TV BRITSE REGERING WIL COMMERCIËLE RADIO RADIO Piraten de mond snoeren geef een vouwfiets! Radio Dolfijn zendt voor Nederland alleen gezellige muziek uit Puzzelhoek Amerikanen filmden Irkoetsk D£ GOUDEN BARK Brandt dinsdag 15 november 1966 en Het voor onze begrippen nogal lang dradig uitgesponnen televisiespel dat overigens meer een heel goede speelfilm leek was bepaald niet het belangrijkste onderdeel van de aan Hongarije gewijde VARA-televisie- avond. Boeiend was vooral de documen taire waarin Milo Anstadt, die zich een bekwaam en vooral rustig vragenstel ler toonde, allerlei aspecten van de hui dige Hongaarse samenleving in he licht stelde. Er werden wel enkele misvattingen over het leven in deze Balkanstaat naar het land der fabelen verwezen, maar er werd ook iets te veel gepro beerd om de materiële armoede van het doorsnee arbeidersgezin onder het communistische regime aan te dikken. Tenslotte had ook het gezin dat heel zuinig moest zijn met het inkomen een fikse badkamer, een vleugelpiano en alle moderne electrische apparaten die de Westerse huisvrouw zich eveneens dikwijls met moeite verovert Het enige wat wij in deze schets misten, was informatie over het onder wijs: hoger dan een kijkje in een kleu terschool en het noemen van de uni versiteit voor protestantse theologen ging het niet. Niettemin hebben wij veel interes sants gezien en gehoord en zijn wij het Hongaarse volk een stapje naderbij ge komen. Als specimen van de toneel kunst kregen wij tenslotte „De schei ding" te zien, waarin menselijke reac ties op naar onze opvattingen verouder de rechtspraak en de koudheid van de wetten scherp werd aangetoond. Sober en natuurlijk spel dwong alle bewondering af. Deze nieuwe vorm van een avondvullend programma is ons best bevallen: het smaakt naar Theo Eerdmans liet niet blijken hoe moeilijk hij het had bij het recht brei en van de scheve naadjes in de quiz-kous, ontstaan door een ongeluk kig gesprek met de Oranjekenner hoofdonderwijzer H. W. Hammer uit Marrum. Deze kwam hem trouwens heel hartelijk tegemoet, zelfs met aardi ge, op het koningshuis betrekking heb bende geschenken, die Eerdmans opge lucht aanvaardde. Ruiterlijk bekende hij daarop zijn fout met het anonieme briefje en dat was voor de heer Hammer voldoende om de zaak gauw in de doofpot te hel pen duwen. Toen de hoofdonderwijzer even daarna met vlag en wimpel de duizend gulden won, was het incident gelukkig al begraven. De britse radiowe reld is volop in bewe ging, want de Labourregering koestert twee belangrijke plannen: doorbreking van het radiomonopolie en het toe laten van reclame in radio programma's. De achter grond van deze plannen is duidelijk: de BBC heeft groot geldgebrek en is niet in staat de steeds kostbaarder wor dende programma's te finan cieren zonder veel meer geld. Reclame is dan het middel om uit de misère te komen. De regering meent, dat hierbij een plezierige oplos sing van het piratenvraagstuk is ingecalculeerd: hun voort durend toenemende populari teit zal dan afnemen en zij zullen op die manier wel ,,een natuurlijke dood sterven". Op het jongste partijcongres van La bour, in Brighton gehouden, zijn de Lobbyisten, voorstanders van commer ciële radio, druk bezig geweest en heb ben blijkbaar een deel van de sleutel figuren in de partij ervan weten te overtuigen, dat Engeland ook commer ciële radio moet hebben, evengoed als zij (door de ITA) commerciële televi sie heeft. De argumenten hebben zwaar gewo gen. Op het ogenblik is het zo, dat Engelse adverteerders voor ongeveer 30 miljoen gulden via piratenzenders reclame maken en met zo'n sommetje zou de BBC helemaal uit de brand zijn. Het opmerkelijke is echter, dat deze plannen van de regering geheel tegen de principiële grondslagen van Labour indruisen. Immers heeft La bour nooit iets moeten hebben van ver commercialisering van radio en tele- Dat er tenslotte toch commerciële te levisie is gekomen, is voor een niet gering deel de schuld van de La- bour-oppositie welke in 1955 dreigde, dat zij, indien tv-reclame zou worden Bittere concurrent voor de BBC 'n echt gezinsgeschenk (Van onze radio- cn tv-redactie) HILVERSUM „Weinig pop of beat, alleen maar prettige, gezellige ver- strooiingsmuziek," zegt de Ameri kaanse mijnheer Jack Curtis, manager van het Britse radio-piratenschip „Lais sez Faire", dat vandaag officieel is be gonnen met onder de naam „Radio Dol fijn" voor Nederland uit te zenden. „Wij mikken op luisteraars van 25 jaar en ouder, die er niet van houden een ander station te moeten opzoeken omdat de muziek hen niet aanstaat." En verder: „Wij doen alles voor hon derd procent legaal, van 's morgens 6 tot 's avonds 12 uur een programma dat door Nederlanders wordt verzorgd en ook helemaal Nederlands is. (Met reclame en al, Red.) Wij gaan de pro gramma's zo gauw mogelijk afwisselen met kort nieuws, dat we gewoon be trekken van bestaande persbureaus en wij betalen ook de rechten voor compo nisten en tekstdichters van de platen die wij draaien." Legaler en netter kan het al niet voor een zender, die ongevraagd op toegeëigende golflengte (227 m) en zon der zendmachtiging het land binnen komt met programma's die door een zender van 55 kWt van het buiten de Britse territoriale wateren voor Har wich liggende schip hoorbaar worden gemaakt. Je moet je dit wel bedenken: er komt zo'n reclamevoerende zender van buitenaf en wij zitten keurig te luiste ren op de in een Hilversums hotel ge houden persconferentie. Wij horen ook hoe de eigenaar van het schip, William Vick, afkomstig uit Texas, „werkzaam in de olie- en bankierswereld" zoals ons wordt medegedeeld, vertelt: „De zender heette eerst Radio England en wordt nu gesplitst in Radio Dolfijn (he lemaal voor Nederland) en Britain Ra dio, die Engeland overspoelt met recla me en pop-music. Redenen voor de ver vanging: Nederland is dichtbevolkt en heeft plaats voor een tweede commer ciële zender; deze zal bovendien voor de gewenste concurrentie zorgen; een derde van de reacties op quizzes e.d. van Radio England kwam uit Neder land (dus men luistert!) en... er is in Engeland een wet in voorbereiding, waarbij firma's die via een piratenzen der reclame maken, strafbaar worden gesteld." De bakens dus tijdig verzetten! William Vick deelt in zijn eigen taal ook mee, dat de „Laissez Faire" in 1944 werd gebouwd als vrachtschip voor de US-Navy, 62 meter lang is, 480 ton meet en twee studio's en twee zenders aan boord heeft. De beide programma's gaan over één mast van 70 m hoog de ether in. Elke studio heeft, met moderne instal latie, ƒ300.000 gekost en alle program ma's gaan „levend" uit. De bemanning van het schip telt 12 koppen en is aangevuld met 3 technici, 4 Neder landse en 4 Engelse disc-jockey's. De disc-jockeys werken op het princi pe twee weken aan de slag, een week Radio Dolfijn wordt geheel door Ne derlanders gerund: programmaleider is de Eindhovenaar Peter van den Hoven, zijn directe assistent de Hagenaar Thijs Lieffering. Disc-jockeys: Look Boden uit Dor drecht, Rob Klaasman uit Rotterdam, Jaques Soudan uit Zwijndrecht en Jos van Vliet uit Hilversum. Niemand is „weggekocht" van een andere omroep. Ter persconferentie was ook de heer Basil Rensburg, commercieel leider voor Nederland, die vertelde dat er al Nederlandse bedrijven om reclamezend tijd (ƒ12 per seconde met een reduc tie-aanloop van 3 maanden) hebben ge vraagd, en dat het NIPO opdracht heeft gekregen continu-onderzoek in te stellen naar de luisterdichtheid en de samenstelling van het luisterpubliek voor Radio Dolfijn. Een zesweekse luisterwedstrijd met zes prijzen van 1000 plus prijzen in natura zal de komst van de Dolfijn inluiden. toegestaan, daaraan een eind zou ma ken zodra Labour weer aan de macht zou komen. Dat heeft er toen toe geleid, dat woede tegenstanders van commerciële televisie uit de conservatieve rege ringspartij toch voor stemden. Intussen heeft in Groot-Britannië de commer ciële televisie zo vaste voet gekregen, dat zij niet meer weg te denken is. Nu zou dus de radio op het vlak der commercie worden gebracht... door La- bour-bemoeienissen! De financiële rede nen zouden echter zonder meer kunnen worden uitgeschakeld, wanneer de rege ring de moed zou opbrengen het kijk geld met slechts één pond (d.i. 10) per jaar te verhogen. Maar het blijkt (evenals dat in Nederland het geval is) erg moeilijk te zijn en politiek niet haalbaar, luister- en kijkgelden te hogen. De plannen van Labour wekken ook om andere redenen verbazing: er ii immers een door de socialistische par tij ingestelde commissie onder voorzit terschap van de vroegere directeur-ge neraal van de Britse omroep BBC lord Reid geweest, die een rapport heeft uitgebracht over etherreclame, hetwelk voor de reclamemakers niet zo gunstig is uitgevallen. Allerlei beperkende maatregelen werden daarin voorgesteld en een betere consumentenvoorlichting werd eveneens bepleit. En nu komt juist de socialistische regering met dit „doorbraakplan...!" OPPOSITIESTEUN Vrolijk is wel dat de regering, wan neer de plannen straks definitief op tafel komen, kan rekenen op steun van de oppositie. Een nationaal commer cieel omroeplichaam, dat een landelijk programma uitzendt en daarnaast regio nale en plaatselijke zenders er op na houdt, is juist wat de conservatieven graag willen. Een dergelijke structuur in het omroepbestel komt in principe wonderwel overeen met de organisatie van de ITA, het overkoepelende orgaan van de Britse commerciële tv-zenders. Maar in gedachten van Labour zou dit geen particuliere onderneming, doch een overheidsorganisatie moeten zijn, met inbegrip van de regionale en plaatselijke radiostations, want Labour wil het geld dat dan via reclame binnenkomt slechts voor een deel voor de omroep gebruiken en de rest als welkome aanvulling op de schatkistgel- den beschouwen. En de conservatieven denken er heel anders over: zij willen juist alles parti culieren in handen geven, evenals zij dat ITA deden. Als er eenmaal een commercieel radi onet zal zijn opgebouwd, geloven de conservatieven dat zij, eenmaal weer aan de regering, dit gemakkelijk kun nen overgeven aan particulieren, door de zaak te denationaliseren. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Hekwerk-puzzel rn ir Horizontaal: 4 slot, 5. zeker kantoor boek, 6. zangwijs, 7. onderwijzer. Vertikaal: 1. werk van Felix Timmer mans, 2. plaats in Overijssel, 3. beschei- OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Zeelst - met. 2. order - Eede. 3. naar - ieder. 4. dam - oor lam. 5. alles - vaan. 6. gaar - me - Ria. 7. lire - arend. 8. Aden - An - nee. 9. Mand - neder. Verticaal: 1. zondag - lam. 2. era - al - Aïda. 3. Edam - Laren. 4. Ie - roe rend. 5. sri - Osmaan. 6. teer - Verne. 7. me - dl. - arend. 8. Ede - aai - nee. 9. term - nader. Men moet bedenken, dat commer ciële radio evenals commerciële tv in Engeland een zeer profijtelijke zaak belooft te worden. Naar zeer voorzichti ge berekeningen zou toch zeker 150 mil joen kunnen worden uitgegeven aan radioreclame, vooral ook, omdat deze tegenwicht zou geven aan de tv-recla me, door juist kleine adverteerders een kans te geven. Volgens dc berekeningen zouden locale zendstations voor een 30-se- conden reclameboodschap niet meer hoeven te vragen dan tien gulden en dat is spotgoedkoop. Op het ogenblik is het a] zo, dat men voor de prijs van een hele pagina in een landelijk dagblad driemaal per dag gedurende vier weken via de commerciële piratenzender Ra dio London kan adverteren. RADIO STERK Deze onderzoekingen zijn gedaan door Philip Birch, directeur van het bureau dat de verkoop van de zendtijd voor Radio London in handen heeft. Hij is het ook die meent dat het moge lijk is al voor twee ton een plaatselijk of regionaal zendstation op te richten, dat na één jaar werken al een besehei den, echter daarna snel vergrotende winst kan boeken. Radio is belangrijk en sterk, zegt de heer Birch, want een buitenstaander vergeet maar al te gemakkelijk, dat in deze hoogtijtijd voor de televisie nog altijd ongeveer een vijfde deel van alle huishoudingen geen tv-apparaat bezit en dus druk radio luistert. Voor het gebied in en rondom Lon den telt men 1,2 huishoudingen en 250.000 daarvan zijn aangewezen op de radio, die wél in elk huis is te vinden. Belangrijk is ook, dat meer dan de helft van het totale luisterpubliek bestaat uit tieners en uit bezitters autoradiotoestellen. Inussen betekent het opbouwen van een commercieel radionet dat het m polie van Engelands enige radio-om roep de BBC, wordt doorbroken. De BBC zou hiermee naast de vele piraten zenders die het land van alle kanten bestoken, een tweede zeer machtige po pulaire zender als concurrent krijgen, hetgeen zij een allerminst gewenste toestand acht. In een volgend artikel wijden wij aandacht aan haar reacties op de La- bourplannen van een zo grote beteke- Vanavond op TV (Van c e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond laat de NTS op Ned. 2. gedurende een half uur zien hoe het toegaat in de Sibe rische stad Irkoetsk, waar een negen man tellende filmploeg van het Ame rikaanse network NBC interessante opnamen heeft gemaakt. Om U een indruk te geven van het geweldige grote land, dat de Sowjet- unie is: Irkoetsk ligt op 5.000 km afstand van Moskou. De ploeg moest 3000 mijl door Siberië reizen om in deze eeuwenoude stad te kunnen ko- Irkoetsk ligt aan het Baikalmeer en telt 480.000 inwoners. Zij is voortge komen uit een nederzetting van pio niers, die in het grijze verleden in dit koude, onherbergzame oord als jagers hun brood probeerden te ver dienen. Sporen van dit pionierschap vertoont de stad, die in de laatste decennia enorm tot ontwikkeling is gekomen, nog altijd. Daarnaast ech ter rijzen grote gebouwen op, die doen denken aan de structuur van een westerse wereldstad. Onder het Tsarenbewind was Siberië niet anders dan een ellendig verban ningsoord. waar gevangen dwang arbeid moesten verrichten en daar bij vaak de dood vonden. De Sowjets echter zijn begonnen met ontginning van de grote rijkdommen van Sibe rië en nu is de verschrikking weggno- men en gaat Irkoetsk een belangrijke toekomst tegemoet. De Amerikanen konden vrijuit spreken met bewoners van de stad, o.a. met een arbeider uit een aluminiumfa- briek, een jonge actrice, een spoor wegingenieur en een arts, zij allen werken vrijwillig mee aan het „tem men" van het onmetelijke Siberische land. Ook maakte de filmploeg een twee daagse berenjacht in de ruwe Sibe rische wouden mee. Hoe vreselijk het was, toen daarbij 's nachts bij een vorst van 40 graden het hout vuur uitging, zult U bij het kijken kunnen meemaken. FERDNAND Thérèse Steinmetz speelt en zinqt vanavond bij de KRO op Ned. 1 het lieftallige, maar direct na haar hu welijk verlaten bruidje, dat de eerste avond de beste al op haar man moet zitten wachten en dan troost kan krijgen van een afgewezen minnaar. Het is de operette Een drukke bruidsnacht", in één bedrijf op muziek van de provo-componist (in zijn tijd!) Jaques Óffenbach; de eerste, die hij in Parijs opgevoerd kreeg en wel tijdens de wereldtentoonstelling in 1885. In het ondeugende, maar heel braaf verlopende ver haaltje is de bruidegom een smokkelaar en de afgewe zen aanbidder een douanier genoeg stof dus voor de nodige romantische verwikkelingen. Deze opvoering in Nederlandse versie heeft de KRO kunnen realiseren in samenwerking met de Kunstmaand Operagroep 1966. Het Kunstmaandorkest zal begeleiden. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO en TROS 7.05 uur (NTS) journaal voor gehoorgestoorden. 7.35 uur De Flintstones 8.20 uur muzikale komedie van Offenbach: „Een drukke bruidsnacht", met Therèse Stein metz, Arjan Blanken, Henk Smit en het Kunstmaandorkest. 8.55 uur Vanavond in Nieuwspoort. 9.25 uur (TROS tot 10.25 uur) aflevering van The Cat, tekenles, Yvonne Carré. Ned. 2 NTS 8.01 uur voortzetting van Don Quichotte. 8.30 uur documentaire over de Russische stad Irkoetsk. 9.00 uur speelfilm ,,De zondares van Parijs", een verhaal uit de apachenwereld. 10.30 uur (kerkelijke zendgemachtigden) 5e afleve ring van „Levend verleden". VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 8.00 uur Radio Kamerorkest en pianist Jo Dussel- dorp (2e pianoconcert van Beethoven) in stereofonisch concert. 9.10 uur moderne gedichten. 9.30 uur optreden van de sopraan Karin Ostar en de harpist Edward Witsenburg. 10.00 uur cultureel programma Kunst. 10.45 uür hoorspel „Spel óp leven en dood" Hilversum II AVRO 7.05 uur hersengymnastiek. 7.30 uur liedjesprogramma. 8.05 uur rubriek „Moet U 'ns horen". 8.55 uur cabaret. 9.25 uur hoorspel „Moord in coupé zeven". 10.00 uur volksliedjes met Coby Schreyer in de Haarlemse Waag. 10.50 uur hedendaagse muziek. door 26 Ga nu weg, Hemmer Munde, ik wil je nooit meer zien. Dat hoort hij nog als hij bijna thuis is. Het brandt in hem. Het is of hij helemaal alleen op de wereld staat en een mateloos heimwee komt in hem op. Die nacht ligt hij onder de sterren bij de baai. Hij ziet de hoge maan verder trekken en ondergaan en de sterren doven. De dag komt bleek en dan glanzend, tot ze stralend over het eiland staat. Voor de eerste keer in zijn leven ziet Hemmer dat niet. Hij ziet ook zijn boot niet en de honden die zijn spoor volgden en hem jankend van vreugde op de schouders springen. Ik wil je nooit meer zien, zei Margriet. Als Hemmer eindelijk opstaat, weet hij wat hem te doen staat. Zijn er boodschappen in de stad? vraagt hij aan zijn vader, als hij thuiskomt. Jord staat een hele poos naar hem te kijken. Heb je buiten geslapen? Zeg het maar niet tegen je moeder. Ze denkt dat je heel vroeg bent opgestaan. Of er boodschappen zijn? Nee... maar als je wilt kun je van die tabak voor me meebrengen. Je weet wel, die met het goudmerk, Krebbe verkoopt die niet. Als Hemmer gegaan is, staat Jord onder da oude bomen en hij kijkt naar de schapen die met hun lammeren de grote weide op trekken, zonder de dieren te zien. Op diezelfde dag begon Mel Hansbert met zijn werk op het Basselt. Je kunt zo niet blijven lopen, had Jord gezegd. Iedereen doet hier iets en ik verwacht dat jij niet van onze regel zult afwijken. Al spreekt het vanzelf dat onder mijn dak ook jouw thuis is. Dat was heel netjes uitgedrukt door Jord, en al gaf Mei niet meteen antwoord, hij begreep het toch. Mijn handen staan voor de meeste dingen verkeerd, zei hij een paar dagen later. Maar als jij zegt waarmee ik beginnen kan, zal ik niet weigeren. Er was in het voorjaar altijd een heleboel turf te vervoe ren van de graverij naar de steiger. Gedurende de winter had die voorraad, welke in de voorafgaande zomer gedroogd was, onder een houten of rieten afdak gelegen, zodat ze droog bleef. Na de winterkou waren er in de stad genoeg afnemers, die met de harde turven een vuurtje stookten op kille avonden. Met het bruine paard voor zijn wagen had Hansen Frederik jarenlang de vrachten naar de steiger gebracht. Maar nu begon hij toch te oud te worden, wat bijziende en slecht ter been. Dat is werk voor Mei, had Jord gezegd. Het paard kent de weg, hij hoeft alleen de vracht te laden en te lossen en op te letten dat de wagen in het spoor blijft. Kun je niets anders voor hem vinden? vroeg Leda. Denk je dat hij dat zal doen? Waarom zou hij niet? Alleen omdat hij Hansbert heet? Dat laatste zei Jord zachtjes, maar Leda verstond het Waarom zeg je dat? Je moet ons niet aan ons ongeluk herinneren. Dat wil ik niet ik wil alleen dat je broer het vergeet, antwoordde Jord. Mei maakte geen bezwaar tegen het rijden met de turf. Hij had er zelfs plezier in. Bovendien hoefde hij ook niet iedere dag te rijden. Als er weinig vraag was, kon hij met een platte schuit de grote kreek oversteken om de verre boeren, zoals Jord ze noemde, van brandstof te voorzien. En dat beviel hem ook. Op boerderijen was niets wat hem aan vroeger herinnerde. In de jaren na zijn gevangenschap was hij in dat deel van het vasteland niet geweest. En voordien wist hij nauwelijks van het bestaan van boeren af. Maar voor Mei zo ver was dat hij was ingeburgerd bij de turfgravers en op de hoeven, gebeurden er eerst nog andere dingen. Op die eerste dag van zijn werk kwam hij laat thuis, omdat alles nog ongewoon was. Men verwachtte van hem dat hij ook het paard zou in- en uitspannen en dat was iets wat Mei nog nooit gedaan had. Je zult zien, zei Jord, nadat ze gegeten hadden en Leda wat gereedmaakte om voor Mei te bewaren, dat hij dia zware gedachten kwijtraakt. Er is niets méér genezend dan de hele dag buiten, tussen eenvoudige mensen en bij dieren Ja, gaf Leda wat aarzelend toe. Ik hoop dat het goed gaat. Ik wou dat ik wist waar Hemmer zat. O, die is naar de stad en daar kijkt hij altijd lang bij de haven. (Wordt vervolgd PS 7IME70PKEBKT CP2VN PffSIS TE- fiU&.By CE.SPSTOJND. Hilversum I 402 m. KRO 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Geestelijke liederen. 19.45 Nieu we katechismus voor volwasse nen. 20.00 stereo: Radio Kamer orkest en solist. 21.10 Voor dracht van moderne gedichten. 21.30 Sopraan en harp (opn.). 22.00 Cultureel progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22 45 Spel op leven en dood. hoorspel. 23.35 Roemeens ork. (gr.). 23.55-24.00 NieUws. HILVERSUM II 298 m. AVRO 18.00 Nieuws. 18.15 Actualitei ten. 18.25 Stereo: Licht orkest. 18.55 Voor de kleuters. 19.00 De gesproken brief uit Parijs. 19.05 Hersengymn. 19.30 Lied- jesprogr. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht muziekpr. 20.55 Cabaret- progr 21.25 Moord in Coupé 7. hoorspel. 22.00 Volksliedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 22.50 Venster op de heden daagse muz. muzikale lezing. 23.30 Licht orkest en licht instrumentaal trio. 23.55-24.00 1" i 3 Hilversum I. 402 m. NCJRV 7.00 Nws. en herh. SOS-ber 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo Pianorecital (gr). 7.30 Nws 7.32 Stereo: Lichte grammuz 7.40 Radiökrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. 8.30 Nieuws, f Klassiek celloconcert (gr: platen). 9.00 Voor de z ken. 9 35 Waterstanden. 9 40 Voor de huisvr. 10.30 Mor- gendnst. 1V00 Stereo: Lichte granunuz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten en rep. 13.30 Promenade orkest (opn 14.00 De familie Leenhouts, hoorsp. 14.25 Stereo: Mod. balletmuz. (gr.). 15.20 Pianorecital. 1550 Bijbel vertelling v.d. jeugd. Muz. progr. s. 18.30 Nws. uit de :.-chr. organisaties. «50 Hilversum H. 298 m. VARA .00 Nws. en ochtend gyrnn. 720 Soc. strijdlied. 723 Lichte gramm. muz. (7,30-7.36 Van de -oorpag., persoverz.). VPRO; 7.55 Deze dag, meditatie. VA RA: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gramm. muz. (8.30-8.35 Van al le markten thuis, praatje.) 900 Amus. muz. (gr.). VPRO: 920 Schoolradio. VARA: 10X0 Ital. Barokmuz. (gr.). 10.45 V.d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V.d. vrouw. 11.40 Viool en piano. 12.00 Lichte gramm. muz. 1222 Voor het platteland. 1227 Me- ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 1220 Stereo: Malando en zijn Tango Rumba Orkest m. zangsol. 13.00 Nws. 13.10 Actua liteiten en kalender. 1325 A- mus. muz. (gr.). 13.50 Gespro ken portret, radio blografie. 14X6 Klass. en mod. gramm. muz. 15X0 Vd. Jeugd. (16.00-1j6.02 Nws.) 17.00 V.d. zie ken. 1720 Dansork en sol. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nws. 9 02 Act. 9X5 Sol. en orkesten 10.00 Nws. 10.02 Popul. ver- zoekpl. progr. (11X0 Nws.) Nws. 12.02 Operettevaria. 13 00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Lich- grainm. pl. (14.00 Nws.) 15X0 Nws. 15.02 Lichte muz. m. Nederl. artiesten. 16.00 Nws. 16.02 Platen progr. v.d. jeugd. Nws. 17.02 Act. 17.06 Rhythm and blues: oude en nieuwe opn. 1726-18.00 Coun try en Western muziek. TELEVISIE' V\\ WOYD roerd door Kustmaandorkest (7). Nederland II: NTS: 20.00 Quichotte. TV-film (dl. 6). 20.30 Een dag in Irkutsk, film- reportage. 21.00 De zondares Parijs, speelfilm (belde keuringen 18 jaar). CVK/I- KOR: 22.30 Levend verleden: De leeuw van Juda (II). docu- ntalre. NTS: 23.00-23.05 Jour- TELEVISIE MORGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11