TV ELSJE SCHERJON WERD TOEVALLIG ACTRICE RADIO Commentaar Tv-grijsboek Woensdag voor VPRO Heerlijk voor tv „Nu zou ik niets liever willen R VD licht reporters voor dinsdag door PÉ GOUDEN BARK! Joos Brandt Vos ZATERDAG 1 JANUARI 1967 en Gezond het punt van kritiekloos staan tegenover het rapport-Warren inzake de dood van president Kennedy. Brandpunt zette daar nogmaals scherpe commentaren tegenover: die van de Amerikaanse journalist die voort gaat met de overheidsconclusies aan te vechten en o.a. 17 sterfgevallen in Dallas (ook dat van Ruby) in een verdacht licht stelt. W\j vinden hel wel een gezonde situatie, dit tegenspel op de buis, zolang het geen venijnig gevit wordt. De kijker kan zijn eigen opinievorming ermee verrijken: aan welke kant men ook staat, informatie van twee zijden kan nooit kwaad. (Vai tv-redactie) AMSTERDAM HILVERSUM Een oud huisje aan de Ringdijk in Amsterdam. Als je een knikker in de woonkamer legt, rolt die vanzelf naar de keuken, want de vloer is een beetje verzakt. Maar het is het genoeglijke thuis van Elsje Scherjon en haar man, die nog voor huisarts studeert. „Toneelspelen doe ik verschrik kelijk graag, ik zou niets anders willen", zegt ze boven de schen kende koffiepot, en toch ben ik eigenlijk toevallig actrice ge- worden, ik ben pas vrij laat be gonnen Hetzelfde willen ivij laten gelden in ver band met de Poolse reportages uil Noord- Vietnam, waarvan Brandpunt nu de tweede uitzond. Wij zagen veel oorlogsgeweld en vragen ons af of deze directe confrontatie met een oorlog ran nu nog schokkend op het kijkend publiek heeft ingewerkt. Raken wij er al zo aan gewend, geweld op het scherm te zien dat. wy dit koelbloedig i Dat „vrij laat" moet worden vertaald koffie drinken zitten aan te kijken? j met: toen ze 22 was. Want nog altijd Hachelijk was de mededeling dal het Nederlandse midische rapport over de tra gische ziekenhuistoestanden in Zuid-Viet- nam in een jaar tjjds nog steeds niet tot daden van regeringswege heeft geleid. Een teleurstellende zaak werd hiermee gesigna- Het KRO-programma begon met een nieuwe aflevering van Rue Brique, een show die als los zand aan elkaar hing en waarin te zoetelijke vriendelijkheden wer den bewezen aan de Wama's (de ontmoe ting met mevrouw Van ageningen was heel gezellig), HenriëUe Davids en Sylvain Poons. Wij gunnen allen deze hommage van harte, maar bij Jan Theys schijnt nu al de pit eruit te zijn; 't is allemaal zo erg liefjes vlak. Helaas zagen wij het „Café van Huub Martron" ueer terug. Een zó slecht onder deel van het programma, met vervelende tekst en allemaal houterige figuranten, dat het op slag dient te verdwijnen. Zonde van de dure zendtijd. Zo zult U Elsje Scherjon als tegen speelster van Loudi Nijhoff woensdag avond zien in de rol van Julie, cis zij ,J)e overledene", eenakter van René de Obaldia speelt. ALLES WORDT GEREGISTREERD (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Half novem^ ber zijn de besprekingen met de RVD begonnen, eindeloosen met de Haagse gemeentepolitie. We zijn als radioreporters allemaal „doorgelicht" gescreend. Program mamensen en technici die na 1 januari nog in de grote kerk moeten, zijn feilloos geregistreerd. Altijd gemakkelijk, als er tóch een tijdbom wordt ontdekt, voor op sporing in zijn of haar woon- of verblijfplaats." Deze stoute beweringen doet Jaques Grijpink, KRO's „Echo"-chef, die dit jaar voorzitter is van de radio-overleg commissie en tevens chef d'equipe zal zijn bij de radioreportages van het hu welijk, a.s. dinsdag in Den Haag. Hij vertelt dat in het programma blad van de KRO aan iedereen, die het wil lezen. Het zegt verder: „Ik verwacht geen rotzooi (excuus, het staat er zo). Dat wil niet zeggen, dat we niet voorbereid zijn op eventua- 000){79V liteiten. Tiv Baarn is immers al een klein rookbommetje gevallen? We gaan een net verslag maken, wédoen het behoorlijk. Onregelmatigheden registre ren we, in tegenstelling tot de televisie, die de vorige keer probeerde de rook buiten beeld te houden. Ik verwacht geen grote happenings, er is minder aanleiding toe. Pieter is geen Duitser en Margriet geen kroonprinses." En nog verder: „Op de Lange Poten, de buurt met de steegjes er achter, waar je menselijkerwijs gesproken wat kunt verwachten, hebben we een apar te man. Jan Derk Gerritsen. Als alles goed gaat hoor je hem niet. Als er bij ons (op de reportageposten) iets mis gaat, kunnen we altijd nog bij de tele visie terecht, dat is niets bijzonders. Buitenlandse verslaggevers doen niets anders dan vertellen van het beeld." „We hebben 18 radioposten en die zijn bezet door ook enkele nieuwe ge zichten: Hans van Zijl en Harmen Sie- zen van de TROS en enkele nieuwelin gen van de VARA. De belangrijkste posten worden bezet door Frans Wij zen (stadhuis) en Goos Kamphuis (kerk)." is ze heel jong met haar aardige gro te mond en wijdopen ogen in het smalle gezichtje. „Ik had er wel eens eventjes aan ge dacht, toen ik nog op het gerefor-1 meerde gymnasium zat en ik mee-1 deed aan de toneelstukjes, die we op school opvoerden. Ik vond dat wel fijn, maar ik dacht: och nee. nie-. mand van onze familie doet iets aan het toneel, dat is niks voor mij!' Heel vlug vertelt ze verder: „Toen ben ik Frans gaan studeren. Maar ik kwam weer in aanraking met het stu- i dententoneel en heus niet in een hoofdrol, hoor. Ramses Shaffy regis- seerde en hij was het, die me een duwtje gaf: „Je moest toch eens toe-1 latingsexamen voor de Toneelschool doen," zai hij. Zonder echte animo deed ik het en ik werd aangenomen. Na twee jaar heb ik dus mijn studie eraan gegeven. Eerst viel het me niet mee, want ik was al 22 en kwam in een klas met allemaal jongeren. Maar ik kwam er al gauw achter, dat zij allemaal veel gedrevener waren dan ik, met hart en ziel toegewijd en dat ze elemen tair ook veel meer presteerden. Toen viel het leeftijdsverschil gauw weg. Op zo'n school rijp je heel snel". Boeiend moet achter de muur als het ware in een soort dialoog met de vrouw krijsen. Tenslotte komt er een nozem binnen die hun geld wil stelen.... en fin, dat zult u wel zien." „Mijn eerste tv? Het eindexamen-optre den in 1963. Als ik er aan terug denk, begin ik nog te gieren. Ik had er een rol in met een hondje. Bij de repetities had ik daarvoor aldoor een sjaaltje of een tas op mijn schoot genomen, maar bij de opnamen komt me daar ineens een enorme bruine spaniel aanzetten, veel te groot op je schoot te houden! Bovendien liep het dier aldoor weg en ging dan kwispelstaartend naar de tegenpartij voor wie hij juist bang moest zijn- het was om te gillen. Er was nog iets bij met een regenmachine, waarmee je ook niet kunt repeteren, want dan moet je aldoor dweilen. Bij de opna men moet het dus ineens raak zijn. En ook dat ging mis: in een heel trieste scène met Hein begon het te gieten, maar hij bleef kurkdroog en ik kreeg de volle laag...!" „Mijn eerste echte tv-rol had ik ii wijze kater", heel fijn. Ik heb ook gespeeld in ,.De opgaande zon" Heijermans, en samen met Ramses Shaffy in „La repetition" Anouilh. Achteraf weet ik best dat ik hier en daar te schools was en ook gewoon maar fouten heb gemaakt, maar ik heb er toch beste herinnerin gen aan." „O ja, ik vind spelen voor televisie heerlijk. Ik voor mij geloof dat het overbrengen van je spel op de ra minder inspanning kost dan op de zaal. Ik kijk ook wel eens naar me zelf als de opname wordt uitgezon den, en dat is leerzaam, want af en toe schrik je wel van jezelf, hoor. Ik vind bijvoorbeeld dat ik veel te snel praat, 't lijkt wel een raffel Nou, dan denk ik een volgende keer daaraan en dan gaat het beter.'" Heel ontwapenend en eerlijk praat ze „Het boeide me geweldig, die studie, veel meer dan de universiteit. Ik voelde dat ik een goede keus had gedaan. Alleen het ballet vond ik erg moei-i™?1 «'"wapenenu ei. «wijk yx«a, lijk. maar ik heb er veel aan gehad' daarover, die Elsje, lief en pittig voor de beweging die bij het to- Ic neelspelen zo nodig is. Na mijn eind examen in 1963 kon ik meteen bij Studio komen. Kees van Iersel was naar de examenvoorstelling komen kijken en ik was er wel erg trots op, dat hij me meteen aannam. Ik zit er nu alweer voor het vierde seizoen. Het is een heel fijne groep en je leert er veel, juist ook van het moder ne repertoire. Dat is interessant, maar ik beken eerlijk dat mijn voor keur uitgaat naar het klassieke to- ■neetJ." als haar „Ja, ik ben het er mee eens, dat modern toneel op de beeldbuis komt Ik weet dat een heleboel kijkers er niet van houden... maar die krijgen toch genoeg andere dingen te zien? Juist door de televisie die overal komt, krijgt ook iedereen de kans, kennis te maken met het moderne toneel. Naar mijn idee durft de VPRO toch maar te luisteren en dat vind ik leuk.... en toch blijft het klas sieke mij het liefst. En dan op de plankert want dan kan je een stuk zo lekker lang spélen. Voor de tv is het maar één keer en meestal na weinig repetities. Ja, dat is weer ei nadeel..." Nu de televisiereclame zich sinds 2 januari op het scherm vertoont, zuilen maar weinigen verzuchten: wat is daar wat aan voorafgegaan. Want hoe openlijk alles ook is behan deld, ja als het ware aan de openbaar heid opgedrongen, de grote massa heeft zich en dat is de aandacht waard van de spanningen en activiteiten die er sinds 1955 aan voorafgingen, weinig aangetrokken. Dr. P. Gros vermeldt in zijn daaraan toch zin te geven, want die -Grijsboek Televisie" (uitgave De Bezi- schuilt er wel degelijk in. 't Is heel «e Bij. Amsterdam, 216 blz., ƒ9,50) Woensdagavond a.s. (11 januari) zal Els je Sch'èrjön optreden in tvéeë eenak ters van de VPRO, korte stukken die Studio op repertoire heeft: „De over ledene" en „Eduard cn Agrippien". beide van René de Obaldia. In het eerste is zij een van de twee vrouwen die over gestorven Victor praten, in het tweede krijgt niemand haar te zien: „Ik ben dan de krijsen de hahy van de buren". Aalbessenjam ,Het eerste stuk vind ik het fijnste. Het neigt naar het absurdisme, 't Is een gesprek met van die kwasi-toe- vallige zinnen. Je moet bijv. opeens zeggen: „Mijn grootmoeder was dol op aalbessenjam" en dat lijkt dan nergens op te slaan. De kunst is. moeilijk, want je moet het zo doorle ven, dat de ware bedoeling toch over- ,Ja, en in „Eduard en Agrippien" ben ik de huilende baby, en dat valt nog niet mee. Er zitten twee oude mensen te praten met elkaar en ik ItAUIO VVVVVOM) Ï3.00 Nws en comm. 18J20 Pop. klass. orkestw. (opn.). 19.15 Boekbespr. 1955 Stereo: Licht muziekprogr. 20.00 Nws. 20,05 22.30 Nws. 22 40 Stereo: Lichte orkeatnvuz. 22.50 Sa lyrisch progr. 23.25 Gevar. platenpro- gr. met praatje. 23 55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 10.00 Nws. 10,10 Act. 19.30 Lied- Jesprogr. 20.30 Verzoekpl.progr. 22.10 Spelletje met gramm. 22 30 Nws. 2240 Overw. 22.45 Muzikaal sportprogr. met com. en rep. 23.55-24.00 Nws. TE1.EV ISII: VANAVOND Amus. progr'. -19.45 Het Evang. en de toek. van Europa. STER: 19.5S Reclame. NTS: 20X» Joum. STER: 20.15 Recla me. NCRV: 20,20 Attentie. 20.30 Stiefbeen en zoon. TV-spel. 21 x» Het blijft Holland, show. 2155 Close up: interv. 20.20 Farce Majeure: act. kron. 22.40 Morgen Is het zondag. NTS: 22.45-2250 Journ. Nederland II. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20 05 Mrs. Thursday, TV-film. 20 55 Ach- nalen2 e netje. 10. 1855 Zandm kath. 19X10 Luceat, godsd. uitzending. 1950 Ment en dier op het platteland. 19.55 Hier spreekt men Nederlands. 20 X» Nws. 20.25 Spelprogr. met quiz en variété. 21.40 Echo. 22)10 De man van UNCLE (25) ïrkd. 11.30 oord. 1140 Gramm.muj e kerk in de spiegel - RA. 16.30 Feest der herken ning:^ oude muz. 17.00 Progr sportreportages én -beschi VARA: 18.30 Vrij - iie over gebeurtenisje i (gelopen 14 dagen 19.30 Balans: opinies c 21.45 Voor praatje. 22.30 Niei 23.55-2-1.00 Nws. 8.00 Nieuws. 8.15 progr. 12.C0 Licht 17.00 Geref kerko. 18.00 Mu_ zlekprogr. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 1850 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws en weerpraatje. 19.07 Klass. en semi-klass. kamer- muz. 19.26 Brusselse kantteke ningen. 1950 Geestelijke liede ren. 20.00 Godsdienstige lezing 20.15 Kla&s. grammjnuz. KRO: 3.00 "Act. docu. 23.55-24.00 Nws. Hilversum I 402 m. VARA Nws 10 02 Verknipt 1100 8 0T Nws c sportmedcd 8 18 '102 Licht plater.progr Voor het platteland. 8 30 Weerpraatje VARA: 12 00 01 geen weer. <9.00 Sportme-1 12.02 Loco. een progr. zonder Morgenwijding. 9.00 Klankju-1 School-tv. motief. 13.00 Nws. 13.07 Beat en Popfestival. 14.00 Nws. 14.02 Rome-Athene: platenprogr. voor de buitenl. arb. 14.32 Mili tair ork. 15.00 Nws. 15 02 Anka ra-Madrid platenprogr. voor de buitenl. arb. 1550 Country and Western muz. 16.00 Nws. 16.02 Gevar. muz.progr. (16.30 Voetbaltoto uitsl 17.00 Nws. TELE4 ISIE >IOI(f,E> 11.00-11.45 Eucharlstievierii NTS- 15.30-17.00 Monitor, n om plm, 15.50 Flipper en pl 16.30 Voetbaluitsl. 17,00 Doe AVRO: 20.30 Kunstgrepen erv.verh. voor de jeugd. 19.30 idia mijn India, filmdocu- lent. 20.00 Journaal. 20.05 Dr. 'ildare. TV-film. 20.30 The Vil- ilns. TV-film. 21.15 De Bezet- ng ter discussie. 22.15 - 22.20 België - Nederlands progr. dappere kadet, 1 jeugd 19.00 De Journaal, keind. 20.40 I, showprogr. i beursber. 13.30 kleuters. 10.-10 (gr.). 0 Stereo -27 Medeu. land- en tuinbouw. 12 30 Mo dern platteland, praatje. 12.35 Lichte orkes'lU* Muzikaal klankbeeld fragm. uit de opera Die Walküre. 15X» Voor de vrouw 15.00 Nws. 16.02 Klass. en mod. gram 17X10 Voor de padvln- orkestmuz. 7.30 850 Nws 8.32 10.-25 Theolojisc en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Act. en rep. 13.30 Stereo: Licht Instrum. en licht vocaal ens 14X6 Schoolradio. 1455 Stereo: Lichte gram. muz. 15.00 Mod. (opn). 1/7X10 Over- Isvoorl. 17.10 Voor de kleu- 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Koorzang. 18.00 Popu- orgelmuz. 18.20 Ultz. van CPN. 18.30 Lichte gram 2 Act 10.05 Niet veel 1-1.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 A'dam '67: lichte muz en rep 12.00 Nws 12.02 Act. 12 06 Licht platenprogr. 13X10 Nws. 13.02 Act. 13.06 Over de hekel. 14.00 14.05 Licht 16X10 Nws. 18.02 Act. 16 05 Tie nershow. 17X» Nws. 17.02 Act. 17X6-18.00 Verzoekplatenprogr TELEVISIE? IMAANDAG (850-855 De groei 10. 14.05 *15.10 verschillende gegevens die dit aanto nen. Toch is er een zware strijd ge voerd, al was het aantal supporters niet groot. Heel die warwinkel van meningen, ideeën, strevingen, acties, nauw be dwongen hartstochten, heeft dr. Gros in dit Grijsboek ordentelijk en op een rustige manier in een chronologisch verhaal opgeborgen. Boeiend voor wie ermee te maken had en in verschil lende opzichten leerzaam. Voor geheel afstand nemen is alles nog te kort geleden. De schrijver zal ook niet bedoelen een streng histo rische studie te leveren, maar wil stel lig eerder als een deskundige gids, wat hij is, langs overal verspreid materiaal een oriënterende wandeling maken om te helpen achteraf het geheel beter te Dit te doen eer alles nog verder te rug ligt en moeilijker is bijeen te ga- en te verbinden, was uitermate nut- (Minder om U te laten huiveren, dan om U het be lachelijke van huiveringwekkende gebeurtenissen dui delijk te maken", zegt de AVRO bij de aankondiging van een weer door regisseur Walter van der Kamp geschreven televisiespel „De man van Teheran", dat zondagavond op Ned. 1 wordt vertoond. Het is een parodie op de heldenavonturen van spion James Bond en dus bedoeld om U te laten lachen. Hier op de foto een scène uit het spel met van links naar rechts Wim van den Heuvel (lang niet gezien op tv!), Allard van der Scheer en Camille de Vries in de strandstoel. Vervolgens twee „zware jongens": Hammy de Beukelaer en Rudi Falkenhagen, en tenslotte ge heim-agent 001. Wil van Seist. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV 7.00 uur Swiebertje. 8.30 uur aflevering van Stiefbeen en Zoon. 9.05 uur show ,,'t Blijft Hollands". 9.55 uur Close up: het reclamewezen. 10.20 uur Farce Majeure: grapjes over actualiteiten. Ned. 2 VARA 8.05 uur tweede verhaal van Mrs Thursday. 8.55 uur Achter het Nieuws. 9.20 uur Jazz-vibrafonist Lionel Hampton concerteert. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 VARA 7.35 uur liedjes en melodietjes. 8.05 uur detective-hoorspel „Geen spoor van bewys". 9.55 uur serieuze muziekrevue Weerklank. 10.50 uur Rakelings, satirisch programma. 11.25 uur Babysitten, Kees Brusse. Hilversum II KRO 7.30 uur Zingening. 8.30 uur verzoekplaten. 10.10 uur Roulette, Jules de Corte zingt en speelt met platen. 10.45 uur Goal, muzikaal sportprogramma. Genootschap reclame staat achter NTS DEN HAAG Het genootschap voor reclame heeft zich achter de NTS gesteld in haar kritiek ten opzichte van sluikreclame in sportstadions. Zoals gemeld, dreigde de NTS de uit zending van de wedstrijd Dukla PraagAjax niet te laten doorgaan, als teveel reclame in het stadion werd gemaakt. door 71 Dat geve God, mijn jongen, van nu af tot aan het einde van jullie aardse reis. Amy helpt haar moeder om de gasten wat te eten en te drinken te geven. Jan Krebbe en Olie Wybrand en een paar matrozen van de „Vrouw Geertrui". Oude Wendel heeft zich laten brengen op een wagentje. Hij is nu zo oud, dat hij bijna niet meer lopen kan. Hij ziet zo goed als niets meer. Maar hij wil er toch bij zijn. Ik heb Hemmer gekend toen hij nog maar een aap was, monkelt hij. Met hem had ik de meeste moeite onder de schoolkinderen, al begon hij al gauw met een eigen boot te varen. Maar toch niet kwaad, hoor. Hij hielp me ook als het zwaar was of als er averij kwam. De vissers die niet op de vangst gegaan zijn, komen naar het kerkje met hun vrouwen en kinderen. Want Jord Munde is nog altijd een bewoner van het Basselt tegen wie ze opzien. En de jonge meisjes zijn er, die graag naar Hemmer keken, hoewel hij van de schoolboot af altijd alleen maar oog had voor Margriet. En achteraan, dwars over het wei land, komen nog Pier Hanne, die al tweemaal schipbreuk heeft geleden en de laatste keer voor hij dreigde te verdrin ken om Margriet riep. Hij loopt samen met Vogel-Evert. Die heeft zijn bijnaam gekregen vanwege zijn grote neus, die aan de snavel van een vogel doet denken. Ze benijden Hemmer, maar toch niet zo, dat ze daarom een hekel aan hem hebben. En als er na de plechtigheid een lied wordt gezongen voor het bruidspaar, zijn de stemmen van die twee boven de anderen uit te horen. Vanaf Jords huis komen ze in een rij; de mensen van het Basselt staan dan al te wachten en ze kijken heel vreemd als ze Amy Munde zien aan de arm van Arnout Thiesen. Enkelen denken dat ze zich wel moeten vergissen en mogelijk? En Mel Hansbert is er ook bij? En hij gaat niet eens achterin zitten zoals zou betamen voor iemand die zich nooit laat zien. Vooraan zit hij, naast Arnout Thiesen nog wel. Thomas Barden spreekt heel mooi, zodat iedereen het kan verstaan. Over de bark die 's mensen leven is. Deinend en vaak slingerend en steigerend op de branding. En dan weer in de luwte van Gods milde goedheid. Alle aards bezit, goud en goed en overvloed maken de bark zwaar, tot zinkens toe. Maar gevuld met geestelijke rijkdom, met geloof en liefde en barmhartigheid, vaart ze licht. Ja, Thomas Barden zegt het zo, dat ze het allen begrijpen. Ook Mei Hansbert. Hij zit met zijn gezicht geheven naar de prediker, alsof die daar alleen tegen hem staat te praten. De zon schijnt over het eiland en over het pad, waarlangs ze teruggaan. Wendel in zijn wagentje en Ole Wybrand met Jan Krebbe. Ze zouden graag hun pijp stoppen, maar het ls beter om daarmee te wachten tot ze in Jords huis zijn. En Jord zelf, hij voelt zich niet erg op zijn gemak in zijn beste kleren, evenmin als Hemmer. Het eerste wat die doet als ze binnenshuis zijn is zijn nieuwe jas uittrekken. En dan zit hij in een wit hemd, dat met parelmoeren knoopjes gesloten is. De vissers, die allen zijn meegekomen, vinden dat hij er heel anders uit ziet dan gewoonlijk. Het is bijna moeilijk om met hem te praten. Bovendien heeft hij het druk met de jonge Thiesen, die zich gedraagt of hij hier thuis is. Als een van hen het niet kan begrijpen en vraagt of dat nu toch de jonge reder is of iemand die op hem lijkt, antwoord Jord rustig: Dat is de verloofde van mijn dochter. Schenk ze allemaal nog eens in, Leda, voegt hij eraan toe, en met een knipoogje naar Amy: Je bent toch niet alleen gekomen, m'n kind? Nee, vader, dat ben ik niet Amy weet dat hij over haar viool spreekt. En als het eerste drukke praten en rumoeren na het bruiloftsmaal wat bedaard is, begint ze te spelen. Wijzen en melodieën vdie ze allen kennen en zelfs kunnen meezingen. Jan Krebbe valt bij, hij heeft zijn viool met bonte linten versierd. Het doet er niet toe dat hij niet zo goed kan spelen als Amy; de mensen van het Bas6elt horen het niet als hij eens een keer misgrijpt of te laat Invalt. Het wordt een mooi feest dat tot in de nacht duurt. Met, veel- Vrolijkheid, maar zónder al te grote luidruchtigheid.' Oude Wendel valt al vroeg in slaap en hij slaapt nog als Jan Krebbe hem naar huis rijdt. Pier Hanne en Vogel- Evert zijn er ook bij. Ze hebben ieder een van de meisjes gekozen, die tevergeefs naar Hemmer keken. Gaan jullie maar langs het visserspad, knort Jan Krebbe. Ik kan dat jonge goed niet op mijn hielen hebben. Dat hoeft hij niet voor de tweede keer te zeggen en Olie Wybrand meent dat ze het zonder zijn aanmaning ook wel zouden gedaan hebben. (Wordt vervolgd) Tc koop NASHVILLE Voetbal en televisie kun nen voor huis vrouwen een nachtmerie worden. Dit ondervond een Amerikaanse dame die zo schoon genoeg kreeg van de trou we vriendschap tussen haar man en de voetballers op het tv-scherm, dat zü een advertentie plaatste met deze strekking: Te koop: echtge noot en televisietoestel. Goedkoop bij snelle afname. Tot dusver was het hoogste bod 750 gulden. Biermelk OSLO Een boer in mid- den-Noorwe- gen haalde in de feestdrukte de afgelopen dagen zijn melk emmer en een emmer met bier door elkaar. Hierdoor kwam vijf tig liter bier op een melkfabriek terecht. Het personeel bemerkte de vergissing enkele ogenblikken voor het bier met de melk werd ver mengd. Het bier werd bij de boer terug gebracht die nu op Nieuwjaarsdag niet alleen melk hoefde te drin ken. De mensen in het dal vragen zich nog steeds af hoe biermelk zou hebben gesmaakt. SUKKELTJE EN BRUUNKE 44. Jats Allewats rent naar zijn karretje, dat een eindje verderop staat. Maar de wakker geschrok ken vriendjes rennen hem achterna! Inmiddels is de professor van zijn speur tocht weer terug bij de ca ravan en kijkt verstrooid na de boel, die erop ligt „Geef hier die haan, die heb ik opgegraven", roept de professor, als hij Jats ziet. „Hij is van MIJ, ik heb hem begraven" gilt Jats. ..Hij is van Bosdorp, WIJ moeten hem bij de burgemeester brengen", roepen de vriendjes. En allen rukken om het hardst aan de haan

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7