Weekagenda Commentaar Dronken wegpiraat tot 3 maanden veroordeeld Meisje (16) strompelde rechtszaal in Rijbevoegdheid voor drie jaar ontzegd Kerstconcert in Lakenhal Toonkunst van hoog niveau LEZERS SCHRIJVEN ONS: Onvoldoende ingelicht dan dus geen krediet In Leiderdorp werd nieuw hulppostkantoor geopend Stopverbod Noordeinde gaat 2 januari al in Promoties te Leiden NIEUWE LEEDSE COURANT DONDERDAG 22 DECEMBER 1966 Donderdag (22 dec.) Breestraat 19, 8 uur: Gemeente onder t Kruis, voorg. evang. C. van der Schans en J. van Eijk, zang van R. Adolfs. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., kerstpro- menadeconcert Rott. Philh. Orkest. Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro te". Vrijdag (23 dec.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. t Venster, kerstfeest Boshuis, achter Hoflaan 74: nülavond jor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Lei en Zuid-West Christenvrouwenbont kerstfeestviering. Den Haag. Schouwburg, 8.15 uur: sche Comedie met ,,De Meteoor". Den Haag. Diligentia, 8.15 uui Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro te". Zaterdag (24 dec.) Pieterskerk, 11 u. nam.: Kerstnacht dienst, voorg. dr. P. L, Schoonheim. Vredeskerk, Burggravenlaan, 11 u. nam.: voorg. ds. D. J. Vossers. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, kerstfeest. Stadhuisplein, 7.45 tot 8.15 uur: kerst zang. met begeleiding carillon. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7 uur: herv. jongerensoc., kerstmaaltijd. Petrakerk, 10. 30 u. nam.: jongerensoc. Boemehang, kerstnachtspel door ch'r. toneelgroep Imperium. Zuiderlkerik, 11 uur maan.: kerstnachit- crarst, voorig. ds. L. J. Boeyinga te Rijs- Meubelshow Toonkamers Van der Klugt, Haarlem- j merstraat: van zat 17 tot zat. 24 dec meubelshow. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 wilde westen (kinderfilm): 7 Kus me, sufferd (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Gooi het maar in m'n pet (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De stem van het water (alle leeftijden).) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Adios gringo (14 jaar).) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Persona (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De eoud- roof (alle leeftijden). Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen van Kees Vollemans (tot 18 januari). De Lakenhal: tekeningen uit het Pren tenkabinet te Leiden van het vroege landschap, van 18 dec. tot 16 jan., dag van 10 tot 4 u., zondags van 1 tot 4 uur WASSENAAR kunstzaai Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling klein elastieken v Cormne Fransen-Heslenfeld en van schil- derijen, tekeningen en grafiek van Wlm Vaarzon Morel, geopend na zatt 17 dec maandag tot en met zat. van 10 tot 5 uur ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zon dags, kerstdagen, Oud en Nieuw en 10 jan. gesloten. DEN HAAG Zwaar strompelend kwam gisteren een 16-jarige meis je de rechtszaal van de Haagse po litierechter binnen, gevolg van de zware verwondingen opgelopen bij de aanrijding, die een 34-jarige ver koopleider uit Voorschoten had ver oorzaakt. Hij had nog een slachtoffer gemaakt eveneens een 16-jarig meis je, dat achterop de bromfiets be stuurd door haar vriendin zat. Het gebeurde in de avond van 10 oktober op de Leidseweg onder de gemeente Voorschoten, toen de autobestuurder de bromfiets in haalde. De botsing was zo hevig, dat de voorruit van de auto brak en beide meisjes over de weg werden geslingerd. Na de aanrijding ging de autobestuurder er snel vandoor. Hij werd dezelfde avond door de politie gearresteerd. Aan de auto zaten stukjes mensenvlees en haar. Verdach te bleek die middag reeds om half vijf (ADVERTENTIE) De Direkteur van de Gemeentelijke Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst te Leiden maakt het volgende bekend. Kerstboomverbranding 1. De kerstboomverbranding heeft plaats op maandag 2 januari 1967 op het Schuttersveld te 19.45 uur. 2. De inlevering van kerstbomen kan ge schieden op maandag, 2 januari 1967. a. Tussen 9 en 12 uur aan alle speel tuinen. b. Tussen 9 en 19 uur op het Schut tersveld. Huisvuildienst In verband met de komende feestdagen is de huisvuildienst als volgt geregeld: maandag, 26 december wordt dinsdag 27 december. dinsdag, 27 december wordt woens dag 28 december. Reeds eerder werd bekend gemarkt dat op dinsdag 27 en donderdag 29 december verpakkingsmateriaal naast de emmer kon worden geplaatst. Dit moet zijn: dinsdag 27 en woensdag 28 december. De bijzondere regeling voor het op woens dag ophalen van vuil tegen het tarief van 0.50 vindt niet plaats op 28 decem ber. Door een Raadsbesluit is deze „woensdag-regeling" afgeschaft met in gang van 1 januari 1967. Jeugdleider Bronswijk begint zijn werk LEIDEN De heer J. H. Bronswijk begint op 1 januari officieel zijn werk als jeugdüeider bij het Gereformeerd jeugdwerk. Tijdens een jeugddienst, die op. Nieuwjaarsdag 's middags om 5 uur in de Zuiderkerk wordt gehou den, zal hij aan de Gemeente worden voorgesteld. in een café jenever en bier te hebben gedronken, omstreeks negen uur ging hij op weg naar huis en vond de rijding plaats. Blijkens het bloedonder zoek bedroeg het alcoholpromilage 1 procent. Geen van beide slachtoffers konden zich veel van het gebeurde herinneren, zij waren bewusteloos in het ziekenhuis gebracht en konden dus als getuigen weinig mededelen. PIANO PER CENTIMETER Muzikale flatbewoner of concertpia nist. Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons in Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. De officier van justitie constateerde, dat hier drie van de meest ergerlijke overtredingen der Wegen Verkeerswet zijn gepleegd en er geen enkele reden tot clementie aanwezig is. Verdachte heeft een meisje mogelijk voor haar leven ongelukkig gemaakt. De eis luid de vijf maanden gevangenisstraf en ontzegging der rijbevoegdheid gedu rende drie jaar. De verdediger, mr. Kalkman, uit Leiden meende dat het onder invloed van drank verkeren niet is bewezen, waarvoor hij vrijspraak vroeg en voor het verdere clemeptie, omdat verdachte in die tijd onder zware spanningen leefde. De rechter veroordeelde tot drie maanden gevangenisstraf en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende drie jaar. LEIDEN In de benedenzaal van het stedelijk museum „De Lakenhal" gaf gisteravond voor een talrijk pu bliek het Leids Toonkunstorkest onder Henk Briër zijn gebruikelijke kerst concert. Het programma vermeldde uitsluitend werken van Barokke mees ters zoals Charpentier. Purcell. Bach en Handel. Bij het beluisteren van de uitstekend gekozen werken trof het ons, hoe dit orkest van dilettanten zich in de afge lopen jaren heeft ontwikkeld tot eer evenwichtig en muzikaal musicerend ensemble en tot welk een uitstekend niveau dirigent Briër het orkest heeft gebracht. Na de nauwgezet uitgevoerde, muzi kaal bepaald interessante suite vooi strijkers van Marc-Antoine Charpen tier en de eveneens zeer belangwek kende drie Fantasia's van Henry Pur cell, gaf de hoboïst Han Kapaan een werkelijk opvallend goede uitvoering van het hobo-concert in F van J. S. Bach. Kapaan heeft zich sinds verleden jaar nog verder ontwikkeld en beheerst zijn instrument thans bijna evenzeer als eer beroepsmusicus, wiens plaats hij even tueel zonder moeite zou kunnen overne menTerecht oogstte hij een uitbundig applaus. Een verrassende gebeurtenis was de ze avond de ingebruikneming van hel nieuwe Clavecimbel- van 't orkest. De solist, de heer H. P. Veldhuyzen, speel de 't clavecimbelconcert in A van Bach Huisartsen (4) Zonder twijfel worden de economisch zwakkeren de dupe van het conflict tus sen de artsen en de ziekenfondsen. Het verwijzen naar de bijstandswet is een doekje voor het bloeden. Met dit soort zaken heb ik ondervdnddnig opgedaan in de jaren dertig. Waar komen we boven dien terecht, wanneer we de bijstands wet gaan gebruiken voor een belamgen- Maair laten we moed houden. Misschien komen huisartsen en ziekenfondsen nog tot elkaar dankzij het Mebit en de glans van heft Kerstfeest Katwijk aan Zee A. A. VAN DER VLLS Rijnmond 117 Huisartsen (5) Laat uw salaris u voldoende zijn, dominee (zie ingezonden stuk in de krant van gisteren, red.). Dan alleen kunt u niet vervallen in de grote dwaasheid van de huisartsen. Enkel door te kijken naar drie grote getallen maakt u dezelfde fout. Want ook u gaat begeren naar die f 40.000 per Dit is de fout die de huisartsen heb ben gemaakt. Zij keken niet naar de salarissen die het ziekenfondspersoneel ontvangt, noch naar die van de wer kers in fabrieken en kantoren, al die sloebers met dat kleine inkomen die deze verhoging weer moeten opbren gen, maar zij keken naar het groei ende aantal dat zijn vermogen schrijft met zeven cijfers en meer en nu willen zij, zeer begrijpelijk, ook die kant op. Maar daarvoor moet je wel iets doen met je geweten en dat nee, dat mag een dominee niet doen. Als u wilde aantonen dat uw inkomen te klein is en u daardoor in nood ge raakt bent, ook de huisartsen, gewend verwijzing, vestigen uw hoop op de Bijstandswet in hun ingezonden stuk. Waarom zoudt u daar dan geen ge bruik van maken? Is dat voor u, net als voor mij en vele eerlijke werkers, niet de aange wezen weg omdat u de wetgeving in haar bedoeling in een hoger licht ziet, welnu troost u zich dan maar met de wetenschap dat het broodje in Leiden ons allemaal evenveel kost en la ten wij hopen dat de huisartsen zich toch nog een beetje gaan schamen en na Kerstmis zeggen: wij hebben zo'n goede kerst gehad, dat wij ingezien hebben, dit kan niet, wij gaan op de oude voet door. Een ziekenfondsverzekerde Huisartsen (6) Laten ai degenen die ach en wee roepen over de hoge salarissen die de huisartsen zouden verdienen, hun ver stand toch eens gebruiken en van de bruto-bedragen die worden genoemd eens gaan aftrekken de noodzakelijke kosten die in een huisartsenpraktijk moeten worden gemaakt: auto, assis tente, instrumentarium, spreekkamer, wachtkamer, peperdure pensioen- en levensverzekering, invaiiditeaitsverze- kering, ziekteverzekering en wat er al lemaal niet komrt, kijken. Voeg daarbij dat vaak een vermogen moet worden betaald voor de overne ming van een praktijk, waaraan tal van artsen nog jarenlang aan het be talen zijn, en breng dan ook de belas ting in rekening, dan komt men aan een netto-loon waarom vele zakenlie den hartelijk lachen. En dat zijn veelal geen mensen die een jarenlange studie achter de rug hebben en dag en nachit beschikbaar moeten zijn. Huisarts-zijn is een keihard beroep. Wie geen liefde voor dat wenk heeft, houdt het geen twee jaar vol, al ver* dient hij honderdduizend gulden schoon per jaar. Ik vind:, dat tal van werknemers te weinig verdienen en ook, dat er func ties zijn waarin men schandelijk wordt overbetaald. Maar als iemand recht heeft op een leven vrij van enige fi nanciële zorg, dan zijn het toch de huisartsen wel. Mij kunnen ze niet gauw genoeg verdienen. Noord wijk. Van N. op zeer bekwame wijze, gesecundeerd door een even nauwgezet als muzikaal spelend oikest. Een geestdriftige uit voering van Handels concerto grosso op. no. 4 besloot dit allerwegen gewaardeerde concert. Dr. J. van der Veen Geen plaats TAE fabriek van zelfklevende pa- pieren aan de Lammenschansweg, Fasson geheten, gaat zich ook in Hazerswoude vestigen. Het bedrijf is te klein geworden en aangezien de uitbreidingsmogelijkheden in Leiden zijn uitgeput is men gretig op het Hazerswoudse aanbod ingegaan. Een gelukkige oplossing voor Fasson. Een succes voor het industriebeleid van de gemeente Hazerswoude, die met deze vestiging is geluk te wensen. Fasson is een gezonde onderneming, die in enkele jaren een opmerkelijke vlucht heeft genomen. Het besluit van Fasson om zijn uit breiding in Hazerswoude te realiseren is wel tekenend voor de onmogelijk heid tot industriële expansie in Lei den zelf. Dat is de schaduwzijde aan deze ontwikkeling. Voor woningbouw, industrie en re creatie had Leiden tot voor kort geen ruimte meer. De grenswijziging heeft weer armslag gegeven. Maar het duurt nog wel even voordat hiervan in de praktijk iets zal blijken. De industrie zal het moeten hebben van het industrieschap dat Leiden en Zoeterwoude samen hebben gevormd. Er is nog steeds geen sprake van nog maar een begin van uitvoering. De tijd dringt wel. Plas vijver in Leidse Hout verdwijnt LEIDEN De piasvijver in de Leidse Hout zal worden gedempt; er komt een andere speelgelegeniheid voor in de plaats. Raad van Zoeterwoude vindt: ZOETERWOUDE In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering heeft burgemeester Detmers een her inneringswoord gesproken naar aanlei ding van het overlijden van oud-burge meester Smeets. Hij kenschetste de over- ledene als een rechtvaardig en vriende lijk bestuurder, die leefde uit de ver wachting van Hem van wie alle va- wachting is. Het voorstel tot vaststelling van een instructie voor bouw en woningtoe zicht werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Verlichting De woningen Zuidhof 3, 5 en 7 wer den onibewoonibaar verklaai'd. Over het voorstel van B. en W. een krediet te verlenen voor verlichting van de Geerweg en een gedeelte Zuidbuurt, weren de meningen verdeeld. De heer Joh. van Vliet kon na enige opmerkin gen, die door de voorzitter werden weerlegd, met het voorstel meegaan. De heer Pley had liever een voordeli ger uitvoering gezien. De heer Koek was ook tegen dit plan. De heer Bos man ontdekte een fout in de begro ting die f 800 voordeel opleverde. Na beantwoording van de voorzitter werd het krediet van f 20.000 ver leend, met de opdracht aan de com missie van openbare werken te trach ten te bezuinigen. Het punt, voeren van een rechtsge- De raad verwierp het voorstel met tegen en één voor. De heer Van der Veer stelde B. en W. vragen in verband met de begro ting 1967. Hij verzoekt speciale aan dacht voor de Wet Rijks uitkeringsver fijning in verband met de afvloeiing naar Leiden (grenswijziging). Bij de rondvraag informeerde de heer Straver naar de op- en afritten bij toekomstige Rijksweg 11. De heer Pley vroeg aandacht voor de snel heidsborden op de Hoge Rijndijk. De heer J. van Diemen had bezwaren tegen de toestand bij de op- en af ritten aan de Hoge Rijndijk en bij het Europa-viaduct. De heer Joh. van Vliet merkte op, dat deze gebieden thans tot Leiden behoren. De voor zitter zei, dat een stukje op- en afrit in Zoeterwoude ligt en door Rijks waterstaat zal worden verbreed. Over Rijksweg 11 zal aan de hand van kaarten nog eens aandacht wor den besteed. Plan voor 36 woningen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Over enkele wieken gaait de eerste paal de grond in voor 36 woningwetwoningen in de WeSbeindSepoldeir. De woningen zul len worden geëxploiteerd door de wo ningbouwvereniging St. Willibrord. 1 LEIDERDORP Door aan het loket de eerste zegels te kopenver richtte burgemeester R. M. Gallas gistermiddag de officiële opening van het nieuwe (hulp)postkantoor aan Ockentrode. Een nieww postkantoor dat het oude aan de Hoofdstraat vervangt. Tijdens de openingsbijeenkomst waar onder anderen de wethouders van Leiderdorp, de heren C. Meerburg en J. Nievaart,.de burgemeester, de heer E. J. Bongers, directeur van het rayon Leiden en de districtsdirecteur van Den Haag, de heer W. L. P. Bom, aanwezig waren, vertelde de heer Bom in het kont iets over de plannen en de verwezenlijking. Door de snelle groei van de ge meente was het oude postkantoor te klein geworden. De wens bestond om in de toekomst in de nieuwbouw op een centraal punt een nieuw postkan toor te bouwen, maar omdat dit nog vele jaren zou kunnen duren, besloot men in overleg met B. en W. een noodoplossing te zoeken. Daarbij is de keuze gevallen op dit terrein aan Ockenrode. Toch waren er nog moei lijkheden, zoals de financiering^ De heer Bom dankte alle instanties van de centrale directie, die dit hadden weten op te lossen. Ongeveer een jaar geleden werd aan de G.B.N.-bouwmaatschappij te Nij- kerk opdracht gegeven dit paviljoen neer te zetten. Ondanks allerlei vertra gingen, die nu eenmaal bij bouw op- .treden, kon het postkantoor toch nog IEESTERWERKEN VAN Z TOT Aj vóór Kerst worden geopend Service Afscheid bij scholen LEIDEN Vandaag heeft mevrouw H. de Vries de openbare Lucas van Leydenschool aan de Aalmarkt verla ten wegens hot bereiken van Se pen sioengerechtigde leeftijd. Zij is bijna twintig jaar aan deze school verbon den geweest. Voonts heeft mej- H. Teljeur, hoofd leidster, de kleuterschool De Padde stoel aan de Da Costastraat verlaten. Zij is met vervroegd pensioen gegaan omdat de school wordt opgeheven. Het resultaat is goed. Het kantoor is ruim en doelmatig opgezet. Het aan tal loketten (5) laat een zekere groei toe, want maar drie loketten zullen worden gebruikt. Dat de heer Van der Ster, comman dant van de rijkspolitie was uitgeno digd, had een bijbedoeling, zo zei de districtsdirecteur. Men wil het publiek graag service verlenen en daarom heeft men de proef genomen om de hal van het postkantoor dag en nacht open te Automatisering verkeerslichten LEIDEN Hoewel de automatische verkeerslichten bij de De Gijse- laarsbank pas in februari in gebruik kunnen worden genomen, zal het daaraan gekoppelde beperkte stopverbod voor het Noordeinde reeds op 2 januari ingaan. Zowel de winkeliers aan het Noordeinde als de gemeen telijke verkeersdeskundigen kunnen dan de nodige ervaring met de nieu we regeling opdoen. De praktijk zal moeten uitwijzen of de voorgestelde tijden voldoende zijn. Daarnaast kunnen de winkeliers ervaren in hoeverre de bevoorrading van hun bedrijven buiten de tijden van het stopverbod problemen mocht opleveren. Het stopverbod zal gelden van 8 uur tot half 10 's morgens, van 12 tot 3 uur en van 4 tot 6 uur 's middags. laten voor een betere bediening. De hal is dus een zelfbedieningsruimte. Hierin bevinden zich postzegelauto maten binnen te plaatsen, omdat ze lefooncel, postbussen en verwar- ming. Vooral met het oog op het wisselvallige klimaat en de vochtig heid, is het beter de Zweedse auto maten binn ente plaatsen, omdat ze pas in een droge omgeving goed werken. De heer Bom vroeg de politie vooral de eerste drie weken hierop wat te letten. Wat het interieur betreft heeft men het nieuwste type loket geplaatst en dit arbeidstechnisch verantwoord inge richt met alles binnen het breik van de ambtenaar. De districtsdirec teur wenste mej. M. van der Voort, hoofdemployé van het kantoor, geluk met deze aanwinst en sprak de hoop uit, dat men met deze moderne outil lage de bevolking nuttige diensten zou kunnen bewijzen Feest Burgemeester Gallas coplimenteer- de het bestuur namens de gemeente. Het is zowel voor de PTT als voor de gemeente feest omdat in het oude ge bouw de gemeente komt, het bureau van sociale zaken en van de burger lijke stand. Mej. Van der Voort sloot de rij en zei, dat wat toch wel een klein beet je een droom was, nu realiteit was ge worden. Zij vond het een enorme prestatie en was er erg blij mee. Na- Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Arnoldus Cornells Maria, z v A C J Kooloos en J C van Steen bergen. Inge Tessa, d v N Overwater en M C Fi-ensch. Cornelia Maria, d v C Guijt en C M van der Meij. Mat- theus Wilhelmus, z v M H J Compeer en M C Heemskerk. Hélène Jolanda Sophie, d v F F M van Egmond en C M van Leeuwen. Alexa Karen, d v J W Neuteboom en P J Wigmore. Jo landa, d v A Neuteboom en S Vol kers. Johannes, z v J van Laar en A M van Zeist Gehuwd: G J C Bots en M W E Damen. B J Erades en M E de Water. Overleden: J Keijzer, 83 jr, man. G de Wijn, 75 jr, wed v C P J Boon. W Slootweg, 83 jr, man. dat de burgemeester de lokethande ling had verricht, bood de heer Bom hem een mapje zomerzegels aan. Het gebouwtje is geprefabriceerd. Het rust op 28 palen. Een speciale be veiliging is er niet. De heer Bom vertelde ons, dat plan nen voor eenzelfde paviljoen bestaan in Leimuiden, Rijpwetering en Nieuw- LEIDEN De heer J. Kerkhof, do cent aan de school voor Taal- en Let terkunde te Den Haag, werd bevorderd tot doctor in de faculteit der Letteren op een proefschrift getiteld „Studies in the language of Geoffrey Chaucer". Promotor was prof. dr. A. A. Prins. De heer Kerkhof werd geboren te Beets- terzwaag en woont thans te Ermelo. Een samenvattende grammatica van Chaucers werken bestaat nog steeds niet. Het proefschrift vormt een be scheiden poging hierin verbetering te brengen. De heer H. ter Harmsel, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse bij het Ka- merlingh Onnes Laboratorium, werd bevorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde en"natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld ..The heat of vaporization of hydrogen and of helium". De heer Ter Haimsel werd geboren te Rijssen en woont thans te Oegst- In het proefschrift worden metingen van de verdampingswarmte van wa terstof en van helium behandeld. De heer H. van der Schaar, chirurg, werd bevorderd tot doctor in de fa culteit der geneeskunde op een proef schrift getiteld „Over de pathologie, kliniek en chirurgische therapie van de transpositie van de grote vaten". Pro motor was prof. dr. A. G. Brom. De heer Van der Schaar werd te Ma- gelang (Java) geboren en woont te Rotterdam. Het proefschrift beschrijft een geboren hartafwijking waai'bij een verwisseling heeft plaatsgevonden van de lichaamsslagader en de longslag- Leids water voor het park Die Leythe LEIDEN De huizen van het park Die Leythe worden aangesloten op het Leidse waterleidingnet. Voorts stelt de gemeente Leiden, waaronder dit gebied nu ressorteert, pogingen in het werk de woningen aan te sluiten op de riolering; eer smerige erfenis kan dan worden op geruimd, ding werd op verzoek van de heer Van der Veer uitgesteld tot na de rondvraag om in geheime zitting vra gen te stellen. De raad ging akkoord met het voor stel een schenking aan de gemeente, een schilderstuk, te aanvaarden. Het 'voorstel een krediet te ver lenen van f 66.000 voor het bouwen van een noodslachtplaats bij de La- gerbergerbrag vond tegenstand. De heer Pley vond het te duur. Ook was er geen exploitatierekening bij. heren Koek en Straver vonden het voorstel ook niet gelukkig gezien het feit dat niet genoeg gegevens wa ren verstrekt. Alle 'ea'en waren het er wel over eens. dat het in het belang van de volksgezondheid noodzakelijk is dat een noodslachtplaats wordt ge sticht. De voonzitter zei, dat dit voorstel nog niet in de commissie van openbare werken was geweest om spoed te be trachten. De uitvoering komt in de raad terug. Dan kan men dus de wer kelijke kosten bezien. De vieeskeu- ringswet eist nu eenmaal voorzienin gen, daar is niet aan te ontkomen. Begroting van genoemde bouwvereniging deelde dit mee op de jaarvergadering. De wo ningen zijn bestemd voor woningzoe kenden beneden de zgn. welstands- Kerstfeestvieriii'gen in Zoetenvoude ZOETERWOUDE De kerstfeest- vieringen zijn begonnen met een kerst maaltijd voor 50 bejaarde Hervormden en een kerstfeestviering met kinderen van de zondagsschool. Morgenavond om 8 uur wordt in de Hervormde kerk een volkzangkerstbij- eenkomst gehouden. Burgemeester Detmers zal het kerstevangelie lezen en ds. Hengstmangers en pastoor Em- men zuUen mediteren. De zangver enigingen Looft den Heer en Santa Lucia werken mee. Mevrouw Hengst mangers bespeelt het orgel. De heer B. Siereveld heeft de algehele leiding. ADVERTENTIE Zoekt U een GOUDEN RING toot dame of heer JUWELIER t. <L WATER Haarlemmerstraat 181 beeft het ook to BRILJANT Altijd voordelig. Maandag de gehele dag: gesloten. Bekroonde kerststukjes LEIDEN De afdeling Leiden van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gister avond in het Geref. Jeugdhuis het jaar afgesloten met een goedbezochte bijeenkomst. Onder leiding van mevr. J. M. Sollewyn Gelpke-Manders werd een onderlinge wedstrijd in het maken van kerststukjes gehouden. Uitslag: Groep 1: 1 A. P. Donselaar; 2 mevr. A. Delfos-Klink; 3 mevr. J. M. v. d. Pias-As. Groep 2: 1 mevr. J. Kalma-Noordihof; 2 mevr. M. H. S. Broekhof: 3 mej. G. de Haan. Jongen brak been LEIDEN De 13-jarige Roy Ket ting uit Leiderdorp brak gistermiddag om 1 uur in de Javastraat zyn rechter onderbeen. Hij stond met een paar vrienden langs de weg te praten, stak plotseling over, liep tegen een fietser op en vieL De EHD bracht hem naar een ziekenhuis. ACADEMISCHE EAMENS LEIDEN. 21 december Kand. ex. Nc- letterkunde: mej. C L H

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3