Coba Kelliïi! LOUTIKOV EN SPASSKI NAAR SNELLE REMISE OOK NA HAAR GOUDEN MAJOOR ALS BLAUWE JUBILEUM LATEN ZE ,,r„. ,T HAAR NOG NIET GAAN BARET NAAR SYRIË koningin-moeder van het toneel AT Spoedig beslissing over gas- en oliewinning „Daar sta je dan als Hollander en zegt: Die grenspaal niet daar, maar hier." Russen wonnen sehaatsstrijd van Noorwegen Hoogoventornooi t DONDERDAG 19 JANUARI 19CT pij GAAT kwiek bedisselend door baar Haagse huis vol charmante vrouwelijk heden. Ze zorgt voor koffie-uit-de-kunst met rokerij en steekt ook zelf een sigaretje op. Zij regelt telefonisch enige afspraken zonder notities te maken. Ze houdt haar morgenpraatje tegen de parkiet die het schetteren vergeet en met scheef kopje luistert. Tussen alle bedrijvig heid door geeft zij ons voor de vuist weg college in vijftig jaar toneelgeschiedenis en wipt na een uur hoentje-fris in de auto voor haar dagelijkse rit naar Rotterdam. Om te repeteren voor Tsjechofs „Oom Wanja", dat hét Nieuw Rotterdams Toneel onder regie van de beroemde Peter Scharoff zal spelen. Vanavond of anders morgen zal zij het wel weer druk hebben met het regisseren van een amateur toneelvereniging, of zij reist door het land, zoals volgende week naar Sittard 0111 zelf op te treden. Het is haast niet te geloven dat dit alles de nor male dagvulling is van een vrouw, die maar niet de kans schijnt te krijgen 0111 „met pensioen" te gaan, hoewel zij nog maar een paar maanden van haar vierenzeventigste verjaardag verwijderd is. DEN HAAG Het oostelijke strand van het meer van Tiberias eens het toneel van wondere gebeurtenissen is in onze dagen dagelijks de plaats 1 vaar twee volken elkaar de rechten betwisten Gewapende conflicten tussen Israëli's en Syriërs bereiken de voor pagina's van de kranten. Een oorlog in het Midden-Oosten kan het begin zijn van een wereldbrand. DR. J. M. M. DE VALK ,Ma atschappelij k besef moeilijk' ROTTERDAM „De vaak gehoorde klachten over afnemend verantwoorde lijkheidsbesef in onze tijd zijn veelal te vaag om als gegrond te kunnen worden beschouwd. Daarentegen is wel aanne melijk, dat het maatschappelijk verant woordelijkheidsbesef zal achterblijven bij de hogere eisen die er in onze menleving aan worden gesteld. Er is de samenleving een tendentie, die ener- i rijds een groter verantwoordelijk heidsbesef noodzakelijk maakt, ander-j zijds de groei daarvan in d< staat." A zo'n uurtje met Coba Keiling want om haar gaat het weet je geen Dit zei dr. J. M. M. de Valk vanmid-jander stopwoord te bedenken dag in zijn inaugurele rede bij de aan- dan: „hoe-bestaat-'t". Wat er vaarding van zijn functie van gewoon |oofc van het tonee{ te lector voor de theorie en de geschiede- nis van de sociologie in de faculteit der\~e99en- dat Je er jong van sociale wetenschappen van de Neder-1 geest en hart bij kan blijven. Jandsche Economische Hoogeschool. daarvan is mevrouw Keiling wél Dr. De Valk noemde als oorzaken de vergaande organisatie van onze samen leving, de aanwezigheid van talrijke grote maatschappelijke verbanden en een proces van democratisering. De sa menleving is ingewjkkeld en onover zichtelijk geworden. Conclusie Dr. De Valk concludeerde, dat bevor dering van het maatschappelijk verant woordelijkheidsbesef noodzakelijk is en hij meent ook dat het onderwijs in de sociologie daartoe kan bijdragen. Dat kan door vergroten van het inzicht in de samenleving als geheel, en door het analyseren van de specifieke situaties, waarin verantwoordelijkheid wordt ge dragen. Maar dr. De Valk meende evenzeer dat de sociologie een nadelige invloed kan hebben op het maatschappelijk ver antwoordelijkheidsbesef, vooral door dat een sociologische beschouwingswij ze tot een zekere relativering van waar den kan leiden en ook tot scepsis voor wat betreft de mogelijkheid van maatschappelijke hervormingen. het meest overrompelende be wijs. Je krijgt er bijna net zo'n eerbiedig gevoel van als toen je voor de oude koningin salueerde. Coba Kelling lijkt ook een beetje op haar. Ze is in elk geval een koningin-moeder van het Neder landse toneel. Harmonie Deze eretitel komt mevrouw Kei ling ten volle toe, want zij heeft het toneel in vijftig jaren waardig, en wanneer dat nodig was ook moeder lijk, gediend. Al moest ze dan wel eens „een kreng" of de ondeugende spelen, naast de planken was en is zij het puurste moedertype voor wie het scheppen van harmonie een eer ste levensbehoefte is. Speurend naar hetgeen van in vloed kan zijn geweest op haar ka raktervorming, kom je zo ongeveer tot een landkaart. Fries bloed jaagt Staatsaandeel 60 - 70 procent (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Verwacht wordt dat het kabinet-Zijlstra binnen tien dagen zijn plannen over de ga&- en oliewinning op het con tinentaal plat bekend zal maken. Het KVP-Tweede-Kamerlid mr. Blaisse zei gisteren in Den Haag op een debatavond met de socia list dr. Oele dat ,de Kamercom missie volgende week donderdag over de denkbeelden van de rege ring zal worden ingelicht; dan zal spoedig publikatie van de plannen volgen. Mr. Blaisse verwachtte dat het kabi net voor het staatsaandeel in de aard gas- en olie-exploitatie niet een vast percentage zal noemen maar een zo genaamde ..glijdende schaal" zal opstel len, variërend van 60 tot 70 procent. Dit komt er op neer dat het staatsaandeel zal stijgen naarmate de omvang van de vondst groter is. Het K.V.P.-Kamerlid had de indruk dat de voorwaarden die het kabinet- Zijlstra bekend zal maken, niet zoveel zullen verschillen van die. welke minis ter Den Uyl destijds heeft opgestteld. Naar zijn mening zullen de oliemaat schappijen ongeveer 70 procent van de winst op aardgas en omstreeks 60 pro- Kees Brussels .Sex is o veral in première cent van de winst op olie aa nde Staat moeten afstaan. Oud-minister Den Uyl had deze percentages respectievelijk op 75 en 68 gestteld. De heer Blaisse zei voorts dat het ook mogelijk is dat het kabinet een staats deelneming in de exploitatie van de Noordzeebodem van 40 procent zal voor stellen maar dan hierbij zal vastleggen dat het parlement over de exportprijzen van olie en gas een beslissing moet nemen met een meerderheid van twee- Het ministerie van economische zaken deelde ons mee dat inderdaad vrij snel een beslissing over de voorwaarden van de exploitatie van het continentaal plat kan worden verwacht. Militaire zege DEN BOSCH Het Nederlands mili tair voetbalelftal heeft woensdagavond in Den Bosch een oefenwedstrijd tegen FC Den Bosch met 51 gewonnen. Bij de rust hadden de militairen, die 25 janu- Madeira in het kader van het tornooi om het internationale militair kampioenschap tegen Portugal spelen, een 20 voorsprong. De doelpunten werden gescoord door Veenstra (0—1), Muhren (02), Van der Kuylen (03). Wisse <13), Jansen (14), en Aty Graaumans (15) Valencia hield Leeds op 1-1 LEEDS Leeds United is woensdag avond in de eerste wedstrijd voor de achtste finales van het voetbal-tornooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen het Spaanse Valencia niet verder gekomen dan een 11 gelijkspel. Beide doelpun ten in deze door 40.000 toeschouwers bij gewoonde wedstrijd werden in de eerste helft gescoord. Meer succes had Burnley, dat op eigen terrein het Italiaanse Napels met 30 versloeg. De Engelsen namen in de eerste helft van deze ontmoeting ook de eerste voor de achtste finales reeds een 2—0 voorsprong. De 40-jarige analist M. de Ridder uit Maarssen is gisteren overleden aan verwondingen die hij vorige week op liep bij de ontploffing in de Kininefa- briek aldaar. door haar aderen en zal ook wel haar wil tot doorzetten voeden. Zij heeft het cosmopolitische en de twin keling van Amsterdam, waar zij als Jacoba Kuitert op 28 juli 1893 werd geboren. Van Den Haag, dat al sinds 1920 haar residentie is, kreeg zij de allure van chique en gratie mee. En Rotterdam stimuleert haar werkdrift en houdt haar jong. Gunst-kind Het begon echter allemaal met zin gen: „Vader en moeder zongen graag en veel met ons. We waren met acht kinderen thuis. Kennissen kwamen graag luisteren. Ook Laurentius. Op een keer had hij in een stuk een jongetje van zes jaar nodig. Dat mocht niet van de arbeidsinspectie. ,,'t Zou wat voor Cobusje zijn", zei hij. „Ik was dertien jaar en ik wilde wel, want ik droomde al van toneel spelen". „Ze vonden me geknipt om in te vallen. Dat is eigenlijk m'n hele le ven zo gebleven. De grote Louis Bouwmeester zei tegen me: „Ga daar in de loge zitten en kijk het maar af". Binnen twee dagen moest ik op de planken, compleet met liedje. Zei mevrouw Theo Mann-Bouwmeester met geknepen stem: „Ach-gunst, kind, doe je dat zomaar?!" Haar eigenlijke opleiding heeft me vrouw Kelling te danken aan Chrispijn Jr. Van die tijd af omspan nen haar herinneringen alle groten het bewegelijke en vaak rumoeri ge vaderlandse toneel. De groten van weleer: „Bouwmeester, Royaards, Verkade, Ruys, Musch en noem maar op en de groten van nu toen jonge tjes: Paul Steenbergen, Bob de Lan ge. Guus Oster, Ko van Dijk, enfin, iedereen" Mooi-Juultje Bij Royaards maakte zij in 1917 haar officiële debuut als elfje in de „Midzomemachtsdroom". „Daarna veel geleerd bij Bouber en bij de revue van Nap de la Mar (Hij had het talent van de formidabele regis seur). Mijn eerste grote succes haal de ik in '20 als „Mooie Juultje van Volendam". Tussen '21 en '25 niet veel gespeeld om mijn moederrol thuis zo goed mogelijk te vervullen. Toen bij Frabricius in Den Haag, bij Cor Ruys en bij de operette van Bij- levelt en Van Aerschot." „In 1928 maakte ik met Jan Musch een tournee door Indië geweldig getranspireerd, maar een fan tastische tijd in een prachtig land. Van 1929 tot 1935 had ik mijn eigen gezelschap „Het Speeltoneel": thuis in de ene kamer kantoor, de andere repetitielokaal. In 1936''38 weer naar de tropen: tournees door Oost en West. Na tien jaar Residentie Toneel en nog een seizoen Haagsche Come- die kwam ik in 1950 naar Rotter dam". Fijnste rol bak. Daarom staat tussen beide partijen een legertje „blauwe baretten": mannen die door de Verenigde Naties zjjn aangewezen als scheidsrechter de vrede te hand haven. Officieren uit Canada, Australië, Noorwegen, Denemar ken. Maandag stapt majoor der infanterie Zeno Bryl (39) in het vliegtuig naar Haifa. Met „Netherlands" op zijn mouw en de blauwe baret op het hoofd. Hij zegt: „Je zal het ze duidelijk moe ten maken: het is onzin om te vech ten. Deze strijd heeft geen batig sal do. Je kunt niet op revanche uit zijn en er een prestige kwestie van ma ken. Er staat te veel op het spel". Zo rustig en beheerst als hij is, als ma joor Bryl over zijn nieuwe functie praat, komt hij snel op dreef. Iets nieuws „Niemand denkt er eigenlijk bij na dat hier iets nieuws aan de gang is. Er gens is iets aan de hand en wordt er zomaar een groepje mensen met blauwe baretten tussen gezet. Die zeggen tegen generaals: u blijft achter deze streep en u daar. Die dankzij die blauwe baret tussen de fronten doorlopen en kunnen zeg u gaat te ver, u moet terug. Daar sta je als Hollands majoortje, paar honderd kilometer van Da mascus, en je zegt: die grenspaal hoort niet daar, maar hier. U moet goed begrijpen, wij staan daar niet met een leger, maar gewoon als waar nemer voor de Verenigde Naties. Is dat nou niet fantastisch mooi?" Ervaringen Coha Kelling in het seizoen 195911960 nis Persephone in de comedie „De Vrouwenstaking (Lysestrata) van Eduard naam voor het grote toneel minder geschikt vond wordt door ontelba re Nederlanders uitgesproken alsof zij het over een geliefd familielid hebben. Tom Kelling, haar zoon, pro fiteert er van mee. Om te beseffen, wat zij in die besloten toneelwereld betekent, moet u hebben gehoord hoe er respect en genegenheid door klinkt als grote regisseurs haar „Cobusje'' noemen. En hoe zij daarop soms majesteitelijk maar meestal moederlijk reageert. Voor zo een vrouw is elke dag een jubileum. TON HYDRA Kaplan viel terug op tiveede dag OSLO De jaarlijkse schaats- i wedstrijd tussen Rusland en Noor- j j wegen is voor de elfde maal door dc Russische rijders gewonnen. De Russen, die na de eerste dag reeds een ruime voorsprong hadden, waren ook woensdag- Niet voor niets is majoor Bryl uitgeko zen om een jaar onder de VN-vlag te dienen. Hij is er niet de man naar zijn verdiensten breed uit te meten. Iets over zijn verleden te weten ko men kost overreding. Wat hij vertelt is weinig. Hij werd geboren in Soerabaja en bracht daar zin jeugd door. Na de oorlog kwam hij naar Nederland werd officier. De politionele acties brachten hem naar zijn geboorteland terug. De Bronzen Leeuw herinnert aan die jaren. Daarna volgden nog Nieuw-Guinea en Suriname. „I-k zal wel uitgekozen zijn om de tropener- varing, die ik heb", concludeert hij nuchter. „Eén ding is belangrijk", volgt daarna zonder enige pathos, „het is belangrijk dat je integer bent". Dat licht hij ook toe. „Je kunt je als militair moeilijk in de politiek verdiepen. Ik weet ook wel welke problemen in het Midden-Oosten spe len. Maar ik ga daar heen om t< proberen te voorkomen, dat twee vol ken elkaar opvreten. En wat voor wapens ze nu gebruiken of wie er helpt is voor mij niet belangrijk'" Geen „feestieren" Majoor Bryl weet, dat hem in Syrië geen „feestleven" wacht. Eén dag vrij als er geen incidenten zijn en verder de hele week met een verre kijker op een heuvel. De VN-officie- ren hebben verschillende taken. De observatieposten in het troosteloze landschap, vormen een van de belan grijkste. Verder is er het onderzoek na bominsla gen en vuurgevechten, de arbitrage bij grensconflicten, het onderhouden van de permanente radiodienst, maar ook het beslechten van buenrozies tussen landbouwers aan weerskanten van de grens. De eerste zes maanden zal majoor Bryl Damascus als basis krijgen, vanwaar de militairen naar de verschillende afgelegen posten uitzwermen. Zo zijn er ook VN-functionarissen die Tiberi as, Jeruzalem, Beiroet of Gaza aange wezen krijgen. De laatste maanden van zijn VN-dienst zal majoor Bryl waarschijnlijk in Israël gesta- tionneerd worden. Op gravingen Niet te leren Majoor Bryl heeft het boekje „Ara bisch op ries" al weggelegd. „Die taal is zo eventjes niet te leren", heeft hij gemerkt, maar met Frans en vooral Engels kan zich in het internationale gezelschap dat hem in Jeruzalem en Damascus wacht wel redden. Vanaf volgende week staat hij on der commando van een Noors of ficier. „Het resultaat van ons werk kan vaak nihil schijnen en het zal ook vaak ondankbaar zijn. Maar als wij dit niet hadden wa ren we uergens meer. Ik ben blij dat ik voor deze baan ben gese lecteerd", zegt hij ernstig. Daar heeft hij geen enkel bezwaar te gen. Integendeel, „Het moet toch een belevenis zijn rond te wandelen op de plaatsen waar Jezus stond, waar Abraham en Mozes rondliepen. Dit is toch de kans van m'n leven", thousiast draagt hij kaarten, bijbelse T T atlassen en archeologische boeken LOUCr WOmien Corrie Bakker en „Ik weet dat er Nederlandse ploegen met opgravingen bezig zijn en ik heb nu al uitnodigingen gekregen". Die maanden zullen voor hem zeker on vergetelijk worden. Want ondanks de harde noodzaak van het werk dat hem wacht verheugt hij zich op het avontuurlijke van zijn reis. Zijn echtgenote leeft met zijn plannen mee. In juli vliegt zij met de beide kinderen (zes en negen jaar) naar Damascus voor een maand vakantie. (Dat moet ik wel zelf betalen hoor"). Zijn kinderen, telgen uit een oud offi ciersgeslacht dat al in de tijd van Van Heutz van zich deed spreken, verheugen zich op dat uitstapje. „In LENINGRAD De Nederlandse atle tes, die dinsdag in Leningrad tijdens in ternationale indoorwedstrijden voor drie overwinningen zorgden, zijn ook woensdag sterk voor de dag gekomen. Corrie Bakker ondervond bij het verspringen weinig tegenstand. Zij liet met een sprong van 6.19 m al haar con currenten ver achter zich. De Russin Na- dezha Kostygina kwam met 5.93 m op de tweede plaats voor zich op, ditmaal met werd, sprong 5.82 m. Voor de tweede Nederlandse overwin ning zorgde Lia Louer-Hinten. Evenals dinsdag was zij veruit de sterkste 300 m-loopster en won gemakkelijk in 40.2 sec. Larisa Domnina eiste weer de tweede plaats vvor zich op, ditmaal met een tijd van 41.7 sec. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK Spasski en Loutikov hebben het elkaar in de zevende ronde van het Hoogovenschaaktornooi in Beverwijk niet al te moeilijk gemaakt. Reeds na achttien zetten besloten de beide Russen tot remise. Van deze uitslag, die eigenlijk al van tevoren vaststond, heeft met name Larsen geprofiteerd. De Deen heeft zich na een zwakke start goed hersteld en boekte woensdag de derde overwinning in successie. Langeweg werd ditmaal het slachtoffer van de grillige speelwijz van Larsen. Hij bracht al spoedig een pion offer dat Langeweg accepteerde en feitelijk was er niet veel aan de hand. Eerst in de tijdnoodfase sloeg de Deen toe. schonk. De andere drie vertegenwoordi gers, Kuijpers. Langeweg en Ree verlo ren allen. Zowel Kuijpers als Ree had den geen kans tegen respectievelijk Ci« ric en Pomar. Aan de top veranderde er wei nig in de stand, vooral omdat ook Van Geet remise speelde. Szabo speelde een voorbereide variant, die Van Geet wist te ontwijken. De Utrechtenaar maakte een wat vermoeide indruk, die begrijpe lijk is als we zien dat iedereen nu juist van hem wil winnen. Zijn goede start dwong allerwegen be wondering af, maar het is natuur lijk de vraag of hij zich zo hoog weet te handhaven. De achter stand op de Russen blijft een half punt. terwijl Gligoric en Larsen noch een punt achter hem staan. Immers ook de Zuidslaviër kwam woensdag niet verder dan remise. Aan vankelijk bouwde hij tegen Kavalek een goede stand op. maar in het eindspel raakte hij de draad kwijt. Niettemin kon hij, zij het eerst op de 67e zet. de remise veilig stellen. Drie keer verlies De Nederlanders beleefden opnieuw •n slecht dag. Donner en Darga speel den remise, een uitslag die beide spe lers gezien het wisselvallige wedstrijd verloop nauwelijks enige bevrediging Verrassend In de meestergreep heeft Ostojic ver rassend de leiding genomen. Niet al leen bracht hij zijn afgebroken partij uit de zesde ronde tegen Keiler tot winst, maar ook in de zevende ronde kwam hij tot een overwinning. De Hon gaar Sandor was zijn slachtoffer. Van Scheltinga en Karaklaic hielden hem echter goed bij door zeges op Keiler en Tatai, die hierdoor wat terugvielen. Mevr. Vreeken boekte in de da- mesgroep haar eerste overwinning en verliet dus de laatste plaats, terwijl mevr. Heemskerk het presteerde om Karakas op remise te houden. Ook mevr. Timmer speelde remise en wel tegen Eretova. Alleen mevr. Mulder verloor van Nicolau. De sterke Russin kwam opnieuw tot winst, ditmaal te gen de zwakke Spaanse Velat de Colo- Uitslagen Clric Kuijpers Haar fijnste rol? „De kersvrouw in Molnars „In een smal straatje". Maar ook Jolanthe in „Dol le Hans" van Fabricius, Mop in Hei- jermans' „Eva Bonheur", Madame Jourdain in „De Parvenu" van Mo lière en: ook voor de televisie, zoals in „De laatste trein" en „De Illusio nist" en nog heel wat meer. Ik zou zelfs niet bij benadering kunnen zeg gen hoeveel rollen ik heb gespeeld". Nu staat zij dan voor haar gouden jubileumvoorstelling (27 januari) als madame Xenia in „Zuster George moet sterven". „Jammer, geen rol waar een actrice van ligt te dromen Ik maak er geen tournee van. was bij veertig jaar anders als de moeder in „Een bruid in de morgen" van Hugo Claus". Genegenheid Voor mevrouw Kelling is jubileren echter niet het belangrijkste. Zij heeft bereikt wat maar zelden voor een actrice is weggelegd. De aan een rol ontleende naam, die zij kreeg van regisseur *->■ omdat hij de eigen De tijden hieven gisteravond onder de maat door de gestaag neervallende regen en natte sneeuw. Vooral de Russen die minder gewend zijn aan zacht ijs ondervonden hiervan op de 1500 meter hinder De Noor Tveter reed deze afstand het snelst. Hij kwam tot een tijd van 2.14.2. De Rus Matusevitsj finishte als tweede in 2.14.7. Ivar Eriksen, die derde werd in de tiid van 2.14.8 was de enige rijder die met Tveter en Matuse vitsj binnen 2 min. 15 sec. bleef. De regenval maakte bijvoorbaat goede tijden op de 10.000 meter onmogelijk. De Rust Seljanin bracht het er tenslotte het beste af met 16.40.2, hetgeen vijf secon den sneller was dan Fred Anton Maier. Hoewel officieel na afloop van deze wedstrijden geen algemeen klassement wordt opgemaakt, bleek Fred Anton Mai er over de vier afstanden het beste pun tten Itentotaal te hebben: 183.373. Kaplan were D t I tweede en Tveter derde. (R) 2.14.7 3 Eriksen (N) 2.14.8 4 Thomas- isen (N) 2.15.2 5. Maier (N) 2.15.4 6 Groe-| nevoid (N) 2.16.1 7/8 Kaplan (R) en Mu- iratov OR) 2.16.2 9/10 Kertsjenko (R) en Antson (R) 2.17.1. 10.000. m: 1 Seljanin (R) 16.40.2 2 Mai ler 16.45.2 3. Bollerud (N) 17.00.1. 4 Lavrusjkin (R) 17.14.9 5 Tsjagin (R) 17.16.2 6 Tsjekulajev (R) 17.26.5 7 Antson 17.28.7 8 Kertsjenko 17.28.8 9 Kaplan 17.30.8 10 Matusevitsj 17.32.0. Meestergroep: Szlly Ostojic Keiler 1—0. Szota, 1—0, Standen Geet 5. 4/5. Gligoric 2'.'! uit 6. 14. 1 Majoor Bryl wijst op de kaart de plaats van bestemming t en Van Scheltinga 5, 4. Marovic 4'/:, 5/8. Sandor. Szlly, Tatai en UJtelky 4. 9/10. Ene- voldsen en Scholl 3'/.. 11. Bredewout 3, 12/13. Keiler en Westerlnen 2>h. 14. Medina Garcia 2. 15. Nainggolan 1'/: en 16. Van Wijngaar- Damesgroep: 1. Kouchlnlr 3, 2. Karaka* 2'/i. 3/6. Heemskerk. Jovanovic. Timmer en Eretova 2. 7. Nicolau 18/9. Szota en Vree ken 1. 10/11 Kokanovic en Mulde II. Velat de Coiomlnas 0. Snelle zege van Pomar (Van onze sportredactie) BEVERWIJK Hans Ree moest op nieuw in verlies berusten. Ditmaal was Pomar hem te slim af. een overwinning die hij best kon gebruiken. Hans Ree blijkt in dit selecte gezelschap nog niet mee te kunnen, of hij zou in de komende ronden nog voor verrassingen moeten zorgen. REE—POMAR: 1. PJ3 c5 2. g3 Pc6 3. Lg2 dó 4. 0—0 Pf6 5. d.3 e5 6. e4 Le7 7. exd5 Pxdó 8. Tel f6 9. c3 Lg4 10. Pbd2 Dd7 11. Pb3 O-O—0 12. d4 c4 13. Pc5 Lxc5 14. dxc5 De7 15. Da4 Dxc5 16. b4 Pxc3 17. Dc2 Dxb4 18. Le3 Td3 19. Tacl Thd8 20. h3 Lh5 21. Ph4 Ldl 22. Texdl Txdl 23. Txdl Pxdl en wit geeft het od.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7