n el KOERIERS ELAM m Nederlaag voor De Quay Verschil van mening over Hillegoms reinigingsrecht .Uw aandacht voor belangrijk Burger twijfelt aan onpartijdigheid nieuws s.v.p. OCCASIONS JONGEMAN WERKSTER GEBR.DE VRIES SCHEEPSBOUW N.V. A 1 jm NIEUWE LEIDSE COURANT 8 VRIJDAG 6 JANUARI 1967 Over P.T.T.-tarieven voor nieuwsbladen DEN HAAG Vice-premier en minister van verkeer en waterstaat dr. De Quay heeft 's middags in de Tweede Kamer een gevoelige neder laag geleden. Een door hem ernstig ontraden motie-Aantje (ar) over de PTT -tarieven werd gisteren door de Kamer met een overweldigende meerderheid aangenomen. Slechts enkele KVP-ers stemden tegen. Het was niet de oorspronkelijke, giste ren ingediende motie-Aantjes, maar een gewijzigde versie daarvan. De regering werd daarin gevraagd de voor 1 februari a s. geplande verhoging van het nieuws bladtarief terug te brengen tot 15 pro cent en de verhoging niet eerder te doen ingaan dan 1 juli a.s. Dr. De Quay verzette zich hiertegen. Hij rekende uit dat dit een inkomstender ving van ongeveer zes miljoen zal gaan betekenen. Dat zal gaan drukken op de telefoonsector. Het gevolg zal zijn, dat het eerste jaar 10.000 aanvragen voor tele foonaansluiting minder in behandeling kunnen worden genomen en de volgende jaren 2000 per jaar. De Kamer trok de juistheid van deze mededelingen in twijfel. „Ik kan het mogelijk geloven", zei minister's partijge noot de KVP-er Assmann. „Ik twijfel niet aan mijn mededelingen en ik blijf er dan ook bij", aldus de minister. De motie- Tolman (CHU) waarin de regering werd gevraagd de verho^ng van de PTT-tarie- ven voorlopig op te schorten in afwach ting van een volledig Kamerdebat ovei de status van de PTT, werd verworpen met alleen de stemmen van CHU, PSP. CPN. Boerenpartij. SGP en GPV voc Minder woonschepen VOORSCHOTEN Per 1 december 1966 bedroeg het aantal in Voorschoten liggende woonschepen 57, waarvan er 2 als weekeindeschip zijn te beschou- Op 1 december 1963 was dit aantal 88; in 1964 86; in 1965 89 en 30 juni 1966 90 stuks. Bij de op 1 juli plaats gehad hebbende grenswijziging met de gemeenten Leiden en Valkenburg zijn 19 woonschepen naar de gemeente Valkenburg en 14 woonschepen de gemeente Leiden overgegaan. Woningbouw floreert HTLLEGOM Burgemeester Van Niekerk begon gisteravond de raads vergadering met het geven van een overzicht over 1966. Door de benarde financiële poaitie kwam niets terecht van de investeringsplannen. De bur gemeester sprak de wens uit, dat de urgentste plannen, de bouw van de chr. ulo-school en de bouw van de nieuwe zweminrichting, spoedig kun nen worden verwezenlijkt. De woningbouw bleef aardig func tioneren; er werden 50 woningen in gebruik genomen en er zijn thans nog 200 woningen in aanbouw. In Meer en Dorp Hl zullen ook niet-Hillegommers gaan wonen. Vóór eind volgend jaar zullen in Elsbroek nog 250 woningen worden gebouwd. Wat de gewone agenda betreft: aan de Geref. bejaardenclub Onder Ons werd een subsidie van f 2.50 per jaar per lid toegekend. Voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Meer en Dorp III Noord is ruim f 1,7 miljoen nodig. Het grootste deel hiervan werd be schikbaar gesteld. In principe werd besloten tot ga rantieverlening aan kopers van wonin gen, door de N.V. Nijhan te bouwen in het plan Bakkum en Meer en Dorp III. Voor aanleg van een vijfde tennis baan werd f 20.500 beschikbaar ge steld. Het tarief van de straatbelasting werd met 15 en 17,5 procent verhoogd. Na veel praten werd een voorstel van B. en W. inzake de reinigingsrech ten verworpen en een voorstel van dt PvdA-fracti^ (f 17,50 voor één emmer f 11 voor de tweede) aangehouden het college gelegenheid te geven zich hierover te beraden. De Britse geldreserves zijn cember met 65 miljoen gedaald tot 1107 min. rekening houdend met min. dienst van lange schulden. Burgerlijke stand van Hillegom "HILLEGOM Geboren: Theodorus J Fr, z v J J Seijsener en C M Smit Erwin G A, z v A J A van Uden en M I A Hat- tink. Robertus W J, z v J Verhoeven ec J M Stokman. Antje, d v J Verschoor er A Cromwijk. Irma E, d v H Troost er G D Salier. Rudi P C. z v C T Warmer dam en J C W van der Lans. Petrus J M, z v T F M Lommerse en E M Rusman. Ondertrouwd: R D Leuprecht en J S lier. A W Lans en M E A van der Zande. Getrouwd: L J Zomer en J T M Stok- Hervormde scholen in Poelpolder LISSE Evenals de Chr.-Nat. School heeft de Hervormde schoolver eniging plannen voor de Poelpolder. Bij het gemeentebestuur zijn aanvra gen ingediend voor het bouwen van een lagere school en een kleuterschool. Men gaat uit van de gedachte, dat in 1970 in de Poelpolder ongeveer 800 huizen gebouwd zullen zijn. Verwacht wordt dat 575 inwoners tot de Hervormde Gemeente zullen behoren. Dit geeft een aantal van 50 kinderen dat de lagere school zal gaan bezoeken en van 30 kleuters. Daar komt nog bij dat de school in Lisse-dorp te klein is en met drie lo kalen uitgebreid zou moeten worden, wat door de bouw in de Poelpolder niet nodig zal zijn. Ook kinderen uit de Rooversbroekpolder, le en 2e Poel laan zullen van deze scholen gebruik kunnen maken. Hier Nederlandsche Spoorwegen Mr. Van Doorn (kath. v.) in Kamer: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het is gevaarlijk, dat de burger is gaan twijfelen aan de strikte onpartijdigheid van de justitie, zo zei gisteren mr. Van Doorn in de Tweede Kamer. Hij waarschuwde dat de indruk gaat heersen, dat veel achter de scher men wordt gehouden. De burger moet de overtuiging hebben, dat Justitia beslist onpartijdig Mr. Van Doorn drong aan op een spoe dige publikatie van htt tussenrapport de commissie-Enschede, dfe belast is een onderzoek naar de onlusten in Am sterdam. Mevrouw Singer-Dekker (soc.) noemde P J van der Eist en J van Rooden. Het optreden van de overheid W Marijnis en M J Philippo. J Altenburg leiding van de klachten tegen het optre- en H W M Ruigrok. P J W Broekhof en I den van de politie niet geruststellend P C W van Roode. 'niet bevredigend. Zij deed de suggestie te stellen, waar m< alle klachten naar voren kan brengen. Ds. Abma (SGP) vroeg begrip voor politie. Ze moet vaak snel en in wiss lende situaties optreden. De SGP-woord- voerder informeerde ook nog naai beleid ten aanzien van de pornografie. Wanneer men 's morgens om bep uitlatingen een bekeuring krijgt, heeft men op het ogenblik kans er 's avonds een subsidie voor te ontvangen. De heer Van Gelder (CH) zag de ver houding tussen publiek en politie niet zt pessimistisch in. Hij pleitte voor een her structurering van het politie-apparaat. Eveneens wilde de CH-woordvoerder het recht van demonstratie aan een nadere studie onderwerpen. Er moet enige ver ruiming in het tegenwoordige demonstra- tierecht rCbgelijk zijn. Prof. Versteeg (AR) vroeg morele steun van het Nederlandse volk voor de politie. Er wordt de laatste tijd veel om „vrij heid" geroepen. Maar vrijheid zonder ge zag is onmogelijk, betoogde prof. Ver- UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen zullen met ingang van heden via de omroepinstallaties op de grote stations bepaalde zeer belangrijke nieuwsfeiten aan de wachtende reizigers bekend maken. Het wordt beslist geen eigen nie dienst, zo verzekerde een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen. Het gaat om korte aanduidingen van bij voorbeeld de uitslag van Liverpool— Ajax en andere uitschieters in he binnen, en buitenlandse nieuws, waar voor algemene belangstelling bestaat. De N.S. beschouwen deze korte infor maties over belangrijke nieuwsfeiten als een uitbreiding van de service aan de treinreizigers. Het 2aat om een Droef neming. Incidenteel hebben de Spoorwegen al eens ervaring opgedaan, onder mee met hetbericht dat Anton Geesinl wereldkampioen judo was geworden. Notaris Günther (56) overleden WARMOND Op 56-jarige leeftijd is in het Diaconessenhuis te Leiden plotseling overleden de heer K. Gün ther, notaris in Warmond. Voordien was hij kandidaat-notaris in Haarlem. De heer GüntheT was een markante figuur, die een vooraanstaande plaats innam in het maatschappelijke, sociale en oulturele leven. Zo was hij o-m. penningmeester van de koninklijke watersportvereniging „De Kaag", pen ningmeester van de Oranje-Sociëteit, penningmeester van de plaatselijke commissie tot tuberculosebestrijding, oudvoorzitter van de vereniging vreemdelingenverkeer, bestuurslid de stichting tot viering van Warmond s feesten, oud-bestuurslid van de broe derschap van kandidaat-notarissen en ere-lid van de Warmondse Fanfare. Hij was een geziene persoonlijkheid cue voor velen een vraagbaak was en altijd bereid bleek de ingezetenen met raad en daad terzijde te staan. Afscheidsreceptie J. Zonneveld LISSE Wegens beëindiging van zijn functie is de directeur van het Gas- en Waterbedrijf, de heer J. Zon neveld, donderdagmiddag een af scheidsreceptie aangeboden. Burgemeester mr. De Graaf hield si afscheidsspeech. Onder de vele aanwezigen waren de collega's uit Wassenaar, Noordwijk, Alphen aan den Rijn, Sassenheim en Hillegam, aannemers en installateurs en de hoofdingenieur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening. Nieuw kleedgebouw in Lisser sportpark LISSE Het oude kleedgebouw ïn het gem. Sportpark, dat naast de nieu we gebouwen in gebruik is bij de jeugdleden van de voetbalverenigin gen en de leden van de Spartaan, ver keert in een desolate toestand. Het bestuur van de Gem. Sportstichting heeft een plan voorgelegd om tot de bouw van een kleedgebouw met kan tine te komen, naast de oostelijke in gang van het hoofdveld. Het oude ge bouw wordt afgebroken en de open komende terreinen zullen van een be planting worden voorzien, LISSE De schaakclub „Zwarte Pion" heeft een onderlilnge competi tie-wedstrijd gehouden rnet de volgen de uitslag: S. van RuitenB. van Vliet 01; J. Goedemans'Nic. v. d. Meij H. v. DiemenTh. Brouwer 01; C. RotteveelG. Scholtes 10; G. de JeuChr. Boogerd 10; P. LangeveldChr. Paardekooper 10. Met nog 5 ronden te spelen is de stand nu: 1 C. Rotteveel 91 pet gewon nen wedstrijden, 2 G. de Jeu 85, 3 G. Scholtes 83, 4 J. Goedemans 78, 5 Nic. van der Meij 72, 6 B. van Vliet 61, 7 Chr. PaardekooDer 55. 8 W. Goede mans 50. Feest in Voorschoten VOORSCHOTEN De Koningin- Wilhelminavereniging zal de feeste lijkheden organiseren ter gelegenheid van het prinselijk huwelijk. De fees telijkheden zijn geheel gericht op de ieugd. Om 9. 10 en 11 uur is er een filmvoorstelling voor de jeugd van de eerste drie klassen der lagere scholen in het Cultureel Centrum. De kinderen van de 4de, 5de en 6de klas der lagere scholen en de 1ste en 2de klas van de ULO-scholen krijgen zwemwedstrijden in het instructiebad. De oudere jeugd komt aan bod op H. M. W. Westerlaken neemt ontslag als directeur C.B.R. RIJSWIJK Het bestuur van de Stichting Centraal Bureau voor de afgif- n Rijvaardigheidsöewijzen deelt me- I de, dat de heer H. M. W. Westerlaken I om gezondheidsredenen ontslag heeft ge- I vraragd als directeur van het bureau. I Gezien de grote verdiensten van de heer I Westerlaken bij de uitbouw van het CBR gedurende een zestiental jaren, heeft het bestuur hem dit ontslag op de meest eervolle wijze verleend, ingaand I 1 april 1967. Met ingang van dezelfde da- zal de directie van het CBR wor den gevoerd door twee directeuren en I zijn tot directeur Denoemd de heren T. I Jonkman en mr. P. A. W. M. Verbeek, I thans adjunct-directeuren. Secretaris NVSH krijgt boete DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft de 63-jarige boekhandelaar H. N. uit de hoofdstad, de secretaris-peruaing- meester van de stichting uitgeverij VTVSH veroordeeld tot een boete van vijfhon derd gulden of vijftig dagen hechtenis. N. werd schuldig bevonden aan.,'het ln voorraad hebben en verspreiden van het boek „Is pornografie schadelijk."? van Svedberg, terwijl hij ernstige roden had aan te nemen dat het boek aarngtotelijk voor de eerbaarheid was. Het boek (uit het Deens ver'£?iald) werd vorig jaar in omloop gebracht als een uitgave van de Nederlandse vereniging voor sexuele hervorming. Volgens ver dachte moest de uitgave van het boek worden gezien in het licht van een tijd perk. waarin allerwegen g.etracht wordt te breken met vele onjui?,be en verwer pelijke opvattingen over: het geslachts leven. Van de 314 pet N/ederlandse staats lening 1955 wordt 11 januari 9 uur 30 ongeveer f 14.93 miljcitn uitgeloot, betaal, baar 1 februari. een grote beatavond in het Cultureel Centrum met Medewerking van de Swinging Strings. Toegang boven de Het Voorschatense carillon zal de muziek aanpassen aan de feestelijke gebeurtenis. 1 TOT 30 WOORDEN 2,—, ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 20 ct. Personeel gevraagd 0 Modinettes. Onze meisjes hebben goed loon, koffie en thee in de pauze, muziek by het werk. werkkleding vrij en reiskostenvergoeding. Aanm. dagelijks tussen 9 en 15 u. Conf. fabriek G. Bie- sot. Herengracht 84, Leiden Tel. 01710-30268. Zo spoedig mogelijk flink jong meisje of nette werk ster. V.g.g.v. 3x p. week in gezin v. 2 pers. Goed loon. Aanm. na 4 uur Meyendelse- weg 30 (bushalte Kievit), Wassenaar. Buskosten ver- Gevraagd: per 15 februari net winkelmeisje, liefst met ervaring. 5 daagse werkweek Visser's Banketbakkerij Winkelgalerij Rhynenburch Da Costasingel 33. Hazers- woude-Rijndijk, Tel. 01714 439. Gevr. keurige hulsh. hulp in klein doktersgezin. 5 daagse werkweek. Fred. Hendriklaan 3. Oegstgeest. Tel. 51088. 0 Welke gehuwde vrouw- kan op dinsdag- en donder dagochtend in de huishou ding komen helpen. Me vrouw Heringa, v. Slinge- landtlaan 10 (bij Warmon- derweg» Leiden. 0 Huishoudster gevraagd, bij heer alleen. Prot. Godsd. Middenstand. Leeftijd 45-55 jaar. Br. ond. n. 0664 v. d. bl. Personeel aangeboden 0 Voor al uw timmerwerk, verbouwingen en sloopwerk. Tel. 01710—42059 en 42073 Werkster biedt zich aan voor 1 dag per week. (op maandag). Br. ond. nr. 0662 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden Bijzondere Televisie-aan bieding! By aankoop van de Blaupunkt grootbeeld auto matic van f 898,- ontvangt U f200.- voor uw oude t.v terug. Dus u betaalt slechts f 698,- Overgaauw's Top- Service, Breestraat 148. 0 Winterjassen de nieuwste dessins voor lage prjjzen 69,50, 79,50, 89,50. 99,50. 125,- 149,- ook grote maten. Da mesmantels 59.00, 79,00 Leune, Janvossensteeg 67. Leiden, tel. 22415-32256. S Regenjassen en mantels ,75. 49.75. 59.50, 69.50. 79,50 ln dri-sel, Terlenka enz. Nylon jacks, veel kleuren, lakjassen, Adamo jekkers, battle dress corduroy Leunc. Janvossensteeg 67. Leiden, tel. 22415—32256. 0 Schoolkleding voor jon gens en meisjes. Spijker- corduroy- en heupbroeken in verschillende soorten TVuien. Vesten, grote sor tering. lage prijzen. Leune, Janvossensteeg 67 Leiden, tel. 22415—32256. 0 Kostuums grote sortering ook grote maten, lage prij zen 69.-. 79.50. 99.50. 129. 149.-. Kolberts 49.50. 59.50 69.50 Terlenka-broeken 24,75, 29.75. 35.-. 39,-. 49.75 Leune. Janvossensteeg 67 Leiden, tel. 22415-32256. T.V. Nieuws, Alleen bfj ons alle merken T.V. toestel len serie 1967. Met inruil van Uw oude T.V. 48 cm. beeld v.a. f550,-. 59 cm. beeld f625,-. Tel. 33677-23296. Lei den. 0 T.V. Nieuws. Alleen bij ons alle merken T.V. toestel len serie 1967. Met inruil van Uw oude T.V. 48 cm. beeld v.a. £550,-. 59 cm. beeld v.a Ml25,-. Tel. 33677-23296. Lei 0 „De Kastenspecialist" 125 maten en modellen heb ben wij in voorraad, ook op maat Linnenkasten, ladekas ten, keukenkasten, con ■des, bureau's C. J. Geest, Houthandel Burcht. Hoek Nieuw6traat Hooglandse Kerkgrcht Tel. 33078. 's maandags ge- 0 Butaangas zonder statie geld. Afgehaald f 8,75 be zorgd f 9.65. Dagelijks nieu we afnemers. Ons gas is prima en goedkoop. Zoeter- woudsesingel 102. Tel. 21830 0 Dames- en Herenrijwie len. compleet vanaf f 125.- Groot tourisme rijwielen met 4 speed derailleur, vanaf f 240.EROBA. BSA. TRIUMPH, enz. Kinderrij wielen vanaf 79.-, 89.-. f 99,-. Firma DUSOSWA Turfmarkt 1-3. LEDEN. Tel 24409. 0 Kantoorboekhandel Boek- en papierhandel ÈLVÉ. Spellen en puzzles in grote sortering, luxe kaar sen, kaarsenstandaards kerst- en nieuwjaarskaarten familie drukwerk. Visite kaartjes. huwelijksaankon diging. verlovingskaarten enz. Inpakpapier en sier- band. Nieuwe Rijn 83. 0 Kachelpijpen, ellebogen, verstek-ellebogen, roetzak- pijpen, schuifpijpen. pijp- sleutels, pijpringen. verloop stukjes, nisbussen, verstel bare nisbussen, kachelkit kachelpoets, vuurspecle. as- bestkoord. mica kachelruit jes. roosters, vuurpotten bii Hartwijk. Nieuwe Beesten markt 5-11. Leiden Te koop. zwarte Beckers kolenhaard, i.pr.st. f 75, te vens baby- en kleuterkleer- tjes. met schoentjes als nieuw. Te bevr. tel. 40402 0 Vogelvrienden! Te koop of te ruilen: Keuze uit 1000 en meer vogels, zoals Bourks, Roodrug, Goudvoorhoofd, Valk, Baard .Edelrose, Col lies, Grasparkieten, Goulds. Maskers, Gordelgrasvinken, Binse, Driekleurpapegaaien, Amadines, Spitstaarten, Dia- mandvmken, Parelastrilde. Ringastrilde. Chinese dwerg- kwartels, Kuifkwartels, tam me papegaaien, zangkaha- ries, en nog vele andere soorten kamer- en buiten- vogels. Vogelkooien, vitrines standaards, kurkschors. plas tic golfplaten, langhouts roodfact. en krachtvoer, broedkooien. papegaaikooien hondenriemen. halsbanden, hondenmanden en nog vele andere benodigheden. Adres H. Minderman Gouwsluise- weg 60. naast molen Alphen a d Rijn. Telefoon 01720-4634 Iedere dag geopend. Zondags tot 3 uur. Kom vrijblijvend even kijken. Motorkruiser bj. '65, 7 x 2^50, overal stahoogte. 22 pk. benzine-petrol bootmotor. Vaarklaar en compleet, elect uitgerust. Alles in prima staat. D. van Wijk, Groen v. Prin9tererweg 194. Dor drecht. 0 Naaimachines: Electrische Lewensteinnaaimachines in koffer, z.g.a.n. 95.-, 115,-. Singerhandnaaimachine 35 55,-. Pfaff handnaaimachi ne (ringspoel) z.g.a.n. 115,- Singerhandnaaimachines 35 koffer, z.g.a.n. 135,-. Ver koop onder garantie. Heren straat 23. Tel. 32027. Te koop: pracht gotisch dressoir f 30, Pracht beeld T.V. 48 cm. Philips f 125, Ovale eiken tafel met kleed f 15, 2 huis- of slaapkamer- stoelen f 7.50, 2 grote kis ten, slot en deksel f 10 en f 5, Grote of kleine kapstok. Smeedijzeren salonlamp f 10, Trapleer f 5. Wasbox en Wringer f 12.50. Tolstraat 51, Voorschoten. Te koop eengezinswoning met vrij erf en schuurtje Komt leeg. Te bevr. Lijster besstraat 7. Katwijk aan Zee Keuze uit zes bankstellen v.a. 85 gulden. Kloosterta fels, hanglegkasten, ameu blementen, schrijfbureaus f 35, archiefkasten f 30, ka binet. fauteuiltjes. Het eni ge juiste adres: Jan Pluym, Hooigracht 51. Tel. 25955. 0 Fraaie Queen Anne thee tafel, gebogen ladekastje, oude fraaie kist Empire ka binet, olielamp„ bronzen oude gaskroon. modern bergmeubel als nieuw 2 bij 3 kleed, Frans bankste.. ovale mahonie tafel. Inkoop antiek enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. to. V D bij Hoogstraat. Tel. 23261. 0 Zaterdagmarkt. Nog een keer, wollen teenertruien met col 22.50 nu 12.95. Wol len damesvesten 23.95 nu 15.95. Damescamisoles, kort mouwtje 1.98. Nieuwstraat hoek Hoogl. kerkeracht. JAPIE. Zaterdagmarkt. Zuiver wollen dames- heren- en kinderhandschoenen 1.98 Wollen dames- en kinder wanten nu 1.98. Baddoeken vanaf f 1.25. Heren flanel len. dubbele borst nu 3.95. Nieuwstraat hoek Hoogl kerkgracht. JAPIE. Zaterdagmarkt. Wat denk u van onze pryzen. Nylon onderjurken 7.98 tot 48 nu 3.98. Onderjurken ronde hals tot 54 8.98 nu 4.98. Nieuwstraat hoek Hoogl. kerkgracht. JAPIE. Zaterdagmarkt. Dames slips 69 ct. Jongens- en meisjesgoed 69 ct. Dames- payama's tot 52 9.95 nu 7.50 Da'mesjupons 1.79. Nachtja ponnen alleen 46 3.98. Nieuwstraat hoek Hoogl kerkgracht. JAPIE. 0 Bij G. v Brussel. Haar lemmerstraat 267. tel 22061 vindt u een grote sortering bruiloftsliedjes. slingers feestmutsen en andere feest artikelen. Het vanouds be kende en goedkoopste adres Te koop prima onder houden burger woonhuis aan zonzijde Mecklenburgstraat te Leiden. Geheel ontruimd Inl. Mak. kant. P. Moerman Ranenburg 112, Leiden. Tel. 24122. Aang. Amstel Puch super sport de luxe. I.st.v.n. Van 1966 met verzekering. Van f 865 voor f 295. Tevens een Philips radio f 40. Lingestr. 110 bij de Wilhelminabrug. Tel. 30184 Aang. fraai eiken berg meubel. 17e eeuws. Primi tieve kunstvoorwerpen uit Afrika en Nieuw Guinea w.o. beelden en maskers Hoge Rijndijk 133. Leiden. Tel. 30507. Te huur gevraagd 6e Jaars-student wiskun de zoekt ruime kamer. Br. onder nr. 0661 v. d. blad. Te huur aangeboden Te huur grote gestoffeerde zit-slaapkamer met c.v., was tafel en balcon. Voor heer b.b.h.h. Tel. 01710—23870. Semi-bungalow voor v kanties te huur in bosrijk gebied. Oost-Brabant comf. eigen bos/hei f 250 p.w. In lichtingen postbus 15, IJ- muiden. Auto's en motoren Unieke aanbieding ge bruikte Berini's Type M 21. De beroemde en betrouw bare brommer voor werk er kantoor. Spotprijs, slechts f 125 per stuk. v. d. Meij, Middelweg 30, Leiden. Morris 850 hydrolastick '65 te koop van eerste eigenaar. I.p.st. f 3750 vóór dinsdag. Met of zonder accessoires Raadhuislaan 136. Voorscho ten. Tel. 017175465. Tevens Heinkel scooter te koop. Koud op Uw E.E.G. brom fiets. Beschermt U daar te gen door een windscherm en beenschilden, te laten monteren bij VALK a. d. Haagse Schouw, Leiden, tel. 25191. (Post V'stn). Heus het HELPT Goedkope benzine! Witte pompen op het terrein Haag se Schouw. Valken burgse- weg 1. Wij geven de hoogste kortingen. Na 10 x tanken gratis doorsmeren Fa. A. v d. Pouw Kraan Zonen. Hoge Rijndijk 276, Leiden. 0 10 rylessen voor 47.50 Losse lessen 6.50 Fonkel nieuw lesmateriaal. Gedipl instructeurs Bondsautorii- school „De Centrale", Telef. 01710-24600 b.g.g. tel. 22287 Katwijk aan Zee. Rijnmond 103. Tel. 3765. 0 Voor autoplaatwerk naar Blonk's Autobedrijf. Nieuw straat 3341. Leiden, telef 30600. 0 Hij loopt weer pulk met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfietsonderd. naar T. Struik. Groenesteeg 3. 6 en 8. Tel 22026 0 Opel Rekord 1959. Motor heeft geen olieverbruik f 675. Lage Morsweg 67, tel. Renault Dauphine 1962. I.z.g.st. f 1150. Event, fin. mogelijk. W. Sirach, Wilhel- minapark 21. Oegstgeest. Messerschmitt in mooie en goede staat. VALK Haag se Schouw, Leiden. Tel. 25191 (post Voorschoten). Goggomobiel 300 cc I.g.st. VALK Haagse Schouw, Lei den. Tel. 25191 (post Voor schoten). B.M.W. Vol swing 250 cc, I.p.st. VALK Haagse Schouw Leiden. Tel. 25191 (post Voorschoten). ruimte voorzien van elek trisch licht, bijv. garage of loods. Br. ond. nr. 0657. bur. v. d blad Goed dat u deze advertentie leest. U zocht immers FORD 20M HARDTOP '65 in die mooie rode kleur en met lederen bekleding. Zo weiinig gereden, dat een nieuwe niet beter kan zijn! Elam heeft 'm! Als u houdt van 'n typisch Franse gen: CITROËN AMI '65 in onberispelijke staat. De vorige eigenaar kwam bij ons tanken, keek even in de showroom en was meteen verliefd op de Renault 16, die hij toen maar meteen Mocht laatstgenoemde auto ook üw voorkeur hebben; wij hebben nog enige zeer fraaie RENAULT 16 DEMONSTRATIE-WAGENS Misschien wel iets voor mevrouw is de mooie BMW 700 '64 die door zijn eerste eigenaar altijd prima werd ver zorgd, tot deze wegens gezinsuitbreiding een grotere wagen kocht. Wie kiezen wil. komt kijken bij Elam. Wij hebben voor u 40 SUPER OCCASIONS HAARLEMMERWEG 2—4 TELEFOON 01710-33141 - LEIDEN Diversen 0 Piano- en muzieklessen Lerares dipl. Kon. Conser vatorium. Aangepaste me thode. TeL 23123. Leiden. 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35, Oegst geest. Tel 01710-53105 Nachtservice voor ge strande automobilisten. 'J belt 01710—21496. b.g.g 20693 en wij komen met onze spe ciaal ingerichte L.A.D ser vicewagen. Werkplaat? ge opend tot 's avonds 10 uur Voor doorsmeren oliever versen en onderhoud. Let u even op; Voor een mooie degelijke boodschap pentas, weekeindias. school tassen. portefeuilles porte monnees enz Voor alle re paratles ook aan lederen kleding natuurlijk naar Stouten's tassenhuis. Lange Mare 71. Leiden. Telefoon 23680. W\j verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel '1 Hof enk 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len Het adres voor alle re paraties en uurwerken Steenstraat 16 Tel 26854 0 Huisjestenten, tentdaken onderdelen v. tenten, fiets tassen- regenkleding- auto- en scooterparkeerhoezen Brusse Zeilmakerij Middel weg 32 bij Kaasmarkt. Lei den TeL 25307. 0 T.V. defekt, bel direkt 40391 voor spoedreparaties Overgaauw's Top-Service. 8reestraat 148. Leiden 0 10% Korting op kleding, schoeisel, gashaarden, gas fornuizen, geysers, koelkas ten, radio, TV. wasapparaten meubelen, stoffering, bril monturen, speelgoed, keu- kenuitzetten en serviezen, cassettes, fietsen, verf, be hang. kinderwagens, goud. zilver, uurwerken. Consu mentenorganisatie Linkanto Postbus 158, Leiden. 0 Prijsverlaging Benzo rij wielen. Vraagt gratis onze nieuwe prijscourant 1967 60 jaar Benzo Rijwielfabriek Ged. Biersloot 50. Vlaardin- gen Tel. Ó10-342474-344244 Schriftelijk praktisch on derwijs dokters- en tand- artsass., leerl. analist, labo rant (basisex.) apothekers- ass., med. en chem. laborant, amanuensis, artsenbezoeker, kinderverz., pedicure, sport massage, vooropl. v. verple- genden, analist en apoth.ass. Gratis studiegids bij I.Me.Vo.. afd. N.. Baljuwen laan 22, Amstelveen, tel. 02964—31840. 0 Vloerbedekking zelf leg gen. Heugafelt tegels in 0 kleuren 50 x 50 f 6.50 p s* De Kleine Winst Haarlem merstraat 51—53 KOEKOEK STEMMEN N.V.NEOERLANOSCHE ELECTROLASCH MAATSCHAPPIJ LEIDEN van 15-17 jaar, die het prettig zou vinden in een technisch bedrijf werkzaam te zijn. bieden wij plaats op één onzer tekenkamers. Het diploma L.T.S strekt tot aanbeveling, maar is niet vereist. Inlichtingen kunnen worden gevraagd bij de afdeling Personeelszaken, Zoeterwoudseweg no. 1 - Leiden HET NEDERLANDS INSTITUUT VOOR PRAEVENTIEVE GENEESKUNDE TNO WASSENAARSEWEG 56, LEIDEN Loon nader overeen te komen. Werkkleding wordt verstrekt. Werktijden 6.308.30 uur des morgens en 4.307.00 v 9.00—12.00 uur r«haar moderne, a. TIMMERLIEDEN voor het klaarmaken aan de bank. b. TIMMERLIEDEN voor het stellen en afwerken aan boord. c. SCHILDER WERF „DE VLIJT" Oosteinder weg 25-27 - AALSMEER Telefoon: 02977-4524. PRIJSVERLAGING BENZO RIJWIELEN VRAAGT GRATIS ONZE NIEUWE PRIJSCOURANT 1967 60 JAAR BENZO BENZO RIJWIELFABRIEK GED. BIERSLOOT 50. VLAARDINGEN. 010-342474-344244 GEBRUIKTE WAGENS SPECIALE AANBIEDING van betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke A1 garantie. AUSTIN vanaf '63 FORD Corsair 65 FIAT's vanaf SIMCA 1000 GL bj. '63 OPEL Kadett, Kapitan CITROENS VOLKSWAGENS v.a. '61 en vele andere. Vijf Meilaan 7 Leiden Telefoon 01710-24647 Zaterdags geopend van 9-18 uur. Na 18 uur tel. 01710-34880 Wij zoeken contact met gegadigden VERTEGENWOORDIGER/ AUTOVERKOPER TAAK: Het onderhouden vam de relatie met dc cliënten van ons bedrijf te Sass»nheim en Lelden. Het maken van nieuwe contacten GEBODEN: vast salaris, pro-mie en onkostenvergoeding interessante werkkring Voor opleiding in de autobranche wordt gezorgd. Indien U voor deze functie belangstelling heeft, vraagt ons dan om toezending t een sollicitatieformulier. BAKKER's AUTOMOBIELBEDRIJF De boodschap van redding Misschien nooit indrukwekkender heeft de vermaarde evangelist BILLY GRAHAM zijn boodschap gebracht als in zijn boek „Wereld in vlammen". Onze wereld ziet hij In opstand tegen God en zijn wetten. Graham wijst op de modderpoel van de hedendaagse moraal, de ontoereikendheid van de moderne theologie, de afgoderij met de wonderen der techniek en met de seksMaar de evangelist zegt niet alleen „neen" hij laat ook een helder „Ja" horen. Er is redding en herstel mogelijkl Chris tenen moeten getuigen, handelend optreden in maat schappelijke kwesties en duidelijk hun houding be palen In zaken van persoonlijke ethiek. B% Graham wil met zijn boek tot bezinning en in keer brengen. Velen te leiden tot een triomferend leven met Christus Is het hoofddoel van zijn leven. BILLY GRAHAM „Wereld In vlammen" Verkrijgboor m de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN f9.90

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 8