TV Industrie houdt stevig de touwtjes in handen Akkertjes NRU geeft vrijdag elk uur verkeerswenken Puzzelhoek K£"?Dampo DE GOUDEN BARK loos Brandt Vos 11 WOENSDAG 21 DECEMBER 1066 en Men wacht niet langer meer. De kleuren-tv moet er nu uit m Wim Kan op Oudjaar Lachend over de loongrens (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het radioprogram ma waar heel Nederland al maanden en maanden naar heeft uitgekeken, vindt u op Oudejaarsavond tussen 10 en 11 uur bij de VARA: Wim Kan in zijn nieuwste liedjes en (politieke) con- „Lachend over de loongrens" noemt onze grootste cabaretier dit program ma, met als ondertitel: oudejaarsa vondsprookje „Tussen mens en appel flap". Verscheidene bekende tekstschrijvers hebben bijdragen geleverd, o.a. Jan Wasserberg, Seth Gaaikema, Kees Stip en Wout van Liempt, maar Wim Kan geeft daar zijn eigen interpretatie van. Wilt U het horen, dan moet u van de televisie offeren: een stuk circus en een brok „Zestig jaren amusement" op Ned. 1, ofwel een hap opera (Un ballo in maschera, Verdi) op Ned. 2. Advertentie Let op, dat U de originele Akker* cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nu de kogel toch door de kerk moet in de Euro pese televisielanden laat de electronische industrie er geen gras over groeien: de kleuren- tv moet er uit! De apparaturen moeten aan de man worden ge bracht, de nieuwe ontvangers moeten de winkels inhet publiek wordt lekker gemaakt, alles in afwachting van een flinke omzet. 't Is geen geheim, dat omroepen noch kijkers zitten te springen om de beloofde kleuren: 'tkost allemaal geld en niemand zit er zó dik in. Overal klagen de om roepen over te weinig financiën en wie van de kijkers heeft een duizendtje of twee klaarliggen om zich een kleuren-bakbeest aan te schaffen? Want ja, bakbeesten worden ze in de eerste tijd wèl, die kleurenontvan- gers. Of dat bepaald nodig is... wie zal het zeggen? In de loop der jaren slanken ze vanzelf weer af. In Ameri ka is men al aan dat stadium toe. HILVERSUM In verband met de te verwachten drukte op de wegen zal de NRU vrijdag op alle zenders elk uur vijf minuten informatie geven on der het motto „Met Kerst onderweg". Hierbij is gedacht aan het feit dat ie der jaar rondom de Kerstdagen de sta tistiek van verkeersongevallen een piek vfertoont: mogelijk kunnen prak tische wenken dat nu eens voorkomen. De NRU wil de luisteraars voortdu rend op de hoogte houden van de ver keersdrukte, de weersomstandigheden, welke het gedrag van de mensen op de weg kunnen beïnvloeden, zoals opstop pingen en andere verkeersstagnaties. Ook de verkeerssituatie kort over de grenzen zal worden nagegaan. Zo zal 's morgens om 10 uur een ervaren vracht- Artiesten JOLLEN BLAZER doet tegenwoordig heel leuke dingen voor de VARA- televisie. Zij weet, op het ruime ter rein van de artiestenwereld, aparte belevenissen te registreren. Zo waren we gisteravond met haar in het artiestenhotel De Aardbol, waar het voor het zwervend volkje plczi- rig toeven is bij het handige maar goedmoedige echtpaar, dat veel tole reert en intussen waakzaam op de juiste gang van zaken let. Heel ple zierige informatie over het leven aan de achterkant van „de Bühne". Het Lurelei-viertal was goed op dreef met rake spotliedjes van Guus Vleugel op „de republiek" en „Hil versum III", een uitblinkertje van Jasperina de Jong. Wat de dosis sex die aan geen modern cabaretprogram ma meer schijnt te mogen ontbreken, betreft: deze liep van wat overtrokken ondeugendheid in een soortement puntig protestliedje van Gerard Cox tot een waardeloos stukje smakeloos heid in een korte sketch. In Achter het nieuws kwam de heer Mertens, die de laatste tijd kind aan huis is in de studio's, zijn mening zeg gen over de houding van de vakbon den ten opzichte van de arbeidstoe stand in Zuid-Limburg. Een repor tage over werkloosheid in Drente kwam minder goed uit de verf. Eerder op de avond maakte de VARA flink reclame voor het „groot ste Nederlandse levensmiddelenbe- drijf' dat in zijn filiaal in Den Bosch gaat beginnen met textielverkoop. Dit werd in de rubriek Koning Klant aan geduid als „alleen maar signaleren van iets nieuws". De manier waaro] men de filiaalchef die van toeten noch blazen weet op textielgebied „maar wel deskundige verkopers zal krijgen" aan het woord liet, was echter niet van humor gespeend. wagenchauffeur uit Parijs vertrekken op \\fg naar Nederland. Langs zijn rou te zijn reportageposten opgesteld. De chauffeur is vergezeld van een arts en een reporter (Cees van Drongelen), die voor de nodige informaties onderweg zal zorgen. Uit Zwitserland vertrekt een zaken man met een snelle personenauto, waar in ook een arts zit, alsmede verslagge ver Jan Zindel. De ervaringen van dit team worden rechtstreeks uitgezonden: zij hebben een zendinstaUatie in de gen. Op het Zandvoortse circuit, waar verslaggever Maarten van Wamelen aanwezig is, worden rij- en reactieproe ven gehouden met drie verschillend ge aarde automobilisten na een copieuze en rijkbesproeide maaltijd. De Utrechtse politie houdt de luiste raars via verslaggever Jan Scholtens voortdurend op de hoogte van de situa tie op de weg. In de studio zullen deskundigen op het gebied van verkeers- en transport wezen en voedingsleer aanwezig zijn en het hunne zeggen. Presentatrice is hier Netty Rosenfeld. Aan de uitzendingen werken verder mee KNAC, ANWB, het Verbond voor Veilig Verkeer, de Stichting Weg en hun diverse zusterorganisaties in Duitsland en België. De uitzendtijden zijn: Hilversum I om 7.32 en 8.32 uur. daarna op Hil versum III van 9 tot en met 5 uur het nieuws op de hele uren, en dan op Hilversum I weer van 6 tot 10 uur, al dan niet in aansluiting op het nieuws. Na het nieuws van 10.30 uur is er tot 11.05 uur een uitzending, gewijd aan verkeers- en reisperikelen in verband met de komende Kerstdagen. Morgen politiek debat voor NTS HILVERSUM Ook de NTS gaat haar steentje bijdragen in het politieke debat dat tegenwoordig aan de orde van de dag is, niet alleen in natura, maar ook via de publiciteitsmedia. Morgen (donderdag)avond wordt er op uitnodiging van de NTS tussen 10.10 en 11 uur op Ned. 2 gediscussi eerd in een programma „Waar zijn wij aan toe?" en dan zullen acht personen van verschillende politieke kleur nader ingaan op enkele verrassende uit komsten vai> de nationale enquête, on langs gehouden door het weekblad Re- Gesprekspartners zijn de heren W. L. BrugSma (voorzitter), prof. G. H. L. Zeegers. dr^ Th. E. Westerterp, Th. Jöekes. P. Jcmgeüng. drs. E. van Tijn, drsv J. P A- Gruyters ep B. van Kaam. Het eerste Europese land dat een vaste datum heeft genoemd voor invoering van de kleuren, was Duitsland: 27 augustus 1967. Nu is de Sowjetunie gevolgd: zij zal starten op 10 okto ber a.s., de 50ste verjaardag van de Oktoberrevolutie. Er wordt een groots programma voorbereid. Verder weten we, dat Engeland in sep tember denkt te beginnen, Frankrijk in oktober, Italië in december 1967, Nederland „in het najaar" en België in 1970 pas. BEDROEVEND Uit Parijs komt een bericht in mineur. Emile Aisberg, in Frankrijk geldend als de meest gezaghebbende tech nische journalist, schrijft in het blad Television waarvan hij directeur is, dat het een misse boel wordt met de Franse kleuren-tv. Immers wil Farnkrijk, met het oog op uitwisselingsmogelijkheden in Euro- visieverband en vooral ook met de Sowjetunie, zijn kleuren vertonen op het tweede net, dat op 625 lijnen i: gezet en dus eigenlijk aangepast bij het Europese systeem. Aisberg zegt daarvan: „Kijkers die zich dan een heel duur toestel heb ben aangeschaft kunnen de uitzendin gen op het eerste net niet behoorlijk ontvangen. Dat werkt immers nog op 819 lijnen en komt dus op een 625 lijnen bedoeld ontvangapparaat bedroevend van kwaliteit door. En wie neemt voor heel veel geld zulk een risico?" Trouwens, de Parijse omroep ORTF zit met nog andere dingen in de knel. Om te beginnen is het Amerikaanse network ABC in de Franse hoofdstad bezig een heel grote kleurensnow met allerlei variéténummers op te ne men. Dit programma krijgt de titel „C'est la vie" en zal in maart a.s. in Amerika worden vertoond. De ORTF had gedacht er minstens wel een zwart-wit-kopie van te kunnen verwerven, maar neen hoor, daar wil ABC niets van weten. Zij gebruiken wel de Parijse studio Francoeur er laten zelfs Maurice Chevalier optre den, maar de ORTF vist achter het TE DUUR Need, de ORTF staat er niet best sinds zij zich van de staat onafhanke lijk heeft gemaakt. Het leek een paar jaar geleden allemaal zo mooi, dat heerlijk zelfstandig zijn zonder over heidsbemoeiingen in de programma's, zonder opgelegde regeringsuitzendin gen. Middels vurige de Gaulle-aanhangers in de programmaleiding gaat de verkapte censuur echter even vrolijk door en wat is er nu weer gebeurd? De senaat heeft de hele begroting van de omroep afgestemd, en dat met 111 tegen 104 stemmen. Verschei dene programma's vindt men te kost baar en er zijn ook aanmerkingen op de personeelsbezetting. Bovendien heeft de senaat zich uit gesproken voor een andere behande ling van de luister- en kijkgelden: nu de ORTF zelfstandig is, moet zij ook zelf maar deze gelden innen, dan is de overheid, i.e. de PTT, ei Dat lijkt wel aardig, maar het zou de omroep belasten met een nieuw op te zetten, groot administratief apparaat, plus een organisatie voor het opspo ren van zwart-kijkers en -luiste raars... en zo moet de Franse omroep voor zijn moeizaam verworven zelfstandigheid wèl duur betalen! TE VLUG Om er nu eens iets vrolijks tegenover te zetten, laat de ORTF weten, dat zij de 20-jarige, blonde Michèle Bros- sard als „de eerste Europese camera girl" heeft aangesteld. Dat is eei beetje te vlug gesproken. Zij mag misschien de witte raaf van West-Eu ropa zijn, maar in de landen achter het ijzeren gordijn zijn camera-man nen... uitzondering! Dit gevoelige technische werk wordt daar vrijwel uitsluitend door vrou wen verricht en dat op heel bekwa me wijze. Vanwege de komende verkiezingsacties in de ORTF ook nog in opspraak, 't Is me het wintertje wèl voor het om- roepapparaat! Al komen de verkiezin gen pas in maart aan de orde, reeds nu heeft de regering besloten de voor politieke propaganda in beslag genomen zendtijd bij radio en tele visie precies in twee helften te delen: de ene voor de regeringspartij, de andere voor de oppositie, at geeft aanleiding tot heftig geschrijf in de kranten: immers moet; de socialistische fractie nu die 50 pet I zendtijd verdelen onder vier partijen J „en dat. terwijl de regeringspartij bij de vorige verkiezingen in de eerste: ronde maar 31 pet van de stemmen haalde!" De Gaulle liet op deze protesten ant woorden: „Wij kunnen het niet hel pen dat de oppositie zo verdeeld is!" Overigens moet deze zendtijdverdeling nog wet worden en daarbij verwacht men felle debatten in het parlement. INDIA We maken een hele stap naar India: daar wordt, hoe de oogst ook uitvalt, een bodemstation voor satellietver keer gebouwd dat een dikke zes mil joen gulden gaat kosten. Ongeveer tweederde wordt betaald door een desbetreffende organisatie van de V.N. en de installatie, die door Japan wordt geleverd, komt onder controle van de Internationale Telecommuni catie Unie. Volgend jaar juni moet het klaar zijn. Het station verrijst in Ahmedabad, 790 km noordelijk van Bombay en zal ook dienst doen als opleidingscen trum voor technici. Eventjes terug naar Engeland: BBC en ITA zijn nog altijd in harde concur rentiestrijd gewikkeld inzake het aan trekken van de meeste kijkers. Er wordt maandelijks opinie-onderzoek gehouden. Vijf maanden geleden was het de BBC eindelijk gelukt om ge lijk te komen met de commerciële ITA, nu is zij met een verschil van 8 pet weer teruggezakt. Intussen komt van de schone plannen, permanent tv-camera's in het Lager huis te installeren, niets. De voor gestelde experimentele periode van 5 weken werd met één stem verschil afgewezen. Wij hopen de AVRO geen verdriet te doen als wij verklappen, dat een van de vijf jonge vocalisten die vanavond meedoen aan het kunstconcours (8.01 uur, Ned. 2) de 25-jarige lyrische sopraan Ans Philippo is. Van klein meisje af droomde ze als van fingen", al leen en voor een grote zaal. Die droom gaat nu in ver vulling. Ans deed solistenexamen aan het Amsterdams conservatorium, maakt nu deel uit van Opera-Studio (want zij wil niet anders dan operazangeres worden) en bereidt zich voor op het behalen van de prix-d'ex- cellence. Dit jaar kreeg ze op het vocalistenconcours in Den Bosch een aanmoedigingsprijs tot haar grote verrassing: ze had er zo weinig op gerekend, dat ze al thuis in Haarlem zat, toen de prijzen werden toegekend. Behalve opera heeft ze ook al oratoria gezongen en op Kerstavond a.s. zaterdag, is zij te horen in het KRO- radioprogramma voor alleenstaanden. 234S&7&9 Horizontaal: 1. plaats in Gelderland uitroep. 2. lelieachtig gewas - plaats in Overijssel. 3. dorpje in N. Brabant - plaats in N. Brabant. 4. dof - spijltje. 5. bijb. figuur - Europeean. 6. deel van de mast - water in N. Brabant scheik. element (afk.) - opening ener fuik. 7. waterkering - motorschip (afk.) - voegwoord - orient express (afk.). 8. Nevenschikkend voegwoord - stad in Engeland - lidwoord. 9. plaats in Utrecht - opschik. Vertikaal: 1. steensoort - traag van begrip. 2. profeet - van elk evenveel (afk. op recepten) - muzieknoot. 3. pa pieren puntzakje (gewestelijk) - mak - muzieknoot. 4. verdikking der opperhuid werktuig. 5. stok - plaats in Gelder land. 6. meisjesnaam - bereids. 7. maanstand - geplaveide vlakte. - mu zieknoot. 8. uitroep - vordering - on gaarne. 9. voorvoegsel - Europeaan Oplossing vorige pnzzel Horizontaal: 1. Herten - tam. 2. op eens - Ede. 3. regel - Agen. 4. Toer - arena. 5. eenmaal - nn. 6. ni - tarra - A.D. 7. sein - sar - de. 8. Inn - Isar - er. 9. aga es - kers. Vertikaal: 1. hortensia. 2. Epe - oei - eng 3. regent - Ina. 4. teer - manie. 5. en - laars - ss. 6. ns - ara - raak. 7. tegel - arre. 8. Aden - nader. 9. men - anders. Hilversum 19.10 Radiokrant. 19.30 Muz etherleergang. 23-15 S 18.00 Nws. 18.15 i i isw» io.iu ««.v. 18.20 Uitz. v«ui de C.H.U. 18.30 Nederl. ca baret op de plaat. 19.05 Stereo: Vocaal- en instr. ens en zangsol. 19.30 Artist, staalkaart 20.00 Nws. 20.05 Trai Radio Jazzmagazine. 22.30 Nws. 22.40 Act. NRU: 22.55 Co geb.oi ROEP VANAVOND VAN 18 20 UUR Liederen en dansen uit Bul garije. Sel. ..Der Zigeunerba ron", Swingin' tjie '■preador. A pad orr the edge of to\yn (Kes- 5*1). If ybu -dig gifi. Black nightgown. Night Witch. Life's TELEVISIE VAWVOND Mona. bezoek van de tantes. TV-film. 19.30 Vier dagen voor Kerstmis, filmrep. 19 55 Uitz. Stichting Socutera. 20.00 Jour- -A'dam waar H. K. H. Prir Margrii feestelijk eert bijwonen. 21.00 Dokter speelfilm (beide keuringen, 18 jaar). 22.30 Uitz. van de A.R.P. 22.40 - 22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 At itevka Fiddler on the Roof. filmim- pressle van de voorbei 7.55 Overweging. 8.00 geving. 12.27 Meded. Act. 13.00 Pro memorie. 13.05 Klass. gram. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Pianorec. Tros: 14.45 Van 1685 tot vandaag, muz. lezing. 15.15 Voor de vrouw. NCRV: 15.45 Stereo: Oude muz. (gr.). 16.00 Studio- dienst. 16.30 Voc. ens. met or- gelbegel. 17.00 Voor de jeugd. 117.15 Frans-Canad. kerstliede- i. 17.30 Stereo: Nederl. lichte z. 18.10 Sportrubr. 18.30 Voor twintigers. Lichte gramm. VPRO: 7.55 De- dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 8.15 Lichte grapim. muz. (8.30 - 8.35 De groenteman). 8.50 Morgenw. 9.00 Stereo: Ra- 9.40 L ich te 'grarmmuz'.1 'voo°rP oil- sraars. 10.00 Voor de 10.10 Arbeidsvitami nen (gr.). 11.00 - 11.02 Ni - 1 V Me> 12.30 Zelfstandig zijn lezing. 12.40 Lichte 13.00 Nws. 13.10 beursber. 13.30 Kerk- 14.00 Logboek. 15 66 17.00 Voor de jeugd. III. 248 m en NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte 10.00 Nws. 10.02 Dixielandmuz. 10.30 Nieuwe langsoeelpl. met 11.00 Nws. 11.02 12.00 Nws. 12.02 rep. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instr. allerlei. KRO: 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Sportprogr. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tie nermagazine. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Verzoekpl. VANAVOND TE ZIEN Ned. I NTS aur Aflevering van Mona. uur Kerststemming in verschillende landen, Britse film. i uur Reportage uit Amsterdam: feestconcert prinses Magriet en haar bruidegom. uur Speelfilm (Duits) „Dokter Corda verdacht van moord". Ned. 2 AVRO L uur AVRO's kunstconcours: ditmaal vocalisten; het zijn blijft een verrassing, uur Gefilmde impressie van de voorbereidingen repetities van de musical Anatevka. uur Solistenconcert. uur Reportage ijshockey uit Den Haag. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NRU en NCRV r Reportage uit Amsterdam: feestconcert prinses Margriet en mr. Van Vollenhoyen (stereo) r Amusementsprogramma Oor-zaken, r Geestelijke liederen, r Nieuwe platen. Hilversum II VARA r Optreden van De jonge Flierefluiters, r Trammelant in Loeren aan de hor. r Liedjesprogramma, r Jazzmagazine. ir (NRU) tweede deel van. het feestconcert in Am sterdam (stereo). ARNHEM De PTT voert onderhan delingen met de gemeente Arnhem over de aankoop of huur van een stuk je grond nabij Motel Arnhem aan de Europaweg om daar een steunzender voor televisieontvangsten te bouwen. 57 En wat kan men dan anders doen dan elkaar de balletjes toegooien? Het leven is een kansspel, de een wint en de ander wordt verliezer. Achter de houtstapel hoort Mei hun stemmen en de woor den, waarvan de betekenis niet geheel tot hem doordringt. Wat heel groot in hem wordt, dat zijn de schepen die gebouyvd zullen worden. Dat is de werf, zijn werfHerinne ringen als vlammetjes schieten ze op. Ze omarmen elkaar tot het in hem brandt en schroeit. Hij zou in het hout willen kruipen, tussen de balken waarte gen hij leunt Het is voorbij, het moet voor altijd voorbij Z Als de twee grote volgroeide mannen, volgroeid in elk op zicht, weg zijn, schuifelt Mei ook weg. Met samengetrokken schouder. Terug naar het Basselt, dat zei de oude schipper ook. Naar Jord, die zo goed is en zo sterk. Een zwerver en een vagebond, maar het is veilig bij hem. Mei begint hard te lopen, maar hij is de richting kwijt. De terreinen van „De gouden bark" zijn veel uitgebreider dan vroeger. Het is alles anders geworden en vreemd. Tussen een stroom arbeiders loopt hij mee tot voor het hoofdgebouw. Daar buigt de stroom af naar een uitgang, maar Mei blijft staan, zonder dat hijzelf weet waarom. Als iemand naar binnen gaat, loopt hij weer mee naar een vestibule, waarin veel deuren uitkomen en een brede trap, recht tegenover de ingang. Tegen de wand ligt een bruine tas, die iemand vergat Mei schuift de tas onder zijn arm en dan gaat hij de brede trap op, alsof hij in die tas een boodschap meedraagt. Het is allemaal onwezenlijk. Alleen de vergulde letters op het zwarte bordje, aan het begin van de trap, en het kleme pijltje dat naar boven wijst, zijn werkelijk. „Directie-privé." Het is geen hoge trap. Als Mei de laatste trede gehad heeft, staat hij in een lange gang, waarop weer verscheidene deuren uitkomen. Eén van die deuren doet hij open, vanzelfsprekend, alsof hij daar thuis hoort. Arnout Thiesen heeft zijn gast tot diens auto begeleidt en nu zit hij, het hoofd in zijn hand gesteund, te denken over hetge(»i besproken is. Wat een geluk dat Charles daar te rechtgekomen is. Kind aan huis, om zo te zeggen, bij het ministerie. Een intelligente, handige knaap was hij op school al. Thiesen glimlacht als hij zich herinnert hoe het toen was. - En nu...? Wellicht een kans om het zusterbedrijf in het buitenland, dat met grote financiële moeilijkheden te kam pen heeft, stevig op te bouwen. Overheidssteun, protectie^ Thiesen voelt dat er iets nieuws geboren zal worden, wat al vorm begint te krijgen in zijn geest. Dan stapt Md Hansbert binnen, de vreemde tas stijf tegen zich aange drukt Thiesen is te verbaasd om zich te ergeren over een bezoeker, die zonder te zijn aangediend, bij hem komt Mei sluit de deur voorzichtig, alsof hij bang is om te veel lawaai te maken. Dan groet hij, alsof ze nooit anders dan de beste vrienden zijn geweest. Dag Arnout! Thiesen houdt de armleuningen van zijn stoel vast. Die oogopslag, die kleine tengere handen.... Mei voelt dat de ander naar zijn handen kijkt. Ineens laat hij de tas vallen of het iets onaangenaams is en blijft een ogenblik met uitgespreide vingers staan. Dan herkent Thiesen hem. Mei! Hij wil iets vriendelijks zeggen. Mei Hansbert lijkt nog kleiner, nog vreemder dan vroeger. Iets hulpeloos kinder lijks is er in zijn verschijning. Mei kijkt hem aan. Thiesen voelt die blik doordringen. Is er in die ogen toch iets? Onmiddellijk overwint het nuchtere, harde. Even boven zijn hart is nog het litteken, waar het mes dat naar hem geworpen werd, miste. Met een ruk neemt hij de telefoon °PMel raadt zijn bedoeling. Laat dat, ik zal je niets doeru Ik wil alleen wat met je praten. Thiesen draait een paar cijfers van het nummer dat hij wil oproepen. Dan legt hij weer neer. Maar het klinkt dreigend als hij vraagt: Wat kom je doen, Hansbert? Met je praten, herhaalt Mei. Ik wil weten waar d« gouden bark is en wat je hebt gedaan met de aantekeningen van mijn vader. Dat zou je mij tenminste kunnen zeggen, Arnout. Mei ziet er uit als een koppig kind dat zijn zin wil doordrijven. Met zijn ene voet schuift hij heen en weer over het tapijt. Er is een rimpel tussen zijn ogen en hij zuigt zijn onderlip in, zoals kinderen dat doen. Maar Arnout Thiesen wil dat niet zien. Hij kucht even en legt enkele papieren op zijn schrijftafel recht. Ik weet niets van een gouden bark, noch van aanteke ningen. Wees verstandig, Hansbert, en ga weg. Niet alleen uit mijn kamer, maar helemaal weg. Je kunt overal leven en iets vinden om je mee bezig te houden, alleen niet hier. (Wordt vervolpd) Kinrior- doncaster - Itinfiei Op een kinderfeestje in Doncaster in En- geland hebben de ers van zeshonderd kinderen om - hun kind te vinden. De kluwen graaiende moeders ontstond toen een van de aanwezigen aankondigde dat de pakjes zouden worden uitgereikt. De nieuwsgierig heid won het en de dames bestorm den de stapel van tweeduizend ge schenken. Het feest zal voortaan wor den gehouden zonder dat de moeders erbij zijn. L-tEVE HELP. ALLES BC UlTcS&SLCCPT. ER MCETEN EXJS OVEf LEVÉWJ geven. Voor zij echter op de juiste af deling waren, werden zij ingesloten toen een elektronisch slot weigerde. Hoe de cipiers er ook aan prutsten. het mocht niet baten. Ten einde raad haalde men er een brandkastkraker bij. De vakman had het in een wip geklaard. SUKKELTJE EN BRUUNKE Daar zit Stikkeltje in een grote badhand doek gewikkeld, terwijl zijn kleren om het fornuis hangen te drogen. Het wordt al donker buiten. „Weet je wat", zegt moe der Flapoor, „blijf van nacht hier maar slapen; als het donker is kun je toch niets vinden!" Diepe rust in het konijnehol! Stikkeltje en Bruunke snurken om het hardst. De enige, die niet slaapt is Jats Allewats, die tevergeefs in het donker naar de torenhaan zoekt Mis, Jats! zegt, dat de beren groene ogen hebben en 's Morgens vertelt Bruunke, waarom hij echte Bruunke heeft bruine! En nu wil Bruunke weten, beren wil zien: hebben ze bruine ogen of groene? waar hij aan toe is! Hij wil zo graag heel precies Een pop in de speelgoedwinkel plaagt hem en op een echte beer lijken! FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11