Sleutels Conserven Weekagenda 100 jaar geleden op Botermarkt geboren Dokter Van Swol fluit invaliden het water in Lovende woorden voor en van dr. Schneider LFC-STUDENTEN VOLGENDE WEEK Wat te veel vuurwerk in Handels Firework music Smaakvolle show voor Leidse huisvrouwen nieuwe leidse courant WOENSDAG 12 OKTOBER 1966 Woensdag Doopsgezinde kerk. Pieterskerkstraat, [eslfr t.30 uur: oecumenisch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 jreekuur sociaal raadsman. Schouwburg, 8 uur: extra toneelvoor- elling K. en O., Studio met drie een- .i. terseizoen, medewerkign Sempre Avanti'; IW en Jolig, DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur in MNed. Comedie met „De dame uit Maxim". J ve SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: 1 Residentie-Orkest, met pianist. Donderdag Nieuw-Minerva, Vrouwensteeg 11, 8 ur: afd. Leiden EXPOGÊ, pastoor H. M ërëgÏBtoehnga, met beelden en een praatje ■agtkngs de Berlijnse muur en het IJzeren nth Gordijn. i DEN HAAG Lutherse kerk, 8 uur: iu ^orgelconcert Dirk Zwart. Vrijdag 14 oktober) L.H.J.-gebouw Levendaal 101: tiener- gelsoc. 't Venster, vertoning film „De her berg van het zesde geluk". Gehoorzaal, 8 uur: Ballet Russe Irini kjebina, voor groene kaarten K. en O. ieda Vredeskerk, Burggravenlaan, 8.15 uur: 'oon loneelgroep Imperium met „De jongen s, 0«net de kar". dlai De Lakenhal, 4 tot 6 uur: receptie ewa euwfeest Sleutels Conserven, tuga Aula Kagerstraat, 7.30 uur: Ende dispe- k, C eert niet" (Louise de Coligny-H.B.S.. i d peningsavond. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: laagsche Comedie met „Een zondag in v.{ few York". m DEN HAAG Diligentia, 8.15 Ie Nieuwe Komedie met „Romeo en inmiui Zaterdag <15 oktober) LHJ.-gebouw Levendaal 101: jonge- renjoc. 't Roefje, vertoning van film „De herberg van het zesde geluk". Breestraat 19: jongerensoc. Boemerang, Russische avond. Hockeykantine Roomburg, 8 uur: jazz concert kwartet Dick Vennik (Leidse aa-sociëteit Folk Beat 14). Na afloop am-session Leidse jazz-musici. LEIDERDORP: R.CJj.-terrein Hoogma- eg, 7.30 tot 8.30: show van wereld- ampioen K. en G. Leiden ten bate van restauratie Hervormde kerk Leiderdorp [alleen ingang Hoogmadeseweg, ƒ1,50 olwassenen, ƒ0,75 kinderen tot 15 jaar). DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: laagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: k Nieuwe Komedie met „Romeo en Ju- Dagelijks in Den Haag Theater Pepijn, 830 uur: cabaret van Vliet, behalve maandag. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Aimez- Brahms? (18 jr). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Sherlock dimes contra Jack the Ripper (14 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hoe steel een miljoen? (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefhebben 8 jr). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Een vreem- sling in Sacramento (14 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Chinese onturen in China (alle leeftijden). Films van donderdag af Camera (2 en 7.30 uur): Ia dolce vita jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Angelique jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Hoe steel een miljoen? (alle leeftijden). [Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Zij zyn (18 jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): Het gang- isje (18 jaar), inon (2.30, 7 en 9.15 uur): Modesty (14 jaar). Welke apotheek? Tentoonstellingen apenburg 73: Leids Academisch Kunst- werk van Sam Middleton. ïaavezalen, L. Vrouwenkerksteeg f jchilderijen en tekeningen van Gerard [|Wit (van 1 tot 23 okt., 's middags van T® tot 5.30 uur. 's avonds van 7.30 tot 9.30 museum van Oudheden, tot en jt 10 oktober: ..Kunst voor de eeuwig- Egyptische tekeningen en schilde- n uit de nationale verzamelingen IJ België en Nederland Lakenhal: werk van Co Westerik I Wout van Heusden. van 17 sept tot WASSENAAR: Kunstzaal Heuff, Hof- 7, aquarellen en tekeningen van "bert Jochems en plastieken van To» van den Haak. van 17 okt. 3 nov., Jl. van 105 u.. ook dinsdagavond 8 tuur; zondags gesloten PUNSBURG Vrijdagavond om Pit uur spreekt ds. B. Haverkamp r Groenekan in de zaal achter de F' geref. kerk voor de hervormde elisatie. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN De heer F. H. Nieuwenhuizen (64), directeur van de een eeuw geleden door zyn grootouders gestichte Sleutels Conserven N.V.. kan over het inblikken van groenten en fruit vertellen op een wjjze, die je doet vergeten, dat het ook nog ergens zijn boterham is. Een goed belegde boterham zelfs, ondanks de minder rooskleurige toestand waarin vele an dere bedrijven op dit gebied zijn komen te verkeren. Met veel tam-tam wordt deze en komende week het eeuwfeest van dit familieconcern gevierd en de gezondheid straalt gewoon van het feestprogramma af. Door hard te werken en goed zijn hersens te gebruiken, is de heer Niewwenihmzen, die een uitgespro ken sdhnmdere kop heeft, jong ge bleven en zijn bedrijf mèt hem. Hij weet zich geruiggesteund door twee al èv.en enthousiaste zoons, A. D. (29) en F. H. jr. (31) Nieuwenhui zen, en door 280 trouwe personeels leden. De oudste zoon is bedrijfslei der in de mevenfabriek te Helden Panningen, die midden in het tuin bouwgebied rondom Venlo staat en waar ook een 25-tal Marokkanen werkt. Cholera-epidemie Als de heer Nieuwenhuizen sr. iets aanpakt, dan doet hij dat goed een positief familietrek je waarschijnlijk. Hij vertelde me van zijn grootmoeder, mevrouw Segaar, die in de zestiger jaren van de vorige eeuw met haar man een druk beklante zaak in tuin- bouwspeoialiteiten dreef in het pand Botermarkt 20, waar nu Gerzon huist. Voor het merendeel werden de in de winkel verkochte primeurs op eigen land geteeld. Dat land lag buiten de stadswallen en omdat er vaak vroeg moest worden geoogst, kreeg de fa milie Segaar in 1852 de sleutels van de kleine deur in de Morspoort in bezit. Na het overlijden van haar man, hertrouwde mevrouw Segaar met de heer Nieuwenhuizen, die zich speciaal met de tuin bemoeide. In 1866 werd in de winkel aan de botermarkt de eerste zelf ingeblikte groente verkocht. Uit die paar handgemaakte blikjes groei de het nu feestvierende bedrijf. Di recte aanleiding tot het gaan inblik ken in 1866 was eigenlijk de toen heersende cholera-epidemie. Blikjes van 80 jaar oud Zoals alle vakmensen van vroeger, waren ook de Van Nieuwenhuizens perfectionist. Toen twintig jaar ge leden bij een verbouwing in het be drijf aan de Morsweg een honderdtal blikjes conserven uit de tachtiger ja ren van de vorige eeuw werden ge vonden, bleek de inhoud nog niets aan kwaliteit en smaak te hebben verloren. Steeds weer werd zo'n blikje opengemaakt om dat te bewijzen. Om dat er nu nog maar dertien blikjes gek van opkijkt als er op één werkdag een kwart miljoen blikken met con serven de band verlaten, moet nie mand buiten de fabriek nog verwach ten. dat de blikjes anno 1966 ook zo'n tachtig jaar meegaan, vertelde de heer Nieuwenhuizen me. Me» vijftien of twintig jaar is het nu wèl bekeken en dan moet de groente nog niet „agres sief" zijn- De massa-produktie werkte het zuinig-zijn met tin in de hand. Geheim De heer F. H. Nieuwenhuizen, directeur van de een eeuw ge leden door zijn grootouders ge stichte conservenfabriek Sleutels over zijn, gelooft men het verder wel. De historische blikjes-met-inhoud zijn de kluis ingegaan en tot in lengte van jaren zal men geïnteresseerden ver tellen, dat de worteltjes en asperges die in zitten, nog eetbaar zijn. Nu niemand dn de fabriek er meer Als je de heren Nieuwenhuizen vraagt naar het geheim van hun suc ces. antwoorden ze steevast ons as sortiment. Er zijn grote fabnieken uit gerangeerd omdat ze maar vier of vijf verschillende soorten groente inblik ten, de zogenaamde bulkprodukten. Het assortiment van Sleutels-Conserven omvat zestig verschillende soorten groenten in bij elkaar honderden va riëteiten. De heren Nieuwenhuizen houden van goed en vlug werken, twee dingen die niet altijd samengaan maar die hier blijkbaar elkaar wel moeten vin den. Slechts het bouwland wordt ge huurd maar de heren Nieuwenhuizen bepalen wat er moet worden geteeld, wélke kunstmest moet worden ge bruikt en wanneer moet worden ge oogst, Doet de bouwboer zijn best, dan krijgt hij een premie. En als dan op een zekere nacht om 12 uur de oogst begint, betekent dit, dat de hele par tij 's morgens om 7 uur in het blik zit Een ultra-moderne machine, die een half miljoen gulden kostte, heeft mede een aandeel in die snelle ver werking. Eeuwfeestboekje Nu het om de viering van het eeuw feest gaat is de heer Nieuwenhuizen sr. met de zijnen al even doeltreffend in actie gekomen. Hij schakelde een public-relationsbureau in, niet het eerst het beste maar een van de beste van Europa. Hij liet een foto van zich zelf maken, die een waar stukje image building is. Hij kiet mij en andere jour nalisten zijn fabriek in Helden-Pan- ningen zien, hij Liet een goed ge schreven en geïllustreerd eeuwfeest boekje samenstellen, aanstaande vrij dag geeft hij in de sfeervolle zaal van museum De Lakenhal relaties en an deren gelegenheid hem en al de zijnen met het eeuwfeest te komen compli menteren en volgende week vrijdag is er een groot personeelsfeest in Avi fauna, dat ook door de personeels leden uit Helden Panningen zal wor den bijgewoond. Dat kan allemaal omdat in de afge lopen tien jaar volgens de statistieken het verbruik van blikgroenten met 130 procent is gestegen en omdat de NV voorheen L. E. Nieuwenhuizen zich staande heeft weten te houden op een wijze, die meniig familiebedrijf jaloers kan maken. De achterkant van de „moeder fabriek" van de N.V. voorheen L. E. Nieuwenhuizen (Sleutels Conserven) aan de Morsweg te Leiden. Dit is 1882 in gebruik genomen gebouw werd in 1960 geheel verbouwd. NOORD WIJK In het badhotel „Zeerust" zijn dinsdagavond de zwem lessen voor invaliden van start gegaan, waarvoor de bekende tv-spreker dok ter Van Swol het fluitsignaal heeft ge geven. De heer J. J. van Roode uit Hille- gom, voonzitter van de r-k. Invaliden- bond in de Bollenstreek, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Het kostte heel wat moeite dokter Van Swol in de streek te krijgen, maar hij zal er nog lang aan herinnerd worden; reuze pakketten bloembollen voor huis en tuin stonden als dank voor hem gereed. Bijzonder dankbaar was men voor het feiit. dat de familie Droogh (direc tie van het Badhotel) heit zwembad belangeloos beschikbaar heeft gesteld. De zwemgroepen van invaliden zijn ideaal om de onderlinge gemeenschap te onderhouden. Wijzende op alles wat de Invaliidenbond voor de gehandi capte mens doet. zei dokter Van Swol: „Wanneer ik invalide was, zou ik in de bollenstreek willen wonen, daar doet men véél voor de invaliden." Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Maarten, zv M Meijvogel en A N G Ouwehand: Hugina, dvHvd Meij en A v Duijn: Johanna, dv N Rietkerken en M S Kamphues; Arendje M, dv C Guijt en M v d Oever; Richar D A, zv W D Dusoswa en C E Balkenende; Bea trix, dv L v Vliet en J G Baars: Elisabeth G, dv C G Hundersmarck en E de Jong. GEHUWD: J J de Graaf en G Seve- rijnen. OVERLEDEN: P v Zuijlen, 47, ny J Schipper. 70, m: D M Laman, 81. m; G v Vliet, 88, wed v M Splinter. NIJMEGEN - Willem Smit an Co*» Transformatorenfabriek zal 22 november over 1965-'66 13 (vorig jaar 13) pet divi dend voorstellen. Bij vertrek naar Utrecht LEIDEN Wegens zijn vertrek naar Utrecht, waar hij de eerste directeur van de School voor de journalistiek wordt, is dr. Maarten Schneider, hoofd van het bureau pers en voorlichting van de universiteit, gistermiddag een afscheidsreceptie aangeboden. In een paar toespraakjes die aan de sherry, de jus en de zoutjes vooraf gingen werd de middelaar tussen pers en universiteit veel lof toegezwaaid. De waarnemend president-curator, mr. J. A. L. M. Loeff, noemde de heer Schneider iemand op wie viel te bou wen en iemand die met de pers wist om te gaan. De rector-magnificus, prof. dr. K. A. H. Hidding, vond het bijzonder belang rijk dat juist dr. Schneider de journa listen van morgen gaat opleiden, om dat hy hen kan wijzen op de taak van het hoger onderwijs, waarop naar zijn mening in de overgangstijd, waarin de universiteiten verkeren, maar al te vaak wordt ingehakt. Hij twijfelde er niet aan of de nieuwe directeur zal dat hoger onderwijs in het juiste licht stellen. Nadat zijn medewerker, de heer N. Laterveer, mede namens de „third man" van het bureau, mej. Olga A. Wilier, afscheid had genomen en een bijzonder fraaie plant had aangeboden, Het nieuwe bedrijf van Sleutels Conserven te Helden Panningen onder Venlo, waar men in 1962 met de produktie begon. In deze moderne vestiging wordt vooral voor de export gewerkt. De 25 Marokkanen, die er werken, wonen en slapen in een afdeling van het complex. Eén van hen beheerst het Frans zodat hij de mededelingen en opdrachten voor zijn collega's mondeHmg en schriftelijk (op het mededelin genbord) in het Arabisch kan vertalen. Leidse Spaarbank LEIDEN In september werd bij de Leidse Spaarbank f 4.446.717,25 in gelegd en f 4.355.578,22 terugbetaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 574 en het aantal afbetaalde boekjes 393. Op 5.722 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd f 217.676 bijgeschreven. Er werden 1.281 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 53.941,19. Het tegoed der 62.414 inleggers be droeg aan het einde van de maand f 78.641.069,28. VOETBAL LEIDEN De wedstrijd tussen de Leidse (zondag) tweedeklasser LFC en het Nederlandse studententeam zal niet vanavond, maar volgende week (woensdagavond 19 oktober) op het veld aan de Boshuizerkade wor den gespeeld. EERSTE DINSDAGAVONDCONCERT LEIDEN De manier waarop gister avond voor een zeer goed bezette Stadsgehoorzaal het Residentie- Orkest de serie dinsdagavond-con certen van dit seizoen opende, vjekte aanvankelijk bij ons enige reserve. Handels Firework Music is een prachtig stuk Barok-muziek van feestelijk, wat onpersoonlijk karak ter; men kan deze muziek desnoods massaal en daardoor alleen met globale dynamische contrastwer kingen uitvoeren, indien daartoe de open lucht of een zeer grote concert ruimte aanleiding geeft, doch in een over akoestische zaal is dit toch niet Het effect is dan wat vermoeidend en niet heel interessant, al werden de partijen doorgaans goed gespeeld. De finale bijv. kan indien met be scheiden crescendi en decrescendi uitgevoerd, bijzonder suggestief wer ken doch hiervan kwam weinig terecht. Van Otterloo's sterkste zijde is de muzikale 18de eeuw waar schijnlijk niet. Voor Beethoven bezit hij een aan merkelijk sterkere affiniteit en zijn opvattingen omtrent het 5e piano concert zouden, indien het orkest wat langer op deze partituur ge oefend had, zeer aanvaardbaar ge weest zijn, ware het niet dat de solist Nikita Magaloff geheel andere ideeën koesterden dan de dirigent. In overeenstemming met de zeer mas sale Firework Music scheen hij Beethoven als een geweldenaar a la Liszt te willen beschouwen, waarbij hij zich als solist tegenover het orkest stelde als een alles over heersende, romantische virtuoos wiens musculatuur bovendien in prima, conditie is zoals uit de volu mineuze klavierklank bijna voort durend bleek. Van een zich voegen naar de sym fonische aard van het werk was geen sprake, van lyriek nauwelijks zelfs in het adagio. Motorisch spel ioas dit zeker, doch meer geschikt voor Bartók of Rachmaninoff. Nadat echter de pauze ons frisse lucht en verpozing had gegund vergaten we onze inspanningen van zoéven bij het beluisteren van een ge- inspireerde, verzorgde, suggestieve en zeer oprechte vertolking van Strawinsky's Sacre du printemps. Het stuk moge zonder ballet wat lang zijn deze uitvoering doorstond de toets der kritiek volkomen en hier was na afloop een langdurig applaus ten volle gerechtvaardigd. Dr. J. van der Veen academische examens LEIDEN Geslaagd voor kand. ex. Chl- neesc taal- en letterkunde: de heer W F H Adelaar (Kapellen, België). VALKENBURG Morgenavond om acht uur spreekt in zaal De Vries ds- D. van der Ent Braai uit Monster voor de hervormde evangelisatie. LEIDEN Met grote nauwkeurigheid hebben de firma's Warnecke (kleding), Antilope (tassen en handschoenen), J. P. van der Blom (bijous) en kapselsen Messchers modehuis (hoeden) stukken uit hun collecties samengevoegd tot een uitgebalanceerde modeshow, die vijf leden van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen (afdeling Leidengistermiddag in de Stadsgehoorzaal presenteerden onder het motto „Voor huisvrouwen, door huisvrouwen", Smaakvolle klleuren- en stijlcombinaties waren het resultaat van dit samenspel. met garnering van precies hetzelfde groen gevonden; zwarte handschoenen met gouden opslagen pasten bij een goudbedrukte hes op zwartfluwelen avondrok; een lila jurk was pas af met een zwarte kraagjesketting. Veel succes oogstten voorts een zwart rokje met roze-beige bloemenjumper, een imitatieleren regenmantel (wit) met dito baret (zwart), een beige gebreide japon met grillig dessin, een zwart nylon nachthemd met lila duster, een witte wuivende „maraboehoed". De japonnen hadden hetzij lange, hetzij geen mouwen. Veelal eenvou dige, iets getailleerde modellen van wol of jersey met het accent op gar neringen van knoopjes of sieraden. Hier en daar een klokrok (zoals de effen rode jurk met fantasie-voor - stukie), alles op ..normale" lengte. Bont Op mantelkostuums en mantels wer den dikwijls bontkragen (ocelot, nerts) gedragen. Bonthoeden in pillboxmodel met petklep completeerden soms een dergelijke creatie. Behalve bont zagen we ook veel fluweel als materiaal voor de hoeden, die over het algemeen een flink deel van het hoofd bedekten. Soms heel simpele, leuke modelletjes (helm, pet, baret), soms ook fraai gedrapeerde kunstwerken. Tassen waren er van soepel leer en skai of van glanzend lakleer. Praktische exemplaren zonder onnodige wissewasjes en in veel, meestal donkere, tinten. Bijous waren gekozen in de kleuren van het kleding stuk waarop ze werden gedragen. Ten slotte een overzicht van de meest gebruikte tinten: warmrood, lila, beige, bruin, zwart, wit en licht blauw. Vau grafmonument lot heiligdom LEIDEN „Van grafmonument tot heiligdom, beschouw.ngen over de oorsprong van het Kelto-Romeinse fa- num". Over dit onderwerp hield prof. dr. S. J. de Laet van de Universiteit van Gent gisteravond een lezing in de academie, waar in verband met de restauratie van de collegezaal van het Rijksmuseum van Oudheden, de na jaarslezingen worden gehouden. De opgravingen, ondernomen door het Seminarie voor Archeologie der Rijkainiversiteit te Gem. te Destel- bergen (Oostvlaanderen), waar een urnenveld en sporen van een Romeinse nederzetting in straUgrafisch verband werden gevonden, leidden tot 'n nieuw ondereoek van het probleem van de oorsprong van het Kelto-Romeinse tempelgebouw. Spr. toonde aan, aat in West- en Noord-West-Europa sedert het neoli- thicum een enge verwantschap heeft bestaan tussen het grafmonument en het heiligdom, zowel naar vorm als naar inhoud. De ontwikkelingsgeschiedenis van het Kelto-Romeinse tempelgebouw kan wellicht tot omstreeks het midden van het 3e millennium vóór onze jaartel ling worden terug gevoerd. Ons Graimegerlaand benoemt erelid LEIDEN Tijd' s de gisteravond gehouden jaarvergadering van de ver eniging Ons Grunnegerland is de heer Riks afgetreden als bestuurslid. Hij heeft deze functie 30 jaar vervuld en behalve een geschenk werd hem daar om het erelidmaatschap aangeboden, terwijl zijn vrouw bloemen kreeg. De heer Fokkema neemt zijn plaats in; deze wordt in de kascommissie weer vervangen door de heer Nieboer. De periodiek aftredende leden mevr. Zyl en mevrouw Holvast werden her benoemd. Voorzitter L. Klevering deelde mee dat de „neijoarsvezide" gehouden zal worden op 6 januari 1967 in de Jacoba- zaal. Op 5 november zullen de Grun- neger Randstadspelers een toneelvoor stelling geven. ADVERTENTIE v. d. WATER beeft bet De beste merken. JUNGHAN8, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT Ml Altijd voordelig. [undir de gehele dag gesleten. kwam de heer Schneider zelf aan het Hij beantwoordde de lof met lof: de universiteit, zei hij, heeft begrepen dat men iemand die de public relations moet behartigen in de gelegenheid moet stellen alle ins en outs te leren kennen. Hij was er dankbaar voor dat hij alle vergaderingen van het college van curatoren had mogen bijwonen en zelfs af en toe ongevraagd zijn mening had mogen geven. Na te hebben gewezen op het belang van de Van Blankensteinprijs, die in december voor de eerste maal wordt toegekend, richtte hij zich in het bij zonder tot zijn medewerker en mede werkster, die er in de „tochtige, koude en nare" kamers aan het- Rapenburg steeds voor hebben gezorgd dat da sfeer goed was. De velen die met de heer Schneider in diens Leidse tijd te maken hebben gehad, konden ten slotte persoonlijk afscheid van hem nemen. Niet weer ondeugend zijn LEIDEN Ktvaadwilligen heb ben drie weken geleden dit in 1956 in het plantsoentje bij de Zeemanlaan geplaatste bronzen beeldje Psyche van de beeld houwer Th. van der Nahmen van zijn sokkel gerukt. De ge meente heeft destijds het 1,20 meter hoge beeldje voor f 3000,- aangekocht. Gisteren is dit „fragiele symbool van een vlin derachtige liefde van Eros" weer in oude luister hersteld in de hoop, dat de straatjeugd met weer ondeugend zal zijn en Psyche met rust zal laten. Foto N. van der Horst Gasbuis gesprongen LELDEN De hoofdbuis van de aard gasleiding in dc Aaltje Noordcwierlaan is omstreeks 11 uur gisteravond gespron gen. Al spoedig werd door de omstan ders een gaslucht waargenomen. Politie brandweer hadden de onmiddellijke omgeving afgezet ter voorkoming van brandgevaar en explosie. Om tien over twaalf was het lek gedicht door de Licht fabrieken Jongen bij botsing gewond LEIDEN Een 19-Jnrlge Jongen, wo nende te Leiderdorp, veroorzaakte gister avond om kwart voor zeven een aanrij ding. toen hij op de kruising Kraaijer- straat-Hogewoerd geen voorrang ver leende aan een van rechts komende auto. Bij de botsing liep hij een gebroken rechter sleutelbeen op. De motorfiets en de auto werden beschadigd. De motorrijder is naar een ziekenhuis gebracht. Vihamij meldt dat de groothandelsom- zetten en resultaten gunstig waren en dat de resultaten in het eerste halfjaar beter waren dan een jaar tevoren Om zetten van W. J. Stokvis waren minder bevredigend vooral door sterke achter uitgang van de uitvoer en de resultaten zijn sterk gedaald. De winst van groot handel en fabriek samen zal over IPG6 bevredigend zijn, doch wat lager.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3