t Weekagenda Commentaar Litteris Sacrum opende het seizoen met veel fantasie Ds. Geursen drie maanden in ons land Hakenkruisen-schilders in Wassenaar gepakt McBee naar Milaan J. N. Bouter erevoorzitter van muziekgezelschap Crescendo Gevestigde en vertrokken personen nieuwe leidse courant maandag 14 november 1966 Maandag (14 november) Gehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering Jahn. Schouwburg, 8 uur: toneelgroep En- jemble met „Het Bofors-kainon". LEIDERDORP dorpshuis, ruilavond Hl filatelistenvereniging De Rijnstreek, ju nioren van 7 tot 8 uur, senioren van 8 xrt 11 uur» Dinsdag Gehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering Jahn Schouwburg, 8 uur: toneelgroep En- iwnble met „Het Bofors-kanon". Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur; zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Museum Oudheden, 8 uur: dr. P. H. K. (ray over de mummies in het rijksmu seum Leiden. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Nieuw Rott. Toneel met „De dood ten handelsreiziger". DEN HAAG Diligentia. 8 uur: eert Janacek-kwartot Woensdag I Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zit- tbg sociaal raadsman. Breestraat 19, 8 uur: ledenverg. Tuin bouw en Plantkunde, toepassing groei- Moffen in de fruitteelt. Antonius-clubuis, Mare, 8 uur: Friese rereniging, cabaretavond. Camera. Hogewoerd. 7 en 9.15 uui c O.-film Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Azouk". m Rapenburg 6, 8 uur: district Leiden I Oeref. Schoolverband, ds. H. S. J. Kalf )e Bennebroek over de vijand od pan- I toffelB. I Gehoorzaal, 8 uur: invitatieconcert jeugdorkest en drumband De Burcht. I DEN HAAG Diligentia, 8 uur: Arena I net „De zilveren fiets". DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur li&Nat. Ballet DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Duitse pianiste Annerose Schmidt Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur; afd. Jud-West Christenvrouwenbond, mej. J. C. de Vries over de zorg voor de niet-j i ithuwde moeder en haar kind. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert, Residentie - O rkest. met Lothar Faber. Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Chr. Bond Overheidspersoneel, de heer J. ten Heuvelhof over ..Wat verwachten wij?" De Lakenhal, 8 uur: Ver. van belang stellenden in De Lakenhal, prof. Th. Lunsingh Scheurleer over ..Leidse ver zamelaars". Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Oostenrijk avond afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereni- ging. DEN HAAG Diligentia, 8 eital door Margaret Baird, piano, Vrijdag (18 november) Museum Steenstraat 1. 8 uur: Ver. van Vrienden rijksmuseum volkenkunde, dr Ouwehand over „Godsdienst op Ha- Gehoorzaal, 8 uur; uitvoering Sempre :'a'! Avanti, Een herfstblad vol muziek. vat Aula school Asserstraat, 8 uur: 'e'! tentrum Christenvrouwenbond, de heer L Kieft over creativiteit en persoon- d,e! ijkheidsvorming. 'an' Zaal Koningskerk (Noord), 1'. ne" ailbeurs voor verzamelaars. 7A-[ Volkshuis, 7 tot 10 uur nam. vlooien- 'eni markt voor aanschaffing elektrisch kof- wnapParaat- Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- tum Rehoboth. tienersoc. 't Venster. ^oflifDlksd: Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: open- ure bijeenkomst Kerk en Vrede, prof. Ir. J. H. Heering over „Wie wekt het !,tl eweten van de wereld?" Lutherse kerk, 8.15 uur: orgelbespc- mg door mevrouw Annie Blankenstein- jlffenberg. OEGSTGEEST Irene, 8 uur: en O., Godfried Bomans DEN HAAG Diligentia, 8.15 kneefse pianiste Fernande Kaeser. Zaterdag (19 november) Den Burcht, 8 uur; toneelvereniging 1D.C, met „Als '11 kwartel' Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum iet „Azouk' Afd. Leiden Natuurhist. Ver.: strand- xcursie, vertrek met bus 41 naar Kat- der^Vk om 10.20 uur. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 'oor^rv. jeugdsociëteit, topavond. Volkshuis, 10 en 6 uur; vlooienmarkt ">0r aanschaffing elektrisch koffieappa- t: Jongerensoc. 't Roefje: zie L.H.J.-ge- !ftc ^°uw Levendaal 101 op DEN HAAG Schouwburg. 8.15 - il ilHaagsche Comedie met „De Mebeoor' DEN HAAG Diligentia, 8.30 Nieuwe Komedie met „Mama, kijk ter handen" DEN HAAG Julianakerk 8 uur: Chr. Kamper Mannenkoor. SHCEVENINGEN Kurzaal, 8 «z-concert. DEN HAAG Mauritshuis. -hap ^mer^caanse Guarneri-kwartet, Zondag (20 november) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, sociëteitsavond voor bei- volt dc «ociëteiten. LEIDEN Nog nooit hebben we iets gehoord, gezien of gelezen van Alexandre Rivemale. Na zaterdag avond is dat niet meer het geval. Het was via de opvoering van het stuk „Azouk" door Litteris Sacrum" een aangename kennismaking. Rive male fantaseert er maar op los. Dat is voor een geivone compositie nas tuurlijk een zware opgaaf. Hij maakt er een droom van en effent zich daarmee de weg voor allerlei dwaze invallen. Natuurlijk komt bij een rechtgeaard Nederlander de vraag naar boven: „Wat bedoelt ihij er mee?" Die is moeilijk te beantwoorden. Misschien niets, misschien ook wil hij alleen maar de mensen in de maling nemen, die zich zelf 20 heel belangrijk vinden, vooral in de politiek. Hij doet dat in ieder geval op een kos telijke manier, De schrijver heeft naar onze smaak wat te veel hooi op zijn vork genomen. Hij is niet altijd duidelijk en helder. Het slot is een anticlimax. De olifant had met z'n snuit het verhaaltje was eerder uit moeten blazen. Maar toch weet Rive male boeiend toneel te schrijven. Fris en vol afwisseling. Door de vele bedrijven, of be drijfjes, is de kans op brokkeligheid groot, maar Litteris heeft dit onder een goede regie van Truus Hoge wind-van Oortmerssen weten te voorkomen. Evenvepl fantas> als de schrijver heeft ook Bob Hageman bij het ontwerpen van het décor opgebracht, daarbij geassisteerd door Lex de Groot. Ad van Leeuwen en Bram Harteveld wsiten de typen ook karakter mee te geven. Co Hageman-Verhagen was een nogal zenuwachtige moeder en maakte dat type volkomen waar. Voor Bob Ha geman was de rol van ontvluchte ge vangene een kolfje naar zijn hand. Hij kon er zijn fantasie volop in kwijt. Goed strak spel, waarin fantasie en werkelijkheid goed op elkaar waren af gestemd, zagen we van Albert Labordus. Annet Pieters die in betrekkelijk korte tijd de rol van Hanneke van der Spek had moeten overnemen, deed het ndet onverdienstelijk. Haar spreken kan wel wat duidelijker. Bram Hasselbach en Jan Bartelsman waren een stel niet al te heldhaftige veld wachters. De kleinere rollen waren goed bezet door Rosien Hasselbach-Gaykema, Hein dol en Sjoerd de Mik. Het was voor Litteris een avond van eel succes, een prima inzet van het Om de band met de donateurs te ver stevigen is Litteris begonnen na de voor stelling een samenzijn te organiseren in de foyer van de Schouwburg, waar ieder welkom is met zijn verlangens en wen sen, of om gewoon met elkaar te praten. A. C. Bouwman LEIDEN Ds. M. W. J. Geursen is voor een verlof van drie maanden uit Australië in ons land aangekomen. Hij verblijft in Rotterdam, bij dr. C. de Lange, Mathenesserlaan 342. Ds. Kloek deelde ons vanmorgen mee, dat de Herv. Gemeente van Lei den, waar ds. Geursen vóór zijn ver trek naar Australië enige jaren pre dikant is geweest voor het werk onder de van de Kerk vervreemden, nog geen contact met hem heeft gehad. Hij ver wacht zeker, dat ds. Geursen ook hier zal voorgaan en wellicht ook op een wijkavond iets over zijn werk zal ver tellen. In Australië heeft ds. Geursen eerst een aantal jaren het Nederlandse ker- kewerk onder de Nederlandse emi granten in Melbourne en omgeving be hartigd. Daarna werd hij predikant van een Australische gemeente van de Presbyterian Church of Australia. Hij is lid van het Home Mission Committee, de evangelisatiecommissie de Presbyterian Church, en do ceert aan enkele kerkelijke instituten. O ja even naar PRONONCE voor 'n warme DUSTER Films Camera: (2.30, 7 en 9.15 uur) The girl with the green eyes (18 jaar) Woensdag: De film 8^2 van Fellini. Lido: (2.30 en 8 uur) Ardennen offen sief 1944 (14 jaar). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 uur) Het huls der begeerte (18 jaar). Rcx: (2.30, 7.15 en 9.15 uur) Operatie Lissabon (14 jaar). Studio: (2.30 7 en 9.15 uur) Ik :n vrouw (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 uur) Katten (18 jaar). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen- Doeza apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313 en Haven-apotheek. Haven 18. tel. 20085. Op zaterdag 12 november is in Leiden, vöor spoedeisende gevallen, des morgens van 8 tot 12 uur bovendien ge opend: Centraal-apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Tentoonstellingen De Ruif, Janvossensteeg 59: tentoonstel- ng van poppen van Carla Klein, van 7 3V tot en met 7 dec van 10 tot 8.30 jr. behalve zat en zondag. Academiegebouw, Rapenburg, tentoon stelling van de Breda-collectie Rijnlandflat (Chureóiii-laan. ingang Bachsiraati: schilderden Fer Hakkaart Wil Tweehuysen keramiek Babs vaD Elsdingen, beeldjes Hans van Dm teren, wandplastieken Ben Wolfs (in okt. en zaterdagmiddag 2 tot 5 en woens dagavond 7 tot 9 uur» Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11 werk van Geoig Hadeier (van 29 okt.— 18 nov., 11—18 uur. vrijdag ook var, 19.30—21 30 uur. zondag en maandag gesloten). WASSENAAR Kunstzaal Heuft Hoflaan 7: tentoonstelling van beeldend naaldwerk van Hanne Meijer-de Heer en droogboeketten van Marijn Eschauzier (van 7 tot en met 24 november, maandas zaterdag van 10 tot 5 uur. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur zon- gesoten). Winkelcentrum Fortuinwijk werd zaterdag geopend LEIDEN De opening van het Kennedycentrum (winkelcentrum) in de Fortuinwijk (Zuid-West) bracht zaterdag in die omgeving heel wat drukte teweeg. Het is een mooie win kelgalerij waarin vele branches zijn vertegenwoordigd. De winkeliers kun nen er met recht trots op zijn. Het zal in een grote behoefte voorzien; in een uitgestrekt wijk als Zuid-West kunnen enkele winkelcentra elkaar moeilijk verdringen. De hele zaterdag was feestelijk. De kinderen kregen vlaggetjes en bal lons, er was draaiorgeknuziek. De Burcht maakte een rondgang en zelfs brandweer was van de partij met demonstratie met het modernste materiaal. En natuurlijk hebben vele huisvrouwen geprofiteerd van de aan trekkelijke aanbiedingen. Het gemeentebestuur was royaal present: de burgemeester en de wet houders Menken, Piena en Sannes. De Orgelconcert in Lutherse kerk LEIDEN Op vrijdag 18 november 11 8.15 uur geeft de organiste vai Evang. Lutherse kerk, mevr. Annie Rlankenstein-Offenberg, een concert op het onlangs gereviseerde orgel van ze kerk. Het uit 1791 daterende orgel verkeerde jarenlang in een deplorabele toesbanfd, maar is na de grondige res tauratie door de fa. Van der Linden te Leiderdorp weer alleszins waard in brede kring bekend te worden. Het programma vermeldt o.m. een oercare van Froberger, orgelkoralen van Bach en Buxtehude, enkele delen uit een „Gloria" van Couperin en de Fantasia en Fuga dn g-moll van J. S. toegangsprijsv^ rsqhuldigd concert, waarvoor de kenke- raad der Evang. Lutlh. gemeente de kerk welwillend ter beschikking stelde, maar bij de uitgang zal een bijdrage worden gevraagd om de restauratiekos ten te bestrijden. Oostenrijk-avond N.C.R.V. LEIDEN De Oostenrijkavond van da afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reis- vereniging wordt donderdagavond om 8 gehouden in de foyer van de Ge hoorzaal. TELEFUNKEN Ingezonden Beat in Valkenburg Sinds enige tijd worden in Valken burg beat-avonden georganiseerd en dat met groot succes. In het begin on dervond men moeilijkheden met kwa lijke elementen uitj andere dorpen, maar nadat de organisatie bij de aan vang van het nieuwe seizoen enkele mensen bereid vond er aan mee te werken deze elementen te weren, zijn deze avonden een onverdeeld succes en geven zij de jeugd, voor een groot deel uit Valkenburg zelf, eigentijdse ontspanning, die men anders elders moet zoeken. Nu blijken ér in dit dorp mensen te zijn, die deels uit religieuze overwe gingen (de avonden eindigen om 11.30 uur) deels uit onduidelijke overwegin gen menen deze avonden als uitspat tingen e.d. te moeten betitelen. Deze mensen vergeten blijkbaar, dat zij te genwoordig in een tijd leven waarin de jeugd nu eenviaal anders is dan in hun jeugd en dat deze jeugd meer ge- lat is bij de organisatie van beat- •onden dan dat zij haa- vertier op andere, meestal minder verantwoorde wijze, zoeken. Ik en met mij velen spreken daarom „openlijk" onze bewondering uit voor het initiatief van een groepje jongelui dat zeer veel van zijn vrije tijd op offert om ook in Valkenburg de jeugd eindelijk eens de ontspanning te geven, die ze nodig heeft. Ook niet in de laat ste plaats hulde aan de burgemeester, die weet wat zijn jeugd toekomt. R. E. v/d Zeeuw 't Boonrak 3 Valkenburg (Z.-H.) ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 11 november Kand. ex. W. sociologie: mej. M v d A (Den Haag). W Greve (Delft): kan. Den Haag): doet. ex. Lim Khlem Haak (Bru Wijnmalen (Delft); j klassieke taal- J F van Durink .n.: mej. R S M mi-artsex.: mej. burgemeester hees op het plein de driekleur en sprak de wens uit da. het centrum zelfs kopers van buiten Leiden zou weten te trekken. „De man naar wie het is genoemd, Kenne dy, keek ook over de grenzen heen" merkte de heer Van der Willigen op. De voorzitter van het centrum deel de in zijn welkomstwoord mee, da de Amerikaanse ambassade geen be zwaar had geopperd tegen de geko- Voordat de vlag werd gehesen ter opening van de winkelgalerij ontving het bestuur de genodigden in een var de zaken. Onder hen was ook de com mandant van de brandweer, de heer S. W. Hagedoorn. Liftende dief (16) aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft zaterdagmorgen om kwart voor een op Rijksweg 4a een 16-jarige loopjon gen uit Groningen aangehouden, die stond te liften. Omdat hij geen aan nemelijke verklaring wist te geven voor zijn wat zonderlinge gedrag, nam de politie hem mee naar het bureau. Bij nader onderzoek bleek, dat hij in Groningen geld had verduisterd ter waarde van f 225, terwyl ook de po litie in Amsterdam hem zocht in ver band met inbraakjes, die hij daar had gepleegd. Hij is overgeleverd aan do politie in Amsterdam. Ook Warmondse opleiding naar Amsterdam WARMOND Naar wij vernemen, bestaat het plan het r.k. seminarie en het studenten-theologicum alhier over te brengen naar Amsterdam. Een aan tal opleidingen, ook die te Zoeterwoude, zal daar worden geconcentreerd. Het is nog niet te zeggen welke bestem ming de gebouwen zouden krijgen. Er gaat een gerucht, dat de Studenten huisvesting te Leiden er wel belang stelling voor zou hebben. Kelner en zijn vrouw mishandeld bij ruzie LEIDEN In een café aan de Nieu we Beestenmarkt hebben twee ii ners uit Alphen a.d. Rijn gisteravond om kwart voor tien de kelner en zijn echtgenote mishandeld. De 28-jarige matroos en de 38-jarige grondwerker kregen ruzie over het betalen van de consumpties. De mishandeling was niet ernstig, maar de politie heeft de beide mannen toch ingesloten, 's Middags hadden zij het café al bezocht en toen was de ruzie uitgebroken. Later kwa men zij met nog wat mensen terug en toen hielden zij hun handen niet thuis. LEIDEN De politie in Wassenaar heeft vrijdagmiddag om ongeveer drie uur een 19-jarige reclameschilder en een 17-jarige stratenmaker aangehou den, die waren betrapt op het stelen van een fles yoghurt. Het bleek, dat zij een fiets bij zich hadden, die uit Lei- de afdeling McBee van Royal McBee Nederland N.V. in januari- overgeplaatst van het bedrijf aan de Rooseveltstraal in Leiden naar Milaan. McBee vervaar digt administratie-systemen. Het onge veer 40 man tellende personeel van de McBee afdeling, krijgt gelegenheid over te gaan naar de schrijf machinefabriek van Royal. Beide bedrijven behoren sinds jaren tot het concern Litton In dustrie Inc. Het betreft hier een al ge ruime tijd geieden voorgenomen ver schuiving. Tot voor kort was het ech ter niet bekend, waar McBee naar toe zou gaan. Nu de keus op Milaan is ge vallen, kan de verhuizing begin volgend jaar plaats hebben. den was ontvreemd. In verband daar mee werden zij overgebracht naar Lei den. Beide jongemannen waren in het bezit van een dolkmes, waarvan de schede was versierd met hakenkruisen en de woorden „Heil Hitier". De politie legde verband met de ak in het N.V.V.-gebouw aan de Hooigracht en na een langdurig ver hoor gaven de jongens toe, dat zij deze hakenkruisen hadden geschilderd. Bo vendien kwam aan het licht, dat zij postzegels, stempels, sigarettenaanste kers, zilveren asbakjes en zilveren en gouden N.V.V.-speldjes hadden mee genomen uit het gebouw Hooigracht. Lustrum feestavond en receptie LEIDEN Na een goed lustrum concert, vrijdagavond jl., kwamen leden en donateurs van het Leids in strumentaal muziekgezelschap „Cres cendo" zaterdag opnieuw naar het An- toniusclubhuis. Eerst was er 's middags een drukbezochte receptie, tijdens welke geschenken en geldelijke bij dragen binnenstroomden. Aanwezig waren o.a. oud-wethouder Van Schaik en de heer Hohner, mu ziekinstrumentenfabrikant Na een hartelijk welkom van voorzitter A. J. v. d. Kwartel, sprak dokter J. H. Plei ter, beschermheer van Crescendo, zijn waardering uit voor dirigent W. van Strien, die zo veel tijd besteedde aan de bewerkingen van de partituren. Hy bracht ook hulde aan het damescomité, dat een vol jaar heeft geijverd voor het kunnen aanschaffen van een elek tronisch orgel. Vrolijke avond 's Avonds genoot een volle zaal van „Een vrolijke avond", een variétépro gramma. Tonny van Zwol was confé rencier en bracht ook met zijn vrouw Anita twee „doldwaze" schetsen over het voetlicht. Herman Teunissen be speelde het elektronisch orgel wat bij Crescendo uiteraard goed in de smaak viel. The' movers waren er als matro zen en later als Hadary's met ..fun on the trampoline". Veel succes oogstten twee jonge men sen, Andrea en Armand, die country- and western-songs brachten; ook hun Latin American-show deed het goed. In de pauze bespeelde de heer Henzen het nieuwe elektronisch orgel Crescendo. Aan het begin van de avond bood 150 ontvreemd uit café Cronesteyn LEIDEN In café Cronesteyn aan de Vlietweg, voormalig Zoeterwoude, is zondagnacht tussen kwart voor een en negen uur ingebroken. De dader, die na forcering van de tuindeur bin nenkwam, brak de toonbanklade open en ging er met f 150 van door. Shell Nederland en Shell Nederland Chemie hébben de steeds toenemende verscheping van chemische produkiben als massagoed ondergebracht in het nieuwe bevrachtingskan boor Perruex N.V. te Per- nis met f 10.000 geplaatst en volgestort kapitaal, waarin zij voor 9«/« en 1% deel- Technische Unie voet hoop dat zij 1966 bevredigend zal kunnen afsluiten ondanks sterke stijging van kosten, lo nen, sociale lasten, ook bij de vele hulp diensten. In de eerste tden maanden is de groei voortgezet. De moeilijkheden voor het géhele bedrijfsleven remden enkele delen van het bedrijf maar er zijn belangrijke mogelijkheden in elektro techniek, sanitair en gas. De bij het be drijf passende korte orderportefeuille maakt lange voorspellingen onmogelijk. Ook in Warmond verheugend contact tussen Hervormd en Gereformeerd WARMOND Een samenspreking tussen de kerkeraden van de Herv. Ge meente te Warmond en de Geref. Kerk van Sassenheim heeft als resultaat dat op zondagmorgen 27 november, op de eerste zondag van Advent, een ge meenschappelijke dienst wordt gehou den, waarin ds. Te Winkel, Geref. pre dikant te Sassenheim. de preek hoopt te houden en ds. Snijders. Herv. pre dikant alhier, de liturgie zal verzor gen. Op 1 januari (zondag) is er ook een gemeenschappelijke dienst met ds. Snijders als predikant en ds. Te Winkel als liturg. In februari wil men een gemeenschappelijke Gemeente-avond houden. Men is in Warmond en Sassenheim zeer verheugd dat het tot deze van samengaan is gekomen. LEIDEN 8 Gevestigde personen in de week van 1 t/m 8 november: G Bos fam, Haarlemmerstraat 188; L T M Ouwerkerk en fam, Plantijnstraat 45; F M Lalisang en fam. Merelstraat 50; J J E Remons en fam, Warmonderweg 47; F C Vinkestijn en fam. Roomburger laan 18a; A Schütten en fam, Handel- straat 25; W H Lim en fam, Wagner- plein 74; W J Oldeman en fam. Ame thisthof 24; J Steenge en fam, Lam- menschansplem 8; M J van der Lelie fam, AmetJhisthof 29; H M Koek en fam, Marislaan 23: S van der Wal en fam, Amethisthof 44; N C van den Boo gaard, Franchimontlaan 28; B de Jongh Rapenburg 75; J F E Lunenberg, Oude Singel 58; J C Boer, Groenhovenstraat 13; J A Baan. Gerecht 12; G W S de Groot, Gerecht 12; J E Baerts, De Ge- nestetstraat 92; J J Kerklaan, Steen- sohuiur 19; A M E A van Rooij, Leven daal 135; A, M Yebari, Wasstraat 31; I Corporaal-Vaan, Wasstraat 25; H Bee- renfenger, Levend-aal 47; A B M Lah- een, Varkenmarkt 7; E Asfauo, Rijns burgerweg 18; C de Zwaan, Rapenburg 117a; M L Rijnhout, Mozartstraat 127; C D P Thieme, Hoge Rijndijk 192; M A J de Block, Jan v Goyenkade 44; J Kriele^van Oostende, Anna van Buren- hof 51; A J Hoelen-, Merelstraa-t 37; A Klokike-Coster, Kanaalweg 43; A H van Dijk, Hugo de Grootstraat 19: P de Groot, Plantsoen 77; S H Kerkhof, Ma rislaan 45; M A C Ipenburg, Maurits- straat 48; J F Plantenga, Oude Rijn J J M Bonnet, Van 't Hoffstraat 1; W A R Nanning, Oude Vest 47: A van Leijenhorst, Spaarnestraat 53; M M Seritfi, Varkenmarkt 7; E Y Bel- glhiti, Kraaierstraat 2; M Belghiti Kraai erstraat 2; C E Rademakei', Witte Sin gel 102; M C E W Sloothaak-Janssen, Hoge Morsweg 23; W A M de Roos. Leemansstraat 29; P M L Lopes Car- dozo. Lammen scha nsweg 113; W A No- len, Koordeinde 44a; A Stahle, Haagweg 43: L M Koejemans, Noordeindeplein F E van Oosten, Diefsteeg 6b; J 'an der Krogt, Vrouwensteeg 47; H Pothaar, Noordeinde 2a; D B Bijl, Con stant Huygenslaan 23; E B Eduard, Van der Waalsstraat 43; W Nonn-er, Oude Herengracht 19; A C M Aarts, Buitenruststraat 4a; B L W Boks, Burg- steeg 1; H E Rodermond-Jagersma. Boerhaavelaan 252; A Bemring-de Jon ge, Appelstraat 23; M C Louis, Noord einde 2a; C Verhoeven, Noordeinde 2a: P Robbers, Lammenschansweg 323; T H Bakker, Brahmslaan 211; J J Simons Noordeinde 2a; M E Levij, Hogewoerd 87; J C Opstellen, Plantijnstraat 47; J E G Dewals, Marislaan 23; H J de Heer, Sieboldstraat 42; C de Boot, Ho ge MorSweg 78; m goote, Burgigra'- vernlaan 166; J J Arkema, Riijnsbur- gerweg 109; A Lenselink, Baohstraat 216; G H H M Boelaars, Park Die Leijthe 10; W A Weijs, De Geaestet- straat 85a: R T M Stanrenburg, Janvos sensteeg 24; P G M Veltman, Hooi gracht 75; A M Heeroma, Vreewijkstr. 3; G J P Smit, De Gijselaarstraat 9; jonkvrouwe S van der Does de Bye, Bachstraat 158; J J KLoeg, Oude Vest 47; G M van der Brugge, Jacob Cats- laan 32; M M E Kl/uts-de Vos, Ohur- chill-laan 22; F T Brouwer, Hoge Rijn dijk 32; E M Slotboom, Seholtenstraat 18; T C C van Goozen-van Haastrecht, Pasteurstraat 50; E M L Berggren, Wit te Singel 65: A J J M Duindam, Stad houderslaan 26: J van Weeren, Rijns- burgerweg 5; F G H Brouwer-Salomons, Plantijnstraat 46: P de Viries, Oude Rijn 27; H B van Lamoen, Meerenstraat 5; J Y Lopes, Noordeinde 50; M E B Leu- pen, Morsweg 102a; P P Taverne, Oude Vest 35; J M P Plantenga, Fagelsbraat 22; F E Udenhout, Rijnsburgerweg 10; G S Mey. Klikspaanweg 17; D M van Bijsterveld, Utr Jaagpad 27: T H Schok king, Boerhaavelaan 37; J W E Vis- soher. Bernhardkade 3a; A J Takken- berg, Oude Singel 78; C B Lauwe, Bakh Roozenboomstraat 33; J A F Lehman, Hooigracht 42; M G van Eek, Heren gracht 43: F H van der Lans, Bach straat 168: J C R IJ van Heekeren, Van Bemmelenstraat 33; A Hof. Rijns burgerweg 31e: A M W Fekkes, Hooi gracht 58; Y A W M Molkenboer, Klik- spaanweg 9; W den Houting, Baohstraat 226: J van Hove, De Ruijterstraat 3; W J M van Gennip, Rijn en Schiekade 36; HBS Hemmers, Joh de Wittstraat 44; H M A M Sengers Rijnsburgerweg 113a; M J E Reef. Apothekersdljk 4; F A J de Vries, Van Vollenhovenplein 86; M Tamaran, Oude Rijn 24a: E C Macin tosh, Hooigracht 15; J J FM Knepflé, Gerecht 9: M Lahya, Kraaierstraat 2; E Christesnen-van der Horst, Barend Namenshof 5; W J van 't Veer, Hoge Rijndijk 192 Vertrokken personen van 2 t/m 9 no vember: G C J van Hagen en fam, Van Vollenhovenplein 27, Denekamp, Gr Agelo 59a; J van den Assem en fam, Boerhaavelaan 128, Oegstgeest, Willink- laan 17; R Kaptein en fam. Hooigracht 34a, Oegstgeest, A van Neslaan 608: F X Cortenbach en fam. Park „Die Leij the" 10, Zoeterwoude. Zonnegaarde 3; B H Gerritsen en fam, Vijf Meiplein 38, Beilen, Kievitslaan 16: D J J de Kleijn fam, Verdistr 117. Weert, Mauritsstr 6; P C Bekooij en fam, Boshuizerkade 65, Koudekerk a/d Rijn, Burg Verheul laan 10; M J van der Kraan en fam, Prinsenstr 57a, Alphen a/d Rijm, Raad- haïisstr 249; J C Hiubers en fam, Stiel- tjesstr 3, Gorinchem, J van Egmond- str 3b; H van Hoek en fam, Mozartstr 53, Australië; E Meuken en fam, Mah lerstr 118, Haarlem, Amsterdamsevaart 28/rd; H W Lindeijer, Seringenstr 18a, 's-Gravenhage, Melis Stokelaan 388; H C Kramers en fam, Moddermanstr 28, Leiderdorp, Loevestein 5; W Peeren boom en fam, Kanaalweg 25, Benne broek, KI Sparrenlaan 24; B van Eijns- bergen en fam. Witte Rozenstr 36, Bun- nik, Kon Wiltoelminastr 4; E Prummel en fam, Stuyvesanthof 18, Katwijk, Lan ge veldstr 160; B S A Klop en fam. Van Vollenhovenplein 25, Bergen op Zoom, Argolaan 440; H J Zwart en fam, J Keldermansstr 4, Denemarken; J F Keimpema-Winkelman en fam, Morslaan 60, Leeuwarden^ Arendstuin 37V3; J Kolff en fam, Herengracht 58, Oegstgeest, A 'van Neslaan 519; G Laterveer, Marend dwarsstr 7, Voorhout, Beatrixstr 5; T Distelvelt-Ouwerkerk, Sohagensteeg 11, Noordwijk, a/b ws ligg Hogeweg; J van Oosten, De Wetstraat 30. Duitsland; H B Stubbe, Montgomerystr 25, Lisse, Hya- cinthenstr 5; C A B van Rhijn, Hooi gracht 15, Noordwijk, Voorstr 83; H W M van der Post, Vlietweg 30, Zoeter woude, Zuidhof 29; M P van de Pol. Diefsteeg 6b, 's-Gravenhage, Brusselse laan 2; R Luik-Kleefstra, Hogewoerd 175 Hillegom, Oosteinderlaan 38; D J van Weizen, Zeemanlaan 11 Oegstgeest Mau- ritslaan 1; H W Heins, Fagelstr 46 te Utrecht, Marco, Pololaan 269; M Rak- horst Rijnsburgerweg 10, Heerde, Keet- weg 5; J van Es, Beethovenlaan 77. Voorschoten, Prof Lorentelaan 27; J C Kok, Brahmslaan 151. Voorschoten, Noortheystr la; R Sijtsma, Corellistraat 11, Hilversum, Noodweg 37; N A Sel- man-Elenbaas, Stadhouderslaan 24. Z. en Noord Schermer. A 67: C van de Venne, Jan van Houtkade 39a, Weert Industriekade 36; M T Esselink, Garen- markt 17b, Groningen, Van Ketwich Versohuurlaan 82; M B Josephus Jitta, Papengracht 11. Amsterdam, Egelan- tiersstr 14; P C van der Steen, Bloe mistenlaan 20, Denemarken; A Schaap, Burggraven laan 166, Amersfoort, Ring weg Randebroek 66a; S Leer, Rijndijk 266, 's-Gravenhage, Gallileïstr 85; H Dekkers, Rijnsburgerweg 10, Wierden, Stationsstr 33; M Quack, Rijnsburger weg 10, Oegstgeest, Hofldijck 29; A P M Sohuch. Rijnsburgerweg 10, 's-Gra venhage, Fred Hendriklaan 228; M b K Mesbahi, Mar< Jijkhofje 1. Leiderdorp, Zijldijk 22; M Kimmel-Verboog, Fagel str 7, Katwijk, Hoomeslaan 145: F Schoenmaker, Hoflaan 74, Ridderkerk, De Wetstr 66; E J Abma, Rijnsburger weg 10, Sneek, Leeuwarderweg 4z; A E ter Kuile, Breestr la, Zwitserland. beschermheer dokter J. H. Pleiter het erevoorzitterschap van de vereniging aan bestuurslid J. N. Bouter aan als blijk van erkentelijkheid voor het vele werk achter de schermen verricht. gentlemen prefer Egelspelen De vijf jaar geleden opgerichte stich ting „Leidse Muziekschool" (waarin de 127 jaar oude Maatschappij voor Toonkunst en de toen zes jaar bestaande stichting Volksmuziek school werden ondergebracht) heeft heeft zich in een bijzonder gunstige ontwikkeling mogen verheugen. Een ontwikkeling, waaraan het enthousi asme van algemeen directeur Henk Geirnaert, algemene-muzikale-vor- mingsdirecteur Loek Stevens en de ruim vijftig leraren en leraressen niet vreemd is. Duizenden ouders in Leiden en omgeving weten uit er varing, welke stimulerende initiatie ven dit team in de afgelopen vijf jaar heeft genomen om tegemoet te komen aan de steeds groter worden de behoefte aan goed muziekonder wijs. Die behoefte wordt spelenderwijs In goede banen geleid door de lessen in algemene muzikale vorming, die ge- interesseerde leerlingen van lagere scholen krijgen, later gecombineerd met blokfluitlessen en voor de door zetters gecontinueerd door de keuze van een instrument, waarop men zich verder in de school kan bekwamen. Uit ervaring weten wij, dat de Leid se Muziekschool ook organisatorisch goed functioneert. Zodra bijvoor beeld een van de vele leerlingen zon der kennisgeving ook maar één les mist, krijgen de ouders hiervan per omgaande bericht. En er zijn nogal wat leerlingen: begin dit jaar 1246 (427 piano, 147 viool, 36 cello, 25 kerkorgel, 18 harmonium. 105 fljiit. 161 gitaar (klassieke opleiding), 53 solozang e.d.); daarnaast stonden 856 leerlingen ingeschreven voor het algemeen muzikaal vormend onder- wiis en 532 voor het blokfluitonder- wijs. De directie heeft gemeend er goed aan te doen een Mededelingenblad te gaan uitgeven, waarvan het eerste nummer deze maand is verschenen. Wij vinden dat een wijs besluit. Ouders en andere geïnteresseerden wordt hiermee ongetwijfeld een gro te dienst bewezen, terwijl het de band met de Muziekschool zal ver stevigen. Kat wij k-Noord wij k TN de speelse woordenstrijd die de A gemeenten Katwijk en Noordwijk ten aanzien van de grenswijziging met elkaar voeren, heeft Noordwijk een schitterend punt gescoord. Zoals in de krant van zaterdag was te le zen, heeft men bij het ministerie van defensie de uitspraak uitgelokt, dat in bijkans het gehele grenswijzi- gingsgebied woningbouw ten sterk ste moet worden ontraden in ver band met de daar in de buurt geves tigde munitie-opslagplaatsen. Omdat Ged. Staten en de gemeen te Katwijk steeds hebben gesteld, dat de grenswijziging uitsluitend nodig is om Katwijk aan bouwgrond voor de volkshuisvesting te helpen, lijkt het erop, dat het ontwerp van wet tot grenswijziging met de brief van het ministerie geheel op lose schroeven is komen te staan. Wij zijn benieuwd naar de verdere ontwikkeling. De waarschuwing in de wind slaan en toch in het betrok ken gebied gaan bouwen, komt ons in elk geval onverantwoord voor. Verplaatsing van de munitie-opslag- plaatsen is daarom de eerste moge lijkheid waaraan men denkt. Stuit dat op bezwaren, dan komt Katwijk met ook al het vliegkamp Valken burg aan zijn zijde toch werkelijk te vast te ziten in de klem van Defen sie. De allermooiste oplossing, zowel voor Katwijk als voor Noordwijk is ophef fing van het vliegkamp Valkenburg. Katwijk kan daar dan de huizen bouwen die het voor zijn groeiende bevolking nodig heeft, terwijl de kostbare agrarische grond in het Noordwijkse gebied niet aan zijn be stemming behoeft te worden ont trokken. Volgens recente mededelingen van Ged. Staten is verplaatsing van het vliegkamp Valkenburg toch al in de pen. Wanneer in dit stadium van die zijde nog eens sterke aandrang op het ministerie wordt uitgeoefend, moet een voor alle betrokkenen happy-ending van de grenswijzi- gingsstrijd geenszins uitgesloten worden geacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3