Weekagenda sr- grootse uitverkoop Commentaar Mevrouw Den Haan sloeg paal voor 45 huurflatwoningen bladzijden Dode en 14 gewonden nabij het Haagsche Schouw Veel spanning en sensatie in film „Operatie Opium' SCHUDEL'5 CITROEN Nieuwe directeur De Lakenhal te Leiden Taxi tegen bus Hekjes NIEUWE LEIDSE COURANT S VRIJDAG 6 JANUARI 1967 Vrüdag (6 jan.) I Jacobazaal Den Burcht. 8 uur: Gronin- I ger vereniging, nieuwjaarsontmoeting, j Zaal Koningskerk (Noord). 7.30 uur [ruilbeurs voor verzamelaars. I Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen trum Rehoboth, tienersoc. 't Venster be ituursverkiezing. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u. j Haagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Conservatorium. Korte j Beestenmarkt, 8 uur: recital door piano- j duo Valerie en Irene de Josselin de Jong. (Zaterdag (7 jan.) i Rapenburg 10: jeugd-ontmoetlngscen- trum Rehoboth. soc. 't Roefje, bestuurs verkiezing. Breestraat 19: nieuwjaarsbal Boeme- rang-sociëteit. L.H.J.-gebouw Levendaal 101: herv. i jongerensociëteit In den Moriaen Hockeykantine Roomburg, einde Asser straat 8 uur: Jazz-society Folk Beat 14, trio ol.v. Theo Loevendie. Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 u.: Instuif chr. jongerenvereniging. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.; Haagsche Comedie met «Tussen paard en stier". DEN HAAG Diligentia, 1 uur: Arena met ..De kleine en de grote koning" 8.30 uur nam De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk zonder handen". Maandag (9 jan.) Lakenhal. 3.30 uur: nieuwjaarsverga dering Kamer van Koophandel. Leiderdorp Hervormde kerk, 8 uur: afd. K. en O., concert Utrechts Barok- ensemble. Leiderdorp dorpshuis, ruilavond fi latelistenvereniging Rijnstreek, jun. tot 8 u., sen. van 8 tot 11 uur. Dinsdag (10 jan.) Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Petruszaaltje Lammenschansweg. 8 uur: alg. ledenverg. De Natuurvriend. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur- Centrum met ,.De reis om de wereld in tachtig dagen". DEN HAAG Diligentia, 8 uur. Vereniging voor Kamermuziek, blaas- kwintet Danzi. Woensdag (11 jan.) Zaal Koningskerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, ds. De Kleer te Scheveningen over zijn reis met De Hoop. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Chr. bond plattelandsvrouwen en meisjes. ter Vereluijs over bejaardenzorg. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel. Rott. Toneel met „Madame Trincesse' Breestraat 85. 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, ontspanningsprogiamma, af scheid van secretaris Den Haan. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur so ciale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg 8.15 uui: Theater met ..Saint Joan" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Virginia Shuey, zang. aan de vleugel Istvan Haydu. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, met pianosolist. Donderdag (12 jan.i School Breestraat 66. 10.30 tot 4.30 u.: weeftentoonstelling. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 u.: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, A Kieft te Wassenaar over creativiteit et persoonlijkheidsvorming. Schouwburg. 8 uur: K. en O.-tonee Rott. Toneel met „Madame Princesse" Stadsgehoorzaal, 8 uur: concert De Stem der Volks en Jeugdkamerorkest Rest. Van der Heyden, Breestraat 85. 5.15 uur: filmavond Israëlisch Nat. Verkeersbureau. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur. Haagsche Comedie met „Een zondag ir New York" DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Neü. Kamerorkest, met Jann> van We ring clavecimbel en Frans Brüggen blok fluit. n.) LEIDEN Tijdens een sneeuwbui sloeg wethouder mevrouw Den Haan- Groen gistermiddag de officiële eerste paal tevens haar eerste voor de 45 premie-huurwoningflats, die de firma Groen en Bregman bouwt aan de Meerburgerkade in opdracht van de N.V. Leidsche Bouwvereeniging naar een ontwerp van het architectenbureau Schutte en Bellaard. Als wethouder van volkshuisvesting was zij blij met deze welkome aanvul ling van de huisvestingsmogelijkheden. Zij sprak er haar waardering over uit. dat genoemde vereniging, waarvan no taris Van Eek voorzitter is, door eigen financiële inbreng en door medewer king van de Leidsche Spaarbank erin ject r verkeerszaken vond zij het fijn, dat i: het plan ook de bouw van 36 garages opgenomen. Zoals wij al hebben bericht, worden de woningen in twee blokken ge bouwd, een blok van drie en één van vier woonlagen. Uit een der (parallel staande) blokken kijkt men uit over het enkele tientallen meters verder ge legen Rijn. en Schiekanaal. De flats worden centraal verwarmd. De huur prijs van de driekamerflats gaat in clusief verwarming e.d. circa f 135 per maand bedragen. Verder zijn er vier en vijfkamerflaits, waarvan de huur prijs uiteraard wat hoger wordt. De woningen zullen via het Bureau Huis vesting worden toegewezen. Foto N. van der Horst t rond te krijgen. Als wethouder van ♦rum Rehobot tienersoc. 't Venster, film ..Whisky Galore". DEN HAAG Diligentia: 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met Janny van We ring clavecimbel en Frans Brüggen blok fluit. Zaterdag (14 jan.) L.H.J.-gebouw Tn den Moriaan, Lever. - daal 101, 8 uur: herv. jongerensociëteit, engelse film. Breestraat 19: jongerensoc. Boemerang, tis^allet Den Brcht, 8 uur: feestavond Smit Röntgen Ontspanning. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, open huis voor iedereen. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur. Haagsche Comedie met „Lied in de sche mering". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur Alicia de Lancha, piano. DEN HAAG Circus-theater, 8.30 u. nam.: Ned. Danstheater, met Ned. Bai- tet-orkpst. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u Concertgebouworkest. Zondag (15 jan.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- >rum Rehoboth, jongerensoc. 't Roefje, film „Whisky Galore" Dagelijks in Den Haag Circus-theater. 8 a.: Toon Hermans, van 27 dec tot 14 jan. oehalve 31 dec. 5 en 9 jan Theater Pepijn, 8..1O ucabaret Paul van Vliet, tot 9 jan., behalve s maan- Welke apotheek? Geopend voor sooedeisend-- gevallen- Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel 21313. Op zaterdag 7 januari is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur. bovendien geopend Oentraal-apotheek. Breestraat 14. tel no 20552. Apotheek Voorschoten is op zondag 8 januari gesloten van 's morgens 8 uu s avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg •pï.eiderdorp en de Oegstgeestse apotheek zijn de gehele week geopend. nuisarts bellen Daarna 5 maal 2 raad plegen. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): The Knack (18 jaar). Li do «2.30, 1 en 9.15 uur): Operatie Opi um (14 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De van hei watei (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Het bloed- ritueel van de Zambi's (18 jaar). Studio (2.30 7 en 9.15 uur): Persona (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The pro fes*;. Dais (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen van Kees Vollemans (tot 18 januari) De Lakenhal: tekeningen uit hei Pren tenkabinet te Leiden van het vroege landschap, van 18 dec tot 16 jan., dag van 10 tot 4 u., zondags van 1 tol 4 uur. LEIDEN Naar wjj vernemen komen op de voordracht voor de benoe ming van een nieuwe directeur voor het stedelijk museum De Lakenhal twee namen voor: drs. M. L. Wurfbain te Rotterdam en mr. drs. O. Ter Kuile te Den Haag. Drs. Wurfbain is wetenschappelijk assistent op de afdeling Moderne Kunst van het museum Booymans-van Beuningen, sinds 1 januari 1965. Hij heeft gestudeerd aan de Leidse universiteit, waaraan hij in oktober 1964 het doctoraal examen kunsthistorie aflegde. Drs. Wurfbain is als zoon van een diplomaat op 24 maart 1935 te Lon den geboren. Mr. drs. Ter Kuile is geboren op 20 april 1929, hij werkt als hoofd de afdeling monumentenzorg op de afdeling oudheidkunde en natuurbe scherming van het ministerie cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Hij heeft rechten gestudeerd aan de Utrechtse universiteit en kunsthistorie de universiteit van Amsterdam. LIDO Een hele serie topac teurs heeft onder leiding van „James Bond"-regisseur Terence Young een der problemen van de Ver. Staten aangesneden. Nadat Ian Flemiing een spannend maar niet zo geladen voorverhaal had gemaakt (een maand later zou hij overlijden) werd met groot enthousiasme gewerkt aan „Ope ratie Opium". Acteurs en regisseur kregen een symbolisch honorarium van een dol lar en de film werd gemaakt in op dracht van het Telsun (televisie films voor de Verenigde Naties). Uiteraard verraadt de film het vakmanschap van regisseur Young, maar alles lijkt te haastig, te vlotjes in elkaar gezet te zijn. Spanning is er te over en ook de gebruikelijke zeer spannende slot-scène ontbreekt niet. Er is echter nog veel te weinig aandacht besteed aan de uitwerking van het gif marihuana of opium, terwijl daarentegen de sensatiezucht behoorlijk aan zijn trekken komt om de film zo „verkoopbaar" mogelijk te maken. Beroemde namen staan borg voor rake types, maar het echte karakter ontbreekt. Young noemt zijn .,De papaver is een bedwelmende bloem" (de wat minder sensationele Engelse titel) „mijn belangrijkste film". Of het ook zijn beste is, moet worden be twijfeld. (Strijd tegen verdovende midde len The Knack CAMERA ,,The Knackand how to get it" (draaide in 1965 in Trianon) behandelt een voor jonge Samen gezellig op de motor fiets in de film The Knack. mensen belangrijk probleem: hoe heb ik succes bij de andere sekse? Het vermakelijke gegeven (met ernstige kanten, overigens) is door regisseur Richard Lester buitenge woon levendig in beeld gebracht. De film is een voorbeeld van Angel saksische degelijkheid, die in Franse speelsheid een verjongingsbad heeft ondergaan. Inmiddels wordt men er opnieuw, en op oorspronkelijke manier, bij bepaald, hoe sterk de macht dei- liefde is in het menselijk leven. Als men de levendigheid van geest bezit om de buitelingen van de regisseur bij te houden, één van de verrassendste films van de vele die in omloop zijn. (Degelijkheid en speelsheid hand in hand). Bloedritneel REX ..Bloedritueel der Zom bies" is een kleurrijk werk van re gisseur Gilling over een snode jon ker, dictator in een klein plaatsje in Cornwall, die een reisje naar Ta hiti heeft gemaakt. overleden vader en begint daar heksenfabriek. Met magische krach ten doet hij veel dorpsbewoners overlijden aan een ziekte waar nie mand raad mee weet. De jongemannen, en later ook de jonge vrouwen worden begraven, maar wandelen daarna als „zombie" (een levende dode of een dode le vende) naar het kasteel. De film bezit onmiskenbare grie zeleffecten, die soms echt wel knap zijn gerealiseerd. Hij is echter alleen voor de liefhebbers van dit genre de moeite van een bezoek waard, (Een griezel van een film). Prolongaties LUXOR „De stem van het wa ter". Fantastische film van het Ne derlandse leven, die iedere Neder lander eigenlijk moet gaan zien. In zijn genre blijkt Haanstra opnieuw onovertrefbaar. STUDIO „Persona". Nieuwste film van Ingrnar Bergman. Genade loze en onthullende ontmaskering van de mens, die wordt getoond zo als hij in werkelijkheid is. TRIANON „The Professionals" Harde actiefilm met sadistische in slag. 9.00 uur LEIDEN Tegen vier uur gister middag had op de Haagse Straatweg (het oude deel van rijksweg 4 tussen het Haagsche Schouw en het chemie- gebouw een ernstig ongeluk plaats. Een Leidse taxi week, waarschijnlijk door de gladheid, plotseling naar links uit en botste frontaal tegen een uit de richting Oegstgeest komende NZH-bus. De bestuurder van de taxi, de 33- jarige Leidse chauffeur J. Korpers- hoek, was op slag dood; zijn passa gier, de 42-jarige rk geestelijke J. L. M. Tielemans, ook uit Leiden, werd ernstig gewond. Dertien passagiers van Chauffeur redde schipper LEIDEN Omstreeks half 3 viel de 72-jarige schipper L. Brals gistermid dag in het water van het Rijn- en Schiekanaal toen hij vanaf een motor bootje, dat de Sophia voortduwde, aan boord van de Sophia wilde stappen. De man kon niet zwemmen. Hij werd gered door de 24-jarige Haagse chauf feur T. Tettero, die gekleed te water sprong. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de losplaats bij van Wijk. de bus liepen eveneens verwondingen op, vnl. aan het hoofd. Alle gewonden werden door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. De geblesseerde buspassagiers afkomstig uit Leiden, Rijnsburg. Was senaar. Rijswijk en Ruurlo, konden na behandeling naar huis gaan. Zij had den onder meer de volgende verwon dingen opgelopen: gebroken neus (tweemaal), gescheurde bovenkaak, snij wonden, gescheurd bovengehemelte gescheurde lippen en gebroken tan- Weeftentoonstelling in school aan Breestraat LEIDEN Op 12 en 13 januari (volgende week donderdag en vrij dag) van half 11 tot half 5 zal in de school Breestraat 66 een weeftentoon stelling worden gehouden, uitgaande van de Landelijke Weefcommissie. Deze maand zal ook een weefcursus beginnen. Men kan zich hiervoor opgeven bij het secretariaat, Anna Paulownastr. 22 Den Haag. De cursussen hebben ten doel de eerste beginselen van het we ven te leren, zodat men dit later ook zelfstandig kan doen. Er wordt les ge geven in weeftheorie, bindingsleer en materiaalberekenen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Agnes, d v M van Rhijn en J A van der Bent. Ingrid Esther, d v C van Iperen en N Salomons. Carlien, d v A H G Pluis en M Bierenga. Jan Willem, z v J J M Beenakker en E A A Man-aresi. Jacoline WiLhelrnina, d v A Hou waart en J de Mol. Jan, z v O Hartman en M E van Luttikhui- zen. Comelis Johannes, v C J van den Berg en J van Schoonder- woerd den Bezemer. Ondertrouwd: J W W R van der Kraan en A C Montanus. N Rozier en J E Di ederiks. H J Lam en J H van Drumck. J Kleijn en C J A van der Kruijik. P G N van Hagen en C M Kaizer- J J N Brinlksima en J H M Arnoldus. Overleden: G Riethoven, 101 jr, wed G van Zuijlen- J A van der Meij, 62 jr, man. R W Staring, 7 Wk, zoon. E Mieremet, 81 jr. wed van A den Hoed. P de Groot. 36 jr, man. H Roeterdin'k. 48 jr, ehtoge- note van J Shoemaker. Geprolongeerd met enorme foto- en filmkoopjes Foto-ciné Jon Wolfslag N.V. Haarlemmerstraat 102 - Tel. 32778 Breestraat 123 - Telefoon 21851 LEIDEN Medaille Rode Kruis voor mevrouw Lem LEIDEN Prof- dr. P- J. Gaillard, voorzitter van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, heeft tijdens een bestuursvergadering de medaille van verdienste in zilver uitgereikt aan mevrouw G. C. Lem-Gunning, be stuurslid van de afdeling, speciaal be last met de leiding van het plaatselijke Welfareweirk. Meer dan twintig jaar is zy reeds werkzaam voor het Rode Prof. Bakhuizen v. d. Brink kreeg eervol ontslag DEN HAAG Prof. dr. J. N. Bak huizen van den Brink te Leiden is wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd met ingang van 1 januari j.l. eervol ontslag verleend als lid van de Academische Raad. Dienstwoning moet worden ontruimd DEN HAAG De president der Haagse rechtbank heeft in kort geding beslist, dat de dienstwoning bij een ex-magazijnmeester der firma Engel- bert te Voorschoten in gebruik, binnen een door B. en W- te bepalen termijn moet worden ontruimd- De firma had dit in kort geding aan de president verzocht. De magazijnmeester had indertijd van de firma een woning gekregen, die tegen vrij hoge kosten werd opgeknapt. Na slechts een jaar in het huis te heb ben gewoond, nam de magazijnmeester ontslag, omdat hij als facturist bij eer bloemenexporteur te Rijnsburg f 6( per maand meer kon verdienen. Even wel weigerde hij de woning te ver laten en beriep zich hierbij op de Hu urbesoherm ingswet. De firma wenste de woning ter be schikking te krijgen, omdat 120 van de 180 werknemers buiten Voorschoten wonen en in verband daarmee een reiskostenvergoeding ontvangen. Volgens de magazijnmeester had hij nooit om een dienstwoning gevraagd doch alleen bemiddeling van de firma verzooht om in het bezit te komen van een woning te Voorschoten. Hij heeft zowel in Voorschoten als nu in Rijnsburg een woning aangevraagd, tot nu toe zonder resultaat. De president der rechtbank stelde de fa. Engelbert in het gelijk en beval ontruiming der woning. paaltjes met kettingen geplaatst om oversteekfouten te voorkomen en daardoor de veiligheid van de voet gangers te vergroten. De verkeersregeling op Steenstraat, Prinsessekade en Kort Rapenburg laat nu weinig meer te wensen over. De lange wachttijd bij de zebra Bos- telbrug verleidt voetgangers wel vrij gemakkelijk over te steken als het licht nog op rood staat. Misschien kan dit iets worden bekort als het gehele lichtensysteem wordt geautomati seerd. Door de hekjes bij de oversteekplaats Steenstraat stopt de bus nu ook niet meer vlak vóór of zelfs op de zebra. Meer dan eens gebeurde dat, hetgeen zowel voor overstekende voetgangers als voor het wegverkeer (dat onvol doende uitzicht op de oversteek had) gevaarlijk was. Al met al een voortreffelijke ver keersregeling. Burgerlijke stand van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Geboren: Diana A M, d v C N Lintsen en C J M Scholtes. Johanna G M, d v C A Hockx en C A van der Drift. Ondertrouwd: P C van Heusden, 23 jr, 's-Gravenhage, en Th J G Belt, 19 jr. A W P van Slingerland, 24 jr, Leiden, en G J Th M Groenendijk, 2C jr. Getrouwd: P A van der Krogt en A C M van der Salm. G W J Verhagen en J E G van der Helm. W J Meirmans en G A Turk. A C Westgeest en R A M van der Poel. H C M van Ruiten en A M F Bruines. H D D van Ruler en M C Borst. Overleden: H van Vliet, wed van Th Straathof, 82 jr. ZOETERWOUDE De woonruimte adviescommissie houdt dinsdag 10 ja nuari geen spreekuur. VOORSCHOTEN De gemeen teraad komt donderdag in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de begrotingen voor het dienstjaar 1967. Aanvang 8 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3