TV LONDEN LONDEN RADIO VARA gaat speuren naar jeugdige ontdekkers AYLERS „MUZIEK" IS MEER DAN LAWAAI Puzzelhoek GEWELDDADEN OP TV GEVAARLIJK DE GOUDEN BARK Joos Brandt Vos en WOENSDAG 9 NOVEMBER 1965 JONGE ONTDEKKERS MOGEN VOOR DE BEELDBUIS PRODUKT VAN HUN EIGEN VERNUFT DEMONSTREREN Commentaar Dag Koningin Met opnieuw een zwakke voorstelling, waarin Maria de Booy helaas niet rolvast was en met haar kinderlijk, onvoldoend bewerkt gezichtje de 80-jarige niet kon waarmaken hoezeer zij ook de konink lijke waardigheid behield, is de vierdelige NCRV-serie over koningin Victoria aan een eind gekomen. Deze laatste aflevering, waaraan ook weer veel geld was gespendeerd, was beslist niet de beste. Paul Cammermans was de allure van de Franse modeschil der niet baas en chargeerde de rol tot op de rand van de klucht. De daarbij nog 70-jarige koningin kon van opgevulde dikte nauwelijks uit de weg, het gesprek met de krijgsman was te oninteressant. Alleen insiders zullen hebben begrepen, dat er plotseling drie kinderen van Victoria opdraafden tijdens haar diamanten regeringsjubileum waar van maar een heel matig indrukje werd gegeven. Enfin, we hebben het weer gehad, maar we hadden na alle NCRV-beloften er veel meer van verwacht. Nu zeggen we wat opgelucht: dag koningin! Bueno de Mesquita maakte de nodige kluchtige buitelingen in zijn kolderpro gramma dat voor slapstickliefhebbers een lachsucces is. Peter van Campen besloot de uitzending op Nederland 1 met het beloofde programma naar aanleiding van het verschijnen van bijbelbewerkingen voor geestelijk gehandicapten. Het belangrijkste deel van de uitzen ding was het gesprek met het meisje Paula, dat door nauwelijks merkbare oog bewegingen en enkele vlugge gebaren te kennen gaf, hoe uitstekend zij de vragen verstond en begreep. Hieruit werd het des te duidelijker, wat de nieuwe uitgave die vooral steunt op tekening en bijbe horende grammofoonplaat, voor een zeer zwak begaafde kan betekenen. Een sterk aansprekend, dikwijls ook ontroerend programma, door Peter van Campen met grote toewijding samenge- f steld en gepresenteerd. MAASTRICHT In de hal van het stadhuis is gistermiddag een bijeenkomst gehouden ter herdenking van de op 2 november in Amerika overleden Neder- i landse Nobelprijswinnaar, prof. dr. De- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In Amerika houdt de televisie zich er al twintig jaar mee bezig en enkele jaren geleden is het ook naar Europa overgewaaid: het speuren naar jonge weten- schappelijke onderzoekers (nog in de schoolleeftijd) die hun kans krijgen in wedstrijdver band en in het volle licht van de (tv-) publiciteit eigen ont dekkingen van welke aard ook te demonstreren. Science Fair" heet zo'n wed strijd in Amerika (letterlijke vertaling „wetenschappelijke kermis"), maar de VARA zal een dergelijke activiteit Nederland bevorderen onder de titel „wedstrijd De jonge onder zoekers". Op vrijdag 18 november zal avonds over Ned. 1 de introductie zijn te zien. Natuurlijk is er in ons land zij het in ander verband al meermalen iets gedaan middels exposities om de aan dacht te vestigen op jeugdig ontdek- kingsvuur. Het enorme succes dat de Amerikaanse televisie heeft met haar jaarlijkse Science Fair die 8 9000 jongens en meisjes van middelbare scholen enthousiast aan het werk zet, bij plaatselijke wedstrijden en een landelijke finale, deed de VARA eens nadenken over zo'n open wedstrijd in eigen land. In Duitsland nam twee jaar geleden een weekblad het initiatief en een jaar later nam de televisie het over. In En geland werkte de BBC samen met een dagblad, maar de VARA wil het alleen weekend reizen vanaf f99r per nachtboot Hoek van Holland-Harwich Het Newport Jazzfestival I ROTTERDAM Het Newport- festival in De Doelen is gister avond besloten met het optreden van het Max Roach-kwintet, het Albert Ayler-kwintet en Sonny Rollins. De meeste bijval oogstte AlbeTt Ayler, maar de beste van de drie was toch echt de groep j van drummer Max Roach. Roach en zijn mannen hebben werke lijk alles gegeven. In de eerste plaats Max Roach zelf met zijn formidabele I soli. Soli die muzikaal zijn, logisch wor den geleid naar een climax, waarin Roach zijn enorme techniek onplooit. Roach is wel wat veranderd. Het ge luid van zijn groep als geheel maakte dat al duidelijk, maar ook zijn eigen tijL Het 4/4 ritme doorbreekt hij met eigen ritmefiguren. Dit streven naar een vernieuwing is op zich loffelijk, maar door deze techniek ontbreekt nu de drive die het geheel moet laten swin gen. De blazers, Fraddy Hubbard en Ja mes Spaulding, waren bijzonder geïnspireerd. Spaulding verraste. Zijn spel was enorm geladen. Hij overklaste af en toe Hubbard, die overigens min der goed op dreef was dan vorig jaar bij Blakey. Bassist Jimmy Merritt en pianist Ron Matthews vervulden eigen lijk een ondergeschikte rol. Albert Ayler Enorm veel gejuich had het specia- le publiek in petto voor de Free Group van tenorsaxofonist Albert Ayler, met Don Ayler trompet, Michael Samson (Den Haag) viool, William Fol- wel bas en Ronald Jackson drums. Het ging hard. Drummer Jackson ging zelfs zo te keer dat enkele delen van zijn drumstel regelmatig omvielen. De muziek van Ayler heeft veel weg van een kakafonie van geluid. Maar toch is het meer. Deze muziek past in onze tijd. (Laten we het voor het gemak muziek noe men.) Het is eigenlijk protest muziek. Het is de oerprimitieve kreet, een kreet om hulp of een kreet van ontzetting. (Advertentie) Heilzame, diepwerkende Kloosterbalsem verzacht en verlicht aandoeningen van huid en spieren Deze muziek zit vol met invloeden. Soms herkent men het ritme van mars, dan iets van swing, vervolgens religieuze muziek, ja zelfs lyriek. Maar zoals gewoonlijk bij iets ex treems, men wil niet luisteren. Of men sluit zijn ogen voor de gebeurtenissen op de wereld. Ayler is een man die vrij wil zijn en niet zomaar wat doet. Alleen één ding. Het is geen pure jazz, maar free-music. Het Newport festival werd besloten door tenorsaxofonist Sonny Rollins, be geleid door Jimmy Merritt bas en Max Roach drums. Zijn optreden is niet ge worden wat men ervan had verwacht. Rollins speelde erg mat en was bepaald niet van plan zich in te spannen. Na een aantal eentonige chorussen gaf hij er de brui aan en liet Roach eni Merritt de zaak opknappen. Het gevolg waren onnodige soli die alleen dienden om Rollins te redden. Geen fraai werk van Rollins die na een paar nummers al wilde ophouden, maar op het laatste moment bereid was een toegift te geven. ;t staat nu reed vast dat volgend jaar weer, exclusief voor Nederland in de Doelen, het Newport Jazz festival 1967 zal worden gehouden met het Da- vis kwintet, Kenny Burreel, Don Cher ry, Lionel Hampton, Gene Kupra, Count Basie en zijn orkest. Tom Blom Man verbergt diamanten in ingewanden KINSHASA De Kongolese mijn- politie heeft op het vliegveld een Rho- desiër aangehouden die voor enkele miljoenen Belgische franken aan dia manten in zijn ingewanden had. man weigerde een laxeermiddel in ;men. Nadat hij was verdoofd werd hij inwendig onderzocht. Hierbij kwamen ruim zestig zakjes diamanten tevoor schijn. BONN De eerste Robert Schu mann prijs van 25.000 mark is door de universiteit van Bonn toegekend aan Jean Monnet. De prijs wordt elk jaar toegekend aan een Europeaan, die een buitengewo ne bijdrage heeft geleverd aan de bewe ging voor de eenmaking van Europa. De prijs zal volgende maand in Bonn worden uitgereikt. De normale gang van zaken bij het welslagen van de onderneming is, dat er weldra een organisatie ontstaat die het publiciteitsinitiatief verder uit werkt. Daarom heeft de VARA het voornemen, slechts met één wedstrijd de stoot te geven tot mogelijke oprich ting van zo'n organisatie en heeft zij nog geen plannen er in een volgend seizoen mee door te gaan. AANMOEDIGING In een persconferentie vernamen wij, dat de VARA de bedoeling heeft op 18 november (tussen „Achter het Nieuws" en „Mies-en-scène", een mooie kijktijd dus!) een programma uit te zenden waarin iets getoorïd woDdt van jonge prestaties in het buitenland zowel als in eigen land (op archeologisch en astronomisch gebied) en de leden van het comité van aanbeveling de be langstellende jongelui de weg zullen wijzen. Deze comitéleden zijn prof. dr J. Kistemaker, directeur van het FOM-instituut voor atoom- en molecuul- fysica in Amsterdam, prof. dr J. Kom- mandeur, directeur van het Fy- sisch-chemisch laboratorium van de Groningse universiteit en prof. dr M. Minnaert, oud-directeur van de Utrechtse Sterrenwacht. Aan de wedstrijd kunnen meedoen jongens en meisjes tussen 16 en 21 jaar, die belangstelling hebben voor we tenschap en in hun vrije tijd, naar eigen ideeën een studie, onderzoek of experiment willen uitvoeren, zowel in dividueel als in groepsverband. Het gaat er dus niet om, een eigen radio toestel te bouwen, maar wel, om daar voor een nieuw soort schakelaar uit te vinden, om eens een voorbeeld te noe- Wie iets heeft klaargemaakt of op het oog heeft, kan een brochure met invulkaart aanvragen (in de uitzending wordt dat allemaal haarfijn verteld) en "jze kaarten moeten dan, met de volle- ige gegevens betreffende het object, 5ór 15 februari a.s. zijn ingezonden. Een jury bestudeert de kaarten beslist of het werkstuk de moeite waard is om in de wedstrijd te komen. Wie mag meedoen moet uiterlijk 30 maart d.a.v. het object, klaar monstratie, inleveren en de eigenlijke kamp geschiedt in een tv-uitzending ii april of begin mei. Er zijn voor groe pen zowel als voor eenlingen elk drie aanmoedigingsprijzen te winnen: ƒ500, 300 en 100 groot. GEEN INDUSTRIE De jury let vooral op creativiteit oorspronkelijkheidr fraaiheid bij de monstratie noch -kostbare materialen spelen een rol, ook de wijze monstreren, knap of stuntelig, komt er niet op aan. In Amerika heeft de industrie een vinger in de pap: vrijwel alle jongens en meisjes die iets uitvinden waardoor zij prijzen winnen, worden snel door het grootbedrijf „weggekocht", samen met hun project. Als andere middelen gefaald hebben, neem dan het middel waarop nog zelden vergeefs een beroep is gedaan ABDIJSIROOP 's werelds beste hoestsiroop In Rusland nu 13 miljoen kijkers (Van o a radio- en tv-redactie) HILVERSUM f= Uit Moskou komt het bericht, dat de Sowjet Unie haar 13 miljoenste tv-kijker heeft ingeschre- Op het ogenblik gaat de aankoop kijkapparaten zo snel, dat men verwacht in 1970 40 miljoen toestelbe- zitters te hebben. Italië kiest het Duitse systeem (Van onze radio- en tv-redactie) ROME De Italiaanse omroep RAI heeft medegedeeld, dat er niet voor 1970 kan worden begonnen met regel matige uitzendingen van kleurentele visie. Wel worden de experimenten voortgezet. Italië heeft nu definitief ge kozen voor het Duitse kleurensysteem PAL, ook met het oog op uitwisseling programma's met West-Europa. De VARA heeft in deze richting geen enkele ambitie: zij heeft daarom geen connectie gezocht met de industrie het is niet haar bedoeling om begaafde jongens en meisjes aan toekomstbanen te helpen. Wil de industrie op enige vinding reageren, dan gaat dat buiten de VARA om. Daarom worden i nog te vormen jury ook geen vertegen woordigers van het bedrijfsleven, i vrije wetenschapsmensen gekozen. Intussen is het helemaal niet de be doeling, dat de activiteiten alleen zijn gericht op industriële verbeteringen o.i.d., zoals prof. Minnaert zegt: het is even belangrijk om het dagelijkse le ven van een huismus te bestuderen, de verscheidenheid van de golfslag het water of de nuancering van het groen van bomen en planten e trachten, iets nieuws in de oorsprong daarvan te ontdekken. Als voorbeelden van bekroonde objec ten uit buitenlandse wedstrijden wer den ons genoemd het dresseren van tropische visjes, het uitvinden van een nieuw type electronisch geheugen (door de industrie opgekocht), het vinden van een nieuw soort onkruidverdelging (door een Amerikaans meisje van 16 jaar) en een eenvoudige verklaring voor het werken van computers, op gesteld dpor vier scholieren uit Frank furt, welke onmiddellijk voor gebruik naar alle Duitse scholen en universitei ten is gezonden. Of er iets uit zal komen in Neder land? De VARA rekent er op, dat er veel inzendingen zullen komen, maar meest onbruikbare, zoals dat altijd het geval is. „En als er helemaal niets voorschijn komt is dat altijd beste stof voor een documentaire die belicht, waarom de Nederlandse jeugd op het gebied van onderzoekingen en ontdek kingen geen ambitie heeft...!" PARIJS De Franse staatstelevisie heeft de ouders van jeugdige kijkers de makers van programma's gewaar schuwd voor de gevaren, verbonden aan het zien en brengen van gewelddaden voor de televisie. De directie meent dat het beeld grote macht uitoefent. Televisiebeelden van gewelddaden zijn bijzonder gevaarlijk, omdat die vaak onverwachts komen, aldus de staatstelevisie. Verkoop grond levert Bergen miljoen op BERGEN De gemeenteraad van deze Limburgse plaats heeft gister avond 190 hectare grond verkocht aan de Stichting Het Limburgse Landschap. Deze transactie leverde de gemeente 1.230.000 op. B. en W. zullen nu een studie maken wat er met het geld zal gaan gebeuren. Kruiswoord-puzzel KROinterviewer Henk Neuman heeft vanavond op Ned. 2 in de rubriek Silhouet een gesprek met de historicus prof. dr. Jacob Presser (zie foto), die zijn bekendheid voornamelijk dankt aan zijn tweedelige boek „Ondergang", waarin hij de Jodenvervolging tijdens de tweede wereldoorlog heeft beschreven. Daarvóór had hij al een reeks boeken op zijn naam gebracht, welke alle zijn grote kennis van de historie demonstreren. O.a. schreef hij een werk over Napoleon en zijn tijd en over de ontwikkeling van Amerika. Op de lagere school kreeg Jacob Presser eens te horen, „dat hij maar een handwerk moest gaan leren omdat hij geen studiehoofd bezat. Niettemin is deze man, nu 67 jaar oud en Amsterdam mer van geboorte, thans sedert 20 jaar hoogleraar aan de stedelijke universiteit in de hoofdstad. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.05 uur nieuw avontuur van Mona. 8.30 uur aflevering van de serie Inburgeren: vragen en antwoorden in de politiek. 9.00 uur speelfilm van Hitchcock: „De onbekende uit de Noord-express" (thriller). Ned. 2 KRO 8.01 uur gedanste hitparade Waauw. 8.35 uur „Het nachtfeestje", aflevering van Hazel. 9.00 uur vraaggesprek met de historicus prof. dr. J. Presser. 9.30 uur Kijk op kunst: muzikale opvoeding. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.30 uur Leger des Heils-kwartier. 7.55 uur concert door het Noordhollands filharmo nisch orkest en de organist Bernard Barte- link. 9.15 uur uitwisselingsprogramma in woord en muziek met Radio Bremen. 9.45 uur gevarieerd programma Oor-zaken. 10.40 uur geestelijke liederep. 11.15 uur nieuwe platen, klassiek en licht. Hilversum II VARA 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur Trammelant in Loeren aan de Hor, met veel muziek. 8.55 uur Dorus. 9.35 uur liedjesprogramma. 10.00 uur amusementsmuziek. 10.55 uur kamermuziek: Trio di Bolzano speelt. door 21 O nee, zeit Amy, dat weet ik nog. Maar als je dat graag wilt, moeder, dan kom ik wel eerder. Ja, ik zou het graag willen. Je zou ook eens kunnen spelen. Dat klinkt heel mooi tegen de oude muren. We hebben dat gehoord toen Jan Krebbe speelde, valt Jord bij. En nu begint je moeder trots op je te worden, meisje, daarom vraagt ze dat Zijn ogen lachen als hij naar zijn vrouw kijkt Maar Leda schudt haar hoofd. Nee, trots ben ik niet daarvoor is nog geen reden. Ja, Jan Krebbe kwam op een ochtend, we hadden hem nooit eeder in het kerkje gezien. Het was op paasmor- gen en hij speelde een opstandingslied. Er waren maar enkele mensen die het kenden en sommigen vonden het verkeerd dat Barden het toeliet Maar de meesten hebben ervan genoten. Nu moet je er nog bij zeggen, vult Leda aan, dat Jan Krebbe niet is zoals hij er uit ziet. Dan zijn we er. Ze lacht ook als ze dat zegt, al is ze nog niet zover dat ze haar vooroordelen tegen Jan kwijt is. - Voor mijn part loopt Jan Krebbe in de rivier en komt hij nooit meer terug. Dat is Hemmer, die zijn schepnet weer opgeraapt en uit elkaar geschud heeft om het nu met een flinke worp in een boom te gooien, waar het blijft hangen. Dat is lelijke praat, Hemmer. Jord heeft een rimpel tussen zijn ogen, maar het kan Hemmer allemaal niets schelen. Je moet eens vragen hoe hij aan dat litteken komt! Ik weet zeker dat hij tot heel wat in staat is. Hou je mond. Amy staat vlak voor hem. Lelijk» kwaadspreker. Je bent zeker weggestuurd omdat je weer tij lang bij Margriet hebt gezeten. Dat is dan net te veel, die spottende stem van Amy, waar ze allemaal bij zijn. Hemmer wordt rood tot In zijn hals en hij heeft zijn arm al in de hoogte om zijn zuster een slag té geven. Jord grijpt hem. Hun gezichten zijn vlak bij èlkaar ea dan slaat Hemmer zijn ogen neer voor die van zijn vader. Ga in huis, zegt Jord, ga dadelijk in huis! Alleen Leda begrijpt wat het de jongen kost om te ge hoorzamen en ze is verwonderd dat hij gaat. En dat op zondagmorgen, zegt ze alleen maar, voor zé zich naar Amy keert. Die heeft de onverwelkbare rode roos op haar jurk. Nu z« recht staat, is dat wel erg opvallend. Ben je zo uit de stad gekomen? vraagt Leda misprij- Ja, waarom niet? Het is toch voorjaar? Er lopen zoveel mensen met een bloem op. Dan toch zeker niet met zo'n opzichtige. Bij het voor jaar passen tulpen of primula's, maar geen rode rozen. Het is allemaal erg onaangenaam en Leda bedoelt het ook niet zoals ze het zegt. Het komt door de boze woorden die gevallen zijn nadat zijzelf over vioolspelen in de kerk ge praat heeft. Ik zal het eten gereedmaken, zegt ze, en gaat achter Hemmer aan naar binnen. Mei is op zij gaan staan toen Hemmer zo driftig werd. Nu loopt hij verderop, een beetje schuw, alsof hij ergens schuld aan heeft. Je moet het je niet aantrekken, troost Jord. Je» moeder houdt niet van opschik. Hij streelt Amy's haar en zijn ogen zijn zo zacht en goed, dat ze de armen om zijn hals slaat. Och vader, waarom is het altijd zo moeüijk als ilc thuiskom? Ben ik dan zo verkeerd? Ik zit liever niet in da kerk, maar als jij het ook wilt zal ik voortaan wel op zaterdagavond komen. Doe dat maar, doe dat maar, Amy, zegt hij zachtjes. En nu moet je even met me meegaan achter het huis. Er zijn wel twintig lammetjes. Amy schuift haar arm door die van haar vader en terwijl ze naar de omheining gaan, waarbinnen de lammetjes met hun moeders zijn, vleit ze haar hoofd tegen zijn schouders. Ze moet dan een beetje op haar tenen lopen, zo groot ia Jord. Ik ben trots op die roos, vertelt ze, maar dat zeg ik niet tegen moeder. Weet je van wie ik die gekregen heb? Van de jonge Arnout Thiesen. En ik heb ook met hem gezeild. Hij is mijn vriend geworden. Jord blijft staan en pakt haar handen in de zijne. En dan blijft hij haar nadenkend aankijken. Nee, dat moet je niet tegen je moeder zeggen. Ik bedoel dat de jonge Thiesen je vriend is. Zeg dat maar niet, Amy, Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. Spaans rijpaard, 4. uitslag op metalen, 7. water in België, 9. reeds, 11. door twee deelbaar, 13. droogo ven tot het roosten van graankorrels, 15. knopje op een priktol; 16. twaalf gros, knopen. 17. niet harde slag, 18. dorp Frankrijk, 20. groente, 22. bijrivier de Tiber. 24. leed (ZN), 25. liniaal (ZN), 28. plaats op de O .'kust van Rem ing, 29. mist, 30. naam of opschrift van Vertikaal: 1. kleur, 2. lusthof, 3. voor zetsel, 4. koor van zangers, 5. ridderte ken. 6. deel van een schrijfmachine, 8. onderwijzeres (Vlaams), 9. mandje, 10. zoon van Noach, 12. vis, 14. zijtak Main, 18. bijb. figuur, 19. mijnheer (Eng), 20. Sportterm, 21. plaats in Z.H., 23. gekheid, 24. dunne overjas, 26. bitter vocht, 27. Europeaan. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. 1. zadel, 2. storm, 3. kanon, 4. stins, 5. dek. 6. W, 7. E, 8. arm, 9. basis. 10. natie, 11. staal, 12. kalis. gen f 144 f— per dagelijks vanaf elk n.s.-station Hoek van Holland-Harwich FERDNAND WPT lATEn IS DE IDP/MPB T'rfB-ToP WEEB. rn DE TEGENWOORDIGE. wnBE 19.00 Nws en weerpraa Radiokrant. 19.30 Muz. Leger des Heils (gr). 19.45 We- om het kind. 23.15 Stereo: Pia- tennieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Actual. 18.20 Uitzending van de CHU. 18.30 Platenmarkt. 19.05 Stereo: 20.55 Ik loop door het land, licht progr. 21.10 Lichte gramm. muz. 21.35 Lied- jesprogr. 22.00 Licht ork. en zangsol. 22.30 Nws. 22.40 Actu- VANAVOND VAN 18—20 UUR Sel. „Orphée aux Enfers"; I /onder when my baby's co ming home: Out of nowhere: Antonio: My foolish heart: All Rustlca- my love: If nella; 'O mafiuso; Bern; St. Louis blues: Skokiaan: Li per li: Let's dance: Soul stir- - pearl; Lover man: rail. TEI.EVISIEi VANAVOND De boerderij als onderneming. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Pipo. de clown. 19.05 Mo na. filmserie. 19.30 Intern agra risch nieuws. Stichting Socute- ra: 19.55 Film van de Stichting Uitvoeringsorgaan Financiële Akties SUFA voor de Natio nale Najaarsloterij. NTS: Inburgeren, vragen en antv Nederland 2: NTS: Nieuws in het kort. KRO- 20.01 Waauw. gedanste hitparade. 20.35 Shirley Booth als Hazel. 21.00 Silhouet, een bekend tijd genoot spreekt over zijn loop- an en over hedendaagse lagstukken. 21.30 Kijk op nst. 22.05 Epiloog. NTS: 1, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gramm. muz. en praatje. (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Pianoreci tal (opn). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.35 Wal den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Licht gevar. muz. progr. 11.00 Mensei JHH Informatie uit de oostbc Friesland. 12.27 Med. land- en tuinbouw. 12Ji 12.40 Actual. 13.00 Pro rie praatje. 13.05 Klassieke gramm. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Kamer- en koor- muz. TROS. 14.45 Van 1685 tot Klass NCRV: 15.45 (gr) briek. 18.30 Voor de twintigers. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gramm. VPRO: 7.55 Deze dag. itje. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 ActuaL 8.15 Lichte gramm. muz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Kamerork. 9.40 Lichte gramm. muz. voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Populair verzoekpla- tenprogc. (11.00-11.02 Nws). 12 00 Lichte orkestmuz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.10 Actual. 13.30 Stereo: Koor zang en Mono: Kerkorgelconc. 14.15 Van mens tot mens. le zing. 14.30 Over planten en die ren. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Progr. In een Note- 10.02 Swing College. 10.30 Lich te muz. met kritisch commen- 11.00 Nws. 11.02 Top Twin- Ug. 12.00 Nws. 12.02 Lichte actual. 13.00 muz. (gr). 16 00 Bijbeloverdenking. 16.30 Modern Strijkwartet (opn). 16.50 Gitaarmuz. (gr). 17.00 |Ac._ Voor de Jeugd. 17.15 Kinderlied- Nws. 16.02 Actual. l'6 05_Tlen« jes 17.30 Stereo: Lichte magazine. 17.00 Nws.' 17.02 A~- gramm. muz. 18.10 Sportru-tual. 17.05-18.00 Verzoekplaten. Nws. 13.02 Insti 14.00 Nws. 14.02 I platen. KRO: 15.00 Nws. 15.02 15.05 Sportprogr. 16.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11