TV RADIO Worden tv-omroepsters echt tekort gedaan? Brandpunt in .brandpunt' Verwondingen door eigen toedoen... DE GOUDEN Jooi Brandt Vos VRIJDAG 4 NOVEMBER 196« Met Van Hillo op Wilton-werf (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV vraagt vanavond om 9.10 uur op Ned. I belangstelling voor een docu mentaire over de Nederlandse scheepsbouw die zich in een impas se bevindt. De kijker gaat met Jan van Hillo (en een heel tv-team) naar de werf Wilton-Fijenoord in Schiedam, waar de constructie van de 65.000 ton metende olietanker Diadema sinds twee jaren op de voet werd gevolgd. U ziet de groei van het schip van het leggen van de kiel tot op het moment dat het in juni van dit jaar aan de op drachtgever werd afgeleverd. Het gaat echter, zoals Jan van Hillo verder wil laten zien, niet alleen om dit machtige en interes sante werk. De gouden tijden voor de Nederlandse scheepsbouw zijn voorbij, de concurrentiedruk op de wereldmarkt, vooral van Japanse zijde, heeft de Nederlanders on danks hun wereldnaam op het ge bied van scheepsbouw, in de klem gebracht. Daarom wordt ook ach ter het dagelijkse werk gekeken. Een platenbon is altijd raak (Van onze radio- en tv- redactie) HILVERSUM Ongeveer drie miljoen kijkers (40 pet. ean het totaal) hebben met gemiddeld 75 punten aan waarderingscijfers on gewoon goede belangstelling ge toond voor de Brandpuntuitzen ding op 14 oktober j.l. naar aanlei ding van de val van het Kabinet, hetgeen blijkt uit een snel ge houden opinie-onderzoek door In- In dit jaar werden de Brandpunt uitzendingen over het geheel met 71 punten gewaardeerd. Deze uit zending kreeg echter van VPRO- lecjen 79, van KRO- leden 77, van VARA- leden 75, van NCRV- le- den 74 en van AVRO- leden 71 Misverstand punten. Het bedoelde programma omvat te studio-interviews met de fractie leiders Roolvink (ARP) en Neder- horst (PvdA), NKV-voorzitter Mer- tens en een gesprek met drie van de vier KVP- leden die tegen de motie-Schmelzer stemden 'KRO- voorzitter Van Doorn, de vierde, wilde niet voor „eigen camera's" optreden). Beslo;en werd met een lang interview met drs. N. Schmel- zer, dat in KVP- kringen enige kri tiek verwekte. HILVERSUM Er doet zich een opmerkelijk ver schijnsel voor bij de televisie. Een voor een zetten dames- omroepsters hun werkgevers het mes op de keel: „Geef me ander werk op het scherm, of ik verdwijn!" Zeggen de verbaasde om- roepleiders: „Maar daarvoor komt U niet in aanmerking, U hebt Uw eigen werk, dat U goed doet", dan is de boot aan. Een Amsterdams och tendblad zwiept de zaak de krant in onder grote boze kop pen, nadrukkelijk het beklag van de miskende omroepster vermeldend onder dikke ver wijten aan de betrokken werk gevers. Beurt om beurt kun nen de diverse Hilversumse omroepen daarvan genieten. Dat is ook nu weer gebeurd, om dat mevrouw Yvonne Loeber-de Deken uit Hilversum de KRO-pro- grammaleiding als conditie heeft gesteld dat zij nu ander presenta tiewerk wil doen, ofzij gaat heen. „Wat jammer dat u gaat", heb ben de heren programmaleiders ge zegd, „wij hoorden u graag omroe pen en zagen u met plezier op 't scherm, maar wanneer u uw werk wilt beëindigen kunnen wij u niet vasthouden." Heel kort geleden heeft de NCRV dit gezegd tegen Els Bui tendijk, langer geleden de AVRO tegen Elisabeth Mooy en dit voor jaar de VARA tegen mevrouw Jet- ta van Leeuwen. U ziet, ze krijgen allemaal een beurt, die omroepen. Is dit nu een onbillijkheid jegens de eisende omroepsters? Worden de vriendelijke dames inderdaad te kort gedaan? Wij hebben eens bij de diverse programmaleidingen geïnformeerd en te horen gekre gen. „Geen sprake van. Onze om roepsters werden indertijd alle maal gevraagd speciaal voor dat werk en voor niets anders. Zij zijn niet in vaste dienst, geen van al len. maar worden regelmatig uitge nodigd voor de programma-aankon digingen op avonden die met da tum worden aangegeven. Het is on mogelijk, dat de dames naar aanlei ding daarvan op een goede dag, onder bedreiging van heengaan, an dere eisen zouden kunnen laten gel- Geen aanloopje om tv-ster te worden (Van onze radio- en tv-redactie) fungeren als omroepster een soort aanloopje is om een tv-ster te wor den. Er wordt dan gekeken naar Mies Bouwman, die korte tijd om roepster was bij de KRO, en het nu toch maar een heel eind heeft geschopt. Naar Hannie Lips, die na jaren trouw omroepen geschikt werd be vonden voor het presenteren van kinderprogramma's en de befaam de „tante Hannie" werd, naar Ageeth Scherphuis die na 12 jaren AVRO-dienst een „eigen program ma" kreeg en men herinnert zich nog vaag dat Karin (toen nog) Kraaykamp ooit bij enkele televi sieprogramma's feitelijk mislukte als gastvrouw. Met lede ogen ziet men aan, dat Elles Berger nu kleine oroeram- maatjes mag presenteren hij de VA RA.... en waarom ik niet? vragen andere omroepsters zich dan af. De omroepleidingcn hebben ons wijzer gemaakt: „Als wij ergens een presentatrice of een gastvrouw voor nodig hebben, kijken wij na tuurlijk eerst rond in eigen bedrijf. Het is helemaal niet gezegd, dat wij dan bij een van onze om roepsters de gewenste capaciteiten ontdekken. Maar het kan voorko men en dan nodigen wij haar er voor uit. Dat is dus net andersom, dan sommige dames het zich voorstel len. Zo hebben wij ook wel eens een meisje uit ons bedrijf als om roepster aangesteld, maar dat houdt niet in, dat nu elke typiste van ons kan eisen: „ik moet om roepster worden of ik ga weg!" De moeilijkheid is, dat het vak van omroepster geen opleiding tot iets anders inhoudt. Zonder deni grerend te willen zijn moeten we toch vaststellen, dat het aan- en afkondigen van tv-programma's op zichzelf zo'n heksentoer niet is. Men heeft er geen studie voor no dig. Gewenst is: een vriendelijk uiter lijk, een zekere onbevangenheid, een goede microfoonstem, behoor lijke talen-uitspraak en een tikkel tje uit het hoofd kunnen leren, op dat men de korte teksten zonder lezen kan zeggen. Commentaar Een platenbon is altijd raak In de hogere opleidingsniveaus werd het programma het best ge waardeerd, maar in de lagere werd meer gekeken bij zeer behoorlijke waardering. Klappe over zijn klappen Fijn...die ken Ik DEN BOSCH De mishande ling van de 20-jarige dienstplich tige soldaat Theo Klappe uit Kam pen in de Isabella-kazerne in Den Bosch, schijnt van minder ernstige aard te zijn dan in enkele krante- publikaties is voorgesteld. In een rustig gesprek erkende Klappe dat de verwondingen, die hij heeft opgelopen, eerder door zijn eigen handelswijze veroor zaakt zijn dan door het optreden van 18 andere soldaten, die hem een afstraffing hadden willen ge ven. Klappe, on getapt door zijn gedra gingen, werd loor de militairen, dij tot dezelfde compagnie als nij beho ren, in een wasbak onder water ge duwd om „wat opgefrist te worden" Hij raakte hierdoor in paniek waai- door de stoeipartii steviger uitpakte dan was bedoeld. Hij zegt thans dat hij de controle over z'n zenuwen verloor waarb'j hij buiten zichzelf van drift raakte Toen hij als een wildeman in het rond sloeg, sneuvelde er een ruit, en tijdens een val lit de wasbak bles seerde hij z'n gezicht. Klappe heeft 'nderdaad Klappen in het gezicht opgelopen, doch deze waren afkomstig van een ijlings toegeschoten sergeant-instructeur die hem tot beda ren trachtte te brengen. Tijdens een onderzoek door de militaire geneeskun dige dienst bleek er geen enkele reden te zijn hem niet normaal voor het weekeinde naar huis te laten. Vechtpartij Volgens Klappe nad hij alleen een pleister op het gezicht, toen hij lopend door de straten van Kampen, een redac teur van het Kamoer Nieuwsblad ont moette. tevens correspondent van Da Telegraaf De journalist, die het ver haal van de vechtpartij wat wilde aan dikken, heeft hem verzocht een flin*< verband om z'n hoofd aan te brengen en een mitella om z'n arm te Bekentenissen T\[EDERLAND 1 stond gisteravond in het teken van de bekentenissen, wanneer wij het concert buiten be schouwing laten als een verkwikking tussen veel zwaar gepraat. Als in het NTS-journaal begonnen politici verklaringen af te geven: drs. Schmelzer legde uit hoe hij te werk was gegaan, fractievoorzitter Neder- horst (soc.) zei blij te zijn dat aan deze „onzalige formatieperiode" een eind was gekomen, de heer Beernink zei dat de CHU wel positief tegenover het pogen van de formateur stond en noemde de houding van de AR ondui delijk, waarna de heer Roolvink ver klaarde dat de ARP zich glashelder had ingesteld en haar zuivere positie heeft behouden. En de heer Toxopeus (lib.) verweet alle confessionele par tijen samen, dat zij geen keus kun nen doen. De Brandpunt-redactie ploos deze gesprekken later nog meer uit en nu werd bij stukjes en beetjes bekend, hoe tijdens de formatiepoging de gesprek ken waren verlopen. De heer Rool vink liet alle opmerkingen tegen de AR gericht voor wat zij waren en zei dat de AR heeft geprobeerd betere dekkingsmiddelen voor de begroting te suggereren. Toen er werd gedoeld op een ont stane kloof tussen ARP en KVP sprak de heer Roolvink van „slechts een ver schil in zakelijke benadering van de problematiek": En nu moeten we ver der stoppen met verwijten, minder na kaarten en aan de toekomst bouwen, want Nederland heeft snel een sterk kabinet nodig." Royaal kreeg drs. Schmelzer gele genheid, zijn mislukte formatiepogin gen toe te lichten. Vol bekentenissen was ook het ont roerende, soms wat overtrokken spel „Ik wil naar huis", dat de KRO bus sen politiek en concert door vertoon de en waarin Sylvain Poons op sublie me wijze de rol van de stervende man speelde. Het in beeld brengen van de oplevende herinneringen had wat ar tistieker gekund en de figuratie wat sterker, maar het ging tenslotte om de oude man in zijn verhouding tot de gestorven vrouw en zijn van hem ver vreemde kinderen, en de sfeer werd dankzij Sylvain Poons goed getroffen. Voor Coba Kelling lof voor de wijze waarop zij de kleine rol van de tweede vrouw kostelijk vertolkte. Het spel van Elisabeth Versluys als de dochter had goede momenten, maar werd ont sierd door gebrek aan rolvastheid. (Advertentie) Een platenbon is altijd raak Aldus uitgedost werd er een foto gemaakt, die de volgende morgen, teza men met een afschuwelijk verhaal, in het Amsterdamse ochtendblad verscheen. De gedachte om een aanklacht in te dienen, zo beweert Theo Klappe nu, is hem niet door zijn ouders :ngegeven maar door dezelfde, nieuws makende journalist. Het gedrag van de 18 soldaten ten opzichte van Klaope wordt door de ka zerne-commandant afgekeurd De Le- gervoorlichtingsdi^ast deelde desge vraagd mee dat het opzetje van de militairen „wel aan de krijgstucht zal worden getoetst". Is een toelichting op een pro gramma iets langer, dan mag er rustig en openlijk worden voorgele zen. Verder heeft een omroepster maar te spreken als de regisseur haar daartoe aanwijzing geeft. Haar teksten maakt ze niet zelf, grote zorgen heeft ze dus niet. In feite is het omroepen dus geen leerschool: er komt nooit iets anders aan te pas, de omroepster kan zich alleen door gewenning wat meer souplesse voor de camera veroveren. Van buitenaf Van buitenaf echter kijkt men er anders tegenaan. Is een omroepster een poosje op het scherm, dan ver werft zij zich een mate van popula riteit dan wel bekendheid bij het publiek en daarvan wil de commer cie graag profiteren. Dan komen er uitnodigingen om gastvrouw te zijn bij een modeshow, bij iet pro pageren van apparaten of grammo foonplaten en w it niet al. De zakenwereld weet maai al te goed, dat demonstraties aantrekke lijk worden, wanneer de be zoeksters een tv-omroepster eens van nabij kunnen zien. Verloopt zo'n gastvrouwschap goed dan ko men er meer uitnodigingen en wel dra meent de omroepster, dat zij voldoende capaciteiten heeft om nu voor de televisie ook eens op ande re wijze te fungeren, in daartoe geëigende programma's. Helaas stuit zij dan op het feit, dat show- presentatie wél een „vak" is en dat er voor de came ra's andere bekwaamheden worden gevraagd dan in de zaal met pu bliek. Kort en feilloos interviewen bijvoorbeeld moet men leren, op houding voor het cameraoog komt heel veel aan. De tv kijker(ster) is veel kritischer dan de dame, die een middagje uit is... Bovendien heeft niet iedere om roep op 't onverwachtst behoefte aan een gastvrouw of presentatri ce. Het is een bekend feit, dat de AVRO zich dest:ids in allerlei boch ten heeft gewrongen, om Ageeth Scherphuis een eigen presentatie programma te geven teneinde haar maar te kunnen behouden... en het heeft niet °ens gebaat, want Ageeth was niet tevreden en stapte toch op. De NCRV heeft deze dagen met spijt afscheid genomen van de aar dige omroepster Els Buitendijk... ook omdat zij eenvoudig geen pro gramma voorhanden had waarin een gastvrouw nodig was. Nu laat de KRO mevrouw Loe- ber gaan. Men kan dit de omroep niet verwijten. De aanstelling tot omroepster betekent niet een springplank naar heel ander werk en heeft dat ook rooit betekend. Natuurlijk is net aan de andere kant begrijpelijk, dat tv-om- roepsters na jarenlang in haar een tje in zo'n presentatiestudio haar lesje te hebben opgezegd bij een vriendelijke glimlach (terwijl zij verder geen deel hebben aan het elders uitgezonden programma) ge noeg krijgen /an dit alleen maar romantisch lijkende werk, en er dan graag eens mee willen stop pen. Dat is haar goed recht, al vinden wij het iammmer als we weer eer bekend gezicht moeten Heel plaatsbaar is het ook dat zij, iets geproefd hebbende van het levende tv-bedrijf, graag meer bij de programma's betrokken zou den zijn, maar eisen daartoe op grond van een aantal jaren goed omroepen, kunnen zij toch niet la ten gelden. Intussen zal de KRO naar een nieuwe omroepster moeten uitzien, aangezien mevrouw Anneke Elde- ring-van Teteringen uit Haarlem na het vertrek van Yvonne Loeber alleen overblijft. (Advertentie) Een platenbon is altijd raak Vanavond Jasperina inplaats van Mies (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zoals wij reeds meldden, is er vanwege de moeilijk heden rondom het VARA-televisie- programma Mies-en-scène geen tijd overgebleven om de uitzending voor vanavond voldoende voor te bereiden. Daarom moeten de kij kers twee weken wachten op de volgende. De VARA vult de zend tijd nu met optreden van het Trio Hellenique en Jasperina de Jong. Jasperina zal hoofdpersoon zijn in een half uur show (9.3010.00 uur) getiteld „Portretten". Zij zingt een aantal Nederlandse en uit het Frans vertaalde liedjes en dat zal weer gaan op de haar eigen pittige manier, waarbij zij niet op een scherp woordje meer of minder kijkt. (Advertentie) Een platenbon is altijd raak „Bomvrij flatje" heet de derde aflevering van de nieuwe Stiefbeenserie, die de NCRV vanavond op Ned. 1 vertoont. Dirk heeft weer eens een meisje aan de hand: Cora van de ijscokar. De liefde laait hoog op en het is te begrijpen, dat het paar wel eens rustig samen wil pratenmaar papa Toon is natuurlijk niet weg te branden. Daarom komt Dirk op een avond heel laat thuis met zijn liefje, in de hoop dat vader Toon zal slapen. Natuurlijk is dat misgerekend en dan komt het bom-vrije flatje er aan te pas, waar Dirk op zijn liefde gaat zitten wachtenMaar Toon is er niet zo eenzaam aan toe als hij wel denkt, ook bij hem wordt het heel gezellig als de weduwe Bonkje Stelpstra (Carla de Raet) komt eten. Dat Toon én Dirk tenslotte samen in de kou blijven staan, kan iedereen gezien het karakter van de serie verwachten. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV 7.05 uur tienermagazine Twien. 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur Lucy show: „Het verjaarsgeschenk". 9.10 uur documentaire over de Nederlandse scheeps bouw in impasse. 9.50 uur Stiefbeen en zoon: liefdesavonturen. Ned. 2 VARA 8.01 uur vervolg van De graaf van Monte Christo. 8.50 uur Achter het nieuws. 9.15 uur Trio Hellenique en show rondom Jasperina de Jong. 10.00 uur consumentenrubriek „Uitgerekend". VANAVOND TE HOREN Hilversum II VPRO en VARA 7.00 uur openhartige rubriek Ronduit. 7.40 uur monoloog uit het jaar 1929 „Zuster Hen- riëtte", met niettemin vele stemmen. Jubi leumprogramma van de VPRO. 9.00 uur Charles de Wolff dirigeert het Noordelijk Filharmonisch orkest. Soliste Elisabeth Lugt, sopraan. (Modern repertoire) 10.15 uur Radiodubbelkwartet zingt oud-Nederlandse liedjes. 10.55 uur Prettig weekend: gezellige platen. Hilversum I NRU 8.00 uur Russisch operaconcert door Omroeporkest en -koor, meisjeskoor en solisten. Dirigent: Bogo Leskovic. 9.00 uur taplverklaring. 9.35 uur Radiorama, magazine. 10.40 uur Europees concert uit Parijs, opgenomen op de Dag der V.N. 17 Het was bekend dat Arnout Thiesen, de grootste rede* kunstenaars in zijn riant huis uitnodigde om daar concerten te geven. Na het optreden van Amy Munde, die in de dagbladen de eminentste leerlinge genoemd werd, die ooit op de mu ziekschool geweest was één blad sprak zelfs van „deze begaafde jonge kunstenares" vonden de vrienden van Thiesen dat hij het meisje de eer moest aandoen om in zijn huis te spelen. Die eer gold dan tevens de school en dd leraar die haar les gaf. De eigenhandig geschreven uitnodiging ontving Amy na een repetitie bij haar leraar. O, zei ze, met een hoogrode kleur. Dat doe ik graag. Wil je dat? vroeg de leraar. De Thiesens zijn voorname lui. Juist daarom. Ik heb altijd verlangd om in zo'n huis te komen. Ik weet dat ik me er thuis zal voelen. Ze stak haar kin in de lucht en nam haar viool weer op om nog wat voor zichelf te spelen. Als u er zo over denkt, juffrouw Munde, haal er dan uit wat eruit te halen is. Ze keerde zich naar hem om, ineens nog het kind wat ze eigenlijk was. Waarom zegt u juffrouw tegen me en niet Amy zoals anders? Voortaan bent u juffrouw Munde. En ik bedoel dat Thiesen u een introductie kan geven voor.... De leraar aarzel de even, toen hij de naam noemde van een bekend en groot violist. Die kan u verder helpen. Ik kan u niets meer leren. Meent u dat? Amy's kleur werd nog dieper en haa* ogen schitterden. Zou... zou dat kunnen? Hoe moet dat dan? Dat zullen we zien, als u bij Thiesen gespeeld hebt Het was een diner van wel vijftig gasten. Na afloop daarvan kwam Amy in haar kanten jurk. Ze had 's middags met de jonge man, die haar moest begeleiden in de school gerepeteerd. De pianist was zeer begaafd en een protégé van Thiesen. Amy vond hem vervelend, maar hij speelde voor treffelijk en voor de rest kon het haar ook niet schelen. De sfeer van het grote huis voelde ze als een mantel om zich heen. Het Basselt, vader en moeder en al het ouda vertrouwde gleed ver weg. Dit was het, waarnaar ze ver langd had zonder het zelf te weten. Maar nu wist ze het. Arnout Thiesen kwam haar tegemoet ën stelde haar voor aan zijn vrouw en zijn zoon. Hij was vriendelijk en veel eenvoudiger dan ze verwacht had. Over zijn zoon had ze wel horen spreken. Hij was een bekend zeiler. Amy vond zijn gezicht iets meisjesachtigs hebben en toen ze elkaar aankeken, kreeg hij een kleur evenals zijzelf. Dat was heel vervelend, want iedereen kon het zien. Met een vreemd gevoel in haar benen was ze het podium De Thiesens hadden een echte muzieksalon. De gasten zaten op met groen fluweel beklede stoelen, maar Amy kon zich later niet meer herinneren dat ze één van hen gezien had. Telkens vreesde ze dat haar benen het zouden begeven, tot ze begon te spelen. Het ging nog beter dan in het concerthuis, tot ze zicïi vergiste. De pianist speelde door en ze wilde dat ook doen, maar ze vergiste zich voor de tweede keer en dat was te Het werd grijs en donker voor haar ogen, ze voelde het door haar hele hoofd prikken, daarna was ze gaan huilen. Ze had er vaag begrip van dat mevrouw Thiesen naar haar toe kwam en haar meenam naar een vertrek naast de muzieksalon. Een rustige kleine kamer, waar ze op een bank zat. De huisknecht bracht op een blad een karaf water én een glas en iemand legde bloemen op haar schoot. Een wolk seringengeur kwam naar haar toe en ze moest diep ade- Mevrouw Thiesen ze iets. Ze was erg vriendelijk en toen Amy gedronken had, bedaarde ze weer wat. De Jonge seringen gegeven had. Het spijt me zo, zei ze haperend. Maar ik kon er niets aan doen. Het is helemaal niet erg, kind, zei mevrouw Thiesen. Je hebt heel mooi gespeeld. Arnout, wil jij nog wat met juffrouw Munde praten? Hij knikte instemmend en vroeg aan Amy of ze niet liever een glas wijn wilde drinken. Maar dat durfde ze niet. Zé bleef zich schamen voor de fout die ze gemaakt had. En wat moest de pianist wel van haar denken? En haar leraar? (Wordt vervolgd) hW eNUELE. ti/NUTEbi TtflE-TCP BcVBAV HETGE&IEP GZVFF MOET ZUM- - "MtlCtC SCHAKELT QETJD?Oe.K£IZ /A/— OVAe IS H'J.' WE (wat een uvwiw J VOLGEN HEM TOT DING: trWNaCNÖS HET PCMEHT i-jEEWS MEE££AAp optosseu Hilvefsum I. 403' m. KRO 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 R.V.U.: Muzlkaa. Spectrum. door Klaas A Posthuma. 20.00 NRU: Omroep orkest. koren en solisten, 21.00 Kjare taal, lezing. 21.1. Volksmuziek. 21.35 Radiorama 22.10 Parlementair weekover zicht. 22.30 Nieuws. 22.40 Euro pees concert. 23.35 Grammo- foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum H. 298 m. VPRO 18.00 N'euws. 18.15 Nieuws uit America. 18.20 Uitzending van de P.S.P 18.30 i azz-rondo 11.50 Informatie over Informa tie, oraatje. 19.00 Voor de'jon geren. 19.30 Nieuws 19.35 Grammof oonmuziek. 19.41 Zuster flenriëtte, hoorspel. VA RA: 21 00 Noordelijk Filharmo nisch orkest en zangsoliste 22.15 Vocaal dubbelkwartet 22.30 Nieuws. 22.40 Actualltei ten. 22J>5 Lichte grammofoon muziek. 23.55 - 24.00 Nieuws. Nieuws in het kort. 19.01 Film NCRV: 19.05 Voor tieners co twens. NTS: 20.00 Journaal NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 De Lucy Snow. 21.10 De neder- jgaheepsbouw. 21.50 Stief- 22.35 Dagslul- Nederland II. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.01 De nieuws. 21.15 Mie: en scene. 22.00 Uitgerekend geldbesuaring bij het kopen. NTS: 22.05 Journaal. 22.10 Pau ze. 22.30 - 23.00 Teleac: Kern fysica (6) (herhaling var. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18 - 20 UUR I. Anatole Liadow Ach Russlsone Volksliederen op. 58 II. °eter Tsjaikowsky Ba. letsulte .Doornroosje III. Mi chall Glinka. „Een 'even voo' do Tstar' liedere.i (opn.). 7.55 Overwe ging. 8.00 Nieuws. *.10 Djinn d programma. (8.30 terstanden), 12.25 Marktberich ten. 12.27 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.80 Nieuws. 2.40 Overheidsvoorllc. tlng. 12.50 Religieus nieuw 13.00 Verzoekplatenprogramm. voor de militairen. 14.00 P.M Zaterdagmiddag tamiliepro gramma. NRU: 16.30 Franse les. KRO: 17.00 Vooi de tie ners. 18 00 Licht orkest. i8.2t Combo. 18.40 Licht ensembl met zangsolisten. Hilversum II. 298 in. VARA 7.00 N'euws en ochtendgym nastlek. 7.23 Lichte grammo- foonmuziek. VPRO: -.55 Medi tatie. VARA 8.00 Nieuws. 3.10 Lichte grammofoonmuzlek (8.30 van de voorpagina Aansluitend: wegeninformatie dienst). 9.15 Stereo: Klassiel raatje 12.ai Medede .15 Voor twintigers 14.55 Radio Jazz magazine 15.25 Wat doet Sigma?, docu men'a'.re. 16.00 Nieuws. 16.0 Lezing over een actueel onder werp. 16.15 Lichte grammofoon muziek. 17.00 Stereo: Salonor kest. 17 30 Radioweekiournaa Leger des Heils-mu Licht muziekprogramma, f 11.0c Nieuwji. 12.00' Nieuws. 12.02 Ac tuallteiten en reportages. 13.0 Nieuws. 13.02 Platenshow voo de tieners. 14.00 Nieuws. 14.0 Liederen. 14.30 Lichte grammo AVtj; 16.00 Popyeyt teken film. 18.05 Dennis the menac< TV-fl.tn. 16.30 Finale voor FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15