Weekagenda Huisartsen in Leiden e.o. ontwerpen eigen financiële regeling Visie burgemeester op toekomst van Leiden Landschapstentoonstelling in het stedelijk museum Feike Asma bespeelde orgel Opstandingskerk NOURILAX Rustige veemarkt met opklaring voor Kerst XEOTE LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 DECEMBER 196 Zaterdag (17 december) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. jongerensoc. 't Roefje, original English party. Breestraat 19: jeugdsociëteit Boeme rang, met buiksprekende disco-jockey. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: herv. jeugdsociëteit, „Misdaad in don ker Leiden". Den Haag Schouwburg. 8.15 u.: Haasche Comedie met „Voorjaarsontwa- Den Haag Diligentia. 1 u.: Arena met „De kleine en de grote koning 8.30 u. nam. Nieuwe Komedie met „Ma ma. kijk, zonder handen". Scheveningen Circus-theater, 8 u.: Nationaal Ballet. Scheveningen Kurzaal, 8.15 u.: Resi dentie-Orkest, met pianist. Hockeykantine park Roomburg. 3 uur: jazz-avond, kwartet Joop van Enkhuizen, na afloop jamsessions. Zondag (18 decembei) Maandag (19 dec.) Stadhuis. 2 en 7.30 uur: vergadering gemeenteraad. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come die met „Een dag in New York". Antonius-clubhuis, Mare 43, 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen. kerst- Dinsdag (20 dec.) Parochiezaal naast St. Petruskerk, Lammenschansweg, 8 uur: afd. Leiden Expojé, kleurenfilm. Zaü Petrakerk, Surinamestraat, 8 u.: lid. Noord Christenvrouwenbond, kerst- Kantine school Haag-weg 4, 8 uur: Le- nng-filmavond Ver. oudleerlingen Am- j bachtsschooL produktie en toepassing moderne verven. I Afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Ver.: dagtocht naar Brussel, vertrek van sta tion Leiden om 8 uur. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur I Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met ,,Een dag in New York". LEIDERDORP garage Kamsteeg, Van der Valk Boumanweg, 7.30 uur: volkskerstzang, medewerking van kin derkoren Woensdag (Jrt dec.) Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw, j Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur: tuiniers- 1 en bloemistenver. Door Eendracht Ver bonden, keuring kerststukjes. Breestraat 19. 7.30 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, kerststukjes I maken. Centraal belastinggebouw Stations plein 7, 10 uur v.m.: opening gebouw. Kerk Oude Vest, 8 uur: oudervereni ging Philadelphia, kerstfeest van De Klimroos. De Poort en De Koepel Den Haag. Schouwburg, 8.15 u.: Haag sche Comedie met ..Voorjaarsontwaken". Donderdag (22 dec.) Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., kerstpro- menadeconcert Rott. Philh. Orkest. Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: De I Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro- I te". Vrydag (23 dec.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. tienersoc. t Venster, kerstfeest. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilavond voor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd Lei den Zuid-West Christenvrouwenbond, kerstfeestviering. Den Haag. Schouwburg. 8.15 uur: Haag sche Comedie met ,,De Meteoor". Den naag. Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Romulus de Gro- Zaterdag (24 dec.) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, kerstfeest. Stadhuisplein, 7.45 tot 8.15 uur: kerst zang, met begeleiding carillon. L-HJ.-gebouw, Levendaal 101, 7 uur: herv. jongerensoc., kerstmaaltijd. Breestraat 19. 8 uur: jongerensoc. Boe merang. kerstnachtspel door chr. toneel groep Imperium. Den Haag. Schouwburg, 8.05 u.: Haag sche Comedie met „Prof. Bernhardi" Meubelshow Toonkamers Van der Klugt. Haarlem merstraat: van zat. 17 tot zat. 24 der meubelshow. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48. tel. 21060 Op zaterdag 17 december is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: apotheek D. C. Kok Rapenburg 9. tel. 24807. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Tot Hulp der Mensch- Geen patiënt verstoken van artsenhulp LEIDEN Het bestuur van de af deling Leiden van de Landelijke Huis artsen Vereniging verzocht ons opne ming van het volgende communiqué. Voor nadere bijzonderheden zie men ons plaatselijke Commentaar op pagi na 4. „Hoewel het centraal bestuur der Landelijke Huisartsen Vereniging er naar gestreefd heeft, in redelijk over leg tot een overeenkomst voor abon nementshonoraria te komen, bestaat de mogelijkheid, dat deze opzet niet wordt gerealiseerd. Indien per 1 ja nuari 1967 onverhoopt geen overeen komst met de ziekenfondsen mogelijk zou blijken, dan biedt de ziekenfonds wet zelf daarvoor reeds de oplossing: de verstrekkingen in nature worden vervangen door een uitkering in geld aan de verzekerde, die als particu lier patiënt geneeskundige hulp ont- Of deze uitkering in geld de gemaak te kosten al dan niet volledig zal dekken, is ter beoordeling van de mi nister (art. II der Ziekenfondswet) Wat dus per 1 januari '67 kan gaan gebeuren, is het wettelijk invo van een verrichtingssysteem vooi ziekenfondsverzekerden met mogelijk :n eigen risico. Voor alles dient de uitgangstelling te zijn: geen patiënt zal om financië le redenen verstoken blijven van nood zakelijke huisartsenhulp. Men zal al tijd op zijn dokter kunnen rekenen, ongeacht de honoreringsprocedure, on geacht de relatie met de ziekenfond sen. Het is gebleken, dat een verrich tingssysteem ook nu al jarenlang voor vele Nederlanders goed functio neert. Wij menen onder andere de IZA en IZR onrecht aan te doen het anders te stellen. Er bestaat per l-l-'67 geen overeen komst tussen de ziekenfondsen en de L.H.V. Alle Z.F.-(abonnements)con- tracten zijn automatisch vervallen. De honorering van huisartsenhulp zal per verrichting geschieden. Voor alle patiënten geldt het geadviseerde par ticuliere tarief. Wijze van betaling: bezoek op het spreekuur contante be taling: behandeling aan huis: contan te betaling. Iedere patiënt ontvangt een beta- Burgerlijke stand van Leiden Gehuwd: J H N Wennekers en S van der Zanden; G de Zeeuw en C Musterd; H A Bruining en M V Volmer. Geboren: Catharina J F, d v H D Dijkstra: Job M. z v A C A Jansen; Petronella J, d v H J van Dam; Reina W, d v B Star; Sylvia H, d v A J van Beelen; Jacob, z v J Groen. Overleden: T van Driest. 56 j, echtgenote van H L IJzer; W J Westhuis. 65 j. wed. van F G van der Loo; K M Meijer, 51 j., wed. van G Beumer; R A Deekman. 2 weken, d.; H van Leeuwen. 78 j, m. Literaire opdrachten LEIDEN De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft prof. dr. P. Minderaat te Leiden opdracht verleend een uitgave te ver zorgen van Bredero's Moortje. Prof. dr. C. F. P. Stutterheim te Oegstgeest kreeg opdracht een uitgave te verzorgen van Bredero's Spaanschen Brabander. DOKTERSDIENST Tot 12 uur zaterdagmiddag eigen huis arts raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen. (ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARA1ÏE DIENST 24 uurs autohulpdienst TEL. 21496 b.g.g. 20693 Films voor donderdag CAMERA (2 30. 7 en 9.15 uur): Dat ogen-bik van liefde (18 jaar) LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Agent 383. paspoort naar de hel (18 jaar) LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uut>: Blond en Drutaal (18 jaar). REX (2.30 7 15 en 9.15 uur): Slaaf van rijn driften (18 jaar). STUDIO 2 30. 7 en 9.15 uur): Ik een ••rouw <18 jaar) TRIANON (2 en 8 uur): Westside Story <14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen vaD Kees Vollemans (tot 18 januari). De Lakenhal: tekeningen uit het Pren tenkabinet te Leiden van hei vroege landschap, van 18 dec. tot 16 jan., dag. van 10 tot 4 u., zondags van 1 tot 4 uur WASSEN AAK - Kunstzaai HeuU. Hoi- taao I: tentoonstelling van aquareUen van Joop Dam en K er amies van Geert benreu der, van zat. 26 oov tot en 15 dec., maandag tot en met zat. van 10 tot 5 u„ ook dinsdagavond 8 tot 10 zondags gesloten. WASSENAAR kunstzaaiHeuffHol laar. 7: tentoonstelling klein plastieken v Connne Fransen-Heslenfeld en van schil derijen, tekeningen en grafiek van Wto Vaarzon Morel, geopend na zat 17 dec maandag to-t en met zat. van 10 bot 5 uur ook dinsdagavond van 8 bot 10 uur, zon dags, kerstdagen. Oud en Nieuw en 10 jan. gesloten. Bij reële financiële onmacht zal nimmer tevergeefs door de patiënt beroep op de Bijstandswet wor den gedaan. Deze wet voorziet im mers in al die gevallen, waarin de noodzakelijke kosten van het bestaan waaronder ook geneeskundige hulp niet uit eigen middelen betaalbaar blijken. In onze samenleving is deze sociale zekerheid geen charitas een gebruikelijk recht. Vermeld dient nog te worden, dat wanneer een beroep op de Bijstands wet door de gemeentelijke sociale dienst is afgewezen, dit betekent, dat betrokkene wel bij machte is de re kening te betalen. Het begrip „draag kracht" is door de arts nimrr door genoemde dienst altijd op heid en juistheid te toetsen. In overleg met en met goedvinden van de patiënt, die reeds onder de zorgen van de G.S.D. valt, kan de arts een verzoek richten aan de dienst om de financiële afwikkeling betref fende verleende huisartsenhulp aan die patiënt rechtstreeks via deze dienst te doen plaats vinden". Duivenexpositie in Lisse LIS SE Wie een pracht collectie postduiven wil zien, kan daarvoor van avond (zaterdag) nog terecht in de zaal van Contact aan de Lisserdijk. waar de postduivenhoudersvereniging Oude Blauwband gisteravond een ten toonstelling van postduiven opende, :en mooie viering van het 2e lus trum der vereniging genoemd mag worden. Er is nog nimmer een zo lijkse tentoosntelling ingezonden als ditmaal. De uitslag van de keuring is als volgt: D v Reenen won een beker voor het hoogst aantal punten (40); de daar op volgende was G B Roodenburg, derde werd H v Duyvenbode. De sportbeker. cupmodel, voor de mooi ste oude doffer was voor N de Kuyper, idem voor de mooiste oude duivin J Mijnders; sortbeker voor de jongste jonge doffer H v Duyvenbode; idem voor de moisfce jonge duivin G B Roo denburg. De medfaillehanger voor de hoogst geklasseerde junior werd in de wacht gesleept doer H. van Dijk. De heer D. Schaap had een wisselbeker geschonken voor de schoonste duif van het geheel en daarvoor was de heer N de Kuyper de gelukkige winnaar VALKENBURG B en W. onder zoeken de mogelijkheid een aantal woningen uit het gemeentelijk woning, bedrijf te laten voorzien van een bij keuken met ruimte voor douche of w asfielegenheid. LEIDEN Op de lunchbijeenkomts politiek spel kan worden. Daarom het departement van Nijverheid zal Leiden in agglomeratieverbavd Handel heeft burgemeester Van moeten gaan regelen wat, men niet der Willigen in de koffiekamer van binnen de eigen grenzen tot stand de stadsgehoorzaal gistermiddag ge sproken over: Leiden, zijn toekomst en zijn problemen. De burgemeester zei. dat naai- zijn inzicht het gemeentelijk beleid moet gaan langs de lijnen waarin de stad zich tot nu toe heeft ontwikkeld, dat is industriestad. universitetitsstad, handelsstad, cultuur- en museumstad en woonstad. Voorwaarden Of hiervoor de voorwaarden aanwe zig zijn, hangt af van het voorhanden zijn van bestuurskracht, geld en grond. Over de bestuurder zei de burgemees ter, dat deze moet beschikken over tact, rust, enthousiasme, doorzettings vermogen, toewijding, onbevreesdheid en bereidheid vertrouwen te schen ken. Over die grond sprekend, merkte de burgemeester op, dat de grens wijziging te laat is gekomen en bo vendien ontoereikend moet worden geacht. In het aanhangig maken een nieuwe grensw ijzigingsprocediwre ziet nvr. Van der Willigen evenwel geen brood zolang grenswijziging kan brengen. Natuurlijk stond de burgemeester ook stil bij de woningnood, een vrese lijk probleem, dat de hoogste urgentie heeft. Toch kan Leiden niet wachten met stadssanering, verkeersverbete- ringen en scholenbouw tot de woning nood is opgelost. Dan zou het een on leefbare stad worden. het Prentenkabinet eens in de open baarheid te brengen. Hoewel het mate riaal, zo kostbaar, zo broos, zich niet leent voor veelvuldige expositie is het toch jammer dat tentoonstellingen als deze niet vaker worden gehouden. LEIDEN De jaarlijkse kerstten toonstelling in De Lakenhal is dit jaar gewijd aan de landschapsteken kunst in de noordelijke en zuidelijke Nederlanden van pl.m. 1540 tot rond 1600. Ze wordt gevormd door een se lectie uit het bezit van het Prenten kabinet der Rijksuniversiteit en wel voor een groot deel uit de in 1956 aangekochte verzameling ,Welcker", De expositie werd samengesteld door drs. J. Bolten. conservator van het Prentenkabinet. De collectie prenten omvat een pe riode van ongeveer zestig jaar. eindi gend rond 1600. Toen kwam nl. het realistische landschap van de Noord nederlanders sterk naar voren. Vóór die tijd groepeerden de landschaps tekenaars zich rond enkele grote figu ren zoals Breughel en een aantal via het Duitse Frankenthal naar de noor delijke Nederlanden uitaeweken Vla mingen. De tekenkunst uit die tijd kenmerkt zich door een geraffineerdheid van compositie met doorzichten naar het achterplan. Hierdoor sluit deze pro fane kunst aan bij de zgn. primitieven. derlijke picturale delenzonder dat aan het compositoire geheel geweld wordt aangedaan. Het is een goede gedachte geweest deze selectie uit het zo rijke bezit De expositie is te bezichtigen vc december tot 16 januari. Op werkda gen van 10 tot 4, op zon- en feestd van 1 tot 4 uur. W. Prins LEIDEN De altijd rondtrekkende, veelgevraagde organist Feike Asma concerteerde gisteravond in de Opstandingskerk aan het Steensctwwr voor een schare oprecht-belangstellenden. Hij had deze heer een werkelijk goed instrument tot zijn beschikking. Dit orgel heeft een aantal mooie, pregnante registerstemimen, en het boswerk is vol en glanzeivd. Asma heeft van de geboden kansen over 't algemeen een nuttig, soms inte ressant gebruik gemaakt. Zijn stijl, zijn bekwaamheden en zwakheden mogen wel als bekend worden verondersteld. jane Kunsi aan uij ae zgn. pmniueveii. De prent wordt opgebouivd uit afzon- I Men kan er zo ongeveer van tevoren werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen LEIDEN Tussen St. Nicolaas en de Kerstdagen is de handel op de veemarkten nogal eens verdeeld. Als er gisteren sprake was van „opkla ringen", wat dat alleen op de slachtvee-afdeling. Na de „zoete" dagen (St. Nicolaas) hoopt de vleeshandel in de gelegenheid te worden gesteld voor een „hartig hapje" te zorgen. Het schijnt dat we de grootste aan voeren van schapen dit jaar wel gehad hebben. Reeds weken lang werd gezegd dat de schapen op waren maar steeds werd deze bewering gelo genstraft door grote aanvoeren. Gisteren waren er echt minder. Verbruiksvee: Omstreeks deze tijd van het jaar zijn de omzetten bij de melk- en varekoeien niet zo groot. Hetzelfde beeld toonde de jongvee-af deling; ook de pinken en graskalveren deden het rustig aan. Slachtvee: In tegenstelling tot de vorige week een grote aanvoer van slachtrunderen. Tegenover een wat grotere vraag stond een ruime aan voer en daar al de slachtveemarkten werden gekenmerkt door hetzelfde beeld werkte dit een vlugge handel niet in de hand. De officiële notering lag dan ook iets lager. Vette kalveren waren er eveneens meer, doch deze diersoort ging vlug van de hand. In tegenstelling tot vele andere markten waar sprake was van een afzwakkende handel. Gisteren bleven de oude prijzen ruim gehand haafd. Varkens - slachtvarkens: Beurs- en markthandel droeg een merendeels vlug karakter met een wat hogere no tering. Er is vraag en het aanbod is te klein, zodat de prijzen geleidelijk wat optrekken. Diverse factoren wijzen erop, dat er hevige spanning zal ont staan tussen vraag en aanbod. Biggen en lichte varkens: Bij nor male aanvoer een redelijke en goede handel met optrekkende prijzen. Ook de slachtzeugen bleven gevraagd. Wolvee: Wolvee gaf de afgelopen week een gereserveerde vraag er matige handel te zien maar gisteren bij een beperkte aanvoer kwam er wat meer beweging vooral bij de lammeren waar de handel goed was en de prijs werd gehandhaafd. De vette schapen konden niet geheel meekomen, maar alles werd verkocht. Geiten: weinig aanvoer. De pluimveemarkt gaf een levendig beeld te zien. Er was een grote aan voer en een goede handel. aar gissen, welke stukken zullen slagen welke onbevredigd laten. Asma's kracht ligt niet in contrapunt vertolkingen zijn musische driften ver oorzaken dan dikwijls kleine verschillen tussen handen en voeten, waardoor de vastheid wankelt en het lijnenspel neve lig wordt. Dit was weer min of meer het geval in Bachs Dorische toccata. Ook de toccata (in d-klein) van Albert Renaud toonde vaak onrustig makende tempo wisselingen. Voluit positief konden andere verklan kingen worden gewaardeerd. Het andante uit Sonate 4 van Bach, de driedelige sonate (in E-groot) van de achttiende- Londenaar M. Chr. Festing (ove rigens bekend als orgelcomponist) en de Pastorale van Franck speelde de concert gever beheerst en kleurig, waarbij hij zich in melodische gevoeligheid kon uit leven. Zijn Franck-vertolking was boven dien stijlvol. Het knapst en mooist vond ik het spel i Daquins tiende Noël. Dit zijn variaties op het kerstlied „Quand Dieu naquit Noël, dedans la Judée", waarvan melodie zeker zes k zeven generaties in Frankrijk en daarbuiten in vervoering bracht en tot kroeg-, gruwel- en kerst liederen inspireerde. Ook nu schijnt die kracht nog niet gebroken. Asma speelde de briljante oermuzdkale variaties zonder aantrekkelijk zonder ook een moment uit te glijden. Zijn laatste daad op dit concert was de enthousiaste weergave van Zwarts tweede kerstsuite. De liefhebbers konden hier hun hart ophalen. Het laatste lied, „Daar ts uit 's werelds duistre wolken'', werd staande, uit volle borst meegezongen. Uitdijen Tenslotte schonk de burgemeester aandacht aan het beeld van de uit dijende stad, zoals prof. ir. Angenot dat heeft geschetst. Factoren waardoor ook zonder stijgend inwonertal een sterke vergroting van de stad plaats heeft zijn: langere gemiddelde levens duur, grotere omvang van nieuwe wo ningen, toenemend autobezit, sterke toeneming van terreingebruik per beidskracht door industrieën, de pansietendens by recreatieruimte, de ruimtebehoefte van de universiteit, de uitbreiding van het onderwijs en de stadssanering. Raadsleden voelen zich gegriefd door satire NOORDWIJK Verscheidene raads leden zijn van mening, dat in de sa tirische rubriek „Bij de heren 19 op de tribune" in het weekblad De Zeekant de grenzen van het behoorlijke de laatste tijd worden overschreden. Zij hebben begrip voor de vaak daarin verscholen humor, maar zij zouden de artikelen meer waarderen, wanneer niemand zich er door ge kwetst behoefde te gevoelen. B en W. zeggen in hun antwoord niet op deze opmerkingen te willen ingaan met het oog op de vrijheid var drukpers. T.V.-antennes weg in Noorchvijk? NOORDWIJK B. en W. hebben ir onderzoek de mogelijkheid van toepas sing van een centraal antennesysteem. De grootste moeilijkheid schuilt i' het feit, dat in de huizen voorzienin gen moeten worden getroffen diefde meeste bewoners niet welgevallig zijn. Degenen die reeds een t.v.-antenne hebben maken bezwaar tegen de ex- tra-kosten en de niet-t.v.-bezitters hebben bij de hele zaak geen belang. Vuurtorenplein, duur NOORDWIJK Tal van raadsle den zijn bezorgd over de hoge kosten van het Vuurtorenplein. B. en W. zeg gen toe de uiterste zuinigheid te zul len betrachten en te zullen onderzoe ken of soms een baatbelasting kat» worden ingevoerd. Noordwdjks raad vergadert NOORDWIJK Dinsdagmiddag om half 4 komt de raad in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de begrotingen1967. Interim Hoogovens onveranderd IJMUIDEN De Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken NV zal 20 december weer 6 pet. interim, dividend uitkeren. Ford ontslaat le Genk BRUSSEL Belga verneemt dat Ford te Genk 150 man zal ontslaan wegens on voldoende afzet en tussen Kerst e® Nieuwjaar niet zal wrken. Ergens Het woord „ergens" heeft sommige Leidse raadsleden stevig in zijn greep. Uit één mond noteerden wij donderdagmiddag binnen vijftien minuten: ,Jk ben ergens een beetje teleurge steld", „Ergens heeft het mij getrof fen"; wat ons ergens meeviel"; „Daar ben ik ergens wel verheugd De geachte afgevaardigde mag wei oppassen, want straks is hij nergens Bont Raadsleden kunnen het ook te bont maken. In de Leidse raad sprak er deze week een over gymnastiek, heel gewone gymnastiek. Daar moet méér voor gedaan worden. Akkoord! Maar waarom dan gesproken over dit „randverschijnsel in ons cultuur patroon"? En als er dan ook nog een poos op dat cultuurpatroon wordt doorgeborduurd, heeft niemand meer te vragen hoe het toch komt dat de raad z'n eind niet kan vin- Present(je) Leidse raadsleden ontvangen dertig gulden presentiegeld voor een mid dagzitting en twintig gulden voor een avondvergadering. Wij willen niet beweren, dat dit veel is, ook niet dat het te weinig zou zijn. Wij releveren het gewoon maar. Vorige week zagen we op zekere middag om 10 over half 5, toen de verga dering dus al bijna drie uur aan de gang was en op haar eind liep, een raadslid binnenstappen en de door een bode aangereikte presentielijst tekenen. Tien minuten later kwam nog een raadslid binnen. Ging het dit tweetal er nu om de laatste woorden van die middagvergadering niet te missen of zag men het pre sentiegeld als een presentje? 8 x ik De ik-vrouw uit Studio is haar acht ste week ingegaan. Het is maar dat u het weet. De Leidenaars zijn erg lief voor Pas-toe Burgemeester Bonnike van Noord- wijk heeft gezegd, dat hij een dubbel leven leidt. Hij is namelijk volière- houder en zulke mensen schijnt dat eigen te zijn. Inderdaad kom je bij de burgemees ter van Noordwijk steeds opnieuw voor verrassingen te staan. Vorige week zaterdag liep hij op het strand vermomd als zeeman in rood fluo rescerend oliegoed. Straks kunnen we hem verwachten als badman, vuurtorenwachter, reisleider of bloembollenkweker. Een goede burgemeester, die nur. Bonnike. Griek onder de Grieken. Alles pleit voor TELEFUNKEN Perfecte opname en i sublieme Piweergave. Met bandrecorders Joh. van Wolfswinkel Raadsagenda Sassenlieim SASSENHEIM Dinsdagavond om 8 uur vergadert de raad. De agenda vermeldt onder meer: Instelling «rat ioning vakonderwijzers; onderwysver- 1967; overnemen strookje grond langs Waskeekerlaan; ruiling grond Elba- laan; verhuur sportveldencomplex; vuilverbranding. LEIDEN Zuster Wil v. d. Bosch van het Diaconessenhuis is geslaagd voor de aantekening kindeverple- ging. vragen: hoe komt die man aan zo'n woord? Zelf gaf hij de andere leden van de raad reeds het antwoord: een afkorting van zuurpruimige ouderen", waarmee hij dus, zoals de verstandige lezer wel zal begrij pen. het sohuldaccent bij de ouderen wilde leggen. Haarziekte Volgens de uitnodiging van het departement Leiden van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel zou burgemeester Van der Willigen op de gebruikelijke lunchbijeen- komst komen spreken over: Meiden, haar toekomst en haar problemen". Te zijner tijd de kale hoofden by het departement maar eens tellen. Tegen de haar-ziekte is geen kruid gewassen. Hoofdpijn Blijkens een advertentie in de al tijd boeiende Personeelskrant is de Cemsto in Leiden op zoek naar „representatieve, by voorkeur onge huwde vrouw", die wil optreden als plaatsvervangd hoofd. „Door de groei van de organisatie" namelijk, „heeft het huidige hoofd een plaats vervangster en een rechterhand Bij lezing daarvan hadden we eigen gebrekkige hoofd bijna in de schoot gelegd. Maar voor een links handig als het onze zal er wel geen plaatsvervangster zijn. Bevel In Katwijk en Noordwijk beginnen :e behoorlijk bang te worden, dat er van de zomer niet genoeg Duitsers op het strand zullen zitten. Een trieste zaak. Dieptepsychologen hebben zich er al mee beziggehouden en de kusthotel- houders is geadviseerd eens met kunstreizen te lokken. Voor cultuur zouden onze oosterburen nogal ge voelig zijn. De practici hebben aangedrongen op betere bedden, warm water, lekker der eten, grotere onderdanigheid. Zouden we niet beter alle Duitsers kort en goed het bevel kunnen ge ven zich 's zomers naar Hollands kust te spoeden? Hallo Het bestuur vast een afdeling van de christenvrouwenbond te Alphen heeft bepaald, dat alleen leden die telefoon hebben kandidaat mogen worden gesteld als bestuurslid. Erg democratisch. Leuke voorwaar den zijn bijvoorbeeld ook een dikke portemonnaie of een snelle auto. Stout De pyp van de oproepende dommee over wie we het vorige week had den, is terecht. Een stout zoontje van een ouderling had hem gevon den en kapotgemaakt. De pijp wordt nu op kosten van de bij het lezen van het kerkblad bleek geworden ouderling gemaakt. De tabakszak is al veilig terug bij de dominee. IFarm N.Z.H.-chef tegen buspassagiers die tot op de treeplank staan. .Jiiet zo eenkennig, niet zo eenkennig. Kruip maar lekker dicht tegen elkaar aan. Hier is het toegestaan". Het gaat er warm toe bij de N.Z.H. Bordje Het Camera-theater aan de Hoge- woerd houdt niet van half werk. In de etalage ligt een bordje met de woorden: .Mier geplaatste fietsen worden verkocht". .Moe steel ik een miljoen" bin nenkort in dit theater waarschijn lijk. Zupro's Tijdens de begrotingsbehandeling van de Leidse raad heeft de heer L. F. Molle (P.v.d.A.) zijn licht doen schijnen op het hedendaagse jeugd probleem. „Portiekjesnimfen" noem de hij in navolging van anderen de meisjes van een categorie ongrijp bare jeugd. Die jeugd zelf wilde hij „zupro'snoemen. U zult zich af-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3