartoe ik behoor, heeft het in zeker opzicht niet getrof fen. Toen zij jong was. wisten de ouderen het. Je vond dat vanzelfsprekend, al was je het lang niet altijd met ze eens. Maar die ouderen hebben de wijsheid, zorgden voor je en vormden je, vaak ten koste van veel inspanning. Dat hield je van binnen klein, ook al had je soms een grote mond. Nu is de jonge generatie van toen die van de ouderen van thans geworden. Maar nu wéten de jongeren het." (Van c kerkredactie LEIDEN Het eerste deel van de kritische uitgave (met uitvoe rige kanttekeningen) van het Oude Testament in het Syrisch is gereed. Het werd vandaag aan de president-curator van de Leidse universiteit, dr. E. H. Reerink, overhandigd in het Pehitta-insti- tuut. Aan dit werk is in 1959 begonnen toen de Internationale Organisatie voor de Studie van het Oude Testament de Leidse Oudtestamenticus, prof. dr. P. A. H. de Boer, de opdracht verleende deze uitgave. Co-redacteur werd drs. W. Baas, een wetenschappelijk dewerker voor de geschiedenis van de ekst van het Oude Testament. Microfilms Van alle bekende en bereikbare handschriften van het Syrische Oud Testament werd een unieke verzame ling microfilms opgebouwd, terwijl rei zen naar het Midden-Oosten resulteer den in de verwerving van microfilms van tot nu toe onbekende handschrif ten. Tevens konden enige originele handschriften aangekocht worden. Een internationaal team van mede werkers, waaronder niet weinige Neder landers, heeft de vergelijking van de handschriften met de gekozen basis tekst ter hand genomen. In de kantte keningen wordt aangegeven welke huis" en de „stichting Liduina zie kenhuis". Een algemeen christelijk ziekenhuis zal nu worden gebouwd en geëxploi teerd. Gedurende ongeveer een jaar hebben de besturen van beide stichtin gen in een zeer goede sfeer besprekin gen gevoerd en het resultaat was voor beide groeperingen zeer bevredigend. Voorwaarde Voorwaarde tot het slagen van de onderhandelingen was, dat de prin cipiële doelstellingen van de beide stich tingen niet alleen niet in het gedrang mochten komen, maar dat integendeel aan deze doelstellingen volledig recht zou moeten worden gedaan. De principiële grondslag van de nieu we stichting is: „De goddelijke openba ring. zoals deze haar neerslag heeft ge vonden in de Heilige Schrift". Bestuur Het bestuur van de stichting heeft een aantal leden, voor de helft rooms-katholiek en voor de andere helft protestant Er zijn twee voorzit ters: een protestant en een rooms-ka tholiek, die gezamenlijk de stichting in en buiten rechte vertegenwoordigen. Het nieuw te bouwen ziekenhuis zal ingevolge de door de minister van soci ale zaken en volksgezondheid verleen de toestemming een capaciteit hebben van 445 bedden. Met het gemeente bestuur van Apeldoorn wordt nog on derhandeld over een geschikt terrein Paus veroordeelt echtscheiding VATICAANSTAD Nog nooit heeft de paus zich zo vernietigend uit gesproken over echtscheiding «ls gisteren, toen hij deze scherp veroor deelde als teken van verderfelijk mo reel verval. De landen, waar echtscheiding niet is toegestaan, prees hij. De paus gaf deze mening te kennen in een rede voor de Rota, het tribu naal voor huwelijkszaken. Het Italiaanse parlement behandelt op het ogenblik een wet, waarin echtscheiding in speciale gevallen wordt toegestaan, zoals bij krankzin nigheid. langdurige gevangenisstraf enz. Alle politieke partijen steunen de wet. behalve de regerende christen-democraten en de fascisten. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN In Amsterdam en Leiden zijn zaterdag op hetzelfde ogenblik transplantaties toegepast met de nieren van een in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden over ledene. Eén van de nieren is per politieauto met loeiende sirene van Leiden naar het Amsterdamse Wilhelminagasthuis gebracht. Deze rit vergde slechts zeventien minu ten. Er was grote haast bij omdat de nieren, een koelproces ten spijt, slechts twee uur overplantbaar bleven. Het w derland groep, die niet is aangesloten bij enig kerkverband en die niet verward moet worden met de veel grotere Oud- Gere formeerde Gemeenten. ..Ik heb de crisis in de dertiger jaren meegemaakt en ik weet. wat het bete kent werkloos te zijn", zegt ds. Wak ker, die toen visser was in Urk. „We kunnen beter nu vertrekken, dan dat we straks met een groot aantal werk lozen zitten. We* moeten niet met blinddoeken rondlopen, uist in het gebied rond Kampen heeft WERKLOOSHEID IS DRIJFVEER (Van onze kerkredactie) KAMPEN Ds. T. Wakker, voorganger van de Oud-Gerefor meerde Kerk in Kampen, wil met zijn hele gemeente emigreren naar Zuid-Afrika. De predikant verwacht een grote economische! crisis in ons land. Ook meent hij,: de werkloosheid al duidelijk de kop dat het godsdienstig de verkeerdeopgestoken. De gemeenteleden van kant opgaat. Ongeveer honderd; ds- Wakker zijn voor een groot deel fabrieksarbeiders. Velen voelen dan personen zouden met hem meej ook veel voor het plan van de predj_ willen gaan. kant Verleden week is op een speciale avond over het emigratieplan ge praat. Ds. Wakker deelde formulie ren uit, (hem verstrekt door de Zuid- afrikaanse ambassade) die in eerste instantie al door velen werden inge vuld. Over veertien dagen zal weer een bijeenkomst worden gehouden. Natuurlijk zullen er wel wat afval len, maar aan de andere kant ver wacht ds. Wakker, dat zich ook mensen uit Scheveningen en Noord-Brabant zullen aansluiten. De predikant vorhide met zijn volgelin gen een nieuwe gemeente, die een onderkomen vond in het naburige Kampen. „Om verwarring met vrij zinnig-hervormden te voorkomen" liet hij de naam Vrije Hervormde Gemeente varen en werd de naam Oud-Gereformeerde Kerk aangeno- ROTTERDAM De werkloos heid in de bouwnijverheid is de afgelopen maanden toegenomen tot ongeveer 45.000 man. Dat aan tal komt neer op veertien procent van het werknemersbestand. De heer J. M. Pot. vice-voorzitter van de Nederlandsè Katholieke Bond van Werknemers in de bouwnijverheid St. Joseph, maakte deze cijfers gister avond in Venrav bekend. Hij betwijfelde, dat de voor dit jaar geraamde bouwproduktie van 8300 mil joen gulden zal worden uitgevoerd. De conjunctuur-werkloosheid zal volgens hem een verdere afvloeiing van perso neel ten gevolge hebben. De heer Pot merkte verder op, dat economische denzeggenschap van de werknemers uitermate gewenst is. Bij de arbeidsbureaus in het zuiden staan thans driemaal zoveel werkloze chauffeurs ingeschreven als in januari 166. De glasfabriek te Nieuw-Buinen, die op 1 februari haar deuren zou sluiten, zet de produktie nog één maand voort. Het is niet mogelijk gebleken, de lopen de orders eerder af te werken. Op 1 maart komen ongeveer honderd werknemers op straat te staan. Volgens het gewestelijk arbeidsbureau te Bor ger zullen de meeste glasblazers moei lijk elders een baan kunnen vinden. UTRECHT Het ver bil if van gastar beiders in ons land heeft geen invloed op de (steeds toenemende) werk loosheid. Juist in die streken waar mensen van buiten de landsgrenzen wijzigingen andere manuscripten open baren. De eerste bundel, die nu gereed geko men is telt 190 bladzijden. Deze bevat reeds onbekend materiaal, want e de Syro-hexaplarische tekst van de tweede helft van het boek Tobith in opgenomen. Gepoogd wordt een vakkundig Sy risch Oud Testament uit te geven, dat een eigen plaats kan innemen naast de Septuaginta, de Vulgata en de Targu- mim en bij kan dragen tot een beter verstaan van het Oude Testament. 1 werken, komt vrijwel geen werk loosheid voor. De meeste gastarbeiders werken in de provincies in midden-Nederland, al dus een onderzoek van de sociaal-reo- grafische afdeling van het geografisch Instituut van de Utrechtse universiteit. Deze afdeling heeft onder leiding van prof dr A C. Vooys, een studie ge maakt van de spreiding van de buiten landse werknemers. Midden september werkten er ruim vijftigduizend in ons land. Het gebied waar de gastarbeiders werkzaam zijn heeft de laatste jaren een snelle economische groei doorge maakt. Duidelijk is uit het onderzoek gebleken dat de bevolking van deze streek niet zelf het aantal ar beidsplaatsen kan bezetten. Het ligt dus voor de hand dat hier een beroep op buitenlanders wordt gedaan. DEN HAAG Negen organisaties hebben de vereniging Raad van stude renden opgericht om sociale en onder wijskundige problemen te onderzoeken. Lid van de vereniging zijn de NSR en organisaties van studerenden aan instituten voor hoger beroepsonder wijs, zoals theologische onderwijsinstel lingen, hts-en, academies voor lichame lijke opvoeding, sociale academies, het NOIB en de hogeschool voor tropische landbouw. Het werkschema vermeldt onder meer inventarisatie van problemen op het terrein van de hulsvesting, studie toelagen, gezondheidszorg en recreatie. De taal zal in Zuid-Afrika geen Het is de bedoeling dat de Raad van moeilijkheden opleveren. „Men j studerenden een eigen bureau opricht, spreekt er de taal van de Statenverta- De raad heeft contact gezocht met de ling", aldus de predikant. Koninklijke militaire academie en de Amsterdamse instituten voor kunston- Len kennis van ds. Wakker, de Urker derwijs. schipper L. de Boer, vist wel in de omgeving van Zuid-Afrika. Met hem en enkele anderen zal de dominee in maart een oriëntatiereis maken, om te zien welke mogelijkheden er zijn. In ieder geval zal de massale emigra tie niet voor het najaar plaatsvinden Statenvertaling Ds. Wakker, die nu 54 jaar is, werd in 1951 predikant bij de Oud-Gerefor meerde Kerk te Aalburg. In 1953 ver wisselde hij deze gemeente voor de Vrije Hervormde Gemeente van IJs- selmuiden. In 1959 deed zich in deze gemeentp een scheuring voor. TWEEDE EXLOËR- MOND In deze Drentse veenkolonie luidde zondagmorgen de kerkklok om elf uur. juist toen de plaatselijke predikant, ds. H. van Dijk aan het derde punt van zijn preek wou begin nen. Veenbrand. zullen de kerkgangers ver schrikt gedacht heb ben. Want de kerkklok waarschuwde vroeger de bevolking voor een dergelijke ramp. Maar de predikant wist dat de klok met een ander ..vuur" te maken had. De klok waarschuwde hem er voor dat hij het de preek" de tijd geten. Hij had er zelf om gevraagd. Al herhaal delijk hadden zijn ge meenteleden geklaagd, dat hij zo lang preek te. Om zichzelf er aan te herinneren niet te veel van het bevat tingsvermogen van zijn gemeenteleden te ver gen, had hij tegen de kosteres gezegd: ..Preek ik om elf uur nog, luid dan de klok maar de kosteres hield hem aan zijn woord. We vragen ons af of hü toch niet beter het voorbeeld van een an dere predikant kan volgen. Die schafte zich een parkeerwek- kertje aan, dat precies om elf uur in zijn zak afloopt, niet om hem er aan te herinneren dat de parkeertijd voor zijn auto is af gelopen, maar dat zijn kanseltijd voorbij is. NED. HERV. KERK Beroepen te Strijen (wijkgem. 1): G. Broere te Dinteloord; te Schoonhoven (vac. J. C. Schuurman): C. Vos te Gou da; te Enkhuizen (vac. J. A. Visser): Ph. J. Stoutjesdijk te Hellendoorn en (vac. A M. Arntzenius): G. H. Plantinga te Tzummarumte Lopik. J. den Besten te Huizen (N.H.); te Wieringermeer (toez.): Th. de Haart te Kuinre; te We- zep: A. Kastelein te Capelle a.d. IJssel; te Ruurlo (toez.) en te Noord-Oost pol der (wijkgem. Emmeloord - vac. A. P Rasch); J. H. Bokhove te Neede (Gld.) Aangenomen naar Rinsumageest (toez.): H. Kremer te Sellingcn (nadere beslissing). Bedankt voor Zuidwolde en Noordwol- de (toez.): P. C. Klijnsma te Harlingen; voor Zuid-Beijerland (toez.): G. J. Voort man te Dussen GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwdorp: K. Kramer te Geelong (Austr.) v.h. te Lioessens GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Bedankt voor Hilversum en voor Voor burg: drs D. Deddens te Leeuwarden; voor Apeldoorn (nadere beslissing) Verkade te Groningen-Noord. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Naarden: M. Baan te Zeist en H. W. Eerland te Amersfoort. BRUSSEL De Vlaamse actie voor splitsing van de Katholieke Universi teit van Leuven en overplaatsing vat dc Franstalige faculteiten naar Wallo nië heeft gisteren een belangrijk succes geboekt. Vertegenwoordigers van de vereni ging van Vlaamse hoogleraren en een groep Franstalige professoren hebben een akkoord getekend, waarin zij zich voor de splitsing onder bepaalde voor waarden uitspreken. nieren van een overleend werden bruikt. De eerste Nederlandse niertranspl tatie is begin vorig jaar in het A demisch Ziekenhuis te Leiden toe Het betrof toen een moeder een nier afstond voor haar zo tweede moederzoon transplants volgde enige tijd later. Resultaat Over de resultaten van de zatera uitgevoerde transplantatie kunnen n geen mededelingen worden gedaj pas na geruime tijd kan worden va! gesteld of de overplanting al dan ri geslaagd. De moeilijkheid was tot voor k it een lichaam antistoffen vormt gen vreemd weefsel, waardoor plante organen afsterven. De tegenwoordige kennis van de 1 strijding van de antistoffen is ev wel zover gevorderd dat het vera woord is pogingen tot overplant in „vreemde" organen te wagen. De donor in het Academisch Ziek huis had voor zijn overlijden bepa dat zijn nieren zouden mogen wori gebruikt om nierpatiënten te help Onmiddellijk na zijn overlijden terdagmorgen om zes uur zijn de i ren verwijderd onder leiding van pi dr. jhr* J. de Graeff hoogleraar in inwendige geneeskunde te Leiden, ene nier is ingeplant in het licha van een patient in hetzelfde zieki huis. de andere is naar Amsterd gebracht, waar men al weken gelei met de voorbereidingen voor de i ratie wgs begonnen. In het buitenland, vooral in Ami ka. wordt al langer met niertranspli tatie geëxperimenteerd. In Nederli is men er niet eerder mee begonr omdat men het risico van misluk) te groot achtte. Uw probleen Brieven die niet zjjD voorzie van naam en adres kunnen nif In behandeling worden genome: Geheimhouding Is verzekerd. Vrt gen die niet onderling met elkai in verband staan moeten in al zonderiyke brieven worden steld. Per brief dient een gul aan postzegels te worden ingesl» Vraag: Ik ben onder een besh als handwerklerares zes lestiji per week werkzaam met een va aanstelling bij het Havo. De prei voor de verplichte verzeker wordt tegen mijn wil ingehoud Ik stel er namelijk prijs op gi „fondspatiënt" te worden daar via de vrijwillige verzekering mijn man altijd particulier patii ben geweest en dat ook hoop te bi ven. Nu ik bij u lees dat het .ongebl kelijk" is dat een schoolbestuur i kenfondspremie inhoudt, steeds nul op het rekest krijg als bij de administrateur van 1 bestuur op de beëindiging van zg. verplichte verzekering aandrii vraag ik mij af welke middelen i ten dienste staap. Het geld is wegj gooid, want het blijft ongebrui Een vriendin die onder over» komstige omstandigheden bij een i der schoolbestuur werkt is niet v< olicht de premie te betalen. Antwoord: Van ziekenfondszil deelt men mede dat het gewone o derwijzend personeel buiter de vi plichte verzekering valt, aangezi daarvoor andere voorzieningen den. Maar leraressen, die een I paald aantal uren in dé week geven in vast dienstverband, ten deze premie wel betalen. Kennelijk heerst bij de schc lesturen nogal een misversta want het ziekenfonds krijgt der lijke kwesties weieens meer voor 'egd. Informeer eens bij de ziek! 'ondsraad. P C. Hooftstraat 162-1 Amsterdam. Vraag: Een echtpaar ontving o< 1965 f 3800 AOW (het bedrag W ik niet precies), en f 1052,24 rel .van spaargeld Verder "het het se inkomen Hoeveel nkomstenb lasting moet het betalen'7 Antwoord: Het totale belastbl inkomen was 4883,36. Rekenli houdend met bejaardenaftrek aannemende dat er geen recht w op kinderaftrek, kunnen wij verschuldigde inkomstenbelastii op 195 stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2