Kort beheersen zeskamp Weekagenda LBF nam een automatische broodstraat'' in gebruik Mary van Ruiten en Ellen Markt dicht wegens mond- en klauwzeer Hekj es Sikkens - medewerkster met zilver beloond Ijsbanen geopend Beeklaan dichter hij zee NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 JANUARI 1967 Oud-kampioene Ursida Stuhlemeijer (Zaterdag (7 Jan.) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- rum Rehoboth, soc. 't Roefje, bestuurs verkiezing. Breestraat 19: nieuwjaarsbal Boeme rang-sociëteit. L.H.J.-gebouw Levendaal 101: herv. longerensociëteit In den Moriaen. Hockeykantine Roomburg, einde Asser straat 8 uur: Jazz-society Folk Beat 14, in oJ.v. Theo Loevendie. Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 u.: instuif chr. Jongerenvereniging. DEIN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met «Tussen paard er «tier". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Arena met ,.De kleine en de grote koning" 8.30 uur nam. De Nieuwe Komedie met ,Mama, kijk. zonder handen". Maandag (9 jan.) Lakenhal, 3.30 uur: nieuwjaarsverga dering Kamer van Koophandel. Leiderdorp Hervormde kerk, 8 !d. K. en O., concert Utrechts Barok- ensemble. „j, Leiderdorp dorpshuis, ruilavond fi- iatelistenvereniging Rijnstreek, jun. tot 8 u„ sen. yan 8 tot 11 uur. Dinsdag (10 jan.) Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Petruszaaltje Lammenschansweg. 8 iiur: alg. ledenverg. De Natuurvriend. DEN HAAG Schouwburg 8,15 uur Centrum met „De reis om de wereld in tachtig dagen". DEN HAAG Djligen'ia, 8 uur. Vereniging voor Kamermuziek, blaas- kwintet DanzL Woensdag (11 jan.) Zaal Koningskerk (Noord), 8 uur: afd. Moord Christenvrouwenbond, ds. De KI eer te Scheveningen over zijn reis met De Hoop. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Chr. wnd plattelandsvrouwen en meisjes, zus- ïr Versluijs over bejaardenzorg. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel, .lott. Toneel met „Madame Princesse' Breestraat 85, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, ontspanningsprogramma, af- theid van secretaris Den Haan. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur so- ■iale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg 8.15 uui: Theater met ..Saint Joan" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Virginia Shuey, zang, aan de vleuge Istvan Haydu. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met pianosolist. Donderdag (12 jan.) School Breestraat 66, 10.30 tot 4.30 u.: weeften toonstelling. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 u.: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, A Kieft te Wassenaar over creativiteit en persoonlijkheidsvorming. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-tonee! hott. Toneel met „Madame Princesse" Isgehoorzaal, 8 uur: concert De Stem der Volks en Jeugdkamerorkest Rest. Van der Heyden, Breestraat 85 15 uur: filmavond Israëlisch Nat. Verkeersbureau. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur. Haagsche Comedie met ..Een zondag in 'Vw York" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Vea. Kamerorkest, met Janrny van We mg clavecimbel en Frans Bruggen blok- LEIDEN Burgemeester Van der Willigen stelde gistermiddag de nieuwe volautomatische .straat" van de Leidsche Broodfabriek aan de Mare of ficieel in gebruik door een der snelkneedmachines aan het draaien te bren gen met als resultaat een serie knappend verse broden. Hij deed dit in tegen woordigheid van onder anderen mevrouw wethouder Den Haan. Voor directeur C. van Helden, be drijfsleider W. Latooy, chef-technische dienst P. Kompier en de andere me dewerkers van dit 101 jaar oude be drijf betekende dit de feestelijke slot fase van een ingrijpende verbouwing, uitbreiding en modernisering. De nieuwe „straat", die 60 meter lang is, maakt in drie uur van bloem een gereed produkt, brood dus, zon der dat er een mensenhand aan te pas komt. Per uur kan de machine, of be ter het samenstelsel van machines en andere apparatuur, 3000 broden produ ceren. De half-automatische oven, die tot nu toe werd gebruikt en die ge handhaafd blijft, heeft een capaciteit van 1400 broden per uur. Slechts vijf man zijn nodig om de euwe volautomatische bro'odstraat te bedienen. Vroeger was voor eenzelfde produktie een bezetting van 20 man Verschuiving De vernieuwing zal niet tot ontsla gen leiden, wel tot enkele interne ver schuivingen. In totaal telt de LBF thans 122 personeelsleden en 8 filialen, waarvan eén in Alphen en één in Sas- senheim. Nadat president-commissaris mr. H. Goudsmit de genodigden welkom had geheten, begon gistermiddag een excursie, tijdens welke het gehele pro- duktieproces was te volgen. Elektri sche „ogen" spelen een belangrijke rol in de ..broodstraat". Burgemeester Van der Willigen, vol aandacht gebogen over de eerste partij vliegensvlug ge bakken broden. Foto Van der Horst Teleurstelling bij de handel ADVERTENTIE Th. J. vars der HEIJDEN 'luit. Vrijdag (13 jan.) School Breestraat 66, 10.30 tot 4.30 u.: *eeftentoonsteUinjz kunstkring ''oor Allen, concert Parrenin kwartet Boshuis, achter Hoflaan 74 ruilbeurs •oor verzamelaars. Steenschuur 6. 8 uur: afd centrum 'hristen-vrouwenbond, ds. H. Bou'.er Leiden) over „Ik wou dat net alle da- ien zondag was". Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- rum Rehobot tienersoc. 't Venster, film "hisky Galore". DEN HAAG Diligentia: 8.15 uur: •Vd. Kamerorkest, met Janny van We- lag clavecimbel en Frans Brüggen blok fluit. Zaterdag (14 jan.) LH.J.-gebouw In den Moriaan, Leven- Haal 101, 8 uur: herv. jongerensociëteit, Breestraat 19: jongerensoc. Boemerang, tf dallet F Den Brcht, 8 uur: feestavond Smit ogen Ontspanning. trum Rehoboth, open huis voor iedereen. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lied in de sche mering". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur Alicia de Lancha, piano. DEN HAAG Circus-theater, 8.30 u. aam.: Ned. Danstheater, met Ned. Bai- •et-orkest. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u Concertgebouworkest Zondag (15 jan.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- um Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, film „Whisky Galore". Welke apotheek? Geopend voor sooedeisend'1 gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel 21313. Op zaterdag 7 januari is in Leiden, to or spoedeisende gevallen, s morgens ran 8 tot 12 uur, bovendien geopend lentraal-apotheek, Breestraat 74. tel. no 20552. Apotheek Voorschoten is op zondag 8 januari gesloten van 's morgens 8 uur tot s avonds 22 uur. Apotheek R van Breest Smallenburg pLeiderdorp en de Oegstgeestse apotheek zijn de gehele week geopend. LEIDSE AUTOREPARATIE DIENST 24 uurs autohulpdienst TEL. 21496 b.g.g. 20693 Doktersdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen nuisarts bellen Daarna 5 maal 2 raad plegen. Film9 Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): The Knack (18 jaar). Ltdo «2.30, i en 9.15 uur): Operatie Opi um (14 jaar) Luxor <220, 7 en 9.15 uur): De stem van hei watei (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Het bloed- ritueel van de Zambi's (18 jaar). Siudio (2.30 7 en 9.15 uur): Persona (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The pro- fessh Dals (14 jaar) Tentoonstellingen Academiegebouw scnuaerUen vaD Kees Vollemans (tot 18 Januari) De Lakenhal: tekeningen uit bet Pren tenkabinet te Leiden van bet vroege landschap, van 18 dec tot 16 jan., dag van 10 >ot 4 u zondags van 1 tol 4 uur WASSENAAR: Kunstzaal Heuff, Hof laan 7, tentoonstelling schilderijen Nancy van Overveldt en keramiek van Gijb Zaalberg (van 16 jan. t.m. 2 febr., dag. 10 tot 5 u., ook op dinsdagavond van 8 LEIDEN De trouwe en regelma tige bezoekers van de veemarkt heb ben elkaar bij de jaarwisseling veel heil en zegen toegewenst, maar de eerste markt in het nieuwe jaar bracht een geweldige teleurstelling. Tegen allé -verwachtingen in werden de var- kensmarkten gesloten, omdat ergens in het oosten van hét land mond- en klauwzeer is geconstateerd. Over de marktsluiting in het westen is de han del erg ontstemd. Waarom zulke alar merende maatregelen? Op deze wijze vraagt men erom dat het buitenland straks de grenzen weer sluit met alle nadelige gevolgen vandien. De aanvoer van rundvee was alles zins bevredigend en die van wolvee was bijzonder goed; zelfs een 100-tal meer dan de vorige week. Op de ge- bruiksveemarkt was de aanvoer rede lijk en de handel bij de melkkoeien rustig, bij de vare koeien iets beter. De toestand op deze afdeling is de laat ste weken vrij stabiel. Door de regen val wordt de handel beïnvloed, zij het negatieve zin. Maar nu het nieuwe jaar is begonnen en straks aan het voorjaar kan worden gedacht, heeft en goed moed en goede voornemens. De handel in jongvee is nog uiter mate stroef en geeft nog weinig be vrediging. De nog weinig aangevoerde nuchtere kalveren werden duur ver kocht. Notering: melkkoeien f 950, f 1250, f 1450; vare koeien f 650, f 1000, f 1350. Slachtvee. Gisteren werd de handel slachtrunderen hoofdzakelijk be- lald door twee factoren. Ten eerste blijkt er de feestdagen, zowel rondom kerstmis als met nieuwjaar, bij de sla gers zeer weinig rundvlees te zijn ver kocht. Dit stimuleert de handel niet. Daartegenover stond het feit dat giste ren de markt van Zwolle geheel geslo ten bleef en de kopers dus aangewe zen waren op de markten van Leeu warden en Leiden. Dat hierdoor dus in Leiden meer vraag bestond dan nor maal spreekt haast vanzelf. Ondanks de grote aanvoer was daar door de handel vlug en kwam de no tering op een iets hoger niveau. De aanvoer van vette kalveren was, zoals gebruikelijk voor deze tijd van het jaar, niet groot. Deze diersoort is en blijft duur. Notering: stieren f 4, f 4,20, f 4,40 per kg gesl. gew.; koeien f 3,50, f 4,10, 4,55 per kg gesl. gew.; vette kalveren 3,60, f 4, f 4,25 per kg levend gewicht. Wolvee. Nog een goede aanvoer; de handel was matig en de prijzen waren stug duur. Niet alleen zijn er nog maar weinig lammeren, maar ook de kwali teit wordt veel minder; het natte weer spreekt hier een duidelijk woordje mee. Alles werd verkocht tegen onge- ïer gelijke prijzen. Notering: vette schapen f 85, f 115. f 130; vette lammeren f 115, f 155. f 180. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- tot 10 u., zondags gesloten). Het ongeluk bij liet Haagsche Schouw LEIDEN Hoewel wij gisteren be richtten, dat de slachtoffers van het ongeluk bij het Haagsche Schouw door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis waren gebracht, blijkt het de firma Van NieuwkoopBeuk te Oegstgeest te zijn geweest, die het reddingswerk als eerste ter hand nam. Toevallig kwam een ambulancewagen van dit bedrijf langs vlak nadat het ongeluk was gebeurd. Per mobilofoon alarmeerde de bemanning van deze wagen het bedrijf te Oegstgeest, dat daarop nog een ambulance-auto liet uitrukken. Met deze wagen werden de slachtoffers vervoerd. Toen de E.H.D. arriveerde, waren de meeste gewonden al weg. Varkens. Geen marktaanvoer. In de loop van de week bleek duidelijk dat de prijzen zich niet konden handhaven. Gaandeweg moesten de aanvoerders met minder genoegen nemen. Ook hier geldt: de verloop rond nieuwjaar is tegengevallen. Biggen, lichte varkens en zeugen, steld) Weinig aanbod en duur. (Van onze tafeltennismedewerkster) LEIDEN Ellen Kort, de 20-jarige Haagse speelster van het Leidse Scylla en Mary van Ruiten, het 15-jarige tafeltennistalent uit Roelof arends veen hebben de glorieuze come-back van Ursula Stuhlemeyer-Artz deze weck een hardhandig halt toegeroepen. In de hoofdklasse zeskamp van de Afdeling Den Haag wonnen Ellen Kort en Mary van Ruiten beiden in drie games van de Haagse oudkampioene. Zij maakten daarmee duidelijk niet tonder meer voor de faam van vroegere topspeelster van Nederland opzij te willen gaan. De zeskamp van de Afdeling Den Haag heeft een nogal verrassend ver loop gehad. Mary van Ruiten gooide Ingezonden Het moet mij van het hart, dat ik uw vreugde over de „voortreffelijke" verkeersregeling, zoals u deze uit on der de titel „Hekjes", niet helemaal kan delen. De veiligheid van de voet gangers ds bij het oversteken sohijnlijk wel vergroot, maar voor de voetgangers van het station komende, moet het toch een opluchting zijn, als ze deze hekjes bereiikt hebben. Zolang de NZH en de gemeente vasthouden aan hun mening, dat er per se bushaltes in de Steenstraat moetien zijn, zal de veiligheid van de voetganger ter plaatse wel veel te wensen over laten. Het zeer smalle trottoir is nu een maal volkomen ongeschikt om plaats te bieden aan wachtende buspassa giers. We zien vaak moeders met kin derwagens vergeefse pogingen doen. door de wachtenden (düe vaak nog uit hun humeur genaken, omdat ze op zij moeten) heen te manoevrenen, waar bij het ten slotte alleen maar moge lijk blijkt, de rijweg op te gaan. Dat is m.i. toch echt geen vergroting van de veiligheid van de voetganger. Daarbij komt nog, dat vele bioscoop bezoekers de onhebbelijke gewoonte hebben, hun fietsen tegen de, bij de bushalte gelegen winkels te plaatsen, zodat en wachtende passagiers en fietsen, de passanten dwingen, op de rijweg te gaan lopen. Zolang het gemeentebestuur het niet nodig acht maatregelen in deze te ne men door de bushaltes te verplaatsen naar het VVV-gebouiwtje of de Prinses- sekade of door het aanzienlijk verbre den van het trottoir en zolang er geen verbodsbepaling komt, waarbij het 3 uur 's avonds verboden is, fiet- tegen de puien tussen Nannstraat en Morsstraat te plaatsen, zolang ben ik van mening, dat de ..voortreffelij ke verkeersregeling'' een regeling is, die door beginnende amateurs is opge- door reeds in de eerste ronde Ursula Stuhlemeijer-Artz te winnen het gehele wedstrijdschema in de war (de finale Kort—^Stuhlemeijer moest veranderd worden in Kortvan Rui ten). Ellen Kort Ikwaim daardoor reeds in die tweede ronde tegen de Haagse speelster en won na een verloren eerste game met 21. De Roelofarendiveense Nelly Elstgeest, Nora Broxterman (Warmond) en Lian Rood'enburg (Lei den) kondien de zegetocht van Ellen Kort en Mary van Ruiten niet stuiten. J. G. Gompelman Eindstand In de finale tussen dit .tweetal was de Scylla-speelster de wat gelukkige winnares. Met 2118 in de derde game besliste zij de strijd. De eindstand luidt: 1 ELlen Kort (Scylla) 5 pt. 2 Mary van Ruiten (Treffers) 4 pt. 3 Ursula Stuhlemeijer- Artz (Wibats) 3 pt. 4 Nelly Elstgeest (Treffers) 2 pt. 5 Nora Broxterman (Steeds Vooruit) - pt. 6 Lian Rooden- burg (DOCOS) 0 pt- LEIDEN Dit weekeinde kunnen de schaatsliefhebbers in Leiden en omgeving de gladde ijzers onderbin- Op de tennisparken Roomburg en de Leidse Hout kan 's avonds reeds worden gereden, evenals op de TOGO- banen in Noordwijk. Morgen bestaat ook de mogelijkheid om in Voorscho ten een baantje te trekken aan de Juliana van Stolberglaan. Bejaarde man aangereden LEIDEN Vannacht om vijf over twaalf is op het Levendaal ter hoogte van de Rijnstraat een naar schatting 70-jarige voetganger bU het oversteken van de weg door een personenauto aangereden. Met bloedende wonden aan voor- en achterhoofd werd de man wiens identiteit nog niet bekend is, Toonaangevend Van de week heeft u het in alle Leidse bladen in een pagina grote advertentie kunnen lezen: DE NIEUWE LEIDSE PAARDE- SLAGERIJEN DOEN OOK MEE! Haha. wat dacht u: de Nieuwe Leid se zal niet meedoen. Wij staan voor niets; dat blijkt wel weer. Christelijk De propagandist van een christelijk weekblad tot een gereformeerde mevrouw in Noordwijk van wie hij dacht dat ze nergens aan deed: „Ach mevrouw, neemt u het maar gerust een tijdje op proef. Er staat wel christelijk op. maar u zult mer ken, dat het lang niet zo christelijk is als u denkt. Het valt best mee". Mevrouw liet zich noteren... O.... Wij ontlenen aan de Staatscourant, dat per 1 januari jlde schorsing van de heffing van invoerrechten is vervallen van 16, 17-Oxydopregna- nolonacetaat epoxypregnanoiona- cetaat). Het is maar dat u het weet. Moeilijk Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Marion drvA Siera en J M Fasseur; San- drina dr v I Vincis en en H Kerk- man; Johanna Engelina dr v J van Duijn en A van Beelen; Ingrid Maria dr v A Keijzer en M de Tombe; Manuela Christine Ange- lique dr v W van der Meer en C H Zitter; Johanna Gerardine dr v A A Bakker en J C van Wachen. OVERLEDEN: A A Pijl 75 jaar man; J C Bender 85 jaar man; P de Leeuw 59 jaar man; H D van den Berg 5 weken dochter; J Wil brink 82 jaar man; D van der Wel 71 jaar man. LEIDEN De .minister van onder- wys en wetenschappen heeft besloten, mej. E. C. C. Oppenoorth, alhier, in- spectrice bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes, te belasten met een bij zondere taak voor de goede gang van het onderwijs in buitengewone om standigheden. Haar functie als zodanig is provinciaal onderwijscommissaris. Voor Zuid-Holland werd zij met nog vier anderen benoemd. SASSENHEIM De zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, tal van geschenken, stroom van goede woorden en ve le tientallen hartelijke handdrukken maakten gisteren het jubileum van mejuffrouw S. de Vries tot een gewel dig feestelijk gebeuren bij Sikkens. Mejuffrouw De Vries, die in Oegst- est woonit, is bij Sikkens begonnen toen het bedrijf in Groningen was ge vestigd en in 1939 verhuisde zij mee naar Sassenheim. Zij bekleedde diver se functies en is sinds 1957 aan de cen trale exportafdeling verbonden, waar belangrijk deel van haar werk bestaat uiit het maken van technische vertalingen in en uit het Engels, Frans en Duits- Tijdens de jubileumviering, vrijdag middag in de kantine van het Sikkens bedrijf voerde als eerste spreker bur gemeester J. baron van Knobelsdor; Sassenheim, het woord. Hij merk te op dat Sassenheim er trots op is dat Sikkens binnen de gemeente is ge vestigd. Een reputatie als de uwé kan alleen tot stand komen door het werk van het gehele personeel, aldus spr. Het verheugde hem in dit verband dait hij aan een der medewerksters de zil- eren eremedaille kon uitreiken. Ir. A van Driel, directeur van de Sikkens Groep, noemde dit jubileum een heel bijzonder feest, omdat mej. De Vries vermoedelijk de eerste w is in de Sikkensgeschriedenis die een dergelijk feit herdenkt. Hij dankte haar voor haar werk en spe ciaal voor haar vriendelijkheid en menselijkheid. Daarop legde ook de heer G. van de Bogaert, chef export, de nadruk, toen hij erop wees dat mej. De Vries naast vele vreemde woorden ook steeds het juiste persoonlijke ■oord wist te vinden. De dames W. Uitenhout en W. Broers haalden in dichtvorm herinne ringen op en de heer H. Dijkman reikte haar de gouden Sikkens-speld met diamant uit. Burgemeester Van Knobelsdorff speldt mej. De Vries de zilveren medaille op. NOORDWIJK Met man en macht wordt door de firma Bakker en Van der Klok uit Hoorn ge werkt aan de nieuwe aansluiting van de Beeklaan op de Oude Zee weg. Het bestaande gedeelte van de Beeklaan van de Vinkenlaan tot de Oude Zeeweg wordt daarmee een dood straatje, terwijl het nieuwe weggedeelte aansluiting op de Oude Zeeweg vindt ongeveer ter hoogte van de begraafplaats, dus een heel eind meer naar Noord wijk aan Zee toe. De nieuwe weg krijgt twee ver- keersstroken van zeven meter, een rijwielpad en een voetpad. De Becklaan van de Herenweg tot de Vinkenlaan is al eerder op breedte gebracht. Men hoopt het nieuwe deel om streeks mei gereed te hebben. De kosten bedragen f 267.414. Wat iedereen al in de kranten heeft gelezen, glijdt in Noordwijk na maanden nóg eens in de brieven bussen. maar dan met de letterlijke tekst: de raadsverslagen. Een dure liefhebberij die oude-koek- service van de gemeente. Bovendien wordt het er een enkele keer bont in gemaakt ook. Leest u even mee? „De heer Alkemade: De premie-A- woning gaat uiteindelijk f 31.500 kosten. Ik vraag me af hoe iemand met een inkomen van f8000 per week. f65 kan opbrengen om een woning te kopen". Inderdaad, een intrigerende vraag. Zalig Het jaar was bijna om vorige week toen de bezorger een aardig joch van een jaar of elf na de krant door de brievenbus te hebben gegooid, aanbelde. „Namens de Nieuwe Leidse Courant wens ik u een zalig nieuwjaar, me vrouw", zo klonk het plechtig. Die Nieuwe Leidse toch. Kannibalisme Deze week in een krant gelezen over het huwelijksdiner in De La kenhal: „De ongeveer zestig gasten werden geserveerd door twintig kelners". Wij spelen met de gedachte, dat on ze collega na afloop maar 37 van de 97 gasten naar buiten heeft zien ko men en dat hij daaruit zijn opzien barende conclusie heeft getrokken. Wederopbouw Wij hebben altijd gedacht dat res taureren herstellen van het bestaan de betekent. De restauratie van het St. Elisabeths-gasthuishof aan de Oude Vest, waar over enige tijd chronisch-zieke bejaarden gaan wo nen, heeft ons aan het twijfelen ge bracht. Het hof wordt niet gerestaureerd maar afgebroken en weer opge bouwd. Wat men ziet zijn nog en kele gevelrestanten en vooral fun damenten. Als leek vraag je je onwillekeurig af of bij dit op zichzelf respectabele plan de liefde voor het historische bezit nog wel in het geding kan worden gebracht. We spreken dan ook liever van een wederopbouw- Volwassen Het bier is weer best, moet een van onze bekenden deze week op een avond hebben gedacht, en hij schonk zijn jarige zoon van tien jaar twee volle glazen. Kinderen moeten tegenwoordig wel wat vroeg volwassen zijn. Ouders die dat doen, zijn het in ieder geval nog lang niet Zeer In Hervormd Leiden wenst een do minee allen een „zeer gezegend 1967". Wij hopen dat we aan een gezegend jaar genoeg hebben. Toon-eel Het etentje dat prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven van de week aangeboden hebben gekregen, heeft natuurlijk heel wat voeten in de aarde gehad. De voeten van Lakenhal-directeur Van Wessen waren er ook bij. Ter afsluiting van zijn Leidse carrière kon hij nog net zijn beste beentje voorzetten. Op het laatste nippertje schroefde hij eigenhandig het bord- je-met-de-toegangstijden van de bui tendeur, omdat hij dat uit de toon vond vallen. Een, vooral esthetisch gezien, uiterst zinvolle daad. lijkt ons: de hoge gasten hadden eens het vermoeden kunnen krijgen dat De Lakenhal eigenlijk niet helemaal een restau rant is. Hoognodig Overigens werd het gemis van dat bordje ruimschoots vergoed door een heleboel andere met een ver wijzing naar de plaats waar zelfs Oranjes te voet gaan. Speciaal voor deze gelegenheid aangebracht na tuurlijk. Na het diner moesten ze weer weg. want tussen al die kunstwerken val len ze natuurlijk vreselijk uit de toon. Wie niet eet, moet ook maar zoeken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3