Weekagenda Commentaar Ik neem m'n pet af voor de snelle hulpverlening Jammer dat we niet nog dichterbij konden komen Bloembollencultuur bemiddelt DISPOSITIE ORGEL STADSGEHOORZAAL Oud-raadslid Ten Broek tot ridder bevorderd Liftenfabriek werd laaiende vuurzee Zuiveringsinstallatie naar hoogheemraadschap Massale Kerstzang op het Stadhuisplein Blokkade NIEUVE LEIDSE COURANT S MAANDAG 13 DECEMBER 196« JI t m? Maandag (12 december) Burcht, 8.30 uur: oprichtingsvergade- të ring afd. Leiden Democraten '66. Stadhuis. 2 en 7.30 u.: gemeenteraads vergadering, begroting. Gehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering Turn kring Leiden en Omstreken. LEIDERDORP dorpshuis. 7 tot 8 uur: ruilavond voor jonge filatelisten, 8 tot 11 uur voor senioren. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Ensemble met „Het uur der verruk king." SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: jaarconcert Kon. Conservatorium voor Muziek. gemeente- Dinsdag (13 december) Jacobazaal Den Burcht. 8 uur: Film club 16 K. en O-, A Midsummer nights' Dream, inleider Hans P. van Oosterom. Gehoorzaal, 8 uur: Chr. Oratoriumver eniging Con Amore Weihnachts-orato- rium J. S. Bach. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 2 en 7.30 uui raadsvergadering, begroting. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon. Natuurhist. Ver., dia-avond. Museum Oudheden,- 8 uur: prof. dr. J. M. Hemelrijk, A'dam, over Vroeg-Grieks aardewerk. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Centrum met „Alleen op vrijdag." DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Tingel-Tangel-cabaret. Woensdag (14 december) Camera. Hogewoerd, 7 en 9.15 uur: K. en O., film van de maand. Salvatore Giuliano. Doopsgezinde kerk. Pieterskerkstraat. 7.30 uur: oecumenisch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Danstheater. DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: «TingelrTangel-cabaret- SCHEVENINGEN Kurzaal. 3.15 uur Utrechts Symfonie-Orkest. Donderdag (15 december) Gehoorzaal, 8 uur: bijzonder concert, t.g.v. ingebruikneming van het nieuwe orgel, Albert de Klerk orgel, Acfje Hcy- nis alt, Ned. Kamerorkest en Ned. Ma drigaalkoor. Schouwburg. 8 uur: Delftse studenten toneelvereniging met musical. Stadhuis, 2 en 7.30 uur: gemeente raadsvergadering. groting. Gehoorzaal, 2.30 uur: jeugdconeert Mij voor Toonkunst, t.g.v. ingebruikneming grote orgel. Ned. Kamerorkest. Albert de Klerk, orgel. WASSENAAR herv. dorpskerk. 8.15 uur: advents-kerstconcert Chr. Wasse- naarse Oratorium vereniging en Rott. Bachorkest, met solisten. DEN HAAG Diligentia, 815 uur: Ned. Kamerkoor. Vrijdag (16 december) Chr. Gerei Kerk. Steenschuur 9. 8 u: orgeiconcert Feike Asma. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, tienersoc. t Venster bingo-avond Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Den Haag Schouwburg. 8.15 u Haagsche Comedie met „Een zondag in New York". Den Haag Diligentia. 8.15 u.: Ned. Kamerorkest. Den Haag Kloosterkerk. 1 u.: orgel bespeling Bernard Renooy. Zaterdag (17 december) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. jongerensoc. 't Roefje, original English party. Breestraat 19: jeugdsociëteit Boeme rang, met buiksprekende disco-jockey. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101. 8 uur: Verv. jeugdsociëteit, „Misdaad in don- ar Leiden". Ben Haag Schouwburg. 8.15 u.: Haasche Comedie met „Voorjaarsontwa- Den Haag Diligentia. 1 u.: Arena met „De kleine en de grote koning 8.30 u. nam. Nieuwe Komedie met „Ma ma, kijk, zonder handen". Scheveningen Circus-theater. 8 u.: Nationaal Ballet Scheveningen Kurzaal, 8.15 u.: Resi dentie-Orkest, met pianist. Zondag (18 dccembei Rapenburg lO: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, open huis vooi iedereen Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal-apotheek, Breestraat 74, tel. 20553. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Een mo ment van zwakte (18 jaar): woensdag 7 en 9.15 uur: Wie doodde Salvatore? Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Vier vrou wen voor Layton (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur, donderdag geen middagvoorstelling): Boeing-Boe ing (alle Leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Het com plot der geweldenaars (14 jaar) Studio (2.30. 7 en 9.15 uur) vrouw «18 jaar) Trianon (2.30. 7 en 9 15 uur): Westside Story (14 jaar). 99 Schipper Van Beelen van KW 24: 99 (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE Erg onder de indruk van wat ze hadden n gemaakt, zyn d.e bemanningsleden van de Cornelis KW 24 van zee te ruggekeerd. Schipper Klaas van Bee len: „Wat is dat erg, plotseling zo'n schip ondersteboven te zien dry ven, doodstil, zonder enig teken van le ven in de buurt. We voelden ons zo machteloos. We waren de eerste ogenblikken met stomheid geslagen konden onze ogen nauwelijks ge- Onmiddellijk daarna heeft schipper Van Beelen opdracht gegeven het net binnenboord te halen, waarna men dichter naar het omgeslagen schio to«- „We voeren erlangs en tuurden de zee af of we mensen zagen. Toen sloe gen we alarm via Schevendngen-radio en zetten het zoeken voort. Het was Vrij goed weer, windkracht 7, geen wind voor het vergaan van een sdiiD". Plotseling Schipper Van Beelen vermoedt, dat de ramp zich plotseling heeft voltrok ken. „Ze hebben niet eens tijd gehad om de dinghy uit te pakken. We hebben •'n ding opgevist, die nog in de kist gewoon van het dek moet' Bovendien heb ik een Scheve- ningse schipper gesproken, die om zeven uur 's morgens nog contact met schipper Jan Hoek had gehad. En toen wij de omgeslagen kotter ontdekten, was het een uur of half negen. Nog een half uurtje bleef i toen zagen hij drijven zinken. Het was jammer, dat we door de toch nog vrij stevige wind niet dich terbij konden komen. Dan hadden we met ons net er misschien een beetje aan kunnen treklken. Nu zal de oorzaak altijd wel een raadsel blijven als ze niet gaan duiken. Het is daar veertig meter diep. Ik heb het idee, dat de stoffelijke resten van de bemannings leden zich in het schip bevinden". Geweldig Met tal van andere schepen heeft de bemanning van de Cornells tot 's avonds vyf uur gezocht. Toen werd het te donker om verder -te gaan- Schipper Van Beelen is uitermate tevreden over de hulpverlening. „Dat was geweldig. Daar neem ik m'n pet voor af. Nauwelijks was het alarmsein de lucht in of er kwam al een vliegtuig precies op de plaats waar het gebeurd was af. Later kwamen er meer en ook kregen we assistentie van een schip van de Ma rine. Dat is toch wel plezierig, dat je niet aan je lot wordt overgelaten. Als die mannen in een dinghy hadden gezeten of met een zwemvest om in zee hadden gelegen, dan waren zo gevonden". HAARLEM Naar aanleiding van de moeilijkheden die gerezen zijn tus sen de Bond van bloembollenhandela ren en de Coöperatieve vereniging Hollands Bloembollengenootschap Lisse, die er toe over is gegaan be halve bollen ook bloemen te veilen, heeft de voorzitter van de Koninklij ke Algemene vereniging voor bloem bollencultuur, drs. H. B. P. A. schert uit Uithoorn, in de vanmorgen in Haarlem gehouden vergadering meegedeeld, dat het hoofdbestuur be reid is in het bestaande conflict be middelend op te treden. Dit aanbod wordt aldus spreker met volle ernst gedaan, omdat juist in de eniging de verschillende belangen el kander ontmoeten- Die verschillende interessen hebben in de lange bestaansperiode der ver eniging bij herhaling geleid tot dis cussies. maar ook steeds tot afwegen van eikaars belang en uiteindelijk tot een harmonie der verschillende accen ten. Het aanbod is hierbij gedaan voor hen, die hun verantwoordelijk heid gevoelen, staat een koninklijke weg 'open', aldus spreker, die van oor deel was dat het onmogelijk in he belang van het vak kan zijn, dat eer verschil van inzicht of methoden ont aardt in enerzijds het stijf houden van de poot en anderzijds in het boycot ten van eikaars instellingen en hel betrekken van derden in de onder linge meningsverschillen. Drs. Letschert besprak in zijn ope ningswoord ook het PVS (Produkt- schap voor siergewassen). Hij blijft overwegend belang hechten aan de pbo, zoals deze conform haar eigen grondstellingen kan en moet functio- n. Deze principieel positieve be nadering sluit niet uit, dat de vereni ging zich ten aanzien van de werk zaamheid en de besluitvorming van het PVS niet met totale wenst op te stellen. Kort geleden nam het produktschap een besluit dat afweek van het ad vies uit de bloembollenhandel en ver der is voorlopig de goedkeuring ont houden aan het besluit van de CBC (Centraal bloembollen comité) krediet ter beschikking te stellen voor een eerste benadering van de economische problematiek in de be drijfstak. Het PVS staat open voor na dere toelichting, maar het blijkt dat men elders wenst uit te maken wat nuttig en nodig voor het vak is. Wat de stichting van een nieuwe beurs (tevens verenigingsgebouw) be treft, zei drs. Letschert hierover geen afgeronde voorstellen te kunnen be kendmaken. Het hoofdbestuur heeft opdracht alle mogelijkheden nog te bezien. Bij deze studie is het niet alleen afhankelijk van eigen activi teit, maar ook van onderhandelingen met anderen. Er zijn bv. economische verschijnselen, welke het niet de meest geschikte tijd doen zijn eventuele leningen aan te gaan of tot eventuele verkoop van eigendom te besluiten. Leidse winkels s avonds open LEIDEN De winkels mogen van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 de cember tot 's avonds 9 uur zijn ge opend, evenals op zaterdag 31 decem ber. Maandag 19 december en dinsdag 27 december geldt de verplichte halve- dagsluiting; dinsdag 20 december geldt zij niet. LEIDEN Onbekend gebleven jon gelui hebben gisteravond de spiegel ruit van een zelfbedieningszaak aan de Haarlemmerstraat vernield. Tevens sneuvelden vijf grote potten instant- koffie en wat ijdschriftij. De ruit 1.65 bij 2.35 meter en 7 mm dik. Leidse Postduivenelub hield weer expositie LEIDEN De ruim 50 leden van de Leidse Postduivenhoudersclub hebben in de loop der jaren hun liefhebberij in het houden van postduiven gepaard laten gaan met een ontwikkeling in het fokken van bijzonder fraaie en snelle dieren. Dit werd weer eens duidelijk bewe- n op de jaarlijkse clubtentoonstel ling, die in het afgelopen weekeinde in de achterzaal van De Kleine Burcht werd gehouden. De expositie omvatte niet minder dan 256 duiven. De ereprijzen werden behaald door de heren H. J. Abrahams (mooiste oude doffer), P. Landesbergen mooi ste oude duivin), P. van Dijk (mooiste jonge doffer), en J. Krekelaar (mooi ste jonge duivin). De oude doffer van de heer Abrahams verwierf tevens een beker als mooiste dier van de gehele expositie. De overige uitslagen luiden: klasse I: 1 comb. BinkVan den IJssel (beker), 2 A Filippo (beker), 3 J Degen jr 4 L d Nieuwendijk; klasse 2: 1 (beker) nenburg 3 A Filippo 4 W v d Nieuwen- P Landesbergen 2 (beker) J v Knjj- dyk; klasse 3: 1 (beker) H J Abrahams 2 (beker) W A Krol, 3 (beker) H J Stouten, 4 J Krekelaar. 5 G v Stein, 6 d Nieuwendijk; klasse 4: 1 (beker) A Filippo. 2 (beker) P v Dijk. 3 (be ker) P Landesbergen, 4 T v As. 5 P Landesbergen, 6 W v d Nieuwendijk; klasse 5: 1 (beker) P Landesbergen, 2 (beker) J Flippo, 3 G v Stein; klasse 6: 1 (beker) B Geenjaar, 2 (beker) P Landesbergen, 3 G v Stein; klasse 7: keiaar en J v Alphen, 4 t.m. 8 resp. J t.m. 3 (bekers) resp. P v Dijk, J Kre- Alphen, B Geen jaar, P Schenkelveld, v Egmond en P Schenkelveld; kL 8: t.m. 3 (bekers) resp. J Krekelaar, idem en P Landesbergen, 4 tm. 8 resp. H J Abrahams, P v Egmond. H P Jan sen, idem en P. v Dijk; eerv. vermel dingen: P v Dijk en P v Egmond. Waar niet vermeld, bestonden de prijzen uit huishoudelijke voorwerpen. Weer iverk van Voorburgse pyromaan? Schade ongeveer f 5 miljoen LEIDSCHENDAM Binnen en kele uren is zondagochtend vroeg het bedrijf van de liften fabriek Starlift gentlemen prefer n 2.90 af een produkt NOORDWIJK B en W stellen dc gemeenteraad voor de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan het Hoogheem raadschap Rijnland over te dragen. Daarmee zou de gemeente van een flinke financiële last zijn verlost De overdracht wordt mogelijk door dat Rijnland per 1 juli 1965 ook de opdracht heeft het boezemwater te zuiveren. De kosten hieraan verbonden, wil Rynland bestrijden uit speciale LEIDEN Zoals wij al meldden, wordt donderdagavond het Stadsge hoorzaalorgel in gebruik genomen. De dispositie is als volgt: Hoofdwerk: Prestant 8\ Quintadeen 8', Roerfluit 8'. Octaaf 4', Speelfluit 4', Octaaf 2', Mixtuur IV, Cymbel III. Trompet 8'. Borstwerk: Holpijp 8'. Koppelfluit 4'. Prestant 2', Quint llA', Sifflet 1'. Ses- quialter II. Regaal 8'. Pedaal: Bourdon 16' Prestant 8', Ge dekt 8'. Octaaf 4'. Ruispijp III, Fagot Iff. Uit deze dispositie blijkt dat het or gel twee handklavieren heeft en een pedaal. Het aantal pijpen bedraagt 1369. Het orgel is gebouwd volgens het zgn. sleepladen-systeem met mechani sche toets- en registertractuur. De windvoorziening is geplaatst in de gang van het toneel. De orgelkast is gemaakt van Peroba de Campos, dezelfde houtsoort die ge bruikt is voor de betimmering van het toneel. Het orgel is gebouwd door de fa. D. A. Flentrop te Zaandam. laaD 7: tentoonstelling van aquarellen van Joop Dam en keramiek van Geert Scnreuder van zat 26 nov tot en met 15 dec„ maandag tot eD met zat. van 10 tot 5 u.. ook dinsdagavond 8 tot 10 u.. zondags gesloten. heffingen, op tc brengen van de afval water lozende gebouwen en ongebouw de eigendommen, v De overdracht is voor de gemeente er aantrekkelijk omdat de eigen ex ploitatie thans een tekort oplevert van f 211.000. Na overdracht zal dit kunnen Geweldige financiële meevaller voor Noord wijk 3000 scholieren met begeleiding van de politie LEIDEN Zoals in 1962 en 1963 houden beide Chr. en beide R.K. Ly cea en de Chr. Kweekschool te Leiden dit jaar weer hun Kerst- en Vredes- community-singing. Dit jaar op het Stadhuisplein i.p.v. op de trappen van het station. Ca. 3000 leerlingen zullen op 17 dec. van 11.3012.15 uur onder begeleiding van de Politiekapel liede ren uit verschillende landen zingen (Frankrijk, Duitsland, Spanje. Polen, Venezuela, Israël en Nederland). Dit gezamenlijk optreden van de jongeren met politie, met vreedzame slag- en blaasinstrumenten, wordt van beide zijden bijzonder toegejuicht. De jongelui vertrekken rond 11 uur in groepsverband te voet van hun resp. scholen (behalve Chr. Lyc. Z.W. dat per fiets komt). Het lied uit Venezuela zullen zij zelf begeleiden, terwijl Margie Ball de coupletten zal zingen na elk geza- lijk refrein. Het Poolse lied op tempo polonaise wordt door de a deonist Lang eve ld begeleid. De generale repetitie is op vrijdag 16 dec. van ca. 11.3012.45 uur in de N.Z.H.-garages aan de Rijnsburger- weg, waar tijdens de pauze 64 man van de Morspoort-kazerne 3000 koppen koffie schenken voor politie en leer lingen. LEIDEN Onze plaatsgenoot de heer W. M. van der Veur is aan de rijksuniversiteit te Groningen geslaagd voor het kandidaatsexamen Neder-1 niets vermist, want geld was niet lands. I wezig. worden teruggebracht tot f 40.000 als kosten van riolen die niet in de over neming zullen zijn begrepen. Het verschil met de heffing van de gemeente is, dat de gemeente riool- vvaterzuiveringsrecht vroeg van allt huurders, terwijl Rijnland recht heft van de eigenaars. Toch is het recht van Rijnland veel lager doordat de kosten over het hele waterschap wor den omgeslagen ongeacht het feit of er ter plaatse al dan niet een zu veringsinstallatie bestaat. Diefstal zonder buit LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een per ceel van de N.E.M. Men kwam na ver nieling van een glasruit in de fabrieks- ruimte. In de kantoorruimte heeft men kasten en laden doorzocht. Er wordt volledig verwoest door een grote uit slaande brand. Metershoge vlammen deden hun vernietigende werk, dat het bedrijf op een schade van bijna vijf miljoen gulden komt te staan. De verzekering dekt deze schade. De mogelijkheid dat ook deze brand het werk is van de langzamerhand be rucht geworden pyromaan uit Voor burg wordt ernstig overwogen bij het onderzoek van deskundigen naar de oorzaak van de brand, die in deJcan- toorruimten is ontstaan. Een omwoner zou bij het ontdekken van de brand 's ochtends omstreeks vier uur op meerdere plaatsen tegelijk vlammen hebben gezien. Het bedrijf ligt tin de Westvlietweg, bijna op de grens van Leidsehendam en Voorburg. De brandweer uit Voorburg, Leidschendam en Den Haag heeft met groot materieel het aangrenzende bedrijf van Enkes kunnen behoeden voor ern stige schade door overwaaiende vonken. Bij de Starliftfabriek werken 225 werk nemers. In tegenstelling tot de branden in Voor burg (in de laatste twee maanden acht) werd de brand in de Starliftfabriek pas ontdekt toen hij reeds fataal was voor het bedrijf. Niets te redden Binnen vier minuten na de brand melding was de brandweer van Voorburg met groot marterieel ter plaatse. Aan de fabriek zelf viel al niets meer te redden. Een enorme vlammenzee, aangewakkerd door een zeer krachtige zuidwestenwind, deed de matglazen gedeelten van het dak van de fabriek smelten. Nu nog hangen de ramen als vitrage omlaag, gesmolten als sneeuw voor de zon. De brandweer had een andere be langrijke taak. want een enorme vonkenregen bedreigde de gebouwen van de aangrenzende En-kes-fabrie- ken. Soms waaiden kluiten vuur zc groot als een vuist d«oor de lucht naar die gebouwen. Gezamenlijk De Leidschendamse brandweer arri veerde spoedig. Toen daarna de Haagse brandweer nog assistentie kwam verle- werd gezamenlijk de strijd aange bonden tegen de vlammenzee. Tientallen brandweermannen werkten met groot materieel om de Enkes-fabrieken voor erger te behoeden. Vermoedelijk bevond de pyromaan zich tussen de toeschou wers, die een „fantastische fik" zagen. Het geheel was echter helemaal niet lan- tastisch. Nu resten van de Starliftfabriek nog slechts verbogen massa's staal en smeulende puinhopen. Een voorraad ace- tyleen-fiessen werd met grote zorg nat gehouden om ontploffingen en alle rampzalige gevolgen van dien te voor komen. Nieuwbouw Van een gedeelte van de fabriek, waar- m slechts geraamtes omhoog staken, kon niet veel afbranden; dat gedeelte as de nieuwbouw. Te midden van de onherstelbare resten m de fabriek zoeken deskundigen van de politie en de brandweerinspectie van daag verder naar de oorzaak van de brand. Het enige wat vast is komen te staan is, dat de schade de vijf miljoen gulden zeer dicht nadert. Zondagmiddag nog heeft de directie vergaderd over het lot van de 225 werk- Jubilaris bij L. Courant LEIDEN De heer A. Dirkse viert donderdag zyn gouden jubileum bij de Leidse Courant, waar hij thans voorman-stypeur is. 's Morgens wordt hy gehuldigd en 's middags recipieert hy van half 2 tot 4 uur in zijn woning Hoge Morsweg 55A. Academische examens LEIDEN Geslaagd voor het doe txamen Franse taal- en letterkunde: E Koster te 's-Gravenhage. LEIDEN In zyn woning aan de Lammenschansweg is het ex-raadslid voor de KVP, de heer P. C. A. ten Broek, zondagmiddag bevorderd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dit gebeurde ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. Het gehele college van B. en W. was by de uitreikiinig aanwezig. Het duurde even voordat burgemeester Van der Willigen de versierselen op de juiste wijze in het knoopsgat had gemanoeu vreerd. maar ten slotte lukte het en kon de jarige de hartelijke gelukwen- van alle aanwezigen in ontvangst nemen. Namens de fractie van de Katholieke Volkspartij in de raad bood de heer Lambermont nog een attentie aan. De heer Ten Broek heeft tot september van dit jaar zitting gehad m de Leidse gemeenteraad. Sinds 1949 is hy raads lid geweest "yOORAL op zaterdag gaat Leiden gebukt onder een loodzwaar par keerprobleem. Dat komt natuurlijk door de benauwdheid van de binnen stad maar ook doordat ieder zijn wa gentje als het nog ipaar even kan. en zelfs als het uiet meer kan, wil voorrijden voor de winkel waar hij moet zijn. De gevolgen zijn er dan ook naar. Za terdagmorgen kon niemand de Mid delweg aan de kant van de Nieuw- straat oprijden wat op die dag is toegestaan toen twee auto's de in gang blokkeerden. Er konden zelfs enkele geparkeerde auto's niet meer voor- of achteruit. De laatste tijd zijn aan de rand van binnenstad nogal wat parkeerplaatsen aangelegd. Bij de Garenmarkt, langs de St. Jorissteeg en achter de Gere- gracht bijvoorbeeld. Van die plaatsen wordt nog te weinig gebruik gemaakt. De autobezitters zien cr blijkbaar te genop, het laatste eindje te lopen. Toch zal dat steeds meer moeten ge beuren, wil Leiden zijn reputatie als winkelcentrum geen geweld aandoen. Het is eenvoudig onduldbaar als het verkeer het rustig en prettig winke len op zaterdag onmogelijk zou ma llet aangeven van de parkeerplaatsen zal aan duidelijkheid niets te v aneen mogen overlaten. GEMEENTE LEIDEN KANDIDAATSTELLING VERKIEZING LEDEN TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 3 januari 1967 de kandidaatstelling voor dc verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Statcn-Generaal plaatsvindt. Op deze datum kunnen van des voor- middags 9 uur tot des namiddags 5 uur bij de voorzitter van het hoofdstem bureau, of diens plaatsvervanger, ter gemeentesecretarie van Leiden, lijsten van kandidaten worden ingeleverd. De tot invulling bestemde formulieren van de lijsten van kandidaten en üe formulieren voor de schriftelijke ver klaring van bewilliging in de kandidaat stelling zijn van heden af ter gemeente secretarie van Leiden, afdeling Bevolking c.a. kosteloos verkrijgbaar. Leiden. 12 december 1966. De Burgemeester voornoemd, VAN DER WILLIGEN. Betrapt bij diefstal uit geparkeerde auto LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 26-jarige betonaf- werker door de politie aangehouden, toen hij op heterdaad werd betrapt bij een diefstal uit een auto. De auto stond geparkeerd op het Vrouwenkerkhof en de man had er al een luidsprekerinstal latie, een elektrische gitaar erf een aktetas uitgehaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3