Cantus Mundi weekend in klooster te gast Christelijke politiek moet een andere weg wijzen BOOT ür. Berghuis: geen keuze tussen PvdA en VVD Zuinig zijn op Uw probleem is het onze Muziek studeren bij de nonnen Gemeenschap kerken ook in Vlaardingen Elke dag1 vakantie ZATERDAG 14 JANUARI ivoor midaag Het is een wonderlijk moment als Petrus voor het eerst bij de Here Jezus komt. Christus zag hem aan, lezen we. En dan spreekt Hij hem toe: „Gij zijt Simon, de zoon van Johannes, gij zult heten Cephas, wat vertaald wordt met Petrus. Christus ziet Petrus aan en dan blijkt dat Hij hem kent. Hij weet precies wie hij is en wiens zoon hij is. We kunnen de Heiland niet voor de gek houden. Hij kent ons toch wel. Er zijn mensen die zich vromer voordoen dan ze zijn. Ze trekken voor hun omgeving een bepaald pakje aan. Ze willen indruk maken. Maar er zijn er ooi: die zich voor God anders voordoen dan ze zijn. Ze proberen hun geestelijk minderwaar digheidscomplex zelfs in hun gebed te maskeren door geeste lijke zelfoverschatting. Probeer het niet. De Heer kijkt er doorheen. Hij weet wat en wie we zijn. Hij weet hoe toe geworden zijn wat we zijn. Maar Hij ziet meer. Hij ziet ons niet alleen zoals we er nu uitzien, maar ook zoals we er straks uit zullen zien. Gij zijt Simon, dat is het heden. Gij zult heten Céphas, dat is de toekomst. Maar dat is meer dan een profetisch woord. Het is een scheppingsordinatie. Gods Woord is de garantie, want Gods Woord is een scheppend Woord. Dat Woord gaat het (even van Simon veranderen, vernieuwen. Dat Woord maakt hem straks tot een rots in de branding, tot een Petrus. We lezen vandaag: Johannes 5 19—29. We lezen morgen: Johannes 5 3047. zijn op onze democratie, ook in ons parlementair bezig zijn. Twee j f I(3TT1 tlO kabinetscrises in één parlementaire Ci-C- c-C/C- Lt 1/ f-o periode hebben grote schade aan gericht. Ik hoop, dat geen van de partijen die in hoofdzaak voor de gang van zaken in ons land verantwoordelijk (Van parlementsredactie) ..Het lijkt wel of we weer te ver van de jaren veertig afstaan en niet meer ten volle begrijpen wat een zijn, zich uit stembus-overwegingen democratisch bestel waard is, en hoe van haar verantwoordelijkheid zal! erg het kan worden als wij ontdoen. Ook bij de komende kabinetsformatie niet. 2201 Dit zei dr. W. P. Berghuis vanmor gen in Utrecht op de Deputatenuer- gadering van de anti-revolutionaire partij. Hij had de indruk dat de poli tieke partijen met de verkiezingen zicht te veel naar de kiezersgunst spelletje van maken. Laten alle poli tieke b ewusten toch beseffen dat een gebrekkig functionerende demo cratie honderdmaal beter is dan een naar zijn aard perfect functioneren de dictatuur." Vietnam De heer Berghuis besteedde veel kijken. Zo'n houding leidt naar rijn dacht aan Vietnam. Hij keerde zich te- mening tot blikvernauwing. gen hen die alle schuld op Amerika Oner de 24 kandidatenlijsten:|schuiven. Brieven die niet tjjn voorzien van naam en adres kannen niet in behandeling worden genomen. Geheimbonding I» verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gnlden aan postzegels te worden Ingeslo- Vraag: Ik heb mijn huurder al enkele keren schriftelijk en monde ling verzocht de draden van zijn an tenne zo aan te brengen, dat deze geen schade aan de houten kapbe- dekking veroorzaken. De spanning van de draden trekt namelijk de dekplaat van de bekapping van de oorspronkelijke plaats zodat regen water in de verdere bekapping doordringt. Mijn huurder doet er niets aan. Kan ik hiertegen wat Antwoord: U kan de huurder in een aangetekende brief, waarvan u een doorslag behoudt, sommeren de antenne zo te laten plaatsen, dat er geen schade aan uw eigendom ontstaat, c.q. de antenne te verwijde ren. Een en ander binnen redelijke tijd. Geeft de huurder hieraan bin nen de gestelde tijd geen gevolg, dan kan u dit zelf door een deskun dige laten uitvoeren of de antenne verwijderen en de kosten aan de huurder in rekening brengen. Be taalt hij niet, dan kan u zich tot de kantonrechter wenden. Vraag: In nieuwe stretchnylon- kousen kreeg ik veel zinkolie (zalf) Ik heb ze direct in biotex gedaan maar de vlekken zijn niet opgelost. Welk middel kan ik nu toepassen7 Antwoord: Hiertegen is geen mid del bekend. De middelen die de zink olie zouden kunnen doen oplossen, zijn te scherp en zouden het kunst weefsel en de kleur kunnen aan vraag: Ieder jaar houd ik azalea's over. Ik heb geen tuin, dus zet ik ze op het balcon of in huls en sproei ze geregeld. Een bloeit er voor de vier de keer, twee stonden In december voor de derde keer in knop en een voor de tweede keer. Ik ben er ge woon trots op. Mag ik, als ze hele maal uitgebloeid zijn, kort knippen of niet? Aangezien de takjes wat wijd uit gaan staan. Wat voor nieu we aarde mag ik geven? Wat in de pot zit, is los spul en lijkt me geen bladaarde. Welk soort mest moet ik gebruiken? Antwoord: Nadat ze uitgebloeid zijn, moet u de zaadknoppen er zij delings uitbreken. Helemaal kort knippen raden wij niet aan. daar zich dan de mogelijkheid voordoet, dat ze niet of heel slecht uitlopen. Beter is het de langste stekken wat In te korten en zo elk jaar weer andere takken weg te nemen. Op die manier houdt u de groei erin en de planten worden bossiger. Vooral het oudere hout loopt heel slecht uit, pas dit dus alleen toe op eenjarige scheuten. Dat losse spul in de potten zal wel een mengsel zijn van dennenaalden, wat men tegenwoordig veel ge bruikt. Een goed grondmengsel is: twee delen bloemistenaarde. een deel turfmolm (vochtig), en een deel verteerde stalmest. Zorg goed voor drainage van de potten. Na de bloei koel zetten en in het volle licht (geen zon). Liefst da gelijks sproeien met lauw water. (Van onze kerkredactie) [ROTTERDAM Het Rotterdavi- se koor Cantus Mundi zal dit weekend de gast zijn van het St. Luciaklooster in Bennebroek om daar samen met het nonnenkoor te zingen. Het samenzijn zal zon dag worden besloten met een kerkdienst in de gereformeerde kerk van de stichting Vogelen zang, waar ds. R. Hengstman- gers. hervormd predikant in Heemstede zal voorgaan en bei de koren zullen meewerken. Experiment Het wordt een echt muziekweekend, of een soort studieweekend, waarvoor Cantus Mundi bij wijze van experi ment een uitnodiging kreeg van het nonnenkoor van de Fransiscaner or de. Cantus Mundi is een koor van tussen de 23 en 35 jaar, die lid zijn van verschillende kerken. Er is geen vastgesteld programma voor de uit te voeren muziek van dit week end maar natuurlijk is er veel gere peteerd. Cantus Mundi zingt voor de veertien enthousiaste jonge mensen nonnen en de nonnen zingen voor hen. Individueel zullen enkele ook nog iets ten gehore brengen, ook instrumentaal. Een en ander zal wor den afgewisseld met Gregoriaanse muziek. Kerkdienst Als voorbereiding van de gebedsweek voor de eenheid der kerken wordt zondagsavonds de zeer oecumenische kerkdienst in de kerk van het psychi atrisch ziekenhuis gehouden. Maar ook de eucharistieviering van het klooster -zal worden bijgewoond en de verschillende gebruiken worden uitgelegd en de misgewaden getoond. Verleden jaar half augustus begon het koor Cantus Mundi officieel met acht man. nu na vier maanden is het bij na verdubbeld .Dirigent is de jonge zanger Kees van Zuijlenkom, die uit liefhebberij „zwaait". Presidente mejuffrouw A. J. VV. Prinsen, op het koor beter bekend als Annie. A cupel la Beiden zijn reuze enthousiast over het koor, dat nu eens anders wil zijn dan anders, a capella zingt, wanneer de muziek zich daarvoor leent en graag teruggaat naar de heel oude componisten, zoals Palestrina. Ook werken van bijvoorbeeld Bach en Vi valdi worden ingestudeerd. De eerste keer, dat er in het openbaar' werd gezongen was op eerste kerst dag in het Rotterdamse ziekenhuis Eudokia. Eenvoudige kerstliederen, zoals „Het was een maghet geboren" en „Herders' Hij is geboren" werden vierstemmig gebracht. De reacties waren buitengewoon goed. Waarschijnlijk zal ook met Pasen in Eudokia worden gezongen. De zangeressen en zangers ziju ge huld in pijen, net zoals dat heel vroe ger gebeurde. „Maar o, die jongens, voordat we die in de pijen hadden.." wordt er verzucht, maar nu vinden ze het vreselijk leuk. Wanneer de Vietnamese situatie zich in Europa zou voordoen en de Amerika nen het lieten afweten, zouden we ons wanhopig en in de steek gelaten voe len. Als men demonstreren wil mag men best zeggen dat de Amerikanen fouten maken. Maar het is onrechtvaar dig en onverantwoord uitsluitend Ame rika de schuld te geven. „Als demonstraties mode worden of in de eerste plaats moeten dienen eigen binnenlandse politieke doelein den te bevorderen, word ik er onpasse lijk van. Dan kan het worden een elee- toraal-politieke prostitutie op de el lende van anderen, die met onze Neder landse verkiezingen niets te maken heb ben", aldusdr.Berghuis. Demonstraties Dr. Berghuis noemde het een lijk kenmerk van een vrij land dat men op demonstratieve wijze kan pro testeren. Men moet kunnen verdragen dat in soms felle satyres menselijk aan gemeten ballonnen worden doorge prikt. Het risico dat men hierbij som uitglijdt moeten wij accepteren; dat is het risico dat een vrij land moet ne men tegenover het gevaar van knech ting van die vrijheid. Van ieder die in een vrij land wil leven, mag echter worden verwacht, dat hij zich binnen de orde der vrij heid voegt en zich niet beklaagt dat hij soms een pak slaag krijgt, wanneer hij buiten die orde treedt. Dat de politie ook wel eens warde omstandigheden een subjectief onschuldige een pak slaag geeft, ont heft de politie niet van haar verant woordelijkheid. Maar degene die in eer vrije staat en op een vrije straat bij een noodzakelijke ordehandhaving al of niet verdiend een klap op zijn hoofd krijgt, moet wel bedenken dat een „pak slaag" en „de gaskamer" van een volstrekt andere orde zijn. Een al te gemakkelijke kritiek op de altijd aan gebreken onderhevige prak tisering van een democratische orde zou hem op de lippen moeten bester ven meende dr. Berghuis. Hij noemde erkenning van de geeste lijke vrijheid binnen de grenzen var openbare orde en goede zeden een var de hoofdpunten der christelijke poli tiek. Vrijheid van meningsuiting brengt mee dat de verantwoordelijk heid voor pers, radio en televisie aan de organiserende instanties moet wor den overgelaten, en dat alleen de rech ter mag uitmaken in hoeverre de gren- /an het toelaatbare zijn overschre- Het grote belang van de vrijheid van meningsuiting brengt mee dat bepaalde terreinen zoals de kerken, de politie ke partijen en de pers vrij blijven in overheidssubsidie. De heer Berghuis vroeg zich af of dit ook niet moet gelden voor de subsidie de moderne literatuur, waarbij de overheid zich nu eenmaal niet van nor men kan ontdoen. Er zouden langs een andere weg dan subsidiëring mogelijk heden kunnen worden gezocht om soci aal zwakkeren onder de beoefenaren van de vrije kunst en de vrije litera tuur te ondersteunen. Hierbij behoeft niet alleen aan de Algemene bijstandswet gedacht te worden, Andere weg Dr. Berghuis herinnerde eraan dat de discussie over het bestaansrecht van de confessionele partijen opnieuw is op gelaaid. Hij was van oordeel dat er voor een partij die zich door christe lijke beginselen laat inspireren, taken te over zijn. Wel moet een confessione le partij een duidelijk eigen politiek gezicht vertonen. Een christelijke partij streeft een maatschappijstructuur na, gekend- merkt door een particuliere onderne mingsvorm, door particuliere onderne mingslust en durf en door uitingen van particulier initiatief; maar dan ook in die zin dat ieder die binnen het geheel verantwoordelijkheid draagt bijvoor beeld ook de werknemer deze ver antwoordelijkheid ook werkelijk te dra gen krijgt, aldus de heer Berghuis. Hij had er bezwaar tegen dat de christelijke partijen zich in een zweven de centrumpositie tussen liberalisme en socialisme zouden laten manoeuvreren. Hiermee zou men het christelijk geloof als inspiratiebron voor de politiek vol komen ontkrachten. Hij noemde het een misvatting 4 de Confessionele partijen tussen libt lisme en socialisme een keuze doen. De christelijke politiek zal andere weg moeten wijzen, niet 1 vend, niet centrumachtig, niet het ij atief aan anderen over latend, zij naar haar wezen progressief e ziende moeten zijn. zélf inspireid richtinggevend: duidelijk en radid Daar ligt de problematiek van J christelijke partijen, maar tegelijjj tijd haar uitdaging. Het gaat om het zoeken naar rechtvaardige harmonie, waart overheid let op de zwakkeren dat aan de maatschappelijk sterke d recht wordt gedaan. Evenwicht, gerichtheid speciaal op de zwakke, radicaliteit zijn geen tegenstelli' Ze liggen in eikaars verlengde, dr. Berghuis. Christelijke politiek neemt „grootste-gemene-deler-positie" maar heeft een radicaal ander zicht 1 de menselijke en sociale verhouding! Duidelijk Over deze andere weg zullen 1 christelijke partijen in ons land zi duidelijk moeten uitspreken, betoog; dr. Berghuis. Hij achtte het gewen dat ARP, CHU en KVP gezamen zich bezinnen op de inhoud van chrL lijke politiek en sloot zich aan bij <j !jj' wens van het KVP-structuurrappoJj' om tot één christelijke partij in 1 land te komen. In plaats van de in dit rapport gesi gereerde werkgroep van niet-partij 11 functionarissen zag hij liever een con: missie van officieel verantwoordelijk organen uit KVP, ARP en CHU. Hie a; bij behoort vooral de kwestie hoe hije, christelijk geloof ook programmatic 1 de basis en de richting van een georgi ül niseerde christelijke politiek aangeëffi aan de orde te komen. Dirigent Kees van Zuijlenkom oefent met het enthousiaste Can tus Mundi koor. In navolging van Zeist Elke dag houdt een belofte in: een paar uur vakantie- met Eminent. Een dankbare, zinvolle vrijetijds besteding: zélf spelen, zilf musiceren op het mooiste orgel dat er nu is. De nieuwe ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Telefoon 01726-2541 3 toonzalen of vraagt brochure. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In navolging van Zeist hebben vijf verschillen de kerken en geloofsgemeenschap pen een „gemeenschap van 'ter- ken" opgericht. Vlaardingen is thans de tweede gemeente in ons land met een dergelijke gemeen schap. Aangesloten zijn de paro chies van de rooms-katholieke kerk. de hervormde gemeente, de Reumatische pijnen 1 OGAL HELPT gereformeerde kerk de remon- Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit Beroe pi n gswerk NED. HERV. KERK Bedankt voor Ocg»tgee»t var 1 ue aoeistemng en de wen Meijer»; G v. d Veere te Hardegarijp I Vlaardingse gemeenschap Fr.); voor Surhuisterveen; A. de Kleine te Oude- en Nijemirdum. tot de gemeenschap van kerken toe te treden. De hervormde predikant ds. A. Hoorn, een van de drie commissieleden die de statuten hebben voorbereid, zei dat de oecumenische raden te snel terkerkelijke clubs voor liefhebbers! dreigen te worden. Verscheidene oecu menische initiatieven worden ontplooid door een aantal enthousiaste leden, dat' niet zozeer in de leiding van de diverse kerken zit. „Op deze manier dreigt dej zaak vast te lopen, hetgeen de ge meenschap van kerken met hun leiding gevende figuren uit elke deelnemende kerk kan voorkomen", zei hij. Dr gemeenschap wil allereerst ko men lot het oprichten van een vor mingscentrum voor pastores, een soort „workshop" waar ambtsdragers zich ge zamenlijk kunnen voorbereiden op hun taak. Tevens wil men een documenla- tie-eentrum inrichten, interkerkelijke contacten centraal registreren en lict| persoonlijk contact onder mensen van diverse kerken bevorderen. In lebruari zal de eerste vergadering Worden gehouden. Dan zal he bestuur WAGENBORGEN De twee man van de raad. die de gemsvnscnap moet;sterke kerkeraad van de Gereformeerde leiden, worden gekozen. Ook zuilen de j Kerk «vrijgemaakt) van het plaatsje ontwerp-statuten worden vastgesteld. Wagenborgen In Groningen heeft zich mei 1 1 De doelstelling en de werkwijze TOGAL HELPT strants gereformeerde gemeente. TOGAL HELPT christelijke gereformeerde ge- TOGAL HELP!'! meen*e en het Leger des Heils. TOGAL HELPT De officiële naam luidt: „I)e Ge- TOGAL HELPT meenschap van Kerken en net LejF'r TOGAL HELPT j des Hells". Dit laatste omdat het l eger geen kerk is en de oprichters het lorh als een bijzonder serieuze deelnemer willen zien. GEREF. GEMEENTEN r Zoeteri Kerken die niet aan de gemeenschap deelnemen zijn onder meer de christe- [AmhachtRBIok^ te ijjke gereformeerde kerk. de eerefor- gUp meerde kerk (vrijgemaakt) en de gere formeerde gemeente. De kerken die niet Mid -1n gemeenschap participeren kun- dclharms: voor 's-Gravcnpolder en voor nen. Indien zij dat wensen, schriftelijk Opheusdcn: G. Schipannboord tc Apel- op de hoogte worden gehouden. Voorts doom. 'blijft de mogelijkheid betaan alsnog de gemeente trokken aan het verband de Gereformeer- ,de Kerken «vrijgemaakt), aansluiting met de ontwerp-sUtu- Dc gemc^nlc telt 33 zielen. Zu zullen zich aansluiten bij de Gereformeerde ten van Zeist opgemaakt. Beroepen te H Dlrksland. die bedankte Bedankt voor Nieuwdorp en voor Vee- ncndaal: J Karens te Nieuwerkerk Z.): r Oudemirdum: M. G. Mouw Kerken, naar wordt verwacht. Sinds Kerstmis ls er geen kerkdienst meer ge houden en het laatste halfjaar was men niet meer tegenwoordig op de classis- vergaderlngen De kerkeraad had al lang bezwaren tegen de situatie binnen de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt), vooral tegen het afzetten van ds. A. van der Ziel. Zij lieten hem voorgaan bij de avondmaalsviering. voor je het weet zit je een kwar tier aan overvette babyzeep vast, waarvan hij eerst dacht: ja. en tenslotte wist: nee, ik kan het niet verdragen. EEN vriendin van mij is over gevoelig voor stof, wat reuze akelig is natuurlijk. Hoe synthe tisch het leven ook wordt, de we reld blijft, een groot stofnest. Al dat stof irriteert haar slijmvliezen, zo dat ze snuffend door de dagen gaal. och arme. Dan heeft mijn vriendin met dg ze ™et emdgloos ,n „u i,ef gezanik erover hun medemens aller- ALLERGISCHE je vermijden Verder ken ik iemand die aller gisch is in de periode dat het koren rijpt: en zij maar niezen. Haar gro te blauwe ogen zijn dan ontstoken en waterig, ook heel vervelend. Allergisch zijn is niet typisch vrouwelijk. Een oom van mij is overgevoelig voor zeep. Verder is hij echt een flinke man. niet sukke lig of zo. maar zeep. dat is jammer, daar gaat hij van schrijnen. Hij tobt er maar mee. Een vriend van mijn man kan niet tegen honden- en poezenboot. Krijgt hij jeuk van. Ook ken ik een man, die gaat hijgen zodra hij een krant in zijn handen houdt. De drukinktlucht slaat op zijn bron- chiën. Toen er nog geen televisie was, had hij alles van horen zeg gen. Sinds hij kassie kijkt is hij een stuk menselijker geworden. Werkelijk, ik heb met al deze al lergische relaties te doen. Het kost fjj_ me zelfs geen moeite hen intens te beklenen Het afschuwelijke is ech ter. dat -e daar nooit genoeg van krijgen. Die vriendinnen met hun stof-, primula- en korenproblemen, ze worden maar nooit moe het nog een-^ en noq eens te vertellen. .Hoe is het?" vraag je argeloos overgevoeligheid. Zeker, ik ben ook allergisch. Waarom zouden duizen den mensen ergens allergisch voor mogen zijn en ik niet. Ik heb er ook recht op. Zo. En ik vind dat ik nu lang genoeg in stilte heb gele den, ik hoef me er tenslotte niet voor te schamen, ik sukkel er al jaren mee trouwens. Ik ben allergisch voor formu'le ren. Zodra ik op een afschuvietijk papier met veel kleine lettertjes stippeltjes zie die ik moet invullen (liefst in blokletters) raak ik nick en ga trillen. Niet zo mc lichte beverd, maar met echt seri -effecten. Bovendien, a. aan premie c b. aan premie akw (20,6% van het achter melde bedrag) c. aan loonbelasting f totaal HET leek me een som van voe ger. waarbij een fietser met een snelheid van 10 kilometer uit Aow vertrekt en een wandelaar een kwartier later uit Akw. Ik beef de als een espeblad en werd zo woordblind als een stekelvarken. Het roze papier moest ingevuld en wel naar de ontvanger der direc- 1,271 te belastingen te 's-Gravenhage 2e pa~ Ktr. Wat K2R is weet ik, dat ver- gg wijdert vlekken, maar 2eKtr? -e irernur-tnemen aovenaien "zu- Ik schreef in schoonschriftLieve ira ik: doorhalen uidt nie, uarlanud <ordt, of: ondergetekende klaart., onder mijn ogen krijg, word ik compleet analfabeet. Vandaag teur. Haalt u maar door wat niet van toepassing is. Het spijt me, maar ondergetekende, duurzaam ge huwd, is niet in staat uw stippeltjes te vullen, aangezien zij aller- dag. Ik kreeg een grote enve,op. gj8Ch js voor formulieren. Mag ik u ivaann ik een roze (hef kleurtje) uitnodigen op een kopje koffie en een (iets te) geel papier vond. met/zonder suiker en/of met/zon- Het oude liedje, veel onbegr^pe- der meU(Er zal voldoende in huis hjke zinnen, eng veel stippels c.ie :{jn (ggj, ij acuut trilhanden bezorgden. En voldaan r il die toestanden gingen nterne hulp. die al meer Ik las: Ondergetekende Toen mijn man thuis kwam, verscheurde hij prompt deze cri de coeur, vulde in twee tellen in wat nodig was en zuchtte: „Ik heb kop- ..Ach het gaat. hen alleraisch voor.." daar gaan ze weer. geslacht idem dito. „Dag i gehuwd gehuwd geweest pijn. Stel je voor, de ramp: boven wel?" „Wat zal ik zeggen? Ik.." En len he weet, ik duurzaam gescheiden, (doorhalen mijn kantoor zijn huppetwee wat niet van toepassing is) te Het sterke Verklaart dat hij/zij ow> alles tweede halfjaar van 1966 moet beta- Mink van Rijsdijk. Ziekenfondsen houden vol (Van onze sociaal-economische redactid UTRECHT In een vergadering van het gemeenschappelijk overleg van ziekenfondsorganisaties GOZ is gisteren besloten een brief aan de minister van sociale zaken te doen uitgaan. De ziekenfondsen willen van de minister nog eens preciesweten,' wat hij met de Landelijke Huisartsen Vereniging over de honoraria heeft afgesproken. De minister heeft na- melijkeenzijdig het overleg met df huisartsen gevoerd. De ziekenfondsec voeren aan nog niet officieel te weten welke bedragen er voor 1967, 1968, 1969 en 1970 volgens deze overeen komst moeten worden betaald. De Rotterd. 8-13 machine 21 Van het antwoord van de minister laten de ziekenfondsen het afhangen of ze bereid zullen zijn met de huis artsen te gaan praten over het afslui ten van een nieuw contract. Een even tuele overeenkomst tussen ziekenfond sen en huisartsen zal echter de Zie kenfondsraad niet meer voor eind fe bruari kunen bereiken. Inmiddels is het de vraag ol de zie kenfondsen nog per eind maart de artsen kunnen uitbetalen. In het ver leden was het gebruikelijk dat de ziekenfondsen per kwartaal aan de huisartsen het bedrag overmaakten waarop deze volgens het bij hen inge schreven aantal ziekenfondspatiënten recht hadden. Komt er op korte ter mijn geen contract dan zouden de moeilijkheden tussen fondsen en huis artsen zich wel eens opnieuw kunnen toespitsen. MADRID Voor het eerst sinds bijna vijfhonderd jaar krijgen Joodsf kinderen in Spanje weer les op school in het Hebreeuws en in Joodse gebrui ken. In een onopvallend huis aan d« rand van de Spaanse hoofdstad is een school gevestigd, waar twintig kinde ren les krijgen. Nog eens tachtig ko men tweemaal in de week voor specia le lessen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2