Keuze van regeringspartner ARP niet onverschillig* is alles goed i ent wel' Doorvoering mammoetwet uitstellen? CHU: CONFESSIONELE PARTIJ WIL GEEN GROEPSBELANG DIENEN Conferentie over het partijwezen Goede communicatie einde van jaloezie Guinezen weer vrij TWEE BOTSINGEN: ZES DODEN Rennies^S Bontwerker geboeiden mishandeld Waar ligt de grens Europeanen? voor s MAANDAG 7 NOVEMBER 1966 Nóg een echee Gezien het feit dat u nogal goed met ongetrouwde ca mes op kunt schie ten gaarne aandacht voor de volgen de, m.i. zeer ernstige zaak, waarbij het woord noodkreet volkomen op zijn plaats is. Het gaat om een reeds jaren inwonende alleenstaande. Vele jaren staat zij ingeschreven bij de huisvesting en bij woningbouwvereni gingen voor een tweekamerwoning die zoals destijds werd bepaald in het bijzonder geschikt zouden zijn voor alleenstaanden, omdat ze voor gezinnen te klein zouden zijn. Regel matig verschijnen publikaties over te bouwen flats voor alleenstaanden. Zo dra echter schrijfster dezes hierop gaat reflecteren komen de uit vlucht-antwoorden tweekamerflats zijn voor bejaar- tweekamerflats hebben een huur die toch niet is te betalen. tweekamerflats zijn voor perso nen beneden de 50 iaar, enzovoorts. Op deze manier komt een leenstaande vrouw zonder relaties nooit meer aan bod voor eigen woon ruimte. Heeft zo'n werkende vrouw dan over het algemeen niet een dubbe le behoefte aan „iets eigens"? Waarom krijgt dit sociale probleem want dat is het niet eens wat meer aan dacht? Bij jongelui, die willen of moe ten trouwen, al zijn ze soms nog niet eens volwassen, wordt altijd wèl di rect met die sociale kant rekening ge houden. Telt een vrouw van middelba re leeftijd, die nog volop meedraait in het arbeidsproces en de haar opgedra gen taak nauwgezet verricht, dan hele maal niet? Wat zou het voor haar, thuiskomen de in een eigen woning, een verrui ming, een bevrijding betekenen. Is men er wel voldoende van doordron gen wat het op oudere leeftijd voor een alleenstaande werkende vrouw betekent, altijd „bij een ander" in huis te moeten leven, genoegen te moe ten nemen met wat geboden wordt? Neen, er klopt iets niet. Wie kan mij helpen of de weg wH- zen om aan een tweekamerwoning te komen? Correspondentie-adres Vlier- boomstraat 243, Den Haag. Den Haag, Mej. J. M. Dijkse Het wordt te duur DEN HAAG Er zijn redenen ge noeg om te overwegen de invoerings datum van de mammoetwet op te schorten. Deze wet is te duur geble ken, zodat de temporisering noodzake lijk bljjkt, hoewel dit ook geen aan trekkelijke oplossing is. Dit zei dr. P. J. Reimer, voorzitter van het Genootschap van leraren aan Nederlandse gymnasia, lycea en athe nea. Als opschorting niet mogelijk is, is het de vraag of wij ons wel een mammoetwet in de huidige omvang kunnen veroorloven, zo zei dr. Reimer. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Een confessionele partij wil recht doen aan alle maatschappelijke belangen en inzichten die er leven. Zij wil de sociaal economische tegenstellingen niet op de spits drijven maar in gezamenlijk overleg trachten te hereiken wat mogelijk is. Door een confrontatie binnen de partij zoeken we samen naar de beste oplossing. Dit zei de voorzitter van de CHU, drs. A. C. W. Tilanus, zaterdag op de conferentie over het partij wezen in het Kurhaus. De unieleider betoogde dat een confessi onele partij recht wil doen aan het hele volk en niet uitsluitend groepsbelangen wil dienen. Hij wees er op dat een partij op levensbeschou welijke basis het christen zijn in he*, maatschappelijk leven tot uitdruk king wil brengen. Wij zien. aldus drs. Tilanus de mens zoals hij volgens de Bijbel wordt ge tekend: als beldrager Gods. Voorts weten we dat Christus de wereld in zijn hand houdt. De heer Tilanus acht dit uitgangspunt fundamenteler dan wanneer men in de politiek principieel voor een be paald maatschappelijk belang of eco nomische stelsel kiest. Hij vond het een beperking wanneer men zich opsluit binnen een partij die een bepaald sociaal economische stelsel als richtlijn neemt. De CHU is wel bereid aan -en studie over de vernieuwing van het partijstelsel deel te nemen, maar zij weigert, al dus de unieleider, het Evangelie hier bij als uitgangspunt los te laten. De anti-revolutionaire partijleider dr. W. P. Berghuis betoogde dat het christelijk geloof een element is dat het hele leven doortrekt. Christelijke politiek beziet de staat kunde vanuit een eigen gezichtspunt. De politiek is meer dan zakelijke beslis singen nemen, men moet een inpiratie- bron hebben. De AR-leider betoogd' dat de christelijke politiek een eigen radicaliteit heeft. De overheid dient als schild der zwakken. LOOD OM OUD IJZER De heer Berghuis ging ook nader in op de zgn. „lood om oud ijzer-theo rie" van de ARP. Hij wees er op dat niet de heer Roolvink maar prof. Zijlstra deze uit drukking voor het eerst heeft ge bruikt Bovendien is deze opmerking verkeerd uitgelegd. Het kiezen van een regeringspart ner is voor ons een essentiële zaak, die we, als het moment daarvoor is aangebroken, willen beoordelen. De keuze laat ons niet onverschillig, al dus de spreker. Hij vond het vreemd dat men van confessionele partijen eist dat zij voor de verkiezingen hun partners kiezen. De PvdA zegt voor de verkie zingen toch ook niet of zij met de KVP dan wel met andere partijen wil samenwerken, aldus dr. Berg- De socialist dr. Tans meende daaren tegen dat de basis voor confessionele partijvorming is weggevallen sinds de antithese verlaten is. De politieke ontwikkeling is naar zijn mening bij die der theologie ten achter gebleven. De heer Tans voelde niets voor invoe ring van een verkiezingsprogram m.-t minimumeisen omdat dit zijns inziens bij de formatie de mogelijkheid tot on derhandelingen vastlegt. Hij kreeg hierin steun van oud-NW-voorzitter Roemers die be toogde dat een program van minimum eisen bij de onderhandelingen auto matisch tot een program van maxi- ium eisen wordt. De heer Vonhoff (lib.) was van oor deel dat een confessionele partij geen eenheid van handrien mogelijk maakti Geloofsovertuiging speelt zijns ziens wel een rol in de politiek maar zij leidt nooit tot eenheid van opvattin gen. KVP-Ieider Aalberse vond hel vreemd dat men kritiek heeft op partij en op een levensbeschouwelijke basis, terwijl men dat uiet doet als het om een partij gaat die zich op een soci aal-economisch uitgangspunt stelt. Hij achtte dit bovendien een schijnte genstelling. De WD zegt geen levensbe- Toxopeus over ministeries: SCHEVENINGEN „Een goede communicatie tussen de departementen om een einde te maken aan de bestaande jaloezie is evenals een goede verstand houding tussen de ministers noodzakelijk." Dit zei mr. E. H. Toxopeus, oud-minister van binnenlandse zaken, zaterdag op een studie conferentie van de Centrale van Hogere ambtenaren en de Ver enigingen van Hoger personeel. Bij bepleitte een goede intermense lijke communicatie in het departement en een goede voorlichting naar binnen en naar buiten. Dr. D. van Duyne, directeur van het rijksstudiecentrum bij het ministerie van binnenlandse zaken, belichtte de bijdrage van de ambtenaren aan de beleidsvorming. „De ambtenaar was lang geleden de serviele dienaar van de vorst, later de onkreukbare conservator en nu de loya le adviseur van de minister". Over de verwetenschappelijking zei hij dat overheid en bedrijfsleven in de top van beide ten behoeve van de be leidsvorming „vertalers" nodig heb- Dr. A. J. Dijksman, directeur van de afdeling technisch- economische planning bij de AKU, betoogde dat beleidsvorming in het bedrijfsleven thans meer dan ooit vereist is. Dit omdat er mensen zijn op lage re niveaus om juiste beslissingen te kunnen nemen, een beleidslijn moeten hebben. ADDIS ABEBA De delegatie van Guinea, die sinds vorige week te Accra werd vastgehouden, is zaterdag vrijge laten. De negentien Guinezen, onder wie minister van buitenlandse zaken, reisden onmiddellijk naar Addis Abe ba, waar dezelfde dag de topconferen tie van Afrikaanse premiers en staatshoofden is begonnen. „De raad van commissarissen is eer bij uitstek geschikt orgaan voor bezin ning op het beleid, omdat het enige afstand kan nemen". Dit was de me ning van mr. E. Bloembergen, direc teur van de verenigde bedrijven Brede- ro N.V. Hij merkte ook op dat de ver houding tussen directie en hoger perso neel in een overgangsfase is. schouwelijke basis te hebben maar op een zuiver maatschappelijke basis kan zij nooit tot een voorkeur voor de open bare school komen 7,oals zij thans doei;, meende mr. Aalberse Prof. Alting van Geusau (kath. v.) liet een heel ander geluid ho ren. Hij meende dat door opheffing van de confessionele partijen kerk en christendom inspirerende krach ten in de hele maatschappij op kun nen doen. Zijn partijgenoot magister Stok man bestreed de stelling dat de politiek achter ligt bij de theolo gische ontwikke'ing. Op het conci lie is duidelijk gesteld dat de katho lieke leken op politiek terrein hun christen zijn moeten uitdragen, in dividueel of in groepsverband De kerk trekt zich aldus ma gister Stokman momenteel wel te rug van het wereldlijk terrein maar zij zoekt tevens een nieuwe band met de maatschappij. DUIDELIJKHEID Dr. Mansholt die vrijdag het congres met een inleiding had opgeluisterd zet te in tweede termijn nogmaals enkel": van zijn denkbeelden uiteen. Hij was van oordeel dat het nie1 mogelijk is de politieke problemen rond de conferentietafel op te lossen zoals de Rotterdamse burgemeestei Thomassen vrijdag had bepleit. Door duidelijke programs op te stel len moeten de politieke partijen zijns inziens de kiezers wijzen op hun doelstellingen. Hij achtte dit geen vastleggen van de onderhandelingspositie zoals dr. Tans had gesteld. De kiezers heboen er recht op te weten wat voor de partij waarop zij stemmen wel en niet aanvaardbaar is Bovendien hebben de partijen een mandaat van de kiezers nodig. Dit kan alleen maar aldus dr. Mansholt als dui delijk wordt gesteld wat men wel en wat men niet acceptabel acht. Na de formatie moet men aangeven op wel ke punten men in het belang van d< regeerbaarheid en de coalitievorming concessies heeft gedaan. De oud-fractieleider, van de KVP, prof. Romme stelde de vraag hoe het mogelijk was voor de verkiezingen een keuze te doen als men er van uit gaat dat het in ons land niet mogelijk is een kabinet zonder KVP te vormen. Als b.v de combinatie KVP-PvdA de verkiezingen wint is de KVP volledig aan de wensen van de PvdA overgele- Verliest deze combinatie daarentegen dan is de KVP genoodzaakt zich tot de winnende combinatie te richten om een kabinet te vormen aldus prof. Romme- Dr. Mansholt antwoordde hierop dac dit voorkomen kan worden als de KVE maar bereid is voor de verkiezingen duidelijke uitspraken te doen. In de Verenigde Staten zijn de campagnes voor de gouverneurs verkiezingen geëindigd. Nelson Rockefeller, de huidige gouver neur van New York, is opnieuw republikeins kandidaat van deze staat. Om zijn populariteit te ver groten, maakte „Rocky" een dansje met Mama Lou Parks, leidster van een dansgroepje in Manhattan. En morgen is de grote dag. Het was een enorme verrassing, takje slechts ten goede te komen, moeilijkheden waren opgelost. De Kinderen in, wat je vroeger zou noe- omdat het kale steelgedeelte nu lan- gezinsleden hadden allemaal een men, zondagse kledij, witgesokt en ger werd en de orchideeëntak zo stukje plichten overgenomen en bo- belakschoend deelden aan alle da- geschikter was voor een vaasje. Wat vendien kwam dagelijks een redden mes corsages uit. Niet zo maar een pas tot me doordrong, toen ik een de engel koken. Het bleek de verja- anjer op een ijzerdraadje, maar een cadeautje voor een jarige moest ver- rende van enige dagen geleden te miniatuur bouquetje, waarin het pakken en naarstig zocht naar een zijn. Er werd gebeld en de gast- hoofdmotief een royale tak orchi- versiersel, dat de vreugde van het vrouw snelde naar de deur. Ik hoor- deeën was. geven zou accentueren. „De orchi- de een hartelijke begroeting en opge- Een klem verguld veiligheidsspeld- dee", vooruit, ik had er nu al zóveel wonden kreetjes: „Dat is teveel. Je je noodde tot direct aanbrengen op plezier van gehad. Het werd een helpt ons al zo. Kind, wat een ver- de boezem. Wat dan ook gedaan daverend succes. De orchidee ver- rassing..." werd. Maar reeds een kwartier later duisterde bijna 'het geschenk zelve, Verrukt kwam ze de kamer weer stond ik weer buiten. Gewoon op want de ontvangster was, net als ik, binnen. Een piepklein vaasje in de het trottoir met in het achterhoofd hand, dat duidelijk een verleden kende als miniatuur drankflesje. Daarin torende een waaiertje van appelgeraniumblaadjes, waaruit een grillig bebloemde tak opschoot, or chideeën.... Het goedige blozende gezicht van een boodschap van zeer prozaïsche aard. Even schoenen ophalen bij mijn ouderwets degelijke lapper, die een piepklein winkeltje-werk plaats heeft in een onooglijk straat je. Loop daar nou eens door met ulU4Cllue vail een uitdagende orchidee pronkend nou ook niet van het soort, dat deze de hulp-in-nood verscheen op de op de revers! Dus speldde ik het topklasse van Floras njk gewend drempel, verschoot van kleur toen ze mij zag, in bewondering gebogen «- speldde bloemfestijn af en hield het wat te- beschut in de hand. Thuis gekomen N°S drie dagen had ik zelf overi- (met schoenen) werd het kleinood gens plezier van de afgebeten liefderijk van het groene kleefband bloem, die het in Alans tuin gelegd, om de steel ontdaan en decoratief in dapper uithield, het bakje klimop gezet, dat tevens Het was vijf dagen na mijn bestemd is tot uitlaatgebied voor geschenk-aanbieding, dat ik even heb ik het maar aan de köókuit- muis Alan, die er altijd dolle pret in aanwipte bij kennissen en er de komst opgebiecht, dat het bij mij heeft om in dit oerwoud zijn avontu- vrouw des huizes aantrof met een ook een krijgertje was geweest, ren te beleven. Bij het eerstvolgen- hand in dik verband en het sombere Ze moest zo lachen, dat de zout- de speeluur bleef de aanwinst niet verhaal, dat onder het verband een pot uitschoot op de aardappelen, ter- onopgemerkt. Prompt beet hij de on- paar akelig verbrande vingers zaten, wijl ze toepasselijk gierde: „Zo zout derste bloem er af. Het bleek het Maar, vertelde ze, de huiselijke heb ik het nog nooit gegeten..." over het beeldig troostbrengertje... Later in de keuken, waar ik volko men tegen mijn aard in, aanbood helpende hand uit te steken, STUDIE Prof. H. Bosman, die dit congres dat georganiseerd was door de Volkskran' uitstekend leidde, noemde in zijn slot woord deze bijeenkomst nuttig als een startpunt voor nieuwe bezinning op het partijwezen. Hij herinnerde er aan dat volgende week van deze vergadering een steno grafisch verslag zal verschijnen. Deze publicatie kan wellicht dienen voor ver dere bezinning aldus Drof. Bosman. Hij riep tenslotte de jongeren op om binnen de partij waarmee zij zich ver bonden voelen kritisch werkzaam t< zijn: nagaan welke positieve elementen de bestaande partijen in zich bergen en tevens nieuwe mogelijkheden zoekend. Booreiland maakt slagzij STAVANGER Het Amerikaanse booreiland „Ocean Traveller" is giste ren 140 kilometer ten zuidwesten van Stavanger lek geslagen, nadat het Ne derlandse bevoorradingsschip „Smit Lloyd 8" door enkele bijzonder hoge golven tegen een van de poten was geslagen. Het eiland maakte veel slagzij, en het grootste deel van de bemanning stapte over op het bevoorradingsschip. Het elfduizend ton metende eiland wist zich later met behulp van de ei gen pompen weer op te richten. Het lek kon worden gedicht. Met een helikopter zullen extra pompen worden aangevoerd. Duikers zullen onder water een on derzoek naar de schade instellen. Sinds juli boort de „Ocean Traveller" voor de Esso naar olie. Gouverneurs in Kongo vervangen KINSJASA President Moboetoe heeft de gouverneurs van Noord- en Zuid-Katanga en Opper Kongo voorlo pig vervangen door officieren van het Brown naar Moskou MOSKOU De Britse minister van buitenlandse zaken George Brown zal op 22 en 23 november een bezoek bren gen aan Rusland. WERNHOUT/WARNSVEÜD Twee ernstige verkeersongeluk ken hebben gisteren aan zes men sen het leven gekost. Zes anderen werden ernstig gewond. Onder de slachtoffers zijn drie Belgen. Op de rijksweg BredaWuustwezel werd een Belgische auto, die zijn rich tingaanwijzer naar links had gezet, rechts in gehaald door een wagen be stuurd door de 25-jarige M. C. de B. uit Roosendaal, die volgens de politie geen rijbewijs heeft. Bij het inhalen raakte de auto van De B. de Belg, die daardoor op de ver keerde weghelft kwam en frontaal botste op een personenauto uit Ant werpen, waarin twee Belgen zaten. De drie inzittenden van de auto die op de verkeerde weghelft kwam, waren op slag dood. Het zijn de 48-jarige E. Vlijminkx, de 45-jarige J. A. Maes en de 40-jarige mevrouw A. Langelet, allen uit Merksen (België). Vier per sonen, onder wie De B. raakten ge wond. WARNSVELD By een frontale botsing in Warnsveld (Overijssel) zijn gisteren drie personen verongelukt. Twee inzittenden van de personen auto's liepen verwondingen op. De botsing werd veroorzaakt door dat een der auto's in een bocht op de linker weghelft raakte. Twee inzitten den van een van de auto's waren op slag dood. Het zijn de 24-jarige land bouwer G. Stapelbroek uit Wichmond en de 20-jarige mejuffrouw A. Groene uit Vorden. De bestuurder van de te gemoetkomende auto, de 47-jarige le raar J. Mennink uit Ruurlo, overleed in een ziekenhuis. Zijn dochter en zijn echtgenote werden ernstig gewond. HEERDE Bij een frontale botsing op de weg Hattem-Heerde is zaterdag de 70-jarige L. Woering uit Stadska naal om het leven gekomen. Zijn vrouw, zoon en schoondochter wer den, evenals drie drie personen van de andere bij deze botsing betrokken auto, gewond. Het ongeluk gebeurde toen de heer De V. uit Zwolle in een bocht een tank auto inhaalde. Geen voorrang WEERT De 28-jarige P. Jacobs uit Eindhoven verloor zaterdagmiddag het leven, toen de auto waarin hij meereed geen voorrang kreeg. Bij de botsing werd hij uit de auto geslin gerd. Hij kwam met zijn hoofd op een trot toirband terecht en was op slag dood. De Duitser, die de andere auto be stuurde, is ingesloten. WILDERVANK De 54-jarige Groenhof uit Nieuwe Pekela is, toen hij met een bromfiets aan de rechter zijde van de Unenkenstraat liep, za terdagnacht door een hem achterop komende auto geschept, en op slag gedood. MONNIKENDAM Bij het overste ken van een voorrangsweg op zijn bromfiets, is de 72-jarige T. Zandstra uit Broek in Waterland geschept door een auto. Korte tijd later over leed de man in een ziekenhuis te Purmerend. ZWOLLE In het Sofia- ziekenhuis is zaterdagavond de 10-jarige Hendrik Kip uit De Wijk overleden aan de verwondingen die hij enkele uren tevoren had opgelopen bij een onge- Gezeten op een pony werd hij bij het oversteken van een weg in zijn woon plaats aangereden door een bus. ENSCHEDE De 43-jarige mevrouw M. P. uit Rossum is zaterdagmiddag in het ziekenhuis overleden aan de verwondingen die zij de vorige dag had opgelopen bij een ongeluk. Zij en haar man waren vrijdagavond op hun bromfiets van achter aangere den door een auto. Het lekgeslagen booreiland Ocean Traveller en het Nederlandse bevoorradingsschip Smit-Lloyd 8 op een archieffoto. Brandend maagzuur? helpen direkt! GRONINGEN Twee gemaskerde annen hebben in de nacht van zater dag op zondag de Groninger bontwer ker G. Zielman (51) in zijn huis aan de Verlengde Heereweg mishandeld en daarna beroofd van 1300 gulden. Toen hij om half drie thuiskwam en naar bed wilde gaan, ontdekte hij de twee mannen naast zijn klerenkast. Geschrokken, wilde hij de trap af vluchten, maar zij grepen hem voor dat hij de deur kon openmaken. Met een ploertendooier en een hou ten hamer sloegen zij hem op het hoofd en eisten geld. De heer Zieman weigerde echter te zeggen waar het geld lag, waarna hy werd geboeid. „Als je het niet zegt, maken we je dood", snauwde een van hen hem toe, terwijl hij een draad om zijn hals snoerde. Tenslotte drukte ze hem een doekje met chloroform voor de neus, waardoor de heer Zieman het bewust zijn verloor. Toen hij een half uur later bij kwam, eisten ze weer geld. Een van de mannen kwam zelfs met een kassa uit de winkel aandragen, die de heer Zieman moest openen. Daaruit haal den ze 1300 gulden, waarna ze ver dwenen. De inbrekers konden bij hun over val zonder gevaar voor alarm te werk gaan: mevrouw Zieman en de kinde ren waren op dat moment met vakan tie op Schiermonnikoog. Ze zijn waarschijnlijk via een bal kon binnengekomen. Een slaapkamer- ruit was uitgesneden. Een signalement kon de heer Zieman nauwelijks geven omdat de overvallers een nylonkous om het hoofd hadden. Ze moeten ongeveer 30 jaar zijn en spraken met een Gronings accent. De heer Zieman, die bloedend achter bleef, is direct nadat de inbrekers waren verdwenen naar het acade misch ziekenhuis gebracht. AKTUEEL (Van een onzer redacteuren) TAE voorzitter van de Belgische Senaat, Paul Struye ziet nog kan- U sen voor een supranationaal Europa. Dit zal dan beantwoorden aan een vooraf gegroeide geestesgesteldheid. De weg naar suprana- tionaliteit moet „zonder overhaasting worden gegaan, stap voor stap". Hij acht het zelfs beter eerst een stap te doen in de richting van het Europa der vaderlanden van De Gaulle, dan een 'verderfe lijke immobilisme' te riskeren. Betrekkelijk ,.De heer struye kwam tot deze uitspraken tijdens een lezing in het Kurhaus te Schevenin- gen, georganiseerd door de Ned. Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg. Hij wenste het door De Gaulle gepropageerde Europa der vaderlanden niet zonder meer te veroordelen. Veel nadruk legde hij op de betrekkelijkheid van het streven naar een supranationaal Europa. Zijn conclusie is. dat de vaderlanden moeten blij ven bestaan, zonder dat de supranationaliteit overboord moet worden ge zet. Supranationaliteit werd aldus de heer Struye in het verleden al toegepast. In wezen is zij ook door De Gaulle aanvaard. Naar zijn mening is het echter verkeerd, supranationaliteit als een middel tegen alle kwalen aan te bevelen. Spreker uitte kritiek op de Europese commissie van de EEG, die 'zich met alles wil bemoeien'. Struye acht het niet juist, de snel groeiende economische unie te stellen tegenover een onbereikbaar lijkende politieke unie. Hij meent ook, dat er met de politieke unie al een begin is gemaakt, door de onderhandelingen met 'derde landen'. Soepeler Voorts herinnerde spreker zyn gehoor er aan, dat toetreding van Engeland moeilijker wordt, als de EEG een sterk supranationaal karakter zou krijgen. Hij pleitte voor versoepeling van de supranationale gedachte om deze toetreding te vergemakkelijken. De vorming van een Europa met minder supranationaliteit acht hij wenselijker dan een tot zes landen beperkte club met volledige supranationaliteit. Terecht conclu deerde hij overigens, dat wat thans reeds bereikt is, 25 jaar geleden door iedereen voor onmogelijk zou zijn gehouden. DM1.??ing van de heer struye was slechts een nuchtere analyse van de moeilijkheden en de mogelijkheden, die zich thans voordoen. De vraag blijft, waar de voorstanders van de in het verdrag van Rome beleden principe der supranationaliteit, de grens moeten trekken, willen zij niet terechtkomen in het Europa der vaderlanden van De Gaulle, waarin niet het belang van Europa als geheel, maar dat der afzonderlijke staten zal blijven prevaleren. Met alle kwalyke gevolgen van dien, zeker voor de kleinere landen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5