Weekagenda Commentaar Ons Huis biedt plaats aan 32 werkende gehandicapten Onderaardse gang een lachertje GERO CASSETTES v. d. WATER 24 uurs autohulpdienst Zoetelijke Sinterklaas weer het vee de baas Afstoting Wie mist de bus niet? HIETJWE LETDSE COURANT ZATERDAG S DECEMBER m« Zaterdag (3 december) Breestraat 19: jongerensoc. Boeme rang, 1001 Nacht met Siroterklas. L.H.J.-getoouw Levendal 101, 8 uur: herv jongerensoc. St Frederik-feest. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, jongerensoc 's Roefje pepernotenbal, medewerking van The Colls DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uui Haagsche Comedie met „Voorjaarsont- SCHEVENINGEN - Kurzaal, 815 uur: Residentie-Orkest met sopraan Ha- lina LuLomska. Zondag (4 december). Rapenburg 10: jeugd ontmoetingscen trum Rehoboth, 's middags discomid dag voor iedereen (Bach in originele en moderne versie), voor iedereen Sinterklaasmarkt Waarggebouw: Sinterklaasmarkt. maandag 28 nov. 4.15 uur tot en i maandag 5 dec. 4 u., elke dag van S 's morgens tot 9 u. 's avonds. Maandag (5 december) Den Haag Schouwburg, 8.15 u Haagsche Comedie met „School v Dinsdag Gehoorzaal, 8 uur: burgerijconcert Sempre Crescendo Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Den Haag Schouwburg. 8.15 uur. vijfde Haagse balletfestival voor de jeugd. Woensdag Doopsgezinde kerk. 7.30 uur: oecume nisch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Den Haag Schouwburg. 8.15 uur- Ned. Comedie met „Don Juan in de hei". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: yioüste Helgo Hussel*. Donderdag (8 december) Kapel Diaconessenhuis, 8 uur: instal latie ds. H. W Hemmes tot ziekenhuis- predikant, afscheid van ds. J. de Wit. Stadhuis, 2 en 7.30 uur: begrotingsbe handeling gemeenteraad. Den Haag Diligentia, 8 uur: Wieneo- Oktett. Vrijdag (9 december» Den Burcht. 8 uur: Friese vereniging. Sinterklaasavond. Foyer Gehoorzaal, 6 uur: vogelshow Rapenburg 10: jeugd-onitmoetingscen- trum Rehoboth. tienersoc. 't Venster een avond om nooit te vergeten. Petruszaaltje (Lammenschansweg). 8 uur: ledenverg De Natuurvriend. Aula Louise de Coligny-H.B.S., Kager- straat 7, 7.30 uur: interscholaire contact commissie, welsprekendheidsconcours. Boshuis, achter Hoflaan 74 ruilavonri .voor verzamelaars. Stadhuis, 2 en 7.30 uur: begrotingsbe handeling gemeenteraad. Den Haag Schouwburg. 8 15 uur' Haagsche Comedie met „De Meteoor". Den Haag Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Romeo en Julia". Scfaeveningen Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Parijse pianist Claude Bonneton Zaterdag (10 december) Fóyer Gehoorzaal. 6 uur: vogelshow Rapenburg 1: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, soc. 't Roefje, rechtbank Anitonius-clubihuis, 8 uur: toneelvereni ging T.I.G.. opvoering van Het Dieven- nest Breestraat 19. 8 uur: jongerensoc. Boe merang, Suriname-avond. Den Haag Diligentia, 1 uur: toneel groep Arena met „De kleine en de grote koning", 8.30 uur nam.: Nieuwe Komedie met „Romulus de Grote". Den Haag Schouwburg, 8 15 uur: Haagsche Comedie met ..Ik zoek Mious- Den Haag Luth kerk, Luth. Burg wal 9. 8 uur: adventconcert door dr. W Mudde. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur Concertgebouworkest, met manosolist. Zondag (11 december) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen. tram Rehoboth. sociëteit voor iedereen Open Huis. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Le lit a deux places (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Een tikkel- je getikt (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Geheim agent district 6 (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De rode baret (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik een vrouw (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Westside Story (14 jaar). Welke apotheek? tel 23553 Op zaterdag 3 december, s morgens van 8 tot 12 uur, is voor spoedeisende gevallen bovendien geopend, apotheek Van Driesum Mare 110. tel. 20406 De zaterdag-, zondag-, avond- naciudieiisl van apoineeK R van Brees Smallcrburg te Leiderdorp wordt w genomen door de Z.uidei-apoineek. De dienst van apotheek oorschoten wordt op zondag 4 december van "s- gens 8 uur tot "s avonds 22 uui waarge nomen door de Zuider-apotheek. De Oegstgeestse apotheek is geopend. LEIDEN Voor uim een half miljoen gulden is aan de Hooigracht iets moois tot stand gebracht: Ons Huiseen .gezinsvervangend tehuis waarin 32 geestelijk gehandicapten van alle gezindten kunnen worden gehuisvest, 20 vrouwelijke pupillen en 12 mannelijke van 18 jaar en ouder, die allen overdag in de beschutte werkplaats werken. Het tehuis is ondergebracht in de twee woningen Hooigracht 58 en 60, aangekocht van de heer Meerpoel door een stichtingdie vn het leven werd geroepen door de afdeling Leiden van de „Prat.-chr. vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind Philadelphia". Burgemeester Van der Willigen zal dinsdagmiddag het tehuis officieel openen na een openingswoord van de man, zonder wiens doorzetten dit niet was gestiohst: voorzitster A. Huigens. Omdat er aan de plaatsing in het tehuis een zorgvuldige selectie vooraf gaat en het niet goed zou zijn alle bedden tegelijk te bezetten de pu pillen moeten zo geleidelijk mogelijk aan elkaar wennen ter bevordering van een goed gemeenschapszin komt er per week slechts één nieuwe pupil bij. Twintig bedden zijn nu bezet Aankoop, verbouwing, restauratie en inrichting mogen een flink bedrag heb ben opgeslokt, het resultaat mag er zijn. Er is een sfeervol tehuis ont staan met in totaal veertien vertrek ken, met vele gangen en trappen, met royale bergruimten, een vorstelijke keuken en een flinke tuin. Zelfs een knutselkamer ontbreekt niet. Er zijn gezellige huiskamers, de eetzaal is praktisch en mooi tegelijk. Alle wan den zijn tot op flinke hoogte van edel- houten lambrizering voorzien. Uit hele land Directrice mejuffrouw A. M. W. Fekkers wordt bijgestaan door een leidster, een part-time leidster en huishoudelijk personeel. In totaal is het tehuis berekend op acht perso neelsleden. Bij de opzet is men ervan uitge gaan, dat elke pupil, die hier woont of komt wonen recht heeft op een privé- bestaantje. Daarom mogen de gehan dicapten eventueel ook wat meubi lair of schilderijen van „thuis" mee nemen. Hoewel Leidenaars prioriteit hebben, komen de pupillen uit alle delen van het land. Er is een nauwe samenwerking met de R.K. Anker plaats en de gemeentelijke Haard stee, die een kleinere capaciteit heb ben dan Ons Huis. Bij de verbouwing en restauratie kampte het bestuur met een chronisch geldgebrek. Nergens was geld te lenen totdat radio Veronica er zich mee ging bemoeien. Van verscheidene kanten werden daarna ook leningen aangebo den zodat men de financiering rond kon krijgen. De gemeente verstrekte een lening van f 320 000, Burgemeesterszoon Wie het tehuis bezoekt, krijgt al gauw een aardig verhaaltje te ho ren, dat bij nader onderzoek ech ter geen steek blijkt te houden. Vanuit een der twee (slechts door een heel smal inpandig slopje ge scheiden huizen) zou een onder aardse gang naar de Hooglandse kerk hebben gevoerd, in de tijd dat deze nog een R.-K. kerk was. Want in een der twee huizen zou een zoon uit een der huwelijken van burgemeester Van der Werf hebben gewoond; die zoon zou tot groot verdriet van vader Van der Werf rooms-katholiek zijn gewor den. en om nu de afgedwaalde zoon niet onder nieuwsgierige blikken ter kerke te laten gaan, zou de bedoelde gang zijn gegra ven. Wij hebben dit aardige verhaal ter verificatie voorgelegd aan het ge meentelijk archief aan de Boisotkade. Een lachertje, dat verhaal, zo werd ons duidelijk gemaakt Hoe dat „lachertje" is ontstaan, is heel vaag nog wel na te gaan: mogelijk heeft een der kinde ren van burgemeester Van der Werf een R.-K. school bezocht, waarschijn lijk niet eens omdat het een rooms-ka- tholieke school was maar omdat ene Jezuiët Van Assendelft zo goed les gaf. En wat die onderaardse gang be treft: als er iets van dien aard is te vinden, dan is het waarschijnlijk een oud slootje, dat later is overkluisd. Uit de inrichting van deze kamer op de vrouwenafdeling van Ons Huis aan de Hooigracht blijkt duidelijk, dat de pupillen «He ka mers een eigen gezicht mogen geven door meubilair of schil derijen e.d. van thuis mee te nemen. Foto N. van der Horst. Juwelier, Horloger Haarlemmerstraat 181 Leiden Verpakkings materiaal naast vuilnisemmer LEIDEN Omdat vele mensen na Sinterklaas en Kerst ongetwijfeld flinke hoeveelheden verpakkingsmate riaal hebben op te ruimen, mag op dinsdag 6 en donderdag 8 december alsmede op dinsdag 27 en donderdag 29 december naast de vuilnisemmer afval worden neergezet mits dit goed door touw of anderszins bijeen wordt gehouden. Om misverstand te voorkomen, is het misschien wel goed erop te wijzen, dat het hier geen extra diensten van de kraakperswagen betreft zodat men zich moet beperken tot verpakkings materiaal. (ADVERTENTIE) LEIDSE AUTOREPARATIE DIENST TEL. 21496 b.g.g. 20693 DOKTERSDIEN ST Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Na 12 uur voor spoedgevallen 5 maal 2 bellen. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling Franse grafiek uit de 19de eeuw. van 23 nov tot 12 dec. dagelijks van 10 tot 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: tentoonstelling werken van Aa Dekkers tot 9 december. De Ruil, Janvossensteeg 59: tentoonstel ling van poppen van Carla Klein, van 7 nov tot en met 7 dec. van 10 tot 8.30 uur. behalve zat en zondag. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hol- laan 7: tentoonstelling van aquarellen van Joop Dam en keramiek van Geert Schreuder. van zat 26 nov. tot en met 15 dec., maandag tot en met zat. van 10 tot 5 u„ ook dinsdagavond 8 tot 10 u., zondags gesloten. De grote huiskamer in het Phi- ladelphiahuis Ons Huis aan de Hooigracht te Leiden, dxvt dinsdag officieel wordt geopend-, bij welke gelegenheid het woord rullen voeren voorzitter Huigens, burgemeester Van der Willigen, dr. Caljé en rar Ten Napel, di recteur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Fo to N. van der Horst Besparingen boven de verwachtingen LEIDEN De economische groei en de omvang der besparingen om deze groei te financieren zijn in Nederland ver uitgegaan boven hetgeen redelij kerwijze kon worden verwacht. Aldus gistermiddag prof. drs. Ch. Glasz bij de officiële aanvaarding van zijn ambt als hoogleraar in de leer der openbare financiën aan de Leidse uni versiteit. Volgens prof. Glasz is Nederland in de jaren vijftig in de ban van de groei geraakt Het heeft deze kunnen reali seren door jarenlang ongeveer een vijfde gedeelte van zijn bestedingen voor kapitaalvorming aan te wenden. Dit betekent, dat het bedrijvig en wo nend Nederland, zoals wij dit in 1948 kenden, sedertdien tot tenminste an derhalf maal zijn toenmalige dimensies is uitgegroeid, terwijl daarnaast uit de nationale besparingen de kapitaalsuit gaven voor de infrastructuur, voor het onderwijs en het herstel van de ver mogensrelaties met het buitenland kon. den worden gefinancierd. De spaarquote van 20% van het na tionale inkomen en de daarvan afhan kelijke groei zouden zich niet hebben kunnen verwezenlijken, indien niet naast de werkzaamheid van de indivi duele spaardrift de versluierde bespa ringen hun belangrijke bijdrage had den geleverd. Tot deze versluierde besparingen re kent prof. Glasz een gedeelte van de ondernemingsbesparingen, de besparin gen ter zake van pensioenregelingen en de overheidsbesparingen. Deze ge organiseerde besparingen leiden ertoe, dat de offers hiervan door de indivi duele subjecten goeddeels niet meer bewust worden ervaren; zij betekenen als het ware een voorheffing bij de verdeling van het nationale inkomen. Inbrekers halen alles overhoop LEIDEN In de nacht van donder dag op vrijdag is ingebroken in een opslagruimte van een expeditiebedrijf aan de Middelstcgracht. De hele voorraad verzendklare goe deren werd overhoop gehaald. Dozen werden opengescheurd en de inhoud her en der verspreid. Nog niet bekend is wat wordt vermist. Dat moet blyken uit de opgave van de verzenders. Er is grote schade aangericht. Ook in Leiden D'66 LEIDEN Het ligt in de bedoeling ook in Leiden een afdeling van de nieuwe politieke partij Democraten '66 op te richten. De oprichtingsvergade ring wordt maandagavond 12 december om half negen gehouden in Den Burcht. LEIDEN Een veemarkt zo om en nabij Sint Nicolaas munt nooit uit in drukte en levendigheid. Het publiek raakt het geld kwijt aan zoe tigheden en andere cadeaus; vlees komt die dagen wat in de verdruk king. Voor de veemarkt van gis ve ren kwam daar nog bij dat er de laatste aagen nogal wat regen is ge vallen en vele stormen ons land zijn gepasseerd. Ook gisteren was het ruw weer en was het moeilijk in open lucnt te verkeren. Al het vee is nu wel binnen, uitgezonderd het wolvee en voor deze diersoort is die nattigheid ook niet bepaald aange naam. Toch mocht dit alles niet verhinderen dat er, ook voor de tijd van het jaar, nog een goede aan voer was. Zeker liet aantal schapen is aan het minderen, maar daaren tegen waren er meer lichte varkens en biggen. De handel was verdeeld; de ene afaeuiiig aeed het beter aan de an dere. ülachtüvee gaf bij de ruimere aanover een luie handel te zien Voor die dieren die met de consump tie te maken hebben speelit Smit Ni colaas een rol, ziij het niet ten goe de. Verbruiksvee. Het spreekt vanzelf dat ae aanvoeren m aeze aiaeutng nu wel op wonder niveau zijn aanbe land. Er heerste over het algemeen een rustige stemming met een kal me hanoei, hoewei er nog nuet cu red van Jjagere prijzen sprake is. Ook het jongvee was niet j.n grote getale aanwezig, maar ook hder hand- naaioe zien wei ae ouae piaja. l,c o»- jaarsuitstoot hebben wij nu wel weer voor Qiit jaar, ach»er de rug. Notering: melikikoeien f 9ju, f 1250, f l4ou; Vcue koeien foOO, f you, 112UU- Slachtvee. De aanvoeren van slacht- veeruniaeren waren gisteren aanmer kelijk groter en daar alie mankten deze wtex oveivoem waren en (nog maalsme Sint Nicolaas om ae hoek kwam kijken, viel de haodei tegen. Het ging maar langzaam, het aanood was groter dan de vraag en dius gingen ae prijzen naar een la ger niveau. Dit alles in teg erts veiling met de vorige week. Met de velite kalveren liep net ondanuis de kleine re aanvoer evenmin erg wild en de prijzen waren dan ook lager. Het is onoegri)peiid»K, maar de export is kleiner en daarmee staat en vak de prijs. Notering: slachtstieren f3,90, f4,10 f4,40 per kg geslacht gewicht; voute koeten f 3,40, 1' 4,10 f 4,40 per kg ge slacht gewicht; vette kalveren f3,30, £3,90, f 4^5 per kg levend gewricht. Wolvee. De aanvoeren van woivee namen wait af; er waren gisteren ruim 1800 srtiuks. De handel in vette schapen was goed en van de vette lammeren vlug. De prijzen trokken weer iets aan. Deze dieren zijn on gekend duur. Alles werd vlug en vlot afgenomen. Notering: vette schapen f 95, f 120, f 130; vette lammeren f 135, f 160. f 185. Varkens. Slachtvarkens. Tegen de verwachting in, aLthans in tegen stelling met de vorige week, bleven de slachtvarkens tamelijk aan de prijs. Wel ia de verloop bij de gros siers en, de slagers teleurstellend', maar de export maakt veel goed. De slachtzeugen bleven duur. Beurs handel: stevige prijzen. Biggen en lichte varkens. Een bij zonder goede aanvoer van lichte var kens en een redelijke aanvoer van biggen. Deze diersoorten blijven duur; gisteren wias er wel handed en de biggen noteerden dan ook iets hoger. Notering: zeugen f375, f400, f450; lichte varkens f95, f110. f120; big gen f70, f75, f80. Kaas. Goudse kaas 2 partijen aan voer, handel goed. Notering tot 3,60. Geen voorrang: boem LEIDEN Op de hoek van de Telw derskade, de Boshuizerlaan en de Boshuizerkade zijn gistermiddag om ongeveer één uur twee auto's met el kaar in botsing gekomen, doordat een van de chauffeurs geen voorrang verleende. De materiële schade was groot; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Officiële opening belastin ggebou w LEIDEN Het centrale belasting gebouw Stationsplein 7 wordt woens dagmorgen 21 december om tien uur officieel geopend. In dit gebouw wor den alle onderdelen van de rijksbe lastingdienst gevestigd. Nieuwe chef voor personeelszaken secretarie LEIDEN Met ingang van 1 januari a.s. is de heer F. H. van der Velde be noemd tot chef van de afdeling perso neelszaken ter gemeentesecretarie. Hij volgt als zodanig drs. S. Krom op, die op 1 februari jl. zijn functie neerlegde. De heer Van der Velde, die thans 47 jaar is, is gehuwd en heeft 4 kinderen. Van 1935 tot 1946 was hij in diverse functies verbonden aan de gemeente secretarie te Vlaardingen. Sinds 1946 werkte hij te Haarlem, laatstelijk als referendaris A afdeling personeelszaken ter secretarie. De aan stelling van de heer Van der Velde geschiedde in de rang van administra teur A. Voorts is met ingang van 1 december jL mr. M. Schox benoemd tot plv. chef van de afdeling grond en saneringsbe- drijf. De heer Schox. die gehuwd is, is thans 41 jaar. Hij studeerde rechten te Leiden. In 1950 trad hij in dienst by de dienst Stadsontwikkeling en We deropbouw te Rotterdam. Sinds 1960 was hij als chef van de afdeling grondbeheer verbonden aan de dienst van gemeentewerken te Apeldoorn, laatstelijk in de functie van directiesecretaris. De heer Schox is aangesteld in de rang van administra- Jongeman tegen en onder een auto SASSENHEIM Gisteravond is een achttienjarige bromfietser in de Hoofd straat tegen een geparkeerde personen auto gebotst Hij kwam te vallen, maar werd bij het opstaan aangereden door personenauto, waarvan de bestuur der bezig was in te halen. De jongeman liep verwondingen op in het gezicht en aan de rechter knie. Hij is naar het Elisabethziekenhuis te Leiden gebracht. De bromfiets werd slechts licht beschadigd. De Europese Investeringsbank zal 28 november 500 miljoen Belgische franken 7 pet obligaties van fr. 5000 a 99 pet De looptijd is 12 jaar en de aflossing be gint 5 december 1972 a pari door inkoop op de beurs of uitloting, met recht op vervroegde aflossing op of na die datum. De lening is overgenomen door een groep van de Generale Bankmij, de Bank Brussel, de Kredietbank, de Bank Lambert en de Bank van Parijs en van de Nederlanden. Dit is de tweede open bare emissie in België. De opbrengst dient voor algemene kredietverlening en de schuld van de bank zal stijgen tot 352,1 min. Europese rekeneenheden. "TNIGE TIJD geleden hebben wtj een nogal pittig ingezonden stuk opgenomen van een Leidenaar die meent, dat het voor de Herv. Gemeen te van Leiden niet langer verantwoord is, geld uit te geven voor de restau ratie van de Hooglandse kerk, die totaal overbodig zon zijn geworden. De kerkvoogdij staat voor zoveel uit gaven dat afstoting van dit bezit het enig juiste is, zo schreef hij. Wat te verwachten was geschiedde< er kwam een even pittige schriftelij ke reactie van een lezer, die deze op lossing radicaal afwees. Helaas, hij wilde zijn brief niet in de krant heb ben, want dan zou er tóch maar een onvruchtbare discussie ontstaan. Wij waren het daarmee niet eens, maar moesten zijn verzoek eerbiedigen. Als in Leiden over de dure restau ratie van de Hooglandse kerk wordt gepraat hoor je ook steeds de opmer king dat er toch geen koper voor te vinden is en dat de kerkvoogdij dus tegen wil en dank de bezitter zal moeten blijven. Het ligt niet op onze weg te pleiten voor afstoting van deze kerk door de Herv. Gemeente de kerkvoogdij Is mans genoeg dit probleem zelf om- der ogen te zien wel zou het zin kunnen hebben, te weten hoe soort- e-elijke vraagstukken in andere ste den worden opgelost. Want dit is een onweerlegbaar feit: het gaat hier om een algemeen verschijnsel, namelijk het overbodig worden van oude ker ken in binnensteden door ontvolking van het centrum, door stadsuitbrei ding met kerkbouw in wijkgemeenten en levens door een herstructurering in de kerkelijke gemeenten zelf. Gisteren lazen wij hoe ze het In De venter hebben gedaan. Ook daar twee grote kerken, waarvan er één on langs buiten gebruik werd gesteld. De kerkvoogdij heeft toen het ge meentebestuur verzocht, deze Berg kerk over te nemen. Zij wilde er ze ker van zijn dat het monument in goede staat voor het nageslacht be waard zal blijven en stelde een over dracht voor voor het symbolische be drag van 1. B. en W. waren daar toe bereid en deden de raad een voorstel. Over de bestemming zullen B. en W. zich na de overdracht van de kerk beraden. De inventaris is niet in de over dracht begrepen. Wel wil de kerk voogdij deze voor een periode van vijftig jaar, met stilzwijgende ver lenging telkens voor tien jaar. aan de burgerlijke gemeente in bruikleen af staan. Als de gemeente Deventer op haar beurt van de Bergkerk af wil, wenst de kerkvoogdij het voorkeursrecht te hebben voor de prijs van 1. De vraag of een bepaalde bestemming overeenkomt met de waardigheid van het gebouw zal bij verschil van me ning door vijf scheidslieden worden beantwoord. Dit zijn de oresident- kerkvoogd van de Herv. Gemeente, de burgemeester van Deventer, de voorzitter van de Generale Synode van de Herv. Kerk, de commissaris van de Koningin in Overijssel en de president van de rechtbank in Zut- phen. Met de vermelding van het Deren ter voorbeeld hebben wij geen aan sporing willen geven tot overdracht of verkoop van de Hooglandse kerk, maar de geïnteresseerden (en zij zijn er in Leiden) slechts willen duide lijk maken dat bezitsvervreemding niet tot verwaarlozing en afbraak be hoeft te leiden. Wie kritisch over de positie van de Hooglandse kerk wil praten, kan niet voorbijgaan aan wat elders in min of meer gelijke om standigheden als oplossing is aan vaard. T EIDEN NZH-directeur N. Hor- tensius heeft gistermiddag be kend gemaakt wie de tien maand abonnementen op het stadsnet heb ben gewonnen. Deze tien winnaars behoorden tot de 5000 busreizigers die een door de NZH uitgereikt en quêteformulier ingevuld hebben te ruggegeven in totaal waren er on- veer 15000 formulieren uitgegeven. Met deze bekendmaking werd de in Leiden gehouden vervoersenquête afgesloten. Behalve de maandabon nementen zijn er honderd dagkaar ten op het hele NZH-net uitgeloot. De namen van de prijswinnaars worden volgende week. in een ad vertentie gepubliceerd. Op de foto licht de heer Hortensius (rechts) een enquêteformulier uit een stapeltje dat de heer C. Jon- gejanrayonchef te Leiden, hem aan reikt. ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN Turks woonoord geopend door ambassadeur LEIDERDORP De Turkse ambes- sadeur in ons land, de heer Vahit Hale- voglu. heeft gisteren het woonoord voor buitenlandse arbeidskrachten aan de Zijldijk in Leiderdorp geopend. Na de lunch, die in het woonoord werd gebruikt, bracht de ambassadeur een bezoek aan enkele bedrijven waar in zijn landgenoten werkzaam zijn. Dit woonoord, gesticht door een vijf tal bedrijven uit Leiden en omgeving, staat op het terrein van de N.V. Ver enigde touwfabrieken en biedt plaats aan 110 Turken en 50 Marokkanen. Uitbreiding is nog mogelijk tot een capaciteit van 256 man. De bouw en inrichtingskosten van de wooneenhe den keuken, eetzaal en gebedsvertrek bedragen circa 900.000 gulden. O ja Even naar PRONONCE voor een St. Nicolaascadeau. INBREKER NEEMT RADIO MEE LEIDERDORP In een woonhuis lan de Linden-laan is ingebroken. De dader verschafte zich toegang door een ruitje in de achterdeur in te slaan. Vermist worden een radio en een bedrag van honderd gulden. HILLEGOM Het grof huiavufl (geen bedrijfsvuil) wordt wederom op gehaald op woensdag 7 december.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3