Quo Vadis: interkerkelijk blad voor zeelieden Medische voorlichting aan de leek Een woord voor vandaag „Wij moeten evangelie geloofwaardig maken" Tussederusse geopend Uw probleem is het onze. Slechter relatie met openbare school W. C. F. Scheps vierde gouden jubileum Straatbordje blanco in afwachting prinsenkind Stam: Biesheuvel is geen landbouwexpert WOENSDAG 2 NOVEMBER 1966 Hij zeide tot hen: Wat zoekt gij?" (Johannes 1 :38). Twee mannen hebben de juichkreet van Johannes de Doper „Zie, het lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt" ge hoord. Zij zijn Jezus achterna gegaan. En ineens keert Hij zich om en vraagt hen „Wat zoekt gij?" Die vraag stelt de Here ook vandaag aan ons. Wij gaan Hem achterna, ieder op zijn eigen wijze. De een vastbesloten, een ander aarzelend, met innerlijke twijfel, tegenzin, of ook maar alleen uit nieuwsgierigheid, misschien zelfs uit vijandschap. En nu vraagt Jezus ons: Wat zoekt gij?" Waarom leest gij de Bijbel, gaat gij naar de kerk, denkt gij over Jezus, bidt gij tot Hem? Die twee mannen de een was Andreas, de ander degene, die dit verhaal opgeschreven heeft, Johannes geven een prachtig antwoord: „Rabi. waar houdt Gij verblijf?" Zij zochten het beste, wat zij maar konden zoeken: waar Jezus woont. Als wij dat zoeken, zijn we op de goede weg. En Jezus zal ook ons antwoorden: „Komt en gij zult het zien." Wij lezen vandaag 1 Johannes 3 11-24. Prof. H. de Fos voor Kerk en School: Zeemansinstanties iverken samen VL AARDINGEN De Her vormde zeemansraad, de Ge reformeerde deputaten voor koopvaardij en kustvaart, de Nederlandse zeevaartcentrale en de Nederlandse christen-zeelie den vereniging hebben besloten naar buiten gemeenschappelijk op te treden. Tot nu toe maken deze vier gebruik van hun eigen spreekbuizen, maar van 1 januari af zullen zij in Quo Vadis, sinds de oprichting in 1930 van de NCZV haar orgaan samenwerken. Het komt er dus op neer, dat de basis onder Quo Vadis wordt verbreed. Redactie Dc redactie wordt als gevolg uitge breid. Doel en opzet het brengen van de Bijbelse boodschap in de we reld van de zeeman worden niet veranderd. De oplage zal belangrijk worden vergroot en in de nabije toe komst zal de omvang groeien. De samenbundeling van krachten en financiën houdt onder andere in, dat de publikatie van de Rotterdamse hervormde koopvaardijpredikant ds. J. W. Schokking „.Voor en Achter" en die van de Amsterdamse hervorm de koopvaardijpredikant ds. L. A. Bo- daan „Roer en Radar" zullen worden stopgezet. Een samenwerking, die in opzet al ja ren bestaat en die haar weerga op de Nederlandse wal niet vindt, is prak tisch geruisloos waar gemaakt. Het is bekend, dat de kerkelijke verdeeld heid door de zeeman niet wordt be grepen en aanvaard. Eenmaal thuisgekomen staat hij ook zeer kri tisch tegenover plaatselijk gegroeide gebruiken. Quo Vadis, merendeels door zeelieden geschreven, wordt ook gebruikt als introductie voor de koopvaardijpre- dikanten. Een toenemend aantal van hen heeft postgevat in de voor-1 naamste havens ter wereld. (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT 8 De tijdelijk zaakge lastigde van de Sowjetunie in ons land, de heer I. M. Gorochof heeft gisteren in Utrecht het elfde lustrum Tussede russe van de studentenvereniging Uni- tas geopend. Gedurende enkele we ken zal de stad geheel in het teken staan van activiteiten waarbij Russen een belangrijke rol spelen. Doel van deze lustrumviering: de culturele ban den tussen ons land en Rusland aanha len. Rector magnificus prof. dr. A. R. Hulst zei dat de wetenschap een ge meenschappelijke internationale taak heeft, die niet aan grenzen is gebon- (Van onze onderwijsredactie) AMSTERDAM Op de jaar vergadering van de Raad voor de zaken van Kerk en school van wege de Nederlandse hervormde Kerk hebben twee sprekers het thema Opvoeden tot de mens van morgen belicht. „De mens blijft enerzijds aan zichzelf gelijk, maar is anderzijds historisch bepaald." Dat was het uitgangspunt van de eerste referent, prof. dr. H. de Vos, oud-hoogleraar aan de rijks universiteit te Groningen. Wanneer wij over het blijvende we zen van de mens spreken, zei prof. De Vos, is ons uitgangspunt het bij belse geloof. Dit zegt ons dat naar de objectieve kant de mens is gescha pen, gevallen, verzoend, verlost in hope. Naar de subjectieve kant brengt dit mee dat de mens geroe pen is tot geloof en heiliging van enkeling en gemeenschap. Een groot probleem is, hoe wij voor de moderne mens het evangelie geloof waardig kunnen maken. De principiële en de pedagogische kant van de ver houding moeten terdege onderschei den, maar kunnen niet gescheiden wor den. Wij moeten derhalve de mens van morgen kennen. De moderne mens vertoont onder meer de volgende trekken: er is een ontstellende onkunde omtrent godsdienst, christendom, kerk en in het algemeen de grote levensvragen. De mens gaat enerzijds op in zijn werk en anderzijds in de recreatie. Het oude beroeps- en arbeidsethos verdwijnt, de besteding van de vrije tijd wordt een uiterst belangrijk probleem. Omdat de wereld van nu aan de ene kant uiterst boeiend is, maar tegelijk ook zeer angstwekkend, leidt tot „graaieri; heid" en tot gevoelens van angst SCHOOLSLAG ÉÉN ACTIE VOOR VIJF WERELDDELEN In de draaikolk van zoekende volke- Wie wijst de goede richting? Het uitzonderlijk belang zijn. belangrijkheid. Lees d Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten ln af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden Ingeslo ten. Vraag: Wat is het recept voor zoet zuur voor komkommers en augur ken? Antwoord: Men neme per fles azijn (3/4 liter) 3/4 kg suiker. 5 gram pijpkaneel en 5 gram kruidna gelen. Vraag: Ik ben in het bezit van een zeer oud op linnen geschilderd doek in lijst van 48 bij 38'/s cm. De handtekening is voorzover ik deze ka lezen „P. Joter". Het stelt voor een eindgevel van een stenen ge bouw met rode pannen en een deur kozijn met een raamkozijn, een erf met bomen en kippen. Heeft dit nog waarde? Antwoord: De naam is in onze archieven niet te vinden. Een dagte kening ontbreekt Er valt dus over de waarde niets te zeggen. Wend u tot een goed museum of het rijksbu reau voor kunsthistorische documen tatie, Nassaulaan 18. Den Haag. Vraag: Bestaat er een goed boekje over de vervaardiging van visnet ten? Antwoord: U kan zich wenden tot de bibliotheek van de directie van landbouw en visserij, kamer 8220. Eerste v. d Boschstraat 4, Den Haag. Daar kan u verschillende boekjes kopen. Vraag: Kan u mij de naam noe men van een krant te Wellington? Antwoord: Een veelgelezen blad is Evening Post, Willis Street, Welling ton C-l. Vraag: Tk heb een dode vogel ge vonden (vermoedelijk een spreeuw) Op het lingerie om de poot staat Vogelwarte Helgoland en een num mer. Kan ik het ringetje opsturen0 Antwoord: De vogel is afkomstig uit het Duitse Helgoland, waar een vogeltrekstation is gevestigd. U kan het beste het ringetje oosturen naar het vogeltrekstation te Arnhem. Kemperbergerweg 11. U zal dan weer bericht krijgen. Vraag: Is er in Nederland een or gan'—'tie van ve'-otdbureers0 Antw-eerH* WH vermoeden dat wij u het beste kunnen verwijzen naar de Wereld Federalisten Bewe ging Nederland. Burgemeester Pa- tijnlaan 49. Den Haag. Voorzittter CV O constateert: vervreemding. In korte tijd hebben zich grote veran deringen in de moraal en in het bijzon- n de seksuele moraal voltrokken. Resulterend, zei prof. De Vos, kan men een verlangen naar echtheid constate ren en een grote afkeer van het com promis. J. Bakker, docent godsdienston derwijs bij het vhmo te Middelburg, belichtte de opvoeding van de prak tische kant. Hij stelde dat bij het mid delbaar onderwijs de leerling in de godsdienstles zo indringend mogelijk met andere kerkgenootschappen moei worden geconfronteerd, de rooms-ka- tholieke kerk inbegrepen. De leraar voor het godsdienstonderwijs op de scholen voor vhmo dient de bijbel op verantwoorde en moderne wijze in zijn lessen te behandelen. Drs. W. Dekker, voorzitter van de aad, heeft gepleit voor een alge meen erkende middelbare akte voor docenten in de godsdienstige vakken. Ds. Van den Hooff met emeritaat (Van een medewerker) HILVERSUM Aan ds. P. G. vai den Hooff, hervormd predikant te Hil versum, is op zijn verzoek met ingang 13 november, als hij de 65-jarige leeftijd zal hebben bereikt, eervol eme ritaat verleend. Met ds. Van den Hooff verlaat een predikant de actieve dienst, "e een vooraanstaande plaats innam. In 1947 werd hij lid van de generale synode, die hem eerst tot assessor, later tot praeses koos. Ds. Van den Hooif is voorzitter van de commissie die het Nederlands Hervormde Dienstboek ont wierp. Ook maakte hij deel uit van de Raad voor de verbreiding van het Evangelie, idem van die voor de ere dienst, terwijl hij curator was van „Kerk en Wereld" en bestuurslid van „De Horst", beide te Driebergen. Van de Bond van Nederlandse Diaco- nessenhuizen is ds. Van den Hooff voor zitter. Aan de Rijkskweekschool te Hil versum is hij leraar godsdienstonder wijs. Zijn verdiensten vonden erken ning in de benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. De eerste gemeente van ds. Van den Hooff was de voormalige gereformeer de kerk in hersteld verband te Zaan dam. In 1936 ging hij naar Middelburg en in 1940 naar Hilversum. Luthers weekend over ontwikkelingshulp (Van een onzer medewerkers) EDE Voor het eerst in haar geschiedenis organiseert de landelijke zendingscommissie van de Nederlandse lutherse jeugdbond een weekend, dat geheel aan de ontwikkelingshulp ge wijd zal zijn. Men wil de jongelui aansporen tot het voorbereiden van daadwerkelijke actiesdoor voor hen het materiaal op tafel te leggen (onder andere door een film, een inleiding mr. R. W. Kijlstra en een forum), dat nodig is om iets te zien van de ellende in de wereld. Het weekend is 12 en 13 november in kasteel Hoekelum. De her vormde industriepredikant ds. Drenth in Ede zal zondags in de lu therse kerk preken, waarna heid zal zijn tot discussie met de predi kant over de preek. KERKEN BESPREKEN SAMENWERKING DEN HAAG Op uitnodiging van de oecumenische raad van kerken is uitvoerig overleg geweest tussen de moderamina van de bij deze raad aangesloten kerken en de moderamina van de Gereformeerde Kerken en de Unie van Baptistengemeenten. Uit gangspunt van de besprekingen was een ontwerp van de oecumenische Besloten is een werkcommissie te vormen, die een vorm van samenwer king moet ontwerpen, waardoor ook de kerken, die niet bij de oecumeni sche raad zjjn aangesloten, kunnen deelnemen. Namens elk van de mode ramina neemt één lid in deze werk commissie zitting. Bij de oecumenische raad zijn thans zeven kerken aangesloten, te weten hervormd, luthers, doopsgezind, re monstrant, Leger des Heils, oud-katho liek en broedergemeente. Niet aangesloten zijn de Gerefor meerde Kerken, de kleinere gerefor meerde denominaties, baptisten, vrije evangelischen, Nederlandse Protestan ten Bond en de vele kleinere kerken en groepen. Vijftig jaar k^rkjournalist DEN HAAG W. C. F. Scheps: „een begrip en iemand die nu reeds 50 jaar dienend is ge weest in de dubbele zin van het woord". Zo werd de heer Scheps, journalist tot in de vin gertoppen, nog eens afgetekend door de verschillende sprekers op de receptie, gistermiddag in (hoe kan het anders) het pers centrum Nieuwspoort aan de Hofsingel. Er was al veel en geanimeerd gepraat, toen men aan het spreken ging. Aan de ene kant: de jubilaris Scheps, zijn echtgenote, zijn zoon, schoondochter en twee kinderen, en aan de andere kant Joh. C. Francken, voorzitter van de Protestants Christelijke Jour nalisten Kring. Deze ging nog eens uitvoerig op de specialiteit van Scheps, het kerk nieuws, in. „U hebt school gemaakt" sloeg op de vlucht die de kerkredac- tie bij verschillende bladen heeft ge nomen. „Het is een grote genade om deze dag te beleven, en u bent hier allereerst alle dank verschuldigd aan de gever van alle goeds". „De heer Scheps is bijna 20 jaar vice-voorzitter van de PCJK en een der oprichters van deze kring. De heer H. de Ru sprak als vice-voor zitter van de federatie van Neder landse Journalisten. Hij bood evenals zijn collega Francken een geschenk onder couvert aan. Het dankwoord van Scheps was voor hem typerend: kort, recht op de man af en geestig. Hij memoreerde de sa menwerking met Francken bij het dagblad De Rotterdammer, en dankte iedereen voor het feit „dat gij mede bloemen hebt gezet in mijn venster bank". Daarna schudden nog velen de hand van Scheps. Onder hen waren mr. J. Donner, prof. mr. W. F. de Gaay Fort man, generaal J. H. Couzy, de staats secretarissen Westerhout en Gros heide (tevens als vertegenwoordiger van minister Diepenhorst), de predi kanten L. H. Ruitenberg (namens de generale synode van de Nederlandse hervormde kerk), I. de Bruyne en M. Drayer (beiden namens het modera- men van de Chr. gereformeerde kerken), ds. P. van Strien, voorzitter van de generale synode van de gere formeerde kerken, en ds. G. P. Klijn. Uiteraard waren talrijke journalisten aanwezig, onder wie de hoofdredac teur van het Rotterdammer Kwartet, dr. E. Diemer. Steen op graf van bisschop Bekkers SINT OEDENRODE „Niemand leeft voor zichzelf." Deze tekst uit Ro meinen 14 vers 7 staat op de grafsteen, dezer dagen in alle stilte op het graf van bisschop W. M. Beckers is Op het gouden „ambts"-jubileum van kerk journalist W. C. F. Scheps in het perscentrum Nieuwspoort kwamen velen hem gelukwensen. Op de foto drukt ds. P. van Strien, voorzitter van de gereformeerde synode de heer Scheps de hand. (Advertentie) (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT De voorzitter van de Vereniging voor christelijk volksonderwijs, prof. dr. W. den Boer, heeft op de algemene ver gadering van CVO een slechter wordende verhouding tot het openbaar onderwijs geconsta teerd. Met klem bestreed prof. Den Boer de stelling van dr. Stellinga, voorzit ter van Volksonderwijs, dat het con fessionele onderwijs zijn tijd heeft gehad. Hij toonde zich gegriefd door beschuldigingen als zou het bijzonder onderwijs fundamenten leggen waar op Hitier zijn staat van gangsters! kon bouwen. Onbegrijpelijk achtte prof. Den Boer daarom de partijdige j voorkeur van hervormde persorga nen voor de openbare school. Deze' voorkeur is in strijd met het herhaal-1 delijk gebleken standpunt van de her- j vormde synode, die ook het protes- tants-christelijk onderwijs pastoraal wil begeleiden. MET GARANTIE Zeer gereserveerd stond prof. Den Boer tegenover de mening van mr. G. Schelfhout van de Katholieke Onder wijsraad. als zou de moderne tijd vra gen om in hoofdzaak maatschappijscho- len. Grote belangstelling bestond er voor het standpunt van CVO ten aan zien van de samenwerking van het pro testants-christelijk lager onderwijs. CNS en GSV kregen duidelijk ant woord op de vraag waar CVO staat: de vereniging pleit voor eenwording met garantie voor verschillende modalitei ten in de onderscheidene kerkge- Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten nootschappen, scholen van eigen kleur; te stichten of te onderhouden. Geen federatie, dat is half werk en door wan trouwen ingegeven, ook geen gelijk-! schakeling. De tegenstelling confede- ratie of fusie aanvaardde prof Den R^tSklngeSIW» nik' en ledemïten Boer daarom niet, als fusie betekent. njets werkt sneller, niets werkt aangenamer verloochenen van eigen stijl. ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt TEGEN GS? F Algesal diep op de weefsels in tot aan dc haard van dc pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van dc huid te hij stelling tegen veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend Zeer duidelijk BI de mensen in GSV die de grondslag, ontworpen door dr. G. Huls: „de Heili ge Sohrift volgens het belijden der Re formatie in Nederland" te ruim achten. Zij mogen zich voor gezegd houden, zo besloot prof. Den Boer. dat ik mijn orthodoxie door geen van hen ook maar een ogenblik laat betuttelen. eefsels en spieren tot in dc gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. HOGELOON De raad in het Brabantse plaatsje Hogéloon heeft een origi neel besluit genomen. Een te vernoemen straat zal naamloos blijven tot de naam van het prinsje of prinsesje bekend is, dat het volgende jaar zal worden geboren. Het raadslid dat deze gedachte lanceerde kreeg bijval van de gehele raad. De initiatiefnemer, zekere heer L. Smit. deelde nader mee dat het misschien wel een beetje voorbarig was, maar ons kerkdorp heft dan in elk geval de primeur". Zodat er in Hogeloon binnenkort een blanco straatnaambordje zal Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Veenendaal (wijkgem. in wording): H. Nijeboer te Beilen; te Vlagt- wedde: M. J. Kalvenhaar te Hendrik Ido Ambacht: té Wezep: J. v.d. Veldem te Amersfoort: te Dinxperlo (2e p.p.-toez.): C. Overdijk te Aalten; te Krabbendijke (toez.): G. v. Noordennen te Berkel en Rodenrijs; te Ede (vac. I. Schipper toez.): G. Spilt te Utrecht; te Woerden (wijkgem. centrum): J. J. Poot te Woerden (wijkgem. Noord); te Bijlmermeer (toez.): E. Hagen te Diemen. Bedankt voor Woudenberg (2e p.p.- toez.): G. Veldjesgraaf te Nederhemert; voor Melissant (toez.): kand. P. H. v. Har ten te Woubrugge; voor Valburg en Ho- moet: J. Arendsen te Bunschoten. Benoemd tot directeur van de Stichting Kerkelijk Sociale Arbeid te Rotterdam: S. P. de Roos. aldaar. GEREF. KERKEN Beroepen te De Glind: W. Dekker te Noord wi.jk-Binnen. Aangenomen naar Zetten: G. Dijkstra te Oudega (Wijnbr.); naar Hoevelaken: H. G. Meijnen, em. pred. te Loenen a.d. Vecht. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Werkendam (accl.): M. Vlietstra te IJmuiden. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hoofddorp: H. Rijksen te Gouda. Ondernemingsraad boos op directie VEENENDAAL De onderne mingsraad van de Koninklijke Scheep jeswol fabrieken neeft zijn werkzaam heden gestaakt. Men is het niet eens met de manier waarop de directie de leden had ingelicht over het ontslag van twintig Marokkanen. Men had hel nieuws uit de kranten moeten veme- ABERFAN De kinderen in Aber- fan die aan de ramp van elf dagen geleden zyn ontsnapt, zijn gisteren weer naar school geweest. In het dorp is een noodschool ingericht. Kerkdienst voor radio (Vai p radio- en tv-redactie) ROTTERDAM Op zondag 13 no vember a.s. zal het Convent van Ker ken via de radio een middagdienst uit zenden. welke tussen 5 en 6 uur wordt gehouden in de gereformeerde Nassau- kerk in Hil'eeersherg. Voorganger is ds J. van Reeven. die naar aanleiding van Pred. 7:16 en 17 oreekt over „Rechtvaardiger dan God en goddelozer dan de duivel". Herman de Wolff bespeelt het orgel. De vlak na de oorlog opge richte stichting Excerpta Medica heeft de medische voor lichting aan de niet-gespeciali- seerde lezer uitgebreid door de uitgave van enkele medische monografiën, in de serie moder ne medische inzichten, een gezamelijk uitgave van Em. Querido en Wetenschappelijke Uitgeverij te Amsterdam. Be paalde ontwikkelingen en cen trale onderwerpen uit de me dische praktijk worden hierin besproken. Wilhelmina J. Bladergroen, psy chologe, bewerkte haar bijdrage aan de Moderne Medische Encyclopedie tot een zelfstandige uitgave. „Licha melijke en geestelijke ontwikkeling van het kind". Het kind is geen volwassene in zakformaat, maar doorleeft een aantal min of meer duidelijk te onderscheiden ontwikke lingsfasen die ieder op zichzelf staan. Afzonderlijke besprekingen zijn gewijd aan perioden van zuige ling. kleuter, schoolkind en puber teit. (192 blz., 60 ill., 12,90). „Waar om droomt de mens?", van de Ame rikaan Edwin Diamond, bevat het uitvoerig verslag van onderzoekin gen die zijn verricht betreffende aard. functie, frequentie en duur van het dromen. De verhouding tus sen droom en geestelijke gezond heid, droom en seksualiteit, de rol van de droom in primitieve ge meenschappen. zowel als droomthe- ma's in normale en abnormale omstandigheden, worden overzichte lijk beschreven (224 blz., 14,90). De internist A. J. Dunning behan delt Het hartinfarct op vlotte en begrijpelijke wijze. Ziekte van hart- en bloedvaten is in toenemen de mate de belangrijkste doodsoor zaak. De verschijnselen, de behande ling en de vooruitzichten op korte en lange termijn worden in woord en beeld uiteengezet tegen de achter grond van nieuwe ontwikkelingen in de geneeskunde. (134 blz., 10,90). L. H. Levie, seksuoloog, schreef over de Kunstmatige insemi natie bij de mens. Deze toepassing roert tal van emotionele en morele problemen aan. Deze worden objec tief behandeld Hoofdtema is wan neer en op welke wijze kunstmatige inseminatie kan worden toegepast h'z.. 8,90). In de Nautareeks van Samson NV, Alphen aan den Rijn, verscheen Fe derale staatsvormen, door mr. M. V. Polak. Aan het federalisme kan ze ker geen actualiteit worden ontzegd, omdat we allen medeverantwoorde lijk zijn voor de huidje en toe komstige staatsvorm. Mr. Polak toont zich een kundig gids. (120 blz., ƒ6,90). Wegwijs in de wetenschappen, deel 1, een uitgave van Lemniscaat. Rotterdam (126 blz., 5,90) is een verzameling colleges, gegeven in het Leidse studium generale 1964-1965. Een aantal ter zaken kundigen verschaft inzicht in een even groot aantal wetenschappen: fysische, bio logische. psychologische, sociolo gische, taal- en historische. Vijf lezingen voor de Jonge Balie te Breda door prof. mr. J. M. Po lak, prof. mr. L. J. Hij mans van den Bergh, mr. H. Cohen Jehoram. prof. mr. C. J. van Zeben. en mr. A. L. M. Soons zijn gebundeld tot het werkje Boek 1 nieuw BW, uitgave A E. E. Kluwer, Deventer (88 blz.. 6,50). Progressief rechts komt met program (Van onze parlementsredactie) AMSTERDAM Arbeiders zijn heus wel bereid op zaterdag te werken als ze hier voor maar een redelijke beloning krijgen. Extra inspanning dient extra betaald te worden. Wanneer het verband tussen loon en prestatie hersteld is kunnen we met hard werken uit de economische moeilijkheden komen. Dit zei de oud-theoreticus van de boerenpartij, ir. W. Stam, gisteren in Amsterdam. Hij gaf een toelichting op het program van progressief rechts, een door hem geleide partij. Evenals de boerenpartij is progres sief rechts voor afschaffing van de PBO. Voor de landbouwpolitiek van mi nister Biesheuvel had de heer Stam geen goed woord over. „Tegen hem (mi nister Biesheuvel) zie ik niet op. Hij is helemaal geen landbouwdeskundige al is hij minister", aldus ir. Stam. Koekoek voelt volgens de leider van progressief rechts de huidige econo mische problemen wel goed aan maar hij heeft geen logische kijk op de sa menhang en geeft geen oplossing Over dc noodraad merkte ir. Stam op dat deze veel te lang in de Boeren partij was gebleven. De raad heeft zich zijns inziens gebla meerd door Koekoek en Adams zolang te blijven steunen. Ir. Stam is voornemens op 15 novem ber een congres te beleggen waarop sympathisanten van progressief rechts bijeen kunnen komen. Progressief rechts heeft zich inmiddels bij de Kiesraad laten registreren. Mr. De Blécourt overleden BLOEMENDAAL Op 77-jarige leef tijd is in Bloemendaal oerleden mr. L. de Blécourt, oud-politierechter in Amster dam. Mr. De Blécourt heeft dit ambt twaalf jaar vervuld; hij ging in 1959 met pensioen. Polio op Veluwe tot staan gebracht DEN HAAG Mede namens de ge neeskundige inspectie voor Gelderland heeft de geneeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid meegedeeld dat aangenomen mag worden dat de polio-epidemie in de gemeente Ermelo tot staan is gebracht. Het .aatste patiëntje is ruim twee weken geleden ziek geworden. Daarna hebben zich geen verschijnse len meer voorgedaan, die op polio zou den kunnen wijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2