Kanteling aardbol is op handen' Den Haag toont „Orgel in boek en prent Beurs niet onder indruk van inkrimping Philips VLISSINGER (80) WAARSCHUWT MENSHEID NOOR NOODLOTTIGE SMAK Financieel Weekoverzicht Szabo geheel van slag: Donner kreeg zomaar een toren ZATERDAG H JANUARI 1967 FLISSINGEN „De professoren? Die houden natuurlijk hun mond, anders moeten ze sta pels hoeken overschrijven. Maar geloof me, t gebeurt heus. Je merkt er gelukkig niks van, je bent in één klap iveg. 't Kan morgen, maar ook over 200 jaar. Het is toch overal een reuze zootje, veel erger dan het geweest is. P. Lems: „Je bent in een klap weg Ik ben ook maar een mens en één graad verschil kan een spe ling van twee eeuwen beteke nen. Die mammoets hé, ze had den hun eten nog in d'r bek. Als die nou es een uur nodig heb ben om te slikken, dan gaat 't met een vaartje van 3360 kilo meter per uur. Is 't een kwar tier, dan komen we op 13440 kilometer per uur. Kan u daar tegen? Ik niet." Pieter Lems (80) legt met bevende hand zijn speelgoed-globe op tajel en peinst nog eens na over de zojuist gedane mededelingen van de op handen zijnde aardbol-kanteling. Probeert dan opnieuw met gebaren zaam vrijwel alles weer op. Wat beeldhouwwerk uit China en een scheepsklok is eigenlijk het enige dat hem uit die tijd nog rest. BEWIJZEN' straksNoordpopi ^wordt: „Vroeger lag ié 'daar, nu hief,dadélijk 35 grd- den verder. Vaste prik. Om de 10.000 jaar kantelen we een stuk verder". REACTIES Archeologen, geestelijken en'vele anderen hebben de laatste jaren het zelfde hen op 15 dichtgetypte vel len toegezonden verhaal gehoord. Het gros reageerde niet, slechts een enkeling. Zij betitelden "Lem's ideeën als fantasie. Lems zelf heeft zijn kantelings-manuscript ook een naam gegeven: „Fantasie of werkelijk heid?" Oud-zeeman Lems uit Vlissingen wordt vaak op één lijn gesteld met figuren die beweren dat de aarde plat is eh de wereld dan en dan zal vergaan. H(j grinnikt er om. „Een hoogleraar in China beaamde alles, maar zei dat de Amerikanen alleen maar interesse hebben voor de ruim tevaart. Tien jaar geleden was mijn theorie een bestseller geweest". Lems, al vele jaren een zoekende geest naar „het andere" kreeg hou vast toen in 1960 in het hart van Londen fossiele tropische diersoorten werden opgegraven. In Israël wer den vrijwel tegelijkertijd dezelfde dieren blootgelegd. Daar had hij op gewacht. Snel trok Lems een lijn tussen die twee plaatsen. Hij ver lengde 'm en concludeerde dat de vroegere evenaar op z'n minst een keerkring moet zijn geweest. Ander maal ging een potloodstreep op pa pier, loodrecht. Hij kwam uit in Si berië, het land van de beijsde mam moets. De beelden zijn van ebbenhout en gekocht in Shanghai. In de winkel vertelde men Lems dat het hout in het noorden van China was gevon den, hetgeen onverklaarbaar is: eb benhout komt alleen uit de tropen. af en toe beantwoorden van brieven van mensen die wel wat voelen voor zijn denkbeelden en om nadere informatie komen. Anderen waarschuwen voor het komende onheil heeft hij al genoeg gedaan. Hij zal alleen de bo\en wonende buren nog waarschuwen, met behulp van een om zijn hals hangende scheidsrechtersfluit. Lems: „Als Toen hij ging nadenken, werd het ik op de grond gevallen ben, 7.-:.-. want zelf kantel ik ook nog wel's". Recht kascheques afgeschaft DEN HAAG Het chèquerecht dat voor alle chèques van Postchèque- en Girodienst ƒ0,35 beliep, is gewijzigd in een gedifferentieerd tarief naar 'iet soort chèque. Deze wijziging heeft tot gevolg dat het recht voor kaschèques is af geschaft, het recht voor zichtchèques op 0,35 wordt gehandhaafd en het recht voor gewone chèques, inclusief verzamelchèques is gebracht op ƒ0,50. Voorts is de beperking betreffende het gratis storten op eigen postreke ning tot rekeningen van natuurlijke personen ingetrokken, zodat voortaan alle stortingen op eigen rekening koste loos zijn, voorzover gebruik wordt ge maakt van de daarvoor bestemde, gra tis bij de postkantoren verkrijgbare, gele stortingskaarten. I OVERLEEFD Moeizaam, berekenen „Van deze plaats ging ik terug werken en kwam zo tot. de conclu sie dat de polen op een andere plaats hadden gelegen, en de aarde gekan teld moest zijn. Omdat die mammoets onder het ijs waren geduwd, moest de rest van de aarde hetzelfde heb ben meegemaakt. Toen geleerden de ouderdom van die beesten op 10.000 jaar bepaalden, moest de kanteling in die tijd zijn gebeurd. Nu zijn we bijna aan de volgende toe". Volgens de bejaarde Vlissinger is dc aarde om de 80.000 jaar volledig gekanteld. Mogelijk dat hier en daar een plukje mensen de smak over leeft. Lems: „Maar zij krijgen 't moeilijk. De moderne hulpmidde len om te leven zijn weg. Er is niks over. De allersterksten zullen er na vierduizend jaar weer boven op zijn, de rest sterft af. Langzaam aan moet er weer een beschaving worden opgebouwd". ZEEMAN Zijn nogal abnormale denkwijze over de in het heelal toevende aaid- bol heeft hij niet uit studies en boe ken. Tekeningen en verhalen, die hij tijdens zijn zeemansloopbaan zag en hoorde staafden zijn al vroeg op- gekomep vermoedens. Als 14-jarige jongen maakte Lems zijn eerste zee reis op een sleepboot van L. Smit en Co. Na thuiskomst ging hij naar de zeevaartschool in zijn geboortestad Vlissingen, waar hij na een paar jaar als derde stuurman begon bij het loodswezen, op een schoener („tegenwoordig gaat 't van prrrttt"). In 1907 trok Lems naar de Oost, vestigde zich in Batavia en klom op tot gezagvoerder bij de Java-China- Japan lijn. momenteel KJCPL. Na diverse Tji-schepen te hebben ge commandeerd, keerde Lems in de jaren dertig met zijn gezin als ge pensioneerde terug naar Vlissingen. waar hij nu in zijn eentje aan de rustige Singel woont. Hij bracht uit Indië een berg aan tekeningen over vele vreemde voor vallen mee, een bezit dat hij bij het bombardement van Walcheren kon redden, maar bij de watersnoodramp van '53 verspeelde. Niettemin dist hij uit zijn geheugen wat moei- hem duidelijk: kanteling van de de. Idem dito met de watercypres die onlangs in China is ontdekt. Een half miljoen jaar geleden moet die boom in Canada hebben gegroeid; geleerden meenden dat hij uitgestor ven was. Lems schuift de verplaat sing op de aardkafttelirjp.. Zijn „Fantasie of wèrk'elijkheid" bevat' een aantal feiten die hij is er vurig van overtuigd bewijzen dat er kantelingen zijn geweest. Dat zijn dan: de bevroren mammoets; het vinden van steenkool op Nova Zembla; de conclusie van pool vorser Byrd, dat onder het ijs vroeger een tropisch klimaat moet hebben ,ge- heersd; watercypressen in China; fos siele zeedieren in de Himalaya; rivierbeddingen in dc Noordzee: Franse rotsschilderingen die 20.000 jaar oud moeten zijn, dus uit de voorlaatste kanteling (10.000 jaar ge leden was er volgens Lems nog geen verf); mammoetwervels van 60 000 jaar geleden gevonden bij Terneu- Vondsten op verschillende diep ten in het oostelijke gebied van de Middellandse Zee maken volgens Lems zijn theorie alleen maar ster ker. Het kantelingsdraaipunt (5 gra den noorderbreedte en 110 graden westerlengte ofwel 5 graden zuider breedte en 70 graden oosterlengte) ligt daar nl. niet zover vandaan. Het andere punt ligt in de buurt van Mexico, en ook daar is menselijk gebeente van 10.000 jaar geleden op gediept. vermoedelijk de kleuren tv. nog niet veel voor Philips opleveren omdat slechts een langzame groei wordt ver wacht. De kostprijs van een apparaat voor kleuren t.v. is circa 2'/* zo hoog als zwart-wit en de zendtijd, met name in ons land is voorlopig op slechts een uur of acht gepland. Maar men moet kijken naar de toekomst en dan ziet die er toch wel hoopvol uit als men let op de grote verovering van de kleuren tv. in Amerika. Groei Op de lokale markt kan men de laatste weken geselecteerde aanko pen constateren van zekere soorten aandelen. Zo zagen we deze week op nieuw verzekeringswaarden gefavo riseerd, ongetwijfeld op grond van de groei in deze tak van bedrijf, wel ke aanhoudt. Nat. Nederlanden steeg van 500 tot 540 pet. Holl. Soc. van 464 tot 505 pet. Ook in de „kruide niers" fondsen als Albert Heijn en AMSTERDAM Opnieuw wer-l In Engeland begint de kleuren t.v. in jpn h*>7P week od de effecten-het najaar van 1967- PhiliPs tracht via den deze wee* op ae eiiecien de Brjtse vooraanstaande fabriek op beurs geselecteerde aankopen doeltreffende wijze de Engelse markt waargenomen in de lokale afde- te veroveren. De eerst paar jaar zal lingen. Hier en daar kwamen flin ke koersstijgingen voor, echter niet in de internationale fondsen, welke weinig veranderden. De kleurentelevisie zal begin van het volgend jaar starten in ons land en Philips werd door dit bericht gesteund. In Amerika wordt de inkomstenbelasting met zes pro cent verhoogd ter versterking van de Schatkist, die voor grote uit gaven in verband met Vietnam staat. Men had hier verwacht dat de New Yorkse beurs erg ongunstig zou reage ren op deze belastingverhoging, welke president Johnson in de jaarlijkse rede voor het Congres heeft aangekondigd. Op onze beurs waren baissiers in de wind gegaan met aandelen in de ver wachting, dat Wallstreet een flinke dui keling zou maken. Het pakte geheel anders uit en men heeft weer eens de (dure) les geleerd, dat de beurs soms heel an ders reageert dan men verwachten zou. Het Amerikaanse volk zal die per in de buidel moeten tasten voor de kosten van de overzeese oorlog in Vietnam, waar een half miljoen Ame rikanen zijn gestationeerd. De reden van de koersstijging op de New Yorkse beurs wordt toegeschreven aan het toegenomen inflatiegevaar in Amerika. Immers de toename der staatsmid delen uit de verhoging van de in komsten- en vennootschapsbelasting (circa 4llt miljard dollar), is lang niet voldoende om het gat in de begroting te dichten. Het deficit over het lo pend belactingjaar bedraagt 9,7 mil jard. dat voor het volgende belas tingjaar meer dan $8 miljard en dat is dan een schatting na aftrek van het bedrag der komende belas tingverhoging. De Amerikaanse begroting wijst het astronomisch bedrag voor de over heidsuitgaven aan van 135 miljard. De oorlog in Vietnam werkt in Ameri ka als een stimulator der economie en als zodanig kunnen de defensieorders, de kosten van het leger overzee eer steun voor de economie worden ge noemd. Als morgen de oorlog in Viet nam zou eindigen, zou iedereen opge lucht ademhalen, maar een moeilijk overgangsproces voor de Amerikaanse economie zou in het verschiet liggen, dunkt ons. Kleuren tv Op onze effectenbeurs heeft het be richt over de inkrimping van het perso neel bij Philips met 2.500 man weinig indruk gemaakt. Men had meer aan dacht voor de officiële mededeling van de regering dat bevorderd zal worden, dat per 1 jan. 1968 de kleuren t.v. haar uitzendingen kan beginnen. Dit bericht is voor Philips zeer be langrijk niet zozeer wegens de onmid dellijke gevolgen daarvan voor het be drijf, maar. omdat nu een datum is genoemd waarop de uitzendingen zul len beginnen. Het is bekend, dat Phi lips technisch gereed is om een goed aandeel in de markt der volgende ja ren te veroveren en niet voor niets doet dit concern zijn uiterste best om in Engeland de" aandelen Pye, een fa briek van t.v., radio en elektronica te kopen, waarmede een berag van ƒ300 miljoen is gemoeid. Simon de Wit werden kopers ge- constateerd. Deze aandelen stegen 20 punten. Sommige uitgeversmaatschappijen la gen ook gunstig in de markt, b.v. Else- vier en De Spaarnestad. Centrale Sui- ker steeg van 283 tot 297 pet. Het komt ons voor, dat aandelen van bedrijven. waar de groei niet uit is wij denken ook aan chemische waarden de aan dacht van de fijnproevers trekken, waarbij wij niet in het laatst denken aan de grote beleggingsfondsen. De Bank voor Ned. Gemeenten is, zoals werd verwacht, met een 6% pet. 25-jarige lening tegen 98'/» pet. geko- men (rendement netto 6,9 pet) tot een bedrag van 100 miljoen. Ter beurze verwacht men een goede ontvang6t der emissie. De rentedaling is onmiskenbaar aan de gang, zij het langzaam. Onze hele economie zal de weldadige invloed on dervinden van een ontwikkeling, die naar een lagere rentevoet voert. Nu de investeringsdrang naar gevreesd wordt, 1 belangrijk aan het minderen is en de j gevolgen daarvan zich in de loop van dit jaar nader zullen manifesteren in een conjuncturele teruggang, zal het1 van betekenis zijn op tijd het aflopend getij der economie te keren. Niet te vroeg en niet te laat! HOOGOVENSCHAAKTORNOOI (Van onze sportredactie) BEVERWIJK Het publiek dat naar de derde ronde van het Hoogovenschaaktornooi was ge komen, heeft zich vrijdag niet van zijn beste zijde laten zien. In de partij DonnerSzabo was Jan Hein in een moeilijk eindspel te recht gekomen en langzamerhand leek de Hongaar beslissend voor deel te krijgen, maar hij trapte in een simpele val en plotseling stond hij een toren achter De toeschouwers beloonden Jan Hein met een applaus, dat voor beide spelers uiteraard niet leuk was. Niet temin een zege voor Donner, die hier door naar de vijfde plaats klom. Dat het aan de top een aangelegenheid wordt tussen de Russen Spasski en Lutikov, staat wel vast. Ditmaal voert Lutikov de ranglijst aan met drie uit drie, een prachtig resultaat. Gisteren werd Darga slachtoffer van fraai combinerende Rus. Hij kwam twee pionnen voor, maar moest een geweldige aanval toestaan van de Westduitser, die zelfs een dame of ferde. Lutikov beheerste de stand ech ter volkomen en nadat ook hij zijn dame had geofferd, kwam hij in twee de zitting tot een mooie winst. Spasski ontmoette oude rivaal Gligo- ric en kwam niet verder dan remise. Een goede prestatie van de Joegoslaaf. Zijn landgenoot Ciric kwam in zijn eerste partij tot volle winst. Een fel tegenstribbelende Langeweg moest zijn GEBRUIKEN Identieke gebruiken in ver van elkaar verwijderde landen ziet Lems ook als bewijs voor dee kantelings theorie. In Japan en China bijv, wordt men begraven met schelle mu ziek en vuurwerk, terwijl dit in Drente en Schotland (uitdrijving van j boz geesten) ook gebeurt. Onze och tendgymnastiek houdt volgens Lems verband met het maken van knie buigingen bij zonsopkomst in Isla- mietische landèn. Zijn theorie wemelt van veronder stellingen en onbewezen zaken. Het verdwijnen van de Vikingers, hef feit dat Engeland eens het be roemde Atlantis was en dat het hui dige paard ontstaan is uit een diertje dat hij meet tussen duim en wijsvin ger, zijn er enkele. Lems meent het goed. Al zijn werk, zegt hij, verricht hij voor de mensheid. Haar ondergang is op handen. De overlevenden wil hij helpen door overal bergplaatsen in te richten, en die goed te veranke ren. Landkaarten, aanwijzingen om het land te bebouwen, scheermesjes, vuursteentjes en andere apparaten, die zonder elektriciteit werken zul len daar moeten worden opgeborgen Lems: „Elektriciteit moeten die lui weer uitvinden, da's logisch". FLUITJE Als geschikte plaatsen ziet hij bergtoppen, wolkenkrabbers en ver van de (huidige) bewoonde wereld liggende eilanden. Alles moet in het Engels en in de taal, die in de direkte omgeving wordt gesproken, zijn gesteld. Verder wil hij niet gaan. Hij heeft het zijne gedaan. Geleer den en anderen moeten er hun voordeel maar mee doen. Zijn dagen brengt hij door met het Ondanks hiaten interessant DEN HAAG In het Haags Gemeentemuseum zijn twee klei ne tentoonstellingen ingericht on der de titel „Het orgel in boek en prent". Men vindt er een collectie van vierendertig boeken en twee endertig prenten als ..grepen uit de muziekbibliotheek". Veel his torisch belangrijke stukken uit het museumbezit zijn helaas niet uit gestald, hetgeen heeft geleid tot onnodige hiaten. Het heeft ons verbaasd, dat het enige uitgebreide werk over het voormalige orgel van Rotterdams Laurenskerk, geschreven door J. H. Besselaar Jr., de laaste bespeler van dit destijds grootste instrument van ons land, ont breekt. Dit geldt ook voor Jan Zwarts „Van een deftig orgel", dat handelt over een van de weinige nog bestaande Gar- relsorgels (in Maassluis) en Philberts geschrift uit 1875 over het Cavaillé Col- lorgel in het Amsterdamse Paleis van Volksvlijt (sinds jaren in het Haar lemse concertgebouw in gebruik als één van de slechts tweein ons land aanwezige instrumenten van de be roemde Franse orgelbouwer). Een interessant werkje van Albert Schweitzer „Deutsche und Französi- sche Orgelbaukunst und Orgelkunst", dat dateert uit het onstaan var „Elsassische Orgelbewegung", breekt, evenals het lijvige boekwerk van Emile Rupp „Die Entwicklungsge- schichte der Orgelbaukunst". Naast werken over orgelbouw uit de vorige eeuw van o.m. Töpfer en Van Heurn, had zeker het standaardwerk van onze tijd: „Handbuch der Orgel- kunde" van Ellerhorst moeten liggen, temeer omdat enige minder belangrijke werken wel een plaats kregen. Oude stukken Van de voornaamste boeken op de expositie noemen wij: Joachim Hess' „Vervolg van de in 't jaar 1774 gedruk- ;n uitgegeven disposities" (hand schrift-autograaf), „Luister van het Or gel", „Dispositiën der merkwaardigste kerk-orgelen", Constantyn Huigens' „Gebruik en ongebruik van 't orghel" uit 1660 en een vroegere druk van het zelfde werk, samengebonden met Calck- ans „Antidotum" (1641). Andreas Werckmeisters „Orgelprobe" uit 1681 is aanwezig met de Neder landse vertaling door J. W. Lustig uit 1755 (niet 1698 zoals de catalogus ver meldt). Over het orgel te Alkmaar ligt een geschrift van Gerardus Havingha uit 1727, en van Radeker een korte beschrij ving van het Bavo-orgel te Haarlem (1775). Van de meer technische schrijvers noemden we reeds Töpfer en Jan van Heurn. Hieraan kunnen worden toege voegd Dom Bédos de Celles (L'Art du facteur d'orgues" 1766),, Oosterhof (Or- gelbouwkunde. 1947),' Mahrenholz, („Die Orgelregister" etc., 1930) en Sei- del („Die Orgel und ihr Bau", 1887). Ook de onlangs in herdruk versche nen dispositieverzameling van M. H van 't Kruijs treft men in de uitgave van 1885 op de tentoonstelling aan. In de gang naar de studiezaal zijn de veelal mooie prenten te zien van orgels uit o.m. Amsterdam, Haarlem, Gouda, Maassluis, Utrecht on het Rijksmuseum te Amsterdam. Onjuist is de mededeling, dat het oudste orgel uit de Nicolaikerk te Utrecht thans dienst zou doen in de Koorkerk te Middel burg. Het is er wel heengebracht na Dit uit 1480 daterende orgel van de Utrechtse Nicolaikerk, dat ge ruime tijd zijn plaats had in het Rijksmuseum te Amsterdam, be hoort sedertdien als Koorkerkorgel tot de pronkstukken van Middel burg. jarenlang verblijf te Amsterdam (Rijksmuseum), maar niet bedrijfsklaar opgesteld. Ondanks de genoemde bezwaren is het voor geïnteresseerden toch wel de moeite waard eens een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Tot 31 janu ari kan men er dagelijks terecht, uitge zonderd op maandag. W. P. VERHEUL sterk spelende tegenstander winst toestaan. Kavalek deed opnieuw van zich spre ken. Combinatie-specialist Larsen werd met eigen wapenen doeltreffend bestreden en dat betekende een over winning voor de nieuwbakken groot meester. Overigens lijkt het wel duide lijk dat de rol van de Deen in dit tornooi is uitgespeeld. Nadat Van Geet zijn afgebroken par tij tegen Lutikof verliezend had beëin digd, boekte hij tegen de Roemeen Ghi- tescu een fraaie remise, die vrij onschuldig tot stand kwam. Pomar be reikte wat plaatswinst doordat oppo nent Robatsch de tijd overschreed in een stelling, die hij juist in evenwicht had gebracht Hans Ree blijft op nul punten staan. Ditmaal was Frans Kuij- pers de. sterkste. In de meestergrocp opnieuw overtui gende winst voor Karaklaic, die on geslagen eerste blijft, gevolgd door de Hongaar Sandor, die nog op dezelfde hoogte kan komen. Geen overwinning voor de Nederlanders in deze ronde, want behalve het verlies van Van Wijn gaarden speelden de anderen remise. UITSLAGEN Grootmeestergroep: tweede ronde: Van Geet Lutikov 01, derde ronde: Robatsch Pomar 01, Spasski Gli- goric V*Vï, Ree Kuijpers 01, Luti- Darga 10, Ghitescu Van Geet VsVs, Kavalek Larsen 10, Ciric Langeweg 10, Donner Sza bo 10. Meestergroep: derde ronde: Brede- wout Ujtelky V»Vs, Nainggolan Westerinen V»Vs, Szily Enevoldsen 10, Scholl Van Scheltinga V* Medina Garcia Ostojic 01, Marovic Tatai VsVs, Van Wijngaarden Karaklaic 01, Keiler Sandor 01. Grootmeestergroep: Lutikov 3, Spasski 2'/s, Gligoric en Kavalek 2, Don ner lVs uit 2, Ghitescu, Langeweg, Van Geet, Kuijpers en Pomar allen 1'/: ,Ci- 1 uit 1, Darga en Robatsch 1, Larsen Vs, Szabo 0 uit 2, Ree O. Meestergroep: Karaklaic 3, Sandor 2 uit 2, Szily, Tatai en Van Scheltinga 2, Bredewout, Ostojic en Ujtelky l'/s, Westerinen, Nainggolan, Scholl, Van Wijngaarden, Keiler en Enevoldsen 1, Marovic Vs uit 2 en Medina Garcia 0. Verlies op klok voor Robatsch BEVERWIJK De strijd tussen grootmeesters Robatsch en Pomar tverd door de Spanjaard gewonnen, omdat de Oostenrijker de tijd over schreed. Hij had op dat moment juist een manco in zijn stelling com- binatoir weggewerkt, een teleurstel lend verlies. Robatsch—Pomar: 1. e4 c5; 2 Pf3 d6; 3. d4 Pf6; 4. Pc3 cxd4: 5. Pxd4 Pc6; 6. Lc4 Ld7; 7. Lg5 e6; 8. 0-0 a6; 9. Pxc6 Lxc6; 10. De2 Le7; 11. Tadl Dc7; 12. f4 Dd6t; 13. Kill Dxb2; 14. Tf3 Db4; 15. f5 b5; 16. Lb3 Pxe4; 17. Lxe7 Pxc3; 18. Txc3 Dxc3; 19. Lxd6 0-0-0; 20. fxe€ fxe6; 21. Td3 Dalt; 22. Tdl Df6; 23. c4 e5: 24. c5 Tf8; 25. Kgl Df4; 26. a4 Tf6; 27. axb5 axb5; 28. Lxe5 Te8; 29. Td8t Txd88; 30. Lxf4 Txf4; 31. h3 Td4; 32. h4 Td2; 33. Le6t Kb7; 34. De5 en wit verloor door tijds overschrijding. Medisch centrum gewenst voor universiteiten (Van onzze onderwijsredacttie) DEN HAAG Het oprichten van een sectie gezondheidszorg aan iedere Nederlandse universiteit, onderge bracht in een medisch centrum, is een van de doelstellingen uit het rapport Gezondheidszorg, opgesteld door de Ne derlandse Studentenraad en aangebo den aan de ministers Veldkamp en Die penhorst. In het centrum zou aan de studenten arts en psychiater een spreekkamer met medische instrumentaria ter beschikking moeten worden gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9