Edo wil je eenstnk kaas uit het vuistje Ovaties voor Cliburn op Grand Gala du Disque In opdracht geschreven Nederlandse werken [.M.J. Vuylsteke overleden Gezonde ontwikkeling bedrijven in gevaar jeen doorslaggevende stem van medicus bij samenstelling Kerken in advertenties misbruikt KROONGETUIGE Mens voor zichzelf cle grootste bedreiging Automatisering nog sneller doorvoeren Jaloezie bederft de goede werksfeer 11 ZATERDAG 29 OKTOBER 196 LONDEN In Noord-West Londen is de auto. waarmee de ontsnapte meester spion Blake vorige week zaterdag is ver dwenen, gevonden. Grand Gala du Disque Classique: indrukwekkend was het optre den van de Amerikaanse pianist Van Clihurn. Links de dirigent Bernard Haitink. AMSTERDAM De Commissie Co! lectieve Grammofoonplaten Campagne kan zeker met voldoening op het vrij dagavond in het Concertgebouw door haar georganiseerde Grand Gala du Disque Classique terugzien. De avond droeg een bijzonder feestelijk karakter, mede door de samenstelling van het programma, waarbij als grootste attrac tie de Amerikaanse pianist Van Clibum fungeerde als solist in Tsjaikowsky's eerste pianoconcert in bes. Een nieuwigheid was het feit. dat het concertgedeelte van de avond werd geo pend en besloten met speciaal in op dracht van de C.C.G.C. geschreven wer ken van eigen bodem, resp. de Intrada „In Pompa Magna'' voor koperblazers, pauken en slagwerk van Jurriaan An- driessen en de Polonaise per Orchestra van Oscar van Hemel. Het was hierbi' een juiste gedachte geweest om het Concertgebouworkest in deze werken te laten dirigeren door de jonge talent volle Edo de Waart. Bleek van Hemel's werk niet meer dan een weliswaar feestelijk gelegen heidsstuk, Andriessen's Intrada boeide door het majestueuze karakter en de pakkende ritmiek ten zeerste. Het stuk. dat goed geïnstrumenteerd is, werd klankvol gerealiseerd door de leden van het orkest onder de stimulerende leiding van De Waart. ELLY AMELLNG Soliste tijdens het gedeelte voor de pauze was onze 'andgenote, de sopraan Elly Ameling, die vorig jaar met een Edison werd begiftigd. Ditmaal solieer- de zij niet in een oratoriumfragment en ook zong zij geen lied, maar zij 'vertolkte een tweetal opera-fragmen ten. achtereenvolgens uit Bizet's Car men en uit de Faust van Gounod. De zangeres kon het publiek tijdens haar weergave niet doen vergeten, dat zij in beide eerstgenoemde categorieën excel leert, hoewel zij toch sterke indruk maakte met haar gevoelige zang en haar prachtige techniek. Zij werd be trouwbaar gesecundeerd door het or kest, dat hierbij werd geleid door zijn vaste dirigent Bernard Haitink. Het pu bliek heeft de soliste met warm ap plaus beloond voor het gebodene. Het gedeelte voor de pauze werd gecomple teerd met de bekende drie orkestrale gedeelten uit „La damnation de Faust van Hector Berlioz, waarbij het Con certgebouworkest eveneens werd geleid door Haitink. Met fijn expressief spel verraste het orkest in het tweede van de reeks, de Danse des Sylphes, en de Hongaarse mars kreeg een buitenge woon temperamentvol slot TSJAIKOWSKY Voordat de Edisons werden uitge reikt. vermeldde het programma wer ken van de Russische toondichter Pe ter I. Tsjaikowsky. Solist in het alom bekende eerste pianoconcert in bes van deze meester, een werk, dat vrij wel steeds succes garandeert Amerikaanse pianist Van Cliburn. die met ditzelfde werk wereldver maardheid kreeg. Ook nu ontlokte de weergave ovationeel applaus toehoorders, zelfs aan het einde van het eerste deel. In de hoekdelen impo neerde de solist met zijn enorme pia- nistiek (geweldig octavcnspcl!), maar Bekende sportarts (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Vrijdag is na een torstondige ziekte op 72-jarige leeftijd verleden de heer J. M. J. Vuylsteke. "ij was in Rotterdamse sportkringen n bekende persoonlijkheid. Boven in genoot hij aanzien als huisarts in •lftshaven. Hij was o.m. clubarts van ere-divisieclub Sparta en heeft dan twintig jaar gefungeerd als ingarts bij bokswedstrijden in Rotter- lam. De heer Vuylsteke was vroeger zelf en actief sportbeoefenaar. In 1915 »erd hij lid van Sparta. Ook deed hij atletiek. Hij maakte naam toen hij tien jaar iter naar Hermes DVS ging om de ,- ricketsport te beoefenen. Lange tijd .-S ras hij een van de bekendste cric- •^^ket-spelers in Nederland. Ook heeft hij "s scheidsrechter voetbalwedstrijden de eerste klas van de KNVB geleid. De heer Vuylsteke was enige tijd do- int bij de cursussen voor de opleiding an oefenmeesters. Werkgevers metaal tot parlement DEN HAAG De contactgroep van werkgevers in de metaal industrie, die ruim 460 midden- grote ondernemingen in de me taalindustrie vertegenwoordigt, heeft in een brief een beroep op de Staten-Generaal gedaan te be vorderen, dat voor investeringen die produktiviteitsbevorderend zijn, de mogelijkheden van inves teringsaftrek en vervroegde af schrijvingen worden hersteld. Voorts vraagt de groep geen medewer king te verlenen aan de voorstellen van de demissionaire regering, die de liquidi- teits-crisis van het bedrijfsleven zullen verergeren. De versnelde inning van de inkomstenbelasting zou deze liquidi teitscrisis namelijk nog acuter maken. Er zijn de laaste tijd tal van maatrege- Prof. Biersteker over OS in Mexico (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAiM „Ik geloof niet lat het op de weg van de medi- tus ligt om over een kleine twee M aar bij de samenstelling van de (ilympische ploeg die naar Mexi- to zal worden afgevaardigd te be- !4930jjjssen wje wej en wje njet zaj 2i434H°eten worden uitgezonden. Zelfs liet als er een keus moet worden goggfemaakt tussen twee atleten die lp het sportieve prestatieniveau ran gelijke kracht z(jn. Ik kan im- hers nooit de mentale kracht van iemand meten. Het lijkt me me- lisch-ethisch niet juist een beslis- lende stem te laten gelden." 10986 Dit zei vrijdagmorgen prof. dr. P. A. iersteker tijdens een Rotterdamse stu- iedag Lichamelijke opvoeding in het Ulton-hotel in Rotterdam. De hoogle- enkele dager eerder teruggekeerd een „expeditie" naar Mexico, eschreef in zijn boeiende lezing vele icetten van het onderzoek dat zowel in iederland als in Mexico bij de „proef- iloeg" is verricht. Er waren veldoefenm- len en onderzoekingen in het laboratori- im. Aan de hand daarvan zijn in Mexico ijzonder interessante ontdekkingen ge- ïvesteringsaf- an de belast- en vennoot- len genomen die een gezonde ontwikke ling van de bedrijven in de weg staan het beperken van de ii trek voor de berekening v bare winst voor inkomsten- schapsbelasting het uitsluiten van de mogelijkheid van vervroegde afschrijving; het verhogen van de vennootschaps belasting; het veroorzaken van schaarste op de kapitaalmarkt; het invoeren van kredietrestricties; ft het beperken van de termijn van af dracht van de omzetbelasting van twee maanden tot één maand; A het afkondigen van de prijzenbeschik- Discriminatie Enerzijds, zo zegt dc contactgroep, werd hierdoor de produktiviteltsstijging kunstmatig afgeremd, anderzijds veroor zaken de loonkostenstijgingen een aan merkelijke verhoging van de kostprijzen. Deze maatregelen hebben zeer dist rimi- muzikaal was hij het sterkst in het prachtig sober gespeelde Andantino, wars van sentimentaliteit en met ge voelig toucher. Zijn aanslag in de fortissimo-passages was aan de har de kant, waarbij echter opgemerkt dient tc worden, dat de vleugelklank van zichzelf nogal scherp aandeed. Door de allure die de solist in zijn spel wist te leggen, was de geweldige bijval aan het slot verdiend. De menwerking met het orkest onder Haitink was behoorlijk, al traden er. met name in de finale, wel eens wrij vingen op. De solist betrok dirigent en ensemble uitdrukkelijk in de hem gebrachte hulde. Een aantrekkelijke en blijkens het applaus gewaardeerde afwisseling bete kende het optreden van de dansers Ol- ga de Haas en Sylvester Campbell in de Pas de deux .De Witte Zwaan" uit Tsjaikowsky's Zwanenmeer-ballet. met grote kennis van zaken gerealiseerd Het begeleidende ensemble, waarbij vl olist Jo Juda en cellist Anner Bijlsma fraai solowerk leverden, werd nu weer geleid door Edo de Waart. EDISONS 1966 De officiële uitreiking der Edisons 1966 geschiedde, evenals vorig jaar, door de nu demissionaire minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Zijne Excellentie mr. M. Vrolijk. Na een vlotte inleidingsspeech. waarin de kabinetscrisis natuurlijk ook aan de orde kwam, verschenen de in de zaal aanwezige Edison-winnaars op het po dium: cellist Maurice Gendron, diri gent Istvhn Kertesz, mevr. Ilona An- dor, de Zwitserse musicus en geleerde August Wenzinger, de bas-zanger Yi-Kwei Sze, dirigent Wolfgang Gönnenwein en organist Charles de Wolff. Voor de dirigenten Dorati en Zinman werden de Edisons resp. door dochter en echtgenote in ontvangst ge nomen. Nadat de minister allen, in het bijzonder de grammofoonplatenver- spreiders, had bedankt kwam het solt van deze avond met van Hemel's Polonaise per orchestra. P. Veenstra Twee wereldrecords Gaston Roelants LEUVEN De Belgische atleet Gaston Roelants heeft vrijdag in Leuven de Australiër Ron Clarke twee wereld records ontnomen. Roelants, in 1964 in Tokio Olympisch kampioen 3000 meter steeplechase, liep de 20 kilometer in 58 min. 6,2 sec. en was daarmee 1 min. 16,5 sec. sneller dan Clarke op 27 oktober 1965. Behalve het 20 km-record vestigde Gaston Roelants ook een nieuw uur record met een afstand van 20,664 kilo meter. de wedstrijd verklaarde Roelants dat de recordverbetcringen mede te danken zijn aan zijn recent verblijf in Mexico, waar hij vorm en conditie heeft opge- H. Zon bestuurslid van de KNVB ZEIST In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer W. M. J. Notten, is de hèer H. Zon uit Rotter dam, lid van het sectiebestuur betaald voetbal, bij enkele kandidaatstelling tot bestuurslid van de KNVB geko zen. ROTTERDAM Een groep Twentse fabrikanten heeft gisteren in een aan tal „neutrale" ochtendbladen een ad vertentie geplaatst met als tekst: „Of dacht U dat God er alléén is voor Kerkmensen?" De ondertekening luid de: „gezamenlijke prot. en kath. kerken". Gebleken is, dat bij deze ad vertentie geen enkele kerk In ons land is betrokken. De advertentie is doorgegeven door een advertentie bureau in Enschede, dat er niet bij had vermeld wie de opdrachtgevers De heer W. Visser, secretaris van de raad van orde en tucht voor het ad vertentiewezen, heeft verklaard, dat als de ondertekening onjuist is zy misleidend voor de lezers is. Als by de raad een klacht zou worden inge diend, zou mogelijk het advertentie bureau in gebreke kunnen worden ge steld. Het plan van de fabrikanten zou zijn geweest een serie advertenties te laten publiceren. Meer crematies MIDDELBURG Het ledental van de Algemene vereniging voor lijkver branding is in tien jaar gestegen van 50.000 tot 125.000 en dat van de Ver eniging voor facultieve crematie van 80.000 tot 188.000. Dit zei vandaag de algemeen voor zitter van de Vereniging voor facul tieve crematie, de heer J. Hasper, op de jaarvergadering te Middelburg. H(j memoreerde dat het aantal cre maties in de crematoria van de ver eniging bedroeg in 1965. 5.700 (1964; 5.000) en dat voor dit jaar wordt ge rekend op ruim 7.000. Hij droeg altijd maatl Konfektie kon voortreffelijk zijn maar was nooit .volmaakt". Tot hij een vriend vroeg wéar hij zijn pakken liet maken. Ik laat ze niet maken, zei zijn vriend, ik koop ze op de Kroonafdeling van C a A. Hij was verbaasd, nam de proef op de som met dit Zwitserse kostuum in Schots kamgaren (Raid Welsh) modem, slank, superklasse voor 275. - Hij is zo laaiend enthousiast dat hij een vurige promotor werd van de Kroonafdeling van C a Ai promotor en...kroongetuige. Welke prijs voor welvaart betalen? (Van een onzer verslaggevers) DELFT Welke prijs moet de hedendaagse mens betalen voor zijn welvaart? Over dit thema is gisteren en vandaag een congres gehouden in de aula van de Tech nische Hogeschool, dat was geor ganiseerd door het Verbond van wetenschappelijke onderzoekers. De directeur van het Instituut voor plantenziektenkundig onderzoek te Wa- geningen, dr. J. G. van Houten, gaf een indruk van het biologisch milieu. De i heeft een harde strijd moeten voe- om zijn bestaan te verzekeren. Nu hij echter in staat is dc biologische be dreiging van zijn milieu te overwinner is hij zelf de grootste bedreiging gewor den door zijn industrialisatie (lucht- en waterverontreiniging) en landbouwtech nieken (te sterke bemesting met kunst mest, bestrijdingsmiddelen). De aanvankelijk zeer optimistische stemming over de resultaten van de be strijdingsmiddelen is hier en daar omge slagen in een zwart pessimisme. In onj land bestaan gelukkig allerlei commis sies, werkgroepen en beleidsorganen om deze gevaren tot een minimum te MEDICI TILBURG Over een mogelijk te snel tempo van invoering van de automatisering behoeft men zich voorlopig geen zorgen te ma ken. Er is meer reden tot een zekere ongerustheid over het be- natoir ten opzichte van de middengrote betrekkelijk laag tempo ervan, i kleinere ondernemingen gewerkt. In kringen van de middengrote en klei- >re industriële bedrijven is men van oordeel, dat de overheid niet alleen niet bereid is de voorwaarden te verwezen lijken die en gezonde, industriële ontwik keling op lange termijn mogelijk maken, maar tevens dat zij het bedrijfsleven ge bruikt om er de financiële middelen aan te onttrekken, die zij zelf niet elders kan vinden en daardoor het bestaan van ele bedrijven in gevaar brengt De con- actgroep verzoekt de Staten-Generaal dan ook in het belang van de Nederlandse industrie en van onze nationale waardoor ons land achter kan rakentemidden van de snelle eco nomische ontwikkeling. Als dit zo is, dan zou dit op den duur veel ernstiger gevolgen kunnen hebben voor onze werkgelegen heid, dan het snel doorvoeren van automatisering. Staatssecretaris De Meijer (sociale za ken) zei dit vanmiddag in een rede tij dens de kaderdag van het NVV gevolg te geven.1 burg. Automatisering moet daan. mede door het feit dat de atleten, die enkele dagen na dc aankomst van dr. j Biersteker en zijn staf in Mexico City I arriveerden, meteen aan een onderzoek1 konden worden onderworpen. Voor dc medicus waren er tal van leerzame aspec- ten. Uiteindelijk kon royaal worden gecon- cluaeera aat er voor een goed getrainde i atleet geen enkel gevaar is Dij het deelne men aan wedstrijden op grote hoogte. Boven alles is komen vast te staan dat i ue aaemnalingstechniek veruit het belang- rijkste is, want speciaal in het begin moet er een veel grotere hoeveeineia j lucht worden ingezogen om aan het beno- aigae aantal liters zuurstox te komen. Dit werkt een droge keel en luchtpijp in de I band. Dat geen een beklemmena. o-jna Benauwend gevoel, dat angstig kan ma- Ken. Hoewel het resultaat van alle proe-1 ven nog niet bekend is, kan zonder nteet I worden gesteld dat die angst ten onrech- Wie echter een economische ademha- lingstechmek heeft, is duidelijk in het voordeel. Dat die techniek doorslagge vend moet zijn een medicus moet die vaststellen Dij het kiezen van de Olym pische atleten, wilde prof. Biersteker be paald niet concluderen. Meer dan een adviserende stem van de medicus achtte hij niet gewenst, omdat ondanks alle proeven ook een medicus van tevoren niet kan aanwijzen wie tot een goede prestatie zal komen. Wel zal er een stren ge medische controle vooraf zijn, maar dat was bij vorig® uitzendingen ook reeds het geval. ons rekenschap geven van de sociale consequenties, worden behandeld als onderdeel van de veel meer omvattende technologische ontwikkeling. In een periode van economische groei behoeft automatisering niet te leiden tot werkloosheid, wel is er sprake van een verschuiving in de werkgelegenheid. Een en ander kan betekenen dat men meer malen in het leven van arbeidstaak moet veranderen, aldus de heer De Meijer. In het algemeen zullen de arbeidsver houdingen gedemocratiseerd worden: in geautomatiseerde bedrijven verdwijnt het verschil tussen handarbeides en beamb ten. Het aantal werknemers op de ar beidsplaats zal sterk verminderen, kon digde de staatssecretaris aan. maar in de sector van voorbereiding, planning en organisatie zal het aantal werkkrachten toenemen. Terwijl in de andere industri ële bedrijven nog 75 procent van de werknemers is te werk gesteld in de pro- duktie-afdelingen, is in bepaalde industri ële bedrijfstakken in de VS het aantal produktie-arbeiders teruggelopen tot 40 Ook zijn na Invoering van automatise ring veranderingen in werktijden en in de beloningssystemen te verwachten. Er zal meer In ploegendiensten en continudien sten moeten worden gewerkt, daar de kostbare machines so min mogelijk onge bruikt mogen staan, aldus de heer Det Meijer. capaciteiten van de normale mensen te overbruggen", zei prof. dr. R. L. Zielen- huis, hoogleraar aan de Universiteit Amsterdam. Tot opzekere hoogte kan de mens zich aanpassen aan een hem wezensvreemd milieu. Maar bij onze snelle technolo gische ontwikkeling is de fysiologische aanpassing niet snel genoeg om bfj te blijven. Men dient hier de aanpassing te zoeken door sociaal-culturele maatrege len, aldus prof. Zielhuis. Op de wetenschappelijke onderzoeker We kennen allen de toenemende lucht verontreiniging, het vervuilen van om water, de gifstoffen In voedsel, de ge volgen van massificatie. Dat maatregelen maar al te vaak te laat worden genomen kan berusten op het eenzijdige overheer sen van economisch sociaal belang, een te eenzijdige Instelling van specialisten, een daarmee samenhangende onjuiste vi ste op de toekomstige ontwikkeling. Prof. dr. J. Heering uit Leiden vroeg zich at waarop de mensheid mikt Voor op moet zijns inziens blijven staan, per soonlijk leven, inclusief solidariteit en verdraagzaamheid. Wij zullen de econo mie scherp op haar dienende functie moeten controleren. Het persoonlijk le is in de snel wisselende cultuur slechts mogelijk met behulp van inner lijke en uiterlijke training, dus met een zekere mate van ascese. Stelende havenarbeiders veroordeeld AMSTERDAM Voor de tweede keer binnen drie dagen is een ploeg Amsterdamse havenarbeiders door de politierechter veroordeeld tot gevange nisstraffen wegens diefstal en heling an goederen uit een havenloods. Gistermiddag kregen zeven arbei ders, variërend in leeftijd van 21 tot 43 jaar, gevangenisstraffen variërend van zes maanden waarvan twee voor waardelijk tot vijf weken waarvan drie voorwaardelijk. Er was maar 1 arbeider met een blanco strafre gister. Dc leider van de groep, een reepsgast, merkte op „dat alle bazen wisten dat ze stalen". De bazen maak ten zich niet druk omdat een schade-as suradeur de schade lydt. De politie rechter meende, dat „er een smet was geworpen op de Amsterdamse haven". Tot de gestolen goederen behoorden onder meer autobinnenbanden bier, chocolade, wenkbrauwstiften, poederdo zen en kinderbadjes. huis i in beslag heeft genomen. Bovendien nam de politie de stencilmachine cn de ge- *encils «nee.. HAAGSE POLITIE PAKT 3 PROVO'S (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Haagse politie heeft vrijdagmiddag drie Jongelui aan gehouden die In de binnenstad het blad van het zogenaamde Haagse Provota- riaat verspreidden. Het blad. Lynx 2 genaamd, bevatte een aantal rechtstreekse beledigingen aan het adres van het Koninklijk Huis. De drie jongelui, resp. 20, 21 en 22 jaar oud zijn ingesloten In afwachting van nader te nemen maatregelen. Naast beledigingen aan het adres van het Koninklijk Huis beVat het blad een groot aantal beledigingen aan het adres van particulieren. De meeste artikelen zijn ondertekend. De politie vermoedt, dat bij de drie jongelui die zijn aangehouden, ook de schrijver van een aantal beledigingen is. Nader vernemen wij, dat de politie isteravond In een particulier huis cn- ele hon< a beslag de politK bruikte a Koninklijke Marine moderniseert DEN HAAG In 1968 zal de Ko ninklijke Marine de bouw van twee nieuwe onderzeebootbestrijdingsfregat- ten aanbesteden. De schepen zullen in 1973 in dienst worden gesteld. Ze krij gen een hoogst effectieve, in Neder land ontwikkelde, zogenaamde 3-D-ra- dar, een vaste sonar onder de kiel, een variabele „depth sonar" en een grond lucht geleide-wapensysteem. Dit gelei de-wapensysteem voor „Tartar" raket ten is van Amerikaanse origine. Verder zullen de schepen worden uit gerust met een voor de lange afstand geschikt onderzeebootbes tri jdingswa- pen. De bewapening wordt gecomple teerd met doelzoekende torpedo's, een snelvurend automatisch kanon van mid delbaar kaliber en met een onderzee- bootbestrijdingshelikopter. Elk der fregatten krijgt een beman ning van 310 koppen. Het machinever- ïogen zal 37.000 PK zijn en de maxi- ïale snelheid ligt bij 28 zeemijlen per Mevrouw Spoor reed 3 dagen naar Ermelo ERMELO In aanwezigheid van Prins Bemhard, inspecteur-generaal der Koninklijke Landmacht, heeft me vrouw H. T. Spoor-Dijkema gisteroch tend in de legerplaats Ermelo een borst beeld onthuld van haar overleden echt genoot, generaal S. H. Spoor, Comman deur Militaire Willemsorde. Met deze onthulling werd de. bij ministeriële beschikking vastgestelde, naamgeving van de legerplaats in Generaal Spoor- kazeme een feit Mevrouw Spoor-Dijkema was voor deze gelegenheid speciaal met haar personenauto uit het Spaanse Malaga drie dagen onderweg geweest Proces-verbaal voor Lurelei EINDHOVEN Voor gisteren bekendge- Slechts een zeer klein j de oorlog en zelfs nog maakt. gedeelte van de onder tien Jaar geleden, In veel bedrijven laat vraagden meende dat AMSTERDAM De politie van het moesten wij hard wer- de onderlinge verhou- de betaling in de textiel- j bureau Leidseplein in Amsterdam k*n. maar het was ge- ding van de arbeiders industrie te gering is. j heeft gistermiddag in opdracht van de "Uig. We hielpen elkaar veel te wensen over. vVat de Dromotiekan- officier van justitie en hoofd van het en gingen's avonds moe Men klaagt over jaloezie h-treftit He w»rir hoofstedelljk Arrondissementsparket, 1 maar fluitend naar huis. en gebrek aan kame- nemer neasimistinrh ue mr. J. F. Hartsuiker, proces-verbaal op- Nn is het werk minder raadschap. Men gunt atemd. ge- gemaakt tegen de cabaretiers Kriel we hebben niets een ander niet dat hij 1 de tekstschrij- Volgens de officier komen in het lied je „Arme ouwe" van het nieuwe Lurc- leiprogramma „Relderelderel", dat don derdagavond in première ging, passa ges voor die beledigend voor de Konin gin zijn. Het betreft hier artikel 111 van het Wetboek van Strafrecht: opzet telijke belediging van Hare Majesteit de Koningin. Het liedje, dat werd geschreven door Guus Vleugel, wordt gezongen door Gerard Cox. Eric Herfst is de leiderd van het Lurelei-cabaret. meer voor elkaar over een hoger tarief haalt. Naarmate de ontwik-, en zijn 's avonds gees- In de meeste bedrijven keling van de arbeiders telijk moe. Dan kunnen verwacht men weinig zal toenemen wordt we alleen nog maar naar resultaten van overleg meer cn meer ingezien het kastje" kijken. met een tussenpersoon, dat voor een betere po- Dit is een klacht van De arbeider wil het sitie meer kennis nood- een oudere werknemer liefst zelf met de direc- zakelijk is. Er is ech- die de directeur van de teur te maken hebben, ter te weinig bereidheid Zuidoost-Brabant, de Het tariefloon wordt de achterstand in ont- heer H. E. van Ginniken, unaniem veroordeeld en wikkeling in te halen, vaak te horen kreeg aucn 2jen Vü8t joon aIg Volgens dc heer Gin- Als iedere. rijn neken kunnen de mees- vereniging ingestelde twgt doet, moet voor een te grieven worden ge- enquete. De resultaten gelyk soort werk gelijk rangschikt onder maat- van dit onderzoek zijn betaald worden. schappelijke problem».

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11