Weekagenda Commentaar Studenten wonen in hofje Gevelafvoer gaskachels in Leiden aan strenge voorwaarden gebonden Twintigduizend gulden weg met oud papier Kelner zonder rijbewijs en auto zonder voorwiel Schokkend toneelspel in de Leidse schouwburg Docentencursus te Leiden modem taalonderwijs DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 Gehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering Jahn. Schouwburg, 8 uur: toneelgroep En able met „Het Bofors-kanon". Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur for. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur; zitting Bouw- onds Ned. Gemeenten. Museum Oudheden, 8 uur: dr. P. H. K. Iray over de mummies in het riiksmu- Bum Leiden. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: lieuw Rott. Toneel met „De dood «en handelsreiziger". DEN HAAG Diligentia. 8 uur: c Janacek-kwartot Woensdag Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: zit ting sociaal raadsman. Breestraat 19. 8 uur: ledenverg. Tuin- ouw en Plantkunde, toepassing groei- itotfen in de fruitteelt. Antonius-clubuis. Mare, 8 uur: Friese liging, cabaretavond. Camera. Hogewoerd. 7 ei O.-fUm Ichouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum Rapenburg 6, 8 uur: district Leiden Schoolverband, ds. H. S. J. Kalf Bennebroek over de vijand od pan- ïels. Gehoorzaal, 8 uur: invitatieconcert wgdorkest en drumband De Burcht. DEN HAAG Diligentia, 8 uur: Arena wt „De zilveren fiets". DEN HAAG Schouwburg. 8.15 i ,m let Nat. Ballet DEN HAAG Diligentia. 8.15 i yj leitoe pianiste Annerose Schmidt Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur; afd. •West Christenvrouwenbond, mej. J, de Vries over de zorg voor de niet- jtówde moeder en haar kind. Othoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert, ou^ Wdentie-Orkest. met Lothar Faber. tóo. Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden ftr. Bond Overheidspersoneel, de heer 1. ten Heuvelhof over „Wat verwachten ■W" De Lakenhal, 8 uur: Ver. van belang- 1 «tellenden in De Lakenhal, prof. Th. Lynsingh Scheurleer over ..Leidse |iamelaars". Foyer Gehoorzaal, 8- uur: Oostenrijk- «vond afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereni- vei li Ihllf Vrijdag (18 november) Museum Steenstraat 1. 8 uur: Ver. van leur vrienden rijksmuseum volkenkunde, dr. va C Ouwehand over „Godsdienst ili^teruma' Gehoorzaal, 8 uur; uitvoering Sempre vei Avanti, Een herfstblad vol muziek. Aula school Asserstraat, 8 i™ centrum Christenvrouwenbond, de heer A Kieft over creativiteit en persoon. Üjkheidsvorming. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 cafruilbeurs voor verzamelaars. Volkshuis, 7 tot 10 uur nam. vlooien larkt voor aanschaffing elektrisch kof eapparaat. Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen i trum Rehoboth. tienersoc. 't Venster rolksdansen. Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: open are bijeenkomst Kerk en Vrede, prof. r. J. H. Heering over „Wie wekt het geweten van de wereld?" Lutherse kerk, 8.15 uur: orgelbespe ling door mevrouw Annie Blankenstein- Offenberg. Rijnsburgerweg 159, 8 u.: Leidse Smal. filmliga, vertoning van eigen films. OEGSTGEEST Irene, 1. en O., Godfried Bomans. DEN HAAG Diligentia, 8.15 Geoeefse pianiste Fernande Kaeser. Zaterdag (19 november) e, Deo Burcht, 8 uur; toneelvereniging D.D.C. met „Als 'n kwartel". Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum met „Azouk". Afd. Leiden Natuurhist. Ver.: strand- «cursie, vertrek met bus 41 naar Kat wijk om 10.2 L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: herv. jeugdsociëteit, topavond. Volkshuis, 10 en 6 uur: vlooienmarkt voor aanschaffing elektrisch koffieappa- iat. Jongerensoc. 't Roefje: zie L.H.J.-ge bouw Levendaal 101 DEN HAAG Schouwburg. 8.15 u_ Haagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Diligentia, 8.30 uur: Nieuwe Komedie met „Mama, kijk zon der handen" DEN HAAG Julianakerk 8 uur: Chr. Kamper Mannenkoor. SHCEVENINGEN Kurzaal, 8 jazz-concert. DEN HAAG Mauritshuis, 8.15 uur: Amerikaanse Guarneri-kwartet. Zondag (20 november) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- irum Rehoboth. sociëteitsavond voor bei de sociëteiten. Films Camera: (2.30, 7 en 9.15 uur) The 8irl with the green eyes <18 jaar). Woensdag: De film 8»£ van Fellini. Lldo: (2.30 en 8 uur) Ardennen offen sief 1944 (14 jaar). LEIDEN In tegenwoordigheid van onder anderen burgemeester Van der Willigen, mevrouw wethouder Den Haan-Groen en als regent verklede studenten, heeft dokter D. C. den Haan, voorzitter van de stichting Leid se Studentenhuisvesting het Jean Michelhofje aan de Pieterskerkstraat gistermiddag officieel geopend als woonoord voor studenten. Het uit 1694 daterende hofje wordt na een grondige restauratie, waarhij alleen de pomp verdween, maar het karakter van het hofje geen geweld werd aange daan, nu bewoond door 26 studenten. Dezen hebben ieder de beschikking over een kamertje en een slaapzoldertje, ter wijl elke twee woninkjes zijn verbonden door een gemeenschappelijke was- en toiletruimte. Dokter Den Haan vertelde, dat de stichting thans in de binnenstad over een veertigtal panden beschikt, waar van er ruim twintig onder toezicht van Rijksmonumentenzorg vallen. Inmid dels heeft de stichting nog een dertig tal panden aangekocht, waarvan er 16 onder Monumentenzorg ressorteren. Na verbouwing en restauratie zullen zij plaats bieden aan ongeveer 440 studenten. Kloeke weduwe Catharina Geschier. weduwe van Jan Michielszoon, die op 16 januari 1687 voor notaris Oosterling verscheen (die haar beschreef als: „Kloek, ende gesond van liohame, gaende en staende, haar ver- stant, redenen eiide memorie wel mach- tich zal wel nooit hebben kunnen bevroeden, dat het „hofje van twaalf huisjes, waar ledematen van de Gerefor. meerde Religie, moesten worden onder gebracht" en dat na haar dood in 1694 werd gesticht, nog eens door studenten zou worden bewoond. Om misverstand te voorkomen: boven de ingang van het hofje staat het jaartal 1610 maar het is nooit duidèlijk geworden waar dit van daan komt. Het Delftse aannemersbedrijf Huurman N.V. heeft het hofje gerestaureerd onder leiding van architect E. A. Canneman Rijksmonumentenzorg. Zelfs de op de buitenmuur aangebrachte consoles met geraniums zijn in oude luister her steld. Van de vroegere regentenkamer is gemeenschappelijk conversatiezaaltje gemaakt. Verbouwde huizen Omdat men toch bij elkaar was, werd de gelegenheid benut door ook nog een bezoek te brengen aan de onder leiding de Leidse architect H. Kroneman gerestaureerde panden Oude Vest 35 en Oude Singel 68. 58 en 50-52, die ook door studenten worden bewoond. Stuk voor stuk zijn het praktisch ingerichte huizen geworden, waar sfeer en degelijkheid el kaar de hand geven. Op elke verdieping staan de studenten voldoende sanitaire voorzieningen ter beschikking, tot eer. douche toe, terwijl alle panden centraal worden verwarmd. De nebto huurprijs bedraagt circa f 55 per maand, terwijl voor verwarming, schoonmaken en dergelijke ongeveer f 20 in rekening wordt gebracht. Het Jean Michelhofje vroeger FILMPROJECTOR GESTOLEN LEIDEN Eerst nu is aangifte gedaan van een diefstal in de kapel aan de Rijdijk in de periode van 30 oktober tot 2 november. Gebleken is, dat de dieven een grijze 8 mm filmprojector ter waarde van f300 hebben ontvreemd en een bij behorende grijze koffer. Oud-administrateur Smidt overleden LEIDEN Op 71-jarige leeftijd over leed gisterochtend plotseling in het con sultatiebureau aan de Rijnsburgerweg. waar hij zou worden doorgelicht, de heer J. W. Smidt, die tot 1 september j.l. administrateur was van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren. Dertig jaar heeft hij deze functie be kleed. Voorheen werkte de heer Smidt op een suikerplantage in het voormalige Nederlands-Indië. In Leiden vervulde hij ook het correspondentschap van Sociaal Fonds (vakantiebonnen). Als administrateur werd hij opgevolgd door de heer J. N. Ouwerkerk. O ja even naar PRONONCE voor een meisjes-PYAMA of NACHTHEMD (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Als gevolg van de komst van het aardgas wordt momenteel veel propoganda gemaakt voor het plaatsen van gaskachels met gevel- afvoer in slaapkamers, keukens en douchecellen. Hiertoe moet in de gevel per kacheltje een opening met rooster worden gemaakt om de verbran dingsgassen af te voeren. Het ei van Columbus en voordeliger dan con ventionele centrale verwarming, hebben vele mensen al gedacht maar er blijkt een aantal (soms dure) haken en ogen aan dit systeem te zitten. Ook belasting betalen De gezamenlijke Leidse woning bouwverenigingen hebben besloten, dat zonder vergunning geen gevelafvoeren mogen worden gemaakt. Het uiterlijk van de woning wordt, mede door de grote verscheidenheid van roosters, LEIDEN De chef van een Leids winkelbedrijf kreeg gistermorgen de schrik van zijn leven, toen hij merkte dat hij f 20.000 miste. Zaterdag had hij na sluitingstijd de kas opgemaakt en nadat hij het geld in een enveloppe Kinderpostzegels in hal postkantoor LEIDEN Het plaatselijk comité Kinderpostzegels verkoopt deze week tot en met vrijdag en van 29 november tot en met 31 december in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Breestraat weer kinderpostzegels en -kaarten, steeds van 10 tot 4 uur. LEIDSE KANTONRECHTER LEIDEN De autorit die een 23- jarige vertegenwoordiger uit Rijswijk op 22 juli naar Amsterdam maakte, werd op Rijksweg 4 onder Oegstgeest plotseling onderbroken, toen het lin kervoorwiel van zijn auto afliep. Het losgeraakte voorwiel kwam schuin de rijbaan overrollende onder een uit tegenovergestelde richting komende auto terecht. De bestuurder van deze tegenligger kwam niet alleen met de schrik vrij. Dit bleek in de hierna volgende zaak. Bij een onderzoek kwam vast te staan, dat het voorwiel met slechts één bout en dus ondeugdelijk beves tigd was geweest. „Ik liet een dag te voren nieuwe remschoenen aanbren gen en dat voorwiel werd door m'n garagehouder dus niet goed bevestigd," zo schoof verdachte de schuld van zich af. „Het spijt mij voor u, maar volgens de wet bent u te allen tijde verantwoordelijk voor gebreken aan uw auto", moest de kantonrechter, mr. W. de Koning, verdachte teleurstel- „Hierbij komt bovendien nog," al dus de officier, mr. J. A. J. van der Bruggen, „dat de garagehouder heeft ontkend een reparatie aan verdachtes auto te hebben verricht en verdachte Leidsche Wolspinnerij niet teleurgesteld LEIDEN In aansluiting op het ver slag over het boekjaar 19651966 waarin werd meegedeeld, dat het be stuur met enig optimisme de verwach tingen voor het boekjaar 1966-1967 tegemoet zag, deelt de Leidsche Wol spinnerij n.v. nu mee in dit optimisme over de eerste zes maanden van dit boekjaar niet teleurgesteld te zijn, daar de resultaten zeker niet zijn achtergebleven bij die van het voor gaande jaar. Luxor: (2 30. 7 en 9.15 uur) Het huls der begeerte (18 jaar). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 uur) Operatie Lissabon (14 jaar). Studio: (2.30. 7 en 9.15 uur) Ik... een vrouw (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 uur) Katten (18 jaar). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen- Doeza apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313 en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Tentoonstellingen De Ruif. Janvossensteeg 59: tentoonstel ling van poppen van Carla Klein, van 7 nov tot en met 7 dec van 10 tot 8.30 uur, behalve zat en zondag. Academiegebouw. Rapenburg, tentoon stelling van de Breda-collectie Rijnlandflat (Churciiüi-laan, ingang Bachstraat): schilderijen Fer Hakkaart en Wil Tweehuysen keramiek Babs van Elsdingen, beeldjes Hans van Dinteren. wandplastieken Ben Wolfs (in okt. en nov.. zaterdagmiddag 2 tot 5 en woens dagavond 7 tot 9 uur» Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. werk van Geoig Hadeier (van 29 okt.— 18 nov., 11—18 uur, vrijdag ook van 19.30—21.30 uur. zondag en maandag gesloten). WASSENAAR Kunstzaal Heuft Hoflaan 7: tentoonstelling van beeldend naaldwerk van Hannc Meij er-de Heer en droogboeketten van Marijn Eschauzier (van 7 tot en met 24 november, maandag t.e.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 dags gesoten) ,,De wacht bij het Bofors-kanon'' LEIDEN Het gevecht tegen de zinloosheid is een gevecht met je zelf. Wanneer iemand wordt ge- dwongen dingen te doen die zin noch betekenis hebben, dan wordt zijn geestelijke toestand niet best. Een groep Engelsen van het bezettings leger in Duitsland heeft gedurende de koude winter van 1954 zo'n taak. De be waking van een Boforskanon. Dit soort was in 1948 modern, maar de techniek gaat zo snel. dat zes jaar later er geen vliegtuig meer mee neergeschoten kan worden. Desondanks, een wacht bij het kanon. In Engeland is de familie, de soldaten zitten voor jaren hier. Ieder reageert op zijn manier. Het felst is soldaat O'Rour- ke. Een ruwe bonk. die zich bedrinkt, amok maakt en van goedheid en spe ciaal Gads goedheid niets moet hebben. Hij zoekt zijn heil in de dood. met zijn bajonet. Zijn tegenspeler is korporaal Evans, de wachtcommandant. Dit stuk is de eersteling van de Engelse schrijver van Ierse afkomst John McGrath. Het is buitengewoon knap geschreven, maar cru-realis- tisch, zowel in de sfeer-tekening als in het taalgebruik. Wat wil men van soldaten op zinloze wacht, met zo veel inwendige spanningen. Alfred Pleiter zorgde voor een uitste kende vertaling en „Esemble" voor een prima opvoering. Gespeeld werd in een rauwe soldatansfeer. Hier en daar lig gen de accenten wel eens zwaar. We mogen niet generaliseren en zeggen: zo is het nu altijd en overal in het leger, maar met onze ervaringen en belevensi- sen tijdens de mobilisatie kunnen we de sfeer heel goed aanvoelen en begrijpen Iwat deze mannen beweegt. De Engelse regisseur Ronald Eyre, die het stuk in Engeland met veel succes re gisseerde, deed dit nu bij „Ensemble". Bij deze derde abonnementsvoor stelling zijn misschien veel mensen, dank zij vooral het spel van Cor van Ryn als soldaat O'Rourke en Arnold Gelderman, als de korporaal, maar ook door dat van alle anderen, ge schokt. Dan heeft de voorstelling goed gefunctioneerd en heeft de schrijver zijn doel bereikt. A. C. Bouwman Geologisch onderzoek van Leiden uit LEIDEN De Nederlandse Organi satie voor Zuiver-wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. A. Brouwer, hoogleraar in de stratigrafie en de pa leontologie aan de rijksuniversiteit in Leiden, een subsidie verleend voor een onderzoek van devonische stromato- poren van het Cantabrisch gebergte in Noord-Spanje. Onder devonische stromatoporen wordt een merkwaardige groep fossie len verstaan uit het zogenaamde de- voon. Dat is een periode uit de ge schiedenis der aarde, die geduurd heeft van circa 395.000.000 tot 345.000.000 jaar geleden. Het onderzoek, dat financieel ook door de rijksuniversiteit zelf wordt ge steund, geschiedt onder supervisie van de hoogleraar door drs. B. H. G. Sleumer, die vóór zijn doctoraal exa men reeds belangrijk wetenschappelijk speurwerk op dit gebied heeft verricht. De heer Sleumer zal de resultaten van het huidige onderzoek te zijner tijd een dissertatie neei leggen. niet door een reparatierekening het tegendeel kan bewijzen". Hij nam echter aan, dat verdachte de waarheid sprak en de garagehou der inderdaad een montage-fout had gemaakt. Hij eiste daarom slechts 20 boete subs, vier dagen. De kantonrech ter maakte er ƒ15 subs, drie dagen Valse naam In de volgende zaak werd duidelijk waarom de bestuurder van de tegen ligger, een 25-jarige kelner uit Leiden, niet alleen met de schrik vrijkwam. Bij nader onderzoek bleek, dat de kel ner wel een auto, doch geen rijbe voegdheid bezat. Bovendien beging hij nog de fout een valse naam od te In zijn zeer scherp gesteld requisi toir onthulde de officier, dat verdach te al enkele veroordelingen achter de rug had wegens het rijden zonder rij bewijs. Hij eiste een onvoorwaarde lijke hechtenis van één week voor het rijden zonder bevoegdheid, alsmede een boete van 50 subs. 10 dagen voor het opgeven van een valse naam. „Ik heb m'n rijbewijs inmiddels ge haald", reageerde verdachte op deze eis. Nadat hij het bewijs had over gelegd, veranderde de officier eerstge noemde eis in een voorwaardelijke straf met een proeftijd van een jaar. Dat verdachte inmiddels zijn rijbe wijs had gehaald, stemde de kanton rechter blijkbaar nog milder dan de officier In zijn vonnis liet hij ten minste ook de voorwaardelijke hech- tenisstraf achterwege en legde hij de kelner twee geldboeten van respec tievelijk ƒ100 en ƒ50 op. LOI levert 57 nieuwe doktersassistenten LEIDEN Bij het op zaterdag 5 en li november gehouden examen doktersassitente slaagden 57 cursisten van de Leidsche On derwijsinstellingen. t.w.mej. D A F V M v d Bergh, Dordrecht;- Bezooyen. Naaldwijk; J Th Brouwer. Nes: mejo P Th M Brandts, Vlissingen; mej. M A I Caron, Ermelo: mej. JAM Couwenberg. had gedaan verstopte hij het achter een stuk karton en onder een stapel oud pakpapier. Dit deed hij omdat de laat ste tijd veel inbraken werden gepleegd. Hier zouden dieven niet zoeken, dacht hij. Men kan zich zijn schrik voorstel len, toen hy maandagmorgen tot de ontdekking kwam, dat het geld toch was verdwenen. Onmiddellijk werd groot alarm geslagen en de politie in gelicht. Gelukkig zou de zaak vry spoe dig worden opgelost. Eerder op de ochtend was namelijk de papierophaler gekomen om, zoals gewoonlijk, het oude papier mee te nemen. En de enveloppe was daarbij. Groot was zijn verbazing, toen hij thuis de f 20.000 ontdekte. Hij deed spoedig aangifte van zijn vondst. Zo hoefde de politie niet langer meer te zoeken en was het geld gauw terecht. Het is wellicht niet moeilijk, zich de op luchting van de winkelchef voor te stellen. Muziekconcours in Leiden LEIDEN De Algemene Unie van Muziekverenigingen houdt in Leiden haar najaarsfeest met concours. De uitslagen van zaterdag en zondag jl. luiden: Gr. B. Fanfare Volharding, Gorin- chem 296 pnt; C harm. TAVENU, Am sterdam 289,5 pnt; C fanf. Erica, Aus- terlitz 300,5 pnt; D fanf. St. Pancratius, Blokker 275 pnt; D fanf. Voorwaarts, Waddinxveen 312 pnt; D Waterlands Harmonie, Ransdorp-Schellingwoude 294 pnt; E fanf. Nieuw Leven, Vianen 307 pnt; E Geldermalsen 176 pnt; F Ontwaakt, Hattem 310,5 pnt; F Excel sior, Alblasserdam 309,5 pnt; Gr. C. fanf. Excelsior, Warder 301,5 pnt; D harm. Volharding, Dordrecht 290 pnt; D Bever wij ks Harmoniekapel 306 pnt; D Helders fanfare Corps, 288 pnt; D fanf. Oefening Kweekt Kennis, Oost woud 306 pnt. Promoties: Gorinchem van B naar C, Amsterdam van C naar D. Auster- litz van C naar D, Waddinxveen van D naar E, Warder van C naar D, Be verwijk van D naar E. Oostwoud van D naar E. Homburg verwacht over 1066 met enig voorbehoud een wat hoger winst. Tot nog toe is de winst niet achter gebleven en de overgenomen en nieu we bedrijven ontwikkelen zich vol gens verwachting. Door zeer hoge grondstofprijzen zijn de winstmarges weinig bevredigend.' LEIDEN Op initiatief van de Raad van Europa en met medewer king van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zal deze en volgende maand in Ens chede en Leiden onder auspiciën van de Bond van Nederlandse Volksuni versiteiten een cursus worden gege ven voor docenten aan instituten voor onderwijs aan volwassenen. Daarbij zullen de docenten met de moderne methoiden voor het talen onderwijs vertrouwd worden gemaakt. De cursus vloeit voort uit het pro gramma van projecten, dat de Raad van Europa heeft opgesteld. Het talenonder wijs aan volwassenen neemt een steeds grotere omvang aan, mede door de in tensievere contacten van bedrijven, de economische samenwerking van studie van Europese talen wordt de nadruk op gevestigd hierbij moderne audio-visuel« hulpmiddelen te gebrui ken. Het eerste deel van de cursus voor docenten heeft in Enschede van 28 no vember tot en met 1 december en in Lei den van 6 tot en met 9 december plaats. De cursus wordrt gegeven door de heer A. Biddulp. een Engelsman uit Keulen, die de cursisten vertrouwd zal maken met het gebruik van bandrecorder, dia- en filmprojector, flanelbord en over head projector. Hij zal verschillende methoden demonstreren en ook inlei dingen houden over en praktisch werken met „oral drills" op net gebied van de uitspraak en de structuur. Van de resul taten zal het afhangen of met deze soms aanzienlijk geschaad. Ook zijn ernstige materiële beschadigingen mo gelijk, bijvoorbeeld in het geval dat de gevelpartij, waarin zo'n rooster moet worden aangebracht, uit sandwichpla- ten. aluminium golfplaten of ander materiaal is gemaakt. Ook is het mo gelijk. dat de af te voeren gassen hin derlijk zijn voor omwonenden. Vergunning Om deze en andere redenen willen de woningbouwverenigingen de zaak strak in de hand gaan houden. Zonder vergunning mogen geen afvoeropenin- gen worden gemaakt. Wordt na aan vraag een vergunning verstrekt wat niet altijd het geval zal zijn dan moet een waarborgsom van f 75 wor den gestort. Bij verlaten van de woning komen de kosten om de gevel (s) weer in de oorspronkelijke staat te brengen, ge rekend. Neemt de volgende bewoner de roosters over, dan krijgt de oor spronkelijke bewoner f 70 van de waarborgsom terug. Zij die al gevelafvoeren hebben laten maken moeten vóór 1 januari een ver gunning aanvragen. Ten slotte wordt de bewoners erop gewezen, dat voor roosters van gevel kachels, die boven openbare gemeente grond zijn aangebracht, vergunning is vereist van het gemeentebestuur. Inge volge de Precarioverordening moet dan een jaarlijkse belasting worden betaald. Accordeonconcours in Stadsgehoorzaal LEIDEN Volgend jaar oktober wordt in die Stadsgehoorzaal het we reldconcours voor accordeonasten ge houden, dat dit jaar in Versaillies plaats had. Onze stadgenoot Henny Lamge- veld, die dit jaar kampioen werdv zal volgend jaar in eigen stad dus ziin (titel kunnen verdedigen. Inbraak zonder resultaat LEIDEN Het afgelopen week einde heeft men ingebroken in het Chr. Lyceum aan de Schubert laan. De dieven, die vermoedelijk op geld uit waren, konden echter niets van hun ga ding vinden. Mat een glassnijder had den zij aan de achterzijde van de school een stuk uit een raam gesneden. Ze doorzochten de kantoorruimte van de secretaresse en de stalen bürèaus, die daax staan. Geld was er echter Studentenkamers Hoe groot het kamertekort ook nog is (en zal blijven), de stichting Leid se Studentenhuisvesting heeft de laatste tijd beslist de wind in de zei len. Stichtingsvoorzitter dokter Den Haan, echtgenoot van onze vrouwe lijke wethouder, zal dat iedereen die er naar informeert met een blijde lach beamen. De stichting bewandelt twee we gen: aankoop en restauratie van oude panden in de binnenstad qn nieuw bouw. Volgend jaar zullen er dank zij deze activiteiten maar liefst zeven honderd kamers bijkomen! In de binnenstad beschikt de stich ting nu over een zeventigtal panden die op bepaald niet kinderachtige wijze geschikt werden en worden ge maakt voor hun nieuwe doel. De aan pak is zodanig, dat hierdoor voor vele jaren goede, centraal verwarmde kamers beschikbaar komen voor de studenten. Daarnaast is er de nieuwbouw. Aan de Rijn- en Schiekade is een gebouw met 170 kamers in aanbouw, aan de Wassenaarseweg zijn het vier flats met in totaal 245 kamers, die een bijdrage gaan leveren in het lenigen van de kamernood en in een tuin aan de Middelstegrach't verrijst een woongebouw met 60 kamers. Volgend jaar gaat bij de Sterflat aan de Klik- spaanweg de eerste paal de grond in voor nog een nieuw gebouw, dat 160 kamers zal tellen... Dat zijn allemaal zeer verheugei.de cijfers. Het stichtingsbestuur laat kennelijk geen mogelijkheid onbenut maar het blijft praktisch! Geruchten als zou Leidse Studentenhuisvesting het klooster aan de Vrouwenweg on der Zoeterwoude gaan aankopen, zijn van elke grond ontbloot. Veel te ex centrisch voor de studenten, zegt dokter Den Haan, en hij richt met zijn medewerkers de blik met onver flauwde ijver weer op de binnenstad, die tot nu toe heel wat onverwachte mogelijkheden heeft geboden. De activiteiten van Studentenhuis vesting brengen ook met zich, dat een aantal oude hofjes in goede con ditie voor het nageslacht wordt be houden. Het is wel zeker, dat de res tauratie van hofjes niet in een zo snel tempo zou geschieden als niet de huisvesting der studenten een van de beweegredenen was. CORRECTIE Boven ons Commentaar van gisteren over de Leidse Muziekschool stond als kop „Egelspclen". Niemand zal dat begrepen hebben. Ook de redac tie niet. Daar had de kop „Muziek school" moeten staan. Wij vernamen dat de zetterij de egelplaag heeft on derdrukt. zodat het niet meer zal ge beuren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3