HET GEWAS Gasrush Noordzee: 2,5 miljard gulden PUZZEL VAN DE WEEK ZATERDAG 29 OKTOBER IOC.6 Tweede bundel van Wim Hazen harder van toon Zwart: 1 t/m 4. 8. 11. 12. 15. 17. 18. 21. 25. Wit: 24 29. 33. 34. 36. 37. 42. 43. 44. TfERGELEKEN met Wim Hazeus eerste verzenbundel Achterebbe van drie jaar geleden, is zjjn nieuwe bundel Dankdag voor het gewas (Uitgave Nqgh Van Ditmar, 77 blz., 6.50) harder van toon. Toen werden hier en daar nog duidelijk gevoelens uitgesproken, vooral in de vijf korte gedichtjes met de gezamenlijke titel elegie; hij heeft het daar over ,,d« droefheid in mijn denken", hij vertelt dat hij treurt, dat de krekels onbarmhartig schreien, dat hij in twee maanden een jeugd verloren heeft (en niemand heeft een traan gelaten), dat hij een nieuw lied nu wel niet zal kunnen maken, omdat de vul- kaanwarmte hem ontnomen is, in de militaire dienst namelijk. Ook nu geeft de dienst, door de herhalingsoefeningen, aanleiding tot gedichten in mineur: een dozijn korte verzen, bijeengebracht onder de hoofdjes wintercursus (1 en 2) en zomercursus. Het verbindende begrip tussen de oude en de nieuwe soldaten verzen is „het soldatenheimwee" (blz. 37 en 38); wat dit is, wat dit inhoudt, wordt als be kend verondersteld. De dichter is nu ettelijke jaren ouder; het „grote kinder hart" van de twintigjarige soldaat is mannelijker geworden. Het klagend consta teren is geworden tot een constateren waarbij de feiten, de omstandigheden, de ervaringen voor zichzelf spreken. Het zijn immers ook geen oorlogservaringen en tegenover al de bestaande oorlogs- en kampverzen beseft men zijn klachten te moeten matigen. belangrijk, zo niet beslissend zijn. Het is een proefondervinde lijke manier van leven, het tegen deel van een idealistische le venswijze. Vandaar dat de ver zen, alle!, aansluiten bij ervarin gen. Het zijn kanttekeningen bij ondervindingen. In die korte com mentaren wordt de emotie in toe nemende mate uitgespaard, maar langs een omweg weer gesugge reerd door curieus beeldgebruik. Natuurlijk spelen ook jeugdherin neringen mee, die op de leeftijd van de dichter (geb. 1940) heel anders dan bij oude mensen, de functie hebben van voortgezette bewustwording. Aan de grens De manier van kijken en van zien is, hoe kan het anders, he dendaags. „Deze straat sla ik/ als een ets af/ en lijst hem/ nog vochtig in" leest men op bl. 22 in het gedicht Brasserskade. Maar het is een betekenisvol kijken, geschoold aan de film. „Op het balkon' tussen het witste wasgoed' hangt de neger zich op" staat er op bl. 14. Een foto, een stilgezet beeld uit een film, dat geen woord commentaar ver draagt omdat het alles zegt. Na tuurlijk roept een dergelijke gespannen dictie, soms komische en tragikomische neven-effecten op, zoals het slot van het begrafe nisgedicht op bl. 71: „Woorden vallen/ in de groeve/ of in de hoge hoeden' die beroepshalve/ de plechtigheid wegen". Men leeft aan de grens van het absur de, omdat in de wereld der verschijnselen iedere logica zoek schijnt; het wereldgebeuren lijkt zich autonoom te voltrekken; nie mand begrijpt ook maar iets meer van wat er allemaal plaatsvindt. Wij lijden, zijn ver bijsterd en tegelijk zijn we over bodige (bl. 56), schutterige figuur tjes. Zo verkrijgt het engagement de verbetenheid van de machte loosheid. Hier mag ik aan een evangeliewoord herinneren: „Als ik zwak ben, dan ben ik mach tig." Dr. C. RIJNSDORP alle partijen won!) doch r lijken met echt ..Windspelen". Niette min een spelvorm die zich bij uitstek leent voor spectaculaire stuntjes. On ze diagrammen geven u fragmenten uit de Russische voorwedstrijden om het nationale kampioenschap alsmede een fraaie winstgang van de momen tele Zuidhollandse lijstaanvoerder. GURWITSCH SJOCHOROW t/m 4. 6. 8. 11.. 12. 13. 15. Zwart: 6. 18. 19. 20. 23. 24. 26. Wit: 27. 28. 31. 32. 33. Er Is een verschuiving merk baar van het klagen naar het aanklagen. De kolonel, in zijn au to met chauffeur en leeslamp, spelt een avonturenboek uit, ter wijl de soldaten als een soort nieuwe fakirs op de poolkoude grond liggen. Het dorp, bij hete potkachels, eet erwtensoep en bidt voor het vee (niet voor de soldaten). Het is niet een expli ciet, een duidelijk uitgesproken aanklagen, zodat ik de benaming „protestsongs" op de achterkant van het boek te sterk vind. De gedichten protesteren niet zelf, maar nodigen impliciet de lezer uit dit (al of niet samen met de dichter) te doen. Verwachting Het uitgeverscommentaar zegt ook dat Hazeus gedichten als gospelsongs van een bovennatuur lijke verwachting spreken. Gos pel (god-spell, good story) be tekent blijde boodschap, evange lie. Bij een evangelie hoort het expliciete, het duidelijk uit- gesprokene. Ook dit vindt men hier niet. Als ik dit dichtwerk onbevangen lees. ervaar ik dat Hazeu als dichter in een positie verkeert die verwant is aan die van Achterberg. Er is een godsdienstige achtergrond, die zich op bepaalde plaatsen ver raadt, die de woordkeus mee-be- paalt (bijv. feestkleed op bl. 54) en die via het gedicht op bl. 6 de dichter aan een titel voor zijn bundel helpt. De dichter, als non-conformist, voelt er niets voor om op de geijkte manier een soort christelijk element in zijn poëzie aan te brengen. Op de dankdag voor het gewas „hijst een dominee zijn stem op aan een mogelijk testament"; meer dan een mogelijkheid is het evan gelie hier dus niet en de dominee staat er duidelijk beneden. De christelijke gedachtenwereld maakt een deel uit van het geestelijk fond van de dichter en speelt bij de conceptie en de vormgeving van de verzen een voudig mee. De Rode Zee. het bloed aan de deurposten, bijbel en geboden, een kraaiende haan. Ninevé, de beginregel van een kerklied, Jakob worstelend met God, Jesaja, Jeremia, een bijeen komst der gelovigen onder het kruis, waarheen de dichter zich haast het zijn elementen die vanzelf uit dat fond omhoogstij gen en bestanddelen worden van de In statu nascendi verkerende Proef ik het goed, dan heeft Hazeu zijn houding tot die erfe nis van de godsdienstige traditie niet, of nog niet, gevonden. Uit de felheid hier en daar van de tekening (of vertekening) blijkt een binding die nog niet volledig overwonnen, of met reserve aan vaard, of geïntegreerd is. Het schrijnt, het botst (nog). Er verraden zich spanningen, die nog niet tot oplossing zijn geko men. Hazeu laat, als ik het een beetje gek mag zeggen, het evan gelie alleen binnen voorzover hij zich voor bepaalde primaire ele menten daarvan wil inzetten: so ciale gerechtigheid, rassengelijk- heid. Maar het complex in zijn geheel, in zijn traditionele vor men, in zijn universaliteit ook, is hem tegelijk innig vertrouwd en vijandig vreemd. Daarom trekt naar mijn mening de aankondi- ding op de achterkant van de bundel de zaak scheef. Hazeu wil écht zijn, niet meer „belijden" dan hij kan. Was al dat andere en verdere hem nu maar niet zo vertrouwd, dan had hij daar geen hinder van. Tientallen oliemaatschappijen gooien 2,5 miljard gulden in de Noordzee, om mee te doen aan het groot ste industriële gokspel, dat ooit in Europa is ver toond; de jacht op gas en olie onder de zeebodem. Ervaringen Op het Britse deel van het con tinentale plat is de competitie in volle hevigheid aan de gang. Al leen daar al riskeren 66 maat schappijen de komende zes jaar 1,1 miljard gulden. Duits land. waar het eerst werd ge boord, komt op de tweede plaats en waarschijnlijk zal Ne derland derde worden, als de maatschappijen tenminste over eenstemming kunnen bereiken met de regering. Zoals bekend, zijn ernstige moeilijkheden gere zen over de voorwaarden, die de Inmense kapitalen moeten wor den geïnvesteerd. Begrijpelijk, als men weet dat één dag boren op zee al een slordige halve ton (alle kosten inbegrepen) kost. Een uitvoerig beeld van de om vang van de race geven de Britse schrijvers Bryan Cooper en T. F. Gaskell in hun zojuist (bij William Heinemann Ltd.) verschenen boek „North Sea oilthe great gamble". Uiteraard is het overzicht wat Brits getint, maar dat kon ook moeilijk anders omdat het Britse deel van het plateau het grootst is (ongeveer de helft van de 221.000 vierkante mijl) direct op grote schaal is begon nen. In totaal is daar al voor 42.000 vierkante mijl concessie verleend. Voorlopig is over de resultaten nog weinig te voorspel len. BP is tot nu toe de enige, die exploiteerbare hoeveelheden gas heeft aangeboord. Continental Oil was de tweede, die de vlam kon ontsteken. Het veld was niet groot, maar hij staafde in ieder geval het optimisme van de deskundigen ten aanzien van de te verwachten resultaten. Dat er een zeer redelijke kans op succes is, verwachten de olie maatschappijen. De 2,5 miljard zouden anders niet in het water zijn gegooid. Dag nichten en neven, Hoe gaat het met jullie allemaal? Zijn we weer beter van onze gTiepaanvalletjes? Wat is het lang mooi weer geweest. Hebben jullie genoten? Ja en nu is voor de meesten van jullie de vakantietijd aangebroken. Geweldig, wat zijn Jullie bofferts met zo'n week herfst vakantie. Wat gaan we allemaal doen? Hebben we al plannetjes gemaakt? De jongens kunnen hun hart ophalen met voetballen, fietsen, vis sen, lezen. Zelfs mama kunnen ze een handje helpen. De meisjes hebben vanzelfsprekend andere plannetjes gemaakt maar kunnen ook genieten van het fietsen, wandelen, borduren, lezen en za zomaar door enmamma helpen ze natuurlijk ook. We zullen hopen dat het mooie weer ons volgende week blijft verwen nen en dat vooral de zon haar stralen niet achter de wolken schuil houdt. Wat kunnen we dan een „heleboel" vitamine opdoen! Er zijn zelfs meisjes en jongens die gaan logeren. Geweldig hoor! Wat kreeg ik van jullie prachtige kaarten toegestuurd. Har telijk bedankt voor de felicitaties hoor! Ik was er echt blij mee. Wat hebben we er goed aan gedacht. Prachtig dat jullie de verjaardag van tante Jos niet hebt vergeten. Het was een fijne dag hoor! Tante Jos is zo verschrikkelijk verwend. Hoe vinden jullie de foto? Wat hebben die eskimo's mooie pakken aan. Ze hebben nu helemaal geen kou en kunnen er best tegen. Zullen wij eens een lekkere warme cape met capu chon voor barbie maken? De meesten van jullie hebben nu vakantie en hot is leuk om iets voor haar te maken. Bij de foto staat de beschrijving hoe jullie het moeten doen. Horizontaal: 1. hijswerktuig. 5. bundel. 7. linkerzUrivier van de Loire. 11. artikel van een we». 12. meisjesnaam. 14. onderricht 16. hoepel. 18. water in Utrecht 20. stad in Brits Nigeria, 23. een zekere. 24. gewicht (afk.). 25. stap. 27. kledingstuk. 28. dwaas. 30. muzieknoot 31. vuurgloed. 33. lange rij. 34. muzieknoot. 36. mondeling, 38. strand- meer. 39. voornaamw.. 40. gewicht 'afk.). 42. plaats in Drente. 44. een zekere. 45. familielid. 46. koppelriem voor jagershonden. 48. ten dele, 50. kant 52. landtong. 53. spelleiding. 54. schraal, 55. eter. 57. rivier in Rusland. 59. Europeaan. 61. luitenant <afk.), 62. kan men uit drinken. 63. riviertje op de grens van Drente en Overij.. 66. lidwoord (Fr.). 67. rund. 68. wijnglas. 69. inhoudsmaat 71. jongensnaam. 73. op barnsteen gelijkende harssoort 75. zwarte. 76 munt in Nederland (afk.). 78 vreemde munt. 79. vogel, 81. soort van hert 82. lidwoord (Fr.). 83. telwoord. 85. plaats in Gelderland. 87. aanw. voornaamw, 88. verdriet 90 telwoord, 91. voordeel. 93. vogel. 94. rijtuig. 95. stapel. 96. plaats in Drente. Vertikaal: 1. zwak. 2. lichaamsdeel. 3. lengtemaat (afk 4 muziek noot 5. berrie. 6 teug. 7. stoomschip (afk 8. dag der week (afk 9. buitenhaven. 10. eenmaal. 11. platte gebakken steen, 13. inhouds maat i afk. i. 15. boom. 17. plaats in Drente. 19. deel van een sleutel, 21. kleefmiddel. 22. zuivere. 25. voor. 26. grappenmaker. 28. schitte ring. 29. wig. 32. laagvlakte. 33. zuil met grafschrift 35. vaarwel. 37. bereide dierenhuid. 39. eiland in de Ierse Zee. 41. een soort van brem. 43 zwarte. 45. kleine drukletter. 46. plomp. 47. sportterm. 49. vrucht van de eik. 50. zeehond. 51 soort van hond. 53. vlaskam. 56. voeg woord. 57. vreemde munt. 58. bloem. 60. jongensnaam. 62. metaal soort 64 telwoord (Duits). 65. kekeerd naar. 67. muziekinstrument. 68. paard, 70. soort van hert. 72. meisjesnaam. 74. deel van het oog. 77 plaats in Groningen. 79. dorp in Gelderland. 80. leeg, 82. meisjes naam. 84. nieuw (Gr.). 85. oude lengtemaat. 86. heden. 87. rivier in Engeland. 89. lidwoord. 90. boom. 92. voorzetsel. 93. lengtemaat (afk). es. 9. mees. 10. een. 11. er. 12. toorn, 14. stop. 16. keen. 18. smak. 21. deel. 22. paar. 24. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. snaak. 5. ha mer, 9. meent 13. lans. 15. les. 16. keer. 17. L.S, 19. maté. 21. Deen, 22. Po. 23. oma. 25. Portugees. 28. kar. 29. naar. 31. per. 32 een. 33. haan. 34. krom. 36. netel. 38. maar. 40. doos. 4Z sol. 43. hals. 45. AJ9, 47. Saar. 49. eens. 50. Ee. 51. roet 52. bedeesd. 53. tong. 54. in. 55 eden. 57. tere. 59. si. 60. grit 61. bes. «3. lire. 65. tres. 66. teler. 68 sela. 70. koen. 71. mee. 72 Ier. 74. niks, 76. los. 77 Muntendam. 80 aal. 81. An. 82. Kent 83. emoe. 85. Ie. 86. moet 87. pel. 89. adel. 91. steel. 92. ti ran. 93. elite. Vertikaal: 1. Solon. 2. at 3 aam. 4 knap. 8. aL 7. menu. 8 37. totebel. 38. man. 39. Paris. 41. sabel. 43. Hedel. 44. legio. 46. Don. 48. ren. 49. Est. 50. Ens. 56. dis. 58. ris. 60. gres. 61. beet 62. sein. 64. Elia. 65. toon. 66. tent, 67. rede. 69. akal. 70. Klaas, 71. munt. 73. Rama. 75. slede. 77. meet 78. ever. 79. mode. 82. koe, 84. eet 86. me. 87 pt 88. la, 9a INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: ..Puzzel oplossing." Er zUn drie pryzen: een van ƒ5.— en twee van ƒ150 Voor we nu verder gaan, kij ken we eerst eens even naar de oplossing van de puxzel. Hier komt ze: huifkar, haan. hek. heg. huis. hoorn, haas, heraut hark, hond, hak. hok. hengst halsband, hoed. hout haar. handen, hemd en hoepel. De prijzen krijgen thuisge stuurd: Marjo Bassie, '«-Gra ve nxande. en Hans Bénard, Poeldijk. Lang aullen ze leven!!! Johannes Christiaanse. Anne ke Fonteine. Hanneke Smo kers, Maartje Verdoorn en Me- tha de Vos van harte gefelici teerd met jullie verjaardag van de nichten en neven. Nu krijgen de brieven een beurt. Wist hij werkelijk niets te schrijven Danielle Aldershof. Ocgstgcest? Zo moeilijk is het toch niet? Volgende keer ver wacht ik echt een lange brief van jou hoor! Jij bent verschrikkelijke ver wend op je verjaardag. Marian ne Aling. Den Haag. Wat za) jij straks jc hart kunnen ophalen als de vlieten en sloten dichtge vroren zijn. Zijn de boeken mooi en ben je al aan het bor duren geslagen? Heb je veel grammofoonplaatjes? Prachtig dat je tante Jos nu niet bent vergeten. Fijn dat ik weer een brief van jou kreeg, Marjo Bassie. wat ging jij verschrikkelijk laat naar bed. Heb je al veel lekkers gekookt en gebakken op de huishoudschool? Als je niet trouw schrijft kan je na tuurlijk ook geen prijs winnen hoor! Jammer dat jij niets schreef. Henk den Beider. Rijswijk. Zo moeilijk is het toch niet? Vol gende keer verwacht ik echt een lange brief van jou hoor! Geweldig dat jij al oom bent geworden, Hans Bénard. Poel dijk. Jammer dat ze zo ver weg woont. Prachtig dat je ze al hebt gezien. Mocht je het e tjes vasthouden? Hoe gaat het zwemmen in Vlaardingen? Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is. Aadje Berg. Delft? 'ïoed er op letten hoor! Wil jij een neefje wor den? Schrijf je dat de volgende keer? Fijn dat jij weer beter bent hoor! Allemensen wat heb jij veel kinderpostzegels verkocht. Pe ter Binnendijk, Naaldwijk. Fijn dat oma nu bij jou logeert. Krijg jij al gauw herstva- kantie? Gaat het goed op school? Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend, He- leen Boelens. Den Haag! Wat zal jij deftig zijn met zoveel moois. Is je trui lekker warm? Ga je dikwijls zwemmen? Waarom heb je zolang gewacht met schrijven? Niet meer doen hoor! Heb jij al eerder eens een brief geschreven naar tante Jos, Tineke v. d. Bor, Rijswijk? Wil jij een nichtje worden? Hoe gaat het nu met jou? Ben je al een klein beetje beter? Jij komt nog lang niet in aanmer king voor een prijs hoor! Geweldig dat jou opa al zo gauw in Spanje was, Josje Bou- man, Rijswijk. Als hij terug komt, brengt hij dan Sinter klaas mee? Heb jij al iets moois voor skooter gemaakt? Hoe is het nu met jouw zus? Al een klein beetje beter? Gaat het goed op school? Hartelijk bedankt voor je mooie kaart, hoor! Mmmm, wat heb jij van de hutspot gesmuld, Gerda Bracht, Woubrugge. Jij bofte maar dat je niet naar school hoefde. Nee hoor, ik heb op 3 oktober niet van de poffertjes gesmuld. Jij bent toch in januari jarig1 Wordt de petticoat mooi? Ge weldig dat je al hebt mogen koken. Waarom sturen jullie geen oplossing in? Prachtig dat jij ook zo'n pret hebt gehad, Ria Bracht, Wou brugge. Was het druk? Heerlijk dat jij ook zo van de hutspot gesmuld hebt. Fijn dat je tante Jos toch niet bent vergeten. Hartelijk bedankt voor je versje hoor! Ik heb jouw vorige brief niet gekregen. Elly Brassen, Lcimui- den. Heb jij de kleine Petra al gezien? Jouw zusje is maar een <*3fc*<8a{»c^^as<s<aK2Éia<»CEï<*<9<3Sc(<$ca^^ Dit is echt een puzzel voor de vakantie, meisjes en jongens. Jullie denken natuurlijk alle maal: „Wat een wonderlijke brief en wat moeten we hiermee nu doen?' Tante Jos zal het gauw vertel len, Tussen de tekst staan aller lei verschillende voorwerpen. De namen van die voorwerpen ko men allemaal voor in de br-cf. Wc paan ze netjes icegschrappen en dan blijft er een begin van een sprookje over. Jullie moeten er ook bt; vermelden welk sprookje het is hoor! De oplossing S/öen. /ia*v ■d'tewe/v <=a O -ifyzccXtrm ~Éan f dk Vev- zoAa/ion ay dc lS> TTKnwi&tv's? de Cjmid- 2® ckéMezefonm Kuxa ^5, boffert hoor, dat ze bruids meisje mocht zijn. Wat kreeg jij een mooie medalje. Hoeveel kilometer was di tocht? Voor jou is het al gauw groot feest, Johannes Christiaanse, Wassenaar. Zouden al je wensen in vervulling gaan. denk je? Prachtig dat jouw vrienden al zijn geweest Leuk dat jullie zelf bruggetjes over de vijver hebt gemaakt. Wat erg dat Leen in de vijver viel. Wie heeft hem er uit gehaald? Veel plezier in Bilthoven hoor! Wat zal jij volgende week ge nieten in Bilthoven. Nicolct Christiaanse, Wassenaar. Het is nu ook erg mooi in de bossen ïoor! Moest jij niet naar de .Touwerij van de meester? Wat lebben jullie mooie verhalen jehoord! Prachtig dat het nog goed gaat met oma-geit i Ria HET HOEDJE Eén, twee, drie, vier Hoedje van, hoedje van, Eén, twee. drie, vier, Hoedje van papier. Heb je dan geen hoedje meer, Maak er één van fezsipapier. Eén. twee, drie, vier. Hoedje van papier. Nou en of de boeken over Dik Trom leuk zijn. Jan van Dam. Monster. Wat erg dat er twee van die mooie ruitjes zijn ingegooid. Hoe kwam dat? Na tuurlijk moeten jullie dat met z'n allen betalen. Wat waren dat móóie films. Jij boft maar dat je moeder zo'n lekkere war me trui voor jou breit Welke kleur is het? CAPE: Wc beginnen met 20 lossen op Ie zetten, daarop haken we 1 toer vasten. Dan haken wc nog drie toeren vasten en meerdefrn in elke toer 8 steken. We bebben dan in totaal 44 steken. Dan gaan we verder haken zonder te meerderen tot het werk 8% cm. hoog is. We gaan nu over de eerste 6 steken 3 toeren haken, dan gaan we drie toe ren haken over dc volgende 32 steken en daarna haken wc op de laatste 6 steken 3 toeren. Verder haken over alle steken tot de cape 17 cm. hoog is en afkanten. Aan beide voorkanten 1 toer vasten haken. CAPUCHON: Nu zetten we 21 lossen op en haken er 5 toeren boven op. Als we daarmee klaar zijn haken we op de middelste 7 steken 3 toeren vasten. In dc volgende toer 2 steken minderen en nog 1 toer haken en de draad kan worden afgebroken. We gaan de capuchon over hands in elkaar naaien en aan de cape maken. Wel moeten we 2 vasten aan de voorkant van de cape vrijlaten voor de sluiting. Dan zetten we er nog 3 knoopjes (kraaltjes) aan. op 4 toeren afstand van elkaar en 2 steken vanaf dc kant. Sterkte er mee hoor! Het is helemaal niet moeilijk. Als jij een neefje wil worden moet je echt trouw schrijven, Koen van Delft, Katwijk aan Zee. Prachtig dat jij zo vaak met je trein speelt. Jij boft r dat je vader je zo dik wijls helpt. Hoe gaat het op school? Heb jij al herfstva kantie gehad? De vorige keer kreeg ik van jou geen brief. Rein van Delft. Katwijk aan Zee. Niet meer zo lang wachten hoor! Geweldig, dat jullie hebt gewonnen. Jij boft maar dat je zo dichtbij het strand woont Nee hoor, tante Jos woont in Maassluis. Nou en of het druk is in de grote stad. Maak jij dikwijls duinwandelin gen en zie je dan veel mooi vogels? Geweldig dat jij je kleine broer morgen in de kerk mag brengen. Bea Dinkelman. Lei den. Mag je hem ook weieens helpen? Prachtig dat je nu niet vergeten hebt te schrijven. Hoe gaat het op school? Krijg jij al gauw herfstvakantie? Wat zal jij deftig zijn met zulke mooie kousen, Marjo van Duin, Noordwijk. Dat was een groot feest hoor, toen jouw zusje zeven jaar werd. Fijn dat ze zo is verwend. Hebben jullie mooi gezongen en ging het alle maal goed? Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is, Trudy van Dijkhuizen. Ter Aar? Niet ver geten hoor! Meisjes en jongens de brie venbus is helemaal leeg. Jullie zorgen toch weer voor een goed gevulde bus? De letters E t/m K zijn aan de beurt. Veel sterk te op school nichten en neven en dc anderen heel veel plezier in de vakantie hoor! '4vt I

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 16