Graaf van Randwijck nam afscheid van de zending Kans op uitstel van belastingverlaging Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze R.K. Kerk bezint zich op externe voorlichting Fiat van CHJJ en GPV? Christus vergadert Zijn Kerk via ons99 NBG komt volgend jaar 184.000 gulden tekort Nu vooral particuliere consumptie beperken DONDERDAG 1 DECEMBER 1966 Ah de mens zondigt, ziet hij zijn eigen naaktheid. Tot dat moment waren man en vrouw volkomen één geweest. Nu be seffen zij dat er iets tussen hen is gekomen. En om dat aan te geven bedekken zij zich met vijgébladeren. Maar dan komt God. Ze vluchten weg. Ah ze eindelijk verant woording moeten afleggen erkent Adam: „Ik ben naakt." Maar hij had zich toch reeds bedekt met een vijgeblad, of -bladeren? Ja, maar hier wordt beseft dat zelfs dat niet voldoende is. Om hun naaktheid nu te bedekken vluchten ze weg in een bos. Een vijgeblad geeft de kloof tussen mensen aan. Het vijgebos, de kloof tussen de mens en God. Tussen mens en God is veel meer gekomen door de zonde dan tussen mens en medemens. En de geschiedenh herhaalt zich. Waar God komt, vlucht de mens. Hij verbergt zich onder zijn onvermogen, zijn goede be doelingen, zijn goede werken of wat dan ook. Hij weigert voor God te verschijnen zoah hij is. Nog altijd. Gods komst confronteert de mens met zichzelf. Zo lang God Zich niet om hem bekommert, trekt hij zich van zijn eigen problemen weinig aan. Maar in Gods licht ziet hij zijn eigen naaktheid, zijn tekort. Er is geen andere weg voor God om ons te genezen. We lezen vandaag: Jesaja 50 1-11. „t/ combineerde nuchterheid en gevoel (Van onze kerkredactie) OEGSTGEEST Op dezelfde dag als z^jn vriend, dr. W. A. Vis ser 't Hooft, legde mr. S. C. graaf van Randwijck zijn werk neer. Hij droeg zijn positie als algemeen secretaris van de hervorpide zending over aan zijn opvolger dr. G. P. H. Locher. Uit alle delen van het land kwamen gis termiddag collega's en vrienden naar het hervormde zendings centrum om hem nog eens de hand te drukken. De ruime zaal was bijna toch nog te klein om de preases van de synode, dr. G. de Ru; de assessor, L. Roet- man; de beide directeuren van het gereformeerde zendingscentrum, ds. B. Richters en ds. A. Vos; prof. dr. H. Berkhof en prof. dr. A. J Rasker en nog vele anderen te bergen. Uit Duitsland was zelfs ds. W. de Klei ne, oud-director van de Rijnse zen ding, gekomen om hem te vertellen dat zijn zes weken emeritaat hem geleerd hadden dat hij het nu nog drukker heeft dan voorheen. Uit Zwitserland was ds. Fueter overgeko men. die in Kameroen het literatuur- centrum heeft opgebouwd. Mr. S. C. graaf van Randwijck i gisteren afscheid als al gemeen secretaris van de her vormde zending. Zijn collega en opvolger, dr. G. P. H. Locher was een van de velen die hem kwamen bedanken voor het vele belangrijke werk dat hij verzet heeft. Brieven die niet z\jn voorzien van naam en adres knnncn niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een golden aan postzegels te worden Ingeslo ten. Vraag: In 1962 heb ik in mijn tuin een oude appelboom (of pereboom) omgezaagd en een ongeveer 70 cm hoge stam laten staan. Sedert enke le maanden dóet zich het verve lende feit voor, dat zich op en aan de stam „zwammen" vormen. Uit de verte lijkt het wel of de stam „me laats" is. Ik heb al verschillende ke ren de witte bobbels weggestoken, maar ze komen telkens terug. II: ver moed dat dit in verband kan staan met de natte zomer, want de zwam men schijnen te ontstaan op plaatsen waar veel vocht is. Ander zijds zijn er sinds 1962 wel meer natte perioden geweest, maar toen zag je ze niet. Iemand ried me aan de volgende zomer de bast er hele maal af te halen en de stam in te smeren met menie, en vervolgens te verven. Moet ik die boom helemaal uitgraven en wegdoen, want dit is een heidens werk. Bovendien is beschadiging van de naburige riole ring dan niet uitgesloten. Lielst wil de ik de stam volgend jaar halveren en er dan een bloempot op zetten. Antwoord: De natte zomer heeft de vorming van zwam bevorderd, maar de eigenlijke oorzaak is an ders. Door het afzagen var. de boom is het overblijvende deel langzamer hand doodgegaan en dit aftake- lings- of verteringsproces wordt be vorderd door deze zwammen. Ook is op het zaag- en schermvlak vocht de stam binnengedrongen en dit heeft het verteringsproces nog versneld. Met menie insmeren en af- krebben helpt niet. Ons advies is nu reeds de stam te halveren, de zaag- wond glad bijsnijden evenals moge lijke scheurwonden, en deze dan in te smeren met timmermanscorboli- neum. Deze doodt de zwammen. Mis schien kan u daardoor het afbraak proces stuiten. Helpt dit niet vol doende, dan kan u de stam van schors ontdoen en het geheel met carbolineum insmeren. We geven u echter niet 100 pet. garantie, daar. de stam reeds vier jaar geleden is afgezaagd. SPREKERS Vier sprekers brachten graaf Van Randwijck dank voor het vele werk dat hij verzet heeft. De hervormde synodepraeses, ds. De Ru, tekende hem als een man die een waardige combinatie vond van nuchter denken en gevoel. De voorzitter van de gere formeerde zendingsdeputaten, dr. J. Gilhuis prees het groot begrip dat hij steeds opbracht voor het oordeel anderen, ook als hij het er niet mee Prof. dr. Joh. Blauw sprak namens de eerste werkgever van deze zen dingsman, het Nederlands Bijbelge nootschap. dat hij als zendingsconsul heeft gediend. „Uw volhardendheid en besluitvaardigheid speelden het klaar in de eerste jaren van de Ja panse bezetting nog de nieuwe verta ling van het Nieuwe Testament uitge geven te krijgen. Daarbij kwamen uw diplomatieke gaven in de beste zin van het woord van pas", zei hij. De nieuwe algemene secretaris, een pri mus inter pares in het secretarissen- college van de hervormde zending, dr. Locher dankte hem onder veel meer „voor de wijze waarop u ons gehol pen hebt geen facade van hoogdra vende woorden op te bouwen". In een kort woord beantwoordde graaf Van Randwijck de sprekers en ook dr. De Kleine, die hem in het bijzon der had gedankt voor wat hij heeft betekend voor de Duitse zendelingen na 10 mei 1940. De scheidende secre taris dankte hem op zijn beurt voor wat hij van hem geleerd had door zijn omgang met de Indonesiërs. Zoals hij op de hervormde synode nog een wijze raad gaf voor de organisa tie van het apostolaat in de Hervorm de Kerk, had hij er nu een voor het gereformeerde zendingswerk. Dr. Gil huis had erkend dat de gereformeer den niet altijd gemakkelijke partners waren geweest in het verleden. Maar dat wees graaf Van Randwijck wat af. Hij had geconstateerd dat de me ningsverschillen door alle kerken heen gelopen hadden. „Ik heb altijd zeer hoog opgezien tegen velen van uw zendingsmensen en van uw vrij gevigheid kunnen wij nog heel wat leren. Ik wens u dan ook niet nog betere mensen of een nog grotere vrijgevigheid van het thuisfront Maar ik wens u wel een betere kerk orde en een betere zendingsorde toe" (dan de nu sterk gedecentraliseerde, red.), zei hij. De koperen bak die de gereformeerde zending hem aanbood, beloofde hij te vullen „met beukeblokken, om bij het open haardvuur de warmte van uw vriendschap te gedenken". (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Op het gebied van voorlichting kan de Rooms Katholieke Kerk nog heel wat leren, erkende bisschop H. C. de Vet gistermiddag tijdens een bij eenkomst van het Contact- centrum op Voorlichtingsgebied. Vooral het op technisch deskun dige wijze omgaan met de massa communicatiemedia is voor de kerk nog nieuw. Maar er is al ge leerd en er wordt iets aan gedaan, zei hij. Bisschop De Vet deelde mede dat op het ogenblik een werkcommissie Kerk en Publiciteit een rapport heeft op gesteld dat reeds door het episcopaat is (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister-presi dent Zijlstra kan zich nog steeds niet helemaal verzekerd weten van een Kamermeerderheid voor zijn belastingplannen, maar na gisteren ziet de toekomst er in dit opzicht toch wat rooskleuriger voor hem uit. Immers, de eerste ronde van het Tweede-Kamerdebat over de regeringsverklaring wees uit, dat behalve de KVP en AR hoogst waarschijnlijk ook de CHU en de GPV-er Jongeling hun fiat zullen geven aan het uitstel van de be lastingverlaging tot uiterlijk 1 juli '67 en de verhoging van de omzet belasting met ingang van op z'n vroegst dezelfde datum. Prof. Zijlstra zou dus kunnen rekenen op een Kamermeerderheid van 77 zetels (d.i. de helft plus 2). Weliswaar hield CH-fracticleidcr mr. Beernink nog een slagje om de arm Hij wilde eerst het halfjaarlijks rap Ds. Van Dijk over vrijmaking port van de SER afwachten om te kun- nen beoordelen of er sprake is van „uit erste noodzaak", die de belastingplan nen rechtvaardigt. Blijkt die inderdaad aanwezig, dan moet volgens mr. Beer-] nink „het landsbelang prevaleren". Ge- zien de „positieve en constructieve" i houding, die de CH-aanvoerder giste-1 ren tegenover het kabinet-Zijlstra aan nam, twijfelt niemand er aan, dat de CHU het fiscale program van de pre- mier zal steunen. Dit geldt niet voor de PvdA, VVD. I PSP, SGP CPN en Boerenpartij. PvdA-fractieleider Nederhorst was het niet eens met prof. Zijlstra's „te pessi mistische" diagnose van de econo mische toestand en dus evenmin met de aanbevolen geneesmiddelen, die, naar hij vreesde, een averechts effect zullen hebben. Immers, lastenverzwa ringen doen de bestedingen teruglopen, waardoor de werkgelegenheid nog meer in gevaar komt. Verhoging van de o.b. wijst de PvdA af. En wat het uitstel van de belastingverlaging betreft: prof. Zijlstra zal met heel sterke argumen- eten komen, wil hii de PvdA hiervoor meekrijgen, aldus drs. Neder horst die het nieuwe kabinet een kort leven toewenste. De fractieleiders Toxopeus (lib.), Van Dis (s.g.) en Koekoek (BP) onderschre ven de diagnose, maar voelden weinig of niets voor de geneesmiddelen. Naar hun mening had het kabinet de weg naar uitgavenverlaging moeten inslaan. Dan zou extra lastenverzwaring gro tendeels overbodig zijn geworden. Van het regeringsvoornemen om de begro ting nauwkeurig en kritisch te bekij- j De heer Roolvink zei, dat het op- ken verwachten zii (in tegenstelling tot treden van de AR- fractie zich van het OOK IN HET KLEINE IS MIELE GROOT! Zoals dit strijkijzer. Vederlicht met grote zooiplaat, die snel en gelijkmatig warm wordt. De regelknop kunt u instellen voor elke soort textiel. Prijs: 28,75 Kabinetscrisis Uiteraard werd het debat gisteren voor een hèlangrijk deel in beslag geno men door nabetrachtingen over het uit breken van de kabinetscrisis en de daarop gevolgde formatie. KVP-aan voerder Schmelzer aanvaardde volledig de verantwoordelijkheid voor de crisis. Hij vond het vreemd' dat PvdA-frac tieleider Nederhorst liever hem in plaats van prof. Zijlstra als premier had ge zien. „Als de heer Nederhorst vindt dat ik politiek zo onbetrouwbaar ben, kan hij terwille van het landsbelang toch moeilijk menen dat ik de leiding van een kabinet op me had moeten nemen", zei de heer Schmelzer bitter. (Van onze kerkredactie) GRONINGEN Samenspre- kingen met (niet-vrijgemaakte) gereformeerde kerkeraden gen alleen ten doel hebben, die kerkeraden op te wekken zich te voegen in het verband van de Ge reformeerde Kerken (vrijge maakt). dat wie deel wil hebben aan het kerk-{( vergaderend werk van de Heiland, zich moet voegen bii de Gereformeerde Ker-j ken (vrijgemaakt). school en organisatieleven. Men kan dat hoogmoed noemen, maar de predi kant betoogt, dat de ontwikkeling in het kerkelijk leven hem steeds meer doet geloven, dat het door hem ingeno- npn standpunt het juiste is. Enkele weken geleden hebben 25 vooraanstaande leden der Gereformeer- Kerken (vrijgemaakt) een open brief geschreven aan de Tehuisgemeen te (de groep rond ds. A. van der Ziel), D.« schrijft ds. D. van Dijk In cc„ J™* 'Lg beSg^1 we!" «reformeerde Kerkbode haast ;k ae,/n ,e v(!rstikken, dat In het Noorden (van de r.ereformeerde nood oyer df verdac,dheid van Gods Kerken vel gemaakt). Meer en meer kjnderen van ver,oe. raakt ds. Van Dijk ervan overtuigd.,nlng en he£te, w0gen ya„ recM >n vergevingsgezindheid, door middel ran apaprek en conferentie". Ds. Van Dlik merkt in zijn artikel echter op niet te geloven, dat de Gere- Ds. Van Dijk merk! voorts op dat de formeerde Kerken en dc Gereformeer- reformatie (vrijmaking) van de kerk de Kerken (vrijgemaakt) ooit weer één moet doorwerken in het hele leven, in'zullen worden. ir. Beernink'. niet veel. Uitstel Uitstel van de belastingverlaging zou helemaal niet nodig zijn als het kabinet de begroting-1967 met min. zou besnoeien, betoogde de libe rale oud-minister van financiën prof. Witteveen. Ziin fractie zal zeker te gen het uitstel stemmen. Hoe zij zich uiteindelijk tegenover de o.b.-verho- ging zal opstellen, lieten de heren Toxopeus en Wilteveen in het duister. Laatstgenoemde wees er echter op. dat elke extra lastenver zwaring de oplossing van het kern probleem van vandaag, nl. het tgen- gaan van kostenstijgingen, bemoei lijkt. Ondanks zijn teleurstelling over het regeringsprogram en met name over het achterwege-blijven van concrete be zuinigingen bleek VVD-aanvoerder mr. Toxopeus veel vertrouwen te heb ben in de persoon en de bekwaamhe den van prof Ziilstra: ..de vlag van dit kabinet" Dat vertrouwen had ook de GPV-er Jongeling, die verwachtte dat het kabinet-Zijlstra de befaamde mo- tie-Schmelzer in feite zal uitvoeren. ..Dat is vel eer beetje eigenaardig, om dat de AR d'e met vijf ministers in dit kabinet is vertegenwoordigd, destijds tegen die motie heeft gestemd, maar och. aan dit soort paradoxen zijn we in de Nederlardse politiek wel gewend ge raakt" SGP-fraclicleider ir. Van Dis noem de de val van het kabinet-Cals „voor velen een verademing", maar kon geen geestdrift opbrengen voor het pro- gram-Ziilstra In plaats van met lasten verzwaringen te komen had dit kabinet een besnoeiine van de staatsuitgaven moeten aankondigen, b.v. van de subsi dies aan jonge letterkundigen, die aan de lopende band zedenkwetsende lec- ♦uur orodueeren. De fractieleiders Bak ker (comm.) en Lankhorst (pac. soc.) voelden niets voor lastenverzwaring zo- J begin tot het eind heeft gekenmerkt door loyaliteit, continuïteit en duide lijkheid. Het program-Zijlstra past naar zijn mening geheel op de situatie van vandaag. Het is vooral nodig de loonontwikkeling drastisch in de hand te houden. Daarbij zal de regering ech ter de sociaal-zwakkeren extra moeten beschermen. Het leggen van een „vloer" n de loonmarkt en. het stellen van een 'oormaximum achtte de heer Roolvink geboden. Zo enies7ins mogelijk zal de omroep problematiek nog voor de verkiezingen moeten 'werden afgedaan. Dat moet een erezaak voor dit kabinet zijn". Evenals de meeste andere sprekers van „rechts" meende de heer Roolvink dat nu haast dient te worden gemaakt met het verlenen van concessies voor oliebo ringen. Ds. D. Faber (88) overleden ARNHEM Op 88-jarige leeftijd is in zijn woonplaats Arnhem overleden ds. D. Faber, emeritus-predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Faber werd in 1905 bevestigd in zijn eerste gemeente Noordwijk (Gr.). Daarna stond hij te Wasperveen, Gas- selte, Andijk, Tilburg. Nieuwendam (N.H.), Oostburg en Oostwold. Ds. Faber was een bekende figuur bij de vrijzinnig hervormden. Vrijdag zal hij worden begraven om twee uur op de algemene begraafplaats te Driebergen. Vooraf zal om kwart voor één een rouwdienst worden gehou den in het kerkgebouw van de vrijzin nig christelijke gemeente aan de Park- laan te Driebergen. 6000ste student in Nijmegen NIJMEGEN De Nijmeegse uni versiteit heeft gisteren de zesdui- zendste student verwelkomd, die voor dit studiejaar heeft ingeschre ven. Het was mejuffrouw P. Steen bergen uit Breda, die van de rector magnificus, prof. dr. A. van Vendrik, een herinneringsboek kreeg. De rector zei dat de universiteiten van Groningen en Nijmegen dit jaar twaalf procent meer inschrijvingen hebben ontvangen dan vorig jaar. Het landelijk gemiddelde is dit jaar zeven procent. DEN HAAG De regering heeft besloten de op 4 december 1965 ingestel de centrale financiering voor de pu bliekrechtelijke lichamen met een jaar te verlengen. Wensen De bisschop had zelf ook nog een aantal wensen. Er is nog steeds geen landelijk kerkblad, zoiets als Her vormd Nederland, en er ontbreekt ook een perschef voor het gezamenlijk episcopaat. Voorlichting zag bisschop De Vet niet als een vorm van kerke lijke reclame, zoals elders in de wereld wel geschiedt. De Nederlandse Rooms Katholieke Kerk wil juist een uitnodi gende houding aannemen. De grootste moeilijkheid voor de kerk is te weten welke taal zij moet spreken. Aan de ene kant vraagt de vertaling van de Latijnse liturgische teksten om een liturgische taal; ii voorlichting gaat het om de taal alledag. Beide talen moeten naar zijn ening correct en verstaanbaar zijn. Vragen Op twee punten wist bisschop De Vet nog niet goed, hoe hij met de voor lichting precies aan moet. Er is nog altijd die betrekkelijke geheimzinnig heid ten opzichte van rand-zaken, zo als bijvoorbeeld het financieel beheer. Zijn er overschotten dan heeft dat een terugslaand effect op de vrijgevigheid. Zijn er tekorten dan krijgen de mensen de indruk dat er iets met het financieel beheer niet in orde is zijn bisdom heeft hij echter toch een stap gedaan, nqar openheid.- - Een tweede 'probleem is wat er móet gebeuren met de beleidsadviezen die bijvoorbeeld aan het episcopaat den uitgebracht. Publicatie wordt door velen gevreesd omdat dat een pressie óp de beleids-instanties kan betekenen een bepaalde koers te varen. De 23-jarige gereformeerde Nanny Lamens en de 25-jarige r ooms-katholieke André Rust behoefden voor hun huwelijk niet de belofte af te leggen hun eventuele kinderen rooms-ka- tholiek te laten dopen. In de rooms-katholieke kerk van Delft beloofden zij gisteren wel hen een christelijke opvoeding te ge ven, in een dienst zonder mis viering die geleid werd door pater J. de Jong en ds. J. C. Jonkers. Het was een meditatie ve dienst, zoals werd voorgesteld in het rapport aan de hervormde synode over „gemengde huwe lijken". Dat rapport moest echter in opdracht van de synode her schreven worden. Geen van de protestantse kerken kent tot nu toe officieel in haar kerkorde deze vorm voor het sluiten van een gemengd huwelijk. Het ziet er naar uit dat dit Delft.se huwe lijk zowel de Rooms-Kathóliéke Kerk als de protestantse kerken confronteert met de vraag of hier een mogelijke oplossing is. Paus pleit voor meer eerbied VATICAANSTAD Paus Paulus heeft de rooms-katholieken ge waarschuwd tegen eigenmachtige en stuitende uitleggingen van het rooms-katholieke geloof, die hij de laatste tijd overal in de wereld op merkt. De paus noemde het geloof tegen woordig het mikpunt van loocheningen en controverses, zelfs onder gelovigen. Het ergst vond hij het gebrek aan eerbied en de vermetele overmoed waarmee ze worden uitgesproken. „Een betreurenswaardig verschijnsel, dat de geestelijke herleving van het concilie, en de oecumenische dialoog verstoort. PLANNEN UITGESTELD (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM De begroting van het Nederlands Bijbelgenoot schap voor 1967, die vorige week door het hoofdbestuur goe<f keurd is, sluit met een ongedekt tekort van 184.000 gulden. Dit is het grootste tekort tot nu toe in de geschiedenis van het NBG. Het tekort is ongeveer het dubbele van het vorige jaar. Toen werden de meeste bijbelprijzen verhoogd, maar de SER in economisch rapport (vervolg van pagina 1) De Sociaal-Economische Raad heeft twee volle dagen nodig ge had om de nogal uiteenlopende standpunten in het ontwerp-rap- port van de Commissie Ontwikke ling Nationale Economie bijeen te brengen (begin november werd er ook een dag aan gewijd). Dit is, mede dank zij talrijke bemiddelingspogingen van voor zitter drs. J. W. de Pous, vooral het gevolg van het feit dat werk gevers, werknemers en kroonle- den elkaar goed bleken te ver staan in hun analyses van de hui dige problematiek en bovendien van goede wille waren om elkaar zoveel mogelijk tegemoet te ko men. Herstel evenwicht De drie partijen kwamen allen tot de conclusie, dal het sociaal-economisch beleid in het bijzonder gericht moet worden op een drietal doeleinden, t.w.: 1. herstel van het evenwicht op de beta lingsbalans 2 terugdringen van de in- flatore kosten- en prijsontwikkeling; 3. handhaving van de werkgelegenheid, met name ook op langere termijn ge- Om deze doeleinden te bereiken is het volgens de SER nodig, dat midde len worden aangewend die kunnen bij dragen tot een krachtige verhoging van de produktiviteit Het zwaartepunt van een verbetering van de betalingsbalans positie zal moeten zijn gelegen bij de bestedingen kant. De SER-leden waren het er over eens. dat "an de zijde van de particu liere investeringen een voldoende bij drage tot een herstel van het externe evenwicht wordt geleverd en dat op voering van de particuliere investe ringsactiviteit gewenst is. Ook de o- verheidsinvesteringen vertonen een geringere toeneming; een verder te rugdringen van deze bestedinirsca^e- gorieën over de gehele linie zou, ge- 1et op de netekenis van diverse collec tieve voorzieningen voor de econo- nische groei, ernstige knelpunten kunnen veroorzaken. Hieruit volgt, aldus de SER, dat een terugdringen van de bestedingen zal moeten komen van de kant van de par- Mculiere comsumptie, met andere woor den: het is gewenst dat wordt gepoogd de consumptiestijging in 1967 beperkt voortgaande stijging van materiaalprlj- zen en arbeidslonen heeft opnieuw de verwachtingen sterk overtroffen. Het NBG wil echter niet opnieuw tot een prijsverhoging komen, omdat deze de bijbelverspreiding zou remmen. Daarom zullen enkele plannen wor den uitgesteld, zoals de versnelling van de verschijning van nieuwe deeltjes in de serie hedendaags Nederlands, opzet en exploitatie van een bijbelhuis in Pa ramaribo en intensivering van het jeugd- en schoolwerk. CONSEQUENTIES In de NBG-begroting zijn mede de binnenlandse consequenties verwerkt van het aandeel, dat het NBG heeft in de wereldbijbelvoorziening. De wereld begroting omvat de subsidies aan de bijbelgenootschappen in de zendingsge- bieden, die betaald worden door de an dere bijbelgenootschappen, waaronder het NBG. De bijbelgenootschappen op de zen dingsterreinen zelf doen uiteraard hun uiterste best, om de hulp van elders zo laag mogelijk te houden. Hun eigen ge zamenlijke inkomsten zullen ze ko mend jaar met vijf procent trachten te verhogen. ACTIES Er zullen verschillende acties ge voerd worden, om het grote tekort van het Nederlands Bijbelgenootschap te dekken. Alle leden wordt gevraagd één lid te winnen. De plaatselijke afde lingsbesturen zijn uitgenodigd de leden aan te moedieen tot verhoging van de contributie. Ook hoopt het hoofd bestuur, dat er voldoende giften zullen komen. Berocoinssiverk NED. HERV. KERK Bedankt voor Reeuwijk: J. Bos te Lunteren; voor Brakel: B. Haverkamp te Blauwkapel-Gioene"kan (U.): voor Wier den (O.) (3e p.p.): J. Zwijnenburg te GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN te houden. Daartoe dient ook de inko- IT rn«HXna«"ire W' mensontwikkeling een bijdrage te leve- Vergunst te RotterdarÖmtrom ren, mede om de inflatore kosten- enj Beroepen te Artesia (Cal. V.S.): A. ELshout te Scheveningen. prijsbeweging terug te dringen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2