De Besettingniet in trek bij de tieners Puzzelhoek MONITOR DRIJFT OP FLIPPER DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos DINSDAG 6 DECEMBER 1966 Commentaar Kinderfeest CINTERKLAAS heeft ook luiste- raars en kijkers via allerlei vro lijke uitzendingen geamuseerd. Dat hij, tenslotte nogal ontluisterd, het in het surpriseprogramma van de KRO op Nederland 1 gisteravond niet meer zo best deed. zij hem daarom verge- Beter was hij op dreef in de kinder uitzending van de NTS 's middags, al was het grootste feest eigenlijk al ach ter de rug toen hij binnenstapte. Mies Bouwman had allergezelligst kleuters voor de camera gehaald en het kleine dikke jongetje moet daarbij wel alle kijkersharten hebben veroverd. De Sinqerzaal vol kinderen aenoot dol van musicerende, zingende en kunstjes makende pieten en werd hele maal wild bij het leuke goochelrtum- mer. Een bijzonder aardig programma, ook voor de kleintjes (en de groten!) Heel geslaagd was ook het bezoek van Sinterklaas aan de kleuters van de NCRV, die onbeschroomd babbel den en verrukkelijke verhalen vertel- Voor zover het kinderfeest zich aan de volwassenen meedeelde kon ieder plezier hebben. Sinterklaas kwam overal in de etherprogramma's wel er gens om de hoek kijken en zelfs van middag was hij nog druk in KRO's Pizzicato: gisteren ivas hij wel „jarig," maar vandaag had hij zijn dagje nog. Gisteravond deden de uitzendende omroepen via radio en tv het kalmpjes aan niet veel amusement dat kant en klaar ov de banden stond, zodat bijna iedereen het „heerlijk avondje" thuis kon genieten. Statussymbool televisie (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is grappig op te merken, hoe een televisietoestel nog al tijd wordt gerekend tot de status sym bolen. Een rondvraag in Beleren, ge richt op het welvaartspeil van de bevol king, wees uit dat 62 pet. van de inwo ners een tv-apparaat bezit, 54 een wasmachine en 52 pet. een foto-appa- Over „de goede oude radio", die een normaal stuk van de inventaris is ge worden, sprak niemand. In de hele Bondsrepubliek heeft men onderzocht wie er een bandrecorder be zit» Twintig pet, van de totaajbevolking heeft er een. Ter vergelijking wordt er bij yerteld door het rapport, dat in Japan „maar" 11 pet. van de bevolking een bandapparaat bezit 40-50-JARIGEN VORMEN HET GROOTSTE KIJKERSPUBLIEK (Van HILVERSUM ting' radio- en tv-redactie) Derde uitzending herhaling Bezet ting: 6 8 pet kijkdichtheid en op Ned. 1 Niet de tieners van nu, waarvoor ,,De Bezet-140.2 pet. eerst voor een aflevering van de eerste plaats was bedoeld, maar de ^O-jarigen toen 42.5 pet. r?-- i I vuur D'ieirj ut- ïuestiuna. vormen het grootste kijkpubliek als er uitzending is. Zij zien hun ziet nu hoe snel een mens van de jeugdjaren herleven in de gebeurtenissen die zij toen. vurig van ernst :s afgeleid om het amusement te hoofd en hart, wel intens meemaakten, maar niet voldoende kon den overzien. Dit beeld deed zich voor bij de eerste uitzendingen en nu ook weer bij de herhalingen. .Tieners van toen" willen weten, tieners van nu zien het allemaal als „historie". Dit inzicht is weer een gevolg van het nut, dat regelmatig kijkonderzoek heeft. Zulk onderzoek is voor de gehele omroep broodnodig, wil men met zijn programma's niet in het duister ver dwijnen. Wij herinneren er nog eens aan, hoe jaren geleden pedagogen tot de con clusie kwamen, dat de recente „vader landse geschiedenis" op de scholen on voldoende werd onderwezen. Leer krachten konden er nog geen afstand van nemen. Bovendien was de geschie denis van de Tweede Wereldoorlog nog zo jong, dat zij werd aangepast aan na men van nog (vele) levende personen. Men kwam toen tot de slotsom, dat de televisie het medium kon zijn, dat op dit terrein de kat de bel kon aanbin den. Alle omroepen, samenwerkende in de NTS.... eer breder standpunt kan men niet innemen. Aan dr. L. de Jong, directeur van het Rijksbureau voor Oorlogsdocu mentatie. werd de opdracht verstrekt een volkomen objectief bccldverslag in vele gedetailleerde afleveringen te maken en hierin onbeschroomd na men en gebeurtenissen te noemen: ook getuigen aan het woord te laten. ..Op deze wijze zullen wij onze jeugd van nu duidelijk kunnen onder richten" meende men. meegemaakt en destijds omvang noch SAMEN PRATEN Na dit alles kwam de zondagavond met het gesprek over De Bezetting: In- tomart heeft de cijfers van de kijk dichtheid hierbij nog niet verwerkt. aanleiding tot de gang van zaken opOorspronkelijk had de NTS voor dit gesprek een uur uitgetrokken. Later durfde men dat niet aan en werd het drie kwartie» Wij hebben in ons commentaar er op de discussie teleurstellend genoemd: toen zij een beetje op dreef kwam. vele punten konden overzien, was het programma van veel groter belang. Toen al waren het vooral de jongeren uit de jaren '39-'45, die niet van het scherm waren weg te slaan. Zij kregen op heel aparte wijze een stuk van hun jeugd terug. i de tijd om Er werden teveel zijpaden Hoe wordt er nu gekeken naar deingeslagen, men kwam niet goed bij herhalingen? het onderwerp: de politiek in die eer- De eerste uitzending, op Ned. 2, jste vertoond- (op 11 oktober) een kijk- ^lzo had dichtheid van plm. 13 pet., hetgeen I gedaan, het I schien nog meer tijd moeten gev< ongeveer eenjk staat met de normale j:* want over zulke zaken praat tv kijkdichtheid op dtt net. Maar hct| OTlrh, v^r ri, betekende ook. dat minder kijkers wa oorspronkelijke uitzendingen. Bueno de Mesquita zet vanavond zijn opwindende avonturen voort in het programma „Twaalf ambachten, dertien Bueno's" waarmee de NCRV om 8.40 op Ned. 1 komt. Als ruimtevaarder begonnen en verzeild in het horeca bedrijf, zit hij nu weer in een garage, waar hij zich enorm beijvert. Hier ziet u, hoe hij zelfs toegewijd olie giet in de revolvers van een stelletje bandieten, die hem bedreigen. Maar Bueno staat voor niets, als hel om slapsticks gaat. Voor de liefhebbers weer een half uurtje lachen. Dat er „ongelukken van komen", staat van de voren al vast, want er wachten hem in de volgende afleve ringen van zijn zelfbedachte avonturen nog de nodige ambachten, waarin hij altijd maar weer brokken maakt. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV wil De Drogrammaleiding torspron icu.'kc unzenoingeti. Dat verontrust niet: herhalingen trekken altijd minder belangstelling, ..v" 2? en 13 pet. betekent altijd nog een miljoen kijkers. LIE'VER Z-CARS Hierbij d:ent echter te worden aange tekend, dat op die avond de VPRO ziin teach-in „God na de dood van God" hield. Een programma, dat op Ned. I toch niet meer dan 20.7 pet. kijkdicht heid trok. Men kan dus spreken van een over het geheel genomen uiterst matige kijkavond. Onze bevreemding dat er, over een programma dat in de eerste plaats was bedoeld voor tieners van nu, niet met jongeren wordt gepraat maar met „tie ners, eigenlijk twens, van toen", is te niet gedaan door wat het kijkonder zoek in thans gepubliceerde cijfers heeft geleerd. Immers zijn juist zij degenen, die het meest intens hebben gekeken naar ver documentaire met een klap gedaald tot J klaringen van zaken die hun destijds Wat er op de volgende Bezeltings- avonden gebeurde wekt wel een tikkel- WEINIG TIENERS tje schaamde op. Bij de tweede uitzen- Merkwaardig: de seriedoeumentalreJJW hel kiikerstal naar de enrlo- kreeg een zeer hoge kijkdichtheid, ..bij na iedereen" volgde het verslag. Toch waren het ook toen al voor het minste k®ek 52,3 pct naar z"Cars. deel de tieners, die belangstelling toon- den. De kost was hun te zwaar, de gebeurtenissen leken te ver af. Hoe gevierd het programma ook was. toch heeft het in feite niet voldaan aan het doel: voorlichting van de vooroor- j KvuisiVOOVd-nttZZCl logse ieugd op grote schaal. j In vele gezinnen werd wel, dikwijls onder leiding van de ouders, gekeken I door de jeugd, maar bij lange na nieti in de mate die werkelijk was bedoeld. Voor degenen die het alles hadden an de NTS nog twee te venvachten) zeker een uur bestemmen. Laten we hopen, dat het „aftasten" van elkanders standpunt dan voorbij is en de partners vlugger tot het onderwerp kunnen komen. 7.05 uur (NTS) journaal voor gehoorgestoorden. j 7.35 uur aflevering van ,,'t Is zo bij de luchtmacht", de toenoor-1 g 40 uur 3ueno de Mesquita in zijn twaalf ambach ten en dertien ongelukken. 9.05 uur voortzetting van de documentaire „Later is te laat": lichamelijke conditie van de jeugd. 9.45 uur Russische film over het Tsjaikowskicon- cours met Emmy en Christiaan. TENIET GEDAAN niet duidelijk waren? Ned. 2 NTS 8.01 uur avonturen van Don Quichotte. 8.30 uur fiimrubriek. 9.00 uur herhaling van De Bezetting, 5e deel. 10.10 uur kerkelijke zendgemachtigden met „levend verleden". VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 8.00 uur Radio Kamerorkest concerteert. 9.05 uur poëzie. cultureel programma Kunst. 10.00 j 10.45 uur liedjes en muziek in „Vreemd". Toch blijft het een betrcurenswaardi- 11.15 uur Contekst: doorpraten over de dingen ge zaak. dat dit hele geweldige werk, vandaag, waaraan zoveel zorg en nauwkeurig- heid is besteed, in feite min of meer aan zijn doel is voorbijgeschoten. Nog j 7.05 altijd zijn de jongeren beoordelaars van de na-oorlogse I 9.15 uur maatschappij, onvoldoende voorgelicht (Van c s radio- en tv-redactie) HILVERSUM Kijkonderzoek van Intomart heeft het uitgewezen: de be langstelling voor de zondagmiddaglele- visie van de NTS, het programma „Mo nitor," drijft op de verschijning van Flipper. Peilingen na de eerste uitzending, die spektakulair was aangekondigd vanwe ge „de verrassing" en inderdaad een goed groot schakelprogramma bood, we zen dat niettemin al uit. Die middag van zondag 2 oktober was alles een nieuwtje. Er schakel den vele kijkers in oo Ned. 1: in totaal zat 26,2 pet. van het kijkersto taal (boven 15 jaar) aan de televisie Dat betekent een kijkdichtheid van ruim anderhalf miljoen personen. „En dat noem ik veel, héél vee)!" zegt de heer Schüttenhelm, NTS-voo'-- zitter, „dat bewijst voor mij dat er sterke behoefte is aan televisie op zon dagmiddag, althans in de wintermaan- Wij twijfelen daaraan geen ogenblik: alleen al voor vele aan huis gabondt- nen zal een beetje beeld cp zondagmid dag een prettige afleiding zijn. Het blijkt echter, dat er ook andere klanten zijn en wel de kinderen, die in grote getale hun hart 'erloren hebben aan Flipper, de lachende dolfijn. Want op die eerste middag al schoot ineens dc kijkdichtheid omhoog, toen Flipper verscheen: men telde toen pet. Na Flipper werd het 29 pet. Dit beeld heeft zich tot nu toe her haald. De totaalcijfers daa'den wel wat op de volgende zondagmiddagen, maar lopen direct op als het ongunstig weer is om uit te gaan. Voor Flipper staat een redelijk aantal toestellen aan. tij dens Flipper anderhalf maal zoveel, er na volgt direct weer een daling tot iets boven het oorspronkelijke cijfer. Hieruit valt te concluderen dat er een bepaalde kijkkem voor Monitor bestaat, maar dat in zeer vele gezinnen de kinderen Flipper willen zien deze samenlevings-evo- lutie eigenlijk is voorafgegaan. „De Be zetting" had daarbij veel kunnen hel- Hilversum II AVRO politiek debat. nu, felle! 8.05 uur amusementsprogramma Dinsdagavondshow. 3e deei v-an ..Het spook van Abercragghie", hoorspel. 10.00 uur satirisch l programma Gonk. 10.55 uur serieuze platen (stereo). Horizontaal: 1. hijswerktuig, 3. sta- pe', 6 gravure, 9. jongensnaam, 10. ge baar. 12. orient expresse (afk.), 13. monster, 15. jongensnaam, 17. bid (Lat.). 19. zoon van Jacob, 21. plaats in Z.-H25. zeehond, 26. stad in Frank rijk 27. verhoogde plaats in een ver trek 31. Europeaan, 32. boomloot, 34. wijnmaat, 36. tuchtroede, 38. radio-om roep (afk.), 39. hebben sommige sche- de pen. 41. deel van de mast, 42. boom, 43. ouders dan meekijken (immers telt sporeplant, 44. vruchtje. <-Uka k-'"™ Vertikaal: 1 woud. 2. jongensnaam. bij Intomart alleen kijkers boven 3. achting, 4. spil van een wiel, 5. ge bod 7. klank, 8. vreemde munt, 10. dun weefsel, 11. einde, 14. aan planten, bloe men ontleend versieringsmotief, 16. raaklijn (meetk.), 18. lidwoord. 20. spoe dig. 22. hoofddeksel, 23. meisjesnaam, 15 jaar), waarna een deel van de toestellen blijft aanstaan. Dit is een normaal verschijnsel. Heeft men een maal de tv aangezet, dan kijkt men vaak „wat er nu nog zal komen." Omdat Monitor Flipper nooit op eeni vast tijdstip laat verschijnen een 124. graafwerktuig. 28. hemellichaam, heel slimme zet wordt ten bate van 29 reeks, 30. leed ZN), 31. zoon van de dolfijnminnenden in het gezin het I Seth 33. zwakke, 34. vlaktemaat, 35. scherm tijdig licht gemaakt: men j teken in de dierenriem, 36. kookt men mocht Flipper eens missen! op. 37 tussenzetsel, 40. muzieknoot. Duidelijk is in elk geval, dat Flipper vnmrF ptt77FI Monitor drijvende houdt. Zou dit feuil- OPLOSSING VORIGE PUZZEL leton er uit gaan, dan kreeg men een Horizontaal: 1. dag, 4 kelder, 9- edel, heel andere kijkdichtheid. I ?oor- 12- anemoon 16. nee 17. Aa. '18 Leende, 21. ara, 22. iep. 23. Eersel. „Hindert niet," meent de heer 25. nr., 27. Let. 28. kasteel, 31. lade, 32. Schüttenhelm, „al keek er maar 20 pet. pree 34. menens. 35. sen. dan zouden we nog dik tevreden zijn. Vertikaal: 1. de, 2. Ada, 3. Gennep, 5. vergeet niet, dat elk procent zo'njego 6. loon, 7. Don, 8. er. 10. Leen, 13. 170.000 kijkers betekent. Dat is nog j mede, 14. naald. 15. klink. 17 are, 19. eens wat anders dan een zaal vol'eer, 20. eelt, 21. asters, 24. reep. 26. mensen! Monitor heeft voor ons bewc- made 28. kan, 29. sen, 30. Lee, 31. Ie, zen. nodig te zijn." 33. er.. Onera Andriessen op KRO-tv in nremière (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Bijna een jaar voor uitkijkend meldt de KRO ons. voorne mens te zijn het winterseizoen 1967/'68 te openen met op televisie de première van prof. Hendrik Andriesscn's nieuwe opera „De spiegel uit Venetië" uit te zenden. Dit zal gebeuren in de maand D* opera heeft een zeer Nederlands gegeven tot onderwerp, nl. de Muider- kring. Het libretto werd geschreven dooi prof. dr. Hélène Wagenaar-Nolthe- nius echtgenote van KRO's adjunct-di recteur mr. W. Wagenaar. Dc- opvoering geschiedt onder regie var. Frans 't Hoen, waarschijnlijk zal het Kunstmaandorkest het instrumenta le gedeelte verzorgen. In oktober 1967 hoopt prof Andries sen zijn 75ste verjaardag te vieren Mevrouw G. van Swol- Brouwenstijn zingt in Moskou AMSTERDAM De zangeres me vrouw G. van Swol-Brouwenstijn zal woensdag naar Moskou vertrekken, waar zü op uitnodiging van het impresariaat van de Sowjetunie in de Tosca zal op treden. Ook staat er een uitvoering in Leningrad op haar programma. Voor deze westerse kunstmanifestatie bestaat grote belangstelling, wat blijkt uit het feit dat een groot aantal autori teiten uit de sectoren luchtvaart en cul tuur de voorstelling komt bijwonen. Compositiewedstrijd ZWOLLE Voor de derde maal organiseert de Stichting „Schitgerprijs Zwoll" een wedstryd'voor or gelcomposities. In het werk moet rekening worden ge houden met de mogelijkheden van het St. Michaëlsorgel Het stuk mag ongeveer tien minuten duren. Het bekroonde werk zal worden uitgevoerd in de zo mer van 1968 tijdens een concert in de St. Michaëlskerk Dp het „International Organ Festival" te St. Alban in Engeland. Inlichtingen bij de Stichting, Emmawijk 2, Zwolle. door 44 Hij weet niet wat Jord zich wenst over zijn zoon en Margriet, maar het maakt zijn somberheid nog erger. Zeg niet zule dingen, Jord Munde. Het zou wel eens kunnen gebeuren dat onze zomer eerder voorbij is dan wij vermoeden. Ik heb je toch gezegd dat het mis gaat in de wereld en dat we zelfs op het Basselt niet veilig zullen zijn. Wie weet, Jan, drinken we nog eens met volle teugen van het avontuur, eer we oude kerels zijn. Er komt iets dromerigs over Jord als hij zo praat. Het is niet voor de eerste keer dat zij bij elkaar zitten. Gewoonlijk spreken ze dan over een tijd die ver achter hen ligt. Maar nu wil Krebbe daarover niets horen. Het zal geen avontuur zijn zoals wij ze kenden. Mun de. Voor mijzelf kan het me weinig schelen, maar de jonge ren. De kinderen en wat nog geboren moet worden.... Hij wil nog meer zeggen, maar Jord gaat recht staan om door het venster te kunnen kijken. Hij ziet Mei, die door Margriet naar de overkant gebracht wordt met het motor- Gebeurt dat meer Ja, dat gebeurt meer. Jans stem is donker. Ik weet waar je bang voor bent en je hebt gelijk. Hij loopt te veel in de buurt van „De gouden bark". Je zou hem in zijn kraag moeten grijpen en ergens heenbrengen. Een flink eind uit de buurt. Het is een ziekte geworden. Jorf zegt niets. Hij is zelf bij de werf geweest, vorige week, toen Mei in drie dagen niet was thuisgekomen. Het was er stil achter de hekken, alsof er helemaal niets ge beurde. En toch bouwen ze er schepen en zeiljachten. Hij weet dat en Mei weet het ook. Het zou, geloof ik, beter zijn als hij maar weer zong, zei Leda. Sinds die middag toen we het huis versierden, heb ik hem niet meer gehoord. Zijn zwijgen is echter als dat lied. Van rode rozen en koele wijn, die nooit zullen sneeu wen of zal regenen. En tot zolang is het wachten. Een leven lang en in de dood zal het nog niet vergeten zijn. Het zijn vreemde gedachten die door Jord Munde's hoofd gaan. Hij vergeet de tabak die hij gekocht heeft en die rtog in de winkel op de toonbank ligt Geef me je roeiboot, Jan. En dan? Krebbe's gezicht ontspant zich. het donkere trekt weg. Ik zal met je meegaan, want jij krijgt hem alleen niet mee terug. Jij meegaan? Jord is al buiten. Ze moeten opschieten, want Margriet heeft de motorboot aan de kant en ze zien Mei de weg naar de stad opgaan. Wat doe je dan, Jan Krebbe? Wat ik doe? Ik zal hem bij zijn kraag grijpen als jij dat niet kunt. Het is mooi genoeg dat Hemmer op de wilde vaart zit. Ze kunnen Mei in de stad nergens vinden. Niet bij de werf en niet in „Het witte ezeltje"of ergens aan de haven. Het is ook onzin, zegt Jord, als het helemaal donker is. We gaan naar huis. Wat komen moet. moet komen. Dat ben je altijd met me eens geweest. Ja, geeft Jan Krebbe toe. Dat ben ik nog met je eens. Al zal ik voortaan beter op hem letten. Als hij nog terugkomt, voegt hij er voorzichtig aan toe. Maar Mei is al terug. Als Jord thuiskomt, zit hij bij Leda. Jord heeft het onaangename gevoel dat hij is beetgenomen. Maar het komt alleen omdat er bij de werf niets te zien was en Mei zich door Margriet alweer terug liet varen toen Jord en Jan Krebbe nog aan de haven naar hem zochten. Ja. een moeilijke winter is het wel. Maar misschien komt dat ook een beetje omdat ze allemaal op kleine dingen gaan letten en daardoor zichzelf beginnen wijs te maken dat er kwade gebeurtenissen in de lucht hangen. En dan wordt het weer lente. De krokussen bloeien en de tulpen, en overal langs de kreken spreiden de primula's een veld van kleuren. Er komt weer bericht van Hemmer. Een kaart, waarop te lezen dat alles goed is met hem, dat hij reeds veel gezien heeft,.En ook wel wat geleerd, eindigt hij En helemaal onderaan een vraag: Ligt mijn boot nog in de baai? Hij verlangt naar huis. zegt Jord. We kunnen erop rekenen dat hij onverwacht komt. Hemmer is wel een jongen om van de „Fire Angel" op een andere schuit te stappen als die hem eerder thuis kan brengen. 't Is of die kleine vraag op een wat verfomfaaide brief- caart het hele leven anders maakt. Jord fluit en zingt als hij met zijn netten bezig is en Leda vindt het niet erg als hij een nacht over met de boot wegblijft. Want de nachten zijn licht, vol geuren en beloften. Het land ademt en ze kan de schapen horen en de lammetjes. Heel vroeg beginnen de hoenders al te rumoeren en de ganzen komen haar tegemoet als ze de deur opent. (Wordt vervolgd) LONDEN - III Hl Wat oud is Vooral niet als bekend is wie de ma- waar een Stradivarius-viool voor hoeft niet altijd ker is. Dit is dezer dagen gebleken 100.000 gulden aan een particulier, slecht te zijn. Ill bij de Londense kunsthandel Sotheby III werd verkocht. PENDER- I a ?ih li GRASS Alle ingeschreven kiezers op een i hebben dezer dagen hun stem uit gebracht op hun favoriet voor het burgemeesterschap in Pendergrass (V.S.). De ene kiezer die thuis bleef is een man die geen beslissing wilde nemen omdat alle (drie) kandidaten familieleden van hem zijn. Hij wilde de gevoelens van geen hunner kwet- ciiiepostbus. 19.35 Gregoriaanse gezangen. 19.45 Nwe. kate- soï. 21.05 Voordr. v. gedtchtcn. 21.25 Viool en piano. 21.50 Klein Radiokoor. 22.00 Kunst kroniek. 22.30 Nws. 22.40 Over weging. 22.45 Vreemd...: een keuze uit woord, zang en dans van elders en... anders. 23.15 Contekst: 14 daai Nederland 1. NTS: 19 00 Nws In het kort. 13.01 Pipo de clown. 19 05 Journaal voor ge hoorgestoorden. NCRV: 19 35 t Is zo bij de luchtmacht. TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.40 Twaalf ambachten, dertien Bue- waarln op de dingen wordt doorgepraat. 23.45 Lichte or- kestmuz. 23.55-24 00 Nws. Hilversum ii. Avro. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Promena deorkest cn sol. 18 55 V. d. kin deren. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Pol. gedachten- wisseling. 19.40 Llchle orkest- muz 20.00 Nws. 20.05 Showpro- eramma. 21.15 Het Spook van Abercragghie, hoorspel 21.45 Lichte orkestmuziek (g- Cabaretprogr. 22.30 Nv Act. 22.55 Stereo: I. K( II. Journaal. 23.00 - 23.30 Teleac: KemfvsicaDe Kernreactor. Nederland ii. MTS: 20.00 Nws. in het kort. 20.01 Don Qui chotte. TV-film (dl. 9). 20.30 Nieuws over films. 21.00 De Be zetting (dl. V). CVK ikor RKK: 22.00 Documentaire 22.40 5 - 24.00 Nws. Til KOC chten. 7.10 Dagopening. 7.15 tereo: Oude kamermuziek. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Lichte •kestmuziek (opn). 7.40 Radi- crant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde huisvrouw. 10.30. Morgendienst. 11.00 Lichte grammofoonmu- ziek. 12.27 Mededelingen t. b. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Adventsdienst. 13.00 Act. en rep. 13.30 Stereo: Lich te orkestmuziek (opn). 14.00 De familie Leenhouts. hooi.pet Syimfonie-orkest. 15.50 Bijbel- vertelling v. d. jeugd. 16.00 V. d. jeugd. 17.00 Five o'clock, praatje. 17.15 Jazzmuziek. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Koorzang en Harmonie orkest 13.30 Nws. uit de protestant chr. org. 18 50 Lichte grammo- 2.00 Musetteorkes ïn tuinbouw. 12.30 Metro- pole orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act er. kalender. 13.25 Instru mentaal trio (stereo). 13.50 Gesproken portret. 14.C5 stereo kanalen. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Gev. muziekprogr. 10.00 Nws. 10 00 Arbeidsvitami nen. <11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operetteklanken. 13.00 15.00 Nws. 15.02 Lichte Neder landse muziek. 16.00 Nws. 16.02 Platenprogramma v. d. jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and blues. 17.35 - 18.00 TELEVISIE n. VPRO: 9.40 VARA: 10.00 Ka-I Ja, daar loopt Jats Alle- wats! Hij loert, zoals ge woonlijk, alle kanten uil en zo ziet hij de vriendje.' aankomen. Hij begrijpl meteen, dat die naar de torenhaan komen zoeken, die hij onder allerlei rom- ITnfwnZhH?^oetje verst°Pt heeft En teruggeven. wat». denkt hij, „ik begraaf hem hier zo lang in dat wil hu met. het zand> bjj deze grote steen pn ik onthoud de Hu neemt de torenhaan van zijn karretje en plek; dan kan ik hem vanavond ophalen, als het verdwijnt er vlug mee tussen de bomen. „Weet je donker is!" Daar is hij weer bij zijn karretje, juist als Stikkeltje en Bruunke er ook aangekomen zijn. „Een torenhaan?" vraagt Jats Allewats en doet erg verbaasd. „Nee hoor, ik weet er niks van, kijk m'n kar maar gerust na, als je me soms niet ge- FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7