Geen liefhebbers voor woning van een gulden Bond op de bres voor beatgroepen Karin Kent wint ME-poll Café 67 CONDORS ZIJN IN OPMARS In Nederhemert dreigt veerpont te verdwijnen Djilas verrast over amnestie Kalender - parade Ingebroken 11 politiebureau Yep: Schot in roos NIEUWE LEIDSE COURANT 6 MAANDAG 2 JANUARI 1967 Bejaarde van 18 mille beroofd MAASTRICHT De 81-jarige Har ry Berger voet is vrijdag in Maastricht het slachtoffer geworden van een bruta le roofoverval. In opdracht van een ex peditiebedrijf was hij bij een bank in de Bredestraat 18.000 gulden voor sala rissen wezen halen. Toen hij bij het kantoor van het bedrijf terug was. voel de hij plotseling dat de tas met het geld onder zijn arm werd weggerukt. Nog juist zag hij een jongeman er mee wegvluchten. Een klopjacht, waaraan enkele omstanders deelnamen, bleef zonder succes. De salarissen konden toch nog dezelf de dag aan het personeel worden uitbe taald omdat het expeditiebedrijf was verzekerd. Cagliari Onbekenden heb ben op Oudejaarsavond in het dorp Ol- lolai op Sardinië een smid, zyn vrouw en een 11-jarige kleinzoon doodgescho ten. De daders kwamen binnen toen het gezin met enkele buurkinderen naar de televisie zat te kijken. (Van een onzer verslaggevers) NEDERHEMERT Een oude, maar solide woningeen café en een veerboot annex motorboot. Drie-in-één, te pachten voor zegge en schrijve één harde gulden per jaar. Exploitatie café voor eigen rekening, veergelden voor eigen beursvrij wonen. Wie zou denken, dat de kandidaat-pachters elkaar verdringen, komt bedrogen uit. De gemeente Kerkwijk, eigenaar van veer huis met toebehoren, is er niet in geslaagd, een opvolger te vinden voor veerman-caféhouder A. van Ooyen, die de pacht heeft opgezegd. wachtte een autobesitter, die overge zet wilde worden. Na een korte blik op lijn horloge verwisselde de veer man-caféhouder lijn slippers voor laarzen en trok met langzame bewe gingen een jekker aan. Langzaam sjokte hij van de dijk door de druilerige regen. Voor de steiger lagen de motor boot en de kleine veerpont, die drie personenauto's tegelijk kan vervoeren. ,,Ik ben er bijna van af", stond duidelijk op zijn ge zicht te lezen. De gemeente Kerk wijk wil het veer graag in stand houden, maar kan daar (nog) geen blijvende oplossing voor vin den. Via dagbladen werden oproepen geplaatst. Vier gegadigden meld den zich, maar de eisen van de aspirant-pachters bleken te hoog. In een spoedeisende vergadering besprak de gemeenteraad van Kerkwijk onlangs het probleem. Een noodoplossing werd gevonden in de tijdelijke benoeming van de heer Van Kooten, die gedurende de maand januari het veer zal be dienen. Het café ging dicht. „Vanaf heden alleen "slijterij. Café ge sloten". was op een aan de deur be vestigd briefje te lezen, toen wij een bezoek aan het veerhuis brachten. De heer A. van Ooyen. die de laatste uren van zijn veermanschap sleet, was thuis en verklaarde zich bereid te vertellen, waarom hij na ruim zeven jaar het veer vaarwel wilde zeggen. „Jawel, jawel. Je kunt de kost best verdienen. Maar dan moet je wel twintig uur per dag willen werken. Je bent te lang in touw voor te wei nig centen". Met verontwaardiging in zijn stem: „Je kunt nooit weg, niet eens even naar de kapper. Steeds moet je paraat zijn. „Nief te doen Eerlijk, het café is best, de woning ook. De moeilijkheid zit 'm in het veer. Da's niet te doen. De gemeente stelt de eisen en die zijn in deze tijd niet ge makkelijk te aanvaarden. Daarom schei ik er nou mee uit en ga ik stoken bij de steenfabriek". A. van Ooyen is wat verbitterd en er klinkt leedvermaak in zijn stem als hij zegt: „Ze kunnen geen opvolger vinden en dat verbaast me niks". Dan fronst hij het voorhoofd: „Toch jammer, dat er niemand ingetippeld is. Ik zit met de café-inventaris. Die is helemaal van mij. Biljart, jukebox, Alles. Het is niet winstgevend om alle onderdelen los te verkopen". Invaller-veerman Van Kooten, die 1 ja nuari 1967 de taak van Van Ooyen ten dele overnam, hoeft niet zoals zijn voorganger van zeven uur 's morgens tot zeven uur 's avonds in touw te zijn. Hij kan volstaan met overtochten van 7-9 in de morgen en van 4-6 in de namiddag. Van Ooyen: „Dat is een goede oplossing. Waarom kan dat nu ineens wél?" Stukje historie Burgemeester W. van Vceren vindt het een bijzonder lastige zaak. „Toege geven", bekende hij ons, „er is in het algemeen weinig belangstelling voori een veer. Het zou echter geweldig spij tig zijn. als we dit stukje historie! moesten verliezen. Misschien zien we nog een uitweg". „Het veer heeft dan wel geen achter land in de ware zin van het woord, maar de veerman heeft zo veel moge lijkheden. Voor actieve mensen is veel te bereiken. Er zitten aan Maasdijk veel vissers. Verkoop van vistuig e.d. is toch best mogelijk? Een nevenbedrijf in de vorm van een fiet- senreparatiezaak, óók mogelijk". Voorlopig zal het veer tussen Neder hemert Noord en Zuid echter op min der dan halve kracht draaien. De deur van het goed ingerichte café zal herme tisch gesloten zijn, ex-veerman Van Ooyen zal zijn brood op de steenfa briek verdienen. Toen wij op het punt stonden, na het gesprek met A. van Ooyen te vertrek ken. ging er een zoemtoon in het rafé. Aan de overkant van de Maas A. van Ooyen (27), zoals velen hem jaren gekend hebben: veer man ên café-houder. Deze beel den behoren nu tot het verleden. SREMSKA MITROVICA »-« Milovan Djilas, die van president Tito amnestie heeft gekregen, heeft zaterdag de ge vangenis verlaten. Hij heeft vier jaar en acht maanden gevangen gezeten. Djilas vertelde dat zijn vrijlating een volkomen verrassing voor hem was. Hij werd plotseling bij de directeur van de gevangenis geroepen. „U heeft amnestie gekregen, u mag vertrekken", 7.0 kreeg hij van het gevangenishoofd te horen. Aan de poort werd hij opgewacht door zijn vrouw en zoon. Zijn gezond heid is uitstekend, zei hij. Djilas is van plan manuscripten die hij in de gevan genis heeft geschreven af te maken. Kalenders verschenen weer in aller lei soorten en kleuren. De meeste zijn erg praktisch. Sommige zijn fraai geïllustreerd met reprodukties van aquarellen, olieverfschilderijen; pente keningen en foto's. Hilversum, Boerenleenbank (tekenin gen over sparen), Vesta Levensverz., Volkswagen (met vogelvrij wereldwijs kalender plus auto's), Alitalia (zeer ori gineel), Mouton en Co, boekdr., Den Haag. Voor weekkalenders zorgden Ned- v°°r" de Eerste Hollondsche, loyd Lijnen, Van den Tak, beide Ie ^sterdam. Schreiner Airways (lotos Lloyd Lijnen, Rotterdam en Boele Van Eesteren, Den Haag. Twee weken tegelijk bie den Hamel, Rotterdam (foto's die met zeildoek te maken hebben), Siemens (fo to's van allerlei apparatuur), en Druk kerij Blok te Dieren. Kalenders voor twee maanden tege lijk zonden Drukkerij Libertas. Utrecht. Bureau Wijsmuller, IJmuiden (foto's sleeptransporten). Renault Ne derland (fraaie platen oude modellen), Esso (foto's landschapsbeelden). Ned. Spoorwegen (aquarellen), Citroën (fo to's). Martinair Holland (foto's en doorsneetekeningen). Bedrijfschap schildersbedrijf (staaltjes kunstig speurwerk), Ned. Middenstandsbank (tekeningen), DAF (kunstwerken uit verschillende tijdperken), Holland- Amèrika Lijn (foto's eigen schepen). Nillmij (reprodukties schilderijen Isaac Israels). NedLloyd (foto's vogels), Van Gend A Loos (tekeningen vervoer met kleurwedstrijd) Kwartaalkalenders kwamen van Johs. de Kuyper, Schiedam (tekenin gen). Eerste Hollandsche, Amsterdam (dierenkalender), Hudig Veder, Rot terdam (zeer praktisch overzicht drie maanden tegelijk). Maandkalenders stuurden de HAV- bank en Nieuwe HAVbank, Trans World Airways (foto's uit alle delen der we reld), Nieuw Rotterdam nv. Rotter (assur), Steendrukkerij De Jong Co., Wicks. GENNEP Twee stropers zijn giste ren het politiebureau binnengedrongen om hun stroperswerktuigen terug te stelen en daarmee bewijsmateriaal tegen hen weg te nemen. Donderdag was van drie stropers de auto met stroperswerktuigen walkie talkies, geweren en spijkerplanken in Cas Oorthuijs), Nillmij (groot), Esso (langs Europaden met Ned. fotografen). Ned. Spoorwegreclame (met vierkant je), Auto Onderlinge, Groningen (pen tekeningen), Banden Centrum, Rotter dam (alles over banden), Nationale Le vensverz. Bank, Rotterdam, Ahrend. Rotterdam. Wilton Fijenoord, Schie dam (foto's reparatie en nieuwbouw), Metalino (dierenkalender), British Pe troleum (schilderijen allerlei landen). Volkswagen (no.2) (geslaagde foto's). Boelaars Lambert (ass.), Rotterdam. Electrotechniek, Amsterdam, het Ja panse ministerie van buitenlandse za ken en Lankhorst (touwfabriek) te RECIFE De vorige week door de Sneek. Braziliaanse politie gearresteerde Hans Detlev Sonnenburg heeft zaterdag ge- Jaarkalenders zijn afkomstig van zegd, dat hij Martin Bormann, destijds Boekbinderij Broersen Zn, Rotter- Hitiers plaatsvervanger, en Joseph Men- dam en de Leidse Onderwijsinstel- *e.k. de beruchte kamparts van Ausch- lingen. Ok de Maranathakalender ont- wl3 breekt dit jaar niet. Mengele zou in Paraguay verblijven, aldus Sonnenburg, die in diverse landen wordt gezocht wegens diefstal en oplich- beslag genomen. De pogingen van twee van de drie om het bureau binnen te dringen, gingen echter niet geruisloos, waardoor ze plot seling tegenover de adjudant kwamen te st3an. die boven het bureau woont. Zo kwamen ze wél het politiebureau binnen, maar dan in een cel. BORMANN IN BOLIVIA? Louis Persinger overleden ting. vriotr r» a i I NEW YORK In het afgelopen week- NEW YORK De Amerikaanse i einde zijn in de Verenigde Staten 307 violist Louis Persinger is zaterdag op verkeersdoden gevallen. De Amerikaanse 80-jarige leeftijd overleden. j raad voor Veilig Verkeer vindt dat dit Persinger was de leermeester van ?etal vergeleken met de voorafgaande verscheidene beroemd geworden vio- Mar«n ^"^2 d« ra"?'n« De ...i. voHiiAi \Tom.Mr. Tc-,-,,» raad bad 460 tot 540 doden verwacht. SS" Y°riS i«r li» I» *1 nl^wjj^wrtl. I einde 564 personen door 1 erkeersonge- l 1 vallen om het leven gekomen. De AMVJ in Amsterdam orga niseert. evenals in 1965, begin vol gend jaar een cabaretconcours on der de titel Café 67. De voorselecties zijn op de zaterdagen 4 en 11 maart, de finale op zaterdag 18 maart. Groepen en solisten kunnen zich tot 10 februari laten inschrijven bij het organisatiecomité (AMVJ, Leidsje Bosje, Amsterdam; tel. 020 - 184133). Deelnemers moeten een verplicht nummer, éen solonummer en een nummer naar keuze (alleen voor groepen) brengen. De winnaar van het vorige con cours, Joris Schiks, zal de prijzen uitreiken. TOP Nancy Sinatra gaat begin vol gend jaar een tournee maken langs de Amerikaanse troepen in Viet- Tegelijk met de première van de musical Anatevka is een langspeelplaat verschenen met de originele bezetting (RCA Victor LPM 10110). Als enige zangeres zal de char mante Detti Casoly optreden op het huwelijksfeest van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. De Italiaanse zangeres, die zes jaar gele den voorgoed naar ons land kwam, trad ook op de zilveren bruiloft van koningin Juliana en Prins Bernhard en op het huwelijksfeest van prin ses Beatrix en prins Claus op. A MSTERDAMSE Karin Kent is bij de door Muziek Ex pres georganiseerde populari- teitsverkiezingen 1966 als grote winnares uit de bus gekomen. Zij kreeg bijna 28 procent van de stemmen. Op de tweede en derde plaats kwamen Trea Dobbs en Willeke Alberti. Boudewijn de Groot werd met 42,5 procent als de popu lairste Nederlandse zanger ge kozen, gevolgd door Johnny Lion en Ronnie Tober. The Motions wonnen in de afde ling vocale groepen; de tweede en derde plaats waren voor The Gol den Earrings en Q 65. Met meer dan vijftig procent we zen de lezers van het muziekblad The Dutch Swing College Band als het beste jazz-orkest aan. De topsong van 1966 was „Dans je de hele nacht met mij" (40,2 pet.). „Welterusten, mijnheer de presi dent" en „Ik bewonder jou" kwa men op de tweede en derde plaats. De Engelse Sandie Shaw won bij de buitenlandse zangeressen; Cliff Richard bij de buitenlandse zangers, Elvis Presley bereikte de tweede plaats, Bob Dylan de derde. De Beatles bereikten zonder moei te de eerste plaats in de afdeling vocale groepen, gevolgd door Rol ling Stones en Shadows. Zilveren Muziek Express platen kregen The Motions (Wasted Words/My Love is Growing), Golden Earrings (That Day /Daddy Buy Me A Girl), Ram ses Shaffy (Sammy), Karin Kent (Dans je de hele nacht met mij), Johnny Lion (Sophietje), Boudewijn de Groot (Welterusten, Mijnheer de President), Ria Valk (Als ik de gol ven aan het strand zie), Conny van de Bosch (Ik ben gelukkig zonder jou). Les Baroques (Such A Cad) en Q 65 (The Life I Live). De Rotterdamse Condors zijn in opmars! Vier weken nadat hun eerste plaat uitkwam, is de tweede zwarte schijf op de markt ge bracht: „Tomorrow" en It was A Lie", composities van „Condor, Pe ter LaHaye. Onvermoeibare manager P. Schaap is over de verkoop van de eerste single goed te spreken en hij heeft het volste vertrouwen in de tweede plaat. „De nieuwe is nog belangrijk beter dan de eerste." Bij Radio Veronica is de opname goed ontvangen. De illegale zender draait het plaatje vijf a zes keer De Rotterdamse beatgroep The Condors. Staand vJ.n.r. Ben Schaap, drummer, Ed de Gelder, slaggita rist, Aad Ras, sologitarist; gehurkt v.I.n.r. Willem Schreijnders, zanger en Peter La Haye, basgitarist/com- De kans is niet uitgesloten, dat de Condors op 20 januari optreden in het programma „Voor de vuist weg" van Willem O. Duys. De heer Schaap heeft al een oriënterende bespreking gehad met regisseur Fred Oster. Het theaterbureau van Paul Ac- ket heeft een nieuw platenlabel op de markt gebracht. Op dit nieuwe merk, Yep, zullen zoals het bu reau zelf zegt knetterende Neder landse beatgroepen worden ge bracht. Vooral door de groepen The Key en Peter and the Blizzards is de eerste serie een schot In de roos geworden. Peter and The Blizzards hebben nog geen daverende rol gespeeld in ons hitwezen. Met hun nieuwe plaat Cold As Ice /Happens Every day (Yep 1024) konden zij het wel eens een eind verder schoppen. Opval lend is, dat een combinatie van rythm and blues en beat een „lek ker plaatje" heeft opgeleverd. Voor al de introductie van het orgeltje heeft de kans op succes vergroot. Als Paul Acket het over knetteren de beat-groepen heeft, dan heeft dit voornamelijk betrekking op Neder lands jongste ontdekking op beatge- bied: The Key. Met hun eerste plaat je I See Your Image/Play Vivaldi (Yep 1010) zullen we deze knapen tezijnertijd wel op de Nederlandse hitlijsten zien pronken. Vooral Play Vivaldi is een nummer, dat bij ve len in de smaak zal vallen door zijn oorspronkelijkheid. Samen met een barok strijkorkestje en een stevige beat is het een hit geworden. Over de opname van Groep 1850 zijn we minder enthousiast. Misty Night/Look Around (Yep 1013) is een alledaags plaatje geworden, waarvan er dertien in een dozijn gaan. Jammer voor de jongens. Hetzelfde geldt gedeeltelijk voor de Bintangs. Op hun singletje Splen did Sight 60 Boss (Yep 1012) ko men zij niet volledig naar voren. Het eerste nummertje is niet om over naar huis te schrijven, terwijl 60 Boss toch sporen bevat waarvan je zegt „lekkere beat". Misschien dat een tweede plaatje wat meer muziek zal brengen. The Fun of it heeft een niet op zienbarend singletje Silly Ba by/Drollery (Yep 1011) gemaakt. Dit genre plaatjes zal het vooral door de vlotte melodie op fuifjes toch wel doen. Al met al is de eerste serie van Yep niet onbevredigend- Als de vol gende nummers van de (volgens de uitgeverij) lange rij te verwachten platen dit niveau blijven handha ven', zal er ongetwijfeld het een en ander uit de bus komen. ONS land telt tenminste acht duizend beatgroepen, die al dan niet tegen betaling op treden. De schatting is van de Nederlandse toonkunstenaars- bond. Andere schattingen spre ken van veertigduizend beatorkestjes. Ongeveer vijf honderd orkesten zijn volledig beroeps. De NTB gaat zich meer bemoeien met beatgroepen. Secretaris M. Fe- raris vindt, dat beatmusici goede voorlichting en vooral bescher ming nodig hebben, want er staan vaak grote belangen op het spel. Zij tekenen soms contracten, waar bij het hele salaris over een lange periode moet worden afgestaan aan de leveranciers van huh instrumenten. De prijs van een beat-instrumentari- um varieert van tien- tot veertig duizend gulden. Volgens de heer Feraris komt het dikwijls voor, dat beatgroepen in handen vallen van niet-bonafide managers, die het geld voor de instrumenten op tafel leggen of zich garant stellen voor de beta ling. Hij noemt in dit vermand van een ex-zangstudent, die als manager optreedt van Ambonese orkestjes en „woekerwinsten" zou maken. Om orde te schepen in de chao tische situatie heeft de NTB, die als enige bond beatgroepen orga niseert, als zij tegen betaling musi ceren, met enkele ondernemers afspraken gemaakt over het ge bruik van contracten en ar beidsvoorwaarden voor jonge musici. Zoals wij reeds schreven, geeft de NTB voorlichting door middel van het nieuwe maandblad Toi Toi van ex-zanger Piet Sybrandy uit Enkhuizen. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf Sc Co) Uitgesproken: Z Vermeulen (aannemer) Molenstraat 4, Benthuizen, cur. mr. H J Brandsma. Den Haag; J de Bruyn (Uitge verij Deba, Jullanastraat 70). privc L de Colngnystraat 64, Alphen a. d Rijn. cur. mr. J G Geelkerken Leiden; J P van Berg (keukeninst.). Grotcstraat 184, Borne, cur. mr. Y W Kranenburg. Almelo; L F vah Mansfeld (vertegenw). J Vermeerlaan 59b Roosendaal, cur. mr. J A M Brekelmans; J J J Roosenbrand (vertegenw.). Raadhuis straat 81. Raamsdonk. cur. mr. G W A Bary. Breda; fa. Polygro (groothandel polyester). Ettingstraat 18 Roosendaal en venn S W v d Boom en J C M Leest', cur. mr. E J O Horbach; Handelsond. fa. Higro (fabr. techn gereedsch.) v.h. Eemskan zz 25, thans Stock- holmstraat 1, Groningen, cn venn. J Win kel. A H. L J en A Th Hicken. cur. mr. P Dorhout; C.V. Azalea kwekerij Fiorita de Kring 3. Klazienaveen. cn venn. C J Ger ritsen. Huize Westerbeek van Swietenlaan 28. Frederiksoord. cur mr. A J Drenth. Em- Uitgesproken: J L v d Zalm Gasbedrijf 40a. Naaldwijk, cur mr J A fi g| d Berg (vertegenw). 1 Woerdlas aters. Delft: M G - mschansweg 22, Lelden, Kieft-Karreman: A X Hcndcricks en E W Henderlcks-de Mari (Textlelhuis Nicolcttc), De Ruyterstraat 4. Lisse. cur mr J H A M v Son, Haarlem; J H Boeree (Ass kant N- Holland), Nwe Gracht 62, Haarlem, cur mr H C R M v Cranenburgh; Bouwko NV, G v Heesstraat 17, Haarlem, cur mr J H M Weus- tink; H W J G F Franken (kledingbedrijf Wim Franken), Voorstr 7, Stellendam, cur mr L J D Hollander, Middelharnis; Relasco- Schiedam NV, (scbeepsrep). Schiedam, kant P Heinstraat 38. Papendrecht. cur mr A T Koppelaar. Sliedrecht; Stichting Tech In structie, Hoekstr 16, Dordrecht, cur mr C J Bleeker: W de Boer (Tearoom-rest), Uroe- nendaal 13. Gouda, cur mr P v Schraven- dlik: J C Hörters (groothandel landbouw- werkt), Utrechtseweg 7. Vleuten.De Mecrn. cur mr C A W v Meetercn, Utrecht; NV Drentse Overijsselse Altom My DOAM, Brink A 7. Hardenberg, cur mr H S M 't Haar. Almelo. Vernietigd: N.V. UitgeveremU Universum. Damrak 19-22. Amsterdam. Opgeheven: P Gijs (handel 2e hands goe deren). Falckstraat 219. Den Haag. Geëindigd: W J Fakkel (Leidse Lascentr lD Leiden; J C Knoest er Schevenlngca. (chauffeur). Vermaasstraat 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6