Kerk moet vóór alle dinger het evangelie verkondigen JElk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar! Universiteit laakt satire Keizer Haile Selassie in Berlijn: Nieuwbouw officieel in gebruik genomen PREMIE SPAARPLAN Ds. Landsman verdedigt de hervormde synode Uw probleen is het onze.... DONDERDAG 27 OKTOBER 1 ivoor indaag Toen dacht Micha: Nu weet ik, dat de Here mij zal weldoen, omdat ik een Leviet als priester heb." (Richteren 17 13) Een zekere Micha steelt elfhonderd zilverstukken van zijn moeder. Zij vervloekt de onbekende dief en bang geworden geeft zoonlief her geld terug. Moeder is zo blij, dat zij het hele bedrag aan de Here heiligt. Nu ja, elfhonderd... Bij nader in zien wordt het offer beperkt tot tweehonderd. De smid maakt voor het geld een beeld, efod en terafim. Micha richt een mooi tempeltje in. Hij wijdt een van zijn zoons tot priester en zo heeft hij zijn privékerkje opgericht, dwars tegen Gods geboden in. En wat gebeurt er dan? Zowaar komt een werk loze Leviet op bezoek. Micha biedt hem een flink tractement en hij neemt het beroep aan. Een vreemd verhaal. Meer iets voor de apokriefe boeken, zouden wij zeggen. Wat heb je daar nu aan voor je geloof? Toch wel. Want die uitroep van Micha ,J1u weet ik, dat de Here mij zal weldoen" bewijst, dat dit een man was, die eigen lijk vlak naast ons staat. Hij vertrouwde zijn zelfbakken godsdienst niet. Hij wilde zekerheid hebben, dat God met hem was. Wat is hij blij geweest met de komst van die Leviet. Zo iets kon toch niet toevallig zijn? Dat was een teken uit de he mel, dat God hem goedgunstig was. Wij hebben soms ook die neiging, om uit dergelijke „tekenen" te weten te komen, of God het wel goed vindt wat wij doen. De wens is dan meestal de vader van de gedachte. Maar het loopt meestal slecht af. Dat blijkt ook uit het vervolg van het verhaal van Micha. Wij lezen vandaag Psalm (Van onze ortderwijsredactie) UTRECHT Het dagelijks bestuur van de rijksuniversiteit te Utrecht heeft bij monde van de rector magnifi cus tegenover de redactie van Tropho-; nios zijn scherpe afkeuring uitgespro- ken over de publicatie waarin op sati rische wijze de val van het kabi net-Cals werd weergegeven (in een ver gelijking met de Kruisiging). Beroepingsuerk NED. IIERW KERK Beroepen te Scherpenzeel (Fr T. J. Drent te Middelbert 'Gr.): te Melissant (toez.): kand. P. H. v. Harten te Wou- brugge. GEREF. KERKEN Beroepen te Zuidland: W. H de Boei woonachtig te Vlaardingen: te Holland- scheveld: P. S. Veldhuizen te 't Harde. Bedankt voor Tiel: P. v. d. Veen te Roosendaal: voor_Wormerveer (vac. drs P. Noomen»; sen (NB.' (Van onze kerkredactie bracht een groet over namens alle Ber- lijnse kerken. Vergeet bij uw bezin- BERLIJN Evangelisatie is tie taak van tie hele kerk, en niet t^^td^p'h^rtij?1«ui'pMsid«nt alleen van een aantal vakmensen, zei dr. Carl F. H. Henry bij de opening van bet wereldevangelisatiecongres. En prompt stond dr. Billy Graham, de bekende Amerikaanse evangelist zijn plaats af aan keizer Haile Selassie, die speciaal uit Ethiopië was overgevlogen 0111 als eerste spreker de conferentiegangers voor te houden, dat kerkelijke eenheid noodzakelijk is. wil de boodschap van genade in de wereld gehoord worden. De keizer sprak in zijn moedertaal Goldschmeding te Dus-1 en dat was een weloverwogen spelde- prik van de organisatoren van deze eon- GEBEE. KERKEN .vrttrrm.t in bepaald soort superior- nteitsgevoel, dat sommige Amerikanen Aangenomen naar Bergentheim ize niet vreemd is. Nu was iedereen ge- p.): M. Heemskerk te Zevenbergen, die dwongen om naar zijn koptelefoon te ^dankte voor Surhuisterveen-Opende grijpen. En dat was op een congres, en voor Drog.h.m „ur hr, Ense|s toch „el h„, st.rk CHRIST. GEREF. KERKEN domineert, geen slecht begin. i-Gravenhage-Zuid. Op dit congres was dat een oproep tot eenheid van keizer Haile Selassie, een -1 oproep om bij de bezinning de prak- tijk niet te vergeten van bisschop Otto Dibelius. en een symbolische oproep van de organisatoren, om het ene evan gelie in vele talen over te zetten. NATIONAAL Ook dit congres begon met een ope ningsprocessie. Dat is in deze tijd nu eenmaal nodig om ook de televisie aan beelden te helpen. Maar er was een opmerkelijk verschil met de processies, I die wij op vergaderingen van de We reldraad van kerken hebben gezien. Daar overheersten de toga's en stola's, de kerkelijke kleuren, (Van een onzer verslaggeefsters) A RNHEM Met een flinke vaart rolt een invalidewagentje van de heuvel af. Er zit een meisje in en de palfrenier die achterop staat is haar vriendin. Twee jongens van een jaar of tien lopen tegen elkaar op te scheppen. In de gang beweegt een leidster vakkundig een nieuw karretje voort: ,,'t Gaat nog moeilijk, maar ik moet het eerst zelf kunnen voor ik ze erin laat". Het zijn zomaar een paar opnamen van de Johanna Stichting, het revalidatiecentrum voor kinderen, waarvan de nieuwe gebouwen nu geheel gereed zijn gekomen. Hier kwamen de afgevaardigden in minder-valide kleuters, jongens en hun nationale klederdrachten. De Indi- meisjes uit Arnhem, die in steeds' aanse verentooi en de Zuidamertkaanse groter getale worden behandeld of een van de onderwijsinstellingen van de stichting bezoeken. Vijf typen van buitengewoon onder wijs worden gegeven: kleuteronder wijs, lager onderwijs, mulo-onder wijs, lager technisch onderwijs voor ziekenhuis en Het Dorp woon-, werk- en leefgemeenschap voor blijvend lichamelijk gehandicap ten. Het is een aangepaste maatschap pij, een gewone wijk van Arnhem. sombrero ontbraken niet. Op deze wijze getuigde het congres bij voorbaat al: het gaat ons hoe belangrijk ook niet in, de eerste plaats om de wijze waarop het evangelie beleefd wordt in de kerk. maar om de wijze waarop het ver taald wordt voor de wereld. EENHEID Keizer Haile Selassie hield dit ge mengde publiek van voor- en tegen standers van de Wereldraad voor, dat kerkelijke eenheid noodzakelijk is. Dan kan de kerk haar belangrijkste taak eerst recht vervullen: de verkondiging van de boodschap van genade in deze wereld. Hij herinnerde aan de ontdekkingen van de wetenschap, aan de successen, die geboekt zyn bij het onderzoek van het heelal. Maar wat zal het einde zijn, vroeg hij zich af. Zijn we tooh weer bezig een nieuwe toren van Babel te bouwen? De mens is altyd geneigd om eigen betekenis en eigen werk te over schatten. Maar als hy zyn Schepper vergeet, kan zijn werk geen vrucht dragen. Zelf, zei hij, had hy by zyn troon- bestijging de belofte afgelegd om niet alleen te zorgen dat zijn volk een wel varend volk zou worden, maar ook om de geestelijke erfenis weer te ontwik kelen. Laat ons opstaan, zo riep hy in zijn slotregel de vergadering toe, om weer de yver en de overgave te zoe- ken, die de apostelen de wereld ir. deden gaan om hert evangelie te ver kondigen. Financieel en bestuurlijk los van Het Dorp Vanmiddag werden door de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid. dr. A. J. H. Bartel», hel hoofdgebouw en de observatiekliniek met het medisch centrum officieel ge opend. In 1959 waren er de plannen voor de uitbreiding door het bouwen van een para-medisch therapiegebouw, een mu lo-school. een lagere technische school.; een vijfde woonpaviljoen. een observa tiekliniek met een medisch centrum en een hoofdgebouw. Tevens werd In dat jaar de noodzaak ingezien voor de op richting van Het Dorp. waar nu nog de hamerslagen de lucht in knallen, maar dat over enkele weken de eerste inwo ners hoopt te ontvangen. In zes jaar tijd is aan de verlanglijst voldaan. De gebouwen zijn er gekomen en het resultaat is een complex, dat als voorbeeld voor binnen- en buitenland kan dienen: een modelinrichting. Oprichting Reeds met de oprichting in 1900 was men vooruitstrevend. Op initiatief van de medicus dr. W. Renssen werd de Johanna Stichting een feit. Haar naam herinnert aan de eerste directrice, zuster Johanna van Ness. De unieke doelstelling voor die tijdi was „lichamelijk gebrekkige kinderen uit het gehele land en van alle gezind- j ten op te leiden Itot nuttige leden van de maatschappij Dit gebeurde langi voordat in Nederland sprake was van] revalidatie. Zij wel vermeld, dat deze| term eigenlijk van na de laatste oorlog; is. Van toen af is men over het alge-j meen meer aandacht gaan besteden aan de zorg voor minder-validen. Van de resultaten van diepgaande studie van de laatste jaren heeft de Johanna Stichting gebruik gemaakt, wat in de aangepaste outillage tot uit drukking komt. Een van de belang rijkste factoren van de revalidatie is de observatie aan het begin. In 1961 is begonnen met een systeem hiervoor. ..Niemand dient gerevalideerd te wor den voor hij is geobserveerd", meent dokter A. Klapwijk, arts voor revalida tie en geneesheer-directeur. Kliniek In de nieuwbouw is een kliniek hier voor. Na vijf jaar proefdraaien is men overtuigd van de noodzaak en dat deze zal voldoen. Gemiddeld is de observatieduur twee maanden. Geen enkel facet van het „zijn" van het kind wordt overgeslagen. Op het eerste gezicht is het namelijk niet te! zien of hij erg of niet erg is gehandi-i capt. Zestig procent van de gehandi-j capte kinderen zijn dit bij de geboor- te al. zestig procent daarvan heeft een hersenbeschadiging en twintig procent van de spastische kinderen is gehoorgestoord. De bedoeling van dr kliniek Is ren zo volledig mogelijk inzicht te krijgen in de revalidatlemogelljkheden van mindrr-vallde kinderen rn een vroeg tijdige opname van ernstige revallda- tiepatienten. die anders te iang in een algemeen ziekenhui* zouden moe ten blijven. De nieuwe kliniek bevat 24 bedden. Per 1 juli 1960 werd de Johanna Stich ting door het ministerie van Sociale Zaken cn Volksgezondheid en de Zie-1 kenfondsraad als revalidatiecentrum erkend. Hierdoor kunnen patiënten: voor rekening van de ziekenfondsen, een revalidatiebehandeling krijgen. Het totaal aantal bedden van het een- trum bedraagt 184. Opname is moge-1 lijk jongeren uit geheel Neder-; jongens en nijverheidsonderwijs Beide stichtingen hebben wel nauwe voor meisjes. Uiteraard wordt dit on- banden, omdat Het Dorp in feite een dcrwijs op aangepaste wijze gegeven. kind is van de Johanna Stichting Daarom kan Het Dorp aan de overkant van de Johanna Stichting een wijk zijn. omdat de Johanna land. Aanvragen dienen gericht te elkaar gescheiden. Zij verschillen! Stichting de medische behandeling worden aan de geneesheer-directeur. Ook niet-opgenomen patiënten maken van de revalidatie gebruik. Het zijn dan ook wezenlijk van elkaar. De] Johanna Stichting, een revalidatiecen trum, is eigenlijk een gespecialiseerd1 op zich neemt. De Johanna Stichting heeft zelf de kosten van de nieuw bouw betaald. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouwnadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100.2). belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van f 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250 Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50. Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van f 25, een levensverzekering of spaarkas inschrijving: obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extral Er is er vast wel één die juist u past. Wie? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste f 15.000, was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren. Banken. Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT VOORBEELD De emeritus-bisschop Otto Dibelius de Wereldraad van kerken zich verzet had tegen een studieafdeling voor evangelisatie, omdat, zei hij, er alleen gestudeerd kan worden, als er daadwerkelijk wordt geëvangeliseerd, Maar, voegde hij er aan toe, u bent in het gelukkig bezit van een goed voor beeld: dr. Billy Graham. Hij kon het niet nalaten voor dit ge hoor ook te getuigen van zijn kritiek op de moderne, radicale theologie. In tijd, zei hij, laten vele theologen zich leiden door de tijdgeest in plaats van zich te laten gezeggen door de heili ge geest, maar van protestdemonstraties tegen de radicale theologie, zoals van „Kein anderes Evangelium", verwacht te hij geen heil. Die kunnen pas gehou den worden, als er eerst jongere theo logen opstaan, die een beter evangelie hebben. En als er in onze tijd, waarin een duidelijk gebrek is aan duidelijke prediking van het evangelie, die bij belse boodschap klaar gebracht wordt, dan doet de kerk er goed aan om stil te zijn en voor deze predikers te bidden. Pas 's avonds kwam dr. Graham aan het woord. Hij herinnerde aan het we reldzen dingscong res dat gehouden werd in Edinburg in 1910. Toen was de leus: evangelisatie in deze generatie. In vele delen van de hedendaagse kerk leeft een groot verlangen naar eenheid, ver volgde hij, maar de opdracht van de Heer om het evangelie te prediken, wordt maar al te vaak vergeten. Wilt u eenheid, riep hy zijn gehoor toe, ga dan evangeliseren. Maar. vervolgde hij, belangrijker nog dan organisatorische eenheid is dat de kerk weer een gees telijke opwekking beleeft. Is een dergelijke Réveilbeweging in de kerk van vandaag mogelijk, vroeg hy zich af. Sommigen geloven van niet. Naar hun mening beleven wij de eindtijd, maar Graham wilde daar niet van weten. De Heilige Geest heeft zich niet teruggetrokken en zo lang de Hei lige Geest aanwezig is heeft de kerk dezelfde mogelijkheden als in de apos tolische tijd. Billy Graham in gesprek met de eregast van het Berlijns congres, keizer Haile Selassie. Antwoord op „Open Brief" over School-Slag „Het zou toch wel bijzonder jam mer zijn dat elk goed woord voor het christelijk onderwijs van de zijde van de kerk en elk verzoek aan de gemeente om dit te steu nen, van de zijde van het open baar onderwijs zou worden ge zien als het schaden van de een heid van de hervormde gemeente en als een terugzetten van de klok". Aldus reageert de secretaris voor algemene zaken van de her vormde synode, ds. F. H. Lands man, in Hervormd Nederland op een „Open Brief" van de Vereni ging van christelijke onderwijzers aan openbare scholen, waarin deze hun verontrusting erover heeft uitgesproken, dat de her vormde synode de actie School- Slag steunt. De actie School-Slag is erop gericht om in Nederland ƒ5 miljoen bijeen te brengen voor steun aan christelijk on derwijs in vijf werelddelen. Ds. Landsman wijst erop dat in de gezamenlijke aanbeveling van de her vormde, de gereformeerde en da christelijk gereformeerde kerken tot steun aan de actie School-Slag wel de gelijk een voorbehoud is gemaakt. Dil voorbehoud dat „alle ondergetekenden over alle beoogde doeleinden niet ge lijk denken", is afkomstig van het mo deramen van de generale synode dei Nederlandse Hervormde Kerk. zo ont hult ds. Landsman. Geen bezwaar Ds. Landsman kan het bezwaar -van de christelijke onderwijzers aan open bare scholen niet delen, dat 20 pet. van i de opbrengst van School-Slag naar hei christelijk onderwijs in Nederlanr gaal „Dat geld is bestemd voor het christe lijk buitengewoon lager onderwij. (voor het geestelijk en lichamelijk ge handicapte kind). waarvoor grot* kosten moeten worden gemaakt en waarin niet door bijdragen uit de pu blieke kassen wordt voorzien. Daar kan geen zinnig mens bezwaar tegei hebben, ook al zou dit indirecte propa ganda voor de christelijke school zijn" schrijft ds. Landsman. Hij is het evenmin eens met het be zwaar van de christelijke onderwijzers aan de openbare scholen, dat „School-Slag" zich inspant voor christe lijk onderwijs in de ontwikkelingslan den. Ds. Landsman schrijft: „Als van de zending uit of door de inheemse ker ken scholen worden gesticht, kunnen wij ons moeilijk indenken dat dit in een niet-christelijk land scholen zou den zijn waarop het Evangelie onder de korenmaat zou worden gezet." Hij voegt eraan toe dat het de vraag is, of het de specifieke taak van de christe lijke gemeenten in Nederland zou moe ten zijn, om het islamitisch of „neu traal" onderwijs in ontwikkelingslan den te steunen. PRIESTERS LEVEND BEGRAVEN TIENTSIN Vijf Chinese rooms- katholieke priesters zijn hier deze maand ter dood veroordeeld door volksgericht en levend begraven. Dit bericht, dat gisteravond door de Vaticaanse radio werd uitgezonden, is afkomstig van het rooms-katholieke persagentschap Kipa, dat verder geen bijzonderheden gaf. Het zei alleen, dat het meegedeeld werd door een oog getuige, een Chinese rooms-katholiek. die thans China heeft verlaten. Duitse commissie bestudeert vragen rond theologie BERLIJN De door de raad van de Evangelische Kerk in Duitsland benoem de commissie voor Schrift en Verkondi ging is verleden week met haar werk zaamheden begonnen. Deze commissie zal zich moeten beraden over de problemen van het theologisch onderzoek en de verhouding daarvan tot de verkondiging in de gemeente. Theologen van verschil lende modaliteit uit beide delen van Duitsland hebben er zitting in. Gezien de kritiek van de kant van „Kein anderes Evangelium" op de moderne theologie wordt de arbeid van deze commissie in Duitsland van bijzonder belang geacht. Brieven die niet zijn voorzie] van naam en adres bunnen nie in behandeling worden genomen Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaax- in verband staan moeten in afl zonderlljkc brieven worden geil steld. Per brief dient een gnldeil aan postzegels te worden ingeslol ten. Vraag: Een vrouw huwt met #1 weduwnaar met kinderen in meenschap van goederen. De rr»a< had een klein bedrijf, dat wei ir' opleverde en waarop 5.000 ao» terstallige belastingschuld drukjE Deze belasting is thans afbetaald \g het beslag op de inboedel is opgeDE ven. De vrouw verdiende wat bij c kon haar eigen kleding betalen, ik kinderen waren bij het sluiten vt het tweede huwelijk op kleuterlet tijd en zijn thans volwassen of h, na volwassen. Het bedrijf is gaf vooruit gegaan maar de vrouw nog steeds genoodzaakt haar eit.1 kleding te verdienen. Hoe is de pa tie van de vrouw, wanneer de m' overlijdt? Krijgt zij wat van de L. boedel en het spaargeld dat hiT man nalaat? Hoe gaat het met klT ne geschenken die zij in haar levfP heeft ontvangen. Op welke leeftl heeft de vrouw recht op weduw?e pensioen? El Antwoord: Men kan veilig concf01 deren, dat de man niets ten huw81 lijk meebracht en dat de schuld f' lijk stond aan de toenmalige waar0' van het bedrijf of deze overtn_' Ook zal de vrouw wel niets hebif meegebracht In dat geval heeft f vrouw bij overlijden van de recht op de helft van de meenschappelijke boedel. De and helft is nalatenschap en daarw erft zij een kindsdeel. Bovendf kan de man haar een levensond houd nalaten. Overleg met een n(\,< ris is zeer gewenst De vrouw hev bij overlijden van de man rechtte inboedel te behouden tegen vergif ding of verrekening van de waanfc Ditzelfde geldt voor haar l4e dingstukken, kleinodiën, -«r reedschappen voor haar beroep, tfeij kerijen, verzamelingen van kii en wetenschap en papieren of fe< denkstukken, die betrekking hebn-i op haar geslacht. Zij heeft recht tt AWW-pensioen als zij invalide isioi 40 jaar of ouder op de laatste dp van de maand, waarop de man ovh lijdt. Zij heeft recht op tijdelipr uitkering van 6 maanden als zij j<£l ger is dan 27 jaar en voor elk j%s dat zij ouder is dan 26 jaar komtiv een maand bij. e: Vraag: Waaraan ontleent de fisijn het recht voorlopige aanslagen heffen op nog niet gerealiseerd ink men? Is deze roofbouw op nog onrp wis volksbezit bij de wet ger geld? Antwoord: Het is niet de taak \i deze rubriek in te gaan op de rte rites van een wettelijke regeling. J.S ridisch berust de heffing van voorle pige aanslagen op de artikelen llih volgende van de Algemene wet inP ke rijksbelastingen van 2 juli 19* gewijzigd 2 juni 1965 in verbal met artikel 9 van diezelfde wet, wty ke reeds de oplegging van voorloC, ge aanslagen aankondigt. In het L gemeen worden deze aanslagen op|a legd in overeenstemming met i voorlopige aangifte, doch artikel (d geeft de inspecteur het recht van 4 aangifte af te wijken of de aansfc] ambtshalve vast te stellen. Indkrl de grootte van de belastingschp pas is vast te stellen na afloop een tijdvak, mag de inspecteur ifl inachtneming van door de miniSv vast te stellen regels een voorlopjü Bijna 170.000,°, voor NBG-actie,e I dat het Nederlands Bijbelgenootsctf j heeft ontvangen in het kader van 1" actie „Niet bij brood alleen", nadert de 170.000 gulden. wi Deze actie was bedoeld om financitn i mogelijkheden te scheppen voor «ij intensivering van goed bijbelgebm Maart volgend jaar start onder dezen- de naam een nieuwe actie, ditmaal rilt van financiële aard, om langs alleik wegen het luisteren naar de Bijbel aio te moedigen. H- NIEUWE ROMAN VAN NELLY VAN DIJK-HAS Over enkele dagen verschijnt er we roman van deze bekende schrijfstb De titel is „Mijn kleine zuster". In dit boek wordt de lezer geconfrontec met een boeiend en aangrijpend gegev* de verstoting van het stiefkind. De jonge weduwe-met-kind hertrouj met een jeugdvriend. De man wreekt 2" dwaze jaloersheid op het kind De spi ningen in de huwelijksverhouding bert „Mijn kleine zuster" van Nelly Has verschijnt i.. de V.C.L.-seri voor de abonnees van deze ser f 3.25. Voor niet-abonnees is de prijs Het geïllustreerde prospectus van i V.C.L.-serie is gratis verkrijgbaar bij el^/

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2