Beneluxtunnel gaat op of omstreeks 1 juni open Vlaardingen door tunnel verbonden en Pernis van artsen geschorst Vandaag in Waddinxveen zaalvoetbal Het onzalig tientje Simpel tariefsysteem voor verkeer ingevoerd Kosten zijn kwart meer geworden 700 Hele ruitkost ruim miljoen Hoessein kritiseert Egypte BEZWAARSCHRIFT PRINS AFGEWEZEN Belasting voorstellen bij Kamer GPV: laat Koningin in het Catshuis wonen 7 ZATERDAG 3 DECEMBER 1966 VVD-fractieleider Toxopeus had donderdagavond groot ge lijk. Het was een beschamende vertoning. De hele Tweede Ka mer had duidel^k ,,nee" gezegd tegen minister Veldkamp's on zalige tientje bijbetaling voor ziekenfondspatiënten in de kos ten van ziekenhuisverpleging, maar toen het er om ging dit eendrachtige standpunt in een gemeenschappelijke motie vast te leggen, toen spatte de Kamer als een doorgeprikte ballon uit een. De eensgezindheid verzand de in een eindeloos partijpolitiek j geharrewar, dat kostbare tijd afknabbelde van de beperkte reeks uren die het kabinet-Zijl stra nog voor de boeg heeft. Het w.is weer het oude liedje: de KVP durfde geen kleur te bekennen. Drs. Schmelzer zat traditiegetrouw met een innerlijk verdeelde fractie. Een aan*al KVP-ers dreigde immers voor de socialistische motie-Neder- horst te stemmen, een motie van de oppositie, die het kabinet onwelgeval lig was en het ministeriële leven van de heer Veldkamp regelrecht leek te bedreigen. Dat moest voorkomen wor den. En dus greep drs. Schmelzer naar het oude. beproefde middel om interne tegenstellingen te verbloe men: indiening van een eigen motie met een minimum aan conflictstof en een maximum aan onduidelijkheid. Maar aangezien het sedert enkele weken de gewoonte van de KVP is om de AR de kastanjes uit het vuur te laten halen, liet de katholieke frac tieleider zijn collega Roolvink het zaakje opknappen. Ook de AR-frac- tie was verdeeld. Dat kwam dit keer dus goed uit. Na een moeizame toe zegging van premier Zijlstra verzonk de onleesbare motie-Roolvink snel in de vergetelheid en kon de confessionele Kamermeerderheid ver volgens haar steun onthouden aan de motie-Nederhorst, waarmee ze het van harte eens was. Niemand op de publièke tribune die ook maar iets van dit spel begreep. AFWACHTEN En nu maar afwachten wat het overleg over het bijbetalingsbesluit zal opleveren Een compromis of ministerscr'sis? Het laatste is niet uit gesloten. Minister Veldkamp is heilig overtuigd van zijn gelijk en politiek heeft hij weinig of niets meer te liezen. Het staat al vast, dat hij niet in het volgend kabinet noch nieuwgekozen Kamer zal terugkeren. Zijn ambities schijnen te gaan in de richting van een professoraat sociale wetenschappen en een rege ringscommissariaat voor het Sociaal Wetboek. Er staat voor hem niets op het spel. Als de Kamer zijn plan niet belieft te slikken, kan hij terugtreden met het air van een miskend genie. Er is dan ook weinig hoop dat hij zich dinsdag bij het gesprek met de Ka mercommissies voor sociale zaken en volksgezondheid erg soepel zal opstel len. Zakelijk staat hij bovendien be paald riet zwak. Het bijbeta lingsbesluit is logisch en rationeel volkomen verantwoord. Wie zonder invoering van een zeker eigen risi co net probleem van de kostenstij ging bij de ziekenfondsverzekering wil oplossen, mag het zeggen. Al leen, de oplossing die minister Veld kamp en het kabinet voorstaan, is onverkoopbaar. Daar zit 'm de kneep. De onverkoopbaarheid schuilt in de veel te abrupte invoe ring. Dit is een psychologische blun der. De publieke opinie lust en slikt zulke plompverloren aangekondig de, imnopulaire maatregelen niet en het kabinet had dat kunnen we ten. Althans vice-premier De Quay, die hoogleraar in de psycho logie "'s geweest. Het was jammer dat de onverkwik kelijke discussie over het eigen risico het hoogst interessante debat over de economische toestand en het belas tingpakket-Zijlstra naar de achter grond verdrong, terwijl het daar toch allemaal om begonnen was. Er kwam i duidelijkheid over de vraag of over veertien dagen een meerder heid voor net uitstel van de belasting verlaging en de verhoging van de om zetbelasting zal stemmen. Het blijft een dubbeltje op z'n kant. STEEKSPEL Premier Zijlstra heeft zijn beleid verdedigd op de manier die we van hem gemend zijn: helder, exact, to the point, vlot en vaardig. Hij onder drukte w'jselijk de neiging om met politieke tegenstanders de vloer aan te vegen. Potentiële tegenstemmers kunnen v>oorstemmers worden. Men moet ze niet tegen de haren in strij ken. Die simpele politieke wijsheid negeerde de vorige premier soms zo provocerend, dat het op zelfmoord leek. Pmf Zijlstra pakte het verstan diger aan. Hij hield het steekspel met PvdA-fractieleider Nederhorst binnen de perken van de we tenschappelijke dialoog. De geleerden waren het duidelijk oneens. Prof. Zijlstra waarschuwde, dat als nu niet ingegrepen wordt, de economische afgrond gevaarlijk dicht bij komt Drs. Nederhorst hield vol, dat we al over het dieptepunt heen zijn en dat het deflatore beleid van het kabinet-Zijlstra niet alleen onge wenst, maar ook gevaarlijk is. De visie van de politiek ge schoolde econoom botste met het standpunt van de economisch geschoolde politicus. De feiten zullen straks uitwijzen wie gelijk heeft gehad. Duidelijk is in ieder geval, dat je in de politiek nooit met een mond vol tanden hoeft te staan. Voor elk standpunt is wel een bijpassende economische theorie te vinden. Het hangt er maar vanaf aan welke kant je staat. (Van o"ze verslaggevers) T> OTTERDAM De Benelux- tunnel met aansluitende we gen op beide rivieroevers wordt op of omstreeks ljuni 1967 voor het verkeer opengesteld. Daarmee zal een verkeersproject van 180 mil joen gulden (het grootste dat ooit in ons land werd uitgevoerd) tot stand gekomen zijn. Dit maakte de president-directeur van de N.V. Beneluxtunnel, de Vlaardingse burgemeester mr. J. Heusdens, gistermid dag bekend voordat hü diep onder het wateroppervlak, de Nieuwe Waterweg, het laatste tussenschot van de toekomstige oeververbinding wegnam. Mr. Heusdens zei, dat de afzinking van de tunnelsegmenten eind 1966 volgens het oorspronkelijke werkschema van de rijks waterstaat was gepland. Nu dit feit reeds op 29 oktober jl. is gebeurd is het moge lijk de tunnel op genoemde datum klaar te krijgen. Dit betekent dat aanmerkelijk binnen het opgestelde schema kon worden gewerkt. De toltarieven zijn vastgesteld op écn gulden voor personenauto's en 2,50 gulden voor vrachtwagens. De aandeelhouders vergadering heeft dit voorstel van de commissarissen Heusdens was daar ov( heugd omdat hiermee systeem in het leven persoonlijk ver ben simpel tarief- geschapen. eReds jarenlang had men deze tarieven in het achterhoofd maar niemand had verwacht dat deze in verband met de opgetreden prijsverhogingen hadden kun nen worden gehandhaafd. Sinds de plan nen gemaakt werden is een overschrij ding van 7 a 8 procent van de geplande kosten opgetreden. Dit is te wijten a de algemene verhogingen van lonen materiaal. Besparingen Een andere reden van de overschrijding is dat meer uitgaven zijn gedaan voor mechanische en technische voorzieningen zoals wegdekverwarming, sproei-instal- De uitrit aan de Pemisse kant van ie Beneluxtunnel. De geno digden die tussen Vlaardingen en Schiedam „onder water" wa ren gegaan komen weer boven na een korte wandeling. Duide lijk te zien is dat de tunnel nog met gereed is. Er moet nog veel gebeuren voordat op 1 juni het verkeer er kan doorrijden. Kinderen („De weggebruikers van de toekomstzoals mr. J. Heusdens zei) kwamen uit de deur te voorschijn die de heer Heusdens in het laatste kopschot opende. Met deze daad was de onder waterverbinding tussen Vlaardingen en Pernis een feit. EBB miljoen aan de minister zal worden ge retourneerd. De totale kosten van het tunnelproject wfc, HPHRI met de aansluitende wegen zullen naar laties, radar e.d. Mr. Heusdens verwacht raming 180 miljoen bedragen. Dit is 25 echter dat deze voorzieningen in de toe- j procent komst wellicht tot besparingen zullen i leiden. dan werd berekend. Het rijk heeft zich op verzoek N.V. Beneluxtunnel verplicht vo< rekening de aansluitende wegen aan te d leggen, maar in het voorjaar van 1966 heeft de toenmalige regering tot haar leedwezen bekend moeten maken dat ze zich genoodzaakt zag het wegenproject in een langzamer tempo uit te voeren om financiële redenen. Om een vertraging in de openstelling van de tunnel te voorkomen heeft de regering later een bijdrage verschaft van* 15 miljoen gulden voor de aanleg van de wegen. Dankzij de medewerking van geldschie ters kon de Beneluxtunnel een bedrag van 15,5 miljoen lenen, waarvan thans binnen enkele weken een bedrag van 15 In de toekomst zullen deze hogere in vesteringen moeten worden teruggevon- in de den en mr. Heusdens hoopte dat dit eigen' mogelijk zoü zijn door een groot gebruik (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor de eer ste en zeer zeker ook voor de laat ste keer is vrijdagmiddag een paard door de Beneluxtunnel-in- aanbouw gereden. Het was Sint Nicolaas die de kinderen van werknemers een presentje kwam brengen. De kinderen kwamen te voorschijn nadat de president commissaris van de N.V. Bene luxtunnel, de Vlaardingse burge meester mr. J. Heusdens, met een sleutel het laatste „kopshot" van het laatste in oktober afge zonken tunneldeel openmaakte. De genodigden wandelden ver volgens naar Pernis. Een feestelijke gebeurtenis die besloten werd met een fikse regen bui. Duidelijk was bij de wandeling dat de tunnel niet klaar is. Zo moet de geiuidswerende plafondbepplating nog gereedkomen, het definitieve wegdek met verwarming, de verlich ting en de ventilatie aan de noorde lijke oever. Belangrijk onderdeel in het project vormt het tolplein dat dcht bij de Von- delingenweg komt. Op dat plein, te ge bruiken door het noord-zuid, en het zuid-noord verkeer, komen tien „straat jes" waarvan er acht automatisch wer ken. Het wordt een heel eenvoudig sys teem zonder kaartjes, zonder retours, abonnementen en dergelijke. Men dient een muntstuk in een trech ter te doen waarna een lamp gaat bran den. Men hoopt op deze wijze slechts gering oponthoud te krijgen. Met de tol is de capaciteit van de tunnel 60.900 wagens per etmaal. Zonder tol, in de toekomst dus, is de capaciteit veel gro ter. Men verwacht voorlopig 18.000 au to's per dag. WEGEN Haast belangrijker dan de tunnel zelf, zijn de toevoerwegen die de capa citeit van de tunnel zullen moeten waarmaken. Ir. A. G. Quack, hoofdin; stand van zaken en over de naaste toe komst vrijdagmiddag een uiteenzetting. Overigens konden de gasten door een autobusrit de stand van zaken zelf in ogenschouw nemen. Gereed of nagenoeg gereed zijn van het deel van de westelijke randweg, de Zoomweg (waarin de Beneluxtunnel ligt) en van rijksweg 20 (hoek van Hol land - Rotterdam) tot Schiedam en in het zuiden de aansluiting op de Vonde- lingenweg, zoals die dus gereed .moeten zjjn bij de opening van de tunnel, de volgende werken: Alle grondwerken. Viaducten en verkeerskokers ten westen van het Kethelplein (de naam van het grote kla verblad tussen Vlaardingen en Schie dam). Viaduct in rijksweg 20 over de provinciale weg 15 en een ver- keerskoker naast de Poldervaart die in afwachting van een definitieve dem ping van de vaart als duiker zal funge ren voor het omleggen van de vaart. Later wordt het een verkeersviaduct. De viaducten bij de Parkweg in Schiedam. Viaduct in de spoorlijn Schiedam - Delft. Viaduct in de spoorbaan Schiedam - Vlaardingen. In uitvoering: Aantal kunstwerken in het Ke thelplein. Viaducten in rijksweg 20 over de Schiedamseweg. Viaduct in Zoomweg bij Vijfsluizen. Voet- en rijwielviaduct lar.gs de spoorbaan Schiedam - Vlaardingen. Vier via ducten over de Vondel ingenweg. Verharding op alle wegdelen. De toestand na juli 1967 is dat het verkeer van zuid naar noord op het Kethelplein naar het oosten kan (rich ting Maassluis) en naar het westen via rijksweg 20 tot aan de 's-Gravelandse- weg in Schiedam. Daar zal men voorlo pig de Horvathweg moeten nemen. Een jaar later zal de ..palenweg" bij Ypenburg zal worden aangelegd. In juni zal Vlaardingen dus eveneens ver lost worden van verkeer door de ge meente dat afkomstig is uit de richting Maassluis. De heer Quack vertelde ook dat de groei van het verkeer zijn dienst vooi zeer grote problemen zet. Als de zuide lijke randweg rijksweg 16 (Dordrecht - Rotterdam) heeft bereikt en zich daar mengt met het verkeer naar en va: van Brienenoordbrug zullen er zeer gebreide extra maatregelen nodig zijn om het verkeer te verwerken. Definitie ve plannen daarvoor zijn nog niet ge- Tot nog toe heeft het werk „ruit om Rotterdam", inclusief de nieu we tunnel 385 miljoen gulden Voor de rest, waarin nog zes grote knooppunten (op de hoeken van de ruit) is een bedrag van 350 miljoen gulden gepland. Volgend jaar zullen de voorbereiden de werkzaamheden bij het Kleinpolder- worden i de tunnel zal worden gemaakt. AMMAN Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteravond in een radio- j toespraak bepaalde Arabische landen ervan beschuldigd, gemene zaak met Israël te maken. „Zij streven hetzelfde j doel na als Israël: vernietiging van Jor-j danië." De koning riep de Arabieren opl Jordanië materiële en morele steun te geven tegenover „het Israëlische) DIEPENHEIM De gemeen- gevaar". teraad van Diepenheim in Overijs- De Egyptische strijdkrachten in^ Jc-|sel heeft gisteren een bezwaar- vijand. Hij verweet de Egyptenaren, in het verleden door klinkende toespraken ei gen nederlagen in nederlagen van de vijand te hebben veranderd. Wij Arabieren verklaren, aldus ko ning Hoessein, dat onze vliegtuigen het luchtruim beheersen. Maar in het ge heim geven wij toe, dat onze lucht macht zelfs niet voldoende is voor onze plaatselijke behoeften en dat men bijge volg Jordanië niet te hulp kan komen. 200.000 gulden voor Tanzania plein beginnen. De aanleg van dat plein zal 40 mil joen kosten. Volgens de heer Quack zal de hele ruit eind 1971, begin 1972 ge reed zijn, met alle kunstwerken. Hoe veel jaren tol zal worden geheven in de tunnel is niet bekend. Dat hangt af van het aantal gebruikers van de tun nel. De NV Is van plan de tarieven zo snel als mogelijk te verlagen en eventu eel geheel te laten verdwijnen. Het wa genveer zal uit de vaart worden geno men. Dat houdt in dat gemiddeld 45 tankwagens per dag zullen moeten om rijden naar het Maassluisse veer of over de Van Brienenoordbrug of Wil lemsbrug In tunnels mogen ze niet ko- Zodra de tunnel open is komt er een door de Spaanse polder gereed zijn tot busverbinding (vermoedelijk RET) tus- aan het Kleinpolderplein. Dat zal geen sen Vlaardingen/Sehiedam en Hoog- directe voordelen bieden omdat op dat vliet, Slechts deze bussen zullen ter tijdstip het Kle'npo^erplein overhoop hoogte van de Vijfsluizen van de nieu- ligt in verband met het viaduct in we rijksweg afbuigen, andere auto's der lagen niet. di^ moeten doorrijden naar het DEN HAAG Nederland zal ƒ200.000 bijdragen voor een opleidingscentrum in Tanzania. Maximaal veertig leerlin gen per cursus zullen in dit centrum ;eho!pen zich aan te passen NETHF.T.PI.EIS Kethelpleii aan de veranderende situatie en het goed leren benutten van de verworven welvaart. Prof. Brouwer bij ongeluk gedood LAREN Prof. dr. L. E. J. Brouwer (85) uit Blaricum is gisteren te Laren door een auto gegrepen en gedood. Hij liep te wandelen en stak vermoedelijk zonder voldoende op het verkeer te let ten de rijweg over Professor Brouwer werd 27 januari 1881 te Overschie geboren. In 1907 pro moveerde hij op een dissertatie over de grondslagen van de wiskunde. Van 1912 tot aan zijn pensionering was hij hoogleraar in de wiskunde aan de ge meentelijke universiteit van Amster dam Professoi Brouwer heeft baanbre kend werk verricht op het gëbied van de topologie en in he t bijzonder op het gebied'van de dimensie-theorie het nieuwe bestemmingsplan niet aanvaard. Via zijn thesaurier had de Prins bezwaren laten maken tegen het nieuwe bestemmingsplan, dat de toekomstige uitbreiding van Die penheim met enkele honderden woningen en bungalows beoogd. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen tot bungalowbouw nabij het landgoed Warmelo, dat wordt bewoond door de moeder van de Prins, prinses Armgard. Het landgoed is sinds 1952 eigendom van de Prins Ir. overeenstemming met het streek- plar. Twente is de bebouwing geprojec teerd op een afstand van 250 tot 300 meter van het landgoed. Het landgoed Warmelo voelt dit als een aantasting var. de privacy. Bovendien vreest men j da* het plattelandskarakter van Diepen- heim door vestigingen van elders verlo ren zal gaan. raad stelde, dat de bebou wingsafstand voldoende moet worden geacht om het besloten karakter van hei landgoed te bewaren. Verder heb ben de Diepenheimers altijd beschei denheid weten op te brengen ter. aan zien van de Koninklijke familie. Een planoloog vertelde de raad o.m., dat met dit plan de Koninklijke familie de rust en de vrijheid wordt gegund die zij voor haar taak in ons land zo zeer verdient. De afstand is van 450 meter teruggebracht tot 300 meter. Het uitzicht van het landgoed wordt zeer verbeterd. De planoloog vertelde dat ei van de zijde van Warmelo geen concrete bezwaren zijn Ingebracht, er wordt slechts een vrees uitgesproken. Hij zei het jammer te vinden, dat de Koninklijke familie dit zo zag. UTRECHT De om zeven uur be gonnen ledenvergadering van de landelijke huisartsenvereniging werd gisteravond om elf uur ge schorst. Verscheidene artsen moes ten de laatste trein naar huis halen. Het werd voor het bestuur te duur om evenals op de vergadering op 11 november, die tot na twaal ven duurde, de niet met een auto gekomen leden per taxi naar huis te laten brengen. De besprekingen zullen over een week worden voortgezet. Onderwerp van discussie waren concept-richtlijnen, die van kracht zullen worden als de moeilijkheden tussen huisartsen en ziekenfondsen niet voor 1 januari zijn opgelost. Als het abonnementssysteem moet worden losgelaten, zullen de artsen iedere ziekenfondspatiënt na 1 ja nuari 1967 als particulier patiënt beschouwen. In het concept worden tarieven ge noemd van 8 voor een consult en 12 voor een visite. Volgens het voor stel van de LH V-commissie zal dit laatste bedrag worden verdubbeld in de weekends en eventueel verdrie dubbeld als zou blijken, dat de pa tiënten uit de weekendnachten de hulp van de dokter ook overdag had den kunnen inroepen. De artsen zullen minder draag krachtige patiënten wijzen op de mo gelijkheden van een uitkering inge volge de algemene bijstandwet. Een van de belangrijkste concept- richtlijnen is het verbod voor LHV- leden om individuele contracten af te sluiten met de ziekenfondsen als na januari geen collectieve overeen komst mogelijk blijkt. Over de voorstellen wordt waar schijnlijk op de volgende vergadering gestemd. Worden ze aangenomen, dan zullen de huisartsen hun patiënten zo spoedig mogelijk van hun beslui ten op de hoogte stellen. DEN HAAG Bij de Tweede Ka mer Is het wetsontwerp ingediend om het tweede gedeelte van de belasting verlaging uit te stellen van 1 januari 1967 tot 1 juli 1967. Ook zijn twee no ta's van wijzigingen ingediend: een om de 20 opcenten op de omzetbelasting te verschuiven van 1 januari 1968 naar 1 juli 1967, en een nota om de belasting verlaging voor ongehuwden van 40 tot 65 jaar in werking te doen treden op hetzelfde tijdstip als het tweede gedeel te van de algemene belastingverlaging. Bij algemene maatregel van bestuur kan de datum van 1 juli 1967 worden vervangen door een andere: voor de tweede helft van de belastingverlaging en de verlaging van het ongehuwdenta- rief een eerder dan 1 juli 1967, voor dé 20 opcenten belasting later dan 1 ju li 1967. Het wetsontwerp inzake het tweede gedeelte van de belastingverlaging be vat een voorziening om de verhoging van de ouderdoms- en de invaliditeits- aftrek van ƒ702 tot ƒ832 toch te doen ingaan op 1 januari 1967. TABELLEN Eigenlijk zouden ook zonder inwer kingtreding van het tweede gedeelte van de belastingverlaging op 1 januari 1967 nieuwe loonbelasting- en premie- tabellen moeten worden vastgesteld, in verband met enkele wijzigingen op het gebied van de sociale verzekeringen. Het is echter technisch niet meer mo gelijk nog voor de eerste loonbetalin- gen in 1967 deze nieuwe loonbelasting en premietabellen te vervaardigen en deze aan de werkgevers ter beschik king te stellen. De voorgestelde wet voorziet dan ook in de handhaving van de thans gelden de tabellen tot het tijdstip waarop het tweede gedeelte van de belastingverla ging ingaat. Voor de inkomstenbe lasting zal voor het kalenderjaar 1967 een nieuwe tussentabel moeten worden samengesteld. IN VANDAAG VERSCHENEN MANIFEST DEN HAAG De Koningin moet in Den Haag over een repre sentatief paleis kunnen beschik ken. Verbouwing van het Cats huis verdient hiertoe aanbeveling, terwijl voor de minister-president een minder representatieve woning voldoende is. Dit staat te lezen in het vandaag verschenen verkiezingsmanifest I het Fereformecrd Politiek Verbond. WADDINXVEEN - V.ndaas orsa-1 d/'m.oht. ril,eert onze sportredactie samen met, di(. nlet door siraalbilnd|eten en anar. Be Fair in de Waddlnxveense veilinE-1 chlstcn ,,^1-nietlE(l ma(, „orden. Open oog Op het terrein der buitenlandse poli tiek vraagt het GPV de Nederlandse regering een open oog tc hebben voor de belangen van de Zuld-Molukkers en West-Nleuw-Gulnea. Voorts dient ons land begrip te hebben voor de politiek die de Zuid-Afrikaanse regering ten op zichte van de Bantoes voert. Het program van het GPV wordt on dersteund door het nationaal evange lisch verband. In dit verband zijn pro testanten verenigd die de politiek van De partij verzet zich In dit ma i'fest 1161 ^pv steunen maar niet tot de Gere- krachtig tegen de zgn blokpolitiek van formeerde kerken (vrijgemaakt) beho- Het tornooi begint om één uur. Deel- de vijf grote partHen Vooral de ARP ren- nemende teams zijn: RSM. Zwart Wit. en de CHU verwijt zij conformisme Het GPV-Tweede Kamerlid Jonge- ig zal bij de komende verkiezingen meer. de lijst van het GPV aanvoeren. Op de Het GPV wenst strengere keuring tweede plaats staat dr. A. J. Verburgh nieur-directeur van de directie Wegen omdat niet vaststaat wanneer de weg fiets rijksweg 9 opreed door een perso- 23 miljoen pond sterling toegenomen tot PPSC, HBSS, MVV (Maasland), VVGZ van t.v.-programma's. De overheid luit Dordrecht Het NEV is op de kandl van de Rijkswaterstaat gaf over del door het Westland naar het kruispunt Inenauto gegrepen en op slag gedood. 1172 pond sterling. 1 en Excelsior P. I dient volgens het manifest te waken' datenlijst niet vertegenwoordigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7