Plan voor nieuw centraal veilingterrein tussen Loosduinen en Poeldijk ife Maar met een paard konden ze wel praten" Yisafslag boekte een nieuw record Zij hebben ook behoefte aan liefde Fusie van vier veilingverenigingen BESTUUR Overstappen Ziekenfonds betaalt Raadgevende ingenieurs vijftig jaar in Orde [jVIEDWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 JANUARI 1967 Indien de plannen der besturen van de vier veilingverenigingen in het iVestland, Loosduinen, Poeldijk, Honselersdijk en Wateringen in vervul ling zullen gaan, gaan deze veilingen over tot een fusie, wat betekent de jtichting van een nieuw centraal veilingterrein in de Dykpolder, tussen Loosduinen en Poeldijk. De kosten hiervan worden op bijna 16 miljoen pilden geraamd. Verwacht wordt, dat zowel van het Europees Oriën tatie- en Garantiefonds voor de Landbouw te Brussel als van de Neder- laiidse regering een subsidie zal worden ontvangen. De plannen zullen in gelijktijdig op 9 februari te houden ledenvergadering der vier ver enigingen worden besproken. Verwacht wordt dat men de plannen in drie jaar tiqds zal kunnen verwezenlijken. Momenteel zijn er in het Westland technische vindingen en verbetering van twaalf veilingen, die elk geheel afzonde- lijk werken. Reeds enige jaren wordt ge tracht onder leiding van de Bond West- land tot een reorganisatie te komen, het geen heeft geresulteerd in een samen- in van de vier genoemde veilingen, een thans versohenen uitvoerig rap port wordt geconstateerd, dat als gevolg van de toenemende concentratie in de handel en afzet der produkten het nood zakelijk is, dat ook de aanrvoer meer gecentraliseerd plaats vindt. Door de thans voorgestelde concen tratie, zal het mogelijk zijn 19 procent der totale Nederlandse aanvoer van tomaten, 12 procent van de glassla, procent van de komkommers procent van de druiven aan de vier veilingen bijeen te brengen. Hierdoor wordt ook kostenverlagend gewerkt. Enkele nieuwe toevoerwegen naar het nieuwe veilingterrein zullen worden aangelegd. De vier genoemde veilin gen hebben thans een gezamenlijke jaaromzet van plm. f 95 miljoen per jaar. de belangrijkste motieven die ang naar fusie ten grondslag liggen, wordt gevormd door de noodzaak de kosten zoveel mogelijk te beperken De concentratie zoals die zich tot heden In de groente- en fruithandel heeft ont wikkeld. is de afzet van de produkten ongetwijfeld ten goede gekomen. De tiuin- heeft trouwens ook zélf een grote bijdrage geleverd tot het behoud van zijn concurrentiepositie. Ondanks matig gestegen kostenpeil is m geslaagd door rationalisatie van drijfsvoering, NAALDWIJK Hoewel meerdere de bestuursleden hun pet zien dr(j- zijn niettemin allen voor 100 pet rertuigd van de noodzaak om tot vel- ngfusie te komen", zo verklaarde don- tdagmiddag de heer O. van Paassen, lorzitter der veilingvereniging Hon- Iersdijk tijdens een gesprek over de annen tot veilingfusie. Van de plm. 40 bestuursleden der vel- igverenigingen Honselersdijk, Poeldijk, Dosduinen en Wateringen die bij deze isicplannen betrokken zijn, zullen cr slechts negen in het nieuw te vor en bestuur der centrale velling in de Ijkpolder zitting kunnen nemen en de ogelijkheid is er uiteraard, dat dit ook eheel andere personen zullen zijn. Li het zeer uitvoerige, uitnemend ge detailleerde rapport dat de heer J. Dek- ler heeft samengesteld omtrent de vei- bgfusie, wordt op alle problemen en logelijkheden op duidelijke wijze Inge daan, Omtrent de nieuwe bestuursvorm bi overgangsfase wordt o.a. het volgende Beegedeeld. Met ingang van de fusiedatum zal het bestuur der vereniging bestaan uit 16 personen. Vam elk der deelnemende ver enigingen zullen vier leden tot lid van kt bestuur worden gekozen. Jaarlijks reden vier bestuursleden af. Wordt een tredend bestuurslid niet herkozen of slelt hij zich niet meer herkiesbaar, da*i loet zijn plaats worden ingenomen door een lid, dat vóór de fusie lid was van de- «Ifde vereniging als het afgetreden be stuurslid. Deze bepalingen gelden tot en met de eerste jaarvergadering die na Utelijke ingebruikneming van de nieuwe «Hing zal worden gehouden. WESTLAND Voor een aantal leden ran de veilingverenigingen Loosduinen, Poeldijk, HcCiselersdjjk en Wateringen, ut de fusie van deze vier veilingen on aanvaardbaar zjjn omdat zjj zich liever ijj een andere veiling zouden aansluiten. De ligging van het bedrjjf kan bijv. zo'n belangrijke rol spelen, dat een zekere roorkeur gerechtvaardigd is. Wij achten bet dan ook beslist noodzakelijk dat de nóeeliikheden voor een beperkte her- lepering van leden geheel ooen blii- Met name kan de mogelijkheid tot overstappen van belang zijn voor ledein van Wateringen en Honselersdijk. die zich liever bij Kwintsheul zouden aan sluiten. Anderzijds moet worden aange- oometn dat het complex Dijkpolder een aantal leden van Kwintsheul aanleiding zal geven een overstapje naar de nieuwe vereniging te maken. Met de veilingver eniging Kwi'ntsheul is over deze be perkte hergroepering van leden in prin cipe overeenstemming bereikt. Het is om fiscale redenen noodzakelijk óat 75 pet van de leden der liquiderende verenigiSigen lid wordt van de nieuwe vereniging. De belastingfaciliteiten zullen °ok worden verleend wanneer 75 pet van óe liquiderende verenigingen toetreedt ht de nieuwe of een andere vereniging {u de passiva en de activa van de liqui derende verenigingen aan de nieuwe of die andere vereniging worden overge dragen. Ten einde het percentage van 75 pot volkomen veilig te stellen zal zowel door de nieuwe vereniging aan Kwintsheul. als door Kwintsheul aan de nieuwe vereni ging een aandeel in de activa en passiva worden overgedragen op basis van de omzet der overstappende leden. Deze operatie vindt plaats onder de naam „ge splitste fusie". Het doel hiervan is een hergroepering van ledein mogelijk te ma- hen zonder dat daardoor de aanspraak op bovenvermelde belastingfaciliteiten m gevaar wordt gebracht. de teeltmethoden de kostprijs produkten goed in de hand te houden Toch is er terrein braak blijven liggen en dit terrein is daar. waar producenten en handel elkaar ontmoeten: de veilingen dus' HANDEL Het behoort mede tot de taak veilingen de handel in staat te stellen zo efficiënt en doelmatig mogelijk te werken Om dit te bereiken zal in de eerste plaats een einde gemaakt moeten worden de bestaande situatie, waarin de kopers elke dag weer gedwongen zijn hun assor timent op te bouwen uit een over een groot aantal plaatsen versnipperd aanbod Dit leidt immers tot een onnodige en on gewenste verhoging van de bijkomende kosten die betrekking hebben op de koop, de verwerking, de verpakking, de hergroepering en het transport van d« produkten. De huidige marktstructuur echter noopt de handel tot een grot» mate van rationalisering, tot sneller er goedkoper werken en tot uitschakeling alle factoren, die een doelmatige uit oefening van zijn functie in de weg kur- De veilingen dienen de hand©! daarbij behulpzaam te zijn. CONCURRENTIE De felle concurrentie op de Westeuro- pese groente- en fruitmarkt doet ook de noodzaak toenemen dat de produkten de best mogelijke conditie op de plaats bestemming worden afgeleverd De omwenteling die zich de laatste jaren op verpakkingsgebied heeft voltrokken, 1» van deze noodzaak een direct gevolg. Maar met een goede verpakking alléén is men er nog niet. Door wetenschap en techniek wordt naarstig gezocht naar methoden om een betere instandhouding van de conditie van de produkten moge lijk te maken. Alles wijst erop, dat we op dit gebieo aan de vooravond staan van nieuwe ont wikkelingen. met betrekking tot de vers- „BLIJDE 1NCOMSTE" Atleten brengen oorkonde uit Zwolle met Stempels .DENl-; HAAG B-Üj de door het Al gemeen Haags Comité Voorbereide be groeting van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven de „blijde incornste" Den Haag op ma-amdag 9 januari zullen twee atleten, lange-afstamdlopers, een oorkonde met gelukwensen van het gemeentebestuur van Zwolle overhandi gen. Twee Zwolse burgers, H. Beekman en T. ter Steege, zullen op zaterdag 7 januari te 9.30 uur uit Zwolle vertrek ken. In de plaatsen die zij lopende pas seren (Wezep, Oldebroek, Oostendorp, Elburg, Doornspijk, Nunspeet, Hulshorst, Hierden, Harderwijk, Ermelo, Putten, Nijkerk, Hoevelaken, Amersfoort Soes- terberg, Huis ter Heide, De Bilt, Utrecht, De Meertn, Bairmeten, Woerden, Nieuwe- brug. Bodegraven, Reeuwijk, Gouda, Zoetermeer) zullen de gemeentebesturen hun gemeentestempel, voorzover moge lijk op de Zwolse oorkonde en anders im de .wandelboekjes" zetten om op die wijze aan de gelukwens bij de aan komst van het Bruidspaar irn de Resi dentie deel te nemen. De heren Beekman en Ter Steege zijn lange-afstandlopers met een reputatie: eerstgenoemde heeft in totaal 16500 km op zijn naam staan; de 19-jarige Ter Steege tot nu toe 8000 km. In 1966 liepen zij samen de afstanden Amsterdam- Leeuwarden (150 km), de „ster van Zwolle" (150 km), de vier-provinciën- ts Zwolle-Leeuwarden-Groniiinigen-As- •Zwolle (290 km) en de Limburgse mergellandroute (135 km.). Beiden stellen het op prijs op de hun eigen wijze, als lange-afstandlopers over het traject van 171 Va km, „Oostelijke" en „midden-Nederlandse" gelukwensen aan het bruidspaar in Den Haag te kun nen overbrengen. (Van onze sociaal-economische redactie.) UTRECHT Na langdurig beraad, dat de gehele morgen duurde, heeft het Ge meenschappelijk Overleg Ziekenfondsen gistermiddag meegedeeld dat de zieken fondsorganisaties zich gedwongen zien de door de regering aan de artsen toegezeg de nieuwe honoraria uit te betalen. Zij betreuren deze gang van zaken, die grotendeels buiten hen om tot stand is gekomen. De verantwoordelijkheid voor de nieuwe honoraria wordt volledig af geschoven naar de regering. Dit laatste geldt ook voor een eventele verhoging van de Ziekenfondspremie in de toekomst. De ziekenfondsen achten het waarschijnlijk dat ook specialisten en apothekers met nieuwe wensen vc honorariumverbetering zullen komen. Zij vinden het echter onjuist thans medewerking aan de uitvoering van d« nieuwe honorariumregeling voor de huis artsen te weigeren omdat de ziekenfonds patiënten hiervan het slachtoffer zouden worden. Alle partijen hebben nu toege zegd aan het nieuwe akkoord te zullen meewerken, waarmee de betaling recht streeks aan de huisarts door de zieken fondspatiënt definitief van de baan is. Vakantietoeslag voor arbeidsongeschikten DEN HAAG Minister Veldkamp wil allen, die een uitkering van de arbeids ongeschiktheidsverzekering ontvangen ook een vakantietoeslag van zes procent geven. Deze toeslag zou in mei moeten worden uitbetaald, aldus dr. Veldkamp in een bij de Kamer ingediend wets ontwerp. heid en de kwaliteit van de Nederlandse orodukten op het moment, waarop zb ergens in Europa aan de consument wor den afgeleverd. De tuinbouw heeft bij dit alles min stens even grote belangen als de export- handel. Daarom zullen de veilingen ook op dit punt hun afzet-stimulerende taak moeten verstaan en zich, wanneer het gaat om het treffen van de ongetwijfeld kostbare voorzieningen die hiervoor noodzakelijk worden, niet afzijdig mo gen houden. SERVICE De service-verlening aan de handel ls voor de veilingen een dure zaak. Aan deze omstandigheid is het toe te schrij ven dat er op dit gebied zulke in het oog Lopende verschillen bestaan tussen grote en kleine veilingen. Dat de klei nere veilingen in hun dienstverlenende taak nog sterker bij de ontwikkeling zijn achtergebleven dan de grotere vei lingen, is geen gevolg van „niet willen", maar eenvoudig van „niet kunnen". Niet kunnen, omdat veel van de noodzakelijk geworden voorzieningen eerst verant woord zijn, wanneer zij steunen op een omzet met een voldoende breed draag vlak. Ook genoemde vier velingen schie ten in hun serviceverlening aan kopers en aanvoerders ernstig tekort. Ook voor deze veilingen geldt, dat aanpassing van het dienstbetoon aan de gewijzigde om- slechts mogelijk wordt men bereid is daarvoor zware financiële offers te brengen. Daulv aai) fotogroep X 65 NOORDWIJK Öp de laatste club avond van de fotogroep „X 65" werd een brief voorgelezen van B. en W.. waarin het college hartelijk dankt voor de mooie collectie foto's, betrekking hebbend op het eeuwfeest van de bad- "aats. Voor de deelneming aan de Adriaan Boer-wisselbekerwedstrijd werd een goede collectie samengesteld e foto's worden eerst door ieder Lid beoordeeld en daarna gaan ze in eer reisoollectip Estec weer aan de top NOORDWIJK Woensdag om half twaalf gaat aan de Zwarteweg die vlag in top: de Estec, waarvan die oude vestiging een paar maanden geleden in een helrode vlmmenzee ten on der ging, heeft dan het hoogste punt in de nieuwbouw bereikt. NOORDWIJK De Noordwijkse kla ver j asver eniging „Nooitgedacht" speelde in Ons Gebouw een competitie wedstrijd. De uitslag luidde als volgt: 1 K. Vink 5595 p., 2 C. Warmerdam 5217 p., 3 J. Baksteen 5194 p-, 4 D. van der Linden 5086 p., 5 W. de Bruin 5048 p., 6 Q. van der Meulen 5040 p., 7 P. van 't Wout 5013 p-, 8 B. de Bruin 4931 9 C- Boot 4909 p., 10 T. Smit 4894 p. NOORDWIJK De zeilvereniging Noordwijk houdt ook dit jaar contact avonden. Er is een speciale commissie in het leven geroepen bestaande uit mej. A. Admiraal en de heren P. Klein. Timmer. H. Admiraal en A Her' 1966 topjaar voor zeevisserij Omzet gestegen tot 45 miljoen gulden SCHEVENINGEN Het omzetcijfer over 1966 van de visafslag betekent op nieuw een absoluut record in de geschie denis van de Scheveningse visserij. De krachtige vooruitgang in 1964 en 1965 werd in 1966 voortgezet. De verwach ting is, dat de totale geldomzet van al le verse en gezouten produkten ongeveer ƒ45.000.000 zal bedragen. In het vorige jaarverslag was het omzetcijfer f40 mil joen, in 1964 f33 miljoen. Het record -omzetcijfer is vooral te donken aam de verhoging vam aanvoer vam verse vis. In 1964 bracht de verse vis op de afslag f17 miljoen op, in 1965 f24 miljoen. Het bedrag voor 1966 schommelt tussen de 28 en 29 miljoen gulden. De aanvoer van gezouten haring bleef constant. Door de hogere prijzen, die voor de vis werden betaald, zal de opbrengst toch vermoedelijk iets hoger zijn als in 1965. Schevenimgen is met de algemene stij ging meegegaan. Ook de andere visaf- slagen boekten grote winsten. Urk kwam van f 12 miljoen op f 22 miljoen. Vooral IJmuiden profiteerde van de verhoging van aanvoer van verse vis. De visafslag noteerde daar een jaarcijfer van f76 rpiljoen tegen f67 miljoen over 1965. De visafslag in Harlingen had te maken met een stijging van 42 pet. voor Noordzee vis. Den Helder maakte ten opzichte van 1965 de grootste sprong van bijna 100 pet. De boomkorvis9erij bracht daar f 13 miljoen op tegen f7 miljoen over 1965. VEEL GUNSTIGER De exploitatie van de visafslag van Sohevemingen was het vorig jaar veel gunstiger als in 1965. Toen werd uit het reservefonds een bedrag van bijna een half miljoen gulden bijgepast. Men nam maatregelen in studie en voorbereiding om tot verbetering van de exploitatieuit komsten van het afslagbedrijf te ko men. Hoewel de exploitatie vooral door de snelle stijging van de loon en andere kosten ook over het vorige jaar niet sluitend bleek te zijn. hoeft een beduidend lager bedrag te worden bij gepast De officiële cijfers worden in de loop van volgende week verwacht DEN HAAG Dr. A.W. Lenderink is dezer dagen voor het eerst zijn iverj^aanihpdeti als gqvpngenisprgdityuit in Rotterdam begonnennadat hij twee en een half jaar in Den Haag heeft gewerkt als predikant voor bijzondere werkzaamheden met als opdracht het jeugd pastoraat van de Haagse Hervormde Kindertehuizen. Ds. Lenderink was de eerste full-time predikant in het werk van de kin derbeschermingzowel in Nederland als in Den Haag. Naast zijn dagelijks werk studeerde hij voor zijn doctoraal theologie (pastorale psychologie) in Leiden. De liefde voor zijn werk heeft gemaakt dat hij niet de gemakkelijk ste weg koos. Wel een weg vol af wisseling. In 1927 werd hij gebaren in Al melo ('k ben een echte Achterlioe- keibij baalde eerst zijn mulo i b en daarna gymnasium alfa. Daar na studeerde bij van 1947 tot 1952 Groningen, vervolgens de vier •pliehte maanden leervicariaat in Leeuwarden, waaraan bij als eerste deelnam, toen naar het Theologisch Seminarium te Driebergen, vandaar van februari tot juli 1953 hulppre diker in Nijverdal, waar bij zijn rouw leerde kennen en als eerste theologisch student ging hij met een beurs van de Wereldraad van Ker ken naar Amerika, waar hij ander, half jaar bleel. Zijn eerste standplaats was in 1955 Gieterveen in Drente, twee jaar later verbond hij zich als predikant aan het Jongenshuis Hoenderloo en in mei 1964 kwam hij naar Den Haag. „Ik heb altijd predikant willen wor den. Niet uit roeping, dat ken ik niet. Ik weet niet wat het is. Maar ik geloof e>- wel in anders had ik dit werk nooit kunnen volhouden. De jeugd heeft mij misschien zo sterk geboeid, omdat ik zelf een moeilijke jeugd heb gehad, 'k Ben in de crisis opgevo°d, daarna kwam de oorlog, waarin ik moest on derduiken en mij in die tijd door zelf studie gedeeltelijk klaarstoomde voor het gymnasium. Ik ben niet door een boek bekeerd of door het lezen van dr. Heldring. Op 't seminarie werd mij gevraagd: „Wat voor dominee wil je worden?" Ik zei: ..Inrichtingsdommee". AL JAREN Daarop zeiden ze: „Dat bestaat hier nog niet, tenminste niet in kindertehui zen". Toen kwam ik in Amerika en daar was het wèl, al jaren. De studie er voor heet: Pastoral clinical training en bestaat uit een theoretisch jaar en een half jaar onder leiding werken in een krankzinnigeninrichting. Daar deed ik veel ervaring op in psychiatrie, psy chologie en theologie - mijn studie handelt nu ook over de verhouding tussen deze drie". „Het is moeilijk een geesteszieke of :n maatschappelijk ontwricht te be naderen, vooral als men daarbij nog Gods Woord wil brengen. Het eist tact en een enorme hoeveelheid geduld. „Ik hou net zoveel van deze mensen. Zij kunnen ook behoefte aan Gods Woord hebben. In Gieterveen was een inrich ting voor geestelijk gestoorden. Daar kwam ik vaak en ik zei tegen de ver plegers: „Doe de deur maar op slot ik ging hij de mensen zitten. En dan vroegen mijn collega's wel eens: „Len derink, wat heb je daar nou aan", maar deze mensen hebben ook behoef te aan liefde". „Zo ook bij de jongeren. Soms praat Ik twee jaar lang niet over de Bijbel: toch ben ik behoorlijk confessioneel. 1 ik praat er pas over als ze er aan toe zijn. Ik ben daar en ik help of ik help ook niet. Maar iedereen weet dat hij dan met de dominee te maken heeft. Ik ben geen halve psychiater, ik beun haas niet, ik ben dominee'' DA'S LANG HOOR „Toch moest dat ook bij de jongens in Hoenderloo. Tachtig procent van hen komt uit gebroken huwelijken en is maatschappelijk en geestelijk hele maal ontwricht. Met hen kreeg ik vaak gesprekken van vijf minuten: ook heb ik met de jongens wel gesprekken van één minuut en da's lang hoor". Soms kwam ik op de fiets langs als zij bij voorbeeld aan het hek bezig waren en dan ineens had je een lang gesprek. Za ten ze ergens mee, dan zeiden ze: „Do minee, nou moe'k ook bidden hè". „Ja. zei ik dan en dan was het antwoord: „Da kan 'k niet". Dan zei ik: „Zeg maar wat je denkt en anders bidden anderen wel voor je". Soms wilden ze me uit mijn tent lokken. „Bijvoorbeeld als er een straal jager voorbij kwam; „Dominee, die gaat naar de hemel hè, zou je nou niet mee willen?" Dan zei ik: „Op den duur graag. Maar voorlopig wil ik nog even hier blijven". Als zij er over grapten, maakte ik een grap terug. DAN MET DE ANDER Het is zaak hun relaties weer op te bouwen, die volkomen kapot zijn. Mei hun moeder, met vader, met de baas. met school enzovoort, want zij zijn overal uitgetrapt. Eerst moeten hun relaties met de andferen en met zich zelf in orde zijn en dan komt pas de relatie met de Ander, met God aan de beurt. De hoofdsom hiervan is: „Heb de naaste lief als uzelf. Mijn punt is altijd de relatiebouw". Ds. Lenderink werd gevraagd deel uil maken van de staf van Hoenderloo daar hij ervaring met dit werk had. Er en jongens van 8 tot 19 jaar. Er wa- 120 pubers van 1517 jaar. De moei lijkheden van deze kinderen lagen voor namelijk in de sfeer van de ouders. Er waren erg veel kinderen uit grote steden bij, wier ouders oorspronkelijk van het platteland kwamen. Het viel mij op, dat de kinderen tn- tenstens verveeld waren van techniek en cultuur. De oorzaak hiervan was af fee- Bij zijn werk heeft ds. A. W. Len derink veel studiemateriaal nodig. Samen met zijn vrouw, mevrouw W. Lenderink-Blokhuis bespreekt hij vaak de problemen, die zich voordoen. tieve verwaarlozing - als de liefde ont breekt is alles naar de maan. We lieten hen werken met voorwerpen in de tuin of op de boerderij. Er waren er bij, die absoluut geen gesprek konden voeren, maar met een vaard konden ze wel vra- TOT GOD BRENGEN In Den Haag trachtte ds. Lenderink op dezelfde wijze te werken. Hij bena derde de jongeren op hun eigen maniei en had ten slotte een hele discotheek van beat- en andere plaatjes. Tijdens eep groepsgesprek, nam hij bijvoor beeld als uitgangspunt het leven van Edith Piaf en hij draaide er platen bij. Via deze omweg kwam hij tot zijn eigenlijke doel: „het kind tot God brengen". „Ik verberg niet dat ik dominee ben. De jeugd wil eerlijk behandeld worden, maar wel to the point en actueel en naar een preek kan zij best luisteren, maar hij moet dan niet langer dan een kwartier duren. Ik weet hepj veej,( van Paulus en Calvijn, maar ik weet ook van de laatste top-hit". Over zijn werk in twee Rotter damse Huizen van Bewaring en in de vrouwengevangenis, kan ds. Len- dering nog niets zeggen. Hij zal het wel met evenveel begrip, hart en ziel doen als waarmee hij tot nog toe heeft gewerkt. Maar ook nu trekt het contact met de jeugd hem bij zonder. Zijn pastorale klinische training op het terrein van het in richtingswerk, zal hij ook onder de honderd jeugdige gevangenen ver richten. Slapte in de bloemen RIJNSBURG Ondanks de tegen slag die de export in de achter ons liggende week ondervond door het importverbod van snijtulpen uit Hol land naar Frankrijk, bleven de prij zen toch op een vrij redelijk niveau. Deels valt dit te verklaren door het feit dat de aanvoer beslist niet over stelpend was, waardoor vraag en aan bod, goed met elkaar in evenwicht bleven. De binnenlandse handel maakt die om deze tijd van het jaar ge bruikelijke slapte in zaken mee, wat er voorlopig met de op handen zijnde balansopruimingen wel niet be ter op zal worden. De export naar Duitsland en Zwitserland vond nor maal doorgang. Verwacht voor de komende week: Aangezien in de bloemenhandel zo wel aanvoer als prijsvorming in ster ke mate afhankelijk zijn van de heer sende weersomstandigheden, ziet de kweker met spanning uit naar „wat het weer zal doen". Strenge vorst be tekent maar al te vaak een volledig lamleggen van de export en straat handel. Niet voor niets geldt hier in Rijnsburg het oude gezegde: „Het weer is je koopman". Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Co) Uitgesproken: J W Woerdeman (bouw bedrijf). Spijtstraat 12, Wormer. cur. mr. C J Doorenbos, Wormerveer.K v d Weide (aannemer grondw.). Honenpad 25. Zaan- ,JS "~~i (metaalhandel). uil- Heidinga.. fa. Dlrksen en Co (in voer groente, enz.), Bredeweg 23. VI veen. en venn. J G M Kuyl. L. Nieuwstraat 92. Utrecht en W Dirksen, Zeverijnstraat 47. Hilversum, cur. mr. J de Heer Gouda; R Soomers (café-rest. Victoria, Boulevard Ban- kert 90, Vlissingen), cur. mr. P C Adriaanse. Middelburg: Ind en Handelmij. Modesta N.V.. Herderlaan 20, Ermelo. cur. mr. J W v d Krol. Nijkerk. Uitgesproken: mevr. H B Hendriks (v.h. Verfhandel Viersprong. Stuyvesantstraat 206 Den Haag, cur. mr. J F A VerzijlF M Meulenkamp Rijswijk, cur. rhr. A E Kaag. Den Haag: A C d Uyl (grondstoombedrijf). 't Haantje 17, Rijswijk, cur. mr. H G A Ebbink. Den Haag: P J Knoppert (tuinder). V d Goes- straat 43. Honselersdijk cur mr. Th L v d Veen. Delft; A A de Klerk Wolters Bulten- watefsloot 293, Delft, cur. mr. H J Timman; M Romeijn (tv) Emmalaan 11, Nieuwkoc E D wlersma. Den Haag; M Ponse. Voorweg 10. Zoetermeer, cur. mr. H van Alphen: A G van Hoorn (musicus). Sch. v. Eyklaan 129, Leidschendam cur. mr. E M Enschedé. Den Haag; G M A van Moorsel- van Gerven (houthandel). Loosterweg 2, Voorhout, cur. mr.S H Attema. Lelden; Th Fokkens (Inst. KIM. Donderslaan 93. Gro ningen). cur. mr. S Lofvers; F Holl (Ind. reptrograf. bedrijf). Buchtdwarsstraat 23. Bergeük. cur. mr. W M Overmars Valkens- waard. Surséance: Voorlopig ser-Hennings (Scheepv.l Texstraat 25, Amsterdam verhoor 21/2 14 uur, bewlndv. mr. B E M Grappenhuis: bewindv mr D J Kroeskamp. Nijmegen, verhoor 6/3 11 uur; idem J Verhoeven. Centr. verwarmlngsind. Combi. Zebrastraat 14. Nijmegen, bewindv. mr. R G L Janssen, verhoor 6/3 12 uur; idem G HLukken (Luk- ken-Nljmegen Llnolemumbedrijf, enz Ver lengde Groenestraat 47. bewindv. mr. J W d Grinten, verhoor 6/3 12 3o uur; Idem Farmco, Rondeboslaan 5. Delfzijl be windv. mr. W J Birza. Appingedam, verhoor 20/1 11.30 uur; idem J Jongsma (jachtwerf), de Haukes 60, Wieringen. bewindv. mr. S Ph W Crone, Den Helder, definitief tot 13/1 '68 M in 't Veld, Larixlaan 235 Rotterdam (Bur. Marveld, W. de Withstraat 74) be windv. mr L C A van Eijck; idem tot 5/9 '67 C ThM Baars (aannemer), Kattenburg 18, Druten, bewindv. mr. J W Bijvanck. Nijmegen. Surséance: Voorlopig aan Tech. bur. In- duco NV. A CuvDBtr 618. Ridderkerk, ver hoor 3/3 14 u 15, bewindv. mr. F K Altes. Rotterdam: id. id. L Radix, verhoor 3/3. 14 aan A J \v Creveld (Acró. groothandel en vlees. Catharlnastr 2-10), privé, J Evertaenplaats 249 Rotterdam Handel-Trana- zand NV; Prof Keesoi irkuyk; ld. slagbedrlif Bouw- -Hertogen- 15/2 11 u 30. bewindv. Mach fabr Industrial Constructors NV. Groningen, kantoor A Cuypstr 18. Ridderkerk, verhoor 3/3 14 u 30. bewindv. mr F K Altes, Rotterdam; ld aan H G v d Velden (Havebro. onkruidverdel- ging). J v Govenlaan 190. Helmond, verhoor 'V 11 u 30. bewindv. mr J J V de RUk. Opgeheven: H Rouwenhorst. Schalkburger- raat 44. Den Haag; D P v d Wolf (onder aannemer). 1ste v d Kunststraat 132, Idem; J Ruyter (conf. Ind. Hellall. Vlasakkerstr. - jembollen). Cro- DEN HAAG De Orde van Neder landse Raadgevende Ingenieurs zal op 27 januari het vijftigjarig bestaan her denken. De orde werd op 4 januari 1917 opgericht door enkele Delftse ingenieurs, die het geven van techni sche adviezen als vrij beroep uit oefenden. Bij de ONRI, het enige genootschap in Nederland op zijn gebied en Lid van de in totaal achttien landen omvattende Fédération Internationale des Ingénieurs Conseiis (FIDIC) te Zlirich, zijn thans circa 125 leden van 65 bureaus aange sloten, waar in totaal 4000 personen werkzaam zijn onder wie 450 academici 1500 hogere technici. Het secretariaat gevestigd aan de Laan van Meerder- ort 343 te Den Haag. ONRI-leden wor den ingeschakeld door overheid en parti culier, die technische specialistische adviezen nodig hebben op het gebied van bouwkunde, weg. en waterbouw, werk tuigbouw, akoestiek, gas. en watervoor ziening etc. Zo hebben ONRI-leden onder meer als adviseur meegewerkt aan projecten als: Reactorcentrum Nederland in Petten de nieuwbouw van alle Nederlandse univer- sitieten en hogescholen, het nieuwe RAI- gebouw, de Rotterdamse Doelen en het Haags Congrescentrum. Daarnaast voor particuliere opdrachtgevers als Philips, Shell, Werkspoor en Unilever. Naam en faam van de ONRI-leden hebben zich niet beperkt tot het binnen land. Velen van hen hebben meegewerkt aan projecten in o.m. Canada, Egypte. Tunesië en aan andere ontwikkelings projecten. Het 50-jarig bestaan zal op vrijdag 27 januari worden herdacht in de aula van de TH te Delft met onder meer een voordracht door de Groningse hoogleraar prof. dr. J. Pen met als onder werp „De ingenieur en de economische vooruitgang". Na de bijeenkomst, die om 3 uur aanvangt, wordt in het college- zalencomplex een tentoonstelling geopend over werken van ONRI-leden. Deze expo sitie blijft gedurende een week in Delft om daarna in de TH's van Eindhoven en Twente te worden herhaald. Beiaardconcert in Rijnsburg RIJNSBURG Vanavond om zeven uur geeft Jaap van den Ende uit Schoonhoven een beiaardconcert. Uitgevoerd worden: 1. Preludium quasi una fantasia, Jef van Hoof; 2. Trumpet voluntary van Clarke; 3. Se lectie uit Valerius' Gedenckklanck; 4. Andante en ronde van Plegel 5. Für Elise van Beethoven; 6. Franse volks liedjes; 7. Aria en tamboerijn. Henk Badings; 8. Koraal uit cantate 147 an Johann Sebastian Bach. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet NZ. 19-20 - Rijnsburg ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEN FABRIEK Oudshoorn - van Egmond RIJNSBURG

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 15