Gratis wasbak Wegwijzers, salarissen en beeld in raad Oegstgeest Nieuw schoolhoofd aan Lusthoflaan Dit jaar sporthal Zuid-Wes Voorlopig nog grond voor 400 woningen Ijsbaan bij De Voscuyl VVS kansloos tegen koploper US ten onder bij elk I voordeelpak _gr^mÉbëk of-vaatje nieuwe leidse courant DONDERDAG 19 JANUARI 196 OEGSTGEEST „Kunnen we de betrokken gemeenten niet een bijdrage vragen als tegenprestatie van de plaatsing van haar namen op de nieuwe verlichte wegwijzers in Oegstgeest?" Aldus de heer Brouwer (prot.-chr.) in de gemeenteraadsvergadering van gisteravond. „Vooral de badplaatsen hebben er belang bij dat de routes goed worden aangegeven", vulde hij aan. Waarop de heer De Graaf (pvda) onder hilariteit opmerkte, dat een bij drage misschien wel aan de Bondsrepubliek kon worden gevraagd. Zodra de opritten naar de nieuwe rijksweg 4 gereed zijn, zal de oude weg voor het verkeer worden gesloten. Ook voor fietsers. Althans, als de lo pende onderhandelingen niet tot een ander besluit voeren. Dit bleek uit opmerkingen van B. en W. naar aan leiding van een vraag van de heer Dorgelo (vvd) over de omweg, die fietsers naar Wassenaar zullen moeten maken (via station Leiden). „Laten we de details maar in de commissie bespreken", aldus de heer Aldershoff (prot.-ohr.). Lof oogstte het schetsontwerp van Pieter d'Hont voor het beeldje aan de Marelaan. Over het hoe en wat van een kunstvoorwerp bij het nieuwe Rijnlands lyceum wil de commissie kunstopdrachten eerst contact opne men met het lyceumbestuur, aldus mevrouw Samkalden (pvda) in haar functie van commissielid. GRONDPRIJS De heer Brouwer pleitte voor de mogelijkheid de grondprijs regelmatig op korte termijn te berekenen, opdat geen gronden voor te lage prijzen van de hand gaan. B. en W. wilden wel toezeggen steeds bij flinke verschui vingen in lonen en materiaalprijzen opnieuw de grondprijs per vierkante meter te berekenen, doch niet volgens een vast (halfjaarlijks of kwartaal-) schema Wegens de geringe bezetting (de he ren Kamsteeg, Stapel, Van Emde Boas en Van der Voort waren niet aanwe zig) besloot de raad de leden van de commissie verkeer en openbaar ver- De heer Brouwer lokte nog de frac ties uit haar mening te zeggen over procentuele salarisverhogingen (ge meen tepersoneel). Zijn eigen fractie (prot.-chr.) zag er een onrechtvaardig heid in jegens de lagere salarissen. De vvd schaarde zich achter de opmer king van de burgemeester, dat de pro gressieve belastingen het grootste deel van de verhogingen in de topsalarissen toch weer wegnemen. De pvda was het eens met de heer Brouwer en mevr. Gouverneur (als enig aanwezig kvp- raadslid) vond, dat daarover niet op gemeentelijk niveau kon worden ge praat. De geloofsbrieven van de heer J. E. Temminck (opvolger van wd-raadslid Van Emde Boas) werden goedgekeurd. In de commissie van toezicht op het bejaardencentrum Hof wijck werden benoemd de heren C. A. Ch. van Uyt- hoven en B Cox. LEIDEN Na anderhalf jaar verbonden te zijn geweest aan de christe lijke school Lusthoflaan, waarvan een groot gedeelte als waarnemend hoofd, nam de heer B. Eykhout afscheid van het lager onderwijs in Leiden om zich in Boskoop aan het Chr. lager tuinbouwonderwjjs te gaan wjjden. In deze afscheidsbijeenkomst, die gehouden werd in het gymlokaal van de school, had gisteravond tevens de installatie plaats van het nieuwe school hoofd, de heer H. Warnar, die per 1 januari was benoemd. Namens het bestuur sprak de heer S. J. Anes een kort openingswoord. Hij prees de heer Eykhout voor de wijze, waarop hij het waarnemend hoofdschap had vervuld. Bovendien is in deze tijd het aantal leerlingen ge stegen. Dat is een grote verdienste ge weest. De heer Anes overhandigde me vrouw Eykhout bloemen en de heer Eykhout als blijk van waardering een boekenbon. kwartier. Deze fusie, die door de grens wijziging noodzakelijk was geworden omdat er toen twee chr. nationale scholen waren in een district, leidde tot opheffing van de vereniging van het Morskwartier. Drie leden hebben zitting in het nieuwe bestuur. Het ge volg van deze fusie is een versteviging van de basis ten behoeve van het Mors kwartier. Daarnaast is de school in Oegstgeest een dependance geworden met aan het hoofd mej. Wiersinga. Hierna richtte de heer Anes het woord tot de heer Warnar. In de korte tijd, dat het niéuwe hoofd in functie is, heeft hij kunnen merken, dat het per soneel volledig medewerking verleent. Moeilijke skip De heer A. Boogaard, inspecteur van het lager onderwijs in Leiden zei, dat hij met veel waardering de heer Eyk hout had gadegeslagen in de school. Aan de kinderen heeft u te danken, wat u nu als onderwijzer bent Tegen de heer Warnar zei de heer Boogaard, dat de stap moeilijk voor hem was, maar de fusie was in het belang van Namens het gemeentebestuur sprak de heer J. J. van Riesen, adjunct-ge meentelijk inspecteur van het onder wijs, woorden van dank en waardering tot de scheidende heer Eykhout en de komende heer Warnar. De inspecteur van het Chr.-Nat. Schoolonderwijs, de heer R. Kramer, zei, dat een onderwijzer naast een op voedkundige en onderwijzende taak nog een „pastorale" taak heeft. Daar om moet een stevig contact worden OEGSTGEEST In zijn nieuwjaarsrede zei burgemeester H. L. iu Boeuff dat reeds enige tijd overleg plaats heeft over samenwerking in agglomeratie- of streekverband. Leiden, Zoeterwoude, Warmond, Voor schoten, Valkenburg, Wassenaar, Leiderdorp en Oegstgeest nemen hieraan deel. De commissie wordt geassisteerd door de sociaal-geograaf, de be stuurskundig onderzoeker en de stedebouwkundige van de Vereniging van Nederlandse gemeenten. (3 ha). Binnenkort komt de stede- bouwkundige adlviseur (jhr. De Ranitz) de raad het onitwerp-bestemminigsplain. voor de Monsebelpolder tonen en toe lichten. Scholen In een serie, die de gemeenten Lei den, Kaïbwijk en Oegstgeest omvat, hoopt men volgend jaar mett de bouw van een systeemsohool te beginnen ter vervanging van de derde openbare (nood)school. Semi-permanente loka len zuillen moeten wonden gebouwd aan de derde r.k. school en een dépen dance van de Hofdijckschool. Er wordt naar gestreefd nog dit jaar met de aanleg van de nieuwe korfbal- velden te 'beginnen- In 1966 behandelde de politie 189 misdrijven (w.o. 116 diefstallen, 34 in braken, 10 vernielingen, 13 zedendelic ten en 4 gevallen van dronkenschap bij een aanrijding). Er deden zich 455 aan rijdingen voor (3 doden, 9 zwaar- en 86 licht gewondlen). De organieke sterkte bedraagt 21 man, im werkelijk heid zijn er 13. De reservepolMe tellt 9 man. De brandweer rukte 12 maai uit. To tale brandschade f 315-000. In zijn antwoord merkte de nestor van de raad, de heer N. van Weizen. nog even op dat de heer Du Boeuff het laatste volle jaar van zijn burgemees terschap was ingegaan. In 1968 wordt i hij pensioengerechtigd. telt thans 14.045 inwoners 3721 woningen. In 1966 kwamen 257 woningen gereed; er zijn er 446 in aan bouw (176 flats, 43 premiewoningen. 32 woningwetwoningen, 191 eengezins woningen in de vrije sector en 4 bun galows). Ten zuiden van het Oegst- geeaterkanaail is nog bouwgrond be schikbaar voor ongeveer 400 woningen (8,5 ha) en enkele openbare gebouwen gelegd tussen ouders en onderwijzers, tussen het huis en de school. Verder voerden nog het woord mej. Wiersinga, naméns de hoofden van de scholen, de heer Jonk namens het per soneel en de heer Banning als verte genwoordiger van de oudercommissie. Eerste werk aan zwembad gegund OEGSTGEEST De voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe zwembad (ophogen van terreinen in de Overveerpolder, bouwen van een ge- maaltje en graven van een waterpartij) is gegund aan de op één na laagste in schrijver, de firma J. F. van Vliet te Hilversum, voor f 98.810. De laagste in- schrijver had zich, wegens een reken fout in de raming van f 92.500. terug getrokken. De begroting voor deze werkzaamhe den was gesteld op f 137.000; de hoog ste inschrijver (Deerenbere en Van Wijk te Alphen aan den Rijn) had f 134.500 geraamd. Bejaarden/eest in Warmond WARMOND In 't Trefpunt vier den ongeveer 140 bejaarden, in tegen woordigheid van onder anderen B. en W-, het vierde lustrum van de bejaar- densocaëteit. Twintig kinderen verras ten alle aanwezigen met een tuiltje bloemen. Kapelaan Weiermans onl'.- popte zich als een uitstekend pianist. Er weid een gezelllige broodmaaltijd gehouden en de afdeling van St. Mat thias voerde een toneelstuk op. om maar een paar punten uit het pro gramma te noemen. De scheidende heer B. Eykhout (links) en het nieuwe schoolhoofd H. Warnar (rechts). Foto Van der Horst. OEGSTGEEST Het parkeerterrein bij het sportcomplex De Voscuyl zal als ijsbaan worden gebruikt. Dit plan netje van wethouder M. van der Voet kwam in de rondvraag tijdens de raads vergadering van gisteren naar voren. De heer De Graaf (PvdA), die al eens eerder had gevraagd naar mogelijke „dubbelfuncties" van dit terrein, hoor de het als verrassend antwoord op zijn opmerking, dat de oude baan achter Oud-Poelgeest tijdens de afgelopen vorstperiode niet in gebruik is geweest. „De wethouder had het parkeerter rein al nat laten spuiten, maar loen ging het dooien", deelde de burgemees ter mee ter illustratie van de voortva rendheid van de heer Van der, Voet. De wethouder zelf lichtte een en ander nog toe. „Het oude terrein is niet meer te gebruiken, omdat er te veel boezem. Burgerlijke stand WARMOND Geboren: Hiske Chr E Brenkman. Sweilandstraat 11: Hélène J S van Egmond, woonschip Oosteinde 21; Frederik H Kool, Beatrixlaan 15; Mar- cellinus A J Onderwater, woonschip Oost einde 15; Theodorus M M Wanders, Swei landstraat 24. Femia M Raaohorst. Post dam 8. Ondertrouwd: Gerard J M Tijdhof, 38 j. Groningen en Catharina J J Döhle, 30 j, Sweilandstraat 41; Petrus J Klaver, 49 j. Norremeerstraat 32 en Agatha Konijn, 45 j, Tiel; Klaus D J Warkocz, 26 j, Helm- stedt en Clazina M H Sikking, 18 j, Dorpsstraat 33: Heinz D K Risse, 22 j. Sassendorf en Sara C J Landman. 20 j. Warmundastraat 28. Overleden: Kuna Günther. 56 j. Oranje Nassaulaan 27. water wordt weggezogen. Als het deze winter nog eens gaat vriezen, kunnen we een proef nemen met het parkeer terrein De Voscuyl. Een kantine is daar ook al. In de toekomst moeten we echter wel uitkijken naar een nieuwe baan. Het zou mooi zijn, als we volgend jaar twee ijsbanen in de gemeente zou den hebben". Een voordeel bij het gebruik van het parkeerterrein is nog dat er veel gau wer kan worden geschaatst, omdat de benodigde laag water geringer is dan bij het terrein achter Oud- Volleybal (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM WS heeft gister avond opnieuw een nederlaag moeten in- De Leidse hoofdklassers konden in de hoofdstad het sterke US niet be dreigen en gingen in drie sets kansloos ten onder: 159, 1510 en 157. De nederlaag tegen US lag overigens in de lijn der verwachtingen. De Amster dammers voeren op het ogenblik de rang lijst aan en dat kwam ook wel in het spel tot uitdrukking. VVS maakte echter geen slechte indruk. Alleen de afwerking van de aanvallen was het zwakke punt. Vooral Ben van der Have, die voor de door studie verhinderde Jan de Vries meespeelde, liet meerdere steken vallen. Toch moesten de Amsterdammers in de eerste set alle zeilen bijzetten om set- verlies te voorkomen. Pas bij 79 slaag de US erin de eerste set in het getij te doen keren (159) en ook in de tweede set bleef WS lange tijd overeind: 1510. Daarna stelden de Amsterdammers via 157 de verdiende zege veilig. Philidor2 grijpt zege op Leitlien (Van onze schaakniedewerker LEIDEN Op een bijzonder on gelukkige wijze heeft Leitlien 1 de bijna zekere overwinning op Phili- dor 2 vergooid. Bij de stand 4-4 was het duel in de eerste klasse van de competitie van de LSB afgebroken en de twee afgebroken partijen leken voor Leitlien een gunstige ontkno ping te zuilen krijgen. Niet Leithen, maar Philidor greep onverwacht de volle winst. Mulder, die in verloren stelling stond, kreeg plot seling na een blunder van. zijn tegen stander kansen op de volle winst, die hij dan ook onmiddellijk aangreep, waardoor de tegenstander van De Haas in remise-stelling op de volle winst moest gaan spelen. De Philidor-speler toonde gemakkelijk aan dat dit onge motiveerd was en dat kwam Leithen op een verrasende en nogal kostbare nederlaag te staan (46). Leidse kinderen speelden sprookje in Zeehospitium KATWIJK Kinderen van vierde klas van de Kon. Ju lianaschool aan de Oosterstraat te Leiden hebben gisitermid'dag in het repaUidabiecentrum van het Zeehospitiwm voor spastische kinderen een sprookjestoneel stukje opgevoerd. Dit gebeurde o.l.vhun onderwijzer, de heer W. Vromans. Het initiatief is van de kinderen zelf uitgegaan. Het sprookje „De tuinman en de fakir" is door de onderwijzer be werkt met muziek en bewegin- De kinderen hebben zelf kleren gemaakt, in samen- werkign met moeders en/oi han- ge zusjes. Verleden jaar voerden zij voor het eerst dit toneelstukje op een ouderavond opDaarna opperden de leerlingen het idee dit nog eèns te doen, maar dan voor zie ke kinderen. En zo is langzamer hand het plan ontstaan dit te doen in het Zeehospitium. De inhoud van het sprookje is gauw verteld. De vorst van Per- zië, Ali Bruaha Sidonia, is op reis en laat via een ijlbode berichten aan het paleis, dat hij een vrouw heeft gevonden en spoedig zal thuis komen. Alles moet worden versierd en de tulpen moeten bloeien in de tuin. De tufpen zijn echter uitgebloeid, want het is al november. De tuinman is ten einde raad, maar dan krijgt hij een slim plannetje. Hij laat de fakir roepen en deze op zijn beurt weet met zijn toverfluit en muziek de tulpen te wekken Langzaam schieten ze uit de grond. Als de vorst met zijn jon ge bruid thuis komt. bloeien de tulpen prachtig Dat de leerlingen het niet bij het toneelstukje alleen lieten, was al gauw duidelijk. Samen of alleen hielpen ze de spastische kinderen naar hun kamer toe en ■probeerden ook op die manier ets voor een ander te zijn. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Er begint schot te komen in de voorbereidingen voor de bouw van een serie sporthal aan de Boshuizerlaan, waarover wethouder Sannes tijdens de recente begrotingsbehandeling meedeelde, dat het mi nisterie en de NSF het plan met enthousiasme hebben beoordeeld. De wet houder voegde daaraan toe, dat in 1967, dit jaar dus, reeds de rijksgoed- keuring zou kunnen worden verkregen en dat belangrijke kapitaalsbij- dragen van' het ministerie en de NSF waren te verwachten. Vorige week plaatsten wij deze ma quette-foto van de hal, die wordt ge bouwd door de N.V. Sportbouw te Kc- dichem. Deze maatschappij is al met enkele tientallen gemeenten in onder handeling over de bouw van deze sys teem-sporthal. Gisteravond bijvoor beeld ging de raad van Ede akkoord met het plan. Zoals wij al hebben gemeld, krijgt de wedstrijdbal een afmeting van 43 x 22 meter. Door een eenvoudig systeem is de totale ruimte in tweeën te splitsen, zodat men van een twee-in-één sporthal kan spreken. De hal. waarvan de netto bouw kosten 5 ton bedragen, als een hardhou ten vloer wordt gelegd (wat in Leiden het geval zal zijn) ruim 6 ton, bevat een toeschouwerscapaciteit van 700 zit- en 100 staanplaatsen. Een tribune behoort tot de standaarduitrusting. Volgende week installatie actiecomité Naar wij vernemen, wordt komende week een actiecomité ingesteld met de bedoeling de financiering van het pro ject rond te krijgen met medewerking van Leidse industrieën en bedrijven. Gebedssamenkomst in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Onder het the- a „Geroepen tot eenzelfde hoop" werd gisteravond in de Meerburger- kerk een interkerkelijke gebedsbij eenkomst gehouden voor de eenheid onder de Christenen. Voor deze bij eenkomst bestond grote belangstelling. Pastoor J. Kragtwijk zei, dat men in Zoeterwoude en Leiderdorp als gees - telijken elkaar had gevonden in een eerlijke naastenliefde, die Christus van ons eist. Nadat de heer Van den Hoek en ds Minnema enkele Bijbelgedeelten had den gelezen, hield ds Honnef een kor te predikatie. Wij zijn pelgrims op weg naar het rijk van de Vader, daar- is oecumene geen hobby van en kele kerkelijke leiders. De eis van Christus is, dat |vij een kring vormen en komen tot gemeenschappelijk ge bed. Nadat de geloofsbelijdenis was uit gesproken en litaniegebeden waren gezegd, sloot ds Van Drié het samen zijn. in Leiden waarschijnlijk ongeveer a half miljoen gulden kosten. De gemed rekent hierbij op medewerking van pil ticuliere zijde, wat wethouder Sannesi de begrotingsvergadering meedeelde. Ti als wij hierboven aanstipten, blijkt t beroep van de wethouder dus niet teva geefs te zijn geweest. Wat de tijdsduur betreft: de totó bouw kan worden gerealiseerd in vi maanden. Zodra de gemeente de genoes de maatschappij opdracht heeft gegevJ wordt met de bouw begonnen. Zoals 1 er nu naar uitziet, staat de hal er va het eind van dit jaar. De aanvankelijk op defce plaats aan I Boshuizerlaan geprojecteerde grote spo.' hal is niet helemaal van de baan P schoven, zoals wethouder Sannes red meedeelde, maar de kosten daarvan ai zo hoog, dat voorlopig niet tot de b<w kan worden overgegaan. Daarom won nu op dit terrein deze kleinere sportb gebouwd. Gevestigd in, vertrokken uit Warmond WARMOND Ingekomen: Gerrit Pr* naar Mgr. Aengenentlaan 1-3; Ivo P C Fi res van Hazerswoude naar ws ,,Nea Tocbl Rudolph J M Grove van Oegstgeest n „Escapade" Gx de Weteringh Zijldijk 9. Vertrokken: Hester Baerselman. e.v. J R zendaal van Burg. Ketelaarstraat 11 m Blaricum; Annie A O vervliet van Sweilar straat 13 naar Leiden; Simon A van Dï van Mgr. Aengenentlaan 1-3 naar Wanw hannes J Out van naar Leiden; Ida Opdam van Dr. Ar lemmermeer: Maartje M van Heijkoop, w Jan B Uit den Boogaard van Herenweg naar Leiden: Jacobus P Dekker van Ml Aengenentlaan 1-3 nar Emmen; Theodori L van Winsen van Herenweg 25 naar Oegi geest; Teuntje van Egmond. Bosman van Wasbeeklaan 13 n: dorp; Andries Oonk van Haarlt Katwijk: Jaci Leldi C Oud it echtgenote van Sweilandstraat 69 na Noordwijk; Cornells J C Wassenaar echtgenote en 3 kinderen van Lommerlui laan 1 naar Noordwijkerhout; Cornelia vi As. w. v. A Slingerland van van Bevt ningkstraat 15 nar Leiden; Petronella L8iv saat van Oranje Nassaulaan 12 naar Leid« dorp; Anton E Weldema van Jan Steenla 13 naar Dordrecht: Bernard H Samuels i Wilde van Oranje Nassaulaan 10 naar VU senaaf; Martinuc S M Trooster van Oraa Nassaulaan 22 naar Utrecht. isd binnen de gemeente: Annie BI i Wax 48: Ant lundastrt

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4