Bloemen voor Bart en Marianne Weekagenda Commentaar Hoog op de lustrumwagen Geen sportverenigingen Zaalbergcomplex Gasunie sterk overtekend Raad Leiden akkoord met seholendienst m Schitterend concert van Dechenne en Krehbers HERSTEL SSR-studenten in de wolken naar Enschede LEIDS KANTONGERECHT Voorschotense „pompverver" en Katwijkse voyeur veroordeeld NIEUWE LEEDSE COURANT DINSDAG 8 NOVEMBER 1966 Dinsdag De Lakenhal, 8 uur: Ver. Oud-Leiden, W. Raue over ontstaan en doel yan Hendrik de Keyser. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Ohr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Technische school Haagweg, 8 uur; Ver. oud-leerlingen Ambachtsschool, .voorlichting Stanley Works Den Haag. Schocwburg, 8 uur: De Timdelereclub met „Toontje heeft een paard getekend' Petrakerfc (Noord), 8 uur: afd Noord Christen-vrouwenbond, ds. H Bouter over „Ik wou dat het altijd zondag was". Steenschuur 6, 8 u.: Leidse ver. post zegelverzamelaars. Petruszaaltje Lammenschansweg, 8 uur: ledenvergadering De Natuurvriend, A, F. Vester, over bijzonderheden over be kende en onbekende vissen. Woensdag De Lakenhal, 2 uur: lustrum afd Lei den S.S.R., dr. C. P. van Andel L, C. Baas over filosofisch-religieuze achtergronden en de reactie van het christendom. Gehoorzaal, 8.15 uur: lustrum afd. Lei den S.S.R., concert Utrechts Studenten- koor en -orkest. Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting spreekuur sociaal raadsman. Donderdag (10 november) Groot Auditorium Academiegebouw. 5.15 uur: lustrum afd. Leiden S.S.R., dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot over christe lijke politiek, na afloop receptie bestuur. Oude Singel 236, 8 uur: ledenvergade ring Door Eendracht Verbonden. Marekerk, 8 uur: evangelisatie-avond Hertv. wijkgemeente Molenwijk, ds. A. Lagerwey te Den Haag over: „Hoe yindt u dat er gepreekt moet worden?" Vrijdag (11 november) Rapenburg 10: jeugdonrtmoetingscen- trum Rehoboth, 8 uur: tienersoc. 't Ven ster, quiz-avond, pittige vragen en prij- Gehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering gym nastiekvereniging Jahn. Antonius-cubhuis, Mare 8 uur: uitvoe ring Crescendo. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilavond 1 voor verzamelaars. Koningskerk (Noord), 8 uur: Herv. mannenvereniging De Heere is onze Banier, ds. Hovius te Katwijk aan Zee over Schriftgezag. Zaterdag (12 november) Rapenburg 10: jeugd-ontmoetingscen- trum Rehoboth, sac. 't Roefje, modeshow veel variatie en combinatie. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: herv. jongerensoc., Valkenjacht. Breestraat 19: Boemerang-sociëteit, j nachtelijke Boemerang-dropping. Schouwburg, 8 uur: Literis Sacrum met ,,Azouk", blijspel in tien bedrij- Zondag (13 november) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, 8 uur: sociëteitsavond voor beide sociëteiten. Dagelijks ln Den Haag Theater Pepijn, Nieuwe Schoolstraat 23, 8.30 uur. cabaret Paul van Vliet, be halve maandag. Scheveningen Circustheater, 8 uur: Toon Hermans met „Tien Toon" (be halve maandagavond). Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Strangers in the night (18 jaar); woensdag: De naakte Odyssee (alle leeftijden). Lido (2.30 en 8 uur): Ardennenoffen sief 1944 (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur); De boeka niers (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De onover winnelijke drie (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik....een vrouw (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Rififi in Parijs (18 jaar). Doktersdienst Voor de doktersdienst 5 maal 2 bellen. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen, apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Tentoonstellingen De Ruif, Janvossensteeg 59: tentoonstel van poppen van Carla Klein, van 7 nov tot en met 7 decvan 10 tot 8.30 uur, behalve zat. en zondag. Academiegebouw, Rapenburg, tentoon stelling van de Breda-collectie. Rijnlandflat (Cburciiili-laan, ingang Bachstraau: schilderyen. Fer Hakkaart i Wil Tweehuysen Ktramiek Babs van Slsdingen, beeldjes Haai van Du/teren, wandplastieken Ben Wolfs (in okt. en nov., zaterdagmiddag 2 tot 5 en woens dagavond 7 tot 9 uur) Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: werk van Geoig Hadeier (van 29 okt.— 18 nov., 1118 uur, vrijdag ook .van 19.3021.30 uur, zondag en maandag gesloten). WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van beeldend naaldwerk van Hanne Meijer-de Heer en droogboeketten van Marijn E9chauzier (van 7 tot en met 24 november, maandag te.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond yan 8 tot 10 uur zon dags gesoten). SASSENHEIM De 24-jamge wielerprof Bart Zoest fietste gis termiddag nietmaar niettemin boekte hij „de overwinning van zijn leven", onder grote belang stelling trad hij in zijn woon plaats in het huwelijk met de charmante Marianne van der Vugt (19) uit Voorhout en daar kwamen uiteraard vele bloemen bij te pas. Het huwelijk werd door burgemeester J. Baron van Knóbelsdorff voltrokken. Het jonge paar zal zich vestigen in het Zeeuwse dorp Waarde. Toch kwam er gistermiddag nog even een fiets aan te pus; na door een haag van Swvft- renners te zijn getrokken, po seerde hij buiten het gemeente huis met zijn bruid (gekleed in wit mini-toilet) en zijn wieler vrienden (vjlm.r.) Gerben Karstens, Dies Kesten en Jo de Roo voor onze fotograaf. (Foto N. van der Horst Vacature-da. De Boer Dr. Van der Zwaan komt naar Leiden LEIDEN Dr. W. v. d. Zwaan (49), thans nog predikant van de Gerefor meerde Kerk te Eindhoven, heeft het beroep aangenomen van de Gerefor meerde Kerk te Leiden in de vacature- ds. De Boer. Hij wordt predikant van wijk I. Ds. De Boer is, zoals bekend, naar Hengelo vertrokken. Dr. Van der Zwaan, geboren in Rot terdam, studeerde theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij werd op 19 april 1953 predikant te Emmercompascuum en vertrok in 1957 naar Amersfoort, waar hij gevangenis predikant werd. Sinds oktober 1961 is dr. Van der Zwaan predikant te Eind hoven. Naast zijn predikantschap is hij actief op maatschappelijk gebied. Dr. Van der Zwaan is gehuwd heeft twee dochters, van 24 en 22 jaar. Wanneer hij zijn intrede in Leiden doet, is nog niet bekend. ,Ja/m' geeft uitvoeringen LEIDEN De „gewone" jubileum- uitvoeringen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de christelijke gymnastiekvereniging „Jahn" worden op maandag 14 en dinsdag 15 novem ber in de Stadsgehoorzaal gegeven en niet, zolas wij gisteren abusievelijk meldden op 11 en 12 november. De gala-uitvoering heeft vrijdagavond 11 november plaats. ADVERTENTIE ■SSSSSS» Zoefet U Gouden armband of colHer voor 70.- en 100,- of 300.- en 800,-. JUWELIER v. d. WATER Grote keuze in a Be prijzen ALTIJD VOORDELIG Maandag de gehele dag gesloten. AMSTERDAM De flOO miljoen 7y4 20-jarige obligatielening Neder landse Gasunie a 99^ is zo sterk over tekend, dat een zeer belangrijke verla ging noodzakelijk is. LEIDEN Hoewel er in het preadvies wel sprake van was, zullen in het Zaalbergcomplex geen sportverenigingen en instellingen op cultureel gebied worden ondergebracht maar uitsluitend „weggesaneerde" particu liere bedrijven. In het Van Wijk-complex daarentegen krijgen de chr. to neelgroep Imperium, tafeltennis- en judovecrenigingen en K. en O. onder dak. Bij afwezigheid van de zieke wethouder Harmsen deelde wethouder Sannes dit gistermiddag als waarnemend wethouder van financiën mede ii de raadsvergadering. Het inrichten van het Zaalbergcomplex voor sport verenigingen zou de (te grote) investering van drie ton vergen. Overigens ging het er in het onder havige voorstel van B. en W. om de ruimten in het Zaalbergcomplex aan „door B. en W. aan te wijzen gegadig den" te verhuren tegen een totale huurprijs van ƒ47.000 per jaar. De'heer Rbörda (PvdA) wilde hët voorstel zien teruggenomen omdat de zaak nu ineens anders was komen te liggen aangezien sportverenigingen geen gebruik van het Zaalbergcom plex kunnen maken. Op vragen van de heren Elsgeest en Van Vliet ant woordde wethouder Piena onder meer, dat hij weliswaar had verklaard, dat het Zaalbergcomplex jaarlijks ƒ80.000 huur kon opleveren maar dat men bij het genoemde netto bedrag van ƒ47.000 rekening moet houden met onderhoud, zakelijke lasten en af schrijvingen. De verwarmingskosten zullen extra in rekening worden ge bracht. De heren Ham (KVP) en Roorda stemden tegen het voorstel. Bevoegdheden Het presentiegeld voor de commissie H>r de beroepschriften bracht me vrouw Geelkerken (prot.-chr.) en de heer Kuyt even in het geweer. De voorzitter zei naar aanleiding van hun opmerkingen onder meer, dat de commissieleden, die ook raadslid zijn, maar één vergadering tegelijk kunnen bezoeken en dat er dus geen cumulatie in inkomsten kan plaats hebben. Ook het punt „delegatie van be voegdheden aan B. en W." lokte dis- cussie uit. In het onderhavige voor stel werd B. en W. bevoegdheid gege ven tot aan- en verkoop van onroe rende goederen tot een maximum var 15.000. De heer Den Dubbelden (PvdA) diende een amendement in teneinde het bedrag te verlagen, tot 2.500 en van de heer Frans kwam een amendement ter tafel, dat de koopclausule geheel beoogde te schrap pen uit het voorstel. Het eerste amen dement werd met 6 stemmen voor en 32 tegen verworpen en het tweede met 16 en 22. Seholendienst Het langst werd gepraat over de instelling van een seholendienst ten behoeve van de openbare scholen. Verscheidene raadsleden spraken hun waardering uit over het voorstel. Zo zei mevrouw Geelkerken, dat deze seholendienst belangrijke verbeterin gen zal brengen op het gebied van de efficiency. De voorgestelde organisa tievorm kon dr. Roorda echter niet erg enthousiaast maken. Hij vond het juister als de directeur van Gemeen tewerken tevens hoofd zou worden van de seholendienst Als waarnemend wethouder van fi nanciën zei de heer Sannes, dat de voorgestelde dienst mede is gebaseerd op ervaringen in andere gemeenten. Cijfers wezen uit dat het onderhoud van de openbare scholen in Leiden aan de dure kant was. Er blijven al lerlei bindingen met Gemeentewerken, welke dienst trouwens het grote on derhoud voor zijn rekening blijft hou den. Er zal iemand moeten worden ADVERTENTIE LEIDEN Het tvas gisteravond al weer het tweede concert van de Leidse Mij. voor Toonkunst en dit bracht ons een optreden in de Zui derker k van de violist in de Zui- Krebbers en de pianiste Danièle Dechenne. We hoorden dit voor treffelijke duo al verscheidene malen te Leiden en we behoeven hier dus niet- uitvoerig op de kiva- liteiten van hun spel in te gaan. Krebbers is een gevoelig, zeer vir tuoos en zeer muzikaal violist, wiens ietwat nerveuze soms wat sentimen tele toon gemakkelijk aanspreekt doch die in 't adagio-tempo weieens de ge wenste strakheid en rust mist. Zijn streektechniek is bewonderenswaar dig het bleek bijv. in het allegro vivo uit Fauré's eerste sonate. Danièle Dechenne speelt prachtig piano, meesterlijk beheerst en zeer ex pressief van toucher. Hun samenspel heeft zich in de loop der laatste jaren verdiept en bezit thans een hoge graad van natuurlijkheid. Het tempe rament van beiden is vooral verwant aan de Franse muzikaliteit, bij de pi aniste is dat vanzelfsprekend, bij de violist een kwestie van affiniteit. t was misschien daarom dat Brahms' tweede sonate in A op. 100 >s een wat geforceerd romantische indruk maakte, alsof de concertgevers wilden zeggen: Brahms is een echte Duitser en nog een romanticus boven dien, we zullen daarmee ernstig reke ning houden. Deze sonate in A is de meest lyrische van de drie Brahms- sonates, intiemer en blijer dan de eer ste zgn. regen-sonabe op. 78 in G, min der monumentaal dan de donker ge tinte. voor de concertzaal echter meer geschikte sonate in d op. 108. waarvan we het adagio als toegift mochten ge nieten. Knap was deze uitvoering intussen stellig wel, evenals die van de tweede, sonate van Oscar van He mel waarmee de avond was be gonnen. Hier moesten de beide musici nog wat aan de ietwat echo-rijke akoestiek wennen, zo dat het klankbeeld aanvankelijk wat hol was. Bovendien vonden we deze slechts in schijn moder nistische, trouw naar beproefde modellen opgebouwde sonate, hoe aangenaam klinkend ook en hoe goed gespeeld, een beetje oninte ressant. Deze zo circa 1930 of nog eerder gangbare stijl klinkt ons thans toch wel wat achterhaald in de oren al we ten we overigens niet wanneer Van Hemel het werk schreef. He was te voorzien, dat Fauré's briljante eerste sonate in A op. 13, uit 1875, dus stammend uit Fauré's vroege periode, een hoogtepunt van de avond zou worden. Voor dit schitterend ge componeerde stuk met zijn virtuoze derde deel was zowel de violist als de pianiste als het ware gepredispo neerd. Geen wonder dat na de mee slepende finale ee.i langdurig applaus volgde. Het allegro vivo uit Fauré's sonate en het genoemde adagio van Brahms vormden de beide toegiften. Dr. J. van der Veen aangesteld, die de werkzaamheden aan kan maar het is de bedoeling, dat het hoofd van de seholendienst onder eigen verantwoordelijkheid zal wer ken en slechts verantwoording schul dig is aan de wethouder van onder wijs. Leids Kamerkoor blijft bestaan LEIDEN De vele teleurgestelde re acties op het bericht dat het Leids ka merkoor zou worden opgeheven, hebben ertoe geleid dat het koor toch zal blijven Het Leids Kamerikoor zal de traditie handhaven en jaarlijks Baoh's Johannes- passion blijven uitvoeren. De eerstvol gende uitvoering is bepaald op vrijdag 24 februari 1967 in de Zuiderkerk. Het secretariaatsadres is thans: mej. A. C. La valeye. Hoaglandse Kerkgracht 16. Nieuwe hoofdingelanden LEIDEN Dijkgraaf en Hoogheemra den van het hoogheemraadschap van Rijnland hebben de heer L. Brouwer te Aalsmeer benoemd tot hoofldingeland- piaatsvervanger voor het gebouwd eigen dom in de gemeenten Aalsmeer en Haar lemmermeer. Hij is de opvolger van de heer H. P. Th. Kolk te Aalsmeer, die ont slag heeft genomen. Tot hoofdingeland voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Katwijk, Noordwijik en Wassenaar is benoemd de heer C. van der plas te Katwijk, als op volger van de heer H. P. Bloot te Kat- Tot hoofdingeland-plaatsvervanger is benoemd mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest te Wassenaar als opvolger van de heer E. M. Schade'te Wassenaar. schiedenis: de heer A G H van Meekeren (Rotterdam), mevr. E A P Boeke-de Clercq Zubli (Noordwljk). een kwijnend bestaan geleid dat het bestuur enige tijd geleden geen kans meer zag het overeind te hou den. En toen viel de slag: het werd opgeheven. Die klap blijkt hard te zijn aangekomen, want toen werden zich ineens vele muziekliefhebbers ervan bewust dat dit een ernstige verarming van het culturele leven in Lèiden betekende. De talrijke reacties van teleurstel ling hieven op hun beurt de onher roepelijkheid van het bestuursbesluit op en zo staat het koor nu weer op zijn benen, nog wel een beetje wan kel misschien maar toch voldoende krachtig om het nog eens te proberen. Daarmee is zowel het koor als zijn kring van toegewijde toehoorders ge luk te wensen. Het is nu wel te hopen, dat de mu ziekliefhebbers uit Leiden en omge ving de terugkeer van het Kamerkoor met hun daadwerkelijke belangstel ling zullen honoreren. Het koor zal zijn traditie om jaarlijks Bachs Jo hannes-Passion tot klinken te bren gen voortzetten. Tot de traditie van het Kamerkoor behoort ook het hoge niveau van zijn uitvoeringen. Deze terugkeer is een herstel van ons geschonden stedelijke cultuurpatroon. LEIDEN Met een feestelijke op tocht door de stad is de afdeling Leiden van de SSR gisteren de viering van haar dertiende lustrum begonnen. Voorafgegaan door roodgejaste muzi kantjes van K. en G. en gevolgd door een geluidswagen trok de uit rütuigen en postkoetsen bestaande stoet van het Schuttersveld naar de sociëteit aan de Hogewoerd, waar het feest 's avonds werd voortgezet met een „fladder- ball". De kamelen, die misschien in de op tocht zouden meelopen, bleken toch maar thuis te zijn gebleven, maar de stemming op de wagens leed daar kennelijk niet onder. De studenten vierden hun feest zoals traditie en .burgerij" dat van hen verwachten: met veel Wein, Weib und Gesang. Behalve figuurlijk waren ee kort daarvoor ook letterlijk nog in de wol ken: een deputatie van 36 SSR-studen- ten was 's morgens in alle vroegte van Schiphol vertrokken om per NLM een vliegreis te maken naar Enschede. Studenten van de oudste universiteits stad ontmoeten daar hun collega's van de jongste hogeschool; de jongsten hielden er een lustrumbal aan over. Op het stadhuis werd de burgemeester van Enschedé als curator van de Tech nische hogeschool Twente benoemd tot officiële bullenbewaarder. Puzzelprominen ten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 29 okto ber zijn: le prijs f5: Th. Jasper, Drui- venstraat 25, Leiden; 2e prijs f2,50: G. J. Versteeg, Pieter Floriszstraat 188, Alphen aan den Rijn; 3e prijs f2,50: A. Tieleman, Akeleilaan 51, Oegstgeest. Dovenschaakclub Revanche LEIDEN Het zestal yan Revanche is weer schaakkampioen van de Kon. Ned. Dovensportbond geworden, dank zij o.a. een 6—0 overwinning op Vodopi (Den Haag). De grote wisselbeker van KND.S.B. is voor de tweede maal in bezi/t gekomen. T.O.G. (A'daip) en Maas stad CR'daan.) werden resp. 2e en 3e. Revanche houdt op 10 dec. een 'kam pioensfeest, ter gelegenheid van het één entwintig jaar bestaan Het tiental won in de competitiewedstrijd van de Leidse Schaakbond met 6(4—3 h: van Voorecho- ten Hl, na arbitrale uitslag. Ook Voorhout heeft nu aardgas VOORHOUT Tijdens een korte „plechtigheid" gisteravond om tien uur heeft burgemeester Stolwijk het aard gas officieel in gebruik gesteld. Hy deed dit door de laatste resten stads- gas aan te steken. Na korte tijd kwam een mooie blauwe aardglasvlam te voorschün. Over ongeveer zeven dagen zal ook het gedeelte Voorhout aan de Jacoba van Beierenweg worden aan gesloten. Zelfde dividend Dagra DIEMEN DAGRA meldt dat de omzet in 1965/66 aan de verwachting heeft voldaan. Van de kostenstijging, voorbereiding van verdere groei is 93 pet goedgemaakt uit de bruto-winst, zo dat er f365.000 (vorig jaar 404.000) net to-winst is behaald. Zij zal 30 novem ber 8 (8) pet dividend voorstellen, waarvan 5 (5) pet in aandelen uit agio. Bil jartf male Bollenstreek in Noordwijkerhout (Van onze sportredactie) LEIDEN De finale van het dis trictskampioenschap biljarten 4e klas se libre klein biljart wordt van 11 tot en met 13 november in het clublo kaal Piet Gijs in Noordwijkerhout ge houden. Voor deze titelstrijd van het district De Bollenstreek hebben zich de volgende spelers geplaatst: Jac. van Dorp (VIOS), J. Gel evert (Piet Gijs), J. Hogervorst (Sportlust), L. van Ee (KOT), W. van Schie Zeekant), L. van Houten (De Beurs), N. Degenaars (Turk). N. van der Mey (Piet Güs). LEIDEN Onze stadgenoot de heer A. H. Visser is aan de Rijksuniversi teit te lltrecht geslaagd voor het doc toraal examen tandheelkunde. LEIDEN Een 18-jarige bijrijder uit Voorschoten stond terecht wegens „ergerlijke baldadigheid", in zijn woonplaats bedreven op 28 juni. De jongeman werd ervan verdacht aan het hoofd van een troep vrienden andere belangstellenden enige potten witte verf over de dorpspomp in de Voorstraat te hebben gegoten. Het schoonmaken van de gemeentelijke pomp kostte f 127. De bijrijder vertelde de kantonrech ter dat hij niet zelf met verf had ge gooid maar alleen had staan kijken. Aangezien hy eerder de politie had be kend, dat hij wel de dader was, wat door vier vrienden was bevestigd, acht ten officier en kantonrechter het ten- lastegelegde bewezen. De verf bleek de bijrijder enige dagen tevoren voor het genoemde doel te hebben gekocht. De officier van justitie eiste f 25 boete en toewijzing van de gemeente lijke schadeclaim ten bedrage van f 127. Met de schadeclaim was de kan tonrechter het eens maar met de boete niet Hy veroordeelde de Voorschoten, se „happeningmaker" tot f30 en zei het jammer te vinden, dat dit de maxi mum straf is voor openbare baldadig heid Valse naam Een 20-j. Katwijker moest zich verantwoorden omdat hij op 18 augus tus op het terrein van de Leidse Duin- watermaatschappy was gesignaleerd door een duinwachter, aan wie hy een valse naam had opgegeven. Uit het proces-verbaal bleek, dat de Katwijker zich bezig hield met het gluren naar vrijende paartjes. Dat hij een valse naam had opge geven, vond de Katwijker zelf heel logisch: „Omdat de vent, die me aan hield, zich niet als politieman bekend maakte, vertrouwde ik hem niet zodat ik niet mijn eigen naam opgaf". Het gluren ontkende hij met de verklaring: „Ik liep daar naar mijn aanstaande schoonvader te zoeken". De officier van justitie vorderde een boete van f 25 en één van f 35. De kan tonrechter maakte er tweemaal f25 van. Vogel gedood In Leiderdorp, waar hy bij een vriend op bezoek was, had een 20- jarige kantoorbediende met een wind buks een kauw doodgeschoten. ben een liefhebber van vogels dacht werkelijk, dat een kauw een schadelijke vogel was", zo verweerde hy zich voor de kantonrechter. Deze vertelde hem, dat de kauw tot de be schermde vogels behoort en dat in dit geval de jachtwet was overtreden. De jonge Hagenaar zag daarop een nieuw „lichtpunt": „Die kauw zat daar op een platje, dus op particulier terrein en dat valt niet onder de jachtwet".! De officier moest hem echter uit del droom helpen. Ook op particulier ter rein is een beschermde vogel be schermd. Hij eiste f50 boete en ver beurdverklaring van de in beslag ge nomen buks. „Die buks was van mijn vriend", aldus de Hagenaar, maar dat mocht hem niet baten. De kantonrech ter veroordeelde hem tot f 40 boete en verbeurdverklaring van de buks. Een 26-jarige Katwykse chauf feur, die op 21 augustus na het drin ken van enige biertjes op de Rijns- burgerweg te Rijnsburg met zijn be stelwagen tegen een tegemoetkomen de autobus was gebotst, werd veroor deeld tot f 150 en voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Vitale arts Een 84-jarige Oegstgeester arts-in-ruste gaf volmondig toe, dat hij met zijn auto op de Gooweg te Noord- wijk linksaf was geslagen zonder een auto te zien, waaraan hy voorrang moest verlenen. De officier eiste f75 boete maar nadat de vitale arts had meegedeeld, dat hij zijn auto inmiddels heeft afgeschaft, beperkte de kanton rechter de straf tot f25 boete. O ja even naar PRONONCE I voor 'n modieus NACHTHEMD

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3