GOUDEN DAG 0ND1BS BUG 1 O januari Enige zangeres op hoffelijk' verzoek Gala- Berline ZES BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS ZATERDAG 7 JANUARI 1967 Dinsdag 10 januari wordt voor Hare Koninklijke Hoog heid prinses Mar griet Francisca der Nederlanden en mr. Pieter van Vollenhoven een Gouden Dag. Dan wordt, te 's-Graven- hage, hun huwelijk vol trokken. De burgerlijke plechtigheid gebeurt in de raadzaal aan de Javastraat, in dat grote huis daterend uit de tweede helft van de vorige eeuw en eens het buiten van mr. Nicasius Hanneman. De burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, fungeert als ambtenaar van de burgerlijke stand. De bevestiging geschiedt in de Grote of St.-Jacobskerk door prof. dr. H. Berkhof, hoogleraar vanwege de Ne derlandse Hervormde Kerk in de dogmatiek en bijbelse theologie aan de, Rijksuniver siteit van Leiden. De Grote kerk heeft in het leven van vele Oranjetelgen H. J. Waalwijk en Wim de Regt een rol gespeeld. Het huwe lijk van koningin Wilhelmina en prins Hendrik, de groot ouders van de Prinses, werd er op 7 februari 1901 voltrokken, en ook dat van haar ouders, op 7 januari 1937. Verscheidene Oranjes werden er gedoopt de stadhouders Willem II, Willem III en Willem V en Koning Willem II. De laatste Oranjetelg die er de doop ontving was prinses Beatrix, op 12 maart 1938. Het is een prachtig bede huis, bij de jongste restau ratie die van 1957 tot 1963 duurde, in de oorspronkelijke staat teruggebracht. Het bezit vele praalgraven, grafzerken Ten Bosch en gedenktekens. De dichter- de JaVastraat staatsman Constantijn Huy- gens en zijn zoon, de be roemde wiskundige Chris- TDALEIS HET LOO wordt na de huwelijksreis de tijde- A lijke huisvesting van het jonge paar. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven gaan pas een huis zoe ken, als de heer Van Vollenhoven zijn militaire dienst plicht heeft vervuld en bekend is waar hij gaat werken. "WOORDAT koning-stadhouder Willem III in 1685 het buiten kocht (voornamelijk om in de wildrijke bossen eromheen zijn geliefde sport, de jacht, te beoefenen) was het het domicilie van vijf me Gelderse geslachten. hoofdgebouw werd later uitge breid met lange voor- en achter- J ATF.R Mooi hij. Jat hot b» Vj°?e,'b"rf"rS™d™e7 ™'wbe" scheiden jachtslot plaats JV".. *5, moest maken paleis, een Stadhouder land en een Koning van Engeland TVfA de dood va.. TP6- Stad DETTI CASOLI: v bracht rijks bouwmeester C. H. Peters ingrijpende veranderingen aan. Hij verhoogde het middenpavil joen met een verdieping, voegde nieuwe vleugels toe en wijzigde de vorm van de bijgebouwen. De fraaie interieurs, ontworpen door Daniël Marot, bleven behouden. de Koning- Stadhouder in 1702 heeft Willem V er gewoond en la- bijgelegen Hattemse garnizoen ter, tijdens de Franse overhfer- ontstond in twee jaar (16861688) sing, Lodewijk Napoleon, broer '"POEN zij in 1948 afstand v een prachtig bouwwerk, omringd van keizer Napoleon. Voor ko- de troon deed, trok kon door vijvers, tuinen en parken, ning Willem IU en zi' de beroemde Sophie was Het Loo Franse tuinarchitect Le Nótre. Het liefkoosd rverblijf. gin Wilhelmina zich op Het Loo terug. Zij schreef er haar memoi res „Eenzaam maar niet alleen". Bloemist Buurman levert zelf het bruidsboeket af res uitgenodigd, op te treden tijdens het feest, dat vanavond op paleis Soestdijk wordt gegeven ter ere van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenihoven. Maandagavond zingt zij, wéér met begeleiding van het orkest van Frans Dehue, tijdens het diner en het bal na afloop van de voorstelling in de Circussohouw- burg te Scheveningen. ,Jk ben bijzonder ingenomen met de invitatie, ik vind het 'n enorme eer", vertelt de charman te zangeres in haar gezellige flat aan de Haagse Hengelolaan. Door haar huwelijk met de heer Lex Loot, eigenaar van een herenmodezaak, is zij Neder landse geworden en heeft zij on ze taal voortreffelijk leren spre ken. Een licht accent en vergis singen met de lidwoorden verra den alleen, dat haar wieg in het zonnige Italië stond. Haar naam heeft in hofkringen een bekende klank. Het wordt de vierde keer, dat zij optreedt op feesten van de Koninklijke fami lie. In de afgelopen jaren zong zij ook op een verjaardag van prinses Beatrix, op het zilveren bruiloftsfeest van het Koninklijk paar en tijdens een van de festi viteiten ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en iandj o a. naar het „eiland van prins Claus. de verliefden", Bari. Zelf schrijft zij de uitnodigin- Zij werkte een jaar in Turkije gen toe aan haar nu al jarenlan- en was in het vakantieseizoen re- ge optreden bij het orkest van geimatig in Duitsland en ons vraagd hun huwelijk te bevestigen, is een getypeerd als een Frans Dehue, dat op praktisch land dat nu haar tweede vader- „prediker, die iets te zeggen heeft." elk koninklijk feest voor de jand js geworden. (dans)muziek zorgt. Haar huwelijk leek eerst het De hoogleraar, die in 1955 Trouwens: zij heeft méér on- e|nde van haar carrière te wor- ere-doctor werd aan de Calvi- vergefelijke herinneringen aan den. >|Mijn man, die af en tod ere doctor wera aan ae uaivi verbintenissen met deze drummer is bij het orkest van nistische theologische academie band. Op een Oudejaarsnacht in Frans Dehue, maakte nogal wat te Boedapest, staat bekend als hét Kurhaus, waar zij met het bezwaren, maar geleidelijk aan een zeer begaafd spreker. Wie orkest optrad, leerde zij de man ben ik toch weer gaan optreden dinsdag 10 januari via de Iele- die hBar KhtScnoot enjiij heelt er nu wel vrede visie naar hem luistert, zal het >|W(j spraken aanvankelijk m<De temperamentvolle zangeres, ervaren. „Als Berkhof opstaat Frans met elkaar", vertelt zij. die een groot repertoire heeft heeft hij altijd iets te zeggen". »Ik kende toen nog geen Neder- van (uiteraard) Italiaanse, maar Hij weet zijn gehoor te betrek- l3"03 en hj? 6een itahaans- Maar Franse en Engelse songs, hij weer zijn genoor re tegenwoordig spreken we altijd treedt op in wat men de „betere ken bij de boodschap van het Nederlands. Alleen als we zo- gezelschappen" zou kunnen noe- Prof. Berkhof groot spreker Prof. dr. Hendrikus Berkhof, hoogleraar te Leiden, aan wie prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven hebben ge- evangelie. Het rijtuig is achtereenvolgens in het bezit geweest van konin gin Anna Paulowna (gemalin van koning Willem II). prins Hen drik der Nederlanden (zoon van koningin Anna Paulowna) en van Koning Willem III. De carrosseriefabriek Coenen NV in Den Haag heeft de ga- J>RINSES Margriet en mr. Pie- ia-berline verbouwd tot een type ter van Vollenhoven rijden glazen koets. Gala-berline van Huis Bloemist J. Buurman uit Leiden gaat dinsdagmorgen vroeg zelf het bruidsboeket voor prinses Margriet op Huis Ten Bosch afleveren. Hij wil er zeker van zijn, dat zijn werkstuk onbeschadigd in handen van de bruidegom komt. Waaraan heeft hij de opdracht te danken? „De heer Van Vollenhoven kwam vroeger regelmatig in de winkel om voor de Prinses een corsage, meestal een roos, te bestellen. Dat was dan voor een bal van de studenten". In het verleden heeft de heer Buurman meermalen bloemen aan leden van het Koninklijk Huis verkocht Toen prinses Beatrix in Leiden studeerde, kwam zij vaak bloemen kopen, soms op krediet, als zij ontdekte, geen geld bij zich te hebben. Tot dinsdagmorgen blijft het voor iedereen een geheim hoe het boeket eruit zal zien. Bloemist Buurman vertelt alleen: „Het wordt heel eenvoudig, er komen in geen geval margrieten mers bij mijn ouders zijn, moet men: op dure bruiloftsfeesten en mijn man zich met zijn Italiaans party's in luxueuze hotels, behelpen. Tegen de tijd dat we teruggaan, kan hij zich goed £een zon "erstaanbaar maken, maar het - - - Heeft zij heimwee naar Italië? Terwijl de regen in vlagen de ramen striemt, zegt ze: „Ik mis natuurlijk de zon! Maar toch voel ik me hier wel prettig. De Hollandse mensen zijn leuk, be trouwbaar, maar een beetje te handelaar in een dorp bij Turijn, nuchter misschien, zong al toen ze dertien was. Zij zijn vanzelfsprekend heel Twee jaar later kreeg zij een con- anders dan de Italianen, die je tract bij een groot orkest („die veel meer beloven dan ze kun- waren toen nog in de mode") en nen waar maken. De mentaliteit trad zij avond aan avond op. hier bevalt me zo goed. Je hoeft „Na afloop moest een oudere niet steeds, zoals in Italië, een zus me komen ophalen, omdat ik envelop met geld onder een bu- van de politie 's nachts niet al- reau te stoppen, als je iets ge leen over straat mocht...." daan wilt krijgen..." Het gemis aan warmte pro- De grote concurrentie (én de beert zij elk jaar goed te maken corruptie) maken het in Italië met een met familiebezoek ge- voor jonge artiesten praktisch combineerde vakantie in Italië, onmogelijk aan de top te komen, Terug in Den Haag vindt zij het daarom zocht Detti Casoli haar huiselijke leven en de gezellig- geluk jn het buitenland na een heid echter een ruime compensa- paar tournees door haar eigen tie! de Grote kerk. De gouden koets en de glazen tiaan Huygens, liggen er be- koets blijven in de Koninklijke de kerk dus weer een Oranje- op zijn de gouden en de glazen telg binnen haar muren ont- koets niet berekend, vangen. Een Oranjetelg, die in tegenwoordigheid van Europese vorsten en hoog- Engelse firma Pearce en Co. ver- waardigheidsbekleders vaardigd in opdracht van de - - Prins van Oranje, de latere ko ning Willem II. Op 6 september 1836 werd het rijtuig op het schip Ramona geladen en twee Gods zegen zal vragen op haar huwelijk met de man van haar liefde. Prinses Christina Prinses Maria Christina werd op 18 februari 1947 op paleis Soestdijk geboren. Zij is petemoei van het wapen van de Verbindingsdienst. In 1963 liet de Prinses, die tot dan Marijke werd genoemd, zich bij haar tweede voor naam, Christina, noemen. Sinds september vorig jaar bereidt de Prinses zich aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen voor op het M.O. pedagogiek. Mr. Philip Houben Mr. Philip Houben, zoon van de oud-Commissaris der Koningin in Lijnburg, werd op 29 januari 1940 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de universiteit van Fri- bourg in Zwitserland en aan de Katholieke universiteit te Nijmegen. Daar voltooide hij zijn rechtenstudie. Als sta giaire is hij werkzaam bij de Europese Gemeenschappen te Brussel. Jonkvrouwe Bentinck Jonkvrouwe Charlotte C. V. baronesse Bentinck, op 16 januari 1943 in Abcoude ge boren, is de dochter van de burgemeester van Soest. Zij is een vriendin van prinses Margriet. Samen zaten zij op de lagere school. Eén jaar studeerde zij aan de universi teit van Montpellier met de Prinses. In Leiden, waar zij een opleiding tot dokters assistente volgde, woonde zij in hetzelfde huis als prinses Margriet. Mr. Baron Van Boetzelaer Mr. Jan Otto J. baron van Boetzelaer werd op 7 decem ber 1940 te Djakarta geboren. Hij studeerde rechten aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Samen met de heer Van Vol lenhoven had hij zitting in het collegium van het Leidsch Studentencorps. Hij volgt een cursus Amerikaans Recht aan de Columbia-universiteit in Amerika. Mejuffrouw Brandsma Mejuffrouw Fokje M. Brandsma werd op 6 februari 1943 in Groningen geboren. Sinds 1960 studeert zij Engel se taal- en letterkunde aan de Rijksuniversiteit te Lei den. In die stad was zij ge durende drie jaar de huisge note van de bruid. Mr. Floris A. Bierman Mr. Floris A. Bierman, op 19 april 1940 in Utrecht ge boren, was op het Montessori Lyceum in Rotterdam een klasgenoot van de heer Van Vollenhoven en in Leiden een studiegenoot. Sinds no vember 1966 vervult hij zijn dienstplicht bij de Konink lijke Marechaussee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9