TV RADIO Grootse tv-bewerking van Tolstojs Oorlog en Vrede ACTEURS GAAN TV NIET BOYCOTTEN en Radioverslagen Duits proces ■M T ZATERDAG 14 JANUARI 196T l\ DE VS BEKROOND MET DE HOOGSTE ONDERSCHEIDING BESTE ACTEURS IN TWEEMAAL ZEVENTIG MINUTEN FILM Mies Boumaii vredestichtster Mies Bouman deed gisteravond in I haar gastenprogramma voor de HILVERSUM VARA-televisie een poging vrede te stichten tussen directeur Guus Oster en regisseur Henk Rigters van de Nederlandse Comedie. en leraar Dupuis en drie leerlingen van het Charloise Lyceum in Rotterdam. Tussen beide partijen in stond de verstoorde opvoering van de Gijs- brecht. Leraar en tonelisten konden het met Mies als scheidsrechter niet eens worden of nu de rumoerige jeugd da nwel de van tevoren al op onordelijkheden verdachte en dus weinig tolererende acteurs aanlei ding tot de debacle hadden gegeven. Mies verwees alle heren, samen met de leerlingen, naar het erebal- kon, waar men hen gedurende de rest van het programma, zelfs ter wijl Mies Noord- en Zuid-Nederland tegelijk op carnavalspret testhte, druk zag redeneren. Er waren verder enkele klei nigheden nodig om het programma te vullen rondom de hoogtepunten, waartoe ook een bezoek aan de 75- jarige, pas in de adelstand verheven Londense actrice Dame Margareth Rutherford behoorde. O.a. kwam Reinier Paping nog vertellen van zijn overwinning bij de Elfsteden tocht in 1963 en zijn hoop op nog een flinke VórótpéTibdé. én' een nieuw Fries schaatsfestijn. DS. BUSK ES In depraatstoel nam ditmaal ds. J. J. Buskes plaats. Voor hem had Mies overwegend serieuze vragen, die de predikant op de var. hem be kende wijze openhartig en omstan dig beantwoordde, daarbij voortdu rend getuigende van zijn rotsvast geloof: „Ik ben zekerder van God dan van mezelf", en: Door de jaren heen ben ik met mijn geloof steeds meer naar rechts en met mijn poli tiek naar links gegaan". De VARA had ook een matig aantrekkelijke show met Thérèse Steinmetz. Henk van Ulsen en Riek Schagen, met veel entourage om en kele liedjes (met weer heel veel sex tot aan, of zo u wilt over het randje) en een parodie op het dolkomische Ailettantentoneel. Hoe uitstekend zowel Thérèse als Henk van Ulsen ook dit cabaret achtige genre beheersen, lieten zij intussen wèl goed zien. (Van onze radio- en tv-redactie) ,Wees stil, de graaf schrijft!" Hoe dikwijls heeft de Russische dokters dochter Sofia Andrejewna Behrs dit op dringende fluister toon rondgeroepen in haar gro te huis, dichtbevolkt met vele kinderen en een schare slaafse ft bedienden, na haar betreurde huwelijk met een van de groot ste schrijvers aller eeuwen: Leo Tolstoj? Sofia was deze onevenwichtige kunstenaar, deze nastrever van telkens weer andere idealen waaraan hij vrouw, gezin en vrienden in het wilde weg op offerde, innig toegedaan, maar zij was te zwak om hem ook maar enigszins in toom te hou den. Tolstoj, levensgenieter en toch wereld vreemde figuur, trouwde haar, heel jong onwetend meisje, toen hij na een ruw sexueel leven de 35 jaren al was gepasseerd. In het Tsa ren-Rusland van de vorige eeuw (hij leefde van 1828 tot 1910) betekende dat de middelbare leeftijd. Verblind door zijn aanbidding, zijn in teressante charme, zijn grafelijke ti tel en zijn rijkdom, beschouwde de tere Sofia het als een overgroot ge luk, hem te mogen trouwen, maar Een scène uit het eerste deel van „Oorlog en vrede": van links naar (Van i radio- en tv-redaetie) HILVERSUM De v(jf omroepen NCRV. KRO. AVRO. VARA en VPRO zullen samenwerken b(j het verzorgen van radioreportages van het op 23 janu ari a.s. ln Miinchen beginnende proces tegen oorlogsmisdadigers Harstcr. Zöpf ij TI*- i Stipriaan Alle uitzendingen zullen ongeveer 4 minuten duren en zij zijn tweemaal per dag te horen in de diverse actualiteiten rubrieken. rechts John Franklin Robbins als de verteller, Kenneth Griffiths als de schreeuwende Napoleon en Nico Wil liamson als Pierre Bezoékow, de jon ge graaf. nog voor het huwelijk werd voltrok ken maakte hij haar op onelegante wijze, door haar onverhoeds zijn dag boeken ter hand te stellen, deelgeno te van zijn niet te fraaie levenswan del tot dan toe. Boven dit alles uit echter rees zijn geniale geest, zijn wonderlijk geloof in de goedheid van de primitieve mens en zijn altijd weerkerend poëtisch berouw. Sofia aanvaardde hem, omdat zij hem liefhad en daarmee begon zij een uiterst moeilijk huwelijks- en gezinsle ven. Terwijl hun vele kinderen, die Sofia ten koste van haar gezondheid en zenuwen jaar op jaar ter wereld bracht. opgroeiden, onderwierp Tolstoj zijn gezin herhaalde malen aan zijn idealen van bezitloosheid en armoede, later aan het maatschappe lijk totaal verkeerd hanteren van zijn bekering: hij wilde leven naar de letter van de Bergrede, daarmee zijn beste vrienden van zich afsto tende en zijn gezin nogmaals aan de rand van de ondergang brengende. Het was onmogelijk, met hem samen te leven: alleen één van zijn doch ters, Alexandra, volgde hem door al les heen. Tolstoj fungeerde graag als onbegrepe- ne, maar was in feite een on maatschappelijke doordrijver, die het uiterste vergde van allen om zich heen. Hij schroomde niet. zijn zachte vrouw in zijn boeken als een verwer pelijk wezen af te schilderen, wan neer een van zijn niet te verwerke lijken idealen hem bezeten maakte. zijn driftig persoonlijk leven niet in staat, die zelf in toepassing te bren gen behalve in korte perioden. In zo'n tijd was zijn gezin een haven van geluk en vrede. Nadat hij zelf alles dan weer in de war had gestuurd, kon hij innig berouw tonen. Dan haatte hij zichzelf en zijn houding, wantrouwde zijn kunst en zwoer, nooit meer te zullen schrij ven. Het was Sofia, die hem dan tot opnieuw schrijven kon aanzetten en was het zover, dan moest de hele drukke huishouding ondergeschikt worden gemaakt aan Leo's werken. „Wees stil... de graaf schrijft!" waarschuwde zij dan iedereen. Hoogtepunt Tot Tolstoj's meest eminente werken, hoogtepunten in de wereldliteratuur, behoren zijn romans „Anna Kareni- na" en „Oorlog en vrede". Van dit laatstgenoemde boek, een zeer lijvig werk, heeft de commerciële Britse tv-maatschappij Granada een zeer mooie televisiebewerking laten ma ken. De beste acteurs hebben meege werkt aan de opvoering die twee maal 70 minuten duurt en Amerika be kroonde dit werk met een Emmy Award, de hoogste tv-onderschel- ding. De NCRV zal ons morgen- en donder dagavond a.s. dit televisiewerk laten zien in oorspronkelijke opvoering met ondertiteling. In Nederland „Oorlog en vrede" een zeer bekend boek, dat op menige middelbare school verplicht wordt gelezen en dat in talloze boekenkasten prijkt. Voor wie het niet kent: het is een op merkelijk boek omdat het een samen vlechting is van de beschrijving van de historische strijd die Napoleon in 1812 verloor met zijn opmars naai Moskou, en de kroniek van twee fa milies. Tolstoj werkte vijf jaren aan deze gro te roman. nl. van 1864 tot 1869 (het boek is dus honderd jaren oud). Hij bracht zijn lezers daarmee in twee grote steden, in legerkampen, het hof, in buitenverblijven, boerde rijen, vluchtelingenonderkomens en zelfs in brandende huizen. In zijn ge dragen taal schilderde hij een veel kleurig eigentijds beeld, dat de uni versele mens in benarde omstandighe den toont en daarom nog altijd boeiende waarde is gebleven. HILVERSUM Het conflict tus sen de acteurs, verenigd in de Ne derlandse vereniging van toneel kunstenaars en de NTS is al thans voorlopig van de baan. De boycot die was aangekondigd be hoeft derhalve niet door te gaan. De NTS heeft namelijk een moge lijkheid gevonden de overeen komst die in 1965 met de NVT was verkregen te honoreren. Overleg met het ministerie van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk en NTS heeft geleid tot het „vin den" van een post op de begroting 1966 via welke de benodigde gelden ter beschikking kunnen komen. De afdoening van de zaak is in zover re voorlopig, dat op één punt en wel het recht op herhalingstoeslag voor free lance regisseurs nog geen akkoord is bereikt. Er zullen onmiddellijk nieu we onderhandelingen worden geopend om ook hierover tot overeenstemming te komen. De NVT heeft daarom als stok achter de deur de eis dat de onderhandelingen uiterlijk op 1 maart tot een goed einde dienen te worden gebracht. Zo niet, dan zal de boycot daarna alsnog ko men. De NTS van haar kant heeft zich bereid verklaard die onderhandelingen onmiddellijk te openen. Zij wijst overi gens niet beslistheid af als zou de Ne derlandse omroep in zijn beleid niet voldoende aandacht aan deze zaak heb ben gegeven. De moeilijkheden zijn ver oorzaakt bij het ministerie, zo is haar lezing. En toch En toch... hij was een begenadigd kunstenaar, die men veel en altijd weer vergaf. Zijn werken hadden in zijn eigen tijd reeds een enorm groot gezag en zij zijn sieraden en steunpi laren van de wereldliteratuur gewor den en gebleven. In zijn latere leven toonde hij dikwijls een profetisch in zicht en bracht dat tot uiting in zijn talloze geschriften, waartoe ook zeer veel actuele brochures met felle kri tiek op de samenleving behoorden. Graaf Tolstoj was de man. die zijns ondanks een leer van naastenliefde en de noodzaak tot geestelijk contact met de medemens, vooral in het hu welijk. predikte. Hij geloofde daar onvoorwaardelijk in, maar was met hoorspel. 21 ussie. 22.30 mcuws. en publiek: licht ,-24 nn nipiiws. - üuws. ïa.io Act. 19.30 Lletljesprogr. 20.30 VerzoekDL 22.10 Spelletje met Dl. 22.30 Nieuws, 22.-10 JginK. 22.45 Muzikaal sportprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum I. TV-fllm. 21.00 Ihe n from Uncle: De zaak diplomatieke schendbaar- d. TV-fllm. 21.50 Avro'8 Kan. lelgië: ïederl jrogt t.le. 19.00 r Magoo (5) lobllisten. 19.55 Hier spreekt men Nederlands, 20.00 Journaal. 20.25 Grindl. meid voor alle werk. feulll. (8). 20.50 Voorselecties 1. het Eurovisie-songfestival 1967 te Wenen. 21.45 Echo. 22.1 onkreukbaren. polltle-feuill. (34). 23.05 NWS. Jtand in 20 De Rally van moii^ c.«h 14.00 Licht orkest. 14.20 Rn >phllharm. ork. (Or 55—15.25 De leeuw van 1G!30 Licht 17.01 p-rumba-ork. "J Het I- Z-a"iekrc de karnton, hoorspel van 10 januari 196u>. ir.ou Nws. NRU: 16.05 Sportprogr. VARA: 18.30 Stereo: Walsor- kest. 13.55 Gecomprtmeerde derwe'rp. VPRO: 19.30 Sater op AVRO: 20.00 Nws. 20.08 La El 11e du Tambour operette. 21.15 Wat is pornografie? discussie 21.35 Lichte orkestmuz. (gr.). 21.58 Stereo: Pianorecital. 22.25 ik ge loof, dat..., praatje. 22.30 Nws. Radiojournaal. TROS: Voorgerecht. 23.00 Fellclta- 23.10 Lichte muz. NRU: -24.00 NWS. ,'ersum II. 298 m. KRO: !ws. 8.15 Oostenrijkse hof- (gr.). 8.55 Levende litur- lë/.lng. 9.00 Hoognns. IKOR: 10.00 Kinderdlenst. iO.nt kerkdienst. 11.30 Vraag itwoord. 11.40 De Open KRO: 12.00 Licht inr*" 2.30 Nw 12.50 Opei de kinderc 14.C NRU: licht propri uTtsl'agem" CVK: kanttekeningen Geestelijke liec 20.00 Hil is het weer. li 20.15 Bath Festival Orel (opn KRO: 21.00 Stmba's ven niet. hoorsDel (3). 21.-1- strumentaal tri-o. 22.00 Lied- Jesprogr. 22.30 Nws. 22.40^Geh)- itiiele 'vraagstuk- Rome—Athe: de Harmonie-ork. (fp-00 bultenl. arbel- .7.00 Monitor. 3.50 Flipper en 16.30 Uitslagen l" -R/RK CVK/IKÖR: 20.25 Journaal. reportage. 21.20 De inbraak bi 'e ambassade, detectivefilm 2.05—22.10 Journaal. België. Nederlands progr.. ka mipii: 2 en 10. 9.55 Eurovisie .00—11.' Ji de SI. Zellik. 11.55—12.45 Ge wif 9.40 Stereo: 13.20 Voor mlddenst. 13.25 14.00 Consu mentenbelangen. 14.15 Lichte eramm. 14.25 Eén plus één is drie. hoorspel. (Heihaling v. 16 nov. 1966). 16.00 Nws. lf-02 Voor boven de zestig. 17 02 Ou de lisjes. 17.20 Filmmuz. 1/.15 Ovcrheldsvoorl. 8.32. Stereo: Lichte Theologische Lichte 12.22 Voor minder. 12.27 Meded. b.v. land- en tulnb. 12.30 Iws. 12.40 Act. en report. 13.30 lereo: Lichte^ orluïstmuz. ^en i°30ZItcSreo: Licht ge var. muz- roa. 15.00 Klass. orkestmuz. 16.00 Bijbel overdenking. 6.30 Viool e plai tulndèi 15.00 Volle? zesde episode). 15.55 Euri Hartewens-festlvalcone. 1 Concertgebouw te II eincM: klein kieutértji Over ari. 17.05—17.35 Volleybal. 18.40 Klein, klein kleutertje. 19.00 De jongen die de Nlagara-i I-kanalen). AVRO: 2 Gevar. platenpro„ 00 Nws. 10.02 Verknipt. 11. vs. 11.02 Lichte gr praatje. VARA: ble. 18.00 Koorzang r FM-kanalcr 11.00 NWS. 11.02 Act. 11.05 dam '67: Lichte muz. en re portages. 12.00 Nws. 12.02 Act. l .05 Licht platenprog. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Over de hekel. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Gcvar. platenprogr. 15.00 -- Q5 Momcntop- s'.ukje 16.02 AC' 17,00 TELEVISIE: MAANDAG België: Nederlands (Om' 7.30-7.35 School-tv. Hachelijk Van zulk een werk een televisiespel te maken is een hachelijke onderne ming. omdat dan licht de romanzucht de boventoon gaat voeren. Bij de be werkers was het boek echter in hoogst bekwame handen, zodat het volledig herkenbaar, en het spel van belangrijke zeggingskracht is geble- U kunt het eerste deel dus morgen avond tussen 9.05 en 10.20 uur zien op Ned. 1. De NCRV zal in het voor jaar nog een tweede groot werk van Tolstoj uitzenden, nl. zijn toneelstuk „Het 'levende lijk" dat in de nala tenschap van de schrijver is gevon den en een jaar na zijn dood. in 1911. voor het eerst werd opgevoerd. Dat stuk tekent Tolstoj's levensconflic ten ten voeten uit, want het is een bewogen protest tegen maatschappe lijke onwaarachtigheid waarin zelfop offering onverenigbaar blijkt te zijn met de wettelijke bepalingen van het huwelijksrecht. Samenvattingen Kamerdebatten (Van c radio- en tv-redaetie) HILVERSUM Van de belangrijk debatten in de Tweede Kamer, maan dag en dinsdag te houden over het ont- werp-Omroepwet, zal de NTS geen du recte reportages, maar slechts samen vattingen uitzenden. Deze zijn te verwachten op Ned. t en wel maandag tussen 6.15 en 6.45 plus van 10.35 tot plm. 11 uur en dinsdag van 6.156.45 en van 10.40 en 11 uui (indien dat nog nodig is). Mieke Bos is morgen(zondag)avond middelpunt in een muzikale NCRV-show, die uitgezonden wordt op Ned. 1. Zij zal liedjes zingen, maar is niet de enige ar tieste, die op het scherm verschijnt. O.m. zult U ook zien en horen André Carrell, Herman van Eelen, Fred Emmer, Piet Hendriks, een kinder balletgroep en het operettekoor Thalia. Mieke Bos, die haar artistieke loopbaan begon als een van de Selvera's (samen met haar zusje Zus, die al wat bekendheid had onder de naam Selma), kreeg in 1962 genoeg van het lieve liedjesgenre:- zij was ge trouwd en wilde liever thuis zijn 's avonds. Maar dat duurde niet lang: zij werd ontdektvoor de musical en sindsdien heeft zij een snelle carrière ge maakt. Mieke is gelukkig getrouwd en heeft twee doch- tertjestertjes: Karin en Marjan. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.00 uur De Flintstones. 7.25 uur Openluchtcircus. 8.20 uur wedstrijd „Het gulden schot". 9.20 uur nieuwe detectivegeschiedenis van Martin Treffer „Moord in de Helmersstraat. 10.05 uur Brandpunt. Ned. 2 AI RÖ 8.05 uur spelletje „Wie van de drie?" 8.35 uur aflevering van de serie „Run, Buddy, run". 9.10 uur spionnageverhaal uit de reeks „The man from UNCLE". 9.50 uur actualiteiten. VANAVOND TE HOREN Hilvt i l VARA 7.35 uur rubriek „Spelenderwijs met de lichte mi 8.05 uur Metropoleshow. 8.45 uur hoorspel „Het einde van de regenboog", tóbberig verhaal. 10.40 uur Plein en publiek. Hilvt i 11 KRO 7.30 uur Zingening. 8.30 uur verzoekplaten. 10.10 uur Jules de Corte in Roulette. 10.45 uur Goal, muzikaal sportprogramma. 1. JEUGD IN HET NIEUWE LAND De tuin van de pastorie is wit van de pas gevallen hagel. Maar als Pieter Carelsz. achter het domineeshuis langs van de kosterswoning uit oversteekt naar de kerk, schijnt de zon alweer. Ze staat laag in het westen en heeft fonkelend goud in de kerkramen gestrooid. De dunne stammen van twee jonge boompjes hebben lange schaduwen op de beijzelde grond gelegd en over de wijde polder trekt de loodgrijze lucht naar de verre horizon. Pieter knippert even met de ogen als hij tegen de zon in kijkt. Tegelijk snuift hij en hij ruikt de lente die komen moet na de maartse buien die vandaag zijn begonnen. Vandaag. Het is een dag als vele andere. Maar voor Pieter en zijn jonge vrouw Barbertje is het een heel bijzondere. En terwijl hij dit glimlachend overdenkt, opent hij de zijdeur van de kerk, waardoor hij meteen in de consistoriekamer komt. Daar neemt hij uit een kast het zware, nog slechts acht jaar oude doopboek. Hij legt het op de tafel en slaat het open op de bladzijde waar dominee Huizinga een paar uur geleden in zijn mooiste handschrift heeft geschreven: „Anno 1622 den 27 February Pieter Carelses zoon Carel, Peet Jan Carelsz." Carel, zijn zoon, die vandaag is gedoopt. Zo trots is Pieter, dat hij zijn ongeduld nauwelijks heeft kunnen bedwingen. Zodra broer Jan, die 's avonds nog op de boerderij van zijn zwager in de nieuwe polder wilde zijn, was vertrokken, is hij de achterdeur uitgegaan om het doopboek, dat nu ineens zo'n bijzondere waarde heeft gekregen, ter hand te nemen. Hij is er even bij gaan zitten. Met het boek voor zich op de tafel. Maar hij ziet de letters niet meer, want zijn gedach ten hebben een verre vlucht genomen. Van de naast de pastorie gelegen kosterswoning, waar zijn zoon Carel slaapt in het houten wiegje, dat Pieter zelf in de afgelopen maan den heeft getimmerd en met snijwerk heeft versierd, zijn ze langs vervlogen jaren teruggegleden tot aan de uiterste grens van zijn herinnering. Die ligt in Purmerend, waar hij als jongste in het grote gezin van de predikant Carel Pie- tèrsz. is opgegroeid. Voor hem en zijn broer Jan, de opéén na jongste, zijn de ouders feitelijk nooit jong geweest. Vader was altijd de ernstige, vroeg grijze man en moeder de kwijnende, bleke wouw, die nimmer in het noorden had kunnen aarden, omdat haar hart in Gent was gebleven, waar zij was geboren en getogen, doch waar de gereformeer de dominee niet langer had kunnen blijven nadat in 1584 de Spanjaarden de stad hadden ingenomen. Zoals altijd komen de gedachten ook nu weer op het punt waar zij blijven ronddraaien. Als zijn jeugd anders was geweest, zou hij hier nu waarschijnlijk niet als koster, maar als dominee hebben gezeten. Hij was nog geen twaalf jaar toen hij wist wat hij later wilde worden: predikant, net als vader. Doch er waren zoveel monden open te houden van het niet zo grote predi kantssalaris, dat Pieters verlangen een vrome wens moest blijven. Er was geen geld om hem te laten studeren. Toch was hij niet ongeletterd gebleven. Hij was onderwij zer geworden en benoemd in Midden-Beemster op de enige en vanzelfsprekend nog nieuwe school in de in 1612 door Leeghwater drooggemalen polder. Ook was hij koster geworden en voorganger in de nog niet geheel gereedgekomen, maar ten dele al in gebruik genomen kerk, die het laatste werk is geweest van de bouw meester Hendrick de Keyser, die nog niet zo lang geleden is gestorven. Kort na zijn benoeming in Midden-Beemster, nu ongeveer een jaar geleden, was Pieter getrouwd met zijn vroegere schoolvriendinnetje Barbertje, de dochter van Barent van der Maes uit Purmerend. Samen hadden zij hun intrek genomen in de nog naar verse witkalk ruikende woning naast de pastorie. Met dominee Huizinga kan hij het best vinden en aan Barbertje heeft hij een goede en lieve huisvrouw. Buiten zijn werk heeft hij een mooie liefhebbe rij: schilderen. En ten slotte is hij vader van een flinke - zoon. Hij zou de gelukkigste man van de wereld kunnen zijn als hij niet.. De gedachten dreigen terug te keren naar dat fatale punt, waarheen ze zich altijd weer richten: het ge brek aan geld, dat hem belette voor predikant te studeren. Maar dan valt zijn oog plotseling op die vermelding in het doopboek, waarvoor hij nog speciaal even naar de consisto riekamer was gegaan: „Anno 1622 den 27 February Pieter Carelses zoon Carel." Terwijl hij opstaat zegt hij hardop, als wil hij er zichzelf van overtuigen: „Ik ben gehikkig." En hij laat erop volgen: „En ook mijn zoon zal gelukkig worden." (Wordt vervolgd) ROME Steil Toeristengid sen maken soms de dingen mooier dan ze zijn. Een Italiaanse gids noemt Vico, in de bergen van Noord-Italië, het dorp met de steilste straten van Italië. De vrouwen zouden kleine zakjes onder de kippen binden om te voorkomen dat de eieren van de hellingen afrollen. Kleine kinderen zouden met een touw aan de knop van de deur worden gebonden. Als zij eenmaal gaan rennen, zouden zij niet meer kunnen stoppen voor zij in het dal waren MOSKOU Trouwen De trouwpa- leizen in Mos kou verlenen niet naar ieders wens de aangeboden diensten. Het Rus sische blad Troed meldt dat als er niet voldoende fooi wordt gegeven, de bruiloftsmars zo zacht wordt ge speeld dat hij nauwelijks is te ver staan. Men kan er in dat geval dan ook op rekenen dat de drank die na afloop wordt geserveerd meer op limonade lijkt dan op champag ne. De trouwpaleizen zijn in de plaats gekomen voor de kerkelijke bevestiging in de Sowjetunie. SUKKELTJE EN BRUUNKE „Ik weet wat" roept Stik- keltje „als een paraplu helpt tegen nattigheid van boven helpt hij misschien ook tegen nattigheid van beneden!" Bruunke steekt de paraplu en legt haar onderste boven op het water. „Ik zal eerst gaan FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11