TV RADIO Commentaar Kijkrapport slecht - KRO knipt in de Batman -gruwelen Beste honcl Alle koren eerste prijs bij Rozanco Teddy Wilson steelt jazzshow in Kurhaus DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos en MAANDAG 21 NOVEMBER 1966 Dokters Zondagavond doktersromantiek in vloed: eerst op Nederland 2 een avontuur van dr. Kildare. die het ditmaal eens niet won van een eigenwijze patiënt er reet daarna een perikel van dr. Finlay, die op een haar na aan een voor hem lelijke geschiedenis ontkwam. Bij dit verhaal blijft het uitstekende spel hoofd zaak: de situaties uit de jaren '20 doen ons wel eens wat vreemd aan, i dat is niet hinderlijk. In een geheel andere sfeer bracht ons de reportage voor de Actie School-slag: „Scholen in 't krijt". Het nut van zulk een televisiebegeleiding bij een geldin zameling is niet te schatten: wat men als 't ware met eigen ogen kan zien, maakt immers de meeste indruk. De zorgen van Nederlandse gezinnen in Canada mogen tot het verstand spre ken en een „ja" op de vraag om steun voor het christelijk onderwijs uitlokken, de barre toestanden van dit onderwijs in delen van Indonesië en Suriname raken rechtstreeks het hart en geven de vraag „Wat mogen wij doen om te helpen?" in. Toch is het jammer dat er geen infor matie van regeringswege werd gegeven omtrent enige toekomstmogelijkheden voor het christelijk onderwijs in de drie landen. de Beierse verkiezingen, de NTS Nederland 2 om kwart voor elf nog een directe uitzending van de Duitee televi sie over. De TROS begon gisteravond haar ra diouitzending met een door anonieme stemmen uitgesproken zogenaamde sati rische dialoog, waarin de regeringscom missaris voor het Radiowezen en zijn verbod van de TROS-quiz (zie elders op deze paginal belachelijk werden ge maakt. De TROS is vrij om te zeggen wat zij wil, maar zij moet de waarheid geen geweld aandoen; het is immers nonsens te beweren dat dit de eerste maal in 15 jaar is, dat er aanmerking wordt ge maakt op verkapte reclame in de tele visie. en wat de reclameborden op de voetbalvelden betreft, ook daarvoor be staan bepal'ngen waarover eindeloos is gepubliceerd. Is de TROS alweer vergeten wat zij zelf daarmee heeft uitgehaald? Of waren er toen nog andere TROS-bazen en werkt men nu alleen met volslagen onwetenden? De heer Landré loopt in elk geval langer mee dan vandaag. Mies Bouwman kwam er rond uit, de kinderen voelden 't niet en de Sint was erop gekleed: 't was heel bar koud op het water in de Harlingse haven, toen Sinterklaas zaterdagmid dag daar in alle glorie aankwam. De NTS maakte er een reportage var goeddeels best slaagde en in elk geval voor de kinderen veel kijkplezier bete kende, hoewel de aardige inleidende rondblik door Harlingen meer vol vol wassen kijkers was bestemd. Mies toon de zich een bibberende, maar gezellige gastvrouw, de burgemeester kwam niet zo erg aan 't woord, maar kon de Sint ten slotte toch nog om een zwembad voor de gemeente vragen (en mooht, want daar is hij voor) en Nederlandse kinderen konden tot hun voldoening horen dat het ruim van de stoomboot uit Spanje weer vol cadeaus zat... Sinterklaas had het meteen heel druk, want 's avonds was hij in KRO': schietspelletje „Het gulden schot" al weer present om als prominent 500 bij elkaar te schieten, een beste beurt voor de goede Sint en een aardige aflei ding voor de kijkers bij een program ma dat op zichzelf niet meer zoveel variatie biedt. Later op de avond was er een goed en nu veel meer boeiend detectivespel van de Amsterdamse rechercheur Mar tin Visser (Treffer) en ten slotte kwam Brandpunt met o.a. een rake reportage uit Florence, waarin het hachelijke van spontaan ter-hulp-snellen werd aange toond: was het eigenlijk wel zo erg nodig dat Nederland de drinkwater voorziening ter hand nam? Neen, zei den de Nederlandse militairen, zonder ons zou er niemand van dorst zijn om gekomen! En: ja, zeiden de Italiaanse autoriteiten, we zijn erg dankbaar voor deze hulp. Hopelijk ligt ook hier de waarheid in het midden. de Neder- Batman", AMSTERDAM Beste hond en beste zelf gefokte hond van de interna tionale tentoonstelling Winner 1966 in Amsterdam is de driejarige langharige dashond Etzel von der Wildbahn van de Duitse arts dr. H. Brand uit Kre- feld. Hij kreeg vele prijzen. Tweede werd de barsois Troyka van Borjoschka van R. Matheeuwsen uit Brest. HILVERSUM De KRO té optimistisch geweest ovei landse waardering voor waarvan u zaterdagavond de tweede aflevering kon zien. Een kijkrapport Intomart heeft uitgewezen dat er niet voor niets zo'n 50 brieven zijn binnengekomen van kritische kijkers. „Men" liep niet hard weg met de eerste uitzending en daarom heeft de programmaleiding besloten, de schaar er maar eens in te zetten om al te gruwelijke stukken weg te knippen. Met het vervelende kijkrapport i hand zegt de KRO nu: „De eerste afle vering was een te groot spektakel en niet representatief voor de serie". „Er /as ook zoveel voorpublikatie ge weest, dat de mensen teveel verwacht ten". Daarvoor moet de programmaleiding de hand maar in eigen boezem steken, want zij schreef een speciale persconfe rentie mét voorvertoning van de eerste aflevering (in kleuren!) uit. om de tv-journalisten dit geweldige staaltje van Amerikaanse tv-kunde aan te be velen. Dit bovendien met de bedoeling, dat zij er van tevoren over zouden schrijven. j voor ons deelden, zoals destijds hebt kunnen lezen, dit grote enthousiasme van de KRO niet. ge andere bladen wél, maar dat is nog geen reden om de publiciteit de schuld te geven van het gebrek aan waarde ring bij de kijkers. Het rapport vermeldt, dat de kijk dichtheid bij de eerste aflevering 35 pet. bedroeg, normaal voor het uur tus- 7 en 8. normaal ook voor andere heldenstrips. Vallen Bonanza. Rawhide en The Thunderbirds gemiddelde waar deringscijfers van 74 a 75 toe. Batman moest het stellen met 68 punten, dat is niet veel, maar ook niet ontstellend weinig. Kinderen tussen 15 en 20 jaar keken in groten getale, ook ouderen tussen 30 50 jaar: twens hebben op zaterdag avond blijkbaar andere dingen te doen. Men mag dus aannemen, dat vele ou ders samen met hun grotere (helaas ook kleinere) kinderen hebben zitten kijken. Tja... die kleine kinderen, daar op is de zaak spaak gelopen. Intomart ondervraagt geen kijkers beneden 15 jaar en de KRO beschikt dus niet over het cijfer van het aantal te kleine kin deren, dat meekeek. Merkwaardig is wel, dat zeer vele volwassenen ten onrechte menen, dat het zaterdagse uur tussen 7 en 8 speci aal is bedoeld voor kindertelevisie. In de meeste brieven wordt daarom gevraagd, de voorstelling een uur later te stellen, in ?en tiental eist men d< stopzetting van de serie. Nu is het beslist onjuist, dit „opblijf- (Van ome kunstredactie) ROTTERDAM De eerste con coursronde van het jaarlijks Ro-Zan- \Co-zangfestijn is zaterdag in de Nieuwe j Oosterkerk gehouden. Vijftien koren, uurtje" als een kindcruur aan te zien en een accordeon-soliste namen er aan en dit zij de KRO toegegeven: Batman deel- Allen keerden met een eerste is nimmer als een kindervoorstelling PrÜs huiswaarts. In de jury zaten de aangekondigd, evenmin als bijv. Rawhi-|here» °tt0 de Vaal (voorzitter),Albert de of The Thunderbirds. van der Pijl en Simon Terpstra. De KRO heeft de slimheid van zijn publiek onderschat: de geweldenaar: ults'asen waren als volgt: Afd.Su- I vanhoe met zijn kletterend zwaard en 'v^Sft^enHelr" 356 p£: zijn vallende doden werd wel als snoep- I tprii R-dam.s Zangensemble „Ons Ideaal" je van de week voor kinderen aangebo- 343 p.. Gemengd koor „D.E.S." te Ilpen- dam, 373 p. met lof van de jury. In de zelfde afdeling „Dameskomen" behaalde „Zanglust" te Rotterdam 378 p. met lof van de jury. Deze vereniging had het hoogste aantal punten van de dag. In de afdeling Uitmuntendheid Dames koren werden de prestaties van „Espres- sivo" te Den Haag met 335 punten be- j loond. in dezelfde afdeling Mannenkoren den... men had dus heel nadrukkelijk moeten aankondigen, dat Batman uit ander hout is gesneden! Welk hout, dat hebt u zaterdagavond kunnen zien: heel veel humbug! de on mogelijkste dingen en gebeurtenissen, bijzonder veel lawaai en sensatie. Het knippen heeft tengevolge dat de wan- en heldendaden ophitserij zonder clou worden, maar de KRO heeft dat ervoor over om de serie te kunnen voortzetten. Een standpunt van twijfel achtige betekenis. TROS moet foto-quiz stopzetten (Van onze radio-en tv-redactie) HILVERSUM De TROS is op de vingers getikt door de regeringscommis saris voor het Radiowezen de heer B. J. Kooy vanwege het feit, dat zij onver hulde reclame maakt voor de camera Polaroid in haar foto-quiz. Er is nl. maar één merk camera in Nederland dat onmiddellijk opnamen in fo to's-op-papier omzet en dus... werkt de quiz met duidelijke reclame. Stopzetten van de quiz in deze vorm is het alternatief. Een tegenvaller voor de TROS, die in haar korte bestaan nu al voor de derde keer op een misgreep wordt betrapt. behaalden „Die Gouwe Sanghers" te Bos koop 322 p., in de afdeling Uitmuntend heid Gemengde koren „Kleinkunst" te Den Haag 324 p. en „Nieuw Leven" te Nieuwerkerk a. d. IJssel 336 p. Twee koren zongen in de Eerste af- 329 punten kreeg en Chr. Gem. Zangver. „Oosterwijk-Meerestein" te Beverwijk die 341 p. behaalde. „N.H. Kerkkoor" te Hoofddorp kreeg in de tweede afd. 336 punten. Ook twee jeugdkoren deden aan de wedstrijd mee: Chr. Kinderkoor „De Lof- stem" te Haarlemmermeer kreeg 325 pun ten. en het Chr. Jeugdkoor „Blijde stem men". eveneens uit Haarlemmermeer. 330 punten. Aan twee beiaardenkoren. nl. dat van de „Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers" punten toegekend. Ten slotte haalde Sjanet de Kok in de derde afdeling met haar accordeonspel een eerste prijs met 159 punten. Zaterdag 26 november zullen 29 vocale en instrumentale gezelschappen in ver schillende bezettingen naar een prijs din gen. De aanvangsstijd is 15 uur. SCHEVENINGEN Na enige jaren afwezigheid gaf Norman Granz met zijn groep „Jazz at the Philharmonic" zaterdagavond in het Kurhaus en daar in het Concertgebouw te Amster dam een concert. Vele jazzprominenten :n te beluisteren. Een aparte plaats nam de 62-jarige tenorsaxofonist Cole- Hawkins in. De nestor van het gezelschap bracht uitstekende soli, i-aarmee hij bewees nog steeds een ooraanstaande positie in de jazz in te nemen. Uit de Verenigde Staten waren voorts «overgekomen Clark1 Terry, Zoot Sims, James Moody, Benny Carter, Diz zy Gillespie, Teddy Wilson, Bobby Cranshaw, Louie Bellson en T-Bone Walker. De ritmesectie werd gevormd door Nieuwe dr. Finlay HILVERSUM De NCRV is in moei lijkheden geraakt met de toneelgroep Studio, die Bram van der Vlugt ook voor dit seizoen had afgestaan om in het vervolgspel „Memorandum van een dokter" de rol van dr. Finlay te spelen. Op het laatste ogenblik bleek dat regis seur Kees van Iersel geen toestemming wilde geven voor het maken van de laatste twee afleveringen. Bram van der Vlugt zal dus nog één keer kunnen optreden in de hem ver trouwde rol. Daarna is de NCRV tot haar spijt en teleurstelling genood zaakt een andere hoofdrolspeler te kie zen. De rol zal worden overgenomen door de jonge acteur Cor van der Brink. Voor de kijkers zal het wel wennen zijn om een nieuwe dr. Finlay te zien. Teddy Wilson, piano, Bob Cranshaw, bas en Louie Bellson, drums. Als een uitstekend begeleider en na de pauze als begaafd solist stal Teddy Wilson de show. Zijn haarscherp, ge voelig toucher is een van de kaalste en meest uitgelezene in de jazz. Met een uitgebalanceerde en trefzekere harmonie speelde hij „Satin Doll" van Duke Ellington. Dit nummer staat op een van zijn weinige platen, die van hem in ons land werden uitgegeven, namelijk „Teddy Wilson 1964" (Cameo C-1059). De grote man van de bebop, Dizzy Gillespie, vervulde tijdens dit concert een ondergeschikte rol. Louie Bellson bleek een zeer matige drummer. De jonge bassist Bobby Cranshaw wist zich goed en snel aan te passen aan het gemêleerde gezelschap. Clark Terry be zit als trompettist veel kwaliteiten. Hij bewees dit met het nummer „Star dust". Qua techniek is hij misschien wel de meerdere van Louis Armstrong. T-Bone Walker viel bij het selecte gezelschap geheel uit de toon. De zan ger leek vaak meer op een acrobaat dan op een vertolker van de blues. Het hoort echter allemaal bij de goed in elkaar gezette show van Norman Granz. „Outsider", James Moody wekte met zijn geïnspireerde spel op fluit en saxo foon algemene bewondering. In het laatste nummer, dat de kiene zakenman Granz de titel „Blues at Scheveningen" gaf, kregen alle mede werkers de gelegenheid een eigen inter pretatie te geven aan deze 26 minuten durende compositie. De sfeer, die voor dergelijke concer ten onmisbaar is, was in de Kurzaal weer ver te zoeken. Men krijgt met deze gecombineerde concerten vaak de indruk dat de musici in de Kurzaal inspelen en het eigenlijke concert in Amsterdam geven. Niettemin konden de aanwezigen genieten van een uniek jazzconcert van hoog gehalte. HENK HOUTMAN Conny van den Bos zal vanavond op Ned. 1 Neder landse liedjes zingen in het AVRO-programma. „Klank klaar Nederlands" is de titel van deze uitzending. Het zal dit maal niet allemaal liefdessmart en verlatenheid zijn, wat Conny heeft te bieden, hoewel het er van zelfsprekend wel aan te pas komt, want Conny hoicdt veel van dramatische liedjes, die ze met bijpassende wanhoopsgebaren zo goed kan presenteren. Er zijn Nederlandse liedjes bij en vertaalde, zoals „Het vendel des konings" dat een bedroefd meisje niet wil groeten. Voor de vertaling zowel als voor de ver bindende teksten zorgde Ernst van Altena. Conny stond deze zomer op de Nederlandse hit- VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO 7.05 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 7.35 uur Dick van Dyke-show. 8.20 uur Actualiteiten. 8.50 uur aflevering van De vluchteling. 9.40 uur Conny van den Bos zingt Nederlandse liedjes. 10.05 uur sportrubriek. Ned. 2 KRO 8.01 uur optreden van het Nationaal Danstheater van Dahomey. 8.35 uur film over Michelangelo: jeugd, leertijd en de schepping van David. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 7.30 uur Dubbelkwartet Piet van Egmond zingt. 8.25 uur tweede deel van het hoorspel van Otto Dijk „Simon Toverx". 9.30 uur informatief programma „Muziek en dienst" 10.15 uur avondoverdenking. 11.00 uur Studio 2300, gevarieerd ^programma voor fijnproevers. - Hilversum II NRU 8.05 uur concert door het Radio Filharmonisch or kest en de violist Dick de Reus (Mozart. Beethoven, Haydn en Van Hemel). 9.20 uur in de pauze van het concert voortzetting van de documentaire „Van Maas tot Memel"; jongeren aan het woord. 10.55 uur romantische muziek op de plaat. door 31 Ja. dat was Netten-Fin niet bespaard gebleven. Het was niet alleen zijn verloren been. Van Fin wordt nu nog verteld dat hij zo lelijk was, dat de kinderen voor hem op de vlucht gingen. Hoewel ze ook graag bij hem waren, want hij was goed en gul. Een vreemde varensgast die eens op het Basselt verzeild geraakte, had gezegd toen hij Fin zag: Kijk, daar heb je nog een tussen-exemplaar. Wie zou nu nog willen beweren dat de mensen niet van de apen afstammen? Die vreemde gast had toen snel moeten maken dat hij weg kwam, want de vissers van het Basselt wilden zulke godslasterlijke taal niet horen. Bovendien was het een schan de om zo iets hardop te zeggen van een medemens, die bovendien nog ongelukkig was. En toch begroeven ze Netten-Fin in die verlaten hoek. Leda heeft het onkruid weggewied en nu bloeien de bloe men. Kleine blauwe en witte sterretjes. Jord heeft haar laten begaan. Het is geen gewoonte om op een graf bloemen te laten bloeien. Stof bij stof, zeggen de mensen van het Basselt. En de geest zal opwaarts gaan als hij licht in zich droeg. En wie is er die van zijn medemens zeggen kan hoeveel of hoe weinig licht hij van binnen meedroeg? Na het vertrek van Hemmer deed Leda meer dingen waaraan ze vroeger niet dacht. Jord begrijpt dat allemaal, zoals hij ook begrijpt waarom Mei zo vaak met Margriet blijft praten. De mensen zijn veel eenzamer dan zijzelf weten. Dat heeft Thomas Barden meer dan eens gezegd en dan wees hij meteen de weg om ergens te komen waar een mensenziel zich geborgen kan voelen. Maar dat moet in de geest beleefd worden, want de stof is vergankelijk en biedt geen houvast. Barden heeft zijn eigen manier om tegen de mensen van het Basselt te spreken, zodat ze hem verstaan. En omdat ze bijna altijd buiten zijn en op zee, of kijken naar de verten, daarom verstaan ze hem eerder. Of misschien kunnen ze het met hun verstand niet volgen. Het is hun ziel, die het opneemt. En dan dragen ze toch de vrede mee. Leda blijft soms wat lang bij het graf van Netten-Fin. Het is daar zo stil, je kunt er je gedachten veel beter laten drijven dan thuis, waar altijd iets is wat afleidt. Maar dat laten drijven is nu juist wat Jord verkeerd vindt. Want als het een paar dagen duurt voor de naam van de „Vrouw Geertrui" weer in het dagblad staat, begint ze over Hemmer te denken. Overal op de wereld zijn graven van vreemde zeelieden. En overal op de wereld leven moeders die niet weten waar hun zoon gebleven is. Nu moet je daarmee ophouden, zegt Jord. Net ten-Fin was een oude man, vergeleken bij onze Hemmer. Ze hebben niets met elkaar te maken. Het is zonde om zulke gedachten te koesteren. Jord noemt niet gauw iets zonde, maar dit is voor hem tegen alle redelijkheid in. Dat is het oproepen van ongeluk en kwaad. Hemmer komt terug en als de jongen dan wil en I t meisje denkt erover als hij, welnu, dan moet hij maar met Margriet trouwen, voor er nog vreemdere dingen gebeuren. Leda is ontsteld over wat Jord zegt. Hemmer is nauwe lijks volwassen. Dat doet er niets toe, meent Jord. Ik zal wel zorgen dat ze een huis krijgen. En je moet dan maar vergeten, als je dat nog be2waart, wie Margriets moeder was. Er is zoveel wat wij moeten vergeten. Hij was werkelijk een beetje boos. Leda heeft hem nooit zo gezien en ze schaamt zich dat ze zo kon toegeven aan haar sombere gedachten. Toch gaat ze nog eens kijken of Netten-Fin's bloemen zijn blijven bloeien. Maar ze zijn er niet meer. Jord heeft het hele plekje omgespit. Zelfs geen grasje staat meer overeind. Een kaal stukje zand is het De zon glinstert op de fijne kristalletjes. En dan ziet ze ook dat in de haag een paar gele blaadjes zitten. Zo zijn de weken gevlogen en de maanden. Als snelle vogels. De zon is nog warm, maar ze stijgt niet meer zo hoog en voor Leda thuis is, waast een dun floers om haar licht. Een vlucht meeuwen koerst'over en het is of ze kilte meebrengen. Frisse zilte kou, nog amper merkbaar. Maar het is er. Leda hoort lachen en praten achter het huis en het vrolijke blaffen van de honden. Als ze de elzenbosjes voor bij is. ziet ze Amy. Het meisje is niet alleen. De jonge man naast haar doet Leda aan iemand denken. (Wordt vervolgd) 17 jaar Het Penta gon moet niet denken dat het alles wat China in zeventien jaar heeft opgebouwd in enkele minuten kan vernietigen zonder dat China vergeldingsacties tegen de Amerikaanse zevende vloot en de strijdkrachten en bases in het Verre Oosten zal ondernemen. De Chinese kernproef van 27 ok tober was een duidelijke waarschu wing aan het adres van president Johnson, schrijft de 81-jarige Ame rikaanse Anna Louise Strong in een van haar „brièven uit China". Men ziet in de woorden van de Amerikaanse, die nauwere contac ten met China's topleiders onder houdt dan welke buitenlander dan ook, een eerste officieuze aandui ding van de machthebbers in Pe king over het bereik en de kracht van de in China ontwikkele kern raket. WASHINGTON De 45 miljoen rooms-katholieken in de Verenigde Sta ten zijn ontheven van het verbod vlees 1 op vrijdag te eten. De vastenbepaling j blijft alleen van kracht op Aswoensdag, Goede Vrijdag en de eerste vrijdag van de vasten. Dit is besloten aan het einde van een buiten- gewone vergadering van de nationale! mfeSTERWFRKFN VAM conferentie van Amerikaanse bisschop- tKWtKKtN VAN pen. De hoop werd wel uitgesproken, dat de rooms-katholieken zich op vrij- Vrijwillig van vlees zullen onthou den. en weerber. 19.10 19.30 Amuse- mentsmuz door dubbelkwart 19 50 Lichte gramm 20 25 Si mon Tover, hoorspel. 21 30 Ge wijde muziek «opn.t 22 15 A- vondoverdenklng. 22 30 Nieuws. 22.40 Boekbcspr 22 50 Stereo: Licht Instrumentaal trio. 23 00 Lichte gramm.muz met wat cabaret, toneel en kor te prijsvraag. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 in. VARA: 18.15 Act. 18.25 cals (opn.). 19.40 Humanistisch verbondGeestelijk leven, toespraak. NRU: 19.50 Open baar Kunstbezit. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Filharmonisch or kest en solist 21.20 Van Maas tot Memel, documentaire. 22.00 Radiophilharm. sextet 22.30 ïws. 22.40 Act. 22.55 Prome- mroep. 23.55-24.00 GRAMMOFOONPLATENP- ROGR. DRAADOROEP VAN- Ludwig van Beethoven I. Concert voor piano en orkest in C gr.t. op. 15. Emil GUels, TELEVISIE VWAYOY» Nieuws in het de clown. IKOR/RKK: kerk en same: 19.35 De (54e afl. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO- 20.20 A- vro's Televizier. 20.50 The Fugi tive. TV-film. 21.40 Klankklaar Nederlands: orkest en zangso liste 22.05 Sportpanorama NTS: 22.35-22.40 Journaal Nederland II. NTS: 20.00 9.25-9.30 Concilie postus. Om Voor de boeren. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nieuws. 12.40 Act. 12.50 Lichte gramm.muz. 13 30 Nieuws. 12.40 Act 12.50 Lichte gramm.muz 13.30 Licht muz. progr. 14.20 Schoolradio 14.40 Licht instru- Western Express. 18 20 Uitz van de A.R.P. 18.30 Musiceren de dilettanten. 18 50 Nieuws en Hilversum II, 298 m. AVRO 7 00 Nieuws en ochtendgymn. 7.20 Lichte gramm.muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Voor de kier 11.Nieuws). 12.00 Lich te orkestmuz. en zangsoliste 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Lichte orkestmuziek. 12.55 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Stereo: 't Muzi kantenuur: I. Instrumentaal Trio; II. Sopraan en piano: III. Harprecital. (Mono). 14.40 Lichte gramm.n FM-kanalen. TROS: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte muziek en horoscoop. VARA: 10.00 13.00 Nieuws". 13.02 Act. 13.05 Lichte muz 14.00 Nieuws. 14.02 Act. 14.05 Voor de vrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Act. 15.05 Licht instrumentaal ensemble en :angsolisten. 15.30 Lichte kestmuz. Niet tang. 16.00 16.02 Act. 16.05 Voor 17.00 Nieuws. 17.02 TELEVISIE iuoiiGE* AMSTERDAM r urn A 'Binnen,... Tot grote verbazing CHIVl#% i van de 32-jarige L O Q E S I slager J. Mulder uit de Van 't Hoff- land, die door een geluid wakker schrok, stapte in de nacht van don- Z TOT A' derdag op vrijdag een man door zijn slaapkamer naar binnen en gaf hem bevel zijn handen omhoog te steken. In plaats van op dit verzoek in te gaan, sprong de slager uit zijn bed om de ongewapende in dringer te grijpen. Deze wist na een worsteling, waarby enkele ruiten sneuvelden, via de achterzijde van het huis te ontkomen. SUKKELTJE EN BRUUNKE Moeder Egelina is bezig thee te zetten. „Heb jij je arm onder je-.arm?" vraagt :ze lachend, „en wat kom je hier doen?" „Ik ben wegge lopen uit de speelgoedwin- kei", zegt Bruunke, „want ik wil een echte beer zijn"! i Binnen een paar tellen zit Bruunke's arm weer op zijn plaats en Bruunke is weer heel. Stikkeltje komt gauw aanlopen met zijn nieuwe vlieger; nu heeft hij een fijne hulp aan Bruunke! Stikkeltje laat het touw vielen, terwijl Bruunke de vlieger omhoog houdt. Als hij mooi in de lucfit staat, mag Bruunke het touw ook eens vasthouden. De vriendjes merken niet dat de zon verdwenen is en het veel harder gaat waaien en voor ze het weten wat er gebeurt FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9