Weekagenda PELTENBURG TV Leidse schaatsers kunnen (volgend jaar) aan de Rijndijk (400-met^r) baantjes gaan trekken LEIDSE IJSCLUB EN HOGE MORS GAAN 'NIEUWE' BAAN BEHEREN LAATSTE SEIZOEN SPROEI-IJSBAAN IN LEIDSE HOUT Fasson gaat bouwen in Hazerswoude Warmunda gaat 78 huizen houwen in Endepoel N.V. v/h H. BRANDT ZONEN Belasting gebouw overgedragen SPORTSTICHTING-VOORZITTER DRS. J. P. VAN DER REYDEN: Dokter-dominee y. 1793 minstens 150 RADIO GRAM. MEUBEL van 100 - 250 NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 DECEMBER ft Woensdag i~" dcc.) Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur: tuiniers- en bloemisten ver. Door Eendracht Ver bonden. keuring kerststukjes. Breestraat 19. 7.30 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, kerststukjes maken. Centraal belastinggebouw Stations plein 7, 10 uur vjn.: opening gebouw. Kerk Oude Vest. 8 uur: oudervereni ging Philadelphia, kerstfeest van De Klimroos. De Poort en De Koepel- Den Haag. Schouwburg. 8.15 u.: Haag- •che Comedie met ..Voorjaarsontwaken" Donderdag (22 dec.) Breestraat 19. 8 uur: Gemeente onder t Kruis, voorg. evang. C. van der Schans en J. van Eijk, zang van R. Adolfs. Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., kerstpro- menadeconcert Rott. Philh Orkest. Den Haag. Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro- VrUdag (23 dec.) Rapenburg 10: jeugdontmoetlngscen- trum Rehoboth. tienersoc. t Venster, kerstfeest. Boshuis, achter Hoflaan 74: rullavond voor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Lei den Zuid-West Christenvrouwenbond, kerstfeestviering. Den Haag. Schouwburg. 8.15 uur: Haag- ache Comedie met ..De Meteoor" Den Haag. Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro te". Zaterdag (24 dec.) Pieterskerk, 11 u. nam.: Kerstnacht dienst. voorg. dr. P. L. Schoonheim. Vredeskerk, Burggravenlaan, 11 u. nam.: voorg. ds. D. J. Vossers. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. soc 't Roefje, kerstfeest. Stadhuisplein, 7.45 tot 8.15 uur: kerst zang. met begeleiding carillon. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7 uur: herv jongerensoc.. kerstmaaltijd. Petrakerk, 10. 30 u. nam.: jongerensoc. Boemehang, kerstnachtspel door chr. toneelgroep Imperium. Den Haag. Schouwburg. 8.05 u.: Haag- sche Comedie met .iProf Bemhardi". Meubelshow Toonkamers Van der Klugt. Haarlem merstraat: van zat. 17 tot zat. 24 der meubelshow. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48, tel. 21060 Films CAMERA <130. 7 en 9.15 uur): Da. ogenbik var. liefde (18 jaar) LIDO '230. 7 en 9.15 uur): Agent 383 paspoort naar de he' (18 jaar). LUXOR (2.30 7 en 9.15 uurx: Blond brutaal -'18 jaar). REX (2.30 7 15 en 9.15 uur): Slaat van zijn driften (18 Jaar). STUDIO '2 30. 7 en 9.15 uur): Ik eer. vrouw «18 jaar) TRIANON (2 en 8 uur): Weatside Story <14 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30 uur): De jongen uit het wilde westen (kinderfilm); 7 en 9.15 uur: Kus me. sufferd (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur>: Gooi het maar in m'n pet (alle leeftijden). Luxor (230. 7 en 9.15 uur): De stem van het water (alle leeftijden).) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Adloc gringo (14 jaar).) Studio (230, 7 en 9.15 uur): Persona <18 jaar». Trianon (230, 7 en 9.15 uur): De goud- roof (alia leeftijden). Tentoonstellingen Academiegebouw: gchllderuen var Kees Vollemans (tot 18 januari) De Lakenhal: tekeningen uit het Pren tenkabinet te Leiden van hei vroege landschap, van 18 dec. tot 16 jan., dag van 10 text 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laar. 7: tentoonstelling klein olastieken v Corinne Fransen-Heslenfeld en vaD schil derijen. tekeningen er> grafiek van WUr Vaarzon Morel, geopend na zat 17 dec maandag tot en met zat van 10 tot 5 uur ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur. zon degs. kerstdagen. Oud en Nieuw en 10 jan. gesloten. LEIDERDORP Voor de kinderen geeft Bert Brugman dinsdag 27 decem ber om 2 uur in het Dorpshuis met zün marionettentheater een opvoering van het bekende sprookje ..Aladin en de wonderlamp". De vorige keer moes ten velen worden te-leurgesteld, omdat er niet genoeg plaatsen waren. Van daar deze herhaling.' (Van onze sportredactie) LEI DEM De Leidse schaatslief hebbers kunnen met vertrouwen de vorst tegemoet zien. Dat is gis teravond tijdens de algemene jaar vergadering van de Leidse IJsclub tvel duidelijk geworden: reeds dit seizoen zal de Leidse IJsclub waar schijnlijk met de buurtvereniging Hoge Mors de baan aan de Rijndijk nabij het Haagsehe Schouw) gaan beheren, waardoor de nood in de Sleutelstad gedeeltelijk zal zijn op gelost. Bij de Sportstichting is verder al een plan in studie om volgend jaar de baan te vergroten zodat er een wedstrijdbaan van 400 meter kan worden uitgezet. Die mededeling van de aftredende .'oorzitter P. A. de Jong vormde wel het verheugende hoogtepunt van de gisteravond in de receptiekamer van Sanders Co N.V. gehouden jaarver gadering van de Leidse IJsclub. Een vergadering, waarop overigens nog meer positieve dingen naar voren kwamen: een (ver)nieuw(d) bestuur. Slechts de aftredende penningmeester mr S. C. H. Coebergh moest in zijn financieel overzicht vele sombere ge luiden (een nadelig saldo van f 1117) laten horen. men evenwel voor rekening van de vereniging, die daarnaast ook voor de geluidsinstallatie, licht, water e.d. moet zorgdragen. Verder dient men aan de Sportstichting ook nog eens 10 pet van de lidmaatschapsgelden en 20 pet van de recette af te dragen. Dat dit een kostbare zaak is, bewijzen de rekenin gen van de Leidse Sportstichting wel: f 344.47 over de eerste en f 5764.06 over de tweede ysperiode Wanneer de banen enkele malen voor niets waren besproeid, was het nadelige saldo nog hoger uitgevallen. Een contributieverhoging was dan ook beslist noodzakelijk; vóór 1 jan. 1967 zullen de leden in het vervolg f 6 resp. f 4 (junioren) moeten gaan betalen, na 1 januari wordt de bij drage tot f 12 resp. f 8 opgeschroefd. Gunstiger toekomst Voor de komende jaren ziet de toe komst er voor de Leidse IJsclub echter gunstiger uit: in overleg met de Sport stichting is door de nieuwe voorzitter H. J. A. M. de Jong en baancommissa ris en bestuurslid F. H. van der Horst contact opgenomen met de buurtver eniging Hoge Mors en tot een geza menlijk beheer van de ijsbaan aan de Rijndijk te komen. Een baan, die nau welijks kosten met zich brengt omdat er geen pompinstallatie nodig is om het terrein onder water te zetten. De Sportstichting heeft zich reeds bereid verklaard volgend jaar de baan aanzienlijk te vergroten. Het ligt in de bedoeling om dan nog slechts de tennisbanen in het Leidse Hout als ijsbaan te exploiteren. Geen problemen Veel stof tot spreken leverden de overige punten van de agenda niet op. De diverse jaarverslagen gingen vlot onder de overigens niet aanwezige hamer door en ook de bestuursverkie zingen vormden geen enkel probleem: in verband met drukke werkzaamhe den waren voorzitter P. A. de Jong en penningmeester mr. S. C. H. Coebergh genoodzaakt zich terug te trekken uit het bestuur. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: N. J. A M. de Jong (voor zitter), G. S. Baljet (secretaris), L. de Roos (penningmeester). F. H. van der Horst (vice-voorzitter), H. J. de Koster (commissaris) en J. Visser (commis saris). Goed Werk voor 100 mensen jaar De Leidse IJsclub heeft (sportief gezien) een bijzonder goed jaar achter de rug. Maar financieel zijn de zaken minder florissant verlopen: het exploi teren van de sproei-ijsbaan in de Leid se Hout is een bijzonder kostbare af faire, die niet alleen hoge kosten met zich brengt, maar bovendien nog een groot risico. Het kan vriezen en het kan dooien. Maar wanneer het gaat vriezen, begint voor de Leidse IJsclub de riskante zaak: wel of niet opdracht geven om de sintelbaan onder water te zetten. Men kan dan beschikken over ge- meentepersoneel. Alle (on)kosten ko- LEIDEN Fasson Nederland N.V., de fabriek van zelfklevende papleren aan de Lammenschansweg, opent eind volgend jaar of begin 1968 een nieuwe fabriek in Hazerswoude. Het bedrjjf heeft 13.650 m2 grond gekocht aan de Hoge Rijndijk, naast het parochiehuis. De vestiging in Leien blijft bestaan. De nieuwe fabriek zal 50 tot 75 mensen werk verschaffen. In totaal van Fasson volgend jaar 100 nieu we employé's aantrekken. Het Amerikaanse bedrijf, dat negen verkoopmaatschappijen heeft in Euro pa. is tien jaar in Leiden gevestigd. een verdere expansie wordt verwacht van meer dan 25 pet. per jaar. Omdat in Leiden, het Europese hoofdkwartier van de onderneming geen mogeij'kheden tot uitbreiding be staan. heeft men elders een onderko men moeten zoeken. In februari 1967 wordt een begin gemaakt met het heien van de palen. Het eerete bouwwerk krygt een opper vlakte van 4500 m2. Architect is de heer Paardekoper uit Lisse, aannemer de heer De Boer uit Hazerswoude. Momenteel heeft Fasson 350 em ployé's in Leiden. WARMOND De gemeenteraad komt dinsdagavond om acht uur ie openbare vergadering bijeen. In be handeling komt o.m. een verzoek van het comité Xatuurwacht om subsidie. De woningstichting Warmunda ver zoekt een geldlening te verstrekken voor de bouw van 78 woningen in het bestemmingsplan Endepoel. Voorgesteld wordt de heer W. Oskam een premie toe te kennen voor ver betering van de woning Middendorp laan 4. Het bestuur van de vereniging De Hollandse Molen deelt mee, dat één van de voeghouten van de molen van de Broek en Somontjespolder is ge broken met het gevolg dat grote be schadiging werd aangericht aan de gaande werken van de molen. De herstelkosten worden geraamd f 15.000. Gevraagd wordt in de raamde kosten een gemeentelijke sub sidie te verlenen. B. en W. stellen voor een subsidie te verlenen van 15 pet. in de werkelijke kosten tot een maximum bedrag van f2900. JSog een molen Aangezien de restauratiekosten van de molen in de Tuinder of Kogjes- polder f4333 meer hebben bedragen dan was geraamd, stellen B. en W. ADVERTENTIE Met ons uitgebreid materiaal voor interne transporten konden alle afdelingen van 's Rijks Belastingen in Leidei BINNEN de gestelde tijd verhuizen ZONDER STAGNATIE in d« uitvoering van hun diensten TRANSPORT-adviseurs voor intern en extern, binnen- en binten- lands vervoer te land. ter zee en door de lucht VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN Oude Vcrfc en merkt 5 - Leiden Telefoon 20389 - 26380 - 20271 voor ook in deze meerdere kosten een subsidie te verlenen van 15 pet. Van de rechtskundig adviseur der gemeente is bericht ontvangen, dat de rechtbank de onteigening heeft uitge sproken van d« grond van de heer M. Versluijs. bestemd voor de verbin ding van de beide gedeelten van de Norremeerstraat. De kosten van deze onteigeningsprocedure hebben bedra gen f 14892. B. en W. stellen voor hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Aangezien het interieur en hel meubilair van de kamer van de bur gemeester en de gemeentesecretaris verouderd zün, moeten terzake ver nieuwingen worden getroffen. Hier mede is een uitgaaf gemoeid van f 9450. WARMOND De burgemeester zal inplaats van donderdag 22 december spreekuur houden op vrüdag 23 decem ber van 10 tot 12 uur. WARMOND Zaterdag 24 decem ber wordt 's avonds om acht uur een kerstbyeenkomst gehouden op het plein voor het politiebureau. De muziekverenigingen St. Matthias en de Warmondse Fanfare zullen muzikale medewerking verlenen. By sleoht weer heeft de byeenkomst plaats in 't Tref punt. Zaalberg verwach t een positief resultaat LEIDEN De ontwikkeling van de marktsituatie in het tweede halfjaar 1966 ls er oorzaak van, dat de gunstige gang van zaken in het begin van dit jaar niet helemaal heeflt kunnen dorzetten. Toch kan worden verwacht, dat het jaar 1966 met een positief resultaat zal worden afgesloten. Aldus de directie van de NV Kon. Ned. fabriek va-n wollen de kens v/h J. C. Zaalberg en Zn. Het verlies over 1965 bedroeg f 55.738 en het dividend werd weer gepasseerd. LEIDEN De directeur van de af deling nieuwbouw van de Rijksgebou wendienst in Den Haag, ir. J. Scheur kogel. heeft vanmorgen in aanwezig heid van een groot aantal genodigden het centraal belastinggebouw overge dragen aan de heer L. P. W. van der Poel, directeur der Rijksbleastingen te Utrecht. Onder de vele sprekers die daarna het woord voerden waren burgemees ter Van der Willigen, de ingenieur verificateur van de Landmeetkundige dienst, ir. Te Nuyl, wiens dienst even eens in het nieuwe gebouw is gehuis vest. en ir. J. Jonkman, een van de architecten. De laatste bood namens architecten, hoofdaannemer en onder aannemers een plastiek in de kantine aan. Namens het personeel overhandigde de heer J. W. Nieuwerihuys verschil lende cadeaus, waaronder een aqua rium in de hal. een geluidsinstallatie onderdelen van de keukeninventa- Leidse IJsclub dient op eigen benen te staan (van onze sportredactie) LEIDEN „Toen in juli de gren zen van Leiden werden gewijzigd en o.m. het gedeelte langs de Rijn dijk naar het Haagsehe Schouw tot de Sleutelstad ging behoren, zagen wij een mogelijkheid om de Leidse IJsclub voor de eerste tien a vijf tien jaar uit de (ijsbaan) nood te helpen. Want bij ons heeft altijd voorop gestaan, dat de IJsclub op eigen benen dient te staan". Sportstichting-voorzitter drs. J. P. van der Reyden een van de harde werkers achter het nieuwe project is met deze oplossing van het probleem „IJsbaan in Leiden" niet ontevreden: „De sproeibaan in de Leidse Hout is immers een by- zonder kostbare affaire en levert ook (voor de atleten) veel moeilyk- heden op. Toen de gelegenheid zich voordeed om aan de Ryndyk een „echte" landijsbaan te creëren, heb ben wy daar dan ook direct onze schouders onder gezet. Het plan, om de dyk te verleggen waardoor er een wedstrydbaan van 400 meter kan worden uitgezet is er reeds en wy hopen het volgend jaar te reali seren. Een fusie tussen de beide verenigingen, de Leidse IJsclub en de Hoge Mors, zouden wij van Sportstichtingszijde overigens bij zonder toejuichen Dr. Jansz hoogleraar UTRECHT Dr. H. S. Jansz uit Voorschoten is aan de rijksuniversiteit in Utrecht benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de fysiolo gische chemie. Dr. Jansz werd in 1927 geboren in Wonosobe (Indonesië) en studeerde chemie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Op 2 oktober 1957 promo veerde M| tot doctor aan de rijksuni versiteit in Leiden. Een jaar verricht te hy wetenschappelijk onderzoek by prof. dr. C. F. Cori, aan de Wash ington universiteit in St. Louis. Op 1 iuli 1964 werd dr. Jansz benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit in Leiden. Hy is belast met de dagelykse leiding van het laboratorium voor fysiologische chemie, het geven van de colleges fy siologische scheikunde aan 2e jaars medische studenten en het verrichten en leiden van wetenschappelijk onder- Ingezonden De heer C. Baart, voorzitter van b „Leidse Onderlinge Ziekenfonds" p-, bliceerde in uw blad een artikel ov« de gemiddelde inkomens van arise p.l.m. f67.000 per jaar die in stedi als Den Haag, Rotterdam en Amstei dam aanzienlyk hoger zyn. Een goed kennis van schrijver dezes, komt a arts te Amsterdam op een inkomen va pl.m. f80.000 en wrijft zich in de han den, dat alle patiënten nu particulie worden. Dit betekent, dat hy dan q een kleine f 100.000 kan rekenen. D arts heeft ook al dikwijls zijn recep tenboekje als gids by zich. Stel hiertegenover de traktemente van predikanten. Ik denk hier aa hervormde dominees. Hun studie van even lange duur als die van er arts. Eenmaal predikant, moet hy alty intens blyven studeren, heeft meest, 's zondags tweemaal te preken, mot catechiseren, huis. en ziekenbezoekt afleggen en nog vele andere werk zaamiheden. Zeer in zyn schik mag h dan zyn als hij f 20.000 heeft. Is h; byv. nog aan een «heologisch blad vti bonden, ook al om zijn inkomen, da dikwijls onder de f20.000 ligt, te ver groten, dan heeft hü schier dag et nacht te arbeiden. En dan nog zyn dure bibliotheek wil hij althans niet achterblyven. Jj eën dokter, zo hy blyft studeren oi „bij te blijven" heeC. ook zyn uitgave maar toch by lange na niet als et predikant, die in zyn arbeid ook alty nog onder kritiek staat. De dokter doet zy'n werk zonde kritiek. Hij kan een patiënt verliezen maar dat is dan ook alles. Spreek woordelyk is onder de studenten il het gaat over de studie ifi de theologit „wil je geld verdienen, ga dan studerei in de medicynen". Het lijkt mij da ook zeer onbillijk een eis te stellen zoals de artsen deden. Gaat *t er dan it hun werk alleen om 't eigen bestaan, a hoog mogelijk op te voeren? Waar hier de liefde tot de medemens? Noordwijkse schakers behouden de leiding NOORDWIJK De Noordwykj schaakvereniging Daniël Noteboor heeft door een ruime overwinning ii de thuiswedstrijd tegen Voorschots II de leidende positie in de tweedi klasse van de Leidse Schaakbond ver stevigd. De gedetailleerde uitslag luidt: 1 TurkM. Segaar 1-0; J. J. Bizet-C van der Voorst 1-0; G. J. M. Marijt-E Bongers 0—1; Th. Admiraal-N. Segaï 1-0; R. Soesile-Tj. Thierry J Hoegeveen-B. Maat 1-0; J. A. van de Bos-L. de Weys 1-0; A- J. Passchie- Van Boekei 1-0: C. Sdherpenisse-E Josiasse T. Soesile-C. Steenlag Vi-Vs. Totaal: Dan. Noteboom-Voorscl» ten II 7M>-2%. Philipa automatische bandrecorder. Automatische opnamesterkteregellng dus altijd goede opnamen. Bandsnelheid 9.5 cm/sec. Twee - sporentechniek. Pauzetoets en toonregeling. Afmetingen: 36 x 25,5 x 12,5 cm. Compleet met microfoon, 13-cm spoelen, 270 m langspeelband en verbindlngasnoer. f 245 Philips platenspeler voor mono- en stereoplaten. Vier draaisnelheden. Stereo/mono-opnemerelement met diamant- en sefflernaeld. ie luxe beklede .houten koffer. f g^ Philips elektro-grammo- foon. Volledig getran- aistorlseerde verster ker, dus direct speel- klaar. Stereo-opnemer- element met diamant naald. Twee draaisnel heden. in de kleuren - grijs, rood y of blauw. Tijdelijk tegen extra lage prijzen bij: Bij aankoop van extra, buiten de normale inruil waarde van uw oude toestel. ..ALL TRANSISTOR" tefelnwUe grammofoon - F.M. - lange en middengolf, platenspeler met stereo f355 Bij aankoop van een: extra inruilpremie buiten de normale inruilwaarde van uw oude radio.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4