Ik willen niet terug Zaadetende vogels weg uit Katwijkse duinen ANGST GROEIT ONDER DE WERKLOZE BUITENLANDERS Grondprijs voor kerkbouw is te laag vastgesteld Alphens raadslid heeft last van dubbelganger Brutale tuinders nu 's nachts wakker NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 29 NOVEMBER 196« Door de wat er onttrekking KATWIJK De veldleeuwerik ver toont zich steeds minder in onze om geving. De vogelbeschermingswacht nam er het afgelopen seizoen maar twaalf waar. Vroeger was deze vogel in de duinen vaak aangetroffen gast. Mogelijk is deze vriendelijke vogel (die vroeger ook vaak als kool vogel werd gehouden) naar elders vertrokken in verband met de veran derende duinflora als gevolg van de sterke wateronttrekking. Hetzelfde geldt voor tal van ande- je zaadetende vogels. Het aantal wa tervogels is door de aanleg van water bakken in de duinen evenwel toege komen. Elk jaar worden er weer nieu we waargenomen. Controleurs De vogelbeschermingswacht Kat wijk telt thans vier controleurs in de zin van de Vogelwet 1936. Voor deze controleurs werd in het afeeloDen jaar een herhalingscursus gehouden. In liet Kaïtwiikse duingebied werden gesignaleerd: dodaans 4, geoorde fuut 0 (vorig jaar 1). wiilde eend 45. slobeend 32, bergeend 5, kuifeend 42. tafeleend 8, zomerbaling 2, meerkoet 45, water hoen 25, tureluur 1, kievit 28, schol ekater 1, kleine plevier 1, wupl 3. fa zant 32, patrijs 7. torenvalk 1. hout duif 8, tortelduif 9, holenduif 2. zil vermeeuw 0 (vorig jaar 1). randsuil 4. steenuil 3, grote bonte specht 1. Turkse tortel 12, boerenzwaluw 3, kuifleeuwe rik 6, veldileeuwerik 12, boompieper 20. boomleeuwerik 14, witte kwikstaart 2, grauwe klauwier 2, braamsluiper 2, fitis 24. tjiftjaf 1. sprmkhaanrietzanger 5, zanglijster 7, merel 19. tapuit 34. grote lijster 5 roodborsrttapuit 22, ge- Recreatiegebouw bijna gereed KATWIJK De afbouw van het recreatiegebouw op het kampeerterrein ernstig vertraagd doordat een onderaannemer verstek heeft laten gaan. Inmiddels is echter een andere onderaannemer met het spuitwerk be gonnen. Verwacht mag worden, dat het gebouw vóór het eind van dit jaar helemaal klaar komt. Wanneer daar voor belangstelling is, zal 's winters worden verhuurd Groene Kruis gaal gebouw opknappen KATWIJK De raad wordt voor gesteld het Groene Kruis een extra- subsidie van f5000 te verstrekken voor het opknappen van de bovenver dieping van het pand Zeeweg 123. welke verdieping gebruikt wordt als consultatiebureau. Hogere belasting in Katwijk KATWIJK B. en W. zijn van plan de tarieven van de plaatselijke be lastingen binnenkort aan een nader onderzoek te onderwerpen. Het ziet er naar uit. dat er belastingverhogin gen uit de bus zullen komen. Verbetering situatie in de Louwestraat KATWIJK B. en W. willen over- gaan tot de aankoop "an het pand Louwestraat 2 en de daarbij behorende bedrijfsopstallen. Eigenares mevrouw de weduwe M. de Best-Bloot, Hoge- weg 16, is bereid tot verkoop voor de prijs van f 80.000. De betrokken percelen dienen te worden gesloopt ten behoeve van het vóór de gereformeerde kerk en het te bouwen postkantoor geprojecteerde plein. De afbraak van de bedrijfsopstal len zal de verkeerssituatie in de Lou westraat aanzienlijk verbeteren. De heer A. Ouwehand, die de be drijfsopstallen in huur heeft, is bereid mee te werken aan ontruiming van de gebouwen, wanneer hij f 3000 krijgt als tegemoetkoming in de kosten van een door hem te bouwen tijdelijke op stal. Katwijk stelt zich nog beter veilig KATWIJK In verband met het stijgende budget van de gemeente wil len B. en W. de vezekering der ge meentegelden tegen fraude en bero ving verhogen van f 15.000 tot f 250.000 De premie bedraagt f 4.215.56 voor vijf jaar, f 1540.56 meer dan thans. Water is „in" KATWIJK De Leidsche Duinwa terleiding Maatschappij heeft het ge meentebestuur gevraagd voor het doen leggen van een nieuwe watertransport leiding tussen de watertoren in Katwijk cn het Haagsche Schouw. Dit is nodig in verband met de grote toeneming van het waterverbruik in de voorbije jaren en de te verwachten stijging in de toekomst. Hoog en laag water Ie Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 4.22 en 16.35 uur (spring vloed); laag water 0.14 en 12.32 uur. KATWIJK AAN ZEE Vanavond om acht uur vergadert de Oranjever eniging in hotel Riche KATWIJK Sedert de levering van aardgas is de vraag naar huurgeisers sterk gestegen. BEZOEK hedenavond de VERGADERING van de ORANJEVERENIGING KATWIJK AAN ZEE IN HOTEL ..RICHE" - Boulevard Aanvang 8 uur. HET BESTUUR kraagde roodstaart 3. paapje 10. nach tegaal 5, grasmus 16. heggemus 24, winterkoning 1, zwamt e roodstaart 4, kneu 46, koolmees 4, pimpelmees 2, geelgors 2, rietgors 22, puitter 1, groen- ling 3, vink 1. grauwe vliegenvanger 2, koekoek 4. duinipieper 0 (vorig jaar 1). roodborst 2, spotvogel 2, tuimfludter 2, Vlaamse gaai 6, ekster 3, kauw 3. Voorts werden behalve de broedende vogels waargenomen: lepelaar, purper reiger, buizerd, wespendiief, boomvalk, ijsvogel, aalscholver gekuifde aalschol- ;r en kuif duiker. KATWIJK Voor de gas-, water en elektriciteitsvoorziening van de woningen in de Hoornes en voor de straatverlichting in dit gebied zijn thans respectievelijk nodig f 175.000, f 75.000. f 195.500 en f 41.000, in totaal 486.500. KATWIJK Ter voorziening in de vacature van lid van de commissie voor de oudheidkamer stellen B. en W. het volgende dubbeltal: 1 A. R- der Jagt. 2 J. P. Bekker. Ijsbaan in Lisse vrijwel zeker LISSE Het is nu zo goed als zeker dat er volgend jaar een ijsbaan komt. Zodra de laatste besprekingen zijn gevoerd, zal het bestuur van de ijsclub Lisse een spoedeisende vergadering beleggen. De contributie zal niet worden ver hoogd: het bestuur hoopt de finan ciering op andere wijze te realiseren-, Men verwacht dat het gemeentebe stuur financieel medewerking za' verlenen. De nieuwe baan krijgt een opper vlakte van 1,5 ha en zal beslist voor het seizoen 1967'68 gereed moeten zijn. De kosten worden geraamd op f70.000 a f80.000. Een en ander is meegedeeld op een gisteravond in De Nachtegaal ge houden jaarvergadering. Uit het finan cieel verslag bleek dat het batig saldo over het afgelopen jaar f3173.12 be draagt. waardoor de bezittingen zijn gestegen tot f21.452. De iisclub telt op het ogenblik 1875 leden. LISSE Stand van het bedrijfs- klaverjassen na vier door alle ploegen gespeelde partijen: 1. Van Steijn 576 punten; 2. Hobaho I 551; 3. Gemeente 539; 4 Elka 536; 5 PTT 535; 6 Van Zanten 521; 7 Hobaho II 516; 8 De Meulder 514 punten. IJMUIDEN Verscheidene Franse kotters vingen in de buurt van Fécamp veel haring. Dat was voor de schippers de Nederlandse treilers die op weg in naar de Ierse Zee aanleiding ook een kijkje te nemen. Zij kwamen bedrogen uit. De Franse schepen vingen inderdaad veel haring, maar voor de Nederlanders was er niets te verdienen. De haring zwom in de Franse territoriale wateren en dat gebied is voor vaartui- sn van een andere nationaliteit taboe. Men probeerde het buiten de zone. laar daar kwam de haring niet voor. Na de nacht in de haven van Fécamp te heb ben doorgebracht zijn de Nederlandse schepen doorgestoomd naar de Ierse Zee. Daar vielen de vangsten hard tegen. De Nederlandse schepen die aan de thuisreis toe waren, hadden over het al gemeen zeer schrale ladingen in de rui men. Na overleg met de rederijen kregen de meeste schippers opdracht op IJ mui den of Scheveninen af te komen en een poging te doen in het Kanaal en bij de Galloper de vangst aan te vullen. Dat is op een mislukking uitgelopen. De laat ste dagen van de voorgaande week vin gen de spanvissers bij de Galloper veel haring, maar mi was er geen spoor mei»' van te bekennen. Wat er wa» Aan de IJmuider markt verschenen 98 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 11.200 kisten, waarvan 2080 kis ten schelvis, 380 kisten wijting, 290 kisten en kabeljauw, 150 kisten kleine gul, kisten koolvis, 1090 kisten treilha- ring, 1350 kisten spanharing, 3460 kis ten haring, 60 kleine kisten makreel, 1500 kisten schol. 130 kisten tarbot, 550 kis ten diversen, 600 stuks stijve kabeljauw 135.000 kg tong. Uit de hoeveelheid van laatstge noemde vissoort blijkt wel. dat de log gers en kotters in de voorafgaande week e vangsten hebben geboekt. Het was bijna evenveel als op de vijf vorige marktdagen bij elkaar. Ondanks deze e produktie geschiedde de lossing in een vrfje snel tempo. Bijna nergens tTad stagnatie op. De prijzen liepen iets terug, naar over het algemeen werd een aan- •aardbaar gemiddelde bereik* Niet alleen voor de Nederlandse vls- ers heeft de jacht op de haring tot nog toe een weinig bevredigend verloop ge had. Ook hun Engelse collega's hebben nog niet veel klaar kunnen spelen. In Lowestoft, een van de belangrijkste Britse haringhavens, is de aanvoer tot op heden miniem geweest. Als er niet spoe- •en kentering ten goede optreedt, zal dit seizoen het slechtste zijn, dat Lowe- ;toft in zijn eeuwenoude haringgesehic- denis heeft meegemaakt. Engelse haringdeskundigen zien een klein lichtpuntje in de omstandigheid dat de haring weer rond de kusten van Noord-Schotland is gesignaleerd. Vroe ger werd daar veel haring gevangen doch de laatste tientallen jaren lieten de zilveren scholen zich niet meer zien. Proefreizen van Nederlandse schepen hebben in de lente van dit jaar aange toond, dat de haring zich weer meer op deze vroegere verblijfplaats gaat rich ten. Men haalde daar toen vrij veel har- ring weg. Voor de Nederlanders is de af stand een bezwaar. Voor de Engelse en Schotse haringvissers geldt dit niet. zodat vele schepen hun activiteiten op hoop zegen van het zuiden naar het noor den hebben verlead. Belgi* gische havens. Over het algemeen kan worden gezegd, dat de prijzen in Oost ende beter liggen dan in Zeebrugge. In eerstgenoemde haven lag het gemiddelde rond de zeventig cent per kg, in Zee- brugge betaalde men gemiddeld zestig Tussen beide Belgische haringhavens bestaat grote wrijving. In Oostende be schuldigt men Zeebrugge ervan de hand te lichten met het BelgischNederlandse visserij-akkoord. Men beschuldigt de Zeebrugse havenautoriteiten ervan de heffing, die bij aanvoeer van Neder landse vissersvaartuigen in he Neder landse Visserijfonds moet worden gestort te willen gebruiken voor de plaatselijk» redersbond. Van Oostende uit is inmiddels een pro testtelegram aan de burgemeester van Zeebrugge, de heer Van Damme, ge zonden. Verder zal de Nederlandse aan voerders worden verzocht Zeebrugge te mijden om onaangename gevolgen voor de werking van het Beneluxverdrag op visserij gebied te vermijden- Vandaag aan de markt Voor de IJmuider dinsdagmarkt meld den zich onder meer de KW 15 Rijn mond 1 met 35. kjgten. er* 763 klein? kis ten 'haring, de VL 142 Voorwaarts met 190 kisten en 522 kleine kisten haring, de VL 131 Petronella met 30 kisten en 305 kantjes haring, de VL 73 Elly met 100 kleine kisten haring en 335 kantjes ha ring, de VL 112 Bets en Gerda met 90 kisten en 414 kantjes haring, de VL 110 Michiel Jan met 160 kisten en 426 kantjes haring, de IJM 9 Haarlem met 1300 kis- en 200 kleine kisten diversen, de SCH 310 met 650 in Ierland gekochte kis ten haring, de KW 144 Cornelis den Duik met 20 kisten en 500 kleine kisten haring en de SCH 117 Onderneming 3 met 20 kisten en 115 kleine kisten haring. Ver der waren er ongeveer 25 loggers en kot ters met plat- of rondvis In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten wijting, 60 kisten gul en kabel jauw, 50 kisten koolvis, 800 ln Ierland gekochte kisten haring, 500 kleine kis ten haring, 180 kisten makreel, 250 kleine kisten makreel, 120 kisten schol en 14.000 kg tong. een pientere leerling verkoopster Banketbakkerij Rieken neemt met sprongen toe. Nn er een duidelijke ontspanning op de arbeidsmarkt is ingezet vallen de klappen vaak het eerst bij hen. Hoe groot het aantal werkloze buitenlanders momenteel is, is niet exact te zeggen, want daarvan wordt volgens het ministerie van sociale zaken merkwaardig genoeg geen enkele statistiek bijgehouden en de arbeidsbureaus hebben opdracht er over te zwijgen. Maar voor zover wij konden nagaan is hun aantal reeds opgelopen tol een cijfer dat ligt tussen de 2000 en 3000 man. Het is niet onmogelijk dat dit cijfer in de komende maanden nog aanzienlijk zal worden verhoogd, want in december en januari lopen zeer veel contracten met buitenlandse werknemers, waarvan er in totaaal zo'n 73.000 in ons land zijn, af. Hoe reageren de ontslagen arbeiders zelf? Onze redacteur Klaas van der Veen tekende hun reacties op. DEN HAAG „Ik willen niet terug. Ik willen werke, in Hol land werke". Een paar gitzwarte ogen flikkeren in het lamplicht als Kejim Dogan dit heel langzaam maar duidelijk zegt. „Ik automonteur zijn, ik diplo ma heb, ik bewijzen van werk gevers heb. Ik ook rijbewijs. In Konya, waar vrou en drie kinder woon, geen goed werke voor mij. Ik naar Holland komen en jaar werke bij Loos en Van Gend op heftruck, hier in Den Haag. Goed verdienen daar, normaal 120 goel- den per week. Veel overwerke. Soms 160 of 170 goelden in één week en Gend en Van Loos ook nog pension betalen. Vrou en kin- der blij, want goed kunen leven. Nu ik ontslagen, kijk, op 21 no vember. Nu geen werke meer voor mij. Maar ik willen niet terug! WAAROM? We ontmoeten Kejim Dogan (31) in het keurige pension De Turkse Poort, waar hij woont met nog veertig colle ga's uit zijn vaderland (Turkije) en waar hij gelukkig was.... tot 21 novem ber. Toen schoof er ineens een wolk voor zijn levenszon. Een simpel briefje van de directie. .-Van Gend en Loos nu geen geld meer sturen naar vrou en kinder. Ik niet begrijpen ontslag. Ik verdrietig". En zijn ogen vragen: waar om? Deed ik mijn werk niet goed? Plotselinge moeilijkheden ln Neder land? Welke moeilijkheden? Elders spreken we Christos Fifis uit Athene, student aan de Haagse Sociale Academie („voor het laatste tentamen was ik de beste van allemaab hoe is het mogelijk hé?") en maatschappelijk werker bij de Stichting Begeleiding Buitenlandse Werknemers. In die func tie is hij goed op de hoogte met de problemen, waarvoor deze werknemers zich gesteld zien. Tot voor kort ging het vooral om persoonlijke problemen, aanpassingsmoeilijkheden e.d., maar nu is er een levensgroot vraagstuk bijgeko men: dat van de werkloosheid. Alleen in Den Haag en omgeving zijn t zo'n 350 400 zonder werk.... GEEN BEGRIP „Met iteel van deze jongens heb ik contact, maar er zijn maar weinigen d'e begrijpen wat er in Nederland thans aan de hand is. Zij beschouwen dit land nog steeds als een paradijs, als het 'and van onbegrensde mogelijk heden en dat zijn voor hen dan moge lijkheden om goed in het levensonder hond te bunnen voorzien. Van de huidige structurele en econo mische moeilijkheden weten ze niets. Zij 'ezen geen Nederlandse kranten, horen geen radio en zien geen tele- Zij weten niet eens dat er een rege ringswisseling heeft plaatsgevonden. Maar zij zien wél de lokkende win kelstraten, de overvloedige etalages, de glanzende auto's en al die duizen den mensen, die blijkbaar alleen maar op de wereld zijn om inkopen te doen. Voor hun gevoel is er in Nederland niets veranderd, is Holland nog even welvarend dan voorheen. Waarom dan ineens dat ontslag? Zij begrijpen het eenvoudig niet!'' De heer Fifis (al 39 maanden in ons land en de taal goed machtig) probeert wel „de jongens" duidelijk te maken, dat er een kentering in onze economie gekomen, dat de spanning op de ar beidsmarkt aan het afnemen is en dat niet alleen buitenlanders, maar ook Ne derlandse werknemers ontslagen wor den, ,-al ben ik persoonlijk van mening dat een land natuurlijk eerst voor zijn eigen bevolking moet zorgen; ik vind het daarom logisch dat de buitenlan ders het eerst worden ontslagen". Ook probeert hij hen duidelijk te ma ken, dat hun positie in ons land hele maal afhangt van de verdere ontwikke ling van de economie. Maar het is bui tengewoon moeilijk, temeer omdat door gaans de ongeschoolde buitenlanders het eerst op straat komen te staan. „Nog niet zo lang geleden konden wij een werkloze dikwijls met één telefoon tje aan nieuw werk helpen. Dat gaat nu niet meer. Nu sturen we allen door naar het gewestelijk arbeidsbureau". KATWIJK Bij de grond verkoop voor kerkbouw aan de kerkvoogdij der Hervormde Gemeente te Katwijk aan Zee was niet de algemene verhoging van vijf procent in rekening gebracht. Als kaartverkoper de boer op (Van een onzer redacteuren) ALPHEN De heer D. van Leeuwen, lid van de ARP-SGP-fractie in de Alphense gemeenteraad, heeft last van een dubbelganger, die als kaartver koper fungeert op vergaderingen van de Boerenpartij. Vooral na een vergadering van de Boerenpartij in Ter Aar heeft de heer Van Leeuw en tal van telefoontjes gekregen, waarin hem om opheldering werd gevraagd Men begreep niet, hoe een a.r. raadslid als Koekoek-fan kon fun geren. Had men in hem dan met een stiekeme boer te doen? De heer Van Leeuwen heeft zich ten einde raad maar tot onze krant gewend met het verzoek mee te delen, dat hij nog nooit op een vergadering van de Boerenpartij is geweest, zeker niet als kaartverkoper. De mensen die hun hand ervoor in het vuur durven steken, dat zij hem op de boerenvergadering in Ter Aar hebben gesignaleerd, moeten een dubbelganger hebben gezien. die sinds januari jl. op de in augustus 1965 vastgestelde grondprijzen in de Hoornes wordt toegepast. Men had dit niet gedaan gezien de aard van de be bouwing. Gedeputeerde Staten kunnen zich met deze gang van zaken niet vereni gen. Zij zien in deze prijsbepaling een subsidie-element, hetgeen in strijd is met de wet premie kerkenbouw. Via deze wet wordt rijkssubsidie verleend maar dan mogen geen andere over heidsbijdragen worden toegepast. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de grondprijs te verhogen alsnog door te voeren en de grondprijs te ver hogen van f 15 tot f 15.75 per vierkan te meter. Spreekbeurt te Valkenburg VALKENBURG Donderdagavond om 8 uur spreekt ds. B. Haverkamp uit Groenekan (Utr.) voor de Hervormd- Geref. Evangelisatie. LISSERBROEK Woensdag 30 november om 8 uur .vergadert Dorpsvereniging Lisserbroek in „Con tact". De heer C. Meeuwig zal een lezing houden over de vernieuwde erfpachtrechten. GEEN PLAATS. Terug naar De Turkse Poort. Kejim Dogan is niet de enige in het pension, die „op straat" staat Er scharrelen nog andere landgenoten rond, die hun tijd doden met een kaartje, een spelle tje schaak en de pick up en daar tus sen door met elkaar discussiëren over de situatie, waarin zij verzeild zijn ge- Elke dag informeren zij of er al be richt is van het arbeidsbureau. Vaak ook trekken ze er op uit (weer of geen weer) om werk te zoeken, lopen zij van fabriek tot fabriek. Maar steeds weer moeten ze horen dat er geen plaats is voor nieuwe arbeidskrachten. Soms slaat iemand met de vuist op tafel, soms barst iemand in huilen uit. maar er zijn altijd vrienden, die helpen, ook met geld- want niet allen komen in aanmerking voor een werk loosheidsuitkering. Adil Cilgin (34 bijvoorbeeld. Hij is „kómen aanlo pen" uit Etten-Leur, waar hij werkte in een fabriek van textielglas. Adil werd op 21 september al en zwierf van plaats naar plaats werk te zoeken. „In Den Haag is werk genoeg", werd hem in Tilburg gezegd. Maar in De Turkse Poort trof hij, toen hij arriveerde, alleen maar.... werkloze landgenoten. In een mengelmoes van Duits en Ne derlands vertelt hij: „Ich bin un- geschoolte Arbeiter. Ich noch zwei ja ren in Holland willen arbeiteft und dann zurück naar mein land, wo meine Frau woont" Hij is naar hier gekomen om geld te sparen. Maar is er nu een schuld van twee weken pensiongeld. Vrienden, die nog wél werk hebben, zullen helpen, maar.... Gelaten staart hij voor zich uit. POLITIE De vreemdelingenpolitie is in De Turkse Poort geweest. Voor een ander, die ook is .-komen aanlopen". Uit Bel gië, waar hij in de mijnen werkte, maar waar hij eveneens overbodig werd. Geen douanstempel in zijr paspoort „Omdat ik niet gecontroleerd ben" zegt hij. „Omdat hij misschien illegaal de grens Is overgekomen", zegt de vreemdelingenpolitie. Elk ogenblik kan hij gehaald worden om over de grens te worden gezet. Onder de werkloze buitenlanders groeit de angst De angst, dat de politie op een gegeven moment ook voor hén zal komen. „Er zijn al enkele tientallen buitenlanders uit Den Haag naar de grens gebracht en terug gestuurd" wordt er gefluisterd. Het is waar. „Er worden ook geen buitenlandse werkne mers meer tot het land toegelaten als niet kunnen aantonen dat ze werk hebben" wordt er gemompeld. Het is „In totaal zijn al zo'n 2.000 buitenlan ders bij de grens terugggestuurd of het land uitgewezen" wordt verteld. Het is waar. En meer en meer buitenlandse arbeiders vragen zich af, wanneer hun beurt zal komen.... LEGE HANDEN „Ik vind het goed, dat werknemers die ontslagen worden of geen werk kunnen vinden en geen recht op werk loosheidsuitkering hebben, worden te ruggezonden naar hun land", zegt Christis Fifis. „Want als ze hier toch niet aan de slag kunnen, dan wordt hen op die manier (hoe hard ook voor de mensen, die het treft) veel ellende En „Als je zo met die werklozen spreekt dan schijnen ze het allemaal nogal gemakkelijk op te nemen. Maar intussen gaat er veel in hen om. Er is vaak sprake van diepe teleurstelling, vooral ook omdat ze niet begrijpen waaróm. DaaYom begint de zaak van de buitenlandse werknemers in dit land eerst nu een wérkelijk probleem te worden". In De Turkse Poort staan Kejim en Adil op. Ze gaan maar weer eens op zoek naar werk, al weten ze bijna ze ker dat ze in dc avondschemering met lege handen zullen terugkeren. Door de drukke, verlichte winkelstraten, langs schitterende etalages en glanzende au to's. En zij zullen hun hoofd schudden over die onbegrijpelijke economie van Nederland, waarin zij dachten beter voor vrouw en kinderen te kunnen zor gen dan in eigen land.... Inbrekers goed in het pak SASSENHEIM In de nacht van don derdag op vrijdag werd bij het heren- modemagazijn Melman aan de Hoofd straat ingebroken. Er werd een aanzien lijke hoeveelheid kleding ontvreemd. De inbrekers hebben zich toegang tot het winkelpand verschaft door een achter deur te forceren. SASSENHEIM De postduivenhou- dersvereniginig De Blauwband houdt op 9 en 10 december a.s. haar jaarlijkse ten toonstelling in het magazijn van N.V. Warnaar Co. aan de Hoofdstraat. De toegang ls gratis. Het aantal ingezonden duiven zal beduidend groter zijn dan voorbaande jaren: circa 400 Dit is het gevolg van de groei der vereniging, in het bijzonder met jeugdige leden. LISSE De afdeling Lisse van de Staatkundig Geref. Partij houdt woensdag 30 november om 7.45 uur in Salvatori een openbare vergadering. Ds. L. Vroegindewey, Herv. predikant te Delft, zal spreken over: „Wat is gereformeerd?" Ongelukken met bromfietsen SASSENHEIM Gisteravond hadden veer enkele aanrijdingen plaats, waarbij vooral bromfietsers waren betrokken. Ongeveer om 5 uur stak een 60-jarige Leidse dame in de Hoofstraat, bij Fred de Meulder plotseling het rijwielpad over met als gevolg dat ze aangereden werd door een 19-jarige bromfietser uit Lei derdorp. Beiden kwamen te vallen, waar bij de dame een gebroken neusbeen en ontvellingen aan handen en benen opliep. De jongeman liep verwondingen op aan zijn gezicht. Zijn bromfiets werd aan de voorzijde vernield. De dame werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden gebracht De tweede aanrijding had plaats od de Hoofdstraat/hoek Charbonlaan om kwart 10 Hierbij gaf een 17-jarige brom fietser uit Noonjwijk geen voorrang aan een tegemoetkomende bromfietser, een 19-jarige plaatsgenoot. De laatste kwam te vallen en brak een pols. Dokter Van Raay. die de eerste hulp verleende, liet hem rxr taxi naar het acad. ziekenhuis to Leiden brengen HILLEGOM De burgemeester houdt donderdag 1 december geen spreekuur. Gevraagd een NET MEISJE voor huishoudelijke werkzaamheden en winkel AANMELDEN: BAKKERIJ LUYK - Achterweg 12a Telefoon 2930 Katwijk aan den Rijn TER AAR Onder leiding van voorzitter C. Verduyn kwamen de le den van de plaatselijke afdeling van de Christelijke boeren- en tuinders- bond in het dorpshuis bij elkaar om over de tuinbouw te spreken. De heer P. J. Bregman te Leidschendam, hoofd bestuurslid van de CBTB, vertelde over de ontwikkeling der laatste tien jaren. De produktie van de tuinbouw is in die jaren verdubbeld. Het is wel de vraag of de individuele tuinder deze snelle ontwikkeling heeft kun nen bijhouden. De veranderingen die men in het bedrijf toepast, zijn niet altijd ge slaagd, ook vaak door onvoldoende kennis van zaken De financiering der bedrijven blijft een probleem. Er is juist bekend geworden, dat in Zuid- Holland 6000 tuinders gezamenlijk een schuld hebben van 30 miljoen gulden voor geleverde olie en voor kassen bouw. Dat ia geen best teken. Tot 1964 ging alles vrij vlot van sta pel. De brutale ondernemer scheen het toen te winnen van de voorzichtige, maar dat ligt nu wel anders. Nu heb ben deze brutale ondernemers vaak slapeloze nachten Er zijn ook moeilijkheden met de afzet der tuinbouwprodukten. De aan passing is ook hier niet vlot verlopen. Zelfs het Centraal Bureau van de Veilingen is tekort geschoten in het afzetbeleid. Een voorbeeld daarvan is de afzet naar West-Duitsland. Het Centraal Bureau heeft nu een plan in studie, dat ingrijpende ver anderingen in de afzet ten doel heeft. TAFELTENNIS IN LEIMllIDEN LEIMUIDEN De uitslagen van de zaterdagmiddag door Play-Fair ge speelde tafeltenniswedstrijden luiden: SportiefPlay F (dames) 64 Le- nie Schuurbiers ongeslagen); Play F— MVO 64 (tweemaal J. de Koning en J. Wolken); GossimaPlay F 2 73; Play FVCL 2 (meisjes junioren) 7—3; AvantiPlay F (jongens) 55; Avanti—Play F 2 (jongens) 1—9; Play F 3—De Valken 3 (jongens) 04.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5