Televisie is geen gevaar voor krant Commentaar DOCUMENTAIRE OVER ORKAAN Puzzelhoek DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos DINSDAG 29 NOVEMBER 1966 Degelijk documentaire later is te laat" liet zien met welk een degelijk tea ,tuk wertc we *"er hebben te maken. ma School, scholen en vorming werden ïtinf itevig doorqepraat en er was ditmaal weinig tijd over voor luchtige edelillustratie. °e* Mr. J. M. L. Th. Cals („Wat prettig, ger\Av,eer eens meneer te kunnen zijn en rai geen excellentie.'") kwam in de studio met een handig apparaat toelichting geven op zijn Mammoetwet en de astn daaruit voortvloeiende onderwijsher- zieningen. Ook verder werden de za ken uitstekend toegelicht onder het motief ouders van nu voeden hun kin deren >p vooi een onbekende toe komst, waarin de tweede technische reuolutie een grote rol gaat spelen en •ei de computer de machtige concurrent orheeVan de werknemer wordt." Verscheidene andere autoriteiten wa rn in deze directe studiouitzending aanwezig om de inzichten te verrij ken. Het wai geen gemakkelijk uurtje voor de kijkers, maar wel een bijzon der instructieve uitzending. Voor Ian van Hillo was het een hele taak, deze vrij zware uitzending goed in handen te houden, maar dat lukte tip! hem best. De NCRV heeft al vele brie- nden ven en ragen ontvangen na de eerste c H aflevering van de documentaire en ver- edfll wacht er nog meer. Deze zullen wor- nko4 den behanneld na de laatste uitzen- trinJ ding op 30 december. ielan fjet Vrogrnmma was vertakt in mu- „den stek-' een charmante Rita Reys-show ireei ging eraan vooraf, een aantrekkelijke ..Wl uitvoering van Boccherini's fluitcon- in eert besloot de avond. Duits onderzoek ook bij ons Concurrentie op voorpagina HET AANTAL publikaties dat zich bezighoudt met televisie, is legio. Elk jaar verschijnt bij het Hans Bredow Instituut van de Hamburgse Universiteit het tel kens bijgewerkte „handboek voor radio- en televisie", waarin een aantal bladzijden vermelden, wel ke nieuwe boeken over dit onder- derwerp nu weer zijn verschenen. BBC en Britse commerciële tv geven eveneens jaarlijks een handboek uit waarin uitvoerige literatuurinformaties zijn opgeno men. Het merkwaardige is even wel, dat heel veel van deze wer ken, op de keper beschouwd, eigenlijk ongeschreven hadden kunnen blijven, omdat de werke lijke informatie-waarde achter blijft bij de aanschaffingsprijs. Vandaar, dat een nieuwe publicatie telkens met de nodige reserve wordt ter hand genomen en dat een boek dat werkelijk iets nieuws heeft te vertel len, grote aandacht krijgt. Dat is het geval met de publicatie van de Keulse professor dr. Alphons Silbermann, waarin' wordt getracht te antwoorden op de vraag In hoeverre televisie en krant echte concurrenten zijn. Vele auteurs hebben tot voor kort ach en wee geroepen over deze concur rentie, maar beter is het, te spreken over „de competitie tussen de program ma-inhoud en de redactionele kranten kolommen. Dikwijls werd de vrees uit gesproken. dat de krant het niet zou redden tegenover het televisienieuws en het dus in een andere richting zou over'n béste geiser gesproken...! Beknibbel niet op 'n radiator, één Junkers cv-gasgeiser heeft capaciteit voor een héél huis. Warm in een wip, goedkoop f in aanleg en tevreden met een plaatsje in een kastl Verwacht u anders van Junkers (met 86 Jaar 1 ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? moeten zoeken: commentaren geven op het nieuws en de achtergrond van gro te gebeurtenissen verklaren. Kortom, nieuwe taak van de krant zou lig- ;n in „het nieuws achter het nieuws'. Zonder deze bewering ooit aan de feiten te toetsen, is dit vermoeden in de loop der jaren uitgegroeid tot een stelling. Maar de studie van prof. Sil bermann noodzaakt tot herziening van deze alom gangbaar geworden mening. Daarom is deze publikatie van opval lend belang. Silbermann en zijn medewerkers van het Instituut voor massacommunicatie hebben als uitgangspunt een analyse van de inhoud van bepaalde tv-pro- gramma's en dc dagbladpublikaties ge nomen. Zij hebben daarvoor vergelij kingsmateriaal geworven niet in de Bondsrepubliek alleen, maar ook in En geland, Frankrijk, België en Neder land. Dat maakt het werk voor ons bijzonder interessant. bedroevend Nagegaan is, wat kranten en tv bren gen aan nieuws. Voor tv geldt dan niet uitsluitend het journaal, ook de actua liteitenrubrieken van de diverse omroe pen, de actuele satirische en -cabaret programma's e.d. Voor Nederland heeft het team steun gekregen van de Amsterdamse prof. Er- nest Zahn. Er werd een periode onderzoek gehouden welke 12 dagen (22 augustus - 2 oktober 1964) beliep. Nauwkeurig zijn toen de nieuwsme- dedelingen via de tv en die in een tal Nederlandse dagbladen genoteerd en het resultaat liep parallel met dat in andere landen: de televisie sloeg op het stuk van informatie ten opzichte van de krant een bedroevend figuur, behalve waar het de politieke informa tie betrof: hier liep zij met dc kranten enigszins in de pas. De totale politieke publikatie kwam in die dagen voor 17 pet. van de tv en dat betekent een behoorlijk brok. Maar in alle andere categorieën zoals financiën en economie (ruim 3 pet), cul- tuur (zelfde), wetenschap en techniek (ruim 5 pet), sport (ruim 7 pet) er mengd nieuws (bijna 6 pet) was het tv-aandeel (volgens de publikatie van (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Dc NTS zendt mor genavond (woensdag) op Ned. 1 een Amerikaanse documentaire uit over dc geboorte en het korte, wilde leven van de orkaan Caria, die in 1961 geweldig huishield in het gebiod van de Golf van Mexico, 47 slachtoffers maakte en voor een som van 500 miljoen dollar schade aanrichtte. Carla was een van de zwaarste orka nen van deze eeuw. Zoals u weet. ge ven de Amerikanen hun afschuwelijke stormen altijd charmante meisjesna men. Een tv-team van het network NBC liep in 1960 al rond met de gedachte, het ontstaan en de ontwikkeling van zulk een grote orkaan te filmen. De mannen werden geholpen door het weerkundig bureau van de V.S. en zo kwamen zij al vroeg in het bezit van unieke opnamen van atmosferische storingen in de hogere luchtlagen, die uit vliegtuigen van het bureau werden gemaakt Zo ook werden zij getuige van de geboorte van Carla, die tot stand kwam op 1500 mijl van Texas midden op de Atlantische Oceaan, door een verschuiving van een hogedrukgebied. Nauwkeurig De weg, welke de jonge storm zich baande naar het vasteland, kon nauw keurig worden gevolgd aan de hand van radiomeldingen van schepen en vliegtuigen. Toen zij in de buurt van Texas naderde, verscheen Carla ook op de radarschermen van het weerbureau Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 2. leerrede, 6. muziek noot, 8. voegwoord (Fr.) 10. lijkvaas, 11. bloeiwijze, 12. Europeaan, 14. notitie boek, 16. Samengedrongen menig te, 17. nauwe, 18. achting, 19. glijvoer- tuig, 21. vogel, 23. stok, 25, streek op de grens van N. Brab. en Limburg, 26. bontjas, 27. plaats in Limburg, 29. holte in een muur, 30. zangstem, 31 keurig, 33. water in Friesland. 34. staat soms boven drukwerk, 35. plant in Galveston. Dit kleine stadje, gelegen op een schiereiland in de Golf van Mexico, ving niet voor de eerste maal het begin van de orkaanwoede op: drie dagen lag het onder het geweld van razende stormaan"allen, waarbij een metershoge zeewering niets kon tegen houden en geheel werd overspoeld door kolkend water. De documentaire welke tenslotte tot stand kwam laat verder zien hoe Carla tekeer ging in het Caraïbische gebied en welke menselijke drama's dit ten gevolge had. Om de film volledig te maken krijgt men aan het einde beelden van „de stilte na de storm", als men allerwegen bezig is de verschrikkelijke schade te herstellen, in afwachting van een vol gende orkaan... Dit kan een heel interessante tv-uit- zending worden, temeer, omdat wij hier zulke vreselijke stormen Hiet of nauwelijks kennen en wij er weinig voorstelling van hebben, hoe zulk een natuurgeweld ontstaat Geen tv-reclame op feestdagen DEN HAAG Er zal geen radio- en televisiereclame mogen worden uitge zonden op zondagen, Goede Vrijdag, Hemelvaartsdag, Eerste Kerstdag en op de vierde mei van elk jaar na 18 uur. Dit heeft de minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. mej. dr M Klompé, bepaald. 1 Bi I3 8 ^TBÉo 12 uBM 16 U, 15 ■l7 ■f'- 22 Hp 27 fifg35 ■Hp 24 M26| 28 gM 29 31 32BBJJ Verticaal. 1. deel van een beneden- buis, 3. scheik. element (afk), 4. tijdre kening, 5. vreemde taal, 6. bergplaats, 7. vogel, 9. zwakke, 11. plaats in Gelder land, 13. kwellyig, 15. een zekere, 19. de maangodin, 20. plaats in N. Brab, 22. telwoord. 24. vette vloeistof, 25. bont jas, 27. bitter vocht 28. hoofddeksel, 32. voorzetsel. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal. 1. welk, 4. Helden, 9. Ari., 10. ten, 11. Ali, 12. Aalten, 14. olie, aan, 16, sol, 17. do. 19, mistral, 22. Eos, 24. eer. Son, 27. Maarten. 30. M. O., 32. tas, 33. koe, 35. klip, 37. Delden, 39. eer, 40. Dol, 41. ere, 42. roemer, 43. Onan. Vertikaal. 1. Waarde. 2. era, 3. Lila, 4, hen, 5 en. 6. Dallas, 7. Eli, 8 nier 10. Teniers, 13. Tam. 14 oor, 16. strekel, 18. oom. 20. set, 21. lom, 23. satire, 26. Nornen, 28. aap 29. nol, 31 aker. 34. Eden, 36 Leo, 37. dor, erg, 40. de. prof. Silbermann) niet voldoende groot. Gebleken is, dat de televisie vrij zui nig komt met exclusief nieuws, alweer met uitzondering van het politeke ge bied en voorts de sport en het gemeng- nieuws: in de onderzoekperiode la gen de cijfers hiervoor resp. op 11,6, 12,5 en 9 pet. overal zo Men is geneigd om te denken, dat Nederland wel weer achteraan zal ko men wat de tv-informatie betreft, maar dat is niet zo. Zelfs in Frankrijk, waar tijdens het onderzoek de televisie nog geheel een staatsaangelegenheid lag het aantal politieke informa ties nog veel lager, terwijl er toen van vrije nieuwsvoorziening in 't geheel nog geen sprake was: nu de ORTF zgn. en zelfstandig is, gaat het maar amper beter. Verder bevond het team-Silbermann in alle landen de tv-informaties vrij klein tegenover die van de dagbladen. In elk geval geeft de Nederlandse televisie met zijn verscheidenheid aan omroepen van diverse aard en dus al nieuwsrubrieken, een veelheid aan meningen en inzichten welke het pu bliek meerzijdig informeert. Opmerkeljk is echter, dat er een al gemene beduchtheid schijnt te bestaan voor het behandelen van economisch nieuws, zowel bij ons als In andere landen, misschien uit vrees voor het reclame-element dat verboden is. Bohalve, wanneer het In 't bedrijfsle ven slecht gaat: dan is de tv er als de kippen bij om zo veel als maar moge lijk is, met naam en toenaam te noe- gewijzigd Nu is het altijd vervelend, dat zulk een studie pas verschijnt na dat er enkele jaren na het onder zoek zijn verlopen, zodat zich al weer een gewijzigd beeld voordoet. Het team heeft zich nl. in zijn Ne derlandse onderzoek beperkt tot de uitzendingen op Ned. 1. en sindsdien is de voorlichtende verslaggeving op Ned. 2 ook niet te onderschatten. Bovendien is de informatie wel ke de televisie geeft in de laatste 1 jaren sterk toegenomen: er is zeer veel gedaan op politiek gebied in verband met twee kabinetscrises en tweemaal verkiezingen. Verder ten opzichte van de vergrote econo mische spanningen, de provo- en andere gezags-aanvallende activi teiten, enz. Wanneer er op dit ogenblik een on derzoek werd gehouden, zouden er heel andere cijfers uit de bus komen, wat betreft de actualiteiten, maar daar dient tegenover gesteld te worden, dat de kranten met him nieuwsvoorzienin gen ook niet hebben stilgezeten. Toch kan ook nu nog de televisie als nieuwsbron niet in de schaduw van de pers staan. Dat zou ook niet mogelijk zijn, want de krant is nieuwsvoorzie ning met wat ontspanning en de tele visie heeft in de eerste plaats een ka rakter van verstrooiing en cultuur, in formatie en nieuwsvoorziening moeten op de tweede plaats komen, aangezien anders de programma's niet te verteren zouden zijn. Conclusie: de krant heeft tot op vandaag nauwelijks terrein ver loren aan de beeldberichtgeving op nieuwsgebied en de televisie kan weinig meer bieden dan de voorpagina van de krant. Misschien zal de concurrentie groter worden, wanneer de tv- communicatie in wereldverband volgroeid is en men via satel- lieten-relais van het ene wereld deel gemakkelijk in het andere kan kijken. Maar dan zou men toch minstens een 24-uurs-nieuws- net moeten hebben in het land! Een onderwerp dat in de toe komst blikt, waard om er con gressen over te houden. Dr. P. Gros Hilversum I. 402 m. KRO: 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 con- clllepostbus. 10.35 Geest, liede ren. 19.45 Nieuwe katechismus voor volwassenen. 20.00 Bra bants ork 21.00 Voordr. 21.15 Klass. kamermuz. (opn). 21.45 - -■ 1Inr.n K 22XX) '2 40 O- hoorsp. 21.45 Lichte gram 22 00 Volkslied jesprogr 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.50 Venster op de hedendaagse muziek, mu: zing. 23.30 Lichte orkes Nederland 1. 19.00 Nws. In net kort. 19.01 Plpo de Clown 19.05 Journ voor gehoorgestoor- J*n AVRO VI.35 Zoo Zoo, rile- •nprogr. NTS: 20.00 Journ VRO: 20.20 Chansonprogr. 20 55 The Fugitive (De Vluchte- ling). TV-film. 21.25 Avro s Tc- 'zier NTS: 22.25 Journaal. 1-23 30 Teleac: Kernfysica Shotte (dl. 8), TV-film. 20.30 Skylark. Hongaarse spec film (centrale keuring 14 jaar). CVK - IKOR: 22.05 Levend ver leden: Dl. VII: Byzantium, doc. NTS: 22.50 - 22.55 Jour- 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: A- - (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Klass gram 9 00 Voor de zie ken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de huisvr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lichte gram. 12.27 Meded t b v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Kerkdienst. 13.00 14.00 De familie Leenhouts. hoorsp 14.25 Stereo: Filharm ork van Oslo (gr.). 15.20 Stere- o: Pianorec. 15.50 Bljbelvert voor de jeugd 25.00 Voor de Jeugd. 17.00 Five o'clock, praat- 17.50 Ovcrh. voorl. 18.00 Muzlekprogr door amateurs 18 30 De prof--*"-*" -•"'-* 8.50 Stereo: Licht P„.,. VPRO 7 55 Deze dag. V AR 8 00 Nws 8 10 Lichte gram en rep. (8 30 8 35 Voor dc hulsvrouw 9 50 Ro mantische orkestwerken (cr VPRO: 9 40 Schoolradio VA RA. 10 00 Klass. gram 10 45 Voor de kleuters 11 00 Nws land. 12.27 Meded t.b.v. .and- en tuinbouw. 12.3C Stereo: Tan go Rumtoa-ork en zangsol 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalen der. 13.25 Instr. sextet en zangsol. 13.50 Gespr. portret 14.05 Mod cn klass. kamermuz opn.). 15.00 Voor de ;eugd FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nws 9.01 Act. 9 05 Gev muziek- progr 10.00 Nws. 10.02 Ar beidsvitaminen (11.00 Nws 22.00 Nws. 12.02 Operettertlan- ken. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.C5 Lichte gram (14.00 Nws.). 15.00 16.00 Nws. 16.02 Platenprogr voor de jeugd 17.00 Nws. 17.07 Act 17.05 Rhythm and blues TELEVISIE: WOKGEN Conny Stuart is al in de stemming van de jaar wisseling geweest: zij heeft voor de KRO-televisie opnamen gemaakt voor een vrolijk Oudejaarsprogram- ma, waarin zij tenslotte het glas heft op een „gelukkig nieuwjaar". Hier ziet u haar in een van de scènes, waarin zij op haar onnavolgbare wijze liedjes zingt, die verhalen van wat vreugde en wat melancholie, van dwaasheid en ondeugendheid, ernst en spot. Spelevarend als matroos op zee draagt zij een coquet st{jlpakje, dat alweer aan zomergenoegens 1967 doet denken De KRO-televisiemakers zijn nu bezig de opnamen tot een soepel geheel te monteren, en wie nog een maandje geduld heeft, kan op de laatste avond van het jaar zien hoe Conny in november al „oud-en- nieuw" speelde. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AFRO 7.05 uur (NTS) herhaling regeringsverklaring. 7.35 uur neushoorns kijken in Zoo Zoo. 8.20 uur de Franse Mireille Mathieu zingt. 8.55 uur aflevering van De vluchteling. 9.45 uur actualiteiten. Ned. 2 NTS 8.01 uur 8e deel van Don Quichotte. 8.30 uur Hongaarse speelfilm (14 jaar) „Skylark". 10.10 uur (kerkelijke zendgemachtigden) 7e deel „Le vend verleden". VANAVOND TE HOREN Hilvi i KRO 8.00 uur concert door het Brabants orkest. 9.00 uur vertelling door Luc Lutz. 9.15 uur klassieke muziek. 10.00 uur kunstprogramma. 10.45 uur hoorspel „Vijf maal Polen 1966", een gro teske satire. Hilversum 11 AVRO 7.05 uur hersengymnastiek. 7.30 uur liedjesprogramma. 8.05 uur spel „Hou je aan je woord". 9.15 uur tweede deel van „Het spook van Abercrag- ghie", hoorspel. 10.00 uur volksliedjes met Cobi Schreyer in de Haar lemse Waag. 11.30 uur muziek voor middernacht, lichte werkjes door het Cosmopolitainorkest gespeeld. r, 38 Anka had erbij gezeten. Ze hoorde hun stemmen tegen elkaar ingaan, met dezelfde koelheid en met dezelfde zorg hun woorden kiezend. Elkaar parerend, zonder elkaar aan te zien. De vader sleep een punt aan een potlood tot dat afbrak en hij opnieuw moest beginnen en de zoon speelde met een zakschaartje, dat hij telkens omhoog wierp en opving. Ge woonlijk gaf de jonge Arnout snel toe. Hij was te zacht van aard om lang tegen te spreken en hij erkende ook de autoriteit van zijn vader. Maar wat Amy Munde betrof gaf hij niets toe. Anka weet dat hij nu aan het meisje denkt Ze kent hem zo goed, iedere trek van zijn gezicht Je vader varwacht geen dwaasheden van je, Arnout. Is het dus geen dwaasheid met Amy Munde? Van zijn kinderja ren af heeft Arnout over alle dingen die zijn leven beroer den openhartig gesproken. Hij wendt zich van het venster naar haar toe. Wij zijn heel goede vrienden. Over een huwelijk heb ben we geen van beiden gedacht Er kan zoveel tussen twee mensen zijn, zonder dat Of vindt u dat het niet zo is? Als Anka niet meteen antwoordt, vervolgt hij: Amy zou graag lessen willen hebben van een groot violist Ze heeft mij een naam genoemd en ze is begaafd genoeg om iets te bereiken. Als ze het wilde, zou ik een deel van die lessen kunnen betalen. Maar ze wil dat beslist niet Anka kijkt haar zoon aan. O ja, zegt ze, zonder goed te hebben verstaan wat hij vertelde. Ben je wel eens op het Basselt geweest? Ik bedoel met dat meisje? Ja, één keer. Het beviel me daar wel. Met haar moeder heb ik over de werf gepraat O, dat isvalt Anka hem In de rede, maar dan zwijgt ze weer, om direct daarop verder te gaan: Weet je dat haar moeder een Hansbert ls? Een dochter van Albert Hansbert. Je weet hoe dat gegaan is.... ik bedoel met de overname van „De gouden bark"? Ja, dat weet ik. Arnout ls wat verwonderd over de wijze waarop zijn moeder over die dingen spreekt. Ze glim lacht even en schudt haar hoofd. Het doet er eigenlijk niet meer toe, het is een oude geschiedenis. En toch vind ik, nu je Amy Munde kent, dat je alles moet weten en niet alleen hoe het gegaan is met die overname. Anka wacht even. Ze gaat nu zelf voor het venster staan en dan begint ze te vertellen. Over Mei Hansbert en diens beschuldigingen tegen Arnouts vader. En ook de aanslag op het leven van de rivaal Want zo zag Mei jouw vader. Als zijn rivaal en tegenstander. Het was overdreven en dwaas, maar Mei was wat zonderling, vergeleken bij de andere jongelui met wie wij omgingen. Je vader was de verstan digste, geloof ik. Hij legde mij uit dat Mei een fantast was en zelfs een beetje gevaarlijk, want ik was eerst geneigd om hem gelijk te geven. Toen ik met je vader trouwde, moet hij zich nog vreemdere gedachten in het hoofd gezet hebben. Dat was jammer, want hij had ook veel goede kanten. Ik ben nooit van plan geweest om met hem te trouwen... hij was zo klein, net een kind... Anka glimlacht weer als ze aan Mei Hansbert denkt. Maar met een temperament! Hij is erg verliefd op me geweest Ik denk dat we hem geen van allen serieus namen, omdat hij zo klein was. We hadden er allemaal schuld aan dat Mei tot vreemde dingen kwam, de hele vriendenkring. Dat heb ik eerst later begrepen.... toen Mei in de gevangenis zat. Anka wacht weer even, dan vraagt ze: Heb je nooit over hem gehoord? Nee, vader heeft nooit die naam genoemd en Amy ook Hij was na zijn gevangenschap nog een tijd op het Basselt bij Amy's ouders. Zij moet toen nog heel klein geweest zijn. Dat heb ik nog gehoord van een vriendin. Een hele poos staan ze zwijgend naast elkaar. Dat is wat ik je wilde vertellen, zegt Anka dan. Het is lang geleden gebeurd, toen ik jou verwachtte en Leda Hansbert die vreemde man leerde kennen. Zij was een ernstig meisje en ze heeft erg geleden onder alles. Later heb ik ook begrepen waarom ze met die vreemde trouwde. Ik heb hem een keer gezien, een grote man, met een opvallend gezicht, maar wel goed. Hij had iets wat je niet gemakkelijk kon vergeten. Jord Munde heet hij. Ik heb hem gesproken, hij beviel O ja. Anka is wat verwonderd over haar zoon en ook een beetje teleurgesteld. Ze verwachtte een andere reactie, al weet zijzelf niet welke. (Wordl vervolgd Comolon WASSENAAR III leren. De cursus wordt georganiseerd «JilliltMifn Gisteravond is in door de Basuki-stichting. die zich de Wassenaar een cur- bevordering van het Indonesische sus begonnen om Nederlanders het onderwijs en cultuur ten doel stelt, bespelen van de Javaanse gamelan te III Reeds vijf leerling-gamelanspelers hebben zich aangemeld. De minimale bezetting van een gamelanorkest be staat uit tien man. Het instrumenta rium waarep wordt geoefend is 20.000 gulden waard. Tatoeëren aldershot De Ameri kaan Dan Cotterell heeft in zijn testament be paald dat zijn huid bestemd is voor de tatoeëerder die bezig is zijn huid van top tot teen te „illu streren". Cotterell is een 39-jarige marktkoopman die 105 kilo weegt. nen zijn versierd met oosterse slan gen en draken. De tatoeëerder verwacht pas over enkele jaren met zijn karwei klaar te zijn. Cot terell is getrouwd en vader van zeven kinderen. SUKKELTJE EN BRUUNKE 11. Dikkie Dribbel duw ze hardhandig in de cel Daar zitten ze nu! Ondui delijk horen ze de com missaris, die met de veld wachter praat. Jam mer, dat het raampje in de deur zo hoog zit. Stikkeltje. Bruunke ziet een hele deftige meneer „Bruunke, ik ga gebukt staan en jij klimt op binnenkomen: de burgemeester! mijn rug, dan kun je zien wat er gebeurt en mis- „Het verduisteren van torenhanen staat niet in schien horen, wat ze met ons van plan zijn", zegt het Wetboek, en kan dus niet gestraft worden". zegt de commissaris. „Dribbel, dan mogen ze er weer uit; doe de deur maar open!" Maar daar heeft Bruunke niet op gerekend en hij verliest zijn evenwicht -ERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13